Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-10-12, 08:16   #331
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

tabletki przecież bierzesz co 24 godziny, a nie co 12. Czas liczy się od momentu zapomnienia, czyli np jak bierzesz codziennie o 22 i zapomniałaś danego dnia to od tego momentu masz jeszcze 12 godzin żeby szybko wziąć i wtedy wszystko jest ok. Natomiast jeżeli dalej nie weźmiesz i mienie te 12 godzin od godziny 22 to skuteczność ich jest obniżona.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 10:17   #332
_kasiaczek
Raczkowanie
 
Avatar _kasiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 120
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Ciekawe co powiecie na to, już chyba bardziej namieszać z tablekami się nie da........
otóż zaczęłam przyjmować w poniedziałek, brałam normalnie
wtorek, środa, czwartek, piątek, no a w sobotę coś mi się pochrzaniło i wzięłam sobotnią tabletkę nie z tego miejsca co trzeba, niedzielną również , w poniedziałek jeszcze nie zauważyłam że coś źle brałam i siup wzięłam zamiast poniedziałkowej tą sobotnią co ją miałam w sobotę wziąć a wzięlam z innego miejsca, w wtorek poszła niedzielnia i wtedy patrzę na podpisy i.........zonk dlaczego ja w wtorek biorę tabletę z niedzieli i teraz dalej tak to ciągnę tzn biorę nie z tego dnia co trzeba.
Ale co najważniejsze tabletek defacto nie biorę w celu antykoncepcyjnym tylko na uregulowanie okresu i mam pytanie w związku z tym czy okres będę miała normalnie po odstawieniu, czy ze wzgledu na to że pochrzaniłam kolejność wszystko mi się zaburzy znowu??
może fotka coś rozjaśni...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tabletki.JPG (22,2 KB, 29 załadowań)
_kasiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 10:56   #333
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

_kasiaczek trochę to zagmatwane
jeśli to są tabletki jednofazowe<każda ma ten sam kolor> to najważniejsze jest by przyjmować je codziennie o tej samej porze, więc jeśli tak robisz, to nie musisz się martwić wszystko będzie w porządku
oznaczenia dni są tylko mają ułatwić nam, który to dzień ;p więc jeśli zaczęłaś brać tabletki<1tabletka z opakowania> w poniedziałek to powinnaś je skończyć w niedzielę i potem 7 dni<nie dłużej> przerwy, najczęściej między 3-5 dniem pojawia się krwawienie

pozdrawiam
chise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 11:08   #334
_kasiaczek
Raczkowanie
 
Avatar _kasiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 120
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość
_kasiaczek trochę to zagmatwane
jeśli to są tabletki jednofazowe<każda ma ten sam kolor> to najważniejsze jest by przyjmować je codziennie o tej samej porze, więc jeśli tak robisz, to nie musisz się martwić wszystko będzie w porządku
oznaczenia dni są tylko mają ułatwić nam, który to dzień ;p więc jeśli zaczęłaś brać tabletki<1tabletka z opakowania> w poniedziałek to powinnaś je skończyć w niedzielę i potem 7 dni<nie dłużej> przerwy, najczęściej między 3-5 dniem pojawia się krwawienie

pozdrawiam
biorę Microgynon 21, wszystkie są jednakowego koloru, więc chyba jednofazowe, wyrzuciłam ulotkę i już teraz nie pamiętam
_kasiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 11:35   #335
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

microgynon to tabletki jednofazowe
http://www.studentnews.pl/serwis.php?s=157&pok=4430

a tu informacja o leku:
http://www.leki.med.pl/lek.phtml?id=...ek=2658&menu=4
(na dole jest wytluszczonym, niebieskim drukiem napisane przyjmowanie kliknij i masz wszelkie zasady)
chise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 13:15   #336
come fly with me
Raczkowanie
 
