Marcowe Mamy 2015 cz. X - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-01, 07:59   #4411
agulkat85
Raczkowanie
 
Avatar agulkat85
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 279
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
gratulacje dla nowych mamusiek niech szkaby się zdrowo chowają

opowieść o teściowej jak z kabaretu, ale to straszne a nie śmieszne

mamusie pomóżcie, czy któreś z waszych dzieciątek wymiotuje? nie pisze o ulewaniu gdzieś tam malusim strumyczkiem w kąciku ust tylko prawdziwy pawior ?? ja jestem załamana, już gotowa na pogotowie ryczeć, ale teraz czytam na necie że niby normalne?? wtf zaraz po zjedzeniu, za pierwszym razem bo czort mnie podkusił żeby ją "odbić" bo nigdy tego nie robi to zarzygała podłoge, taki pawior drugi raz też po jedzeniu ale na leżąco a teraz trzeci jak ją wyżej wzięłam ciut właśnie żeby się nie zrzygała co może być przyczyną? zbyt peły brzuszek? bo nie płcze jakoś że głodna czy coś boli, tylko walnie pawiora i idzie spać, to może za dużo się najada? ale dodam że przy cycku to max 15 min a sporo tego wyrzyguje, ja panikuje żeby się nie odwodniła itp
Ja tak z tym ulewaniem i wymiotami mialam z moja mała zgłaszalam położnej na wizycie ake powiedziała ze to normalne. Kazala przewijac przed jedzenien a jak będzie potrzeba po jedzeniu to poczekać 30 min i trzymac pionowo lub w pol siadzie ewentualnie na brzuszku jak lubi.
Ale niestety u mnie dobre rady to było za mało bo mala wymiotowaka po wszytskim tzn po mlrku wodzie a później to co zostało cofalo się do przrlyku i wracalo do brzuszka po takim jednyn dniu mala przestała jeść z apetytem i pojechalismy do pediatry okazało sie ma podrazniony przelyk i dostala zageszczac do mleka i kropelki infacol. Teraz jest ok ale jeszcze jutro usg brzuszka
agulkat85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 08:00   #4412
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

A propos ulewania, jak mieliśmy chrzcic Ole i czekałam w kolejce do księdza, była też para z niemowlaczkiem może 3-miesiecznym. Nagle małej się odbiło i był rzyg na metr, a oni oj ulało jej się W szoku byłam, bo Ola nigdy nie ulewala i nie tak to sobie wyobrażałam; )
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 08:02   #4413
aaakarolina
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 272
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Dzień dobry wszystkim

U nas nocka nienajgorsza



Asiulek dobrze że mąż wygarnął teściowej! Co za kobieta...



Justyna moja rzygnela tak tylko raz, ale jakby zdarzało się częściej to bym skonsultowała z lekarzem.



Ale pogoda znowu do dupy :/ a mamy kwiecień, miały być długie spacerki
__________________
Iga ♥♥♥
04.03.2015
aaakarolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 08:08   #4414
nouvelle2
Zakorzenienie
 
Avatar nouvelle2
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 310
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez ewka5891 Pokaż wiadomość
Hej
Za nami całkiem dobra noc, choc z chęcią pospalabym dłużej' ale niestety straszynsynek wstał i ja tez muszę.




Mnie za bardzo razi swiatlo od telefonu wiec przy karmieniu sprawdzam tylko godzinę i zamykam oczy.




Współczuje. U nas wczoraj pod tym względem był wzorowy dzien- kładłam młodego ma brzuszku i spał dosyć długo



Asiu to dobrze, że mąż wygarnął teściowej. Skoro nie zrozumiała swojego błędu to niech sie obraza, dla Ciebie lepiej
Ja w tym celu na noc przyciemniam ekran telefonu
__________________
https://instagram.com/tigitigs89/

we're not in Wonderland anymore, Alice.
nouvelle2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 08:09   #4415
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez papalinka83 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem o ulewaniu, bo mój czasem leje, ale mało. Za to dzisiaj w nocy musiałam 4 razy przebierać Pawelka, bo cały zasikany od pieluchy w górę, ale dziwnie jakoś, bo jakby normalnie litr wody ktoś wylał I nie wiem o co kaman ale chyba trzeba będzie kupić pieluchy dwójki na próbę, bo masakra... wcześniej się nie przesikiwal, pielucha dobrze zapieta
a zwracasz uwage na kierunek ulozenia siusiaka? mnie przy Bartku dopiero tz uswiadomil bo na poczatku tez czesto sie przesikiwal...ale fakt przy pieluszkach dwojkach problem zniknal...teraz juz w ogole 1 nie kupowalam

