W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-23, 21:57   #1
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832

W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)


Natknęłam się dziś na takiego news'a:
Cytat:
Napisane przez gazetawyborcza.pl
Hollywood szykuje horror o Polsce: wieś rodem ze średniowiecza i potwory w... swetrach
tm
2009-09-11, ostatnia aktualizacja 2009-09-11 13:36
W polskiej wiosce... Gdzie nadal kultywowane są zamierzchłe tradycje... Kult przybiera zupełnie inne znaczenie - tymi słowami rozpoczyna się zwiastun najnowszego hollywoodzkiego horroru. Akcja "The Shrine" - bo tak nazywa się ta produkcja - dzieje się na wschodzie Polski. Trzeba przyznać, że nie jest to kraj jaki znamy...


Zdjęcia do filmu "The Shrine" ("Świątynia") rozpoczęto 10 sierpnia. W internecie właśnie ukazał się zwiastun reklamujący produkcję studia Brookstreet Pictures. Gotowe są już pierwsze plakaty, oraz fotosy.

Dziwna ta Polska

Fabuła opowiada historię grupy młodych dziennikarzy, którzy przybywają do Polski aby przeprowadzić śledztwo w sprawie tajemniczego kultu. Z materiałów prasowych trudno dowiedzieć się o nim czegoś konkretnego - poza tym, że jego "okrutni" wyznawcy składają krwawe ofiary z ludzi. Pierwszą z nich był młody amerykański turysta, którego zaginięcie niepokoi naszych bohaterów.

Akcja rozgrywa się w wiosce... Alwania. Według twórców jest to miejsce leżące na wschodzie kraju. "Znane jest z okrutnego kultu (...) którego sekrety odkrywają dziennikarze. Niestety skrywa dużo mroczniejszą historię niż ktokolwiek z nich przypuszczał".

Potwory i swetry

Faktycznie. Alwania to naprawdę ponure miejsce. Z krótkiego filmu reklamującego produkcję, wyraźnie widać, że wizja scenarzystów "The Shrine" nijak się ma do Polskiej rzeczywistości. Polska wieś wygląda nie polsko. Przypomina raczej wioski amiszów.

Mieszkańcy Alwani z pewnością nie spotkali się z wynalazkiem elektryczności - wszyscy chodzą z klimatycznie wyglądającymi pochodniami. Piorą w baliach. Poza tym mamy wielkie średniowieczne miecze, kusze, wozy drabiniaste oraz żupany - po prostu normalna polska prowincja.

Fabuła z pewnością nie będzie skomplikowana. Twórcy zapowiadają, że "The Shrine" będzie typowym przedstawicielem gatunku surrvival horror, w których jedynym celem bohaterów jest zarżnięcie jak największej liczby przeciwników i utrzymanie się przy życiu

"Składanie ofiar już w 2010"

Nie inaczej jest w zwiastunie "The Shrine". Bohaterów ściga grupa dziwnie wyglądających kapłanów oraz "potwory-mutanty". Niektóre ubrane są bardzo swojsko - bo w wełniane swetry, jakie często widzimy na naszych ulicach - to niestety chyba jedyny element "uwiarygodniający" scenariusz.

Reżyserią "dzieła" zajmuje się Jon Knautz, w którego dorobku znajdują się liczne scenariusze do mniej znanych hollywoodzkich horrorów. Główne role zagrają mało popularni aktorzy "młodego pokolenia": Cindy Sampson (The Last Kiss, The Factory) o raz Aaron Ashmore (Tajemnice Smallville). Premiera "The Shrine" za oceanem odbędzie się w 2010 roku.

Polish jokes

W internecie pojawiły się już pierwsze artykuły na temat filmu Brookstreet Pictures. Serwis BeyondHollywod pyta się swoich czytelników o popularne w Stanach polish jokes, czyli kawały o Polakach...

