Problem z farba POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-29, 22:56   #1
Eyeshadow__
Raczkowanie
 
Avatar Eyeshadow__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Bergen Norwegia
Wiadomości: 128
GG do Eyeshadow__
Unhappy

Problem z farba POMOCY


Hej dziewczyny !!!
Z gory przepraszam jesli ten post juz byl ale przeszukalam forum i nigdzie nie moglam znalezc informacji na temat tej farby.

Kupilam ta farbe http://allegro.pl/58-allwaves-farba-...443311132.html w odcieniach sredni kasztan i dodatkowo emulsje utleniajac 9% dokladnie ta : http://allegro.pl/proximus-profesjon...501027329.html

dlatego, ze chcialabym roswietlic wlosy o 2-3 tony

Moje wlosy siegaja do lopatek , ciemniejszy braz ,w miare geste,farbowane od paru lat, bede farbowac farba purpurowy sredni kasztan.

Wiem, ze moze wam wydac sie to glupie ale mam straszny problem bo nie wiem jak wymieszac ta farbe z ta emulsja. Farba ma 100ml a ten utleniacz 1l.
1. Ile dac farby a ile tej emulsji ?
2. Odrosty mierzą 2 cm a chciaabym jednolity kolor calych wloskow.. ile wiecej minut trzymac na odrostach ?


Bardzo, naprawdę bardzo Was prosze o pomoc

. Z gory pozdrawiam i dziekuje.
Eyeshadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 01:23   #2
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Problem z farba POMOCY

Z góry mówię że nie jestem fryzjerką więc nie mam doświadczenia.


Moim zdaniem powinnaś wymieszać 50/50. Sama mam włosy o podobnej długości i ja miałam 2 opk farby. Gdzie w sumie mi wyszło 100ml farby i 100 utleniacza.

Zauważ że jest to sklep fryzjerski więc produkty sprzedawane są w dużych ilościach.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 16:41   #3
Eyeshadow__
Raczkowanie
 
Avatar Eyeshadow__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Bergen Norwegia
Wiadomości: 128
GG do Eyeshadow__
Red face Dot.: Problem z farba POMOCY

hmmmmm tyle, ze wydaje mi sie, ze az 100ml farby i jeszcze utleniacz to bedzie na moje wlosy za duzo..

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Dziewczyny a wiecie moze czy przed farbowaniem moge nalozyc jakas odzywke lub maske na wlosy zeby tak ich nie zniszczyc ? czy wplynie to jakos n jakosc koloryzacji ?
Eyeshadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 18:43   #4
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Problem z farba POMOCY

Cytat:
Napisane przez Eyeshadow__ Pokaż wiadomość
hmmmmm tyle, ze wydaje mi sie, ze az 100ml farby i jeszcze utleniacz to bedzie na moje wlosy za duzo..

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Dziewczyny a wiecie moze czy przed farbowaniem moge nalozyc jakas odzywke lub maske na wlosy zeby tak ich nie zniszczyc ? czy wplynie to jakos n jakosc koloryzacji ?
na długie gęste 100 ml, na krótsze możesz 75-50ml. mieszasz proporcje 1:1 , lub 1:1,5 (więcej utleniacza)
Nakładasz na nieumyte włosy i tyle. Niektórzy nakładają olej np. kokosowy przed farbowaniem. Jak nie chcesz niszczyć to kup słabszy utleniacz (np.6% wystarczy jeśli nie rozjaśniasz mocno koloru włosów) lub ten rozcieńcz wodą żeby otrzymać 6%.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 21:03   #5
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Problem z farba POMOCY

Reguła jest prosta. Chcesz rozjaśnić o 2-3 tony przy utleniaczu 9 %:
-jeśli interesują Cię 2 tony odpowiednia proporcja to 1:1
-jeśli interesują Cię 3 tony (3-4) proporcja to 2:1 ( dwie porcje utleniacza na porcję farby).
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 13:21   #6
Eyeshadow__
Raczkowanie
 
Avatar Eyeshadow__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Bergen Norwegia
Wiadomości: 128
GG do Eyeshadow__
Dot.: Problem z farba POMOCY

Dzieki dziewczyny, bardzo mi pomoglyscie
Troszke se boje, ze poniszcze wlosy...no ale chcialabym w koncu rozjasnic wlosy o 2-3 tonu(cale zycie pomykam w ciemnym brazie) juz nie moge patrzec w lustro.... ...

a czy nalozenie przed farbowaniem oleju na wlosy nie zmieni jakosci koloryzacji? (zmieszalam arganowy z migdalowym)

i jesli zmieszam ten utleniacz z 1:1 to jaki czas trzymania polecacie ?

