Zaparcia u niemowląt HELP - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-09, 22:27   #61
Kamilka86
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Carrigaline
Wiadomości: 128
GG do Kamilka86
Dot.: zaparcia

Mojej małej pomagają jabłka... możesz je podać tarte albo w całości, najlepiej kilka w ciągu dnia. to powinno pomóc no chyba, że Twój Maluszek na po jabłkach zatwardzenie bo są takie przypadki...
Kamilka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 07:45   #62
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: zaparcia

no wlasnie o to chodzi ze podaje jej jablka, ale tartych nie lubi tylko w kawalku zjada i to kilka dziennie i nie pomaga.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 08:04   #63
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: zaparcia

możesz spróbować wody z miodem lub glukozą...
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 08:22   #64
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: zaparcia

Kup z gerbera sloiczek z suszonymi sliwkami, takie danie dla dzieci. U nas zawsze pomagalo.

Trzymam kciuki.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 15:31   #65
Nomik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 54
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Czy myslicie ze od nadmiaru śliwek dziecko moze miec wzdecia ? co wtedy podac ?
Nomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 08:25   #66
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: zaparcia

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
moja cora ma rok i 9 miesiecy od niedawna co drugi dzien ma problem z wyproznieniem, jest placz, lament, ze boli brzuszek, sama juz nie wie co chce co chwila wola na nocnik, ale placze ze nie moze ze ja boli.
wczesniej tego nie bylo. ma ograniczone przez to slodycze, u mnie w domu ze wzgledu na chorobe jednego z czlonka rodziny raczej nie ma potraw ciezko strawnych, wszystko jest gotowane dietetycznie, cos ciezkiego zdaza sie sporadycznioe ale dziecko juz tego niedostaje.
podaje dziecku rumianek ale to chyba jeszcze gorzej. moje dziecko pomimo swojego wieku jada bardzo duzo warzyw i owocow oprocz surowego ogorka i salaty. pieczywa jada bardzo malo, nie przepada za nim.
slyszalam cos o wodzie z miodem.
moze znacie jakies sposoby na ulzenie maluszkowi.

tesciowa nie czekala az ja laskawie wybiore sie do lekrza i bardzo dobrze zrobila moje dziecko mialo owsiki. Dostala leki i od tamtej pory jest spokoj.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 13:07   #67
arielka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 18
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

bochema, jak się u was objawiały te owsiki ??????
arielka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-02, 15:08   #68
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

moje dziecko balo sie usiasc na nocnik, plakala ze ja boli brzuszek, ciagle sie trzymala za pupe mowiac ze ja boli, nie chciala sie zalatwic bo twierdzila ze ja boli, myslalam ze to od slodyczy, tesciowa zrobila badania dostala lek doustny i od tamtej pory spokoj, dzis corka ma 3 latka

czy sa owsiki mozna sprawdzic samemu kiedy dziecko spi w nocy latarka mozna zaswiecic ( wiadomo gdzie) i widac robaczki

Edytowane przez bochema
Czas edycji: 2009-07-02 o 15:10
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 09:44   #69
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: zaparcia

Cytat:
Napisane przez lwica83 Pokaż wiadomość
możesz spróbować wody z miodem lub glukozą...
Z tego co wiem to miodu nie wolno podawac tak malym dzieciom.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 21:12   #70
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

od 1 roku zycia podobno mozna
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 08:12   #71
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

miod powoduje ża od miodu nie chce sie jeść dziecko nie ma apetytu.
Znajoma córce jako normalne picie podawala miod z woda. Fakt ze z wypróznianiem nie miala problemow ( przez kilka dni gościły u nas), ale z jedzeniem juz bylo gorzej. Ja swojej miodu z woda nie podawałam chocby ze wzgledu na to ze dziecko traci apetyt.
A po swoim doswiadczeniu wiem ze zaparc nie wolno bagatelizowac.
wplyw na zaparcia maja rowniez czekolada i słodycze to juz byla diagnoza lekarza. moja corka jak sie nafaszeruje slodyczami bo dostanie od kogos na wieczor jest juz wielki problem. Jak ja zachecamy do zalatwienia sie? Prosimy córkę aby nam pokazała jak to się robi, zeby nas nauczyła i nie ma problemu. ona wtedy chodzi dumna jak paw. i nie ma rzadnego krzyku typu masz zrobic i koniec.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-10, 13:26   #72
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

