Polska kobieta przed świętami ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-22, 00:13   #1
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388

Polska kobieta przed świętami ;)


Włąsnie skończyłam pakować prezenty, zaczęłam piec ciasta, przytargałam ze sklepu trzy razy pełen plecak i dwie siaty zakupów. Mam sporą gorączkę i gila do pasa, a teraz siedzę i planuję co mamy zabrać do rodziców, żeby niczego nie zapomnieć ... a mój TŻ smacznie sobie śpi .... i ma wszystko w d.... Czy wy też tak spędzacie czas przed świetami? Bo mnie zaczyna już to totalnie wnerwiać.
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 00:20   #2
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

ja podobnie,3 dni pod rząd tachałam siaty z zakupami,ręce wyciagnely mi sie do kolan.Pieczenie mięs zaczynam od jutra,pozniej placki .Ale jestem zdziwiona bo myslalam,ze tak maja singielki.Wyobrazalam sobie, ze TZ to nieoceniona pomoc -o ja naiwna
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 00:41   #3
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

Bess zapomnij ... u mnie w domu obowiązkiem przedświątecznym mojego taty jest mord na karpiach i oskrobanie ich .... tyle, resztę robią krasnoludki. Natomiast mój TŻ owszem jak mu każę i pokażę paluchem to zrobi, ale nic ponad program. Poza tym jak tylko wlezie do kuchni to albo coś stłucze, albo rozwali, rozsypie itd demolka. Obiad czasem ugotuje, ale pomijając fakt że zapomni dodać przyprawy to po wszystkim kuchenkę muszę moczyć trzy dni KOSZMAR po cholere mi to było, byłam sama i dobrze sobie radziłam grrrrrrrr
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 01:04   #4
BERRY21
Zadomowienie
 
Avatar BERRY21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 091
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

U mnie w domu ja i moja mama odwalamy ciezka robote w kuchni, a brat i tata sa od sprzatania, tylko jakos nie zagladaja do kuchni, gdzie co chwila potrzebny jest jakis garnek/tacka/noz i wypadaloby pomoc w myciu

Mnie juz bola plecy, a od jutra zaczyna sie siekanie, ubijanie, walkowanie itd., itp. wiec trzeba zbierac sily.

Co do tachania zakupow, to to nie jest az tak zle. Lubie kupowac prezenty przed Swietami, gorzej ze spozywka i kolejkami w supermarketach


OT: Czekoladko, gdzie sie podzial Twoj dawny avatar? Przykuwal uwage i jakos tak pasowal mi do Ciebie
__________________
Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.
Mark Twain


BERRY21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 01:06   #5
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

Ktoś mi go podkradł i "podszywa" się pod czekoladkę a tak serio to zmykam spać, bo jutro jeszcze pakowanie, szycie, sprzątanie, zakupy i wyjazd do domku ... tam przynajmniej z mamą i bratową będzie weselej
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 01:13   #6
BERRY21
Zadomowienie
 
Avatar BERRY21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 091
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

Cytat:
Napisane przez czekoladka79 Pokaż wiadomość
Ktoś mi go podkradł i "podszywa" się pod czekoladkę a tak serio to zmykam spać, bo jutro jeszcze pakowanie, szycie, sprzątanie, zakupy i wyjazd do domku ... tam przynajmniej z mamą i bratową będzie weselej
Milych snow w takim razie

Ja dzisiaj (wlasnie zauwzylam, ze juz po polnocy) kupuje choinke, pakuje prezenty i zaczynam maraton w kuchni, czyli zakwasy dadza o sobie znac
__________________
Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.
Mark Twain


BERRY21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 07:11   #7
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

u mnie w domu pieczenia ciast jest na mojej głowie, wszystkie sałatki oprócz jarzynowej też na mojej głowie, ubieranie choinki z mamą, tata z bratem nie robią nic. Czasem z wielkim bólem zmyją naczynia, jeśli kończą się czyste garnki a ja nie mogę przestać miksować, siekać, gotować.
W domu nie ma tych 12 dań bo inaczej z mamą nie wyszłybyśmy z kuchni przez 2 dni.
Jest sporo przygotowań, jako że tata Adam, pierwszy dzień świąt zawsze są znajomi, mimo że upierałąm się żeby święta chociaż raz zrobić rodzinne, chociaż rodzina niezbyt liczna. Może za rok się uda.
Lubię piec, ale jak mam wenę twórczą bez niej cięzko się zmusić, porządki do tego, ale mama woli sprzątać niż gotować i piec, więc mamy podział obowiązków
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-22, 07:13   #8
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

Eeee tam... Znowu muszę coś innego napisać.

