Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-09, 13:42   #1291
mozgrrl
Rozeznanie
 
Avatar mozgrrl
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 600
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Moje dzisiejsze wege R:
- Owsianka na mleku ryżowym z gruszką, suszoną żurawiną i prażonymi nerkowcami
- Kilka mandarynek w oczekiwaniu na obiad, 1 orzech brazylijski, kawa czarna
- Daal z fasolki mung i pomidorow, porcja ryżu basmati ze szpinakiem
- 2 grejpfruty
- Pieczone warzywa (kalafior, marchewka, buraki) i domowy keczup
Dużo herbat ziołowych, 1 tabletka magnezu i 2 l wody
30 minut ćwiczeń + rozciąganie około 10 minut

Proszę o ocenę
mozgrrl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 15:30   #1292
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Witajcie Wątek poczytuję od dawna, a dziś postanowiłam podzielić się swoimi jadłospisami. Wiek: 25 lat, wzrost: 172, waga 53/54 kg. Pracuję w biurze, więc pracę mam raczej siedzącą, ale moje dni to codzienna bieganina miedzy pracą/bibliotekami i uczelnią, więc uważam, że mimo wszystko prowadzę dość aktywne życie. Niestety nie ćwiczę.

Dziś:
śniadanie: pieczywo żytnie bio z lidla (ta płaska, kwadratowa bułka): jedna połówka z serkiem grani i gotowanym jajkiem, druga z serkiem grani i pieczonym łososiem, kilka ogórków kiszonych, pomidor, duże jabłko.

Drugie śniadanie: jogurt naturalny, jabłko, dwa rogaliki drożdżowe z dżemem

Obiad: kapusta z grzybami i fasolą (w smaku przypomnia bigos) z bułką żytnią na zakwasie z serkiem grani i warzywami

- chipsy z ciecierzycy w ramach przekąski do sobotniego seansu filmowego

- na kolację prawdopodobnie kasza gryczana z sosem sojowym i warzywami.

Wczoraj:
śniadanie: trzy kromki chleba żytniego z wędzoną makrelą, ogórki, pomidor
drugie śniadanie: drożdżówka z serem
obiad: zupa ogórkowa z dużą ilością warzyw i mięsem drobiowym, bułka żytnia na zakwasie (bardzo duża, zbita i sycąca) z serkiem grani i warzywami, druga z domowym dżemem śliwkowym
Kolacja: śledź w oleju z cebulką, dwie kromki chleba żytniego, jabłko, mandarynki, ze dwie krówki

Jak to wygląda? Niestety mam ogromną słabość do pieczywa, uwielbiam je i mogłabym jeść w ramach każdego posiłku, staram się wybierać te na zakwasie z przydomowej, małej piekarni.

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2016-01-09 o 15:34
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 15:48   #1293
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Niby tak ale nie chcę balansować na granicy bo wiesz to niezbyt zdrowe dla młodego organizmu

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------



Wyszło wczoraj tak jakoś zdrowo ale nie codzień tak jest
Niby Nie ma czegoś takiego jak niby - albo jest albo nie
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 17:51   #1294
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Niby Nie ma czegoś takiego jak niby - albo jest albo nie
Z punktu jaśnie przełożonych panów i pań blelebeeb doktorów profesorów z świata i ich wskaźników itd ok ale wg oka rodziny i mojego kości są jeszcze
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 18:06   #1295
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Z punktu jaśnie przełożonych panów i pań blelebeeb doktorów profesorów z świata i ich wskaźników itd ok ale wg oka rodziny i mojego kości są jeszcze
Ważne by wyniki były ok i byś sam czuł się dobrze
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 19:06   #1296
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
Witajcie Wątek poczytuję od dawna, a dziś postanowiłam podzielić się swoimi jadłospisami. Wiek: 25 lat, wzrost: 172, waga 53/54 kg. Pracuję w biurze, więc pracę mam raczej siedzącą, ale moje dni to codzienna bieganina miedzy pracą/bibliotekami i uczelnią, więc uważam, że mimo wszystko prowadzę dość aktywne życie. Niestety nie ćwiczę.

