Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-10, 12:21   #1651
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

heeej Dziewczyny! nie przeczytalam watku, ale ja jestem juz ze 3lata po terapii. chetnie pomoge i podziele sie doswiadzceniem. teraz jestem na 3roku psychologii. od pewnego czasu znowu pojawiaja sie epizody z wymiotowaniem, ale walcze z tym i poki co sie udaje.

pzdr. wszystkie
Ania
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 12:49   #1652
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

Cytat:
Napisane przez jaroszania Pokaż wiadomość
heeej Dziewczyny! nie przeczytalam watku, ale ja jestem juz ze 3lata po terapii. chetnie pomoge i podziele sie doswiadzceniem. teraz jestem na 3roku psychologii. od pewnego czasu znowu pojawiaja sie epizody z wymiotowaniem, ale walcze z tym i poki co sie udaje.

pzdr. wszystkie
Ania
Cześć, jak widać jest nas tu stado dusz samotnych, zagubionych, na przemian lękliwych i wkuropatwionych na maksa, więc jak się zaweźmiesz, to i materiał na magisterkę się znajdzie. Nie umiem sobie nie żartować, zwłaszcza kiedy alternatywą jest wycie w poduszkę i inne ryki

Hum, hum, odpuściłam sobie wczoraj forum i trudno mi trochę ogarnąć to wszystko, co zdążyłyście, moje panie, nasmarować, ale...
Jedna mi się nasuwa refleksja po lekturze. Mało zapewne oryginalna, pomocna zaś z wielkim prawdopodobieństwem w ogóle, ale - czy to nie jest do pewnego stopnia tak, że żadna z nas nie umie sobie znaleźć swojego miejsca w życiu? Celu w życiu? Czegoś, do czego można dążyć, co staje się na tyle ważne, by wymagało jakichś poświęceń... Idzie mi o to, że takie poświęcenia i cele odciągają sporą ilość osób od myślenia o, tak, użyję tego słowa, o PIERDOŁACH.
To jedno, jak ktoś ma wielkie marzenie, do którego realizacji dąży, a nie jest to marzenie związane z centymetrem, wagą oraz rozmiarem 0, to niech się natychmiast przyzna ku pociesze i pokrzepieniu serc.

A druga refleksja jest następująca: nie mamy do siebie dystansu. Możemy udawać, że go mamy, ale tak właściwie to nie umiemy popatrzeć na siebie z boku i zauważyć uprzejmie, że dla ludzi wokół, w tym tych kochanych i kochających, naprawdę nie ma znaczenia, ile ważymy. Tylko my, my, my - i nasz waga. Jakby ci inni nie mieli nic lepszego do roboty.
Dorotko - masz do siebie dystans? Pytam z ciekawości.

Nie umiemy też rozładowywać napięć.
Cholera, odgromników nie mamy!

Hypnotic - jak na moje lepsze podłamanie teraz niż zaraz po opuszczeniu szpitala, gdy wszyscy już wierzą, że jesteś zdrowa, szczęśliwa i oczekują banana na gębie. Albo mi się wydaje, albo każdy wpada w takie życiowe sinusoidy - tu potrzebna jest szczerość wobec samego siebie. Chyba. Jest kiepsko, zastanów się więc, co Cię tak przeraża? Widok własnego ciała? Utrata poczucia bezpieczeństwa?

W pewnych momentach po prostu brakuje mi słów.

Wszystkie zdołowane przez rodziców powtarzających, że inni mają gorzej i że sameście się wpędziły w chorobę proponuję powiesić sobie nad łóżkiem zdanie z wypowiedzi madame_apple: waga problemów jest subiektywna.
Święte są to słowa! Mówiłam - dać jej wódki
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 13:23   #1653
Pancza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 100
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

Matko dziewojki. Nie odwiedzałam wątku, bo aż mi wstyd.
Z bulimi w anoreksję. Do tego widzę, że nie tylko ja slyszę, że jestem nienormalna, to nie jest choroba, tylko urojenia. Moja matka oczekuje, że sama sobie dam radę z tym problemem, bo przecież nigdy nie musiała mi za bardzo pomagać. Czy rodzice naprawde nie rozumieją, że to jest ogromny problem, a tymi beznadziejnymi i nieprzemyślanymi tekstami tylko nas dobijają. Nasze , przynajmniej moje problemy z ED - teraz dostrzegam, że nie wzięły się z niczego. Przejrzałam moje życie i dążenie do perfekcji zawsze gdzieś we mnie było, a moja matka nigdy nie miała ze mną problemów, bo wychowała mnie na idealne dziecko, które wszystko wie umie zrobi. Nie mieści się jej w głowie, że potrzebuje pomocy. Zauważyłyście coś takiego ? Aha, no i ulubiona mina mojej mamy, te oczy skierowane do nieba i kręcenie głową z dezaprobatą. Uwielbiam ...
Diamentowa, Asiek głowa do góry, łącze się z wami w tym paskudnym bólu

