fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-13, 14:47   #1
elfik_06
Przyczajenie
 
Avatar elfik_06
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 14
Smile

fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja


Ja ma takie pytanie. Kiedyś juz stosowałam tabletki antykoncepcyjne Harmonet ze wzgledow oczywistych jak i dla poprawy cery. Nastepnie mialam przerweok roku. teraz znow chce powrocic do zazywania ale poniewaz mam niedoczyność tarczycy i zazywam letrox 100 jakie moglabym stosowac tabletki antykoncepcyjne zeby w 100% czuc sie bezpiecznie i zeby tabletki nie szkodziły sobie na wzajem prosze o jak najszybsza odpowiedz.
elfik_06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 19:48   #2
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Podłączę się pod pytanie,bo mnie to też ciekawi.Mam podobną sytuację.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 22:24   #3
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

UP!!
Dręczy mnie ten sam problem: Przyjmuję od ok. pół roku harmonet i stosowałam przez krótki okres Euthyrox 50 (na niedoczynność tarczycy) + mestinon.. Moja ginekolog na moje pytanie czy mogę brać te leki i czy nie zmniejszy to stopnia zabezpieczenia odpowiedziała (jakoś tak od niechcenia ) " nic się nie stanie.." . Ale jakoś mnie to nie przekonało.. Euthyrox przyspiesza metabolizm w organiźmie a mestinon bodajże poprawiał perystaltykę jelitową, a na ulotce tabletek anty pisze jak wół żeby unikać substancji przyspieszających perystaltykę żołądkowo-jelitową.. Więc jak? Chwilowo moja ginekolog jest na urlopie, muszę poczekać na nią (jak i na okres ) a stresuję się niesamowicie

Wie ktoś coś na ten temat?
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 00:02   #4
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Biore euthyrox od 7-8lat, od 4rech lat tabletki anty i nic mi nie jest. Tabletki sie nie "gryza", mamusia nie jestem :P Tabletki anty zostaly mi przepisane przez ginekologa-endokrynologa, wiec musiala pani doktor wiedziec co robi
Cytat:
Napisane przez Dark_Kicia_Miau! Pokaż wiadomość
UP!!
Dręczy mnie ten sam problem: Przyjmuję od ok. pół roku harmonet i stosowałam przez krótki okres Euthyrox 50 (na niedoczynność tarczycy) + mestinon.. Moja ginekolog na moje pytanie czy mogę brać te leki i czy nie zmniejszy to stopnia zabezpieczenia odpowiedziała (jakoś tak od niechcenia ) " nic się nie stanie.." . Ale jakoś mnie to nie przekonało.. Euthyrox przyspiesza metabolizm w organiźmie
Tak, to prawda. Przyspiesza, ale nie ma to zadnego wplywu na tabletki, poniewaz majac niedoczynnosc, twoj metabolizm jest duuuzo wolniejszy. Gdy zazywasz euthyrox metabolizm masz taki jaki jes w normalnym zdrowym organizmie.
Cytat:
a mestinon bodajże poprawiał perystaltykę jelitową, a na ulotce tabletek anty pisze jak wół żeby unikać substancji przyspieszających perystaltykę żołądkowo-jelitową.. Więc jak? Chwilowo moja ginekolog jest na urlopie, muszę poczekać na nią (jak i na okres ) a stresuję się niesamowicie