Dziś:
śniadanie: pieczywo żytnie bio z lidla (ta płaska, kwadratowa bułka): jedna połówka z serkiem grani i gotowanym jajkiem, druga z serkiem grani i pieczonym łososiem, kilka ogórków kiszonych, pomidor, duże jabłko.

Drugie śniadanie: jogurt naturalny, jabłko, dwa rogaliki drożdżowe z dżemem

Obiad: kapusta z grzybami i fasolą (w smaku przypomnia bigos) z bułką żytnią na zakwasie z serkiem grani i warzywami

- chipsy z ciecierzycy w ramach przekąski do sobotniego seansu filmowego

- na kolację prawdopodobnie kasza gryczana z sosem sojowym i warzywami.

Wczoraj:
śniadanie: trzy kromki chleba żytniego z wędzoną makrelą, ogórki, pomidor
drugie śniadanie: drożdżówka z serem
obiad: zupa ogórkowa z dużą ilością warzyw i mięsem drobiowym, bułka żytnia na zakwasie (bardzo duża, zbita i sycąca) z serkiem grani i warzywami, druga z domowym dżemem śliwkowym
Kolacja: śledź w oleju z cebulką, dwie kromki chleba żytniego, jabłko, mandarynki, ze dwie krówki

Jak to wygląda? Niestety mam ogromną słabość do pieczywa, uwielbiam je i mogłabym jeść w ramach każdego posiłku, staram się wybierać te na zakwasie z przydomowej, małej piekarni.
No własnie widac ten pęd do pieczywa, być moze jest on wywołany zwyczajnie za małą ilościa kalorii. To szybkie kalorie, to i organizm w takiej sytuacji na nie ma parcie.

Ogólnie wyglada to dośc normalnie, choc ciężko powiedzieć z samego opisu bo nie wiedać ile zjadasz dodatków do tego chleba, ani w jakiej jestes ogólnej kondycji

Bo ze masz okropną niedowagę, na skraju wychudzenia to sama wiesz, nie?
Jakiś problem jest konkretny?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 19:15   #1297
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No własnie widac ten pęd do pieczywa, być moze jest on wywołany zwyczajnie za małą ilościa kalorii. To szybkie kalorie, to i organizm w takiej sytuacji na nie ma parcie.

Ogólnie wyglada to dośc normalnie, choc ciężko powiedzieć z samego opisu bo nie wiedać ile zjadasz dodatków do tego chleba, ani w jakiej jestes ogólnej kondycji

Bo ze masz okropną niedowagę, na skraju wychudzenia to sama wiesz, nie?
Jakiś problem jest konkretny?
Jeszcze jakieś 4 lata temu ważyłam trochę więcej (ok 57-58 kg), poźniej zachorowałam na nadczynność tarczycy, waga mi bardzo szybko spadła. Leków nie biorę już około 2 lat, bo wszystko się unormowało, ale waga pozostała. Powinnam zwiększyć ilość kalorii? Uważam, że jestem w dość dobrej kondycji, nigdy nie stosowałam diet odchudzających, wyniki w normie, czuję się w sumie normalnie.
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 09:05   #1298
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Mam takie pytanie, od dłuższego czasu miałem niesamowitą ciągotę do słodyczy, słodkiego smaku, codzień coś musiało wpaść w tym dużo owoców, a odkąd ograniczyłem mięso a zwiększyszłem ilość tłuszczów roślinnych min.(jakieś 2 tyg) spadła mi ochota na słodkie i bardziej mnie ciagnie do dań wytrawnych. O co chodzi? To dobry proces jakiś się zrobił?
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 09:32   #1299
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie, od dłuższego czasu miałem niesamowitą ciągotę do słodyczy, słodkiego smaku, codzień coś musiało wpaść w tym dużo owoców, a odkąd ograniczyłem mięso a zwiększyszłem ilość tłuszczów roślinnych min.(jakieś 2 tyg) spadła mi ochota na słodkie i bardziej mnie ciagnie do dań wytrawnych. O co chodzi? To dobry proces jakiś się zrobił?
Może wcześniej jadłeś za mało kalorii ? Cava wspominała wyżej, że takie jedzenie to szybkie źródło energii
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 09:41   #1300
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Może wcześniej jadłeś za mało kalorii ? Cava wspominała wyżej, że takie jedzenie to szybkie źródło energii
Czytałem to ale też fakt że dieta wegetariańska jest bogatsza w WW+wiecej tłuszczy nienasyconych i organizm szczęśliwy
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 10:13   #1301
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Czytałem to ale też fakt że dieta wegetariańska jest bogatsza w WW+wiecej tłuszczy nienasyconych i organizm szczęśliwy
Uważam, że dieta "mięsna" również moze być bogata - wszystko zależy od tego jak komponujemy posiłki
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 12:03   #1302
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
Jeszcze jakieś 4 lata temu ważyłam trochę więcej (ok 57-58 kg), poźniej zachorowałam na nadczynność tarczycy, waga mi bardzo szybko spadła. Leków nie biorę już około 2 lat, bo wszystko się unormowało, ale waga pozostała. Powinnam zwiększyć ilość kalorii? Uważam, że jestem w dość dobrej kondycji, nigdy nie stosowałam diet odchudzających, wyniki w normie, czuję się w sumie normalnie.
W takim przypadku powinnaś jednak bardziej zadbać, zeby to co zjadasz, było jak najbardziej odzywcze. jednak chleb to głownie puste kalorie, nie odzywiają Cię, zajmują miejsce w które mogłabyć zjeśc coś bogatego w białko, witaminy, minerały w przypadku nadczynnosci _wapń_.