Witam wszystkie mamuski i gratuluje udanych porodow ja bylam mamusia marcowa z terminem na 27.03 ale nie wyrobilam sie w terminie nie meldowalam sie bo przy starszym synu nie mam za duzo czasu nadrabiac ale ostatnio was podczytuje
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 08:48   #4416
JoaMro
Raczkowanie
 
Avatar JoaMro
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 377
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
gratulacje dla nowych mamusiek niech szkaby się zdrowo chowają

opowieść o teściowej jak z kabaretu, ale to straszne a nie śmieszne

mamusie pomóżcie, czy któreś z waszych dzieciątek wymiotuje? nie pisze o ulewaniu gdzieś tam malusim strumyczkiem w kąciku ust tylko prawdziwy pawior ?? ja jestem załamana, już gotowa na pogotowie ryczeć, ale teraz czytam na necie że niby normalne?? wtf zaraz po zjedzeniu, za pierwszym razem bo czort mnie podkusił żeby ją "odbić" bo nigdy tego nie robi to zarzygała podłoge, taki pawior drugi raz też po jedzeniu ale na leżąco a teraz trzeci jak ją wyżej wzięłam ciut właśnie żeby się nie zrzygała co może być przyczyną? zbyt peły brzuszek? bo nie płcze jakoś że głodna czy coś boli, tylko walnie pawiora i idzie spać, to może za dużo się najada? ale dodam że przy cycku to max 15 min a sporo tego wyrzyguje, ja panikuje żeby się nie odwodniła itp
Ulewanie to nie musi być strumyczek. To może być i rzeka. Jeżeli jest takie "mimochodem", nie wymaga wysiłku ani nie jest nieprzyjemne dla dziecka a ono nadal rośnie prawidłowo, to nadal może to być ulewanie. Moj ulewa bardzo, z resta ja tez ulewalam. Szczegolnie rano. Czasem mam wrazenie, ze ulal wszystko, co zjadl. W nocy prawie w ogole.

I w ramach profilaktyki w dzien dostaje z jednej piersi. Tez je zwykle krotko. Jest troche lepiej, ale nadal to jest rzeka i potrafi tak po jednym posilku z 5-10 razy.

Rosnie prawidlowo. Rozmawialam o tym z lekarzem.

Jezeli dziecko zaczelo nagle ulewac, to nalezy mu sie usg brzuszka, wiec mysle, ze moglabys porizmawiazc ze swoim lekarzem. Ale nie martw sie na zapas. My ulewamy okropnie a wszystko jest okej.
__________________
Mój mały szkrab Jaś ur. 17.02.2015

Edytowane przez JoaMro
Czas edycji: 2015-04-01 o 08:52
JoaMro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 08:54   #4417
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez asiulek8 Pokaż wiadomość
Marta, to wybudza Ci się czy w ogóle nie chce nawet przysnąć?
Przysypia, widac ze dzieli ja trochę od spania i za chwilę oczy otwarte i ryk.
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-01, 08:54   #4418
martunka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok:)
Wiadomości: 559
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Hej wszystkim, teraz zamierzam być na bieżąco
Tyle zastanawiałam się nad wózkiem i trafiła się okazja na fajnego Joolza. Jestem mega zadowolona z wyboru, nie sądziłam, że wózek może się tak fajnie, lekko prowadzić. Szkoda, że utrzymuje się taka brzydka pogoda, bo tylko 2 razy byliśmy na spacerku.

