Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-09, 21:03   #2611
elo1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 20
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Witam wszystkich,

wydaje mi sie, ze moge wniesc troche nowosci do watku. Dowiedzialem sie mianowicie o kuracji przeciwtradzikowej opartej wylacznie na przyjmowaniu czystej witaminy B5.

Wprowadzil ja Dr. Leung, a wszystko opisal w artykule zamieszczonym w Journal of Orthromolecular Medicine, co nie jest bynajminiej jakas szpitalna broszura.

Tutaj Link: http://www.pantothenic-acid.com/acne_vulgaris.html

Jest niestety po angielsku wiec sprobuje strescic: Wszystko rozchodzi sie o tzw. Koenzym a, ktory w naszym organizmie jest odpowiedzialny za hormony i rozklad tluszczy. Jesli tej substancji jest za malo, ogranizm musi zdecydowac, ktore procesy organiczne maja pierszenstwo. Jako ze matka natura lubi ciaglosc gatunku, pierszenstwo dostaja hormony. Wtedy brakuje substancji na rozklad tluszczy (to nie ma nic wspolnego z nadwaga itp), ktore odtransportowywane sa z organizmu w postaci cholesterolu m.in. przez pory. Stad przetluszczanie sie wlosow i skory . Teoria ta posrednio stanowi wytlumaczenie, dlaczego tradzk najczesciej wystepuje w okresie dojrzewania(organizm jest skupiony na rozwoju 'seksualnym', wiec wszystko pakuje w produkcje hormonow, jesli B5 jest za malo-tradzik), potwierdza wplyw tlustego jedzenia (tutaj takze czekolada, jako ze jest produkowna z najtlustszej czesci mleka) i o zgrozo wzmozonej aktywnosci seksualnej (tutaj trzeba zaznaczyc ze tyczy to sie osobnikow, ktorzy na serio przeginaja, tzn 4 razy dziennie itp, co sila rzeczy oznacza, ze tyczy sie to nalogowych onanistow(-tki )) na stan cery tradzikowej. Ta teoria pozostala praktycznie bez echa w swiecie medycyny z braku jej potwierdzenia badaniami klinicznymi. W Polsce z tego co wiem, nikt wogole o tym nie slyszal.
Kuracja polega na podawaniu konskich dawek witaminy B5. Zaczynamy od 1g i systematycznie zwiekszamy az do osiagniecia 10 g na dobe. Choc mowiac szczerze, ludzie zazwyczaj od razu wala 10 g (co jest glupie, bo zoladek moze po takiej ilosci pojsc na spacer- a wy do toalety), ale wtedy efekty sa widoczne zazwyczaj po 4, 5 dniach. Skora przetluszcza sie mniej, po miesiiacu lub dwoch pory sie drastycznie zmniejszaja. Efekty tej kuracji znalazlem na amerykanskiej stronie epinion.com, tam ludzie wymieniaja sie opiniami na temat roznych rzeczy ktore kupili, od telewizorow po wlasnie leki.
Link:
http://www.epinions.com/review/Vitam...399D8E20-prod5

Znalazlem takze duzo pozytywnych opini na niemieckich stronach, ale nie chce mi sie tego teraz szukac.

Zaleta tej kuracji jest to, ze dziala bezposrednio na ilosc wytwarzanego sebum a nie tak jak wiekszosc antybiotykow, na bakterie w porach. Drugim plusem jest to, ze w przeciwienstwie do antyb.- nie musicie witaminy B5 odstawiac, tylko w miare poprawy, zmniejszac jej dawki do 1-3 g na dzien.
Wszystko dzieje sie oczywiscie na wlasne ryzyko,ktore jest w tym przypadku niewielkie.
Typowymi symptomami braku witaminy B5 jest: przetluszczanie sie i wypadanie wlosow, pieczenie stop, zajady i jezscze kilka innych rzeczy, wystarczy zrobic research, jak kogos to zainteresowalo.
Ja ta kuracje zaczynam jutro, zastanawiam sie jeszze nad poczatkowym stezeniem. Pomocniczo stosuje masc z metranidazolem, ktory mowiac szczerze do tej pory g. daje.
Bede meldowac postepy.
Aha, zauwazylem maly brak ciaglosci w moim wywodzie: witamina B5 napedza pradukcje Koenzymu A.
elo1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 21:54   #2612
norolim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 75
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

wszystko fajnie i pieknie ale czysta witamina b5 zeby ja tak na gramy rozdzielać to niestety na recepte jest, a opakowanie calcium zawiera tylko 5 gram a to jest 50 sztuk!

