Novynette/Mercilon - wątek zbiorczy! - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-10-29, 23:01   #601
SoBeautiful
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 391
Dot.: Novynette a powiększenie biustu

Biorę Novynette od roku i mój biust ani drgnął... po wcześniejszych tabletkach (Harmonet) również nic... nie przeszkadza mi to,akceptuję siebie z małym biustem,z większym czułabym się jakoś... grubo
SoBeautiful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 15:58   #602
BlueEyeGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 55
Mercilon

W końcu byłam u ginekologa. Przepisał mi tabletki Mercilon.
Czy któraś z was je bierze? Co o nich sądzicie? Podobno mają obniżoną dawkę hormonów jak wyczytałam z ulotki. To znaczy że muszę byc bardziej systematyczna w ich braniu?
Jakie jest wasze zdanie na ich temat? Piszcie wszystkie zalety i wady
__________________
"Łzy nie są oznaką naszej słabości, ale dowodem na to, że nasze serce nie wyschło i nie stało się pustynią..."
BlueEyeGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 17:05   #603
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mercilon

aaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!! !:-/

https://wizaz.pl/forum/search.php?searchid=5388443
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 17:47   #604
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Mercilon

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
dokładnie...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-01, 17:37   #605
Elfik333
Zadomowienie
 
Avatar Elfik333
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 067
Wyślij wiadomość przez ICQ do Elfik333 GG do Elfik333 Send a message via Skype™ to Elfik333
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _divinity_ Pokaż wiadomość
Dość długo je stosowałam, ale zrezygnowałam i przerzuciłam się na plasterki. Po Novynette przez 1,5 roku czułam sie dobrze, nie miałam żadnych dolegliwości, cieszyłam się że bóle podczas okresu są znacznie mniejsze i krwawienie również, na libido też nie mogłam narzekać, może dlatego że to były początki związku i miałam ochotę na seks zawsze i wszędzie w trakcie stosowania przytyłam z 3 kg, ale to tycie rozłożone było w długim okresie czasu więc wątpię że to sprawka tabletek. Po 2 latach zaczęłam odczuwać bóle żołądka, nasilały się po około godzinie od przyjęcia tabletki, nie były bardzo mocne i dokuczliwie ale razem z ginekolog postanowiłyśmy zmienić metodę antykoncepcji na plastry.

A u mnie sytuacja całkowicie odwrotna.
Przez cztery miesiące stosowałam plastry evra i miałam:
zerowe libido,
suchość pochwy,
nieatrakcyjny wygląd plastra, który na brzegach był cały czarny od koszulek wstyd na basen było iść.

Na szczęście dziś odklejam ostatni plaster i zaczynam od przyszłego czwartku Novynette. Mam nadzieje, że libido mi podskoczy bo bez tego stosowanie antykoncepcji hormonalnej jest bez sensu i jest to strata pieniędzy.

A na dodatek to jeden plaster mi się przykleił do spodni i poszedł w kosz i teraz przy przejściu na tabletki lekarka powiedziała, że mam po prostu zrobić przerwę 7 dni po tym drugim plastrze i potem wziąć pierwszą tabletkę. Nie wiem tylko czy wtedy jestem nadal zabezpieczona? Czy dopiero od przyszłego opakowania?
__________________
"The eyes can mislead, the smile can lie, but the shoes always tell the truth".
by House M.D.
Elfik333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-01, 23:37   #606
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Ja właśnie dziś (a raczej wczoraj) wzięłam ostatnią tabletkę drugiego opakowania Novynette (moje pierwsze tabletki). Wzrost wagi? Może potem będzie, może wręcz przeciwnie. Przez pierwsze opakowanie miałam jedynie bóle brzucha jak przed/w trakcie okresu, zmienne humory mam od zawsze więc... Nie miałam i nie mam żadnych plamień. Dodatkowo urosły mi piersi, nie jestem z tego zadowolona bo były w sam raz jak dla mnie, ale Ukochany jest zadowolony Jedyne co mnie dobija to to, że wysypały mnie pryszcze, których wcześniej nie miałam tak dużo Sytuacja nie jest tragiczna, a że innych skutków ubocznych nie zauważyłam, nie mam zamiaru zmieniać tabletek