Spróbuj jeśc mniej chleba, a przynajmniej 3 posilki niech w całości skąłdają się z produktów białkowych: chude miesa, chude ryby, jaja, straczkowe, chudy lub póltłusty nabiał
+ warzywa i/lub owoce
+ niewielki dodatek weglowodanów ze zbóż typu: kasz gryczana, jaglana, jęczmienna, owsiana, ziemniaki, bataty, warzywa korzeniowe.

Jestes młoda, wyniki badań u mlodych osób często sa bardzo mylne, wychodza dobre nawet przy niezbyt dobrej kondycji zdrowia. To taka troche magia siły regeneracji młodego organizmu, ale z czasem tej siły zaczyna brakowac i wszytkie problemy zaczynają wychodzić podwójnie.

Moze warto by tez jednak poćwiczyć coś, zeby zwiększyć mase mięśniową. czyli nie aeroby.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 19:29   #1303
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
W takim przypadku powinnaś jednak bardziej zadbać, zeby to co zjadasz, było jak najbardziej odzywcze. jednak chleb to głownie puste kalorie, nie odzywiają Cię, zajmują miejsce w które mogłabyć zjeśc coś bogatego w białko, witaminy, minerały w przypadku nadczynnosci _wapń_.

Spróbuj jeśc mniej chleba, a przynajmniej 3 posilki niech w całości skąłdają się z produktów białkowych: chude miesa, chude ryby, jaja, straczkowe, chudy lub póltłusty nabiał
+ warzywa i/lub owoce
+ niewielki dodatek weglowodanów ze zbóż typu: kasz gryczana, jaglana, jęczmienna, owsiana, ziemniaki, bataty, warzywa korzeniowe.

Jestes młoda, wyniki badań u mlodych osób często sa bardzo mylne, wychodza dobre nawet przy niezbyt dobrej kondycji zdrowia. To taka troche magia siły regeneracji młodego organizmu, ale z czasem tej siły zaczyna brakowac i wszytkie problemy zaczynają wychodzić podwójnie.

Moze warto by tez jednak poćwiczyć coś, zeby zwiększyć mase mięśniową. czyli nie aeroby.
Bardzo dziękuję za odpowiedź Postaram się wdrożyć w życie te porady, tym bardziej, że bardzo lubię praktycznie każdą z wymienionych rzeczy. Na ćwiczeniach na zwiększenie masy mięśniowej kompletnie się nie znam, ale poczytam na ten temat
Dziś:

-śniadanie: jajecznica z dwóch wiejskich jaj na oliwie z oliwiek z dodatkiem dwóch pomidorów i cebulki, bułka żytnia z masłem i wędliną z piersi kurczaka