Osobliwa wizja Polski przedstawiona w "The Shrine" może wynikać z faktu, że najprawdopodobniej nikt z ekipy filmowej zajmującej się produkcją, nigdy w naszym kraju nie był... zdjęcia mają miejsce w Kanadzie. Można jedynie pocieszać się, że twórcy nie oparli filmu "na faktach autentycznych". Wtedy "The Shrine" na pewno bardzo straciłoby na dramatyzmie.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...5,7026622.html

...i muszę Wam powiedzieć, że w pierwszej chwili zrobiło mi się jakoś tak , sama nie wiem- troszkę przykro? Z drugiej strony zabawne może to wyglądać, jeśli się podejdzie z dystansem
Słyszałyście o tym przedsięwzięciu? Jakie są Wasze odczucia?

Edytowane przez Voodia
Czas edycji: 2009-09-23 o 21:59
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 22:15   #2
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

o boże, co za tragedia... :/
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 22:23   #3
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

O rany, porażka... te balie, pochodnie, miecze, wozy, przedstawienie nas jako zaścianka... taaaaaa.... juz ja widzę jakie wyobrażenie będą o nas mieli :P

Poza tym, o ile lubię się pobać na filmach, to właśnie TEGO typu horrorów nie znoszę- mordownia, lejąca się krew i ofiara na ofierze.

Swoją drogą, po zobaczeniu trailera ewidentnie widać, ze to nie polskie realia. Nie te domy, nie te słowiańskie () rysy.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 22:31   #4
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)


Świetny trailer Czekam na film z niecierpliwością
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 22:38   #5
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

Przegięcie.. Co oni z naszą Polską robią???!!
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 22:38   #6
blau
Rozeznanie
 
Avatar blau
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z Internetu ;))
Wiadomości: 858
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

Czuję się jakbym żyła w ciemnogrodzie... Nie dość tych polish jokes to jeszcze ogłupiające filmy "o Polsce"... Wielu przydałaby się gruntowna edukacja. Myślę o ewentualnych plusach wynikających, ale chyba ich nie ma. Mówiąc o plusach, myśl o potencjalnej reklamie naszego kraju, choć wątpię, żeby ktoś chciał przyjechac to zapyziałej Polski z takimi wiochami...
__________________

68>67>66>65>64>63>62>61>60>59>58>57
Ehhh trzeba wziąć się w garść!
blau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 22:49   #7
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

No proszę Was. Który widz uwierzy, że u nas takie rzeczy dzieją się naprawdę?
Raczej nie rozumiecie o co biega w przemyśle filmowym. Jeśli sądzicie, że film powstał, by wyśmiać polskie realia, odstraszyć, obnażyć jej ciemnogród, to wierzcie mi - nie jest tak Ile jest horrorów, osadzanych w granicach państw uważanych za wysoko rozwinięte, o fabule przyprawiającej o dreszcze? Na pęczki. Pustkowia USA, ciemne zakątki Europy... a czy sprawiają wrażenie omijanych przez turystów i uważanych za ciemnogród. Raczej nie.
Świetnie, że powstał ten film. Żałuję tylko, że nie kręcono go w prawdziwych krajobrazach Polski.
Jeśli jest tak jak mówicie, to za nic w świecie nie wybiorę się na Daleki Wschód. Japońskie horrory wiele mi powiedziały o tamtejszym społeczeństwie
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-23, 22:59   #8
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
No proszę Was. Który widz uwierzy, że u nas takie rzeczy dzieją się naprawdę?
Raczej nie rozumiecie o co biega w przemyśle filmowym. Jeśli sądzicie, że film powstał, by wyśmiać polskie realia, odstraszyć, obnażyć jej ciemnogród, to wierzcie mi - nie jest tak Ile jest horrorów, osadzanych w granicach państw uważanych za wysoko rozwinięte, o fabule przyprawiającej o dreszcze? Na pęczki. Pustkowia USA, ciemne zakątki Europy... a czy sprawiają wrażenie omijanych przez turystów i uważanych za ciemnogród. Raczej nie.
Świetnie, że powstał ten film. Żałuję tylko, że nie kręcono go w prawdziwych krajobrazach Polski.
Jeśli jest tak jak mówicie, to za nic w świecie nie wybiorę się na Daleki Wschód. Japońskie horrory wiele mi powiedziały o tamtejszym społeczeństwie
Ja też nie czuję się urażona. O Rumunii wiecznie kręcą horrory z wampirami w tytule i aczkolwiek wielu osobom Rumunia kojarzy sie głównie z Drakulą i Transylwania, to nikt przy zdrowych zmysłach nie spodziewa sie, że ujrzy ludzi wyjętych zywcem z filmu z Oldmanem Tak samo nikt nie uwierzy, że w Polsce chodzimy z mieczami w rękach, a w podróz jedziemy na wozach konnych.