Cytat:
Napisane przez blue _eyes Pokaż wiadomość
Ja place za nie 19 zl
Cytat:
Napisane przez blue _eyes Pokaż wiadomość
w aptece
A ja w aptece płacę 30 zł
Powiedz mi gdzie, to pojadę wykupić hurtowo, np. na rok, opłaci się hehe
__________________

Edytowane przez Jeanne90
Czas edycji: 2007-11-01 o 23:41 Powód: Dopisek:)
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-04, 19:14   #607
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

dziewczyny moja kolezanka bierze nonovynette i zapomniala jednej tabletki(to miala byc 11 tabletka). nie kochala sie z chlopakiem po tym ale maja zamiar. czy moga sie kochac bez dodatkowego zabespieczenia? niby na ulotce pisze ze nie ale jak nie to przez ile czasu? czy macie takie doswiadczenia? zapomnialyscie tabletki i sie kochalyscie mimo wszystko?
__________________
wymiana ciuchy+ kosmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33278604
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-04, 19:24   #608
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madzia_g Pokaż wiadomość
dziewczyny moja kolezanka bierze nonovynette i zapomniala jednej tabletki(to miala byc 11 tabletka). nie kochala sie z chlopakiem po tym ale maja zamiar. czy moga sie kochac bez dodatkowego zabespieczenia? niby na ulotce pisze ze nie ale jak nie to przez ile czasu? czy macie takie doswiadczenia? zapomnialyscie tabletki i sie kochalyscie mimo wszystko?
"Jeżeli zapomni się przyjąć tabletkę i upłynęło ponad 12 godzin od ustalonej pory przyjmowania tabletek, należy ją pominać i kontynuować przyjmować pozostałych tabletek o ustalonej porze. Przez następne siedem dni należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne"

Żywcem przepisałam z ulotki. W ulotce nie kłamią, naprawdę, konstruowali ją ludzie mądrzejsi niż my, można jej wierzyć.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 20:36   #609
martusialenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Mercilon

Witam!!! Zdziwiły mnie wypowiedzi na tym forum, bo ja MERCILON biore od roku i od samego poczatku nie mialam zadnyc skutkow ubocznych. Wrecz przeciwnie do tej pory widze same korzysci. Schudlam ok 3-4 kg i taka waga sie utrzymuje, a jem normalnie. Czuje sie dobrze, problemow z cera nie mam... I to tyle, w kazdym razie ja osobiscie bardzo polecam!!!!
martusialenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-07, 17:03   #610
Agness22
Przyczajenie
 
Avatar Agness22
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2
POMOCY! Nie wiem co się dzieje...:(

Ginekolok przepisal mi Mercilon biore juz 3 opakowanie...
Jestem w 2 tyg brania tabletek i wczoraj zauwazylam ze tak jak bym dostala okres...ale wydzielina jest gesta... i ma troche brazowawy kolor... to jest cos nie tak ;( boje sie,..pwinnam isc do ginekologa ale boje sie ;( nie wiem co sie dzieje..pomocy!!
Agness22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-07, 17:26   #611
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: POMOCY! Nie wiem co się dzieje...:(

Może to jakaś infekacja. Najlepiej będzie jeśli pójdziesz do ginekologa.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-08, 15:54   #612
sweetmadijka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 319
GG do sweetmadijka
miesiaczka NOVYNETTE

hej mam pytanko bralam tabletki novynette i nie chcialamr obic przerwy , ale niesstety zrobilam 3 dniowa.wczoraj wzielam tabletke i wystapilo niewielkie krawienie czy to mozliwe ze taraz mimo rozpoczecia 2 opakowania bede miala okres??
sweetmadijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-08, 16:02   #613
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: miesiaczka NOVYNETTE

brawo dla umiejetnosci logicznego myslenia
po pierwsze nie to forum
a po drugie jesli decydujesz sie juz brac tabletki antykoncepcyjne wypadaloby wiedziec jak ja bym sie teraz martwila o dobre zabezpieczenie, a nie o miesiaczke
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-08, 16:08   #614
Cdz
Zakorzenienie
 
