Solarium 1 raz! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-08, 14:49   #1
olcia_tg
Raczkowanie
 
Avatar olcia_tg
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 66

Solarium Ergoline - nowe łóżka Sunangel


Witam,
korzystała któraś z Was z łóżka Sunangel? Chciałabym się dowiedzieć, czy warto, jakie sa efekty..

sesja trwa 20 minut i stopień promieniowania dostosowany jest indywidualnie do każdej cery..
bardzo mnie to ciekawi
olcia_tg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 17:31   #2
silencieusement
Raczkowanie
 
Avatar silencieusement
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 145
Dot.: Solarium Ergoline - nowe łóżka Sunangel

up! tez mnie to ciekawi, chyba jutro sie wybiore i dam znac jak bylo
silencieusement jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 11:59   #3
silencieusement
Raczkowanie
 
Avatar silencieusement
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 145
Dot.: Solarium Ergoline - nowe łóżka Sunangel

W koncu wybralam sie na solarium i skorzystalam z lozka sun angel. Opalanie trwa 20 minut niezaleznie od tego jak bardzo jestesmy opaleni. Przed polozeniem sie na lozku do opalania urzadzenie instrruje nas abysmy przylozyli czujnik do wybranego punktu na czole(bez makijazu) a nastepnie jesli odczyt jest wykonany prawidlowo - do najjasniejszego miejsca na naszym ciele(nie nalezy jednak przykladac go do miejsca owlosionego lub pokrytego zylkami) I tyle. Wskakujemy do lozka i lezymy przez 20 min. Program sam dostosowuje optymalna moc opalania. Troche sie balam ze po 10 min zacznie mi byc za goraco, albo okaze sie ze czytnik sie pomylil i wyjde jak skwarka albo co gorsza z poparzeniem. Ale 'wylezalam' do konca i efekt byl swietny. Koszt to 30 zl ale przypuszczam ze jak ktos chodzi na solarium na ponad 15 min to placi podobnie(ja zawsze chodzilam na max 10 i to rzadko) Opalenizna jest jak to okreslila Pani w solarium- nadmorska- faktycznie ma taki ladny zdrowy zlotawy kolor, ja jestem bardzo zadowolona choc koszt wydac od razu 30 zl na opalanie to duzo ale efekt jak po 2 zwyklych a nawet lepszy wiec mysle ze raz na 2 miesiace moge wydac tyle Jedyny minus to taki ze lozek sun angel jest w calej Polsce podobno sztuk 3.
silencieusement jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 14:51   #4
duchg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Smile Solarium 1 raz!

Witam Planuje chodzic do solarium będe 1 raz w życiu i powiedzcie mi czy rozkład chodzenia 5 min potem za 2 dni na 6min potem za dwa dni 7 min potem za dwa dni na 7 min za tydzien na 10 min za 2 tygodnie na 10 i juz potem max 2 razy w miesiącu na10 minut czy po taich senasach bede optymalnie opalony i za którym razem stosowac jakieś kosmetyki solaryjne czy niesteosowac dziękuje z góry za pomoc
duchg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 16:57   #5
CzekoladowaSamba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 17
Dot.: Solarium 1 raz!

Cytat:
Napisane przez duchg Pokaż wiadomość
Witam Planuje chodzic do solarium będe 1 raz w życiu i powiedzcie mi czy rozkład chodzenia 5 min potem za 2 dni na 6min potem za dwa dni 7 min potem za dwa dni na 7 min za tydzien na 10 min za 2 tygodnie na 10 i juz potem max 2 razy w miesiącu na10 minut czy po taich senasach bede optymalnie opalony i za którym razem stosowac jakieś kosmetyki solaryjne czy niesteosowac dziękuje z góry za pomoc
Jak juz chcesz chodzic to nie od razu tak czesto.. co dwa dni na samym poczatku?? W ogole co dwa dnie chodzic bym nie radzila. Ile Ty masz lat, ze cery Ci nie szkoda?
Po tym tygodniu bedziesz jak burak, bo skoro facet sie decyduje na solarke to zazwyczaj jest dosc blady. No ale Twoja sprawa.
CzekoladowaSamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 17:21   #6
AMLA8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: Solarium 1 raz!