miod zawiera bakterie clostridum botulinum, ktorych uklad trawienny dziecka do 1 roku zycia nie jest w stanie "strawic". Bakterie te moga badz prowadza np. do bezwladu miesni-chyba tak to sie nazywa...
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 16:53   #73
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

nie wiem jak to jest z tym miodem wiem jedno matka ktora podawala córce miod z woda jako normalny naqpoj do picia jest z wykształcenia zielarzem. Wiec swiadoma jest podawania miodu. Jakby faktycznie miod doprowadzal do bezwladnosci miesni to podejrzewam ze wycofano by go z produkcji. lub ewentualnie sprzedaz by byla na recepte
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 22:35   #74
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

No coz, chyba nie do konca poinformowana o skladzie miodu...
Miód

http://www.ochoroba.pl/artykuly/1311...-dla-niemowlat

Szkoda ze tak niewiele osob o tym wie. Widzialam w tv reportaz o niedoinformowanej mamie, miala sparalizowane dziecie...
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 07:44   #75
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

a ja gdzies w jakims artykule przeczytałam że miód jest świetny na kolkę niemowlęcą i można miód podawać od 3 miesiaca.
Wiec nie wiem gdzie tu jest prawda, najlepiej porozmawiac na ten temat z pediatra jak to właściwie jest z tym miodem.
A to dziecko które zachorowało zekomo od miodu podejrzewam ze albo juz wczesniej na cos bylo chore, np uczulone na jakis skladnik ktory ma miod i nikt o tym nie wiedzial i stało sie tak jak sie stalo.
podobnie jest z lateksem, jednemu nie szkodzi a drugiego latex moze zabic.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 10:08   #76
arielka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 18
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

emurulez77 co ty wypisujesz.nawet czytać tego nie mogę, miód porazenie mózgowe wywołuje.naczytasz się pirdół z internetu i rozsiewasz ploty. Miód jest silnie alergizujący dlatego nie zaleca się go maluchom. A to naturalna substancja jak może wywoływać zaburzenia rozwoju. sama w to nie wierzysz. każdy lekarz zaleci ci go na rozwolnienie. dodatkowo jeśli dziecko jest silnym alergikiem na pszczoły na może i miód go silnie uczulać.
arielka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 19:18   #77
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

a to nie czytaj jak nie mozesz. Nie mieszkam w Polsce i u nas :
-lekarze zabraniaja do 1 roku zycia pod. miodu
-w sklepie na kazdym opakowaniu miodu natur. jest ostrzezenie,m ze nie podaje sie go ponizej 12 mies.
-nie zyja tutaj inne pszczoly niz w Polsce ;-)
-reportaz byl w tv
Ciesze sie, ze mieszkam w kraju w ktorym postep naukowy i ogolna wiedza medycznajest troche bardziej do przodu niz w Polszy.
Niech kazdy robi jak uwaza, kazdy z nas ma wybor.
A gdzie ja pisalam o porazeniu mozgowym??? to chyba nie to samo co paraliz miesni... no coz...
Wracajac do tematu poczytaj moze w wikipedii, to jnie jakies forum tylko interetowa encyklopedia, badz na innych stronach obcojezycznych, tam jest troche wiecej niz na polskich stronach www.
Z mojej strony EOT-nie mam w zamiarze na sile przekonywac o swoich racjach.
Pozdrawiam
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....

Edytowane przez emurulez77
Czas edycji: 2009-07-12 o 19:28
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 19:55   #78
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Ja polecam podawanie do picia wody mineralnej przegotowanej (letniej). Moja znowu robi kupy, ale strasznie twarde i tak bidula rodzi jak robi Odkąd pije więcej wody mineralnej lżej to idzie.