Uzywala w ogole ktoras z Was tej farby ?

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
na długie gęste 100 ml, na krótsze możesz 75-50ml. mieszasz proporcje 1:1 , lub 1:1,5 (więcej utleniacza)
Nakładasz na nieumyte włosy i tyle. Niektórzy nakładają olej np. kokosowy przed farbowaniem. Jak nie chcesz niszczyć to kup słabszy utleniacz (np.6% wystarczy jeśli nie rozjaśniasz mocno koloru włosów) lub ten rozcieńcz wodą żeby otrzymać 6%.
Jak rozcienczyc go z woda zeby wyszedl 6% ??

Ale ze mnie glupol :P
Eyeshadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 13:30   #7
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Problem z farba POMOCY

Na opakowaniu farb Allwaves wszystko jest napisane - jakie proporcje zastosować, na jak długo itp. Tubkę możesz wykorzytać na 2-3 razy zależnie od długości włosów.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-01, 15:42   #8
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Problem z farba POMOCY

Cytat:
Napisane przez Eyeshadow__ Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny, bardzo mi pomoglyscie
Troszke se boje, ze poniszcze wlosy...no ale chcialabym w koncu rozjasnic wlosy o 2-3 tonu(cale zycie pomykam w ciemnym brazie) juz nie moge patrzec w lustro.... ...

a czy nalozenie przed farbowaniem oleju na wlosy nie zmieni jakosci koloryzacji? (zmieszalam arganowy z migdalowym)

i jesli zmieszam ten utleniacz z 1:1 to jaki czas trzymania polecacie ?

Uzywala w ogole ktoras z Was tej farby ?

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------


Jak rozcienczyc go z woda zeby wyszedl 6% ??

Ale ze mnie glupol :P
Jak chcesz podjasnic to nie rozcieńczaj. Ale z drugiej strony nawet 9% może nie podjaśnić, jesli wcześniej farbowałaś na b.ciemny kolor, bo farba usunie naturalny barwnik, ale nie usunie poprzedniej farby...
(do tego jest dekoloryzacja, ale ona niszczy włosy). Co do oleju to nie próbowałam, wiem tylko, że niektóre dziewczyny tak robią Możesz dać go tylko na końcówki np.

Czas trzymania powinien być na pudełku/ w pudełku. Jak nie to trzymaj standardowo 25-30min.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:17   #9
Eyeshadow__
Raczkowanie
 
Avatar Eyeshadow__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Bergen Norwegia
Wiadomości: 128
GG do Eyeshadow__
Dot.: Problem z farba POMOCY

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Jak chcesz podjasnic to nie rozcieńczaj. Ale z drugiej strony nawet 9% może nie podjaśnić, jesli wcześniej farbowałaś na b.ciemny kolor, bo farba usunie naturalny barwnik, ale nie usunie poprzedniej farby...
(do tego jest dekoloryzacja, ale ona niszczy włosy). Co do oleju to nie próbowałam, wiem tylko, że niektóre dziewczyny tak robią Możesz dać go tylko na końcówki np.

Czas trzymania powinien być na pudełku/ w pudełku. Jak nie to trzymaj standardowo 25-30min.
nie sa ciemnego brazu..mogløabym nawet powiedziec, ze teraz juz nawet splukal sie do sredniego popytam dziewczyn z forum o olejowaniu czy wiedza cos na temat olejowania pod farbe
Eyeshadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 08:41   #10
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Problem z farba POMOCY

Cytat:
Napisane przez OlaMaj Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to wszelkie odżywki czy inne środki odżywcze stosuje się po farbowaniu, gdy włos jest bardzo osłabiony po farbowaniu.

_________________________ _____
niekoniecznie czasem do farby są dodawane olejki do dodania do farby (np. Vitality's, choć to silikony zawiera pewnie), a L'Oreal dodawał kiedyś serum zabezpieczające na końcówki przed farbowaniem.

Przypomniało mi się jeszcze jedno, Eyeshadow_ kupiłaś farbę i oksydant, a kupiłaś odżywkę zakwaszającą po farbowaniu? Jesli nie to "po" płukankę octową z octu jabłkowego i wody zrób przynajmniej żeby domknąć łuski.

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2013-09-02 o 20:53 Powód: usuniecie linka
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:15.