Kwas foliowy-kilka pytań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-10, 18:52   #1
paulinas82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2

Kwas foliowy-kilka pytań


Cześć!
Zdecydowałam się z mężem na dziecko i mam kilka pytań odnośnie przyjmowania suplementów przed zajściem w ciążę.

Czy powinnam wybrać preparat wielowitaminowy czy zdecydować się tylko na kwas foliowy? Moja siostra przyjmowała tylko Folik, z kolei na forach czytałam, że niektóre przyszłe mamy przyjmują preparaty złożone z zestawu witamin i minerałów. Staram się by moja dieta była urozmaicona, więc nie sądzę żebym potrzebowała witamin z tabletek, z drugiej strony w ciąży zwiększa się zapotrzebowanie na te składniki, więc nie wiem czy nie nabawię się niedoborów?
Z góry dzięki za odpowiedź
paulinas82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 19:26   #2
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

Na pewno bierz kwas foliowy, a co do witamin to niekoniecznie. Ja np. nie brałam. I tak jak sama napisałaś staraj się by te witaminy dostarczać w pożywieniu, jeśli tak będziesz robić to wydaje mi się, że dodatkowe tabletki witaminowe nie będą konieczne. Aha i podczas ciąży magnez ale to już lekarz Ci raczej o tym powie i po zrobieniu badań, poinformuje Cię co jeszcze ewentualnie musisz zażywać (może żelazo?)
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 19:48   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

Proponuje konsultacje u ginekologa ,przebadalas sie ? masz zrobione badanie na tokso ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 22:49   #4
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

proponuje za zaczac kwas foliowy juz teraz,- jesli mowisz ze zdrowo sie odzywiasz dodatkowe suplementy nie beda ci potrzebne, a jak test bedzie pozytywny- przerzuc sie na witaminowy zestaw , stosowalam Feminatal- sa chyba 3 rozne rodzaje, w tym jeden specjalnie na pierwszy trymestr ciazy z dodatkowym kwasem foliowym...bo w ciazy to roznie bywa z tym odzywianiem, ja mialam okropne mdlosci na poczatku i zdrowe odzywianie mimo najszczerszych intencji nie bardzo mi wychodzilo....

poza tym radzilabym ci zrobienie badan ogolnych krwi- tzn glownie hemoglobine...ja od pocczatku mialam niska no i teraz zmagam sie z anemia...a zelazo podobno mozna gromadzic w organizmie na zapas wiec jesli sie okaze ze masz np niskie to mozesz juz teraz zapobiec anemii ciazowej.
Pozdrawiam i zycze powodzenia

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2009-05-10 o 22:50
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 20:33   #5
paulinas82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

Dzięki za odpowiedź Dziewczyny
Wszystkie badania mam zrobione. Zastanawiam się, który preparat wybrać. Czy pomiędzy nimi są jakieś różnice? Do lekarza idę dopiero za 2 tygodnie, a chciałabym zacząć brać kwas foliowy jak najszybciej.
Z góry dzięki za odpowiedź
paulinas82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 13:38   #6
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

Kwas foliowy powino się brać kilka miesięcy przed planowaną ciążą. Jesli nie planowana to jak najszybciej
Ja przed ciążą brałam kwas foliowy. Przez pierwsze 3 miesiące Feminatal do 16tc (jakoś tak), a po 3 miesiącu drugi feminatal.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 13:53   #7
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

spytaj w aptece- sa zestawy witamin dla kobiet starajacych sie o dziecko, na pewno cos ci doradza...i w ogole wszystkie te zestawy zawieraja kwas foliowy- zazwyczaj maja 200-400 proc dziennego zapotrzebowania. ja bralam jeszcze na poczatku kwas foliowy laczony z zelazem, ale nie pamietam nazwy

aha sa jeszcze zestawy skladajace sie z 2 tabletek - w jednej mineraly, kwas foliowy, zelazo itp a w drugiej kwasy omega ktore sa niezbedne do rozwoju mozgu, oczu i czegos tam jeszcze na poczatku ciazy. tez bralam, powiem ci ze jestem teraz w 7mym mies ciazy i co chwila zmieniam te preparaty, obecnie stosuje Prenatal classic - zawiera 800nanogramow kw foliowego i to jest 400 proc dziennego zapotrzebowania . dodatkowo stosuje zelazo

poza tym z tego co wiem zielone warzywa sa doskonalym zrodlem naturalnego latwo przyswajalnego kwasu foliowego- fasolka szparagowa, szparagi, salata, brokuly...osobiscie polecam salate rukola- moja ukochana, jest przepyszna -np z uprazonymi pestkami dyni i feta.... wiele platkow sniadaniowych jest tez wzbogacanych kawsem foliowym

