Butki cisną... Pomocy :))) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-05, 14:07   #1
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie

Butki cisną... Pomocy :)))


Eleganckie wysokie szpileczki z dzióbkami Kupiłam je przed studniówką, byłam nawet na dwóch Tańczyłam duuużo i jak się dało i ile się dalo Wytrzymałam w nich do ok 1 w nocy, potem rpzebrałam.
30 kwietnia miałam zakończenie szkoły, poszłam w moich butkach.. i co ? wróciłam gorzej niż kaleka, miałam straszne bąble i do tego 2 dni nie mogłam nogi wyprostować
Co mogę zrobić w takiej sytuacji ? Zaniosę butki do szewca, ale czy coś jeszcze mogę ? Może coś z nogami ? Do szkoły mam około 10 min drogi No ale na maturkę nie pójdę przecież z bolącymi stópkami !!!
Pomóżcie dziewczyny Jakieś Wasze sposoby na takie sytuacje... bo dziwne jest to, że na 100dniówce wytrzymałam... może chodzić w nich więcej co by rozchodzić ?
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-05, 14:19   #2
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Butki cisną... Pomocy :)))

Możliwości są dwie:
a) szpileczki są za wysokie: ciskaj je w kąt i kup wygodne buty - na maturze nie ma co sobie dodawać stresu

b) rzeczywiście są za małe: odpowiedzią są fachowcy rozciągający skórzane buty, a jeśli są tylko trochę za małe, to możesz wypiskać je dezodorantem odczekać chwilę i spróbować rozchodzić, ale to wymaga paru takich zabiegów - szybko tego nie zrobisz.

Jak macie jeszcze jakieś propozycje, to chętnie posłucham, to stale aktualny temat.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-05, 14:49   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Butki cisną... Pomocy :)))

sposób wypróbowany przez moja mame i mnie także ,nie było butów które by nas nie obtarły .
moja mama robi tak smaruje oliwka dziecięcą buty i zakłada ,chodzi w nich w domku ew. idzie gdzies blisko do sklepu .
ja tez to zrobiłam i rzeczywiscie but mieknie i dopasowuje sie do stopy .
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-05, 17:59   #4
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Butki cisną... Pomocy :)))

Ja też miałam kiedyś taki problem. Moja mama ma szeroką stopę. Założyła moje buty, pochodziła w nich po domu i rozcisły się. Na takie buty z dzióbkami trzeba uważać, bo wrastają przez nie paznokcie. Wiem coś o tym.

Pozdrawiam
Wioleta
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-05, 18:24   #5
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: Butki cisną... Pomocy :)))

Oto inny wątek o cisnących butach z noskami i jak temu zaradzić
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1067442520

Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-18, 21:25   #6
Nef
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 142
Re: Butki cisną... Pomocy :)))

to ja szybciutko donoszę że firma Buffaloo (czy jakkolwiek się to pisze) wypuściła specjalny spray do rozciągania butów. Psika się w miejscu gdzie but uwiera i należy go (but of course) od razu założyć i chwilę pochodzić żeby skóra się ułozyła. Działa, sprawdziałam
__________________
Kiziak, kiedyś Nef
Nef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 11:21   #7
-Finezja-
Rozeznanie
 
Avatar -Finezja-
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 931
Dot.: Butki cisną... Pomocy :)))

Dziewczyny !
Kupiłam sobie w piatek buciki coś jak baletki tylko na obcasie 4-5cm
Chodziłam w nich w sklepie, oglądałam i nic mnie nie uwierało i nie tarło. Kupiłam. Ubrałam w sobotę jak szłam na zakupy. Szłam do sklepu jakieś kilka minut i nic nie było. Stanęłam w kolejce i jakby mi ktoś szpilę wbił w ścięgno achillesa ! Czułam jakby coś mi cięło stopę. Kupiłam co trzeba i prócowałam jakoś iść ale było ciężko, ba - okropnie !! I co dziwne mam juz tak z druga para butów. Dopóki nie stanę gdzies nic mnie nie boli. Gdy stanę na chwilkę - zaczyna się obcieranie i dosłowne zdzieranie skóry nad piętą. te butki miały być na zakończenie roku (22.06) - już niezbyt długo. Co mam robić bo nie mam innych butów !?!?! Ratujcie ! Butek jest z zamszu/imbuku i nie chciałabym aby było widać, że cos z nim kombinowałam np. z oliwką. czy to będzie widać ? Nie wiem co robić bo to kolejna taka para butków a już myślałam, że będzie dobrze bo jak w ogóle przymierzałam inne balerinki to od razu mnie cięły nad piętą... Czekam na odp. !
-Finezja- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-12, 11:55   #8
zuziunia13
Rozeznanie
 