Ja zauważyłam, że moja po słoiczkach Hippa zawsze ma zaparcia po Bobovicie i Gerberze mniej
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 11:07   #79
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Nie podawaj moze za wiele bananow i marchewki, zwykle jest jej w sloiczkach caaaaaaaaaaaaalkiem sporo. Te rzeczy powoduja zaparcia. A moze to zwykla reakcja organizmu na zmiane pozywienia..? tez tak moze byc..
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-08, 16:53   #80
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Cytat:
Napisane przez una1704 Pokaż wiadomość
Od kiedy można zacząć podawać dziecku otręby? Mi pomagają na zaparcia więc może jemu też będzie.
Ja granulowane podawałam dość szybko, z jakimś jabłkiem ze słoiczka lub danonkiem (też zaczęłam przed rokiem podawać).
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 23:25   #81
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: zaparcia

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
moja cora ma rok i 9 miesiecy od niedawna co drugi dzien ma problem z wyproznieniem, jest placz, lament, ze boli brzuszek, sama juz nie wie co chce co chwila wola na nocnik, ale placze ze nie moze ze ja boli.
wczesniej tego nie bylo. ma ograniczone przez to slodycze, u mnie w domu ze wzgledu na chorobe jednego z czlonka rodziny raczej nie ma potraw ciezko strawnych, wszystko jest gotowane dietetycznie, cos ciezkiego zdaza sie sporadycznioe ale dziecko juz tego niedostaje.
podaje dziecku rumianek ale to chyba jeszcze gorzej. moje dziecko pomimo swojego wieku jada bardzo duzo warzyw i owocow oprocz surowego ogorka i salaty. pieczywa jada bardzo malo, nie przepada za nim.
slyszalam cos o wodzie z miodem.
moze znacie jakies sposoby na ulzenie maluszkowi.
Dieta polecana przy zaparciach:
Zamiast białego pieczywa podawać ciemne. Zrezygnować z wyrobów piekarniczych typu rogaliki,drożdżowki,pączk i itp. Słodycze tylko w w umiakowanych ilościach.Sróbuj nauczyć dziecko sięgać po rodzynki, suszone owoce (śliwki,morele ,żurawinkę) zamias cukierków.
Odstawić bezwzględnie serki typu danonki.Z nabiału podawać zsiadłe mleko,kefir -tylko teprzetwory,które nie mają w składzie mleka w proszku,serwatki,żelatyny , konserwantów.Wiem,że nie znajdziesz serka dla dzieci bez tego,więc lepiej zmiksować jakiś owoc z kefirem. Jesli zupa mleczna,budyń, kaszka manna to dodawać mielonego lnu lub otręby. Jest teraz dostępny len mielony owocowy-po zaparzeniu robi się z tego pyszna zupka,do której możesz dać płatków kukurydzianych i doskonała kolacja. Jabłka i sok jabłkowy w ograniczonych ilościach(wzdęcia!). Polecane owoce i warzywa surowe. Dużo pić. Najlepiej słabe ziołowe herbatki lub woda. Dziecko powinno dużo gryźć tzn ograniczyć papkowate zupki na korzyść kanapki.Miód ,czekolada-odstawić.
To są zalecenia polecane przez bardzo dobrego gastrologa dziecięcego.Działają. Oczywiście sąprzypadki,kiedy trzeba wspomóc to lekami- podawałam laktulozę na noc, forlax na rano. Polecane badania: IgE całkowite(alergia), kał na stopień strawienia(dysfunkcje przewodu pokarmoweo,celiakia),kał na krew utajoną(patologie w budowie przew pok), TSH,Ft4 (zaburzenia ze strony tarczycy), poziom wapnia i fosforu(zaburzenia przytarczyc),próba potowa(mukowiscydoza).
Ale się rozpisałam- powodzenia!
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 23:08   #82
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Ja zauważyłam, że moja po słoiczkach Hippa zawsze ma zaparcia po Bobovicie i Gerberze mniej

U mnie jest odwrotnie

Dziewczyny powiedzcie mi co macie z tą herbatką koperkową Hippa? Jak moja malutka miała takie mega zaparcie to podałam jej zwykły napar z kopru a nie herbatkę. Większość pisze, żeby nie podawać wody z glukozą a takimi herbatkami dzieci poją..
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 22:47   #83
arletka_1508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 34
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Moim zdaniem najlepsze sposoby to sposoby naturalne, również dla dzieci. Ja zaczęłam dzieciom podawać w małych ilościach jak miały około 2 latka. Z zaparciami żadnych problemów nie mamy.
arletka_1508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 11:28   #84
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Hej,
mam ten sam problem ze swoją córą- ma 15,5 mies... Nie je dużo gotowanej marchwi, kaszka ryżowa na noc, rano wielozbożowa np holle, w ciągu dnia sporo pije ok 150-200 ml, chrupki kukurydziane (wafle ryżowe odstawilismy ponad tydz temu i efektu nie ma), obiadki robię sama, je jogurty , serki itp. ręce już mi opadają! Albo nawali całą pieluchę albo twarde bobki! Czasami przez 2-3 dni nie może zrobić, stęka stęka i nic a potem po kilku próbach wyjdzie jakiś bobek- większy lub mniejszy.
Napiszcie proszę jakie produkty mogą zatwardzać oprócz marchwi gotowanej i białego pieczywa bo to wiem...Dziękuję
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 12:05   #85
pikaso
Zadomowienie
 
