Artizia/Harmonet/Kontracept/Logest/Sylvie 20/Artilla/Juliperla - wątek zbiorczy! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-12, 11:16   #91
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Logest i problem. Pomóżcie pilnie please!

ja tylko dodam, ze NIE WOLNO przerwać brania tabletek. MUSISZ skończyć opakowanie.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 12:26   #92
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Logest i problem. Pomóżcie pilnie please!

Cytat:
Napisane przez karolca
ja tylko dodam, ze NIE WOLNO przerwać brania tabletek. MUSISZ skończyć opakowanie.
Ona nic nie musi. Tabletki można odstawić w każdym momencie cyklu. Ale tutaj nie ma takiej potrzeby po prostu.
Nellciu! Trochę się namotało, bo tabletkę tak jak dziewczyny pisały się bierze po prostu 8dnia czyli po 7 dniach przerwy. Ale wzięcie jej wcześniej nic nie komplikuje. Bierz tabletki do końca opakowania i wtedy zrób normalną 7dniową przerwę, w trakcie której będziesz miała krwawienie.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 16:59   #93
Nelllcia
Raczkowanie
 
Avatar Nelllcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 194
Dot.: Logest i problem. Pomóżcie pilnie please!

Uuuuuuuuuupss ale ze mnie gafa ...nie wiem dlaczego mi sie to ubzduralo, po prostu wczesniej bralam przez 10 dni duphaston tez na wyregulowanie okresu i lekarka powiedziala mi zebym po skonczeniu duphastonu zaczela 1 op logestu od pierwszego dnia miesiaczki i to mi jakos sie zakodowalo, wiec kiedy dostalam krwawienie myslalam ze powinnam wziasc, a jeszcze jak przeczytalam ze przerwe mozna skrocic to bylam tego pewna ...no cóz, mam nadzieje ze nie wstrzasnelam zbytnio moja gospodarka horrmonalna przez to niedopatrzenie. Czyli teraz lepiej kontynuowac branie tabsow niz odstawic, hmm, no wydaje mi sie to tez najrozsadniejsze . Dzieki dziewczyny za szybka odpowiedz
to obedzie sie bez wczesniejszej wizyty u lekarki.....mam nadzieje

Pozdr,
nelllcia
__________________
Girls have unique powers; they get wet without water, bleed without injury and make boneless things hard.
Nelllcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 10:24   #94
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Logest i problem. Pomóżcie pilnie please!

Szczerze mówiąc nie wiem co Ci poradzić bo przerwa musi trwać 7 dni a nie 2 czy 3.Nawet jak krwawienie sie nie pojawi ? Także teraz jak przestaniesz je znów brać to powinno wystapić krwawienie ale znó Ci się wszystko rozreguluje.

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 18:57   #95
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Logest i problem. Pomóżcie pilnie please!

skoro w ulotce wyczytałaś o skróceniu przerwy to przeczytaj raz jeszcze dokłądnie, jak się bierze tabletki - tam jest wszystko wyraźnie napisane - pierwsze opakowanie zaczyna się w pierwszy dzień okresu, a następne już po 7 -dniowych przerwach
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 21:28   #96
Nelllcia
Raczkowanie
 
Avatar Nelllcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 194
Dot.: Logest i problem. Pomóżcie pilnie please!

Cytat:
Napisane przez miss.hot
skoro w ulotce wyczytałaś o skróceniu przerwy to przeczytaj raz jeszcze dokłądnie, jak się bierze tabletki - tam jest wszystko wyraźnie napisane - pierwsze opakowanie zaczyna się w pierwszy dzień okresu, a następne już po 7 -dniowych przerwach
Wiesz wydawalo mi sie ze przeczytalam, pewne fragmenty mawet pare razy, moze jednak niezbyt dokladnie...poza tym ulotka jest niemilosiernie dluuga, a nie mam zwyczaju analizowac kazde slowo napisane w ulotkach bo zawieraja one czesto tez info ktore nie sa nam do niczego potrzebne. No ale nic na to nie poradze, juz sie stalo, wiec co ja mam teraz zrobic??!? Powiesic sie? heh zartuje, ale posty jak twoj i asii26 mnie troche doluja i zaczynam sie zastanawiac czy faktycznie to ze skrocilam sobie przerwe nic nie szkodzi, czy moze lepiej jednak wybrac sie do lekarki na wizyte i powiedziec jej o tym co sie stalo

papatki,
nelllcia
__________________
Girls have unique powers; they get wet without water, bleed without injury and make boneless things hard.
Nelllcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 22:53   #97
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Logest i problem. Pomóżcie pilnie please!