Zakupy przed Swietami robi TŻ( i wnosi je do domu), moim wkładem w zakupy jest napisanie mu karteczki co ma kupić.
Sprzatamy tak jak zwykle i bez przemęczania się (kazdy swoja działkę).
Prezenty zaczynam kupowac już w październiku, dlatego, ze to uwielbiam. A teraz juz nie mam problemu.
Ciasta i ciastka piekę z dziećmi, wszyscy mają ubaw i nie narobimy się.
Zresztą jedzenia na Święta nie robie dużo, bo w końcu nikt sobie z okazji Świąt drugiego żoładka nie sprawi, wszyscy jedza tyle, ile zwykle.
Jedyne co przed Świetami robie tylko i wyłącznie ja, to kolacja wigilijna. Ale u nas jest ona naprawdę skromna i postna ( z tradycjynych 12 dań zostało parę ), tak, ze tez się nie przemęczam. W tym czasie reszta rodzinki robi ostatnie odkurzanko i czekamy na pierwsza gwiazdkę.
W pierwszy dzień Świąt zwyczajowo nie jemy obiadu (bo śniadanie jest dluuugie i ogromne) a w drugi idziemy do restauracji.

Reasumując: chyba nie jestem typową polską kobietą...
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 07:17   #9
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

u mnie w domu rzeczywiscie wszystko jest na glowie mamy. ojciec nie robie nic. no moze przywiezie jej autem zakupy, chociaz siat nie musi targac za wielu.
ja za to wiem, ze u mnie bedzie inaczej juz powolutku uswiadamiam TŻa jak bedzie w naszym domu, juz go wychowuje (na wyjazdach prosze o zrobienie mi posilku itp., w domu cwiczym bardziej skomplikowane potrawy). sprzatania mysle, ze doskonale nauczyl sie juz w swoim domu. zaprowadze rowny podzial obowiazkow
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 08:23   #10
Elwinga
Rozeznanie
 
Avatar Elwinga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 688
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Reasumując: chyba nie jestem typową polską kobietą...
Luba, nie masz pojęcia, jak mi ulżyło!

U mnie podobnie, z tą różnicą, że nie mamy jeszcze dzieci. Ale przez ostatni miesiąc kończyłam jak szalona pracę doktorską (dziś o drugiej w nocy skończyłam pisać wstęp i teraz mam labę przez kilka dni), w przerwach wyskakiwałam po mniejsze zakupy świąteczne, takie, które muszę sama zrobić (z tej prostej przyczyny, że mąż cudzoziemiec, więc trudno kazać mu szykować tradycyjną polską Wigilię). Potrawy świąteczne też szykuję ja, ale moje są mało pracochłonne - żadnych uszek czy pierogów nie lepię, ryb nie faszeruję itd. bo leniwa jestem. Ciasta na ogół piekę, ale w tym roku nie mam kiedy - będą kupione i świat się od tego nie zawali. A większe zakupy na święta zrobił mąż, a poza tym przez ten ostatni miesiąc właściwie robił w domu wszystko - zmywał, pilnował prania, gotował, oporządzał koty (kiedy ja ostatni raz wymieniałam żwirek w kuwecie? Nie pamiętam) i jeszcze mnie masował wieczorami, gdy zdrętwiałam przed komputerem. No, nie sprzątał. Ale ja też nie sprzątam. Ale niezależnie od mojego doktoratu mój mąż też robi w domu te wszystkie rzeczy, tylko że wtedy jest podział obowiązków - jak jedno robi obiad, to drugie po nim zmywa.

I z serca namawiam Was, dziewczyny, byście się zbuntowały, jeśli Wam nierówny podział obowiązków (albo wręcz jego brak) rzeczywiście przeszkadza. Bo to jest naprawdę tylko WASZ problem. A nie Waszych TŻ, tatusiów i braci.