Wie ktoś coś na ten temat?
Skoro pisze jak wol to nie mozna. Em, swoja droga, jestes pewna ze bierzesz mestinon, bo nic nie pisza o poprawie perystaltyki...
Cytat:
jakie moglabym stosowac tabletki antykoncepcyjne zeby w 100% czuc sie bezpiecznie
Te ktore dobierze ginekolog.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 11:05   #5
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Thx... tak mi się zdaje że pisało na ulotce mestinonu o tej "perystaltyce" bo ja biorę go napewno z racji miastenii ale pisało coś kiedyś też o jakichś zaburzeniach jelitowych (tak mi się kojarzy..) niestety, ulotki nie znalazłam a w sieci też nic nie wyszukałam na ten temat..
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 08:58   #6
magdziah:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 40
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Biore euthyrox od 7-8lat, od 4rech lat tabletki anty i nic mi nie jest. Tabletki sie nie "gryza", mamusia nie jestem :P Tabletki anty zostaly mi przepisane przez ginekologa-endokrynologa, wiec musiala pani doktor wiedziec co robi
Tak, to prawda. Przyspiesza, ale nie ma to zadnego wplywu na tabletki, poniewaz majac niedoczynnosc, twoj metabolizm jest duuuzo wolniejszy. Gdy zazywasz euthyrox metabolizm masz taki jaki jes w normalnym zdrowym organizmie. Skoro pisze jak wol to nie mozna. Em, swoja droga, jestes pewna ze bierzesz mestinon, bo nic nie pisza o poprawie perystaltyki...
Te ktore dobierze ginekolog.
hej a mam pytanko, bo ja tez biore tabletki antykoncepcyjne rano i dowiedzialam sie ze mam brac euthyrox rano. I mam problem bo nie wiem czy moge je obiie brac rano, czy lepiej anty przestawic na wieczor. Mogłabyś mi doradzić, jak ty je bierzesz?
magdziah:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 11:16   #7
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Możesz brać rano, razem. Nie ma to najmniejszego znaczenia, robie tak od zawsze i nic sie nie stalo. Z czasem tylko gdy zaczelam np. wymiotowac po pascie do zebow tabletki bralam godzine dwie po przebudzeniu i po myciu zebow.
Pamietaj tylko ze euthyrox nalezy brac rano na czczo, najlepiej tuz po przebudzeniu, wlasnie wtedy naturalnym cyklem twoj organizm by wytwarzal ten hormon. No i nie zapominaj o sniadanku 30-40 minut po wzieciu euthyroxu.
Zalezy to tez od tego jak wolisz brac tabletki, czy rano czy wieczorem
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-22, 09:47   #8
DarkLilly
Raczkowanie
 
Avatar DarkLilly
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 319
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Ja planuję zacząć brać tabletki antykoncepcyjne.Od 4 lat biorę Letrox 50,bo choruje na chorobę Hashimoto,i właśnie nie wiem,czy w związku będę mogła brać pigułki.
Nie wiecie przypadkiem jak to wygląda?
DarkLilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 10:59   #9
streptococus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 784
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Jesli lekarzowi ginekologowi i endokrynologowi powiesz ze chcesz zaczac brac tabletki anty, wowczas przepisza tobie tbletki kotre nie beda wchodzily z soba w reakcje, pozatym hormony wytawarzane przez tarycze i jajniki to dwa zupęlnie inne hormony o dwuch roznych funkcjach
__________________
Jeśli do ludzia tuli sie ludź,
to ludź do ludzia musi coś czuć

pozdrovionka

taaadaaaam
streptococus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 12:24   #10
DarkLilly
Raczkowanie
 
Avatar DarkLilly
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 319
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Mam chyba głupie pytanie. Biorę tabletki antykoncepcyjne,a w najbliższym czasie mam mieć robione badanie krwi TSH na tarczycę i w niedługim czasie wybieram się do szpitala na operację.
Mam 17 lat i moja matka nic nie wie a tych tabletkach i chybaby mnie zabiła gdyby wiedziała,że ja JUŻ (jest dość staroświecka).
I w związku z tym chciałabym się dowiedzieć,czy jest to istotne przy pobycie w szpitalu to,że biorę tabletki? Czy mogą one zmieniać wyniki TSH? Czy endokrynolog zobaczy,że je biorę i o to mnie zapyta? ( na każdą wizytę muszę iść z matką i panicznie bym nie chciała,żeby ona się dowiedziała o tabletkach anty).
DarkLilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 07:21   #11
DarkLilly
Raczkowanie
 