Edytowane przez norolim
Czas edycji: 2009-09-09 o 22:08
norolim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 22:03   #2613
elo1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 20
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez norolim Pokaż wiadomość
wszystko fajnie i pieknie ale czysta witamina b5 zeby ja tak na gramy rozdzielać to niestety na recepte jest
Mylisz sie: http://www.vitalabo.pl/wszystkie_mar...otenowy_500_mg

B5 to iinaczej kwas pantotenowy. Ale faktem jest, ze znalesc samo witamine b5 jest ciezko.
elo1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 15:14   #2614
norolim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 75
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

hmm...
nie, nie mylę sie ponieważ pisałam o Polsce a to że coś można kupić od tak za granicą wiadomo nie od dziś, pozatym to co podałeś nie jest czysta wit. B5 zawiera tylko 0,5 grama w tabletce wiec niby gdzie sie myliłam twoim zdaniem

teraz pokaże ci, co ci się lepiej opłaca
specyfik który wygooglałeś zawiera 90 tab, każda po 500mg ( 0,5 GRAMA) substancji czynnej - calcium pantothenate czyli wit. B5, 0,5 grama x 90 = 45 Gramów za 23 euro gdzie teraz waluta ta stoi po 4,18zł co daje 96zł
w polsce sprzedawane jest CALCIUM PANTOTHENICUM które w opakowaniu zawiera 50tab po o,1 grama substancji czynnej - calcium pantothenate, czyli opakowanie zawiera 5 gram za 4,16zł
aby uzyskać efekt porównania czyli 45 gram mnożymy cene 4,16zł x 9 opakowań ( 45gramow) i o boże mamy taką samą ilość za 37,44 zł....
lepiej chyba połykać wiecej a prawie 3 razy taniej nie sądzisz?

http://miniapteka.pl/product_info.ph...021398d6453e61

http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=428

Edytowane przez norolim
Czas edycji: 2009-09-11 o 17:01
norolim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 17:32   #2615
elo1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 20
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez norolim Pokaż wiadomość
hmm...
nie, nie mylę sie ponieważ pisałam o Polsce a to że coś można kupić od tak za granicą wiadomo nie od dziś, pozatym to co podałeś nie jest czysta wit. B5 zawiera tylko 0,5 grama w tabletce wiec niby gdzie sie myliłam twoim zdaniem
fakt, ze to nie jest polska strona tylko biedna nakladka na niemiecka(co dopiero teraz zauwazylem), ale te tabletki maja 500 mg kazda , wiec jesli witaminy B5 jest tam 500 mg to jak to nie jest czysta witamina B5??

masz racje z ta recepta, dopytale msie i faktycznie tak to wyglada. Ja kupilem w NIemczech 100g w 500mg tabletkach za 30 € wiec raczej interesu zycia nie zrobilem, ale chyba wole lykac 10 tabletek dziennie niz 50 . Choc dobrym rozwiazaniem byloby rozpuszczenie tych 50 tabletek w wodzie, nie widze problemu.
Co do wynikow, skora wyglada coraz lepiej ale mowienie teraz o jakis efektach byloby raczej placebo.

Pozdro!!
elo1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 18:29   #2616
cera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 13
Arrow Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Dziewczyny przedawkowanie witamin bywa zabójcze. Nie łykajcie bez zapoznania się chociaż z ulotką. Nadmiar spożywanych witamin różnego typu jest niczym arszeniczek odładza ale i zabija. Ot zdanie mojego dermatologa
cera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 19:50   #2617
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
4. A teraz HICIOR! REWELACJA! ---> A L O E S <--- !! Dziewczyny to serio pomaga! Ten sam, który wiele osób hoduje w doniczkach! Wystarczy poprostu naciąc liścia (są takie mięsiste) zebrać sok, który wypłynie i smarowac tym oczyszczoną twarz. Ja stosuję ten specyfik na noc ( pn-pt ), a gdy mam wolne to 2 razy dziennie. Przed "kuracją aloesową" nie było dnia żeby nie wyskoczyło mi na twarzy coś nowego ( codziennie po kilka nowych pryszczy- koszmar!) A teraz?! Teraz nic ! Nic nowego się nie pojawia juz od 1,5 tygodnia ( może dla niektórych to krótko,ale dla mnie jak cała wieczność, bo od grubo ponad rok nie było dnia bez czegoś nowego na twarzy!!)
Spróbuję dzisiaj aloesu i maseczki cynamonowej
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-11, 19:54   #2618
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