Jestem wyczerpana po całoonocnej imprezie, cała poobijana ( chyba z braku jakichkolwiek sił każde delikatne uderzenie powoduje siniaka), zdołowana dwoma napadami i tym, że moi bliscy zaczynają mnie mieć dość. Cinna masz rację, brak dystansu do siebie. To nas dobija.
A jak usłyszałam wczoraj tekst " Jak ty schudłaś" myślałam, że pozabijam. Ale jestem drażliwa ostatnio ... Koniec użalania
__________________
nauczyłam się, że to nie grzech mówić prawdę,
nawet jeśli
siebie przedstawia się wtedy w samych superlatywach
Pancza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 14:30   #1654
Pauliś smutas:(
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

no torszke sie nazbieralo przez dwa dni i dwie nowe osobki Dorotko jak raz sobie poradzilas to wiesz ze masz sile i drugi raz pokonac to gowno!!ja w to wierze..
no coz nasi rodzice to nie alfa i omega wiec nei wymagajmy od niech zeby postawili sie w naszej sytuacji(bron boze) staraja sie jak moge a ze im czasem nei wychodzi(dosc czesto) musimy przemilczec, ja wiem jedno rodzice kochaja nas najbardziej na swiecie wiec jak mogli by chcec pogorszyc nasz stan?? a slowa typu"urojenia nie choroba" to wewnetrzna obrona onie nie chca wziac do swiadomosci tego ze akurat ich dziecko spotkalo cos zlego paskudne ed!!

a ja mam juz wszystko w dupie niby jem normalnie i w ogole i zle sie czuje.. przytylam! mialam sie nie wazyc ale dizs musialam... jeden kg ah moze to po imprezie wczorajszej(njadlam sie orzeszkow piwo cola itp ) ale mimo wszystkoooo czuje sie jush grubaaaa wrrrr
brzuch mnei bolii powiedzialam mamie jak wrocilam a ona odrazu A CO ADLAS ALBO CZEGO NIE JADLAS!! paranojaa i sie poklucilam z niaa a tak chcialam dzis usiasc usmiechnac sie pokazac jej nowy cien do powiek chce mi sie plakac ze nie wyszedl nam ten dzien..a jeszce te mysli o tej wadze!nigdy jush sie nie zwazeee...
Pauliś smutas:( jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 18:36   #1655
Neffik
Zadomowienie
 
Avatar Neffik
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 1 300
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

Miałam Was wczoraj o coś spytać, ale zapomniałam.. Mam takie dość głupie pytanie.. Otóż jeśli będę jeść malutkie porcje, ale często to zmniejszy mi się żołądek? Bo gdzieś czytałam, że jak się je 3 razy dziennie, to się zmniejsza.. ale trochę to dziwne dla mnie. Przede wszystkim chodzi mi o to, żebym mogła się najeść normalną porcją, poczuć sytość.. ;( strasznie mnie to wkurza, że po obiedzie czuję się jakbym go w ogóle nie zjadła. Nie chcę się oczywiście głodzić.. Tylko, co tu zrobić żeby było ok..
__________________
Najatrakcyjniejszym przymiotem człowieka jest godność.

Neffik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 18:57   #1656
andziutek
Zadomowienie
 
Avatar andziutek
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 296
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

Niestety (!!!) ponownie z pelnym do granic niemozliwosci zoladkiem i
poczuciem niemocy powracam do tego wątku.
Przez kilka miesiecy odchudzalam sie sposobem MŻ-WR i tak udalo mi sie zrzucic dobre kilka kilogramow.
Niestety od kilku dni nie robie nic innego tylko pozeram ogromne ilosci jedzenia, a co najgorsze nie moge sie powstrzymac. Nie rozumiem co sprawilo ze ponownie dopadly mnie te paskudne napady. Staralam sie w czasie diety jesc racjonalnie i zdrowo. A mimo to stalo sie jak sie stalo.
Chyba jedynym wyjsciem z tego bagna jest definitywne zakonczenie pernamentnego bycia na diecie oraz oczywiscie wizyta u specjalisty. Pierwszego chyba nie jestem w stanie wykonac, poniewaz w moim przypadku odchudzanie jest chyba uzaleznieniem i ta ogromna chec bycia szczuplym ...
__________________
''W każdym detalu, akordzie i dźwięku
Bez Ciebie życie nie miało by sensu...
Nic bez Muzyki
Wszystko dla Muzyki...''