Cytat:
Napisane przez KasiaKasiaWiki Pokaż wiadomość
gratulacje

moja od początku główkę unosiła to dopiero nas napawało szczęściem że taka mocna[COLOR="Silver"]
silna dziewczynka

Cytat:
Napisane przez Magnifica Pokaż wiadomość
Dziś o 15.10 przez cc przyszła na świat Ania
Opis porodu jak dojde do siebie. Nie pytajcie. 10 cm rozwarcia, bóle parte i nic... gdyby nie ordynator, ktory od razu polozyl mnie na stol to nie wiem jak długo by to trwalo, bo.mala byla owinieta pepowina. A teraz najadla sie z piersi i spi
gratulacje, doczekała

Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
ale minkę ma
super, że mąż wytrwał do końca
Tak, mój Jaś Miniasty Wstawiałaś gdzieś zdjęcie Zosi? Przegapiłam tyle porodów, muszę w końcu nadrobić.

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
Ale mam dzis kiepski dzien mala duzo plakala w dzien, teraz tez placze,zasnac nie moze. Z tego wszystkiego ja tez siedze i rycze,bo juz powoli nie mam sily na to wszystko ;(
Ojej, najgorsza ta bezsilność. Jak tam- dzisiaj już lepiej?

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
gratulacje dla nowych mamusiek niech szkaby się zdrowo chowają

opowieść o teściowej jak z kabaretu, ale to straszne a nie śmieszne

mamusie pomóżcie, czy któreś z waszych dzieciątek wymiotuje? nie pisze o ulewaniu gdzieś tam malusim strumyczkiem w kąciku ust tylko prawdziwy pawior ?? ja jestem załamana, już gotowa na pogotowie ryczeć, ale teraz czytam na necie że niby normalne?? wtf zaraz po zjedzeniu, za pierwszym razem bo czort mnie podkusił żeby ją "odbić" bo nigdy tego nie robi to zarzygała podłoge, taki pawior drugi raz też po jedzeniu ale na leżąco a teraz trzeci jak ją wyżej wzięłam ciut właśnie żeby się nie zrzygała co może być przyczyną? zbyt peły brzuszek? bo nie płcze jakoś że głodna czy coś boli, tylko walnie pawiora i idzie spać, to może za dużo się najada? ale dodam że przy cycku to max 15 min a sporo tego wyrzyguje, ja panikuje żeby się nie odwodniła itp
Jeśli będzie się powtarzać, to może świadczyć o refluksie, powinnaś póki co to obserwować
Mojemu się czasami zdarza tak mocno ulać i to nawet do godziny po jedzeniu
Mówi się, że odbijanie "serkiem" jest ok, a takim "żywym mlekiem" niekoniecznie. Ale oprócz refluksu może świadczyć o tym, że łapczywie je i łapie dużo powietrza (przez co może ją boleć brzuszek przy kupkach) i zjada "pod korek".

Edytowane przez martunka88
Czas edycji: 2015-04-01 o 09:04
martunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 08:54   #4419
MaMusKA29
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 183
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Hej witam się i ja
U nas nocka super, mały budził się co 3,5 h na karmienie ale za to teraz od 8 z nim walczę i nie może zasnąć ratuje mnie karuzela w łóżeczku, która go uspokaja, mam nadzieje że wkrótce zaśnie bo mam ambitny plan posprzątać łazienkę i kuchnię .

KasiaKasiaWiki- od niedawna zaczęłam jeść biszkopty i nic synkowi nie jest, a tak poza tym to jem gotowane mięso, ryby, ziemniaki, ryż, chleb pszenno- żytni z szynką dorbiową, z owoców jak na razie gotowane jabłka, pije kawę zbożową, herbatę malinową z dziką różą, wodę,melisę na noc, od czasu do czasu zjem jogurt naturalny,jeszcze z wypieków to jem ciasto drożdżowe, z warzyw marchewka, buraki, pietruszka, więc bogata ta moja dieta nie jest ale widać starczy i Kuba tak ładnie przybiera, boję się co będę jadła w święta

ciekawe co tam u Crystal pewnie już tuli synka przy sobie.
I Rosii dawno się nie odzywała, mam nadzieję że u niej wszystko ok.