wspominany wczesnie żel aloesowy dostępny kiedys w rossmannie - chyba paloma - nie wiecie czy jeszcze jest? - bo w moim rossmannie nie byŁo
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 20:06   #2619
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Stestowałam już maseczkę cynamonową, zmyłam przed chwilą. Koszmar
Wytrzymałam z nią tylko 30sekund, twarz płonęła żywym ogniem, nie dało się wytrzymać. Skóra jest czerwona i podrażniona, nie polecam
Czuję jeszcze na twarzy ciepło.
Faktycznie wygląda jak kupa
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 08:22   #2620
pendrak
Raczkowanie
 
Avatar pendrak
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 56
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Spróbuję dzisiaj aloesu i maseczki cynamonowej
Ja radzę uważać na ten cudowny aloes, ja do niedawna też miałam mega problemy ze skórą i eksperymentowałam ze wszystkim, po aloesie wyszły mi wielkie czerwone guzy na całej twarzy, wyglądało to jak poparzenie kwasem; z tego co sama przeszłam a nie życzę tego nikomu, ale pewnie same dobrze wiecie, jak to jest zmagać się z tym dziadostwem, to w moim przypadku najlepiej podziałała zmiana diety, czyli 0 cukru rafinowanego, mało tłuszczu, praktycznie 0 kawy, herbaty; do tego bratek ewentualnie zielona herbata która odtruwa i dużo warzyw i owoców, bo źródłem często są niedobory jakiś witamin albo minerałów (głównie cynku-sprawdźcie sobie też objawy niedoboru cynku, bo jeśli oprócz problemów ze skórą macie jeszcze jakieś inne to może być przyczyną), ale jak się idzie do lekarza, to najłatwiej jest im przepisać antybiotyk który pomaga na miesiąc albo tabletki anty, po któych odstawieniu problem wraca w gorszej wersji, ale oczywiście każdy przypadek jest inny.
pendrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 11:47   #2621
norolim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 75
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez elo1985 Pokaż wiadomość
wiec jesli witaminy B5 jest tam 500 mg to jak to nie jest czysta witamina B5??
wiesz pytanie brzmi ile mg w tabletce powinno być b5 żeby móc ja nazwać czysta witamina b5

co do tego ze dopiero teraz skumaleś że to nie polska strona troche mnie dziwi... chociażby ze wzgledu na cene w euro.

milej kuracji
norolim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-12, 15:54   #2622
bobasek87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 20
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Witam wszystkich! mam mega problem. Z tradzkiem borykam sie juz od ponad 6 lat z roczna przerwa..Ponad rok temu poszlam w koncu do demratologa i po zastosowaniu tatralyslu, zinerytu, diferiinu a poteem jeszcze akneroxidu moja cera naprawde sie poprawila. A problem mialam dosyc duzy... Licze wypryski na brodzie, nosie i czole, sporadycznie na policzkach. W koncu wszystko sie porawilo i odstawilam tetracyliny,ale za to na poliakch pojawily sie liczne zaskorniki zamkniete <inaczej mowiac bialy "makaron">, poszlam do dermatologa i przepisala mi skinoren. Stosuje go od ponad 4 tygodni i teraz moj prawy policzek wyglada katastrofalnie wysypalo mnie po jednej stronie, do tego sporadycznie na brodzie i czole. Zaskorniki wogole nie znikaja, cala twarz w grudach i jeden policzek z sajgonem! Na poczatku myslalam,ze to po rsptu "oczyszcza mi twarz", ale nie widze w sumie poprawy, a na ulotce napsiane jestm,ze niby wiadac ja o okolo 4 tygodniach:/ a tu nic... w Srode wybieram sie ponownie do dermatologa prywanie, ale szkoda mi kasy na zapytanie : "czy tak ma byc" i zaplacenie za to pytanie 70 zlotych za wizyte Czy ktos stosowal skinoren i mial podobne objawy?? CO o tym sadzicie???
bobasek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 17:24   #2623
norolim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 75
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

jeżeli idziesz do dermatologa to dobrze. ogolnie kazda buzia reaguje inaczej, inaczej tez leczy sie z tego co wylazlo samo lub pod wplywem specyfiku napewno dobrym posunieciem bylo by poproszenie dermatologa o badanie w kierunku gronkowca... dzias jeden b.czesto jest przyczyna trądziku, wyprysków, podskórnych gul siedzących na twarzy całymi tygodniami.
norolim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 19:01   #2624
lila2108
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 42
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