OSTR- 'Pegaz'
andziutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 19:01   #1657
Neffik
Zadomowienie
 
Avatar Neffik
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 1 300
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

Cytat:
Napisane przez andziutek Pokaż wiadomość
Chyba jedynym wyjsciem z tego bagna jest definitywne zakonczenie pernamentnego bycia na diecie oraz oczywiscie wizyta u specjalisty. Pierwszego chyba nie jestem w stanie wykonac, poniewaz w moim przypadku odchudzanie jest chyba uzaleznieniem i ta ogromna chec bycia szczuplym ...
Jesteś w stanie zrobić bardzo wiele. Uwierz w to. Ja też myslałam kiedyś, że zawsze będę się odchudzać, bo muszę być szczupła/chuda.. Ale moje myślenie zmieniło się w niewiarygodny sposób odkąd zaczęłam terapię... Czasami nie mogę w to uwierzyć, że.. w pewnym sensie zaakceptowałam siebie taką jaka jestem.

A tak btw, to gratuluję podjęcia dobrej decyzji Psycholog w sprawie ed jest niezbędny.
__________________
Najatrakcyjniejszym przymiotem człowieka jest godność.

Neffik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-10, 19:54   #1658
czarnahellenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

mam dokładnie ten sam problem, i przytyłam
czarnahellenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 20:50   #1659
Dorotka Z Oz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 116
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

witam. czy mam do siebie dystans? pewnie nie. a co do rodzicow, bliskich itp to mi po prostu rece opadaja jak ich slucham, wiec staram sie nie sluchac, jednak nie moge calkowicie sie od nich oderwac, zwlazszcza mieszkajac pod jednym dachem.
Dorotka Z Oz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 09:40   #1660
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

Pancza - ja się tu przyczołgałam, żeby Ci pogratulować. Chwilowo na nic więcej mnie nie stać... Wielkie ŁAAAAAAAAAAAAAAAŁ!
A ze skórą problemów nie masz? Bo ja mam jak jasna...
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 10:32   #1661
Pauliś smutas:(
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

Staje na wage wskazuje 52kg!<szok> i co?? nie wiem czy mam sie cieszyc czy nie.. wczoraj bylam na urodzinach salatki miesko ciastaa hmmm i zastanawiam sie czy moze waga pokazuje tyle dzis bo wczoraj od 6 do 12 jadlam wiec nie wiem.. z jednej strony sie ciesze taki okraglejszy brzuszek sie zrobil ale nic wecej nie widac z tych dwoch kg, a z drugiej strony juz bym sie chetnie zaczela odchudzac zeby znow bylo 50 albo i mniej, paranoja w mojej glowiee, ale staram sie wlasciwie nie myslec o tym..wiem ze musze ograniczyc slodycze i bedzie dobrze! jutro spotkanie z pania psycholog, powinna byc zadowolona ze jem i ze przytylam ale gorzej jak ja sie z tym czuje.. w pt ostatni raz sie zwaze, potem juz nie spojrze na wage i bede sie starac
andziutek lekarz bedzie konieczny, wiec jak najszybciej idz do niego! mozeporozmawiaj z bliskimi, taka rozmowa tez moze pomoc
UZALEZNIENIE OD ODCHUDZANIA.. skad ja to znam
Pauliś smutas:( jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-11, 11:37   #1662
Pancza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 100
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

Pauliś uwierz nie przytyłaś 2 kg. Po prostu wczoraj zjadłaś normalnie i waga pokazuje więcej. Nie możliwością jest utycie 2 kg w jedną noc.
Cinna dzięki Wiesz mam problemy ze skórą. W sumie wyglądam dość pokracznie. Mam kości i wiszącą skórę, nie zwisa mi tłuszcz ale skóra. Ćwiczę, staram się, wklepuje kremy i jakoś to idzie. Najgorsze są rozstępy. Najpierw przez tycie, teraz przez chudnięcie. Ale daje jakoś rade Wierzę, że kiedyś będę mogła się pochwalić gładką i jędrną skórą.
__________________
nauczyłam się, że to nie grzech mówić prawdę,
nawet jeśli
siebie przedstawia się wtedy w samych superlatywach
Pancza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 11:55   #1663
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