Avatar Cdz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 296
Dot.: miesiaczka NOVYNETTE

trzeba bylo w ogóle nie robić przerwy. jednego, czego jestem pewna to to, ze sporo namieszałaś. zabezpieczenie prawdopodobnie nie "dziala' prawidłowo! więc radzę się dodatkowo zabezpieczyc. NIGDY wiecej nie rób takiej głupoty!!!!! bo to było głupie i bezmyślne. chyba nie wiesz na czym polega antykoncepcja hormonalna. najlepiej idz do ginekologa i spytaj co teraz. ale nie przerywaj brania tabletek... a co do krwawienia (bo to nie okres!) być moze bedziesz miała plamienia
__________________
Mój sutasz

http://madewithmarmelade.blogspo t.com/

06/05/2015 Nowe kolczyki : szalony bollywood!
Cdz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-08, 21:43   #615
Flykee
Zadomowienie
 
Avatar Flykee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań-Gdynia
Wiadomości: 1 320
Question Jakie badania przed tabletkami? do specjalisty

Jestem po wizycie u gina i zastanawia mnie czy można zapisać tabletki anty w "ciemno" czy powinien zrobić jakieś badania?
Poprzednio jak u niego byłam to powiedział o próbach wątrobowych, ale teraz jak sie zdecydowałam to na żadne badania mnie nie wysłał. Rutynowo przeprowadził badanie na fotelu, wypisał papierek do cytologii. Zapisał mi MERCILON i kazał przyjść do siebie prywatnie do gabinetu na usg dopochwowe pod koniec pierwszego opakowania (wiem że on ma lepszy sprzęt niż jest w przychodni). Czy taka jest "rutynowa" wizyta po tabletki czy raczej powinnam lecieć do innego lekarza i domagać się badań?
Jeśli tak to jakich? na co zwrócić uwagę?
Dodam że mam 28 lat i są to moje pierwsze tabletki.

Może pan doktor się wypowie.
__________________
Rusłanna Szaratti Mildrit Viriddiz

Bo ja jestem VIP. Vredna I Pyskata
Flykee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-08, 22:28   #616
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Jakie badania przed tabletkami? do specjalisty

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=209667
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=142608
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=164923
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116128

wyszukiwarka naprawdę nie gryzie...

przejrzyj powyzsze watki, a bedziesz wiedziala dlaczego ginekolog nie powinien wypisywac tabletek w "ciemno" i jakie badania powinny byc wykonane.
Pozdrawiam.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-08, 22:41   #617
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: miesiaczka NOVYNETTE

Przesuwam
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-09, 07:32   #618
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Jakie badania przed tabletkami? do specjalisty

Cytat:
Napisane przez Flykee Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie u gina i zastanawia mnie czy można zapisać tabletki anty w "ciemno" czy powinien zrobić jakieś badania?
Poprzednio jak u niego byłam to powiedział o próbach wątrobowych, ale teraz jak sie zdecydowałam to na żadne badania mnie nie wysłał. Rutynowo przeprowadził badanie na fotelu, wypisał papierek do cytologii. Zapisał mi MERCILON i kazał przyjść do siebie prywatnie do gabinetu na usg dopochwowe pod koniec pierwszego opakowania (wiem że on ma lepszy sprzęt niż jest w przychodni). Czy taka jest "rutynowa" wizyta po tabletki czy raczej powinnam lecieć do innego lekarza i domagać się badań?
Jeśli tak to jakich? na co zwrócić uwagę?
Dodam że mam 28 lat i są to moje pierwsze tabletki.

Może pan doktor się wypowie.

Często lekarze przepisuja TABLETKI bez badań - że tak powiem na oko.
Jak dla mnie nie jest to zbyt dobre przekonałam sie o tym na własnej skórze i dopiero druga lekarka jak mi zmieniała tabletki przeprowadziła badania na podstawie których dobrała mi super idealne tabletki.

Jak lekarz dobiera ci na oko - to albo trafi w twój organizm albo nie.



Generalnie robi sie badania z krwi ( testy na hormony ) i na tej podstawie lekarz dobiera tabletki.