Film może bazować na tym, że Polska jest Amerykanom raczej średnio znana, a co za tym idzie, owiana mgiełką tajemnicy. Z punktu widzenia rezysera to dobry chwyt, aby akcje filmu umieścić w mało znanym kraju gdzies tam w Europie.

Poza tym atmosferę grozy maja podkreslić wlasnie te wozy, miecze, kobiety piorące w baliach. Chodzi tu chyba o pokazanie wioski, w której czas jakby sie zatrzymał. A nie o przedstawienie Polski jako totalnego zadupia.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655

Edytowane przez Aggie125
Czas edycji: 2009-09-23 o 23:04
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 23:04   #9
wsiowy_gupek
Zakorzenienie
 
Avatar wsiowy_gupek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 10 954
GG do wsiowy_gupek
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

Nie przesadzajmy. Gdyby się to działo w Stanach, Hiszpanii, Włoszech to oczywiście spoko, ale jak w Polsce, to już, że z nas się wyśmiewają i ciemnogród robią..

Przeciez akcja każdego filmu musi dziać się "gdzieś". Akurat padło na Polskę, ale ile jest filmów które dzieja się w innym miejscach na świecie... I co oni tez się mają obrażac?

A film z chęcią oglądne bo się fajnie zapowiada
__________________
I'll kill Raszpla!!!
I swear, I'll kill her...


Zapuszczam:
włosy, paznokcie i biust.

Po prostu od urodzenia jestem chora na lenia
Wszystko co robię - robię tak od niechcenia...

Bo wolny czas to jest coś co lubie,
tych co pracują i się uczą nie rozumiem!
wsiowy_gupek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 23:09   #10
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Ja też nie czuję się urażona. O Rumunii wiecznie kręcą horrory z wampirami w tytule i aczkolwiek wielu osobom Rumunia kojarzy sie głównie z Drakulą i Transylwania, to nikt przy zdrowych zmysłach nie spodziewa sie, że ujrzy ludzi wyjętych zywcem z filmu z Oldmanem
Dzięki temu marzy mi się podróż do Rumunii. Ach, ten klimat
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 23:21   #11
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
Dzięki temu marzy mi się podróż do Rumunii. Ach, ten klimat
Chyba "ach ten Oldman"
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-23, 23:23   #12
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Chyba "ach ten Oldman"
Też. Ale klimatycznych zamków to raczej tam nie brakuje
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 23:24   #13
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

Oj, opadła mi szczęka i to potężnie...
Jakiekolwiek nie byłyby zamiary twórców filmu, to widzowie i tak mogą wszystko zrozumieć na opak. Jakby mało było idiotycznych stereotypów i obwiniania Polaków za holokaust chociażby. Poza tym, znając realia współczesnego kina amerykańskiego, to z tego filmu będzie jeden, wielki, ociekający krwią i mięchem GNIOT xD Cholera, pewnie nawet zrobią z tego drugi "Hostel"...
__________________
Poszukuję odlewek!
Dark Extacy, Chocolovers i Angel Violette
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 23:29   #14
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

czy oni mają z deklem, zdjęcia kręcą w Kanadzie, to skąd im ta Polska do głowy przyszła? To tak jakbyśmy my kręcili film pod jakąś wieżyczką na Podlasiu i tłumaczyli, że akcja się dzieje w Paryżu.
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 23:29   #15
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

Rumunia faktycznie kojarzy sie Dracula. A podroz po wschodniej czesci Polski potrafi zaskoczyc, to swoja droga...
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 23:39   #16
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