-drugie śniadanie: jogurt naturalny, cztery kostki czekolady lindt z koniakiem, trzy mandarynki

-obiad: domowa pizza z sosem pomidorowym, mozarellą, tuńczykiem, cebulą, fasolą czerwoną i pomidorem, sałatka z sałaty lodowej, pomidora, groszku, rzodkiewki, czosnku z oliwą z oliwek, dwa herbatniki z czekoladą

-kolacja: śledź ze śmietaną, cebulką i ogórkiem konserwowym, dwa większe ziemiaki, jabłko

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2016-01-10 o 19:31
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 08:34   #1304
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U:

6:30 babeczka z mąki gryczanej z cheddarem, kurczakiem i brokułem, jajko na twardo, serek wiejski ~400kcal

11:00 kanapka z chleba żytniego z masłem, szynką z indyka i pomidorem; jabłko ~350kcal

16:00 zupa pomidorowa z soczewicą, kurczakiem i brokułem, 2 babeczki ~500kcal

mandarynka, garść orzeszków ~250kcal
trening

20:00 2 kawałki ciasta "czekoladowego" z czerwonej fasoli
~300kcal
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 08:36   #1305
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wczoraj/niedziela U

8.00
- płatki owsiane, zytnie, jęczmienne ze słonecznikiem, dynią, wiórkami kokosowymi + śliwki i pół mango

1 godzina trening funkcjonalny

11.00
- jajecznica: 2 jajka na kiełbasie
- kromka chleba żytniego z 1/4 awokado
- pomidorki

- szejk warzywno-owocowy około 300 ml z: natki, brokuła, banana, pomarańczy, jabłka, imbiru, alg

15.00
- placki ziemniaczane "po zbójnicku" z warzywną potrawką (papryka, cebula, pieczarki, marchew, seler, fasolka pinto, przecier pomidorowy, cukinia, czosnek)
- ogórki kiszone
- kompot z wiśni

-popkorn

20.00
- smażona kaszanka gryczana z cebulką i jabłkiem
- ogórki kiszone

Około 2000 kalorii


***

sobota U
9.00
- płatki owsiane, żytnie, jęczmienne ze słonecznikiem, dynią, wiórkami kokosowymi + śliwki i pół mango

12.00
- orzechy nerkowca
- 2 jabłka
- orzechy pistacjowe

16.00
- pierś z indyka pieczona z ziemniakami i szalotką w ostrych przyprawach
- brukselka z bułką tartą
- sałata: roszponka, rukola, sałata masłowa, czerwona cebulka+ sos na bazie oliwy, miodu, octu balsamicznego


wieczorem:
- pół ciemnego piwa
- orzechy pistacjowe
- kilka czekoladek


Około 2200 kalorii
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 10:49   #1306
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Utrzymanie:

I. kasza jaglana z duszonymi pieczarkami podana z rybą po japońsku

II. koktajl bananowy z sałatą lodową, cynamonem i imbirem na bazie jogurtu naturalnego
+ podjadanie podczas pieczenia

III. muffiny rumowe z twarożkiem z czekowiśnią

IV. makaron z mięsem mielonym w sosie pomidorowym z cukinią i kukurydzą
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 19:44   #1307
paula684
Wtajemniczenie
 