Mój ojciec i brat też nie robili i nie robią w domu niczego. I od początku wiedziałam, że za leniwa jestem, żeby zgodzić się na identyczny układ w moim małżeństwie.
Elwinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 08:32   #11
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

U mnie jest tak, że mąż pomaga mi w takich sprawach ale sam z siebie za dużo nie zrobi nawet śmieci nie wyniesie.
Od jakiegoś czasu jestem chora i porządki świateczne zostały mi na ten weekend (wyszorowałam do tej pory tylko lodówkę i łazienkę). Dziś po pracy robię zakupy ale zbuntowałam się i przy drugiej partii dźwigania pomoże mi mąż. Jutro na szczęście do pracy nie idę ale i tak czeka mnie pobudka o 6:30-trzeba iść po pieczywo, wedlinę i inne żywnościowe ''drobiazgi''. Potem zacznę sprzątać, gotować i pakować prezenty
W domu rodzinnym panowie (tata i brat) w niczym nie pomagali. Tata często pracował we Wigilie i miał jakieś wytłumaczenie ale brat-żadnego.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-22, 09:04   #12
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

U mnie w domu podobnie - mama szaleje z mopem, ze szmatą, sprząta, gotuje, biega po sklepach, ojciec nie robi totalnie nic. Przyznaję, ja sie migam od pracy, ponieważ nie znoszę świąt, wkurza mnie atmosferka przed i swiąteczna i mogę się spokojnie obejść bez.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 09:06   #13
nika672
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 835
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

U mnie w domu tak jak u niektórych dziewczyn w powyzszych postach,mamy podzielone obowiązki a większośc rzeczy robimy wspólnie.
Córeczka moja uwielbia pomagać mi w kuchni.Mąż z synem bez problemu biegają z mopem.Zresztą regularnie sprzątane mieszkanie wymaga tylko kosmetyki.
Na zakupy jeździmy razem bo tak lubimy.
A prezenty tak jak Luba kupuję już od października, i już są ładnie popakowane.
Zawsze siadam niezmęczona do wigilijnego stołu ale bardzo szczęśliwa, czego i Wam Moje Drogie życzę
nika672 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 09:12   #14
leetee1
Raczkowanie
 
Avatar leetee1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 99
GG do leetee1
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

Niewyobrazam sobie takiej sytuacji gdzie wszystko musiałabym robić sama. To , ze nie jestem tzw. polską kobietą to nie szczera chęć pomocy tż, tylko moje konsekwentne zmienianie go. Nie gotuje obiadów codziennie , nie sprzatam codziennie , nie dzwigam siat.Uwazam ze wszystko powinno byc dzielone na dwa. jezeli tylko obserwuje , ze tz ma sprawy przyziemne gdzieś to ja tez przestaje dbać, nie sprzatam , nie gotuje.Wierzcie mi, ze facet wkoncu zauwazy ze w domu jest syf i ze kanapki na sniadnie , obiad i kolacje nie są na dluzsza mete. Smutne jest to , ze wiekszość facetów została tak wychowana , mamusia zawsze uprała , posprzątła , zrobiła jesć...no coż , w moim domu sa inne zasady
leetee1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 09:59   #15
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

u mnie zakupy to działka męża do mnie należy spisanie zakupów ,sprzątanie też dzielimy miedzy sobą on odkurza a ja ścieram kurze, zmywam podłogi itd. klatka schodowa to wyłącznie jego sprawa, odkurza i zmywa.Jak widać role są podzielone, zresztą w z moimi rodzicami było podobnie jak i z dziadkami nie wyobrażam sobie inaczej
__________________



non permettere al passato di "rubarti il futuro "

chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 10:14   #16
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

u mnie w domu, a mieszkam jeszcze z rodzicami, każdy ma swoją działkę. fakt, że ja z mama najwięcej siedzę w kuchni, czasem siostra pomaga..ale juz zakupy robi tata z bratem. i każdy ma swój odcinek mieszkania do sprzątnięcia. więc chyba tez nie jestem taka typową kobietą. a teraz idę sprzątać
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 10:21   #17
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

Ja mieszkam jeszcze z Rodzicami. W mojej rodzince obowiazki sa rowno rozdzielone.

Tata bardzo pomaga przy przygotowaniach: robi wieksze zakupy (co prawda to prawda, z karteczka, na ktorej Mama wypisuje co potrzebne), do Niego tez w wiekszosci nalezy robota przy pierogach (a ze robimy 3 rodzaje, wiec jest jej sporo), zakup i ubranie choinki, odkurzanie. Dodatkowo zawsze cos tam namiesza przy wiglijnej kapuscie, grochu itd

Mama robi ciasta i rybe po grecku oraz pstraga.

Ja generalnie pomagam tam gdzie trzeba: ubieram z Tata choinke, sklejam pierogi, ganiam po zapomniane rzeczy do sklepu, sprzatam.