Ludzie za granica nie maja pojęcia o Polsce. Mojej wychowawczyni siostra mieszka w stanach i jak powiedziała że jest z Polski to ją zapytali gdzie ten stan leży :/. Z kolei mnie raz facet zapytał czy u nas jest internet i czy to prawda że po ulicach chodzą wilki i niedźwiedzie. Inteligentny widz takiego filmu nie będzie Polski źle kojarzył, ale są różni ludzie i niestety może to się obrócić przeciwko nam, choć mnie się akurat ten pomysł podoba i film z chęcią obejrzę.
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 00:24   #17
blau
Rozeznanie
 
Avatar blau
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z Internetu ;))
Wiadomości: 858
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

Cytat:
Napisane przez krowa118 Pokaż wiadomość
Ludzie za granica nie maja pojęcia o Polsce. Mojej wychowawczyni siostra mieszka w stanach i jak powiedziała że jest z Polski to ją zapytali gdzie ten stan leży :/. Z kolei mnie raz facet zapytał czy u nas jest internet i czy to prawda że po ulicach chodzą wilki i niedźwiedzie. Inteligentny widz takiego filmu nie będzie Polski źle kojarzył, ale są różni ludzie i niestety może to się obrócić przeciwko nam, choć mnie się akurat ten pomysł podoba i film z chęcią obejrzę.
Z tym stanem to prawda. Znajomi byli w USA i jak mówili, że są Polakami, to Amerykanie pytali się , jaki to stan...
A co do tych wilków i niedźwiedzi...
__________________

68>67>66>65>64>63>62>61>60>59>58>57
Ehhh trzeba wziąć się w garść!
blau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 08:05   #18
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
No proszę Was. Który widz uwierzy, że u nas takie rzeczy dzieją się naprawdę?
Raczej nie rozumiecie o co biega w przemyśle filmowym. Jeśli sądzicie, że film powstał, by wyśmiać polskie realia, odstraszyć, obnażyć jej ciemnogród, to wierzcie mi - nie jest tak Ile jest horrorów, osadzanych w granicach państw uważanych za wysoko rozwinięte, o fabule przyprawiającej o dreszcze? Na pęczki. Pustkowia USA, ciemne zakątki Europy... a czy sprawiają wrażenie omijanych przez turystów i uważanych za ciemnogród. Raczej nie.
Świetnie, że powstał ten film. Żałuję tylko, że nie kręcono go w prawdziwych krajobrazach Polski.
Jeśli jest tak jak mówicie, to za nic w świecie nie wybiorę się na Daleki Wschód. Japońskie horrory wiele mi powiedziały o tamtejszym społeczeństwie
Całkowicie się zgadzam.
To tak, jakby po teksańskiej Masakrze Piłą Mechaniczną wszyscy uważali Teksas za koszmarny zakątek, gdzie mieszkają upośledzone, masakryczne rodziny itd.

Fajnie, że akurat Polska, bo dla niektórych Amerykanów będzie to pierwsze zetknięcie się w ogóle z taką nazwą kraju. Być może nawet niektórzy nadal będą uważać, że to jakieś fikcyjne, wymyślone na potrzeby filmu państwo.
Pół świata musiałoby się oburzać, że kręci się o nim filmy, przedstawiające go w złym świetle. Przecież akcja musi gdzieś się dziać
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 08:51   #19
modzianka
Raczkowanie
 
Avatar modzianka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Katowice Miasto Jedno Na Sto ;)
Wiadomości: 497
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

łooooo zapowiada sie niezle czuje niedosyt informacji ide posznupac i poczytac o tym przedsiewzieciu
modzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-24, 09:45   #20
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Całkowicie się zgadzam.
To tak, jakby po teksańskiej Masakrze Piłą Mechaniczną wszyscy uważali Teksas za koszmarny zakątek, gdzie mieszkają upośledzone, masakryczne rodziny itd.