Avatar paula684
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 137
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cava, mam pytanie:
Otóż w trakcie odchudzania straciłam sporo wagi, co doprowadziło mnie do zaburzeń odżywiania, drastycznie zmniejszyły się także moje piersi. Z czasem gdy przybieralam na wadze, nabierałam ciała, moje piersi i tak nie rosły. Teraz, gdy od dłuższego czasu mam prawidłową wagę, dalej jestem płaska jak deska. Czy są jakieś produkty które należy jeść aby piersi urosły? Czy w ogóle można zrobić coś w tym kierunku?
paula684 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 19:52   #1308
linnek199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 353
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez paula684 Pokaż wiadomość
Cava, mam pytanie:
Otóż w trakcie odchudzania straciłam sporo wagi, co doprowadziło mnie do zaburzeń odżywiania, drastycznie zmniejszyły się także moje piersi. Z czasem gdy przybieralam na wadze, nabierałam ciała, moje piersi i tak nie rosły. Teraz, gdy od dłuższego czasu mam prawidłową wagę, dalej jestem płaska jak deska. Czy są jakieś produkty które należy jeść aby piersi urosły? Czy w ogóle można zrobić coś w tym kierunku?
Przybijam wirtualną piątkę, siostro...
linnek199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 06:45   #1309
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez linnek199 Pokaż wiadomość
Przybijam wirtualną piątkę, siostro...
Ja pionę też mogę przybić
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-12, 09:21   #1310
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez paula684 Pokaż wiadomość
Cava, mam pytanie:
Otóż w trakcie odchudzania straciłam sporo wagi, co doprowadziło mnie do zaburzeń odżywiania, drastycznie zmniejszyły się także moje piersi. Z czasem gdy przybieralam na wadze, nabierałam ciała, moje piersi i tak nie rosły. Teraz, gdy od dłuższego czasu mam prawidłową wagę, dalej jestem płaska jak deska. Czy są jakieś produkty które należy jeść aby piersi urosły? Czy w ogóle można zrobić coś w tym kierunku?
Piersi są zbudowane z tkanki tłuszczowej. Przy przybieraniu na wadzę mogą one się zwiększać, ale nie muszą - czasami przy dużym spadku wagi traci się je bezpowrotnie.

Czy przed przybieraniem na wadze (czyli jak miałaś zaburzenia odżywiania) i teraz po przybraniu na wadzę badałaś może poziom hormonów (progesteron, estrogen, prolaktyna, testosteron, androstendion)?
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 09:36   #1311
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Piersi są zbudowane z tkanki tłuszczowej. Przy przybieraniu na wadzę mogą one się zwiększać, ale nie muszą - czasami przy dużym spadku wagi traci się je bezpowrotnie.

Czy przed przybieraniem na wadze (czyli jak miałaś zaburzenia odżywiania) i teraz po przybraniu na wadzę badałaś może poziom hormonów (progesteron, estrogen, prolaktyna, testosteron, androstendion)?
No to ja jestem takim przykładem chociaż poziomu hormonów dawno nie badałam
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 11:11   #1312
linnek199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 353
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Piersi są zbudowane z tkanki tłuszczowej. Przy przybieraniu na wadzę mogą one się zwiększać, ale nie muszą - czasami przy dużym spadku wagi traci się je bezpowrotnie.

Czy przed przybieraniem na wadze (czyli jak miałaś zaburzenia odżywiania) i teraz po przybraniu na wadzę badałaś może poziom hormonów (progesteron, estrogen, prolaktyna, testosteron, androstendion)?
U mnie z kolei było tak, że zaczęłam chorować jako dziecko. Po pierwszym rzucie choroby i przybraniu na wadze dopiero rozpoczęłam dojrzewanie i wszystko szło w dobrym kierunku. Za drugim razem totalnie "cofnęłam się z rozwoju", w sensie fizycznym. I od lat nie mogę wrócić do normy.

Kilkukrotnie miałam zbyt wysoki testosteron i za mało prolaktyny.
linnek199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 11:30   #1313
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez paula684 Pokaż wiadomość
Cava, mam pytanie:
Otóż w trakcie odchudzania straciłam sporo wagi, co doprowadziło mnie do zaburzeń odżywiania, drastycznie zmniejszyły się także moje piersi. Z czasem gdy przybieralam na wadze, nabierałam ciała, moje piersi i tak nie rosły. Teraz, gdy od dłuższego czasu mam prawidłową wagę, dalej jestem płaska jak deska. Czy są jakieś produkty które należy jeść aby piersi urosły? Czy w ogóle można zrobić coś w tym kierunku?

Nigdy o takim jedzeniu "na porost piersi" nie słyszałam.
Podejrzewam, że ktoś kto wpadnie na taki trop, zbije fortunę.