Avatar zuziunia13
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 613
Dot.: Butki cisną... Pomocy :)))

U mnie tez nie ma takich butów ktore by mi nie obcierały. Mam taki układ stopy i wystają mi kostki obok ścięgna. Już sie przyzwyczaiłam że nie mogę dobrać sobie butów i muszę kapciuchy kupować jakieś wymemlane. A już tak nogi sobie załatwiłam butami że nie widać dla nich ratunku.
__________________
Rasowa
zuziunia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 17:19   #9
kasiunia`18
Zadomowienie
 
Avatar kasiunia`18
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 783
GG do kasiunia`18
Dot.: Re: Butki cisną... Pomocy :)))

a ja kupuje taka pianke w sprayu do rozszerzania trzeba popsikac i troche pochodzic w butach i bedzie dobrze
__________________
"I feel the need - the need for speed!"


Majusia 19.01.2012r **
kasiunia`18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 17:25   #10
serducho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z daleka ;-)
Wiadomości: 199
Dot.: Butki cisną... Pomocy :)))

Metoda mojej mamy-gniotace miejsce posmarowac denaturatem! U mnie dzialalo!
serducho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 17:26   #11
serducho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z daleka ;-)
Wiadomości: 199
Dot.: Butki cisną... Pomocy :)))

Sorry,nie napiasalm gdzie posmarowc-buta w miejscu gdzie gniecie,i potem pochodzic w tym bucie.
serducho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-29, 11:25   #12
Rider
Rozeznanie
 
Avatar Rider
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 717
Dot.: Butki cisną... Pomocy :)))

Też mam taki problem, wszystkie buty mnie obcierają! Mogę chodzić tylko w tramkach itp. Jednak jestem w takim wieku, że musze mieć jakieś na obcasie. Kupiłam sobie ze skóry za330zł i mnie obcierają Chyba się załamie tyle kasy i nic. Spróbuje najpierw oliwki, bo naturalna... jak nie pomoże to spray. Dzięki dziewczyny. A myślałam, że tylko ja tak mam, bo nie znam nikogo kogo by każde buty obcierały.
Rider jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 11:41   #13
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Butki cisną... Pomocy :)))

znam ten bol... ostatnio kupilam sobie dwie pary... baleriny i rzymianki, baleriny obtarly mi piety i drugiego palca... no to na drugi dzien wlozylam na spacer rzymianki, i te obtarly mnie miedzy palcami (japonki) i tam gdzie paski byly....
juz nie mam zadnego obuwia w ktorym moglabym wyjsc bo wszelkie miejsca w ktorym buty stykaja sie ze stopa sa obtarte.... rozciaganie w moim przypadku nic nie pomoze bo mam strasznie cienka skore na stopach i wystarczy ze lekko spoca sie i juz skorka zdarta :////
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 11:50   #14
malatya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 98
Dot.: Butki cisną... Pomocy :)))

te rozciągacze są do dupy, ostatnio rozciągałam sobie buty na zakończenie roku to i tak wróciłam poobcierana i tak, a buty w ogóle się nie ułożyły
__________________
15.05 - powiedziałam NIE prostownicy

18.05 - dieta + ćwiczenia= zrzucam 3 kg i ujędrniam brzuch, nogi i pupę

18.05 - dbam o cerę, włosy i całe ciało


Kocham

malatya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 11:53   #15
fikmiik
Przyczajenie
 
Avatar fikmiik
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8
Dot.: Butki cisną... Pomocy :)))

ostatnio kupilam sobie skórzane peep toe na malutkiej koturnie, mimo tego że były ciut za małe.. szczerze to nie miałam wiekszego wyboru gdyż potrzebowałam od zaraz jakichkolwiek wiosennych butow a to byl jedyny model jaki mi sie podobał. hm moim problemem jest też to że ciezko w jakimkolwiek sklepie znaleść tzw połówki, a buty o rozmiarze 37 są na mnie za ciasne a o nr 38 za duże

wyjsciem okazała sie pianka rozciagająca buty, cena ok 9 zł. mozna ja dostac w wiekszych sklepach obuwniczych, w moim przypadku była to bata. u mnie zadziałała, buty troche sie rozciągły.
fikmiik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 08:10   #16
blee1811
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Butki cisną... Pomocy :)))