Synek wreszcie zasnął, lecę sprzątać, mamusie polecam tą karuzelę z fisher price odkd ją mam nie raz uratowała mnie w nocy gdy mały nie mógł zasnąć a tak włączę ja raz i po 10-15 min śpi jak aniołek

Edytowane przez MaMusKA29
Czas edycji: 2015-04-01 o 08:59
MaMusKA29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 08:55   #4420
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
E to fajnie masz, moi teściowie niestety tylko 45 km od nas mieszkają u nas Zochan śpi w łóżeczku do pierwszego nocnego karmienia, później albo między nami, albo z mojej strony. Dziś akurat między nami spala i chyba tak jej się lepiej śpi, bo te noce ładniej przesypia

Probowalas szumów?
Probowalam ale na moja to nie działa :/
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 09:01   #4421
asiulek8
Wtajemniczenie
 
Avatar asiulek8
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 969
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
gratulacje dla nowych mamusiek niech szkaby się zdrowo chowają

opowieść o teściowej jak z kabaretu, ale to straszne a nie śmieszne ala:

mamusie pomóżcie, czy któreś z waszych dzieciątek wymiotuje? nie pisze o ulewaniu gdzieś tam malusim strumyczkiem w kąciku ust tylko prawdziwy pawior ?? ja jestem załamana, już gotowa na pogotowie ryczeć, ale teraz czytam na necie że niby normalne?? wtf zaraz po zjedzeniu, za pierwszym razem bo czort mnie podkusił żeby ją "odbić" bo nigdy tego nie robi to zarzygała podłoge, taki pawior drugi raz też po jedzeniu ale na leżąco a teraz trzeci jak ją wyżej wzięłam ciut właśnie żeby się nie zrzygała co może być przyczyną? zbyt peły brzuszek? bo nie płcze jakoś że głodna czy coś boli, tylko walnie pawiora i idzie spać, to może za dużo się najada? ale dodam że przy cycku to max 15 min a sporo tego wyrzyguje, ja panikuje żeby się nie odwodniła itp
Moja wczoraj pierwszy raz tak mocno ulała. Leżała na pleckach, a wcześniej porządnie jej się odbiło. Akurat spojrzałam na nią a tam fontanna mleka na wysokość z 10 cm. Ale nawet na biej to wrażenia nie zrobiło bo się nie przebudziła ani na sekndę hehe.
Ale jakby to było częściej to poszłabym do lrkarza. Możw jakieś bardziej gęste mleko by kazał podawać?
Cytat:
Napisane przez zielone_oko Pokaż wiadomość
Dobra teściowa

Cześć
Ale jestem wyspana.. Mała wczoraj zasnęła przed 22 i znowu spała do 4 Nakarmiłam ją i pospała do 7.

Rety ale paskudna pogoda, wieje okrutnie..
O matko, zazdroszczę dziecko ideał pod względem snu i oszczędzania w novy mamusi.


Moja jakaś niedożywiona jest. Znowu zjadła oba cycki i ciągle jej mało...

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
Probowalam ale na moja to nie działa :/
A jakieś kołysanki, albo porządne bujanie, jeżdżenie w wózku po domu?
__________________
21.01.2010 r.
27.07.2012 r.
23.08.2014 r.

03.03.2015 - Jagódka

TP: 25.08.2016
asiulek8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-01, 09:14   #4422
tout-petit-fille
Zadomowienie
 
Avatar tout-petit-fille
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z nienacka
Wiadomości: 1 007
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez rosiek Pokaż wiadomość

Przy nocnym karmieniu odkryłam tą kobitkę, bardzo mi się spodobał jeden filmik: https://www.youtube.com/watch?v=HXQ_bSiUYUs
Bardzo dobrze ujęte.

U mnie chyba będzie powtórka z rozrywki i tak jak wczoraj do 15 nie zrobię nic, bo będę musiała ją ciągle nosić, karmić, tulić.
Teraz zostawiłam ją w łóżeczku, pozwoliłam się wyryczeć, położyłam na brzuchu na jakieś 4 min, żeby się jeszcze bardziej zmęczyła,. Nie może zasnąć i już. Leży i co chwilę popłakuje z myślą, że znów przylecę.