Fajnie, że akurat Polska, bo dla niektórych Amerykanów będzie to pierwsze zetknięcie się w ogóle z taką nazwą kraju. Być może nawet niektórzy nadal będą uważać, że to jakieś fikcyjne, wymyślone na potrzeby filmu państwo.
Pół świata musiałoby się oburzać, że kręci się o nim filmy, przedstawiające go w złym świetle. Przecież akcja musi gdzieś się dziać

Też nie widzę nic w tym strasznego, może zaczną się bardziej interesować naszym krajem i w końcu będą wiedzieć gdzie on leży. Szkoda tylko, ze nie kręcili w Polsce, że nie starali jakoś się bardziej jej odwzorować. No i mogli jakiś aktorów o słowiańskich rysach zatrudnić, żeby było bardziej wiarygodnie.
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 09:49   #21
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

heh, a propos. ja rozawialam w zeszlym roku ze studentami niemcami i oni mnie pytali, czy ja musze wziac slub z tym z kim mi rodzice kaza, bo w pl przeciez tak jest a jak powiedzialam, ze nie to stwierdzili ze moze ja nie jak moi rodzice sa wyksztalceni, ale na pewno dziewczyny ze wsi to tak. :sciana:
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 10:08   #22
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
czy oni mają z deklem, zdjęcia kręcą w Kanadzie, to skąd im ta Polska do głowy przyszła? To tak jakbyśmy my kręcili film pod jakąś wieżyczką na Podlasiu i tłumaczyli, że akcja się dzieje w Paryżu.
stasiek no bez jaj
Przecież w każdym prawie filmie sa miejsca które "udają" inne miejsca i już. Nasze Zakopane tez kiedyś Indie udawało i to całkiem udatnie
Film jak film, pewnie będzie cienki, bo przecież i tak juz się na taki zapowiada, zwykły horrorek mikrej klasy.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 11:03   #23
aagnieszka
Raczkowanie
 
Avatar aagnieszka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie / lubelskie
Wiadomości: 209
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

Moim zdaniem fakt - nie można utożsamiać filmu z realiami, ale jeśli jest tak, że wielu ludzi, głównie właśnie Amerykanów, nie wie nic o Polsce, to po obejrzeniu filmu wyrobi sobie obraz.

Wiadomo jaki.

To tak, jak obejrzeć film, np. o wspomnianej Rumunii nigdy tam nie będąc i o niej nie słysząc. Nie pomyślałybyście że to kraj "mroczny"?
A jak film pokazuje nawet i najstraszniejszy klimat np. Francji to wtedy jest odbierany tylko jako "wyobraźnia autorów" no bo wszyscy (mam nadzieję ) wiedzą, że Francja taka nie jest.

Nie wiem, czy dobrze wyraziłam o co mi chodzi. Ale to jest moje zdanie
__________________
chwilowo bez podpisu

aagnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 12:19   #24
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

Myślę, że jeśli znajdzie się sprytny i w jakimś skansenie zrobi kilka inscenizacji podobnych do filmu... to świetnie zarobi na turystach poszukujących mocnych wrażeń... serio, mnie się ten pomysł podoba

Na przykład akcja Hostel rozgrywa się w Czechach (albo na Słowacji, bo nigdy nie wiem), Dracula pochodzi z Rumuni... ludzie kochają takie historie.

Ja widzę w tym świetny biznes.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 12:46   #25
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

Niestety z tymi wilkami to prawda może ten pan żartował ale później zapytał gdzie spędzamy wakacje i jak powiedziałam ze nad polskim morzem to zapytał po co skoro jest zimno i trzeba chodzić w kurtkach :/ może to też był żart tylko go nie zrozumiałam nie wiem ale nie wydaje mi się.
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 13:15   #26
mimosa
Rozeznanie
 