Witaj
Ja rok temu byłam pierwszy raz na solarium na mega mocnych (jak Pani z obsługi powiedziała) chodziłam najpierw 2x w tyg. zaczynając od 5min i po 1min dokładając aż doszłam do 10min. Później chodziłam co tyg. na 10min. Stosowałam filtr tylko na brodawki sutkowe, ale je jeśli masz jakieś znamiona rakowe to proponuję je też posmarować. Opaleniznę miałam taka jaką chciałam. Ale dziewczyny które stosowały sprzedawane na solarium saszetki miały marchewkową opaleniznę. To zależy od typu twojej skóry i specyfiku jaki nałożysz. Ale po solarium miałam bardzo cienką i wysuszoną skórę to samo z włosami na głowie choć miałam związane leżąc. Jeśli masz jasna karnację i rzadko się opalałaś naturalnie to zacznij 1x w tyg. a później zwiększ do 2x max. i raz na miesiąc dla utrzymania uzyskanego efektu. W moim mniemaniu za dużo razy chcesz chodzić na początek. Poza tym pamiętaj że solarium uzależnia

Edytowane przez AMLA8
Czas edycji: 2011-01-14 o 17:23
AMLA8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 21:44   #7
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Solarium 1 raz!

Cytat:
Napisane przez AMLA8 Pokaż wiadomość
Witaj
Ja rok temu byłam pierwszy raz na solarium na mega mocnych (jak Pani z obsługi powiedziała) chodziłam najpierw 2x w tyg. zaczynając od 5min i po 1min dokładając aż doszłam do 10min. Później chodziłam co tyg. na 10min. Stosowałam filtr tylko na brodawki sutkowe, ale je jeśli masz jakieś znamiona rakowe to proponuję je też posmarować. Opaleniznę miałam taka jaką chciałam. Ale dziewczyny które stosowały sprzedawane na solarium saszetki miały marchewkową opaleniznę. To zależy od typu twojej skóry i specyfiku jaki nałożysz. Ale po solarium miałam bardzo cienką i wysuszoną skórę to samo z włosami na głowie choć miałam związane leżąc. Jeśli masz jasna karnację i rzadko się opalałaś naturalnie to zacznij 1x w tyg. a później zwiększ do 2x max. i raz na miesiąc dla utrzymania uzyskanego efektu. W moim mniemaniu za dużo razy chcesz chodzić na początek. Poza tym pamiętaj że solarium uzależnia
A co to są znamiona rakowe?

Jeżeli ktoś ma znamiona na skórze i jasną cerę nie powinien się opalać! A już na pewno nie powinien katować swojej biednej skóry solarium!
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-15, 10:07   #8
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Solarium 1 raz!

Po pierwsze w ogóle nie idź na solarium.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 11:08   #9
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Solarium 1 raz!

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2011-01-15 o 11:09
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 12:18   #10
anuana
Przyczajenie
 
Avatar anuana
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 29
Dot.: Solarium 1 raz!

Hej zgadzam się z poprzedniczkami że nie warto chodzić na solarium bo taka opalenizna juz jest nie modna ok rozumiem przed jakas impreza iśc sobie 2 razy ale po co regularnie skóra potrzebuje czasu zeby sie zregenerować wiec co dwa dni to zdecydowanie za często nawet jeśli chodzisz na 5 minut. Chodząc na solarium jesli masz jasna karnacje i nie tylko nabawisz się nowych znamion które potem moga sie przemienic w czerniaka, pajączków, rumienia na twarzy, suchej skóry, zmarszczek lub poparzeń więc szczerze odradzam.
a dla humoru, chyba nie chcesz wyglądać tak jak osoby pod tym linkiem :
http://www.smog.pl/txt_gfx_audio/331...mory_cz_1_hit/
anuana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 13:29   #11
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Solarium 1 raz!

Tu jest cały wątek o opalaniu w solarce-skwarce!! Mozna zadawac pytania i wymieniac sie doświadczeniami!! http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=60445&page=37

Ogólnie jak można pomysleć aby niczym sie nie smarowac idąc do tej puchy... nawet nie wiesz jaką krzywde możesz sobie zrobić!! Szczegolnie jesli masz jasną karnacje i pieprzyki/znamiona lub nierównomierny rozkład melaniny w skórze (mogą ci sie porobić nieestetyczne plamy)...albo jesli nie opalałeś sie wczesniej dużo, nawet na normalnej plaży!!

Pozatym facet z solary jest bleee... ogolnie nawet dziewczyny nie ładnie wygladaja bo czesto przesadzają, a po twoim opisie czestotliwości widać ten sam syndrom - przesady!!