Ja chcę do pracy
__________________
Mój skarbeczek Nikola 26.02.2015

tout-petit-fille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 09:15   #4423
żona_marcina
Rozeznanie
 
Avatar żona_marcina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: prawie Lublin:)
Wiadomości: 935
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
Ale mam dzis kiepski dzien mala duzo plakala w dzien, teraz tez placze,zasnac nie moze. Z tego wszystkiego ja tez siedze i rycze,bo juz powoli nie mam sily na to wszystko ;(
Wiem co czujesz... ja wczoraj też prawie ryczałam, bo już opadam z sił z moim małym wyjcem. Jeszcze wczoraj nawet go chwaliłam, że chociaż w nocy śpi ładnie a dzisiejsza noc do trzeciej przespana a od trzeciej powtórka z rozrywki. Co go uśpiłam to mi się obudził... Jakoś z przerwami przespał do szóstej i do chwili obecnej nie może zasnąć.
Co zaśnie to się wybudza.
__________________

żona_marcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 09:19   #4424
tout-petit-fille
Zadomowienie
 
Avatar tout-petit-fille
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z nienacka
Wiadomości: 1 007
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez MaMusKA29 Pokaż wiadomość
Synek wreszcie zasnął, lecę sprzątać, mamusie polecam tą karuzelę z fisher price odkd ją mam nie raz uratowała mnie w nocy gdy mały nie mógł zasnąć a tak włączę ja raz i po 10-15 min śpi jak aniołek
Którą masz?

Ja mam od wczoraj tą (nie fishera):
https://www.youtube.com/watch?v=wvXPLyw7hok

I nie chciała zasnąć. Tylko popatrzyła jakiś czas i się znudziło
__________________
Mój skarbeczek Nikola 26.02.2015

tout-petit-fille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 09:19   #4425
irish cream
Raczkowanie
 
Avatar irish cream
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 209
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez MaMusKA29 Pokaż wiadomość
Synek wreszcie zasnął, lecę sprzątać, mamusie polecam tą karuzelę z fisher price odkd ją mam nie raz uratowała mnie w nocy gdy mały nie mógł zasnąć a tak włączę ja raz i po 10-15 min śpi jak aniołek
Jaki dokładnie model tej karuzeli? Bo musze na gwałt coś kupić
Mój mały dzisiaj po karmieniu o 4 zrobił bunt i nie chciał spać. Wzieliśmy Go do siebie, ale też niewiele to dało. Tylko noszenie na rekach pomagało teraz też drzemie u mnie na rękach.
irish cream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 09:22   #4426
nouvelle2
Zakorzenienie
 
Avatar nouvelle2
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 310
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez martunka88 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim, teraz zamierzam być na bieżąco
Tyle zastanawiałam się nad wózkiem i trafiła się okazja na fajnego Joolza. Jestem mega zadowolona z wyboru, nie sądziłam, że wózek może się tak fajnie, lekko prowadzić. Szkoda, że utrzymuje się taka brzydka pogoda, bo tylko 2 razy byliśmy na spacerku.


silna dziewczynka


gratulacje, doczekała


Tak, mój Jaś Miniasty Wstawiałaś gdzieś zdjęcie Zosi? Przegapiłam tyle porodów, muszę w końcu nadrobić.


Ojej, najgorsza ta bezsilność. Jak tam- dzisiaj już lepiej?



Jeśli będzie się powtarzać, to może świadczyć o refluksie, powinnaś póki co to obserwować
Mojemu się czasami zdarza tak mocno ulać i to nawet do godziny po jedzeniu
Mówi się, że odbijanie "serkiem" jest ok, a takim "żywym mlekiem" niekoniecznie. Ale oprócz refluksu może świadczyć o tym, że łapczywie je i łapie dużo powietrza (przez co może ją boleć brzuszek przy kupkach) i zjada "pod korek".
Wrzucam czesto na naszego forumowego facebooka w pierwszym poście masz opisy porodów, a po kliknięciu na nick w pierwszym poście, wyświetlają się fotki maluchów
__________________
https://instagram.com/tigitigs89/

we're not in Wonderland anymore, Alice.
nouvelle2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 09:39   #4427
KasiaKasiaWiki
Basia_KasiaWiki
 