No to nie ciekawie masz.. Mnie tak teraz wysypało właśnie na policzkach bo mam..te dni ;] Ale kiedy dostałam te pryszcze ;D Mówie sobie..a spróbuję z ta pasta do żebów..powiem że efekt świetny ;] po 2 dniach mi już zeszły ;] Ale po szkole , ciągle jestem cała w białych kropkach z pasty..Myje twarz tym protexem , rzeczywiście jest ściągnięta, ale fajnie działa na nia później krem bambino i jest nawilżona ;] we wtorek wybieram się właśnie do dermatologa..miałam problemy olbrzymie i sie tak wkurzyłam i się wzięłam, za siebie.. nie jadam czekolady, sera, smaruje sie wszystkim..cera jest ładna przez 4 tygodnie a kiedy mam dostać okres to mnie wysypuje ale za 3 dni schodza już... Pf.. Taki wiek..
lila2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 20:13   #2625
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez norolim Pokaż wiadomość
jeżeli idziesz do dermatologa to dobrze. ogolnie kazda buzia reaguje inaczej, inaczej tez leczy sie z tego co wylazlo samo lub pod wplywem specyfiku napewno dobrym posunieciem bylo by poproszenie dermatologa o badanie w kierunku gronkowca... dzias jeden b.czesto jest przyczyna trądziku, wyprysków, podskórnych gul siedzących na twarzy całymi tygodniami.
W jaki sposób odbywa się badanie w kierunku gronkowca? Czy badają tą ropę z pryszcza, czy w inny sposób? I jeszcze jedno pytanie: skierowanie na takie badanie da mi tylko dermatolog, czy lekarz pierwszego kontaktu też?
Po latach złych doświadczeń z dermatologiem jakoś nie mam ochoty iśc do niego po skierowanie....wolałabym do zwykłego lekarza
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 21:00   #2626
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez norolim Pokaż wiadomość
wiesz pytanie brzmi ile mg w tabletce powinno być b5 żeby móc ja nazwać czysta witamina b5

co do tego ze dopiero teraz skumaleś że to nie polska strona troche mnie dziwi... chociażby ze wzgledu na cene w euro.