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2009-05-13 o 14:03
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-22, 12:44   #8
weroniqe87
Raczkowanie
 
Avatar weroniqe87
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 111
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

Cytat:
Napisane przez paulinas82 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź Dziewczyny
Wszystkie badania mam zrobione. Zastanawiam się, który preparat wybrać. Czy pomiędzy nimi są jakieś różnice? Do lekarza idę dopiero za 2 tygodnie, a chciałabym zacząć brać kwas foliowy jak najszybciej.
Z góry dzięki za odpowiedź
Folik jako jedyny jest lekiem, więc ja stawiam na niego. Pozostałe to suplementy diety często z innymi witaminami, a dodatkowe witaminy powinno sie brać wtedy jak lekarz zaleci gdy mamy jakieś niedobory, wiec na wlasna reke lepiej nie przesadzać - a tak z Folikiem powinno być najbezpieczniej.
__________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
— Kurt Cobain
weroniqe87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 00:13   #9
kaskakowalska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

Ja trochę na ten temat ostatnio czytam i jeśli chodzi o kwas foliowy, to sam może nie wystarczyć, gdyż możesz mieć defekt enzymatyczny jak połowa kobiet, wtedy lepiej łykać metafolinę, która jest w pełni przyswajalna przez wszystkie kobiety
kaskakowalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 04:52   #10
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

jak tylko zaszłam w ciążę pytałam mojej pani ginekolog o wszelkie suplementy. Zaleciła tylko folik i kategorycznie zero jakichkolwiek witaminek w proszku , bo po co? To sama chemia. Jesli bedzie koniecznosć przyjmowania czegos dodatkowo to w trakcie ciąży lekarz coś zaleci. Jaki jest sens szprycowania się syntetykami skoro można po prostu zdrowo jeść? Ja stosowałam tylko Folik a dziecko urodziłam całkiem zdrowe, 10/10.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 09:57   #11
anastazja_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 192
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

Ja brałam jak tylko zaczeliśmy myśleć o dziecku i staraliśmy sie pół roku i nic potem odpuściliśmy, przestałam łykac i zaszłam niedawno...teraz 11tc i jak tylko sie dowiedziałam, ze jestem to znowu zaczęłam brać i jeszcze parę innych rzeczy np: magnez z b6 i tran i chce teraz kupić sobie, bo moja kolezanka zażywa zioła w ciąży z [usunięto nazwę]na stres w ciązy i inne dolegliwości. Jak wczoraj sobie serfowałam po sieci to trafiłam na info, ze kwas foliowy pomaga utrzymac dobry nastrój i chroni przed depresją, więc myslę, że wrato brać nawet jak nie chce sie dzieci, bo jesień idzie, a zima zapowiada się na długą - spójrzciejak wcześnie w tym roku drzewa zaczęły tracić liście i kolorowić sie - zasadniczo jeszce w sierpniu więc folik i tak nam sie przyda

Edytowane przez shonyen
Czas edycji: 2014-10-15 o 20:11 Powód: [usunięto nazwę]
anastazja_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-30, 08:26   #12
weroniqe87
Raczkowanie
 
Avatar weroniqe87
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 111
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
jak tylko zaszłam w ciążę pytałam mojej pani ginekolog o wszelkie suplementy. Zaleciła tylko folik i kategorycznie zero jakichkolwiek witaminek w proszku , bo po co? To sama chemia. Jesli bedzie koniecznosć przyjmowania czegos dodatkowo to w trakcie ciąży lekarz coś zaleci. Jaki jest sens szprycowania się syntetykami skoro można po prostu zdrowo jeść? Ja stosowałam tylko Folik a dziecko urodziłam całkiem zdrowe, 10/10.
Dokładnie tak - a tym bardziej nadmiarem niektórych witamin możemy sobie zaszkodzić. Bez konsultacji z lekarzem i tym bardziej bez badań nie należy przyjmowac nic na własną ręke. Jeśli natomiast chodzi o kwas foliowy to w tym przypadku powinno się go brać juz na 3 miesiące przed zajsciem w ciąże i w 1 trymestrze - ta witamina jako jedyna nie zaszkodzi nam, bo w nadmiarze wydalana jest z moczem, wiec nie ma problemu akurat z przedawkowaniem. Bezpiecznie jest brać Folik - jest to synetyczny kwas foliowy, który przyswaja się bardzo dobrze i wcale nie trzeba żadnej metafoliny. Folik jest sprawdzonym lekiem i do tego najtańszym, a te inne preparaty witaminowe - to nie dośc że kosztują do 10 razy tyle, to jeszcze mogą nas narazić na wystapienie przedawkowania witamin - ja miałam tak z żelazem, po ktorym wystapiły u mnie zaparcia... Dlatego obstaje przy Foliku a inne witaminy tylko z zalecenia ginekologa.
__________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
— Kurt Cobain
weroniqe87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 12:54   #13
merry87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