***

Wczoraj/poniedziałek U

7.30
płatki owsiane, ryżowe, jęczmienne + dynia, słonecznik, wiórki kokosowe+ śliwki , pół mango

11.00
- banan
- małe ciastko francuskie
- 3 plastry pieczeni rzymskiej domowej, rukola, pomidorki

16.00
- makaron
- z warzywną potrawką (papryka, cebula, pieczarki, marchew, seler, fasolka pinto, przecier pomidorowy, cukinia, czosnek)
- sałata z cebulką, pomidorami + sos na bazie oliwy, octu winnego, miodu
- garstka nerkowców

- popkorn domowy

21.00
- "babka ziemniaczana" ze szpinakiem i zapiekanym jajkiem

Około 1900 kalorii
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 12:12   #1314
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nigdy o takim jedzeniu "na porost piersi" nie słyszałam.
Podejrzewam, że ktoś kto wpadnie na taki trop, zbije fortunę.

Podobno czarnuszka ale ile w tym prawdy i czy one rosną czy stają się "jędrne" to nie wiem
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 14:07   #1315
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
No to ja jestem takim przykładem chociaż poziomu hormonów dawno nie badałam
To są niestety konsekwencje dużej utraty wagi i wyniszczenia organizmu przy niedożywieniu. Nie ma niestety jedzenia, które zwiększy piersi Tak jak cava pisała - jakby ktoś takie jedzenie odkrył, byłby miliarderem.

Piersi rosną w okresie dojrzewania (kiedy następuje aktywowanie się jajników i zwiększona produkcja estrogenu). Rosną do około 20 roku życia - i nie mamy wpływu na ich rozmiar

Czasami przy zwiększeniu wagi rosną nam piersi. Ale jest to bardzo rzadkie - prędzej właśnie się zmniejszają przy utracie wagi (znika tkanka tłuszczowa).

Trzeba się z tym pogodzić - no chyba, że zajść w ciąże albo powiększyć operacyjnie

Cytat:
Napisane przez linnek199 Pokaż wiadomość
U mnie z kolei było tak, że zaczęłam chorować jako dziecko. Po pierwszym rzucie choroby i przybraniu na wadze dopiero rozpoczęłam dojrzewanie i wszystko szło w dobrym kierunku. Za drugim razem totalnie "cofnęłam się z rozwoju", w sensie fizycznym. I od lat nie mogę wrócić do normy.

Kilkukrotnie miałam zbyt wysoki testosteron i za mało prolaktyny.
Za wzrost piersi w okresie dojrzewania, jak pisałam, odpowiedzialne są estrogeny. I one rosną do pewnego rozmiaru i jest koniec zazwyczaj (później może być wzrost jedynie w okresie ciąży). Przy dużej utracie wagi niestety - tracimy jest zazwyczaj. I często niestety po ponownym przybraniu na wadze nie uzyskujemy piersi takich, jakie mamy wcześniej - tkanka tłuszczowa niestety niechętnie przemieszcza się nam do piersi
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 15:38   #1316
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
To są niestety konsekwencje dużej utraty wagi i wyniszczenia organizmu przy niedożywieniu. Nie ma niestety jedzenia, które zwiększy piersi Tak jak cava pisała - jakby ktoś takie jedzenie odkrył, byłby miliarderem.

Piersi rosną w okresie dojrzewania (kiedy następuje aktywowanie się jajników i zwiększona produkcja estrogenu). Rosną do około 20 roku życia - i nie mamy wpływu na ich rozmiar

Czasami przy zwiększeniu wagi rosną nam piersi. Ale jest to bardzo rzadkie - prędzej właśnie się zmniejszają przy utracie wagi (znika tkanka tłuszczowa).

Trzeba się z tym pogodzić - no chyba, że zajść w ciąże albo powiększyć operacyjnie



Za wzrost piersi w okresie dojrzewania, jak pisałam, odpowiedzialne są estrogeny. I one rosną do pewnego rozmiaru i jest koniec zazwyczaj (później może być wzrost jedynie w okresie ciąży). Przy dużej utracie wagi niestety - tracimy jest zazwyczaj. I często niestety po ponownym przybraniu na wadze nie uzyskujemy piersi takich, jakie mamy wcześniej - tkanka tłuszczowa niestety niechętnie przemieszcza się nam do piersi
U mnie było tak, że ja zachorowałam za nim w ogóle mi urosły (zachorowałam w wieku 16 -17lat i byłam płaska jak decha). Jak robiłam badania to wyszło, ze mam tylko za mało hormonu wzrostu ale nie można mi podawać hormonów by mnie "podciągnąć"
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 08:25   #1317
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Trzeba się z tym pogodzić - no chyba, że zajść w ciąże albo powiększyć operacyjnie