Cytat:
Napisane przez Pancza Pokaż wiadomość
Cinna dzięki Wiesz mam problemy ze skórą. W sumie wyglądam dość pokracznie. Mam kości i wiszącą skórę, nie zwisa mi tłuszcz ale skóra. Ćwiczę, staram się, wklepuje kremy i jakoś to idzie. Najgorsze są rozstępy. Najpierw przez tycie, teraz przez chudnięcie. Ale daje jakoś rade Wierzę, że kiedyś będę mogła się pochwalić gładką i jędrną skórą.
Rozstępy zlikwidować bardzo trudno wręcz jest to niemożliwe (ja też je mam ale mi nie przeszkadzają ), ale zapewniam Cię, że skóra tak młoda jak Twoja kiedy ustabilizujesz wagę znów stanie się jędrna tylko nic z dnia na dzień .
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 12:00   #1664
asiek14
Zakorzenienie
 
Avatar asiek14
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 533
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

też mam rozstępy niestety ale to raczej przez tycie niż chudnięcie bo pojawiły się jak wazyłam jeszcze 54kg
__________________
06.2012 początkująca włosomaniaczka

12.10.2012 moje włosy
14.09.2012 CP
asiek14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 12:02   #1665
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

Abuuuuuuuuuuuuuuu! Ja już za stara, żeby mi się piknie obkurczyło, w związku z czym również wyglądam pokracznie. I jakby się zastanowić, nigdy przeca nie będę mieć ciałka jak nastolatka, płaskiego brzucha - bo skóra, luźna, za luźna.
A tam, ludzie mają większe tragedie.
A rozstępy to tylko pokochać można, serio
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 12:03   #1666
Sydzia
Rozeznanie
 
Avatar Sydzia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 770
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

Cytat:
Napisane przez madame_apple Pokaż wiadomość
Powiem Ci jedno - musisz starać się z całych sił nie brać sobie tego wszystkiego do serca. Wiadomo - rodzice chcą dla Ciebie dobrze, ale nierzadko im nie wychodzi bo nie są psychologami i nie przeżywali tego co Ty. Dlatego nie rozumieją, że ich argumenty mają działanie odwrotne do zamierzonego.
Moi są, mama kiedyś pracowała, a tata nadal pracuje na codzień z osobami z ED, a ja i tak zachorowałam... Myślę, że to miało nawet po części wpływ na rozwinięcie się mojej choroby, bo myślałam, że wtedy zwrócą na mnie uwagę. Ale przyznam, że po części pomogło mi to, bo wcześnie się zorientowali, że coś jest nie tak i skierowali mnie na leczenie do zaufanego i doświadczonego lekarza. Ale z drugiej strony, emocje często brały górę (szczególnie u mamy) i też miewałam podobne akcje, jak ta opisana przez Asię.

Cytat:
Napisane przez CinnaMoon
Mało zapewne oryginalna, pomocna zaś z wielkim prawdopodobieństwem w ogóle, ale - czy to nie jest do pewnego stopnia tak, że żadna z nas nie umie sobie znaleźć swojego miejsca w życiu? Celu w życiu? Czegoś, do czego można dążyć, co staje się na tyle ważne, by wymagało jakichś poświęceń... Idzie mi o to, że takie poświęcenia i cele odciągają sporą ilość osób od myślenia o, tak, użyję tego słowa, o PIERDOŁACH.
Ja od 10 roku życia marzę, żeby studiowac psychologię, a teraz zamiast uczyć się do matury (którą muszę zdać świetnie, żeby mnie przyjęli tam gdzie chcę), to zajmuję się wychodzeniem z ED I ten cel tylko powoduje, że robię sobie wyrzuty i wpadam w panikę, że jestem głupia, bo zawalę sobie życie myśleniem o pierdołach zamiast realizacją swoich marzeń

Diamenciku, co do hormonów, to ja brałam bardzo długo i nic nie przytyłam, apetyt też mi się nie zwiększył

Pauliś, to niemożliwe by przytyć w jedną noc, ja też tak miewałam po imprezach, nawet jeśli zjadłam tylko trochę. Co nie zmienia faktu, że powinnaś starać się przytyć tak na serio, bo im dłużej zwlekasz, tym poważniejsze będą tego konsekwencje...