Avatar come fly with me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 461
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
tabletki przecież bierzesz co 24 godziny, a nie co 12. Czas liczy się od momentu zapomnienia, czyli np jak bierzesz codziennie o 22 i zapomniałaś danego dnia to od tego momentu masz jeszcze 12 godzin żeby szybko wziąć i wtedy wszystko jest ok. Natomiast jeżeli dalej nie weźmiesz i mienie te 12 godzin od godziny 22 to skuteczność ich jest obniżona.
Dziękuję za odpowiedz.... jejjj... no oczywiście, nie wiem czemu ubzdurało mi się że między jedną a druga tabletką jest przerwa 12 godzin POmyłka, ale dzięki za uświadomienie mi jej

__________________

come fly with me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 13:50   #337
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: zapomnialam pigulki w 1 tyg... minelo dokladnie 12 godz

nie masz sie co denerwowac na zapas teraz pamietaj o ewentualnym dodatkowym zabezpieczeniu.Prawdopodo bieństwo zajscia w ciąze jest małe bo to Twój 4 dzień cyklu rzeczywiscie


asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-13, 06:54   #338
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: zapomnialam pigulki w 1 tyg... minelo dokladnie 12 godz

narazie staram sie o tym nie myslec mam nadzieje ze bedzie dobrze...szkoda tylko ze w ulotce tak dziwnie to napisali.teoretycznie po okresie jest okres nieplodny przez kilka dni ,wiec nie wiem czemu tak jest na ulotce
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-13, 07:11   #339
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: zapomnialam pigulki w 1 tyg... minelo dokladnie 12 godz

Cytat:
Napisane przez sergeevna Pokaż wiadomość
narazie staram sie o tym nie myslec mam nadzieje ze bedzie dobrze...szkoda tylko ze w ulotce tak dziwnie to napisali.teoretycznie po okresie jest okres nieplodny przez kilka dni ,wiec nie wiem czemu tak jest na ulotce
Poniewaz jest to okres bezpieczny tylko pod warunkiem, ze po przerwie wezmiesz pigulki prawidlowo.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-17, 15:10   #340
byasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 337
Czy faktycznie mogłam zrobić przerwę?

Po 15 tabletce zrobiłam przerwę.Czy faktycznie jak zapomni się jakiejs
tabletki z ostatniego tygodnia to można odstawić resztę? Tak miałam w ktorejś
ulotce, ale obecnie biorę Harmonet i tam nie ma takiej informacji.
Najbardziej niepokoi mnie to że to dopiero 1 tabletka z 3 tygodnia.
byasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-17, 16:27   #341
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Czy faktycznie mogłam zrobić przerwę?

przerwe mozna zrobic w każdej chwili jak tylko podejmiesz decyzje ze z anty koniec

asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-17, 16:45   #342
byasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 337
Dot.: Czy faktycznie mogłam zrobić przerwę?

Tylko ze ja nie kończe przygody z tabletkami i po przerwie wzięłam kolejne opakowanie. I teraz mam watpliwość czy jestem na pewno zabezpieczona.
byasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-17, 17:25   #343
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy faktycznie mogłam zrobić przerwę?

A w jakim celu zrobilaś tą przerwę?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-17, 17:50   #344
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czy faktycznie mogłam zrobić przerwę?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A w jakim celu zrobilaś tą przerwę?
Dobre i kluczowe pytanie. Jaki cel miała ta przerwa, jeśli po okresie zaczęłaś nowe opakowanie?
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-17, 18:17   #345
byasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 337
Dot.: Czy faktycznie mogłam zrobić przerwę?

Miałam straszne bóle głowy. Brałam Marvelon. Po tej przerwie zaczęłam Harmonet ( w pierwszy dzien krwawienia). Nie mam migreny juz od 3 tyg
Pozdrawiam
byasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-17, 18:27   #346
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czy faktycznie mogłam zrobić przerwę?