Avatar DarkLilly
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 319
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Bardzo proszę o odpowiedź. Od dobrych paru lat choruję na chorobę Hashimoto (coś jakby niedoczynność tarczycy),brałam leki,a od paru miesięcy biorę tabletki anty i wszystko jest w porządku. Jednak niedługo będę musiała mieć wyciętą tarczycę i przez parę miesiecy nie mogę brać żadnych leków na nią. Czyli,ja to tak rozumiem,organizm będzie całkowicę pozbawiony hormonów tarczycy. No i teraz pojawia się problem. Co z tabletkami anty? W ich ulotce jest napisane tylko i wyłącznie jakie leki kolidują z nimi,nie ma nic o braku naturalnych hormonów. Słyszałam,że nieleczona niedoczynność tarczycy powoduje problemy z zajściem w ciążę,a brak tarczycy to jest taka jakby maksymalna niedoczynność chyba. Czyli,że powinna powodować jeszcze większe problemy. No i teraz nie wiem. Jakoś się boję,że tabletki anty nie będą działać jak powinny.
Co wy myślicie na ten temat?
__________________
Moje życiowe plany?...

KOCHAć I BYć KOCHANYM!


DarkLilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 09:02   #12
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Mysle ze najlepiej by bylo gdybys porozmawiala o swoich watpliowosciach z lekarzem, o tej bezplodnosci przy niedoczynnosci jest roznie. Ja mam niedoczynnosc a z plodnoscia nie mam problemu...
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 09:19   #13
agusia1308
Raczkowanie
 
Avatar agusia1308
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 49
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Hej, ja tez lecze sie na Hashimoto , biore letrox 75 , w monencie kiedy zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne przybrałam na wadze z 10 kilogramów bez wiekszej zmiany nawyków zywieniowych i nie moge zrzucic , nawet stosujac diete i chodzac na aerobik , bylam u lekarza powiedzial ze to mogło to wpłynac na metabolizm tarczycy i przemiana materi jest o wiele wolnijsza i tezba ustalic inna dawke letroxu. tak było w moim przypadku, ale kazdy organizm rzadzi sie troche innymi prawami. A jesli chodzi o skutecznosc tabletek antykoncepcyjnych , to ich działanie w zadnym wypadku nie jest osłabione.
agusia1308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 06:47   #14
Anu666
Raczkowanie
 
Avatar Anu666
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nibylandii
Wiadomości: 68
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Witajcie
Mnie też ten problem dotyczy w pewnym stopniu. Tzn prawie 5 tygodni temu miałam podany jod 131 bo stwierdzono u mnie Gravesa-Basedova. Dziś idę do endokrynologa na pierwszą wizytę kontrolną i po prostu jego zapytam. Moja ginekolog stwierdziła, że tabsy odpadają i zostaje prezerwatywa + środki plemnikobójcze
nie ukrywam, że oprócz tego chciałabym podłączyć kurację izotreotoniną czyli zacząć brać aknenormin, a dermatolog bez doustnej antykoncepcji mi tego nie przepisze (mama zrobiła wielkie oczy w tym wypadku - ale bez nie można??Dodam, że mam 23 lata)
po jodzie i tak nie mogę sobie przez ok 2 lata pozwolić na żadną ciążę a w przypadku aknenorminu to już wogóle wykluczone
ale się rozpisałam - zdam relację jak wrócę od endo
Pozdrawiam
__________________

Anu666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 07:19   #15
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez Anu666 Pokaż wiadomość
nie ukrywam, że oprócz tego chciałabym podłączyć kurację izotreotoniną czyli zacząć brać aknenormin, a dermatolog bez doustnej antykoncepcji mi tego nie przepisze (mama zrobiła wielkie oczy w tym wypadku - ale bez nie można??Dodam, że mam 23 lata)
Jakiś nadgorliwy ten dermatolog.

Owszem, przy takim leczeniu trzeba stosować skuteczną antykoncepcję, lekarze nawet robią test ciążowy przed przepisaniem tego leku pacjentce. Ale... nie można nikogo zmusić do antykoncepcji, której ktoś nie chce. A już na pewno nie można nikogo zmusić do hormonów.