Cytat:
Napisane przez weroniqe87 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak - a tym bardziej nadmiarem niektórych witamin możemy sobie zaszkodzić. Bez konsultacji z lekarzem i tym bardziej bez badań nie należy przyjmowac nic na własną ręke. Jeśli natomiast chodzi o kwas foliowy to w tym przypadku powinno się go brać juz na 3 miesiące przed zajsciem w ciąże i w 1 trymestrze - ta witamina jako jedyna nie zaszkodzi nam, bo w nadmiarze wydalana jest z moczem, wiec nie ma problemu akurat z przedawkowaniem. Bezpiecznie jest brać Folik - jest to synetyczny kwas foliowy, który przyswaja się bardzo dobrze i wcale nie trzeba żadnej metafoliny. Folik jest sprawdzonym lekiem i do tego najtańszym, a te inne preparaty witaminowe - to nie dośc że kosztują do 10 razy tyle, to jeszcze mogą nas narazić na wystapienie przedawkowania witamin - ja miałam tak z żelazem, po ktorym wystapiły u mnie zaparcia... Dlatego obstaje przy Foliku a inne witaminy tylko z zalecenia ginekologa.
Jak bierze się żelazo, to normalne że mogą być zaparcia. Widać, że jestes srednio doinformowana i na sile wciskasz ten folik
merry87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 09:34   #14
anastazja_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 192
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

większość witamin trudno przedawkować - chyba tylko wit. A, bo ta jest rozpuszczalna w tłuszczach i nie wytraca sie tak szybko z organizmu jak inne. uważam, ze przy dzisiejszym tempie zycia i powszechnym stresie większość tracimy bardzo szybko i raczej powinniśmy je uzupełniać...a ja tezni eiwiedziłam że przy zelazie sie ma zaparcia, to by wyjaśniało skąd mi sie wzięły i dlaczego mmusiałam az sięgnąć po [usunięto nazwę]... merry87 - jak dobrze, że mnie uswiadomiłaś, a folik, no coż tez biorę - chyb poprostu jest najpopularniejszy, ale słyszałam, zę lepiej jest brac metafolinę, że lepiej sie wchłania

Edytowane przez shonyen
Czas edycji: 2014-10-15 o 20:06 Powód: [usunięto nazwę]
anastazja_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 14:49   #15
weroniqe87
Raczkowanie
 
Avatar weroniqe87
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 111
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

Cytat:
Napisane przez anastazja_a Pokaż wiadomość
większość witamin trudno przedawkować - chyba tylko wit. A, bo ta jest rozpuszczalna w tłuszczach i nie wytraca sie tak szybko z organizmu jak inne. uważam, ze przy dzisiejszym tempie zycia i powszechnym stresie większość tracimy bardzo szybko i raczej powinniśmy je uzupełniać...a ja tezni eiwiedziłam że przy zelazie sie ma zaparcia, to by wyjaśniało skąd mi sie wzięły i dlaczego mmusiałam az sięgnąć po Dobre Trawienie z baby mama... merry87 - jak dobrze, że mnie uswiadomiłaś, a folik, no coż tez biorę - chyb poprostu jest najpopularniejszy, ale słyszałam, zę lepiej jest brac metafolinę, że lepiej sie wchłania
Folik się bardzo dobrze wchłania, a ten szum wokół metafoliny powstał dzieki producentom suplementu Femibion. Chcą nam wmówić, że połowa kobiet ma defekt enzymatyczny .... a wszystko po to, żeby nabijac sobie kasę. Piszą, że badania na wykrycie defektu enzymatycznego są mega dorgie - ale zby nas nastraszyc. Wystarczy zbadac sobie we krwi kwas foliowy - badanie prywatnie w szpitalu to koszt 20-30zł i bedzie wiadomo, czy mamy go za malo czy nie. Miesieczna suplementacja Femibionem to jakies 30-40zł - a o odpowiednie stezenie kwasu foliowego trzeba dbac 3 miesiace przed i przez pierwsze 3 miesiace ciąży w sumie 6 miesiecy minimum. Wiec na Femibion wydałybysmy 200-240zł - a wystarczy kupić ten natajszy kwas foliowy FOLIK i do tego LEK - a nie suplement. Folik na 6 miesiecy to koszt 30-50zł. Nawet jak wykonamy 2 badania na sprawdzenie kawasu foliowego we krwi, aby byc pewnym, ze przy braniu Folika stezenie jest odpowidnie to nie wydamy wiecej jak 100zł - czyli prosta matematyka i robienie nas w balona zeby nabijac kase producentom tego suplementu - a lekarze polecac go będa, bo tez są oplacani przez koncerny farmaceutyczne - proste!
__________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
— Kurt Cobain
weroniqe87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 17:29   #16
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