milej kuracji
A czy przypadkiem czysta prowitamina B5 nie ma formy cieczy? Jeśli tak to niemożliwe jest otrzymanie tabletek zawierających B5 w 100% stężeniu, bo musi występować jeszcze substancja zbrylająca, wypełniacze, które nadają formę tabletki, a więc w 1 tabletce tylko część masy stanowić będzie substancja czynna.
Tutaj potwierdzenie, że jednak ma postać lepkiej cieczy: http://mazidla.com/index2.php?page=s...mart&Itemid=27
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Jak widać d-panthenol w 75% stężeniu do stosowania zewnętrznego jest łatwo dostępny w sklepach z półproduktami kosmetycznymi. Bałabym się jednak zastosować go wewnętrznie., mimo, że ufam jakości produktów na mazidłach.
Pozatym obawiam się efektu hiperwitaminozy. W końcu pochodne witaminy A - retinoidy dostaje się na receptę pod ścisłą kontrolą lekarza w tym samym celu w jakim chcecie łykać d-panthenol w mega dawkach.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 22:10   #2627
majucha90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Cytat:
Napisane przez natee Pokaż wiadomość
justa84 a jak sie uporałas z twarza , bo to wlasnie znią mam najwieksze kłopotki ?!
Witam. Mam 19-ście lat t i z trądzikiem miałam problemy w gimnazjum. Od rożnych żeli i maści moja skóra była niesamowicie podrażniona...zaczerwieni ona i sucha. Nie wyglądała zdrowo..Naskórek był wręcz wypalony od licznych zabiegów. Zaczęłam poszukiwać jakiejś skutecznej metody która pomogła by jej wrodzić do formy....I po przeczytaniu paru ceikawych książek zaczęłam stosowac metode która sama opracowałam.. A mianowicie zacząłam robic okłady z fiołka wonnego...Liście i łodyge zalewałam wrzątkiem potem ( to bardzo ważne) gdy roślina była już miekka dodatkowo gniotłam ja łyżka az do momentu kiedy wydobywał sie z niej sok o konsystencji śluzu. Gotową papke nakładałam na 15-20min na wcześniej oczyszczona twarz. Raz w tygodniu dla urozmaicenia robiłam również parówke..również z fiołkiem....oraz nakładałam glinke zieloną. Po całym zabiegu spryskiwałam twarz wodą termalna (iwostin). Moja skóra z dnia na dzien zaczęła wyglądać lepiej. Stopniowo pojawiało się mniej wyprysków..stare goiły sie.... Najważniejsze jest jednak to ,że sok z fiołka nie wysuszał skóry..wręcz przeciwnie nawilżał ją. Oczywiście dla lepszego efektu kuracji..starałam sie zdrowo odżywiać..pić dużo wody...wysypiać się. Dzisiaj moja skóra jest aprawde w dobrej kondycji. Nie będe klamać ,że jest idealna...Czasem raz na jakiś czas zdarza sie ,że coś mi wysskoczy..ale Najwazniejszy jest fakt ,że moja skóra jest zupelnie inna..Szybko sie regeneruje.; Jest miękka....nawilzona..zdro wo wyglada. Moi znajomi którzy pamiętaja mnie jeszcze z gimnazjum pytają się jak sie uporałam z trądzikiem..Kiedy mówie im , ze wyleczylam sie sama nie moga uwierzyc. A jednak ....Polecam ta metode wszystkim...Oczywiście od jej skutecxzności zależy wiele czynników.. W końcu nie każdy ma te same problemy..itp...ale mysle , ze warto spróbować. Metoda jest w 100% naturalna... Osobom które sie na nią zdecydują polecam..by zbierały rośliny teraz i przechowywały je w opakowaniu z gazety...nawet jeśli zwiendną i staną sie suche...zachowuja właściwości odzywcze.. Po zalaniu wrzątkiem nadają sie na okłady. Pozdrawiam serdecznie. ~~~Maja
majucha90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 10:57   #2628
norolim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 75
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
retinoidy dostaje się na receptę pod ścisłą kontrolą lekarza w tym samym celu w jakim chcecie łykać d-panthenol w mega dawkach.
wypraszam sobie ja nic nie łykam i nie chce łykać... rozmawiałam z chłopakiem który przeprowadza tomże kuracje.