Nie przejmuj się Przerwa wcale nie musi trwać 7 dni, jak pisze Asia26. Nie ma żadnego problemu z jej skróceniem.

Dosłowny cytat z uniwersalnej ulotki:
"Jeżeli zrobi Pani bardzo krótką przerwę w przyjmowaniu tabletek (np. 3 dni lub krótszą), w czasie jej trwania może nie wystąpić u Pani krwawienie z odstawienia. Niewielkie krwawienie lub plamienie może wystąpić w czasie stosowania następnego opakowania preparatu."

I tyle. Nie ma nic o żadnych zaburzeniach i tym podobnych. U ciebie na dodatek wystąpiło normalnie krwawienie, więc wszystko jest jak najbardziej w porządku. Przestań już o tym myśleć i bierz normalnie dalej
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-15, 21:59   #98
Nelllcia
Raczkowanie
 
Avatar Nelllcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 194
Dot.: Logest i problem. Pomóżcie pilnie please!

Cytat:
Napisane przez margitta
Nie przejmuj się Przerwa wcale nie musi trwać 7 dni, jak pisze Asia26. Nie ma żadnego problemu z jej skróceniem.

Dosłowny cytat z uniwersalnej ulotki:
"Jeżeli zrobi Pani bardzo krótką przerwę w przyjmowaniu tabletek (np. 3 dni lub krótszą), w czasie jej trwania może nie wystąpić u Pani krwawienie z odstawienia. Niewielkie krwawienie lub plamienie może wystąpić w czasie stosowania następnego opakowania preparatu."

I tyle. Nie ma nic o żadnych zaburzeniach i tym podobnych. U ciebie na dodatek wystąpiło normalnie krwawienie, więc wszystko jest jak najbardziej w porządku. Przestań już o tym myśleć i bierz normalnie dalej
hmm...no normalne ono nie bylo, bo to tak jakbym okres miala tylko 1,5 dnia, a teraz wogole nie krwawie...nie rozumiem, to kiedy wlasciwie podczas brania pigulek powinien przyjsc okres? Czy wlasnie w tej 7 dniowej przerwie? I czy wlasnie przez to ze wzielam tabletke jak dostalam to mi sie wstrymalo krwawienie?? sorki, ale w temacie pigulek anty jestem zupelnie zielona

Pozdr
n.
__________________
Girls have unique powers; they get wet without water, bleed without injury and make boneless things hard.
Nelllcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 22:12   #99
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Logest i problem. Pomóżcie pilnie please!

Tak. Miesiączka przychodzi najczęsciej ok. 3-4dnia pzrerwy, jednak może się pojawić nawet ostatniego dnia. Może być to nawet plamienie, bo nie jest to prawdziwa miesiączka tylko krwawienie z odstawienia. I Twój okres prawdopodobnie został wstrzymany przyjęciem tabletek.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 14:54   #100
paina101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1
Dot.: Harmonet-wady i zalety.

mam pytanie:OD ILU LAT MOZNA PRZYJOWAC TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE? MAM 16 LAT ALE JESTEM BARDZO DOJRZALA. A POZA TYM MAM BARDZO SILNE BÓLE MIESIACZKOWE I TO BY ULATWILO MI ZYCIE, ZARAZ PO ANTYKONCEPCJI-DOBREJ
paina101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 15:11   #101
gugusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1
Dot.: Harmonet-wady i zalety.