Powiększają się tylko na czas ciąży i początkowego okresu laktacji, potem wracają do swojego normalnego rozmiaru.
I dzięki Bogu!
Jak mi się powiększyły, to się okazało, ze mnie to wcale nie uszczęśliwia a wręcz przeciwnie, nie mogłam tego znieść.
Dobrze ze nie zrobiłam operacji powiększającej wcześniej (a miałam takie głupie plany, ale postanowiłam najpierw mieć dzieci) bo dopiero by była wtopa życia.


Wczoraj- wtorek / U

7.30
płatki owsiane, ryżowe, jęczmienne+ nasiona słonecznika, dyni, wiórki kokosowe + aronia, gruszka

11.00
-pieczeń rzymska z jajkiem 3 kawałki
- ogórki kiszone, pomidorki kotajlowe
- banan, jabłko

16.00
- zupa ogórkowa zabielana śmietaną 10% z ziemniakami i kaszą jaglaną
+ porcja gotowanej wołowiny z chrzanem

- garść nerkowców
- popkorn domowy to juz nałóg, jak sobie nie zjem porcji to nie wiem co ze sobą zrobić

- 1 godzina ABT
- 1 godzina pilates


21.00
- naleśniki bananowe ( banany, jaja, mąka gryczana + tłuszcz kokosowy do smażenia)
- powidła + jogurt grecki
- grejpfrut


około 2200 kalorii
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 09:19   #1318
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wczoraj/środa U

7.30
płatki owsiane, ryżowe, jęczmienne+ nasiona słonecznika, dyni, wiórki kokosowe + aronia, gruszka

11.00
- naleśniki bananowe ( banany, jaja, mąka gryczana + tłuszcz kokosowy do smażenia)
- powidła, masło migdałowe, banan

16.00
- zupa ogórkowa zabielana śmietaną 10% z ziemniakami i kaszą jaglaną
+ porcja gotowanej wołowiny z chrzanem

- 1 godzina trening wytrzymałościowo siłowy

20.00
- szejk z warzyw i owoców z imbirem i glonami (nie wiem więcej, nei ja robiłąm)

- 3 frankfurterki gotownane + chrzan
- 2 kromki chleba żytniego
- pół awokado
- pomidorki koktajlowe
- cukinia

- 1 domowy okrągły gofr (gofer?) z powidłami


około 2200 kalorii
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 11:24   #1319
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wczorajsze R (ok. 1900kCal)

1: omlet z 2 jaj z kakao, rodzynkami, masłem orzechowym i bananem, kawa z mlekiem

Trening siłowy

2. Duży talerz zupy pomidorowej ze śmietana 12%, makaronem i ryżem

3. Dwa klopsiki w sosie koperkowym z ziemniakami i sałatka z ogórków kiszonych

4. 3 kromki pieczywa chrupkiego razowego- 2 z musem jabłkowym, 1 z masłem orzechowym

Trening fitness 1h

5. Mleko czekoladowe (mleko, pol banana, łyżeczka kakao)

6. Filet z mintaja 100g gotowany w szybkowarze z warzywami (brokuł, marchewka, groszek, zielona fasolka, seler) z sosem czosnkowym własnej roboty (na jogurcie z odrobinką majonezu)
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 12:08   #1320
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

cześć, dawno mnie nie było. odporność mi padła i nie ćwiczyłam od 28 grudnia ale muszę dojść do siebie.


dzisiejsze U


I - bułka orkiszowa stostowana z szynką i mozarellą, jajko sadzone, pomidor


jabłko, 2 merci


II - 125 g łososia wędzonego na gorąco, bułka z dynią, papryka


pomarańcza


III - klops pieczony, ziemniaki puree (z mlekiem), surówka z marchwi, pora, jabłka i majonezu
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-05 10:25:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:56.