jak widać lekarz z USA hiperwitaminozy się nie boi

co do gronkowca i badań nie mam zielonego pojecia ale na forum jest chyba pare wątków poruszających ten temat
norolim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 17:04   #2629
smutnychmielu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Witam!
Jestem nowym uzytkownikiem forum i widzac wszystko co sie tutaj dzieje jestem zachwycony... Wszyscy sobie pomagaja i wasze sposoby sa naprawde pomocne (z tego co widac)
To teraz ja prosze Was o pomoc. Na poczatek opisze swoj problem.
Posiadam jak to nazwala pani dermatolog "mierny" tradzik... Nie jest on jakis mocny, bo mam tylko problem z broda i okolicami ust. Mimo wszystko wyglada to zle poniewaz mam strasznie czerwona brode...
Mam duzo zaskornikow przez co skora jest czerwona (na calej powierzchni brody) i nie wiem co z nimi zrobic. Prosze was o rade.
Wiem ze te zaczerwienienia sa spowodowane bakteriami... Uzywalem wszystkich kosmetykow z gamy SORAYA (toniki, zele, maseczki, kremy - wszystko antybakteryjne). Tak naprawde z tego wszystkiego pomaga mi tylko maseczka, lecz na krotko. Chce raz na zawsze pozbyc sie wągrów (zaskornikow) i czerwonej brody... Nie mam duzej ilosci wypryskow na twarzy ale to zaczerwienienie sprawia, ze wyglada to strasznie... Napisze jeszcze, ze nie sa to blizny zeby uniknac odpowiedzi tego typu... PROSZE WAS O POMOC! CZEKAM
Smutny Chmielu ;(
smutnychmielu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-16, 17:16   #2630
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez smutnychmielu Pokaż wiadomość
Witam!
Jestem nowym uzytkownikiem forum i widzac wszystko co sie tutaj dzieje jestem zachwycony... Wszyscy sobie pomagaja i wasze sposoby sa naprawde pomocne (z tego co widac)
To teraz ja prosze Was o pomoc. Na poczatek opisze swoj problem.
Posiadam jak to nazwala pani dermatolog "mierny" tradzik... Nie jest on jakis mocny, bo mam tylko problem z broda i okolicami ust. Mimo wszystko wyglada to zle poniewaz mam strasznie czerwona brode...
Mam duzo zaskornikow przez co skora jest czerwona (na calej powierzchni brody) i nie wiem co z nimi zrobic. Prosze was o rade.
Wiem ze te zaczerwienienia sa spowodowane bakteriami... Uzywalem wszystkich kosmetykow z gamy SORAYA (toniki, zele, maseczki, kremy - wszystko antybakteryjne). Tak naprawde z tego wszystkiego pomaga mi tylko maseczka, lecz na krotko. Chce raz na zawsze pozbyc sie wągrów (zaskornikow) i czerwonej brody... Nie mam duzej ilosci wypryskow na twarzy ale to zaczerwienienie sprawia, ze wyglada to strasznie... Napisze jeszcze, ze nie sa to blizny zeby uniknac odpowiedzi tego typu... PROSZE WAS O POMOC! CZEKAM
Smutny Chmielu ;(
Hm, ja też mam problem z brodą i okolicami ust. Ciągle coś mi tam wyskakuje i pozostawia po sobie pamiątki w postaci przebarwień.
Prawda jest taka, że jednorazowy zabieg nie spowoduje, że zapomnisz o wągrach. Podstawą w walce z nimi jest peeling, odblokowuje pory i usuwa stamtąd syf Musiałbyś go wykonywać raz na jakiś czas, polecam Garniera Pure Active albo kurację kwasami(do tego dojdzie konieczność stosowania filtrów)
I nie używaj kosmetyków do cer trądzikowych, bo one wysuszają skórę i powodują zwiększoną produkcję sebum. Wybierz delikatny żel oczyszczający(najlepiej Babydream) i lekki krem nawilżający(na początek dobry byłby Humektan, do kupienia w aptece), no i między oczyszczaniem a nawilżaniem z(s?)tonizuj skórę jakimś delikatnym tonikiem. To tak w skrócie, jakbym się pomyliła gdzieś to poprawcie
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 17:26   #2631
pendrak
Raczkowanie
 
Avatar pendrak
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 56
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Na blizny i zaczerwienienia dobra jest maseczka z aspiryny, 3 rozgniecione pomieszane z łyżką jogurtu na 20 minut na twarz; tylko trzeba uważać później na słońce.
pendrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 17:40   #2632
smutnychmielu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

A chcialbym juz dzisiaj cos zrobic zeby powiedziec Wam czy cos mi pomaga...
Czesto wspominacie tutaj o toniku z cytryny... Moze mi ktos przypomniec jak to sie robi...
I prosze was tez o jakies inne rady na moj problem...
Myslicie, ze pomoze mi cebula czy cytryna? A moze dwa na raz?
Powiedzcie co o tym myslicie...
I prosze jeszcze raz o przypomnienie jak robi sie maseczke z cebuli i tonik z cytryny
No i jak macie jeszcze jakies domowe mikstury to czekam na przepis...
ciagle smutny ;(
Chmielu
smutnychmielu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 17:51   #2633
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez smutnychmielu Pokaż wiadomość
A chcialbym juz dzisiaj cos zrobic zeby powiedziec Wam czy cos mi pomaga...
Czesto wspominacie tutaj o toniku z cytryny... Moze mi ktos przypomniec jak to sie robi...
I prosze was tez o jakies inne rady na moj problem...
Myslicie, ze pomoze mi cebula czy cytryna? A moze dwa na raz?
Powiedzcie co o tym myslicie...
I prosze jeszcze raz o przypomnienie jak robi sie maseczke z cebuli i tonik z cytryny
No i jak macie jeszcze jakies domowe mikstury to czekam na przepis...
ciagle smutny ;(
Chmielu
Hm, kwasek cytrynowy zawarty w cytrynie ma działanie złuszczające, więc zwłaszcza przy większych stężeniach powinno się używać filtrów. Dla mnie to dziecinnie proste, woda mineralna+sok z połówki cytryny i tak żeby wyszło 200ml. Można, ale nie trzeba dodać kilka kropli gliceryn. Potem dodaję konserwant(jeśli chcę żeby mógł stać sobie w łazience) albo nie dodaję i wtedy tonik sobie leży w lodówce(max tydzień!)
No i maseczka z drożdży, rozpuścić łyżeczkę drożdży w łyżeczce ciepłego(ja rozpuszczam w gorącym) mleka i taką papkę trzymać 20min.