Jeśli już zaczęłaś nowy cykl i nowe opakowanie, w dodatku od 1 dnia cyklu to już nie ma nad czym debatować. Wszystko jest ok.
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-20, 08:56   #347
syrnka19
Raczkowanie
 
Avatar syrnka19
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 39
Dot.: Czy faktycznie mogłam zrobić przerwę?

ja równiez postapiłam podobnie ale to za rada pani doktor bo mialam krwawienia w trakcie brania(a biore ponad rok).Kazała mi przerwac zrobic 7 dni przerwy i osmego zaczac nowe opakowanie wiec troche inaczej niz kolezanka bo nie pierwszego dnia miesiączki....w trakcie tej przerwy miałam okres i ciagle nie wiem czemu tak sie stalo ze mialam te krwawienia w trakcie pani doktor tez...tylko ze rowniez zastanawialam sie czy tabletki beda dzialac,ginekolog nic nie powiedziala o tym a ja głupia sie nie spytałam(wiem to dziwne ale bylam zdenerwawana itp)wiec przez przerwe i pierwszy tydzein sie dodatkowo zabezpieczaliśmy..teraz juz nie ,bo biore to opakowanie ponad 2 tyg ale ciagle mam watpliwosci czy dzialaja co o tym myslicie?
syrnka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-21, 06:21   #348
byasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 337
Dot.: Czy faktycznie mogłam zrobić przerwę?

A po której tabletce przerwałaś ich przyjmowanie? Ja również mam nadzieję, że po 14 dniach ,przyjmowania tabletek z nowego opakowania, to nie ma takiej możliwości, żeby owulacja nie została zahamowana. Mam nadzięję, że się nie zdziwię.
pozdrawiam
byasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-21, 15:51   #349
oolik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 31
Dot.: Czy faktycznie mogłam zrobić przerwę?

Chyba nie powino się nic stać. Jezeli na ulotce innych tabletek jest napisane że można odstawic po pierwszej tabletce to te co teraz bierzez zapewno tez mozesz. One praktycznie żadnym działaniem nie różnią. Jak masz jakis wątpilwości to skonsultuj sie z lekarzem bądź farmaceutom
oolik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-22, 06:19   #350
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: zapomnialam pigulki w 1 tyg... minelo dokladnie 12 godz

juz sama nie wiem co mam o tym myslec
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-22, 07:35   #351
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: zapomnialam pigulki w 1 tyg... minelo dokladnie 12 godz

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
a jak mialabys zajsc w ciaze skoro to 4 pigulka czyli po okresie czyli okres nieplodny ?
Paulo78, jak cenię bardzo twoje wypowiedzi, to jaki znowu okres bezpłodny przy tabletkach? Jak się bierze to wszystkie są bezpłodne, krwawienie nie ma tu nic do rzeczy, bo to nie jest normalny okres.

sergeevna, jest jakaś szansa, ale minimalna. Chodzi o to, że jak się nie weźmie tabletki to może od razu nastąpić owulacja i w związku z długością życia plemników dojść do zapłodnienia ze współżycia w przerwie. Ale w twoim przypadków szansa jest baaardzo marna. W końcu wzięłaś prawie, że mieszcząc się w normie. (trzeba było minutę wcześniej ). Więc nie masz się o co martwić. LEkarz ci nie pomoże raczej, cóż miałby ci przepisać, przecież nie Postinor... Tylko lepiej się przez tydzień zabezpieczaj dodatkowo.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-22, 08:36   #352
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: zapomnialam pigulki w 1 tyg... minelo dokladnie 12 godz

skoro bierzesz tabletki 2 h po czasie czasami -

Cytat:
Pigulki biore zwykle o 20 ,ale czasami pracuje do 22 ,wiec nie zawsze pamietam i przyjmuje je po powrocie do domku.
to ja bym sie w ogole zastanawiala czy nie zajde w ciaze nawet jak "zjem" wszystkie tabletki. godzina w jedna i godzina w druga strone jest przyjmowane za dokladne branie, a 2 h to juz troche po czasie
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-23, 08:00   #353
Kameleon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 52
GG do Kameleon
Dot.: Czy faktycznie mogłam zrobić przerwę?

Jeśli po 15 tabletce zrobiłaś przerwe i jesli w pierwszy dzień krwawienia zarzylas inne tabsy to jest wszystko ok. Jednak jakbys czesciej robila takie przerwy to ogranizm moze zaczac sie buntowac.