Próby watrobowe robi sie wówczas jak sie już zażywa tabletki by kontrolować wątrobe - no chyba że ma sie jakieś problemy wcześniej to wtedy może należy zrobić dodatkowe badania.
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-09, 07:39   #619
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: miesiaczka NOVYNETTE

Dziewczyny widać że samen powinnyście sie najpierw dokształcić zamaist naskakiwać na kogoś.

sweetmadijka nie martw się zrobiłaś dobrze. Można skracać przerwę ale nie można jej wydłużać. Poprostu jesli zrobiłaś tylko 3 dni przerwy zmieni Ci się dzień przyjmowania pierwszej tabletki to wszystko. Ja nie widze tej wielkiej głupoty i wielkiego namieszania skoro ulotka przewiduje taką sytuacje.

cyt z ulotki"Zmiana pierwszego dnia miesiączki:co należy wiedzieć

Jeżeli pacjentka przyjmuje tabletki zgodnie z instrukcją, menstruacja/krwawienie z odstawienia rozpocznie się w tygodniu bez tabletek. Jeżeli trzeba zmienić ten dzień robi się to przez skrócenie (ale nigdy wydłużenie) okresu bez tabletek. Na przydkład, jeżeli okres bez tabletek rozpoczyna się w piątek, a chce się zmienić na wtorek (3 dni wcześniej), trzeba rozpocząć nowy blister 3 dni wcześniej niż zwykle. Jeżeli bardzo skraca się okres bez tabletek (na przyład 3 dni lub krócej), może się zdarzyć, że nie wystąpi krwawienie podczas tego okresu bez tabletek. Może wtedy wystąpić plamienie (kropelki lub plamki krwi) lub krwawienie między miesiączkowe.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-09, 14:05   #620
sweetmadijka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 319
GG do sweetmadijka
Dot.: miesiaczka NOVYNETTE

aneczka8 dziekuje Ci kochana;*

a co do innych wizazanek to zamiast macie naskakiwac to sobie najpirw same przeczytajcie :/porazka
sweetmadijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-09, 14:39   #621
Cdz
Zakorzenienie
 
Avatar Cdz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 296
Dot.: miesiaczka NOVYNETTE

tak się składa ze na mojej ulotce nie ma ani słowa o tym, lekarz tez nic mi takiego nie mówił... więc... skoro jestes taka wszechwiedząca to poco tu piszesz...
zresztą poco się kłocic. :/
__________________
Mój sutasz

http://madewithmarmelade.blogspo t.com/

06/05/2015 Nowe kolczyki : szalony bollywood!
Cdz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 17:23   #622
Nusia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 142
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

U mnie 8ma tabletka poszła. Niestety - plamienia.
Oprócz tego mega depresja. Poczucie bezsensu życia. Kontaktowałam się z lekarzem i powiedział,że powinnam dokończyć opakowanie i przepisze mi inne... nie wiem czy to zniosę ;(
Nusia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 19:40   #623
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nusia87 Pokaż wiadomość
U mnie 8ma tabletka poszła. Niestety - plamienia.
Oprócz tego mega depresja. Poczucie bezsensu życia. Kontaktowałam się z lekarzem i powiedział,że powinnam dokończyć opakowanie i przepisze mi inne... nie wiem czy to zniosę ;(
Dasz radę... Musisz Poproś Ukochanego żeby Cię wspierał, zabierał w jakieś różne miejsca, nie pozwalał Ci "gnić w domu"... Pozdrawiam
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 14:39   #624
migdalowa89
Raczkowanie
 
Avatar migdalowa89
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 198
GG do migdalowa89
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Czytam i czytam te chaotyczne wątki zbiorcze...
Juz kilka razy SOVILO wypowiadala się, ze kolejność brania tabletek novynette nie jest istotna, bo są jednofazowe. Może nie tyle, że jej nie wierzę, ale prosze niech mi to potwierdzą też inne dziewczyny Jestem przy pierwszym opakowaniu, zaczęłam je brać tak jak pisze na ulotce (od dnia tygodnia oznaczonego na blistrze), ale mam tez do nich książczkę producenta, gdzie napisano, że należy zacząć od numeru 1. Doczytałam to dopiero dziś, a jestem przy 5 tabletce... W sumie nie stresuję się za bardzo, bo w pierwszym cyklu i tak nie zaufam jedynie tabletkom, ale wole mieć pewność na przyszłość
__________________


migdalowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 15:53   #625
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez migdalowa89 Pokaż wiadomość
Czytam i czytam te chaotyczne wątki zbiorcze...
Juz kilka razy SOVILO wypowiadala się, ze kolejność brania tabletek novynette nie jest istotna, bo są jednofazowe. Może nie tyle, że jej nie wierzę, ale prosze niech mi to potwierdzą też inne dziewczyny Jestem przy pierwszym opakowaniu, zaczęłam je brać tak jak pisze na ulotce (od dnia tygodnia oznaczonego na blistrze), ale mam tez do nich książczkę producenta, gdzie napisano, że należy zacząć od numeru 1. Doczytałam to dopiero dziś, a jestem przy 5 tabletce... W sumie nie stresuję się za bardzo, bo w pierwszym cyklu i tak nie zaufam jedynie tabletkom, ale wole mieć pewność na przyszłość
Kolejność nie jest istotna jeżeli chodzi o skuteczność antykoncepcyjną. Każda tabletka ma identyczny skład i możesz je sobie brać nie po kolei. Są one jednak numerowane i ułożone w plasterku tak, a nie inaczej, by łatwiej było Ci się zorientować czy niczego nie pomyliłaś, czy wzięłaś każdą tabletkę, a jeśli nie wzięłaś, to której itd.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-18, 12:52   #626
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

zaczelam tez brac te tabletki ze wzgledu na bole i obfite miesiaczki, dzisiaj biore trzecia jest mi okropnie niedobrze i bola mnie nerki i brzuch (mam okres of kors ) ale nie o tym...
chcialam sie zapytac czy po 21 tabletkach jak robie 7 dniowa przerwe to okres nie nastepuje odrazu no nie? i jak bedzie np 2 albo 3 dnia po zaczeciu tej przerwy i bedzie trwal tydzien tak jak zawsze to mam czekac az sie skiobczy zeby zaczac brac czy normalnie wziasc po 7 dniach nawet jesli okres mi sie nie skonczy????
__________________
.+.=..
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-18, 13:18   #627
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Bierzesz po 7 dniach pzrerwy, niezależnie od tego, czy okres jeszcze trwa czy nie. Ja dostaje okres w nocy z 3 na 4 dzien przerwy. Od kiedy biorę te tabletki jest bardzo skąpy, trwa 3 dni. Niestety, bóle czasem występują, ale są mniej uciążliwe niż w czasie, gdy nie brałam tabletek.
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-23, 19:55   #628
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Ja jestem zadwolona odkad zaczelam brac te tabletki. Wiem juz teraz dokladnie kiedy dostane okres , nie wiem czy do godziny ale napewno co do pory dnia ;-) Bole zniknely i okres trwa krotko bo 4 dni. Rewelacja. Boje sie tylko ze uzaleznie sie od tabletek bo za duzo plusow w nich widze, a niestety niszcza one watrobe...
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-24, 11:08   #629
Różyczka_89
Rozeznanie
 
Avatar Różyczka_89
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 801
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

A Kochane powiedzcie mi po jakim czasie zaufalyscie tym tabletkom?po ilu tabletkach spokojnie bez zadnego mechanicznego zabezpieczenia współżyłyście? na ulotce nic o tym nie pisze ale ogolnie niby od 1 tabletki ale cos w to nie wierze do konca..nie zaufalabym 1 tabletce!Bylam u 1 ginekolog powiedziala,ze miedzy 5 a 6 tabletka a druga powiedziala,ze od 1.. hmm
__________________
Nocą,gdy cały świat śpi,czuwam i sercem jestem przy Tobie,marzę,że Ty ze swej gwiazdy ślesz myśli swoje,tak bardzo pragnę z Tobą być i marzeń tych nie przerwie mi nikt,nie ma na świecie miejsca,gdzie bym odejść chciała,bo tylko tu są razem serca dwa: Ty i Ja..
Różyczka_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-24, 12:20   #630
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Ufałam im już przy pierwszym opakowaniu, czekałam tylko aż skończy mi się okres
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:57.