Są tańsze kwasy foliowe niż Folik.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 16:07   #17
weroniqe87
Raczkowanie
 
Avatar weroniqe87
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 111
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Są tańsze kwasy foliowe niż Folik.
Jaki? Ja do tej pory nie spotkalam sie z tanszym niz Folik - za 90 tabletek płaciłam 14zł. A zaufałam Folikowi, bo jako jedyny jest lekiem - wszystkie inne to suplementy....
__________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
— Kurt Cobain
weroniqe87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 16:09   #18
anastazja_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 192
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

naprawdę jest cos tańszego niz folik? :O
anastazja_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 17:08   #19
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

Przykładowe kwasy foliowe i koszt dziennej dawki:
Kwas Foliowy, Domowa Apteczka 0,05zł
Folic Active 0,20zł
Folicum Acidum 0,04zł
Folik 0,14zł
Kwas foliowy, Puritan’s Pride 0,07zł
Kwas Foliowy Synoptis Pharma 0,08zł
Olimp Kwas foliowy 0,16zł
Pregnamed 0,06zł
Ceny z internetowej apteki Gemini. Folik najtańszy nie jest, najdroższy też nie.
Femibion to nie tylko kwas foliowy ale też inne witaminy. Ja brałam kwas foliowy Puritan’s Pride. Potem Prenatal Classic. Moja lekarka żadnych konkretnych witamin nie poleca.
Wspieranie finansowe producenta Foliku nie zgadza mi się z moją filozofią życiową to jeśli mogę to unikam.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-15, 11:37   #20
anastazja_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 192
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

ja oprócz kwasu foliowego i witamin jeszcze ziołowe mieszanki [usunięto nazwę] - mi własnie poza tymi ziołami nie polecał konkretnych witamin tez

Edytowane przez shonyen
Czas edycji: 2014-10-15 o 20:02 Powód: [usunięto nazwę]
anastazja_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 17:40   #21
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

cześć dziewczyny ostatnio bardzo zainteresowałam się tematem kwasu foliowego, przygotowuję się do podjęcia starań o dzidziusia! nie wiedziałam nawet jak bardzo jest kluczowy dla rozwoju dzieciątka między 18 a 28 dniem od poczęcia kształtuje się mózg i rdzeń kręgowy i wtedy kwas foliowy jest konieczny... ale nie zdecyduje się na przyjmowanie go razem z innymi witaminami, to lekarz powinien sprawdzać ewentualne niedobry, a kwas foliowy bierze się bezdyskusyjne czy są tu jeszcze jakieś mamusie, które mogą opowiedzieć o swoich doświadczeniach? na jakie preparaty się zdecydowałyście? może za bardzo panikuje, ale chcę żeby wszystko było na tip top!
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 11:01   #22
Mondo_Bongo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

Cytat:
Napisane przez paulinas82 Pokaż wiadomość
Cześć!
Zdecydowałam się z mężem na dziecko i mam kilka pytań odnośnie przyjmowania suplementów przed zajściem w ciążę.