Syrnka19- nie martw sie , jesli bierzesz tabletki o jednakowej porze, nie wystepowały u Ciebie wymioty lub rozwolnienie to nie masz sie czego obawiać. (co do wymiotow itd.. to jesli wystąpiły po czasie dłuzszym niz 4-5 godz od zarzycia tabletki również antykoncepcja została zachowana)
Kameleon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-23, 10:01   #354
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Czy faktycznie mogłam zrobić przerwę?

Przyjmuje się, że można bezpiecznie zrobić przerwę po zażyciu 16 pigułek z opakowania.
Byasia - poza tym brałaś wcześniej Marvelon - a ma on więcej ethinylestradiolu niż Harmonet. W związku z tym pierwszą pigułkę Harmonetu powinnaś była zażyć albo bez robienia przerwy (czyli najwcześniej po 16 pigułce Marvelonu) lub pierwszego dnia krwawienia z odstawienia.
Warto dokładnie te sprawy konsultować z lekarzem...
syrnka19 - nie powinnaś się niczym przejmować, a co najwyżej zmienić ginekologa, skoro Twoja pani doktor nie wiedziała, czemu miałaś krwawienia podczas zażywania pigułek. Bo to akurat banalny powód - zwykle plamienia świadczą o tym, że trzeba zmienić pigułki na takie, które mają więcej ethinylestradiolu, bo to on odpowiedzialny jest za brak plamień w trakcie zażywania pigułek.

I czy plamienia są, czy nie - pigułki zawsze działają, bo tak już to jest. Nie ma dopuszczonych do sprzedaży pigułek, które by nie działały. One różnią się miedzy sobą tylko składem, proporcjami hormonów - po to, żeby mieć wybór, żeby móc dopasować pigułkę do siebie, pod względem komfortu, braku dolegliwości, skutków ubocznych itd.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-23, 13:45   #355
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: zapomnialam pigulki w 1 tyg... minelo dokladnie 12 godz

nie masz sie co martiwc bo rzeczywiscie w 4 dniu cyklu w ciaze nie zajdziesz! a poza tym bierz je dalej co dzień jedynie co to sie w tym cyklu w dni płodne potencjalne zabezpiecz


asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-23, 13:49   #356
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Czy faktycznie mogłam zrobić przerwę?

kolejene opakowanie mozna zaczac brac znów w pierwszy dzien miesiaczki albo brac je nadal nawet jak zapomnisz jednej tabletki ale uwazac i sie dodatkowo zabezpieczac

asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-23, 14:03   #357
byasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 337
Dot.: Czy faktycznie mogłam zrobić przerwę?

Justyce bardzo dziękuję. Ja własnie wzięlam pierwszego dnia krwawienia Harmonet. Tylko to krwawienie skończyło się na plamieniu, ale podobno tabletki mogą hamować krwawienie jesli weżmie się je w pierwszym dniu. Więc chyba bedzie ok?
byasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-23, 15:07   #358
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: zapomnialam pigulki w 1 tyg... minelo dokladnie 12 godz

MyShaczeQ na ulotce jest napisane ,ze działanie pigułek jest zachowane nawet gdy wezmie sie ktoras pigulke z opuznieniem do "12 h" ,wiec nie wiem czemu uważasz ,że jak sie przyjmie 2 godz pozniej to już jest po czasie i jest duże ryzyko zajścia w ciaże...chyba ,że to zależy indywidualnie od firmy pigułek.......na moich jest do 12 h. ... chyba ,że miałaś na myśli co innego. Oczywiście chyba nikt nie traktuje tego tak ,ze non stop bierze z różnym opuźnieniem typu 12 h pigułek ,ale napewno każdemu czasem sie może zdarzyć zapomnieć..wedlug mnie przerwa 2 godziny to nic. Ale 12 to juz troche pozno ;( dlatego sie denerwuje...
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-23, 18:31   #359
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: zapomnialam pigulki w 1 tyg... minelo dokladnie 12 godz

może Pan doktor mi coś podpowie ;[
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-23, 21:34   #360
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Czy faktycznie mogłam zrobić przerwę?

Tak, będzie ok. Ochrona antykoncepcyjna nie została przerwana
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:14.