Ja jakoś daję radę, jem i w miarę dobrze się trzymam Czasem trochę oszukuję i opuszczam jakiś posiłek (wczoraj II kolacja, dzisiaj II śniadanie), ale nie schodzę poniżej 1700 kcal. Jedynie dobijają mnie moje wahania nastroju ze skłonnością do popadania w doła I nadal nie mogę się przemóc żeby przejść z U na P, a przecież nadal nie mam okresu...
Pozytywny akcent: wczoraj byłam na imprezie (na której w ogóle się nie bawiłam, bo akurat było mi smutno), ale za to pogadałam z jedną dziewczyną z mojej klasy i okazało się, że też miała problemy (ale nie ED) i leczyła się u psychologa. Trochę mi się lepiej zrobiło, że nie jestem jedyna, byłam zaskoczona, bo nie sądziłam, że może nas coś łączyć. No i myślę, że teraz trochę się do siebie zbliżymy, a mi teraz wsparcie jest bardzo potrzebne

Miłego dnia!
__________________
Anioły są naiwne i zawsze myślą, że to całe zło ominie właśnie je...
Sydzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 12:19   #1667
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

Cytat:
Napisane przez Sydzia Pokaż wiadomość

Ja od 10 roku życia marzę, żeby studiowac psychologię, a teraz zamiast uczyć się do matury (którą muszę zdać świetnie, żeby mnie przyjęli tam gdzie chcę), to zajmuję się wychodzeniem z ED I ten cel tylko powoduje, że robię sobie wyrzuty i wpadam w panikę, że jestem głupia, bo zawalę sobie życie myśleniem o pierdołach zamiast realizacją swoich marzeń

Nie wolno Ci tak mówić bo ani jedno z tych słów nie jest prawdą, to że w życiu układa się tak a nie inaczej to nie Twoja wina. Poza tym jeszcze nie jest powiedziane, że coś zawalisz- postaw na naukę (ale nie mordercze kucie 24h ale podejdź do tego jak do hobby), odrobinę szczęścia i spokój. Poza tym ta chorobe na pewno będzie istotnym doświadczeniem w Twojej dalszej karierze psychologa, ale pamiętaj że aby się tym zająć musisz wyjść z ED całkowicie. Więc siłą rzeczy walcząc z zaburzeniami walczysz o swoje marzenia, które los próbował Ci odebrać.

Diamenciku, co do hormonów, to ja brałam bardzo długo i nic nie przytyłam, apetyt też mi się nie zwiększył
Kochana kolejna wypowiedź, która mnie pocieszyła
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 12:19   #1668
ola_i_ch
Raczkowanie
 
Avatar ola_i_ch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 223
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

a
__________________
success is my only mothafuckin option, failure's not

Edytowane przez ola_i_ch
Czas edycji: 2008-02-21 o 18:01
ola_i_ch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 12:22   #1669
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

Cytat:
Napisane przez ola_i_ch Pokaż wiadomość
nie dam rady. miałam nie wchodzić na to forum, nie wchodzić na stronki o dietach itd. Ale nie mogę. Czytałam was przez cały ten tydzień tylko siedziałam cicho. Widziałam wzloty i upadki. nie odniosę sie do wszystkich bo strasznie tego dużo, ale wiem, co u której się dzieje...

a u mnie? powiedziałam TŻowi. on chce mi pomóc tylko ja nie wiem, czy sama tego chcę. Motywuje mnie do jedzenia, prosi, żebym przytyła, grozi, chwyta sie wszystkich możliwych sposobów, żeby mi pomóc poradzić sobie z tym... codziennie mu obiecuje, że zjem 800kcal, nie 700. i nie wychodzi. nie moge, nie chce. Czasem jest i 600 raz udało mi się do 750 dobić, a potem mnie dobiły wyrzuty sumienia... wiem, że jakbym przez jeden dzień chociaż zjadła mniej, dużo mniej np 500kcal to by już tak zostało... Ale aż tak się nie stoczę.
teraz będzie następny poniedziałek od którego chcę zacząć jeść 800. zobaczymy. to nawet nie jest tak, że chcę. wiem, że powinnam, ale równie dobrze mogłabym nie jeść. Teraz jem głównie z rozsądku. Z resztek rozsądku.

wczoraj znów od znajomych i nieznajomych nasłuchałam się, że jestem chuda, że anorektyczka. I co z tego? czy to wpłynęło na moje jedzenie? za choler..