A jeśli to ten geniany poysł z cyklu "bo mam pryszcze" - to poszukaj na forum skuteczniejszej metody walki z trądzikiem!!

Ogólnie nie polecam solarium - kiedys byłam młoda i gooopia, chodziłam na solarium i już po roku miałam takie zmarszczki ze szkoda gadać...
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-15, 14:01   #12
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Solarium 1 raz!

Kurcze, kari, zaimponowałaś mi. Bo jakoś rzadko spotyka się osoby, które regularnie korzystały z solarium a później przyznały się do tego że było to głupotą...
I zgadzam się z Tobą; dla mnie też opalony na solarium facet nie wygląda seksownie. Nawet jakoś na swój sposób mnie... krępuje. Dbanie o siebie to jedno, ale śmiganie do solarium co drugi dzień, to lekka przesada... Nie mówiąc już o zabójstwie dla skóry.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 16:12   #13
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Solarium 1 raz!

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Kurcze, kari, zaimponowałaś mi. Bo jakoś rzadko spotyka się osoby, które regularnie korzystały z solarium a później przyznały się do tego że było to głupotą...
I zgadzam się z Tobą; dla mnie też opalony na solarium facet nie wygląda seksownie. Nawet jakoś na swój sposób mnie... krępuje. Dbanie o siebie to jedno, ale śmiganie do solarium co drugi dzień, to lekka przesada... Nie mówiąc już o zabójstwie dla skóry.
Dzieki...może kogoś kiedys uratuje od tej głupoty... jak ja byłam mega młodziutka (takie 15-16 lat) to solarium dopiero "wchodziło" i był straszny szał na to!! A ja mając porcelanową karnację i ciemne włosy...nie miesciłam sie w kanonie solaryjnego piekna w liceum... wiec stwierdziłam ze tez bede chodzić... na początku było ok, ładna złota opalenizna jak latem, a potem porobiły mi sie przebarwienia (takie małe ciemne plamki - ale nie piegi) absolutnie wszedzie, na policzkach, plecach, deklodzie nogach itd. ... no i zmarszczki - w wieku 17-18 lat miałam straszne zmarszczki wkoło oczu, nosa, ust...jak stara baba!!
A teraz kocham znów swoją jasniutką karnację, do ktorej wracałam latami...pozbywając sie przebarwien itd... obecnie uzyam przeróznych kwasowych peelingów aby skóra sie tak szybko nie starzała, była swieża i jasna... nawet latem nie opalam twarzy i dekoldu...reszta traktuje filtrami ktorych uzywam również zima...nie tylko latem!!

Naprawde... ładna zdrowa i zadbana cera, sylwetka czy włosy...są 100000 razy lepsze niz sztucznizna w sensie solary, tlenionych włosow czy odsysania tłuszczu...

A jak kts sie uprze to i tak pójdzi... do tych nie wykształconych ekspedientek w solariach które nie maja pojęcia o typach urody... i ile danemu typowi można dawkować promieni UVA/UVB... bo same sa spalone siedząc cały czas...

A jak ktos chce miec ładną i zdrową opalenizne to szczerze polecam opalanie natryskowe... kase wyda się tą samą a efekt i ładny i zdrowy!!!
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 23:02   #14
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Solarium 1 raz!

_Kari_ i co udało Ci się wrócić po odstawieniu solarium do normalnego stanu skóry, po jakim czasie, skoro piszesz, że już jako nastolatka miałaś zmarszczki?

Swoją drogą pamiętam jak solarium wchodziło na nasz rynek (chyba początek lat 90.) to mówiono wtedy, że to jest super sprawa, bo opalasz się bez rumienia, dopiero później wyszło co i jak. Znam pewną Panią w wieku 40 lat, która do tej pory ma szał na solarium (pewnie jeszcze od czasów swojej młodości) i stan jej skóry jest opłakany, bruzdy nosowo-wargowe szczególnie postarzają jej twarz. Najgorsze jest, że biorąc pod uwagę dzisiejszy stan wiedzy to już nikt nie powinien tam chodzić, ale jak powiedziała Falabella
Cytat:
De*ilom się nie przetłumaczy
trudno ich wybór.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 06:58   #15
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Dot.: Solarium 1 raz!

Wątek dotyczący pierwszej wizyty w solarium :

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...rium+oparzenie

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:25.