Witam wszystkich

Ja stosuje Harmonet od pół roku i raczej nie zauważyłam zadynch skutków ubocznych. Przez pierwsze dwa tygodnie wystepowały plamienia ale moja pani ginekolog uspokoiła mnie ze to jest upełnie normalne i przejdzie. Przeszło i jak do tej pory jest ok, nie przytyłam nie pogorszyła mi sie cera nawet nabrała troche blasku i nie miewam bólu głowy. Wedugł mnie i wedugł tego co juz przeczytałam na temat tego leku nie ma wiekszych obaw i zastrzeżen do jego stosowania. Jednak jak wiadomo rózne leki róznie na organizm działaja i poprostu trzeba odpowiednio trafic.

Zycze powodzenia

Pozdrawiam Wszystkich
gugusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-20, 10:26   #102
paulinaz
Przyczajenie
 
Avatar paulinaz
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 6
Dot.: Harmonet-wady i zalety.

hmm.. a ja wybrałam juz 6 opakowan harmonetu, zaczynam za 7 dni nastepne i moim zdaniem nie ma on zadnego wplywu na wszystkie zmiany w ciagu tych 6ciu miesiecy..
co ciekawe, tak bardzo przez wszystkich zachwalany jasmin, ktory bralam wczesniej przez 3 mies, wywolywal u mnie bole glowy i piersi.

Gdybym chciala naciagac, moglabym powiedziec, ze urosly mi piersi - ale nie jestem z tego zadowolona i nie sadze, zeby akurat spowodowane bylo to dzialaniem hormonow - zawsze mialam wieksze niz rowiesniczki (teraz mam D75 - strasznie mi cięzko ) (PS> kobiety z malym biustem - cieszcie sie!! po ciazy zrobia Wam sie ladne i kragle, a mi opadna "do kolan" i sflaczeją), moglabym tez powiedziec, ze miewam wahania nastrojów - ale w tym okresie bardzo zranilam mojego chlopaka, nie wybaczyl mi do teraz i wszystko sie popsulo, wiec czesto mam zly humor.
No i troche utylam. Waze 54 kg na 174 cm.. jak na mnie to sporo- kiedys bylam bardzo chuda. tylko, ze totalnie sie nie ruszam i jem fast foody.

Dlatego - drogie panie, moze utyłyście, bo przestalyscie zwracac uwage na zdrowe odzywianie sie? (to samo dot. wzdec) Moze boli Was glowa od nadmiernego stresu stresu? moze derpresja spowodowana jest jakimis przykrymi przezyciami?

PS>Jedyne co mam do zarzucenia lekom hormonalnym to to, ze po tych 6 miesiacach nadal mam cholerne bole podczas miesiaczki, a mojego PMS nie moze zniesc nikt - nie tylko ja.. Ginekolog powiedziala mi, ze to dlatego, ze jestem w pełni estrogenową kobietą.. Ciekawe..
paulinaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 17:42   #103
nejka
Raczkowanie
 
Avatar nejka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 275
GG do nejka
Dot.: Harmonet-wady i zalety.

mnie sie nic nie dzialo po harmonecie.
__________________
"ogromna sila wyobrazen , to nie przypadek ze jestesmy razem..."
nejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 17:45   #104
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Dot.: Harmonet-wady i zalety.

U mnie po harmonecie nastąpił totalny zanik libido i wzrost masy ciała (z czego akurat jestem happy)... no, i mam humory jak babka w ciąży i bywaja też stany depresyjne.
Zastanawiam sie nad zmiana, może Yasmine?
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 23:15   #105
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: Logest i działania niepożądane

biore logest od ponad 6 mc i nigdy nie mialam zadnych problemow, tylko w pierwszym miesiacu mialam takie krawawienie o ktorym pisali w ulotce (juz nie pamietam szczerze mowiac jak to tam bylo ) ale tak jest wszytko ok, ani nie przytylam, ani mdlosci ani nic, tfu tfu odpukac
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 23:47   #106
*Sylvia*
Raczkowanie
 
Avatar *Sylvia*
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: woj.pomorskie
Wiadomości: 175
GG do *Sylvia* Wyślij wiadomość przez MSN do *Sylvia*
Dot.: Logest i działania niepożądane

Ja biorę Logest od jakiś umm 2 lat z przerwą. I nigdy nic mi nie było. Ginekolog poradziła, by hormony brać najlepiej przed snem, i "przespać" ewentualne dolegliwości.
Pozdrawiam
__________________
Błagamy o jakąkolwiek pomoc - http://nadzieja-dobermana.pl/
*Sylvia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 10:26   #107
paulinaz
Przyczajenie
 
Avatar paulinaz
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 6
Dot.: Harmonet-wady i zalety.