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-09-16 o 17:52
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 19:33   #2634
smutnychmielu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Przepraszam Cie ale jest teraz totalnie zielony...
Jakich filtrow trzeba uzywac?
A co daje gliceryna i gdzie mozna ja zdobyc?
I czy maseczka z drozdzy jest dobra? Robi sie ja z drozdzy takich jakie dodaje sie do ciasta?
A co z maseczka z cebuli? Czy ona jest dobra? Jak sie ja robi?

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

Czekam na odpowiedz...
smutnychmielu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 21:53   #2635
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez smutnychmielu Pokaż wiadomość
Przepraszam Cie ale jest teraz totalnie zielony...
Jakich filtrow trzeba uzywac?
A co daje gliceryna i gdzie mozna ja zdobyc?
I czy maseczka z drozdzy jest dobra? Robi sie ja z drozdzy takich jakie dodaje sie do ciasta?
A co z maseczka z cebuli? Czy ona jest dobra? Jak sie ja robi?

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

Czekam na odpowiedz...
Aptecznych- fotostabilnych, najlepiej szukać takich, które nie zapychają(więc wszelkie Iwostiny i filtry do cer suchych/naczynkowych odpadają) Bioderma ma filtr do tłustej i LRP też, one nie powinny zapchać. Poszperaj w KWC
Gliceryna wiąże wodę w skórze, taki nawilżacz. Kupisz w aptece za kilka złotych
Maseczkę bardzo sobię chwalę, dobrze oczyszcza i matuje skórę, oraz zmniejsza wypryski. Tak, zwykłe piekarskie drożdże
O cebulowej maseczce pierwsze słyszę, pogoogluj, na pewno znajdziesz przepis.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 06:39   #2636
smutnychmielu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Dzieki za wszystko
Musze wam powiedziec, ze jestem bardzo zadowolony z toniku cytrynowego... Jest po prostu idealny... Juz po jednym dniu stosowania widze, ze zaskorniki sa mniejsze a skora przez to nie jest czerwona... Wydaje mi sie, ze ten tonik tez swietnie oczyszcza i hamuje stany zapalne... DZIEKI
A co teraz zeby zupelnie sie tego wszystkiego pozbyc?
Pozdrawiam
smutnychmielu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 12:09   #2637
smutnychmielu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Mam jeszcze pytanie do do maseczki drozdzowej... Czy ona tak zasycha na skorze? Bo wlasnie ja zrobilem i gdy ja nakladalem to byla taka geste (jak smola) a jak ja nalozylem to zaschła... Tak ma byc? Czy zrobilem blad w robieniu jej czy tez blad w proporcjach?
Chociaz robilem wszystko zgodnie z wymogami (lyzeczka drozdzy + lyzeczka cieplego lub tez goracego mleka)
smutnychmielu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 12:46   #2638
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez smutnychmielu Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie do do maseczki drozdzowej... Czy ona tak zasycha na skorze? Bo wlasnie ja zrobilem i gdy ja nakladalem to byla taka geste (jak smola) a jak ja nalozylem to zaschła... Tak ma byc? Czy zrobilem blad w robieniu jej czy tez blad w proporcjach?
Chociaz robilem wszystko zgodnie z wymogami (lyzeczka drozdzy + lyzeczka cieplego lub tez goracego mleka)
Zasychanie to norma, przynajmniej u mnie Zmywasz potem tą skorupę i tyle
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 15:57   #2639
smutnychmielu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Macie cos jeszcze na zaskorniki ? Bo w sumie jestem zadowolony z toniku cytrynowego... Jest on naprawde dobry i bede go codziennie stosowal, ale chce jeszcze jakies metody...
Jak pozbyc sie ich na zawsze?
smutnychmielu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 06:36   #2640
lila2108
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 42
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Maseczka z porzeczek:
2-3 kiście czerwonych i białych porzeczek, łyżeczka mąki ziemniaczanej. Rozgnieć porzeczki, odsączyc sok, zmieszac z mąką. Papkę nałozyc na twarz, zmyc po 20 min.
Zamyka rozszerzone pory przy tłustej cerze. Nie nadaje sie dla cery naczynkowej!