Poza tym tabletka nie znaczy: skutecznie. Możesz przestać je brać. Lekarz jakiś naiwny jest wierząc, że z jego zalecenia ktoś będzie przestrzegał dokładnie metody anty, jeśli do tej pory tego nie robił.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 11:36   #16
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Podczas badań okresowych w pracy stwierdzono u mnie podwyższone TSH (niecałe 6)

zrobiłam USG tarczycy - wszystko OK, tylko mam mała tarczycę, FT4 - w normie

jedyny objaw niedoczynności to nadwaga, której nie mogę zgubić

mam iść do endokrynologa (badania robiła międzu świętami a sylwestrem)

dostałam Euthyrox N25 ... wiem, że Yasmin osłabia działanie Euthyrox

Czy powinno się w takiej sytuacji odstwić antykoncepcje hormonalną? ... oby nie
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 21:50   #17
seyahat22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

[QUOTE=DarkLilly;9510088]Bardzo proszę o odpowiedź. Od dobrych paru lat choruję na chorobę Hashimoto (coś jakby niedoczynność tarczycy),brałam leki,a od paru miesięcy biorę tabletki anty i wszystko jest w porządku. Jednak niedługo będę musiała mieć wyciętą tarczycę i przez parę miesiecy nie mogę brać żadnych leków na nią.

Jakto wyciętą???? Z jakiego powodu??? Hashimoto to chyba wręcz przeciwwskazanie do wycinania czegokolwiek, jako że to niedoczynnosc i organizm sam "zjada" tą biedną tarczycę, a przecież nie o to chodzi!
seyahat22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 09:15   #18
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Witam. Zastanawiam sie ponownie nad antykoncepcja (tabletki) bylam u ginekologa w przychodni (tam to juz wiecie jak bywa) i przepisal mi novynette , ostatnie tsh robilam koncem marca -wynik bardzo dobry i ponownie bede robic koncem wrzesnia, a anty zaczela bym brac poczatkiem sierpnia. Czy moze byc tak ze anty moga pogorszyc wyniki tsh? czy srednio 2 miesiace jak bede przyjmowac te anty i puzniej zrobie tsh to bedzie dobry czas na sprawdzenie czy moze lepiej robic to wczesniej? konsultowalyscie to ze swoim endokrynologiem? raz pamietam ze pytalam i mowil ze nie ma przeciwskazan ale to bylo moze rok temu... Dodam ze ginekolog powiedzial ze nie ma zadnego problemu no ale wole zasiegnac jeszcze waszwj opini co wy byscie zrobily?
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 22:31   #19
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Podłączam się pod pytanie koleżanki wyżej.
I też jestem ciekawa czy antykoncepcja hormonalna ma jakiś wpływ na tarczycę, a raczej jej odstawienie. Od 3ms nie stosuję żadnych środków antykoncepcyjnych, schudłam w miesiąc 5kilo, udało mi się przytyć 2kg ale znów poleciałam w dół o te dwa.
__________________
Niby miasto, a świnie luzem chodzą
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-12, 08:19   #20
Malenska
Zadomowienie
 
Avatar Malenska
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 149
GG do Malenska
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Ja zażywam Euthyrox 125 i do niego miałam zaproponowane dwa rodzaje tabletek tylko one podobno nie wpływają na tarczycę w sensie nie powodują zmiany metabolizmu oraz tylko na nie nie wpływa suplementacja tyroksyny w sensie zmniejszającym działanie antykoncepcyjne. Ja akurat ze względu na operację kręgosłupa i aktualną rehabilitację nie mogę zajść w ciążę więc zdecydowałam się na jedną z nich, po drugich mam straszne ataki trądziku. Te leki to Regulon i Atywia.
Malenska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 11:35   #21
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez Malenska Pokaż wiadomość
Ja zażywam Euthyrox 125 i do niego miałam zaproponowane dwa rodzaje tabletek tylko one podobno nie wpływają na tarczycę w sensie nie powodują zmiany metabolizmu oraz tylko na nie nie wpływa suplementacja tyroksyny w sensie zmniejszającym działanie antykoncepcyjne. Ja akurat ze względu na operację kręgosłupa i aktualną rehabilitację nie mogę zajść w ciążę więc zdecydowałam się na jedną z nich, po drugich mam straszne ataki trądziku. Te leki to Regulon i Atywia.
Rozmawiałam w czwartek z lekarzem, powiedział, że tabletki anty mają inne hormony niż te, które produkuje tarczyca i tabletki nie mają wpływu na tarczycę. I teraz któremu lekarzowi wierzyć, co jeden to inaczej mówi
Pobrał mi krew, po wyniki mam iść w czwartek lub piątek. Boję się trochę.
__________________
Niby miasto, a świnie luzem chodzą
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 11:50   #22
Malenska
Zadomowienie
 