Sympatyczne jest takie wspolne przygotowywanie Swiat!!
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 10:27   #18
ka_tula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: wstyd się przyznać... Starachowice ... ;)
Wiadomości: 360
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

Nie wyobrażam sobie sytuacji takiej, żebym ja musiała zaiwaniać jak mały samochodzik a mój mąż nie robiłby nic U mnie nie tylko od swięta panuje podział obowiązków. Co prawda mąż nie gotuje mimo że potrafi ale nie cierpi tego robić (żeby szykowac jedzenie musi być najpierw najedzony ) ale za to zmywa (czego z kolei ja nie lubie robi (płyny do naczyń fee ) . Nie świetuję wigilli ale gdybym swietowała pewnie byłoby tak jak przy innych okazjach
Nie dajcie się dziewczyny zwariować !
ka_tula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 10:28   #19
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

u mnie w domu każdy ma swoją robotę.
Zresztą bez szaleństw.
Nie robimy dużo jedzenia bo żołądki mamy jedne i nikt na siłę w siebie nie lubi wpychać
W kuchni szalejemy ja z mamą, tata lepiej niech tam nie wchodzi - dla dobra ogółu

Nie jesteśmy typowymi polskimi kobietami stojącymi przy garach i latającymi z mopem.
Sprzątamy na okrągło cały rok więc nie trzeba robić wielkich świątecznych porządków.

U mnie w domu też będzie podział obowiązków.
W końcu ja tez pracuję i nie mam tyle czasu żeby robic wszystko sama a nie spac po nocach nie mam zamiaru
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-22, 10:39   #20
noemi18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: strumien
Wiadomości: 221
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

Cytat:
Napisane przez leetee1 Pokaż wiadomość
Niewyobrazam sobie takiej sytuacji gdzie wszystko musiałabym robić sama. To , ze nie jestem tzw. polską kobietą to nie szczera chęć pomocy tż, tylko moje konsekwentne zmienianie go. Nie gotuje obiadów codziennie , nie sprzatam codziennie , nie dzwigam siat.Uwazam ze wszystko powinno byc dzielone na dwa. jezeli tylko obserwuje , ze tz ma sprawy przyziemne gdzieś to ja tez przestaje dbać, nie sprzatam , nie gotuje.Wierzcie mi, ze facet wkoncu zauwazy ze w domu jest syf i ze kanapki na sniadnie , obiad i kolacje nie są na dluzsza mete. Smutne jest to , ze wiekszość facetów została tak wychowana , mamusia zawsze uprała , posprzątła , zrobiła jesć...no coż , w moim domu sa inne zasady

Zgadzam sie całkowicie Faceta trzeba sobie wychowac
noemi18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 10:41   #21
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

Jak na razie posprzątałam mieszkanie, gotowanie zostawiam jak zwykle: na ostatnią chwilę. Dziś jeszcze idę z TŻ na zakupy spozywcze i po drobne prezenty dla rodziny. Masakra, dlaczego ja zawsze na ostanią chwilę czekam :/
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 11:31   #22
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

u mnie też jest podziałobowiązków i moim zdaniem to jest najlepsze wyjście

tata z bratem zawsze nam pomagają - z własnej, nierzymuszonejwoli
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 11:37   #23
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

Ogłosiłam strajk generalny, mój TŻ zwolnił się z pracy i właśnie pakuje nas, zrobił mi śniadanko i podał leki, teraz krząta się przy pralce i zaraz zacznie latać na odkurzaczu .... hmmmm i zaczyna mi się to podobać. Ja niedługo lecę na solarium trochę się wygrzać tylko muszę się filtrem nasmarować
I tak to powinno wyglądać KOBIETY NA CZOŁGI CHŁOPY DO GARÓW
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 11:39   #24
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

Cytat:
Napisane przez noemi18 Pokaż wiadomość
Zgadzam sie całkowicie Faceta trzeba sobie wychowac
Ja jakos nie lubie tego okreslenia... Czy facet jest jakimś zwierzątkiem, które trzeba sobie wychowac, wytresować?
Od wychowywania to sa rodzice i to raczej kiedy facet jest w wieku nie wskazujacym na posiadanie Tżtki.
A będac w zwiazku ani on kobiety nie wychowuje,ani kobieta jego. Po prostu poprzez rozmowe i jasne okreslenie naszych potrzeb obydwoje stwarzamy nasz zwiazek.