naprawde nie mam motywacji, żeby z tego wyjść. a chciałabym...
to jak w końcu?
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-11, 12:30   #1670
ola_i_ch
Raczkowanie
 
Avatar ola_i_ch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 223
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

[a
__________________
success is my only mothafuckin option, failure's not

Edytowane przez ola_i_ch
Czas edycji: 2008-02-21 o 18:01
ola_i_ch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 12:46   #1671
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

Ola, a nie masz możliwości przejść terapii szokowej? Nie wiem, na ile byłoby to w ogóle skuteczne, ale ty faktycznie okrutnie zaniżasz Gdybyś wyjechała gdzieś ze swoim chłopem na tydzień i gdyby za całe żarcie odpowiedzialny był on? Po prostu odciąć się od wszystkiego i dokarmić Twój organizm, a odpowiedzialność na siebie bierze druga osoba.
Wiem, brzmi przerażająco, ale może to jest jakieś rozwiązanie?
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 12:53   #1672
ola_i_ch
Raczkowanie
 
Avatar ola_i_ch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 223
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

[a
__________________
success is my only mothafuckin option, failure's not

Edytowane przez ola_i_ch
Czas edycji: 2008-02-21 o 18:01
ola_i_ch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 13:04   #1673
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

mi sie wydaje,ze udalo mi sie z tego juz wyjsc,chociaz dalej mam wyrzuty sumienia jak zjem wiecej. co najwazniejsze,przestalam wymiotowac,duzo cwicze i staram sie normalnie odzywiac nie przezerajac sie ...
moj TŻ jest dla mnie duzym wsparciem,bo mowi,ze bardzo mu sie podobam taka jaka jestem,jednak jak czasami widze,za jakimi kobitkami sie oglada to jest mi smutno,bo wiem,ze ja taka nie jestem ...

musze cos z tym zrobic,bo specjalizacje bede robila z dietetyki a sama mam problemy z odzywianiem.i jakim autorytetem ja bede
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 13:43   #1674
ola_i_ch
Raczkowanie
 
Avatar ola_i_ch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 223
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

[a
__________________
success is my only mothafuckin option, failure's not

Edytowane przez ola_i_ch
Czas edycji: 2008-02-21 o 18:02
ola_i_ch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 14:00   #1675
Pauliś smutas:(
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

Sydziu tez bym chciala na psychologie albo architektore krajobrazu ale marnie to wszystko widze, nie moge sie zmotywowac, eh ta naukaaa!
ale jakos dam rade wezme sie za siebie dzieki za mile slowa! no mysle ze nie bedzie zle
Pauliś smutas:( jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 14:59   #1676
malwa00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 50
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

Mam pytanie do dziewczyn którym zanikła miesiączka: czy musiałyście brać tabletki hormonalne? Jesli tak to jakie i czy miało to jakies skutki uboczne? jak długo? Czy po odstawieniu ich okres juz sam wracał?
malwa00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 15:02   #1677
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

Cytat:
Napisane przez malwa00 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn którym zanikła miesiączka: czy musiałyście brać tabletki hormonalne? Jesli tak to jakie i czy miało to jakies skutki uboczne? jak długo? Czy po odstawieniu ich okres juz sam wracał?
musiałam brać - dokładnie Duphaston
skutki uboczne?
przytyłam 6kg w miesiąc

oczywiście nie chce się zastraszać zdrowie najwazniejsze, juz prawie zgubiłam te kilogramy
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 15:08   #1678
ola_i_ch
Raczkowanie
 
Avatar ola_i_ch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 223
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

a
__________________
success is my only mothafuckin option, failure's not

Edytowane przez ola_i_ch
Czas edycji: 2008-02-21 o 18:02
ola_i_ch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 15:39   #1679
Pauliś smutas:(
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

Cytat:
Napisane przez malwa00 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn którym zanikła miesiączka: czy musiałyście brać tabletki hormonalne? Jesli tak to jakie i czy miało to jakies skutki uboczne? jak długo? Czy po odstawieniu ich okres juz sam wracał?
tak ja bralam chyba progynova czy jakos tak, zadnych skutkow ubocznych nie mialam po nich 3 miechy bralam + luteine
Pauliś smutas:( jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 15:49   #1680
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: Szukam dziewczyn,które są chore i chcą z tego wyjść

Duphaston - byłam pijana przez cały dzień.
Lutenyl - pomagał. Póki nie schudłam. Jak odstawiłam, okres znikł. I już się nie pojawił. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:55.