Avatar KasiaKasiaWiki
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z Wielkiego Miasta
Wiadomości: 1 622
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

to mój słodziaczek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00583.jpg (85,2 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00581.jpg (78,3 KB, 38 załadowań)
__________________
Kasia Wiktoria
9/03/2015

Edytowane przez KasiaKasiaWiki
Czas edycji: 2015-04-02 o 11:39
KasiaKasiaWiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 09:48   #4428
żona_marcina
Rozeznanie
 
Avatar żona_marcina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: prawie Lublin:)
Wiadomości: 935
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez papalinka83 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem o ulewaniu, bo mój czasem leje, ale mało. Za to dzisiaj w nocy musiałam 4 razy przebierać Pawelka, bo cały zasikany od pieluchy w górę, ale dziwnie jakoś, bo jakby normalnie litr wody ktoś wylał I nie wiem o co kaman ale chyba trzeba będzie kupić pieluchy dwójki na próbę, bo masakra... wcześniej się nie przesikiwal, pielucha dobrze zapieta
Ja dwójek używam od 2 tygodnia życia, tak mi mały sikał. Musiałam go non stop przebierać. Teraz jest o niebo lepiej.


Doczytałam, że mamy nowe mamusie - GRATULACJE!!!

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
Przysypia, widac ze dzieli ja trochę od spania i za chwilę oczy otwarte i ryk.
właśnie tak śpi a właściwie nie śpi moje dziecko.


Ja już próbowałam wszystkiego i nic nie pomaga, dzisiaj ma przyjść miś-szumiś. Wzięłam w ciemno, mam nadzieję, że zadziała.
__________________

żona_marcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 09:52   #4429
martunka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok:)
Wiadomości: 559
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
Wrzucam czesto na naszego forumowego facebooka w pierwszym poście masz opisy porodów, a po kliknięciu na nick w pierwszym poście, wyświetlają się fotki maluchów
super a mogłabym dostać zaproszenie na fb?
martunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-01, 10:01   #4430
nouvelle2
Zakorzenienie
 
Avatar nouvelle2
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 310
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez martunka88 Pokaż wiadomość
super a mogłabym dostać zaproszenie na fb?
Wysyłam na priv
__________________
https://instagram.com/tigitigs89/

we're not in Wonderland anymore, Alice.
nouvelle2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 10:21   #4431
KasiaKasiaWiki
Basia_KasiaWiki
 
Avatar KasiaKasiaWiki
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z Wielkiego Miasta
Wiadomości: 1 622
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
My juz tez po kąpieli, dzisiaj poszło nam super. Mala tylko trochę poplakala przy zanurzeniu, a potem to chyba nawet jej się spodobało w tej wannie teraz jedzonko i mam nadzieje-spanko mamy sposób na spokój przy kąpieli: mąż cały czas wydaje ptasie dźwięki jakieś gwizdanie, pohukiwanie... musze znaleźć na youtube dźwięki lasu

No nie dziwie Ci się, że nie wychodziłas w taką pogodę
Coś mi źle pocytowalo-KasiaKasiaWiki, ja to bym wzięła mała ze sobą do wanny, ale to jeszcze za jakiś czas
fajny pomysł z dźwiękami lasu, musimy naszą nastroić tak przed kąpielą i w trakcie

spoko ja za to dodaje cytat i odp. dwa razy :P
__________________
Kasia Wiktoria
9/03/2015
KasiaKasiaWiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 10:21   #4432
MaMusKA29
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 183
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez tout-petit-fille Pokaż wiadomość
Którą masz?