Avatar Malenska
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 149
GG do Malenska
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez roksanula Pokaż wiadomość
Rozmawiałam w czwartek z lekarzem, powiedział, że tabletki anty mają inne hormony niż te, które produkuje tarczyca i tabletki nie mają wpływu na tarczycę. I teraz któremu lekarzowi wierzyć, co jeden to inaczej mówi
Pobrał mi krew, po wyniki mam iść w czwartek lub piątek. Boję się trochę.

Zarówno tyroksyna ( hormon tarczycy) jak i estrogeny zawarte w tabletkach anty są hormonami których sterowaniem w organizmie steruje przysadka mózgowa. Zażywając tabletki anty wpływamy na przysadkę i blokujemy wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za owulację i to ona daje sygnał jajnikom żeby nie produkowały jajeczek, z tego też względu tabletki anty mimo że są to estrogeny wpływają na leki na tarczycę, co jest zresztą zawarte nawet w ulotce euthyroxu Aczkolwiek są na rynku dostępne leki antykoncepcyjne które w dużo mniejszym stopniu lub już praktycznie zerowym reagują z tarczycą i to są te dwa które ja wymieniłam, bynajmniej o tych dwóch poinformował mnie ginekolog i potwierdziłam to u endokrynologa.
Malenska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 11:53   #23
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

To ja już teraz zgłupiałam
Co prawda nie mam w planach tabletek... Ale i tak zgłupiałam.
Dzięki za posta!
__________________
Niby miasto, a świnie luzem chodzą
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 12:03   #24
Malenska
Zadomowienie
 
Avatar Malenska
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 149
GG do Malenska
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez roksanula Pokaż wiadomość
To ja już teraz zgłupiałam
Co prawda nie mam w planach tabletek... Ale i tak zgłupiałam.
Dzięki za posta!


Wiesz są lekarze i lekarze, ja bardzo długo szukałam swojego ginekologa i endokrynologa mam do nich wielkie zaufanie i wiem, że są to lekarze którym się chce i którzy staną na głowie a postawią właściwą diagnozę.

Z tarczycą jest tak, że np wielu lekarzy uważa że jak jest norma kliniczna to jej się należy trzymać, a normy hormonów tarczycy są dla ogółu takie same i dla kobiet w okresie rozrodczym i dla tych po menopauzie, ba normy są takie same dla kobiet i mężyczyzn. Dlatego PTG i PTE wraz z WHO ustaliły jakie powinny być normy dla kobiet w różnych okresach życia bo tarczyca jest bardzo ważna. I tak kobiety w okresie rozrodczym powinny mieć TSH 1-1,5 a tymczasem zdarza się że ktoś przyjdzie z wszystkimi objawami niedoczynności, ma TSH 3 to go odsyłają z kwitkiem bo norma jest do 4 zamiast zacząć suplementować tyroksynę. Paranoja jakaś, ale niestety nie wielu lekarzy zna lub też stosuje się do tych zaleceń.