Nie, nie, yasminu akurat nie polecam.. straszne uczucie pęcznienia.. (brzuch i piersi) a poza tym ostatnio kosztowal 47 zl
chociaz nie wiem.. wlasciwie mi ginekolog przepisala harmonet wlasnie po yasminie i jest bardzo dobrze. Wiec moze u Ciebie byloby odwrotnie. podobno Yasmine to najnowsza generacja
paulinaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 21:18   #108
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Harmonet-wady i zalety.

ale pamiętajcie też koleżanki, że na kązdą kobietę każde pigułki inaczej działają - dlatego jednym z was Harmonet pasuje, a innym ujawnia skutki uboczne

ja brałam Harmonet rok i przez około 5-6 miesięcy było ok, a potem zaczęły się potworne bóle głowy - więc zmieniłam na Mercilon, a potem po 6 mesiącach, przez bóle łydek i ogólne osłabienie organizmu znowu zmiana, tym razem na Logest - na razie mi odpowiada, zobaczymy co dalej będzie
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 08:16   #109
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Harmonet-wady i zalety.

Cytat:
Napisane przez AalutkaA
Pare dni temu lekarz przepisal mi Harmonet. Beda to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Za jakies 2 tyg zaczne je brac (wraz z miesiaczka). Boje sie, ze moge po nich przytyc. A czytalam wlasnei na tym forum, ze jedna z wizazanek przytyla 7 kg.;/ I czy jesli przytyje, to piersi tez urosna? Slyszalam, ze po tabletkach antykoncepcyjnych powiekszaja sie piersi, poprawia sie cera, ale tez pogarsza sie samopoczucie, tyje sie. Czy ktoras z was zazywala je? Jelsi mozecie napiszcie cos wiecej, jakie bylo wasze samopoczucie itd. Buziaki
Ja harmonet brałam przez niecaly rok. na poczatku (pierwsze dwa opakowania) bardzo bolały mnie piersi, byly jakby przed okresem. nie mogłam ich nawet dotknąć ale wszystko minęło jak ręką odjął Nie przytyłam (niestety)ani nie schudłam (na szczęscie). Piersi nie urosły (a mogłyby). Bole głowy występowały tak jak przed tabletkami - raz na jakis czas. Nie pogarszało mi się samopoczucie (jestem nerwowa i impulsywna, latwo doprowadzic mnie to łez, szybko sie denerwuje) wiec nie zauwazylam tutaj zmian, tak mi sie wydaje. Jesli chodzi o libido - bez zmian.
Po 3 miesiącach poprawiła mi sie nieco cera. Jednak od ok. 3 miesięcy mam z nią poważne problemy i lekarka zmieniła mi tabletki na inne.
Uważam, że harmonet nie jest zły mógłby być tańszy
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-29, 11:21   #110
Kaia22
Przyczajenie
 
Avatar Kaia22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 8
Dot.: Harmonet-wady i zalety.

Ja także biorę Harmonet już prawie rok i stwierdzam że muszę je zmienić. Niestety zostało mi jeszcze jedno całe opakowanie.Przez niecały rok przytyłam 10 kg,pojawił mi sie znaczny cellulit na brzuchu,udach i pośladkach.Moje libido spadło do zera,rozmiar stanika zmienił sie z 75B do 80C-jeszcze troche a przejde chyba do D (ale to dobrze).Moje humory mają wiele do życzenia.Czuje sie napompowana jak balon.A do tego strasznie bolące miesiączki (przed tabletkami zawsze przechodzilam je łagodnie bez żadnych dolegliwości). Jeszcze wytrwać tylko miesiąc.Jedyna zaletą tych tabletek (dla mnie) jest to że nie miałam żadnych plamień ani nic podobnego gdy brałam 2 opakowania pod rząd,aby przesunąć okres.
Kaia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 12:33   #111
Natka K-H
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1
Dot.: Harmonet-wady i zalety.