Czy powinnam wybrać preparat wielowitaminowy czy zdecydować się tylko na kwas foliowy? Moja siostra przyjmowała tylko Folik, z kolei na forach czytałam, że niektóre przyszłe mamy przyjmują preparaty złożone z zestawu witamin i minerałów. Staram się by moja dieta była urozmaicona, więc nie sądzę żebym potrzebowała witamin z tabletek, z drugiej strony w ciąży zwiększa się zapotrzebowanie na te składniki, więc nie wiem czy nie nabawię się niedoborów?
Z góry dzięki za odpowiedź
wybierz sam kwas, potem w ciazy bedziesz miala robione badania regularnie, jesli wszystko bedzie w normie to nie ma najmniejszej potrzeby obciazac watroby i nerek suplementami oraz przyczyniac sie do tego, ze dziecko moze sie urodzic duze (5 kg dziecko = harcore przy porodzie)
Mondo_Bongo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 14:45   #23
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

Cytat:
Napisane przez Mondo_Bongo Pokaż wiadomość
wybierz sam kwas, potem w ciazy bedziesz miala robione badania regularnie, jesli wszystko bedzie w normie to nie ma najmniejszej potrzeby obciazac watroby i nerek suplementami oraz przyczyniac sie do tego, ze dziecko moze sie urodzic duze (5 kg dziecko = harcore przy porodzie)

To niepotwierdzony mit, sama jestem przykładem. Przed zajściem w ciążę brałam kwas foliowy, w ciąży witaminy, a dziecko 2,99 kg.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 15:02   #24
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
To niepotwierdzony mit, sama jestem przykładem. Przed zajściem w ciążę brałam kwas foliowy, w ciąży witaminy, a dziecko 2,99 kg.


ja to już w ogóle hardcore przed ciążami kwas foliowy, od zobaczenia II - kwas foliowy 15 mg, potem witaminy. a dzieci - 2650 i 2830. kolosy
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 09:29   #25
malika33
Raczkowanie
 
Avatar malika33
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: z leśnej doliny
Wiadomości: 88
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

A czemu brałaś tak dużą dawkę folika. 15 mg to chyba za dużo, normalnie kobieta powinna brać 0,4 mg kwasu foliowego dziennie.
malika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 13:13   #26
purpledot
Raczkowanie
 
Avatar purpledot
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 104
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

tak duża dawka kwasu foliowego zwykle jest podawana gdy kobieta urodziła już wcześniej dziecko z wadą. Fakt faktem kwasu foliowego przedawkować nie można, bo jego nadmiar wydalany jest z moczem, ale są takie przypadki właśnie przy tych największych dawkach i długotrwałym stosowaniu. Jeżeli lekarz nie zaleca inaczej 0,4 mg na dobę to prawidłowe rozwiązanie

Edytowane przez purpledot
Czas edycji: 2015-05-06 o 18:40
purpledot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 16:04   #27
MagdaG69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 19
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

Ja zamiast czystego kwasu foliowego wybrałam suplement xxx w którym również on jest w dawce 0,4mg.I stosowałam go zarówno przed zajściem w ciążę jak i w trakcie.Teraz szykuje sie na drugie dziecko i znowu stosuję ten sam suplement.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-02-13 o 15:30 Powód: Reklama.
MagdaG69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 08:51   #28
purpledot
Raczkowanie
 
Avatar purpledot
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 104
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

no jednak czysty kwas foliowy jest bardziej wskazany, a do tego lepiej jeśli jest w formie leku bo ma większą wchłanialność, czego nie można powiedzieć o suplementach poza tym o przyjmowaniu każdej dodatkowej witaminy w czasie ciąży powinien decydować lekarz, w oparciu o wyniki badań
purpledot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 16:17   #29
weroniqe87
Raczkowanie
 
Avatar weroniqe87
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 111
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

To prawda z niektórymi witaminami trzeba uważać np. z żelazem, bo jego nadmiar może być szkodliwy tak samo jak niedobór. Oprócz kwasu foliowego dobrze też dodatkowo dostarczać zwłaszcza na początku ciaży jeszcze DHA oraz jod i można brać wzbogacony Folik czyli folik mama.
__________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
— Kurt Cobain
weroniqe87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 17:31   #30
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Kwas foliowy-kilka pytań

Wpadł mi w oko w aptece, czytałam że takie witaminy zaleca polskie towarzystwo ginekologiczne. Ja jednak z różnych powodów decyzję o dzidziusiu musiałam odłożyć, ale folika biorę nadal bo ginekolożka powiedziała, że przy tabletkach anty powinno się dodatkowo suplementować bo ma się jeszcze większy niedobór niż zwykle, a że po odstawieniu pewnie będę chciała wznowić starania to lepiej chuchać na zimne
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-08 14:53:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:39.