Maseczka miodowo-jabłkowa:
1 łyżka płynnego miodu, jabłko.
Zetrzec drobno jablko i zmieszac z płynnym miodem. Przygotowaną masę nałozyc na twarz na 20 min., następnie spłukac letnią wodą.
Maseczka usuwa zanieczyszczenia skóry i wygładza cerę

Maseczka miodowa z białkiem:
2 łyżeczki płynnego miodu, 1 białko.
Ubic luźno białko z miodem. Przygotowaną masę nałozyc na twarz na 25 min., następnie spłukac letnią wodą.
Maseczka działa przeciwzapalnie, gojąco i napinająco

Maseczka z ziemniaka przeciw blyszczacej skorze:
Rozgnieciony, ugotowany ziemniak zmieszac z 2 lyzkami zimnego mleka i kilkoma kroplami soku z cytryny. Rozlozyc na twarz, po 10 min. zmyc.

Maseczka z maki (dla skory tlustej i mieszanej):
Ok. 2 lyzki maki zmieszac z lyzeczka miodu i dodawac powoli (ciagle mieszajac) ciepla herbate rumiankowa, az powstanie pasta. Nalozyc ja na twarz, po 15 min. zmyc letnia woda.
Maseczka wygladza i oczyszcza skore tlusta i mieszana.

Maseczka jogurtowa I:
1/2 kubka jogurtu, 1/2 szklanki mleka. Nałozyc jogurt na twarz i zostawic do wyschnięcia. Zmyc letnim mlekiem, a następnie zimną wodą.

Maseczka maślankowa:
1/2 szklanki maślanki, 1/2 szklanki mleka, 2 łyżki migdałowych otrębów, trochę świeżego soku z ogórków. Maślankę zmieszac z sokiem z ogórka i otrębami. Nałozyc na twarz, szyję i dekolt na pół godziny. Następnie dobrze spłukac i lekko natrzec mlekiem.

Maseczka z pomidorow I:
Maseczka dziala antybakteryjnie i rozjasniajaco: 1 dojrzaly pomidor zmiksowac z 2 lyzkami jogurtu i lyzeczki gliceryny. Nalozyc na twarz (oczy i usta pominac). Po 10 min. zmyc ciepla woda.

Maseczka z pomidorow II:
Nadaje się do cery tłustej lub trądzikowej. Nałozyc plasterki lub papkę z pomidorów na twarz i odczekac 15 minut. Zmyc ciepla woda.

Maseczka jogurtowa I:
Nalozyc jogurt (lub twarozek) na twarz jak maseczkę (można dodać łyżeczkę miodu) i pozostawic na 10-15 minut. Maseczka nawilża skórę i pomaga przy tradziku.

Maseczka jogurtowa II:
2 lyzki jogurtu naturalnego zmieszac z lyzeczka miodu i/lub kilkoma kroplami oliwy z oliwek, lyzeczka soku z cytryny i/lub lyzeczka herbaty rumiankowej. 20 min. trzymac na twarzy, zmyc duza iloscia cieplej wody.

Maseczka drozdzowa:
Działa oczyszczająco i wygładzająco. Wskazana przy cerze z trądzikiem, zwęża pory. Pare kropli cieplego miodu utrzec z 3 dag drożdży. Przy cerze suchej warto dodać 3-4 krople oliwy. Papkę nakładac na twarz i szyję. Po 15 min. zmyc letnią wodą (przegotowaną).

Maseczka malinowa:
Leczy zmiany trądzikowe, oczyszcza cerę z zaskórników i krost, zamyka pory, działa ściągająco. Ok. 10 malin rozgnieć na masę. Nałozyc na twarz i zmyc po 15 min. Przemyc twarz łagodnym tonikiem.

Maseczka z cebuli:
Dla cery trądzikowej doskonała jest maseczka z ugotowanej cebuli, roztartej na miazgę i wymieszanej z łyżką mąki ziemniaczanej. Maseczkę nalozyc na twarz na ok. 30-45 minut i zmyc herbata rumiankowa.

Maseczka migdalowo-herbaciana:
2 lyzeczki olejku migdalowego zmieszac z 4 kroplami olejku herbacianego. Nalozyc na 10 min., zmyc.

Tu macie kilka maseczek do cery tłustej i trądzikowej ;]

"smutnychmielu" Jeżeli chcesz się pozbyć zaskórników to Świetna jest maseczka malinowa... !!!!! Na górze masz podany na nią przepisz ;] Gorąco polecam i pozdrawiam ;*
lila2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-10 11:01:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.