Avatar pikaso
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 088
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Hej,
mam ten sam problem ze swoją córą- ma 15,5 mies... Nie je dużo gotowanej marchwi, kaszka ryżowa na noc, rano wielozbożowa np holle, w ciągu dnia sporo pije ok 150-200 ml, chrupki kukurydziane (wafle ryżowe odstawilismy ponad tydz temu i efektu nie ma), obiadki robię sama, je jogurty , serki itp. ręce już mi opadają! Albo nawali całą pieluchę albo twarde bobki! Czasami przez 2-3 dni nie może zrobić, stęka stęka i nic a potem po kilku próbach wyjdzie jakiś bobek- większy lub mniejszy.
Napiszcie proszę jakie produkty mogą zatwardzać oprócz marchwi gotowanej i białego pieczywa bo to wiem...Dziękuję

Zatwardzać mogą jeszcze banany, takie które są lekko niedojrzałe. U nas to stanowiło główny problem. Teraz jest już po kłopocie, ale jak za dużo bananów poje (2 dziennie) to nie może się załatwić.
pikaso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 14:18   #86
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Cytat:
Napisane przez pikaso Pokaż wiadomość
Zatwardzać mogą jeszcze banany, takie które są lekko niedojrzałe. U nas to stanowiło główny problem. Teraz jest już po kłopocie, ale jak za dużo bananów poje (2 dziennie) to nie może się załatwić.
Dzięki za odpowiedz, a jakieś inne produkty może znasz?
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 15:57   #87
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

może też ryż i kaszki ryżowe. A co do jogutów, to może żelatyna w jakimś jest?
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 08:48   #88
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Dzięki dziweczyny, wczoraj Lilka zrobiła kupkę- dosłownie takie czarne groszki, nigdy takich nie miałą ale przynajmniej zrobiła.
Kaszkę ryżową je na wieczór, wielozbożową z pełnego przemiału rano, ryż jako taki to tylko w zupce ale to też nie codziennie...
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 11:40   #89
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

ja na razie wyeliminowałabym też kaszkę ryżową. Podałabym śliwki z Gerbera, dała jabłka.
Piszesz, że mała wypija 150-200 ml, a oprócz tego ma mleko, zupki?
Moja córa wypija 600-900 ml samej wody dziennie. Ma 22 mc ale taka dawka picia utrzymuje się u niej już dobrze ponad pół roku.



A co do zatwardzania to może to i oczywiste ale jeszcze wpadły mi na szybko do głowy jagody i czekolada.

Edytowane przez taka_sobie_jedna
Czas edycji: 2012-02-14 o 11:42
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 12:20   #90
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Zaparcia u niemowląt HELP

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
ja na razie wyeliminowałabym też kaszkę ryżową. Podałabym śliwki z Gerbera, dała jabłka.
Piszesz, że mała wypija 150-200 ml, a oprócz tego ma mleko, zupki?
Moja córa wypija 600-900 ml samej wody dziennie. Ma 22 mc ale taka dawka picia utrzymuje się u niej już dobrze ponad pół roku.



A co do zatwardzania to może to i oczywiste ale jeszcze wpadły mi na szybko do głowy jagody i czekolada.
Mleko z kaszką 2 razy dziennie 250-270 ml, zupka na obiad. Mówiłam męzowi (on teraz z małą siedzi i teściowa) żeby częsciej jej podtykali picie bo może sama zapomina że jej się chce pić? Twoja bardzo dużo pije. Niesety nie siedzę w nią w domu więc nie wiem wszystkiego, czekolady raczej nie dają bo sami nie lubią, jagód tez nie mamy ani żadnego dżemiku z nich. Z teściową zresztą wcale nie gadam, nie poruszam żadnych tematów bo szkoda mi nerwów a i tak prawdy nie powie.
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-29 11:43:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.