ja biore Harmonet od 4 miesiecy musze przyznac ze pierwszy byl najgorszy bo mialam krwawienia caly miesiac az do pojawienia sie nastepnej miesiaczki ale teraz jest ok tzn czasami zeczywiscie miewalam bóle piersi lecz jest to normalne przy stosowaniu tego typu środków poza tym co do wagi znajomi stwierdzili ze raczej schudłam niz przytylam tak wiec teorie ze od pigułek sie tyje mozna bardzo łatwo obalic nie kazdej on bowiem dotyczy. prawda jest ze pigułki podnosza chec na spozywanie posilkow ale to tylko od was zalezy czy siue powstrzmacie czy nie. Pozdrawiam
Natka K-H jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 21:14   #112
paulina_myszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11
GG do paulina_myszka
Red face Dot.: Harmonet-wady i zalety.

Chciałabym się zapytać o pewną rzecz. Biorę tabletki harmonet dopiero 2 dzien...
Moje pytanie brzmi: kiedy ewentualnie można zauważyc jakies skutki uboczne? czy wystepuja one od razu po wzieciu 1 tabletki czy dopiero po iluś tam?
Chcialabym jeszcze zapytać jak wyglada plamienie?? (wiem ze mozle glupie ale nigdy nie mialam i chcialabym wiedziec na przyszlosc) bardzo prosze o odpowiedz... Z góry dziękuję...
paulina_myszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 11:32   #113
agnes23
BAN stały
 
Avatar agnes23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 1 939
Dot.: Harmonet-wady i zalety.

ja biorę je od dwóch tygodni i już po tygodniu zauważyłam, że mam skłonności do częstych zmian nastroju, i jestem rozdrażniona, wczoraj byłam u ginekologa i poprosiłam o zmianę na coś innego, spróbuję z Cilest
agnes23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 11:46   #114
kasia_17
Raczkowanie
 
Avatar kasia_17
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 87
Dot.: Harmonet-wady i zalety.

dzis wzielam 5 tabletke, nie jest zle narazie troszke bolały mnie jajniki przez pierwsze 2 dni ale to moze od okresu, rozdrazniona chyba nie jestem, jak juz to wynikami matur martwi mnie tylko jedna rzecz. bylam na plazy ostatnio no i mialam tabletki ze sobą w torebce a tam byl straszny upał. na opakowaniu jest napisane zeby przechowywac w temperaturze nie wiekszej niz 25 stopni. W mojej torebce bylo wtedy napewno goręcej, boje sie czy to nie zaszkodzilo tabletkom, bylam na plazy ze 4 h. wiem ze wogule nie powinnam sie opalac ale to byl taki wyjazd calodzienny no i bylam ze znajomymi wiec glupio bylo odmówic i siedziec ubrana w cieniu, tym bardziej ze bylo swietnie słonko plaza cieplutka woda. myslicie ze powinnam kupic nowe opakowanie? (troche drogo). czy takie cos moglo obnizyc skutecznosc/uszkodzic tabletki ?


a moze wogule lepiej trzymac tabsy w lodówce w te upały ?? co o tym myslicie ? bo w pokoju tez ciepło...
__________________
"I could love you till forever when I look into your eyes"
kasia_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 11:06   #115
meow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2
Dot.: Harmonet-wady i zalety.

Hejka! Ja harmonet brałam przez kilka miesięcy. Za ok. 2 tygodnie zacznę go brać ponownie. Przez te kilka miesięcy brania harmonetu miałam bardzo zmienne nastroje... (wszystko przeżywałam sto razy bardziej ). Kiedy przesatałam brać lek przez kilka dni bolała mnie głowa. Ogólnie poprawila mi się cera i nie utyłam. Za jedno opakowanie płacę 29zł w Aptece Magicznej w Łodzi (taniocha). Jedank apeluje do Was! Uważajcie z hormonami! Chodźcie na regularne badania do lekarzy! MOja znajoma nie zrobiła przerwy po kilku miesiącach brania leków i ma problemy z jajnikami...miała już dwie operacje, a moja przyjaciółka wykończyła sobie wątrobę biorąc logest... Zatem dla własnego dobra odwiedzajcie czasem swojego lekarza i róbcie badania pozdrawiam
meow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 11:16   #116
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Harmonet-wady i zalety.