Ja mam od wczoraj tą (nie fishera):
https://www.youtube.com/watch?v=wvXPLyw7hok

I nie chciała zasnąć. Tylko popatrzyła jakiś czas i się znudziło
Ja mam tą https://www.youtube.com/watch?v=dPICkD5foXI naprawdę polecam mnie ta muzyczka też bardzo szybko usypia, minusem jest to że baterie się szybko wyczrepują ale znajomy nam ją przerobił i możemy podłączyć do prądu

Edytowane przez MaMusKA29
Czas edycji: 2015-04-01 o 10:24
MaMusKA29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 10:43   #4433
KasiaKasiaWiki
Basia_KasiaWiki
 
Avatar KasiaKasiaWiki
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z Wielkiego Miasta
Wiadomości: 1 622
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez papalinka83 Pokaż wiadomość
Coś mi się dziecko p opsulo. Zawsze po kąpieli pięknie zasypial, a teraz od godziny marudzenie i ryk. I ogólnie jakoś mało dzisiaj je z butli, a jakoś nie wierzę, żeby z cyca zjadal wiecej, bo ciagnie tak samo kiepsko jak zawsze.


po mojej też wnioskowałam wczoraj że coś się zepsuł jej rytm dnia i nocy

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

My już po kąpieli w wannie była cisza a przy ubieraniu oczywiście ryk :P teraz cycek i do spania, oby jak najdłużej

tak samo ja myślę

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Cytat:
Napisane przez aaakarolina Pokaż wiadomość
Gdzie są wszyscy?? Nikt nie karmi w nocy?
oj karmimy karmimy to ulubiona pora mojej Kasi

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
Nie,nie ma kolek.ma jakus gorszy dzien. Meczyla ja kupa i tez teraz spi niespokojnie strasznie

u mojej to samo, płacze przed jej zrobieniem, dzisiaj też taka trochę nerwowa we śnie albo zanim zaśnie nie było tak wcześniej... i popłakuje przez sen ;/

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------

Cytat:
Napisane przez zielone_oko Pokaż wiadomość
Dobra teściowa

Cześć
Ale jestem wyspana.. Mała wczoraj zasnęła przed 22 i znowu spała do 4 Nakarmiłam ją i pospała do 7.

Rety ale paskudna pogoda, wieje okrutnie..
to fajnie pospałaś
__________________
Kasia Wiktoria
9/03/2015
KasiaKasiaWiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 10:49   #4434
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
gratulacje dla nowych mamusiek niech szkaby się zdrowo chowają

opowieść o teściowej jak z kabaretu, ale to straszne a nie śmieszne

mamusie pomóżcie, czy któreś z waszych dzieciątek wymiotuje? nie pisze o ulewaniu gdzieś tam malusim strumyczkiem w kąciku ust tylko prawdziwy pawior ?? ja jestem załamana, już gotowa na pogotowie ryczeć, ale teraz czytam na necie że niby normalne?? wtf zaraz po zjedzeniu, za pierwszym razem bo czort mnie podkusił żeby ją "odbić" bo nigdy tego nie robi to zarzygała podłoge, taki pawior drugi raz też po jedzeniu ale na leżąco a teraz trzeci jak ją wyżej wzięłam ciut właśnie żeby się nie zrzygała co może być przyczyną? zbyt peły brzuszek? bo nie płcze jakoś że głodna czy coś boli, tylko walnie pawiora i idzie spać, to może za dużo się najada? ale dodam że przy cycku to max 15 min a sporo tego wyrzyguje, ja panikuje żeby się nie odwodniła itp
są mleka dla dzieci które ulewają, nie wiem czy karmisz mm czy piersią, ale np. nan ar jest dla dzieci ze skłonnościa do ulewań i takie nam zalecil lekarz pediatra, z tym, że u nas problem się w ogóle nie rozwiązał, a mleko jest bardzo gęste i młody płakał przy jego piciu, bo prawie nic nie leciło do butelki. Sa też do kupienia zagęszczacze w aptece i można je wrzucac do mleka. Ale lepiej skonsultuj to z lekarzem. Może młoda ma refluks?
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 10:52   #4435
KasiaKasiaWiki
Basia_KasiaWiki
 
Avatar KasiaKasiaWiki
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z Wielkiego Miasta
Wiadomości: 1 622
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

jeśli wypiję szklaneczkę rumianku to pomogę Kasi się wypierdzieć?
__________________
Kasia Wiktoria
9/03/2015
KasiaKasiaWiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 11:25   #4436
tout-petit-fille
Zadomowienie
 