No i czemu ja znowu nie na temat?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 11:44   #25
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

Cytat:
Napisane przez czekoladka79 Pokaż wiadomość
Ogłosiłam strajk generalny, mój TŻ zwolnił się z pracy i właśnie pakuje nas, zrobił mi śniadanko i podał leki, teraz krząta się przy pralce i zaraz zacznie latać na odkurzaczu .... hmmmm i zaczyna mi się to podobać. Ja niedługo lecę na solarium trochę się wygrzać tylko muszę się filtrem nasmarować
I tak to powinno wyglądać KOBIETY NA CZOŁGI CHŁOPY DO GARÓW
w zwiazku z tym przypomnial mi sie skecz kabaretu Hrabi "Kobieta" Kto nie widzial polecam
http://www.youtube.com/watch?v=36iNMV3_E8s

Edytowane przez bess
Czas edycji: 2006-12-22 o 14:10
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 11:47   #26
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

U mnie jest podział obowiązków.
Tata robi zakupy i stoi w kuchni, mama nie umie gotować, także robi tylko sałatkę no i sprząta.
Pierogi i uszka tata kupuje od znajomej która robi to na zamówienie.
Nie ma wielkiego szaleństwa.
Prezenty kupujemy wcześniej, żeby ominąć tłumy w mieście.
Moim obowiązkiem jest ubiór choinki, ale mama i tak zawsze poprawi po mnie - pff pedantka

Nie wyobrażam sobie żebym mogła w przyszłości robić to wszystko sama. Jestem za leniwa i podział obowiązków musi być.
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 11:47   #27
myszka2006
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 591
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

ojjeku....po przeczytaniu tego watku, przezylam SZOK...
W moim domu chyba jest cos nie tak Mama, tata, ja i siostra, wszyscy przygotowujemy święta...Co prawda mama, najwiecej jest w to zaangazowana, bo ja mam jeszcze na glowie szkolem, a tata prace, ale jak juz wracamy ze swoich zajec, to razem krzatamy sie po kuchni...kazdy ma swoje zadanie...
Mysle ze takie przygotowania sa weselsze...chyba jestem szczesciara
__________________
23.07.09- Ten którego pokocham


Jego spojrzenie było brązowe, figlarne, czułe,
pełne pragnienia...i czegoś, czego pewnie
nigdy nie zrozumiem...-zapominam!!
myszka2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 11:50   #28
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

Luba napisałaś to co ja chciałam tu ująć.
Facet to nie zwierzę i nikt nikogo nie musi wychowywać.
To nie małe dzieci.
Przecież można sie dogadac i wytłumaczyć
Noemi, Leetee, chyba też byście się przeciwko wychowywaniu Was buntowały
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 12:27   #29
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

To u mnie chyba jest w ogole na opak, bo to TŻ musi mnie zaganiac do pracy fakt faktem ze ja na swieta jade do siebie, on idzie do rodzicow, ale i tak ma wkrety na sprzatanie mieszkania, wczoraj okna mylismy (co prawda dobre checi nie rownaja sie z efektem ) no a dzisiaj to ja juz mam wolne i musze sie wziac za sprzatanie, a taaaak strasznie mi sie nie chce... Myszka2006 zazdroszcze u mnie w domu rodzinnym to gotowaniem najbardziej zajmowala sie siostra, a sprzataniem ja, co prawda mama tez gotowala ale ona to w ogole nie lubi swiat.... moze dlatego teraz mam taka awersje do sprzatania...

Edit: a co do zakupow to nie wyobrazam sobie zebym miala sama siaty dzwigac zakupy zawsze robimy razem razem kupowalismy prezenty, w przeliczeniu na godziny to chyba wyszloby ze caly dzien w sklepie spedzilismy... ale rowniez nie wyobrazam sobie zeby TZ siedzial i nic nie robil, nie potrafie czegokolwiek robic jak widze ze druga osoba sie obija, no i ciesze sie ze moj TŻ jest osoba ktorej nie trzeba pokazywac paluszkiem co trzeba zrobic... ale fakt faktem takie rzeczy wynosi sie z domu
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 12:38   #30
Anul3k
Zakorzenienie
 
Avatar Anul3k
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7 880
Wyślij wiadomość przez ICQ do Anul3k
Dot.: Polska kobieta przed świętami ;)

Wiecie co, w Święta chyba cuda się zdarzają
Dzisiaj mój tato do trzeciej w nocy szorował podłogi, czyścił meble z każdej strony, trzepał dywany... jestem w szoku Mama gotuje, piecze - w Wigilię spotykamy się u Babci Mieszka u niej 7 osób, w tym trzy siostry mamy, czyli robota jest w miarę podzielona - każdy po trochę. Ja i siostra sprzątamy, zmywamy. Ja zajmuję się prezentami dla rodzeństwa ciotecznego, mama tymi dla mnie i siostry.
Da się przeżyć, ale w praktyce wszystko wygląda tak, ze w domu syf malaria i dzień przed wszystko w proszku
__________________
Kontakt tylko via mail.
Anul3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:50.