Cytat:
Napisane przez meow
Hejka! Ja harmonet brałam przez kilka miesięcy. Za ok. 2 tygodnie zacznę go brać ponownie. Przez te kilka miesięcy brania harmonetu miałam bardzo zmienne nastroje... (wszystko przeżywałam sto razy bardziej ). Kiedy przesatałam brać lek przez kilka dni bolała mnie głowa. Ogólnie poprawila mi się cera i nie utyłam. Za jedno opakowanie płacę 29zł w Aptece Magicznej w Łodzi (taniocha). Jedank apeluje do Was! Uważajcie z hormonami! Chodźcie na regularne badania do lekarzy! MOja znajoma nie zrobiła przerwy po kilku miesiącach brania leków i ma problemy z jajnikami...miała już dwie operacje, a moja przyjaciółka wykończyła sobie wątrobę biorąc logest... Zatem dla własnego dobra odwiedzajcie czasem swojego lekarza i róbcie badania pozdrawiam
ja za harmonet placilam od 25,25 w aptekach Polonez do 40 zl w osiedlowej aptece bez rabatu. z innej aptece na osiedlu za harmonet placilam 26-28 zl. Obecnie biore regulon za 20 zł :P
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 22:29   #117
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: Harmonet-wady i zalety.

Jestem w trakcie połowy drugiego opakowania. Większych skutków ubocznych nie odnotowałam. Choć po przeczytaniu watku zaczynam się zastanawiać nad spadkiem libido. Przez kilka dni pierwszego opakowania plamiłam. Teraz w trakcie drugiego tez plamię ale myślę, że jest to wynik jakiejś infekcji bo doszło swędzenie i pieczenie i własnie wybieram się do lekarza. Piersi mi nie urosły (a szkoda), natomiast apetyt wzrósł. Z tym, że w trakcie obecnych upałów jest tak, że jeden dzień sobie pozwalam na wszystko a następnego jem tylko śniadanie i piję. Więc waga jak na razie stoi w miejscu 60kg/174 cm - nie jest źle. Cera bez zmian. Za starych dobrych czasów brałam Cilest, który bardzo mi służył. Potem była Diane 35 ze względów zdrowotnych, z której zrezygnowałam i po której organizm ok. 6 mcy wracał do normy. Już sama nie wiem co lepsze -strach przed dzieckiem czy przed lekami.
W aptece magicznej płacę za opakowanie 29 zł.
red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 09:16   #118
kasia_17
Raczkowanie
 
Avatar kasia_17
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 87
Dot.: Harmonet-wady i zalety.

mam pytanko. dzis 7 tabletka i ciągle mam normalny okres a zawsze konczyl mi sie po 5 dniach, jesli tak ma wyglądac to całe plamienie to ja sie chyba zabije. ile to moze jeszcze trwac, myslalam ze plamienie to jakas kropelka czy dwie, a narazie moja ciocia nie ma zamiaru mnie opuszczac
__________________
"I could love you till forever when I look into your eyes"
kasia_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 20:59   #119
BlackAngel
Adwokat diabła
 
Avatar BlackAngel
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 11 899
Dot.: Logest i działania niepożądane

Cytat:
Napisane przez martinka_m
biore logest od ponad 6 mc i nigdy nie mialam zadnych problemow, tylko w pierwszym miesiacu mialam takie krawawienie o ktorym pisali w ulotce (juz nie pamietam szczerze mowiac jak to tam bylo ) ale tak jest wszytko ok, ani nie przytylam, ani mdlosci ani nic, tfu tfu odpukac
ja biore logest od m-ca, mialam te krwawienie co pisalo że bedzie, mdłości nie mam, piersi pobolewają ale jest tego plus bo mi rosną , troche mnie ta suchość drażni ale z tym da się żyć , ale na tym już koniec nieprzyjemnych problemów. Tabletkę biore o 22 i jest cacy
BlackAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 21:05   #120
iro
Raczkowanie
 
Avatar iro
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 79
Dot.: Logest i działania niepożądane

delete

Edytowane przez iro
Czas edycji: 2006-10-10 o 21:33
iro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-13 00:29:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:28.