Avatar tout-petit-fille
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z nienacka
Wiadomości: 1 007
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez MaMusKA29 Pokaż wiadomość
Ja mam tą https://www.youtube.com/watch?v=dPICkD5foXI naprawdę polecam mnie ta muzyczka też bardzo szybko usypia, minusem jest to że baterie się szybko wyczrepują ale znajomy nam ją przerobił i możemy podłączyć do prądu
Myślałam o niej
też fajna

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez KasiaKasiaWiki Pokaż wiadomość
jeśli wypiję szklaneczkę rumianku to pomogę Kasi się wypierdzieć?
albo majeranku
__________________
Mój skarbeczek Nikola 26.02.2015

tout-petit-fille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 11:37   #4437
asiulek8
Wtajemniczenie
 
Avatar asiulek8
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 969
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez Alunia79 Pokaż wiadomość
asiulek8 co to za maść Ci przepisał? Kurde!Bo ja też się z tym cholerstwem męczę
Posterisan maść, teraz spojrzałam i to jest taka sama maść jaką mi kiedyś aptece dali i nie pomagała
__________________
21.01.2010 r.
27.07.2012 r.
23.08.2014 r.

03.03.2015 - Jagódka

TP: 25.08.2016
asiulek8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 11:50   #4438
luzna25
Zadomowienie
 
Avatar luzna25
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 095
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
E to fajnie masz, moi teściowie niestety tylko 45 km od nas mieszkają u nas Zochan śpi w łóżeczku do pierwszego nocnego karmienia, później albo między nami, albo z mojej strony. Dziś akurat między nami spala i chyba tak jej się lepiej śpi, bo te noce ładniej przesypia

Probowalas szumów?
to i tak masz dobrze bo moja teściowa mieszka TYLKO JEDNĄ ULICE DALEJ i jest u nas bardzo często i ciągle by nosiła małego na rękach :/ i uparcie twierdzi, że on jest za mały żeby się przyzwyczaić do noszenia po czym wieczorem nie możemy sobie z nim dać rady, bo tylko na rękach jest spokojny

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez KasiaKasiaWiki Pokaż wiadomość
jeśli wypiję szklaneczkę rumianku to pomogę Kasi się wypierdzieć?
a nie chcesz jej podać herbatki z kopru włoskiego do picia? Mój miał problemy z brzuszkiem i odkąd dajemy mu ją do picia to jest rewelacja: nie ma problemu ani z pierdzeniem, ani z kupką a czasem wypija jej 10 ml, a czasem 50 ml- różnie to bywa
__________________
Radek- ur. 23 luty 2015 o godz. 10:24


luzna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 11:53   #4439
martunka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok:)
Wiadomości: 559
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez KasiaKasiaWiki Pokaż wiadomość
to mój słodziaczek
Jaka fajna Kruszynka
Co do kąpieli- Jaś bardzo lubi, więc może spróbuj naszych sposobów. Zawsze przed kąpielą karmię, później czekamy 30-40min. i zaczynamy powoli rozbierać. Do wanienki wrzucamy pieluchę tetrową (ona tak fajnie się unosi na wodzie i dotyka Jaśka), mąż powoli zanurza synka zaczynając od pupki. Myjąc co chwila chlapiemy wodą po brzuszku, bo nie zanurzamy małego w całości. Jaś lubi też jak mąż go przesuwa w wodzie do przodu i tyłu.
martunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 11:53   #4440
luzna25
Zadomowienie
 
Avatar luzna25
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 095
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. X

Cytat:
Napisane przez Magnifica Pokaż wiadomość
Dziś o 15.10 przez cc przyszła na świat Ania
Opis porodu jak dojde do siebie. Nie pytajcie. 10 cm rozwarcia, bóle parte i nic... gdyby nie ordynator, ktory od razu polozyl mnie na stol to nie wiem jak długo by to trwalo, bo.mala byla owinieta pepowina. A teraz najadla sie z piersi i spi

Crystal,smv, emily jak tam u Was?

czekamy na zdjęcia Ani Gratuluję
__________________
Radek- ur. 23 luty 2015 o godz. 10:24


luzna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-11 13:14:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.