Ja właśnie wczoraj kupiłam czółenka z zamszu i wydawało mi się że są trochę za ciasne, ale pani w sklepie mi poradziła abym zamoczyła skarpetki w cieplej wodzie i pochodziła w tych butach po mieszkaniu. Muszę przyznać że już wczoraj się troszeczkę rozeszły. A jeśli chodzi o obtarcia(mnie wszystkie nowe buty muszą obetrzeć) to wychodzę z założenia że to trzeba przeczekać, tzn.zacisnąć zęby, przykleić plaster na odpowiednie miejsce i w końcu buty sie dostosują
blee1811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 10:30   #17
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: Butki cisną... Pomocy :)))

Dziewczyny a co sądzicie o butach kupowanych w sklepach odzieżowych (np. H&M, House..)? Ja kupiłam w marcu szpilki w Housie, ale do tej pory nie mogę ich rozchodzić. Próbowałam sposobu z grubymi skarpetkami - tzn. chodzę po domu w skarpetkach z froty i zakładałam te buty, żeby jakoś się rozeszły, ale nic to nie daje. Za każdym razem jak je zakładam (nie na gołą stopę) to robią mi się pęcherze na całych stopach, dwa dni temu założyłam te buty po dość długiej przerwie, chodziłam w nich nie więcej jak dwie godziny po mieście, ale wracałam już jako kaleka - stopy całe obtarte. Moja mama powiedziała mi, żebym dała sobie spokój z tymi butami (obcas niewysoki, ok. 7 cm), ale zastanawiam się, czy to nie wina sklepu ? Przecież to nie możliwe, żeby buty po takim czasie się nie rozchodziły. Macie jakieś doświadczenia z butami kupowanymi w firmówkach odzieżowych? Dać sobie spokój i poszukać czegoś w normalnym sklepie z butami, czy to po prostu taka feralna seria w Housie? Bo teraz będę musiała kupić sobie nowe szpilki, ale po moim doświadczeniu boję się...
__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 10:18   #18
Rider
Rozeznanie
 
Avatar Rider
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 717
Dot.: Butki cisną... Pomocy :)))

Ja proponuje dać sobie spokój. Nie rozeszły się, więc raczej się już nie rozejdą. Po co masz cierpieć i mieć później brzydkie stopy, których Twój TŻ nie będzie chciał obcałowywać? Nigdy nie kupiłam butów w odzieżówce, nie specjalizują się w tym, więc chyba nię będą tak dobre, ale podkreślam, że nie mam żadnych doświadczeń w tym zakresie Jednakże apeluje- daj sobie spokój z nie bardzo przyjaznymi butami
Rider jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 16:13   #19
choossen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: Butki cisną... Pomocy :)))

mam pyatnie, kupiłam buty na obcasie,po raz pierwszy bez paska lub jakiekogolwiek trzymania stopy, buty chyba nie są za amłe, bo nei cisną, mogę nawet na grubą skarpet nałożyć, ale gdy ubiore je i pochodze tak ponad 20 min w nich to zaczyna mnei boleć cała część stopy w okolicach palców, no i palce.
Z czego to może wynikać? może noga nie będąc trzymana przez pasek zsuwa się i palce naciskaja buta? czy kupienie takich ypuklych wkladek pod palce mogło by coś pomóc?
choossen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-27, 16:23   #20
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Butki cisną... Pomocy :)))

Cytat:
Napisane przez choossen Pokaż wiadomość
mam pyatnie, kupiłam buty na obcasie,po raz pierwszy bez paska lub jakiekogolwiek trzymania stopy, buty chyba nie są za amłe, bo nei cisną, mogę nawet na grubą skarpet nałożyć, ale gdy ubiore je i pochodze tak ponad 20 min w nich to zaczyna mnei boleć cała część stopy w okolicach palców, no i palce.
Z czego to może wynikać? może noga nie będąc trzymana przez pasek zsuwa się i palce naciskaja buta? czy kupienie takich ypuklych wkladek pod palce mogło by coś pomóc?
a to nie wina po prostu wysokiego obcasa?
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 17:58   #21
choossen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: Butki cisną... Pomocy :)))

raczej nie,mam buty na wyższych obcasach- tyle że z paskiem. obcas ma może ma 5 cm
choossen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.