Avatar mimosa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 650
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
No proszę Was. Który widz uwierzy, że u nas takie rzeczy dzieją się naprawdę?
Raczej nie rozumiecie o co biega w przemyśle filmowym. Jeśli sądzicie, że film powstał, by wyśmiać polskie realia, odstraszyć, obnażyć jej ciemnogród, to wierzcie mi - nie jest tak Ile jest horrorów, osadzanych w granicach państw uważanych za wysoko rozwinięte, o fabule przyprawiającej o dreszcze? Na pęczki. Pustkowia USA, ciemne zakątki Europy... a czy sprawiają wrażenie omijanych przez turystów i uważanych za ciemnogród. Raczej nie.
Świetnie, że powstał ten film. Żałuję tylko, że nie kręcono go w prawdziwych krajobrazach Polski.
Jeśli jest tak jak mówicie, to za nic w świecie nie wybiorę się na Daleki Wschód. Japońskie horrory wiele mi powiedziały o tamtejszym społeczeństwie
Zgadzam się. Żenująca niewiedza wielu zwykłych Amerykanów na temat Polski to jedna sprawa, a tego typu filmy eksploatujące "egzotykę lokalną" to druga. ja z kolei, będąc miłośniczką kultury celtyckiej, wielokrotnie trafiłam na horrory których akcja toczyła się w Irlandii, Szkocji i Bretanii. Nie uwielbiam horrorów, ale ciekawiła mnie recepcja kultury celtyckiej, obejrzałam więc rzeczy, od których cierpły zęby
Wilkołaki, zombie z bagien, druidowie mordujący amerykańskich turystów, menhiry spływające krwią itp. itd., plus nieuniknione np. Irish jokes o idiotach wioskowych...
Dlaczego realizatorzy dali spokój biednym druidom i przerzucili się na Słowian? Bo może tamto już spowszedniało, poza tym w dobie tanich linii lotniczych wielu Amerykanów zwiedziło jednak taką Irlandię i przekonało sie, ze jest to zwykły cywilizowany kraj europejski, a po krwawych ofiarach druidów zostały tylko zabytki muzealne...
Tak ze ja ubolewam nad brakami edukacyjnymi Jankesów, ale nie uważam tego filmidła za jakiś dowód na antypolonizm...

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Cytat:
Napisane przez krowa118 Pokaż wiadomość
Ludzie za granica nie maja pojęcia o Polsce. Mojej wychowawczyni siostra mieszka w stanach i jak powiedziała że jest z Polski to ją zapytali gdzie ten stan leży :/. Z kolei mnie raz facet zapytał czy u nas jest internet i czy to prawda że po ulicach chodzą wilki i niedźwiedzie. Inteligentny widz takiego filmu nie będzie Polski źle kojarzył, ale są różni ludzie i niestety może to się obrócić przeciwko nam, choć mnie się akurat ten pomysł podoba i film z chęcią obejrzę.
Bo są szkoły w USA, gdzie dzieci uczą się tylko historii własnego stanu. ..
U nas wykształcenie jest bardziej wszechstronne (i to bywa krytykowane, bo biedne dzieci przeciążamy wiedzą..) Ja w szkole musiałam wiedzieć, że Ilolio leży nad morzem Sulu

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Cytat:
Napisane przez krowa118 Pokaż wiadomość
Niestety z tymi wilkami to prawda może ten pan żartował ale później zapytał gdzie spędzamy wakacje i jak powiedziałam ze nad polskim morzem to zapytał po co skoro jest zimno i trzeba chodzić w kurtkach :/ może to też był żart tylko go nie zrozumiałam nie wiem ale nie wydaje mi się.
Moi znajomi z Irlandii też dziwią się, ze spędzam wakacje nad polskim morzem - o co chodzi wie się, jeśli się spędziło wakcacje nad ich morzem Ludziom, który nigdy u nas nie byli trudno zrozumieć, ze mamy klimat mieszany, kontynentalno-morski, i długie okresy stabilnej pogody...

Edytowane przez mimosa
Czas edycji: 2009-09-24 o 13:09
mimosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 13:49   #27
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

Ten Pan był z UK więc tam chyba tak maja
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 14:04   #28
Kasiaa007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 11
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

trailer zrobiony bardzo tajemniczo i w stylu hollywoodzkim, więc zapowiada się ciekawy film. Tylko żeby się nie okazało, że zwiastun filmu zrobiony perfekcyjnie a film do kitu. Byłaby nie ciekawie wtedy. Ale nie zapeszam, tylko czekam !

Ostatnio słyszałam o horrorze polskim : Pora Mroku- obejrzałam. I jak na polskie możliwości filmowe i aktorskie. Daje ocenę 6 na 10.
__________________
Co lubię najbardziej wspominać ?
Nasz pierwszy pocałunek ...
Kasiaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 14:35   #29
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

hahaha :ddd
http://www.egoisci.pl/7046/zacofani_...za_amerykanie/

.... to aż smutne :P
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 15:02   #30
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: W Polsce ąz tak straszno, że horrory o nas kręcą?;)

czy to jakieś nawiązanie do "Dziadów"?
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:04.