cellulit u sportowo zaawansowanych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-27, 02:09   #1
asiakamila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1

cellulit u sportowo zaawansowanych


Mam widoczny cellulit na brzuchu i nogach. W miarę jak zaczynam ćwiczyć i spada mi masa a zwiększa sie widoczność mięśni to cellulit zamiast wg. mojego mniemania znikać staję się jeszcze bardziej widoczny i tym samym przykry. Teraz zapytanie: Czy to normalne i czy w miarę dalszych moich ćwiczeń widoczność cellulitu zacznie się zmniejszać, chodzi mi o prawdopodobieństwo oczywiście? A może ktoś już przebył tą drogę i wie czy w kolejnej fazie cellulit zniknie-daj Boże, czy może nie i należy coś zrobić? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.
asiakamila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-27, 09:10   #2
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: cellulit u sportowo zaawansowanych

asiakamila napisał(a):
> Mam widoczny cellulit na brzuchu i nogach. W miarę jak zaczynam ćwiczyć i spada mi masa a zwiększa sie widoczność mięśni to cellulit zamiast wg. mojego mniemania znikać staję się jeszcze bardziej widoczny i tym samym przykry.

Cellulite na ironię losu u sportowców jest czasem bardziej widoczny niz u osób z nadwagą o bardziej pulchnych nogach. Jest to efekt napiecia mięśni, który w twoim przypadku "uwydatnia" problem. No obrazowo powiedzmy że od dołu mięśnie w miarę wypracowane napinają tkanke podskórną z skórą właściwą. Zależy jakiego rodzaju masz cellulite. Paniniculopatia, a może inaczej obrzękowo-włókniejace zwyrodnienie tkanki podskórnej, w wielu przypadkach wymaga konkretnego leczenia. Niestety nie mówimy o jakims tam defekcie kosmetycznym, ale o schorzeniu o postepujacym charakterze.

Teraz zapytanie: Czy to normalne i czy w miarę dalszych moich ćwiczeń widoczność cellulitu zacznie się zmniejszać, chodzi mi o prawdopodobieństwo oczywiście?

Ufam iż pewne widoczne zmiany zaczną się zmniejszać, ale nie zawsze cellulite się zmniejsza mimo ze widzimy wizualnie, pozytywne efekty.

A może ktoś już przebył tą drogę i wie czy w kolejnej fazie cellulit zniknie-daj Boże, czy może nie i należy coś zrobić? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.

Moim zdaniem, osoby które prowadzą w miarę zdrowy tryb zycia, ćwiczą mają odpowiednia dietę i mimy wszystko cellulite ani rusz nie zmienia się, powinne czym prędzej skonsultować problem z odpowiednim lekarzem.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:12.