Ja moim lekarzom wierze bo dopiero im udało się wyprowadzić moje hormony na prostą, nadal nie jest super ale jest lepiej niż było więc wierzę, że to co mi powiedzieli jest prawdą, zresztą potwierdzają to ulotki i euthyroxu i moich tabletek anty.
Malenska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 08:46   #25
180380
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 130
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Witam.
Mercilon stosuje juz ponad rok od czerwca wiem ze choruje na niedoczynnosc hashimoto i przyjmuje lek euthyrox, czytalam rozne fora i stronki czy euthyrox nie zmniejsza skutecznosci tabletek antykoncepcyjnych i opinie sa tak różne ze juz zglupialam, jedno mowia ze zmniejsza koncepcje inni ze wlasnie tabletki anty zwiekszaja zapotrzebowanie na hormon tarczycowy. Tez sie wczoraj dowiedzialam ze euthyrox przyjmowlam przez ponad miesiac zle, gdyz przyjmowalam je rano razem, moj endo przepisujac mi euthyrox wiedzial ze anty przyjmuje rano i nic nie wspomnial ze powinnam zmienic pore ich przyjmowania. Sama juz nie wiem co tym wszystkim myslec, czy ktos moze mi odpowiedziec czy euthyrox zmniejsza skutecznosc mercilonu? Nie moge zadzwonic do gina bo jest na urlopie;/ a edno nic mi nie mowil o tym
__________________
29.04.2010r - 56,1 kg (158 cm)
17.06.2010r.- 51,9kg
marzenie - 49 kg
180380 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 09:02   #26
annussiaa91
Raczkowanie
 
Avatar annussiaa91
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 168
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Ja też leczę się od 7 lat na niedoczynność tarczycy. Dawkę Euthyroxu co chwilę muszę mieć większą. Biorę tabletki antykoncepcyjne. Lekarz endokrynolog i ginekolog wyjaśnili mi, że tabletki na tarczyce przywracają ją do stanu takiego jaki ma każdy inny człowiek. A tabletki antykoncepcyjne to inna bajka i nie mają na siebie wpływu. I tyle.. więc normalnie biorę
__________________
Zapuszczam włosy.
37 cm -> 40 cm -> 43 cm -> 46cm -> 50cm -> 55cm -> 60 cm ->
annussiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 13:40   #27
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez annussiaa91 Pokaż wiadomość
Ja też leczę się od 7 lat na niedoczynność tarczycy. Dawkę Euthyroxu co chwilę muszę mieć większą. Biorę tabletki antykoncepcyjne. Lekarz endokrynolog i ginekolog wyjaśnili mi, że tabletki na tarczyce przywracają ją do stanu takiego jaki ma każdy inny człowiek. A tabletki antykoncepcyjne to inna bajka i nie mają na siebie wpływu. I tyle.. więc normalnie biorę
Ginekolog, do której chodziłam do tej pory, ponad rok temu powiedziała mi, że przy niedoczynności tarczycy, na jaką choruję, tabletki anty odpadają. Nie muszę mówić, jak wielkie oczy zrobiłam. Nie trafiłam jeszcze do tej pory na dobrego ginekologa, gdyż z wizyt u mojej dotychczasowej nie byłam w ogóle zadowolona. Z tego co czytam, wiele osób poswiadcza, iż nie ma absolutnie żadnych przeciwskazań do brania tabletek anty
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 19:05   #28
madzik925
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 10
GG do madzik925
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Witam serdecznie! Chciałabym zacząć brać tabletki antykoncepcyjne. Kwestia w tym taka, że leczę się na tarczycę, a dokładnie na chorobę Haschimoto. Tutaj muszę dobrze zorganizować swoje wizyty u lekarzy, gdyż w sytuacji, kiedy biorę już leki hormonalne na pewno będę musiała mieć starannie dobrane tabletki antykoncepcyjne. Myślicie że wizyta u ginekologa wystarczy by ten dobrał do mnie jakieś tabletki?? Czy najpierw powinnam porozmawiać o tym z endokrynologiem, wykonać ewentualne badania czy co tam będzie potrzebne, i dopiero po tym udać się do ginekologa ?? Proszę o radę!!
madzik925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 19:16   #29
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: fachowa porada:tarczyca a antykoncepcja

Ja najpierw rozmawiałam z ginekolog, która miała dostęp do moich wyników. Wszystko zalezy od terminu wizyty Na twoim miejscu konsultowałabym się jednak z endokrynologiem, co ona o tym sądzi, a następnie wybrałabym się do ginekologa.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:02.