Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2021-04-09, 19:42   #1
Nemmeziis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomo¶ci: 10

Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?


Cze¶æ wszystkim.
Piszê do Was tego posta,poniewa¿ pozna³am naprawdê m±drego faceta na swojej drodze,z którym mogê podyskutowaæ praktycznie o wszystkim. Na dodatek podoba mi siê bardzo fizycznie. Spêdzamy z sob± czas naprawdê ¶wietnie mimo,¿e na t± chwilê dzieli nas dziesi±tki kilometrów,poniewa¿ obecnie mieszkam na po³udniu Polski,ale planujê przeprowadzkê do Trójmiasta,gdzie mieszka mój T¯ tak¿e odleg³o¶æ nie jest dla mnie problemem,poniewa¿ lada moment zostanie ona przez nas pokonana po mojej przeprowadzce. Oczywi¶cie przenoszê siê w te rejony z powodów zdrowotnych oraz zawodowych.


Wszystko by³oby piêkne,gdyby nie Zespó³ Aspergera,który mój T¯ ma zdiagnozowany i z tego powodu ma przyznan± grupê. Ogólnie nie mam nic do osób nieneurotypowych,ogólnie jestem bardzo tolerancyjn± i akceptuj±c± ró¿ne mniejszo¶ci dziewczyn±.


Niestety podejrzewam,¿e ZA mo¿e odpowiadaæ za rzeczy,które wrêcz doprowadzaj± mnie do powa¿nego smutku i zastanawiam siê,czy ten zwi±zek ma szanse przetrwaæ. Nigdy nie mia³am do czynienia z osobami z ZA i mogê przesadzaæ w swoich obserwacjach zatem proszê o ocenê sytuacji przez Was. Oto rzeczy,które niestety denerwuj± mnie strasznie u mojego T¯. Nie jeste¶my d³ugo par±. Raptem miesi±c.


1) Nie by³o u nas tego tzw. "zakochania" lub "zauroczenia". Postanowili¶my spróbowaæ byæ par± bo podobamy siê fizycznie oraz intelektualnie. To powoduje,¿e zastanawiam siê czy On jest zdolny do kochania,poniewa¿ ani razu nie pad³y z Jego ust czu³e s³owa. Gdy witamy siê to witamy siê poprzez podanie rêki. Gdy chce siê do Niego przytuliæ to On potrzebuje chwili na to. Ogólnie nie ma nic spontanicznego,wszystko musi byæ z góry zaplanowane lub On potrzebuje chwili namys³u. Z jego strony nie ma kompletnie namiêtno¶ci.Wszystko ja muszê inicjowaæ.


2) Kontakt - z niewiadomych powodów T¯ nie chce rozmawiaæ ze mn± przez telefon,woli kontakt przez Messenger na którym jest raz na jakis czas. Rozmowy z nim musz± zawsze byæ zaplanowane. Gdy potrzebujê rozmowy z Nim np gdy jest mi smutno i mocniej za Nim zatêsknie to Jej nie dostaje .Nie odbiera telefonów ode mnie a na Messengerze go nie ma. Gdy poruszy³am ten temat to On powiedzia³,¿e nie lubi rozmów telefonicznych bo czuje siê niekomfortowo. Ogólnie bardzo boli mnie to,¿e ma³o rozmawiamy gdy siê nie spotykamy. Potrafi prze 3 dni nie odzywaæ siê i nie dawaæ ¿adnego znaku ¿ycia. Mo¿e przesadzam. Mo¿e to normalne,¿e bêd±c w zwi±zku s± dni ¿e nie gada siê ze soba......


3) Seks - On jest prawiczkiem i jestem jego pierwsz± dziewczyn± w ¿yciu.Nigdy ¿adnej nie mia³ (on ma 24 lata a ja 27). Gdy mia³o przyj¶æ co do czego to ci±gle tylko wychodzi³o to z mojej inicjatywy.Ok - rozumiem to,ale On ci±gle mówi,¿e chcia³by,ale....musi siê prze³amaæ.


Ogólnie T¯ ma wykszta³cenie,robi magistra obecnie.Potrafi zadbaæ o siebie,jest czysty, funkcjonuje samodzielnie choæ z tego co zauwa¿y³am to jest maminsynkiem a Jego matka jest silnie nadopiekuñcza i ci±gle sie Jej s³ucha i boi siê przeciwstawiæ. Przyk³ad ? Jeste¶my na randce i nie mo¿emy nawet wspólnie spêdziæ nocy bo Jego matka uwa¿a,¿e ..... uwaga mogê zrobiæ mu krzywdê i ¿e Ona musi mnie poznaæ aby On móg³ ze mn± spêdziæ noc
Nemmeziis jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-09, 20:08   #2
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomo¶ci: 20 859
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

ZA nie jest tu problemem (na razie). Jak dla mnie sens tego przekre¶la punkt 1. Pakujesz siê w relacjê z rozs±dku w imiê w sumie czego? Tylko b³agam, nie kolejna "bo za moment 30-tka a ja dalej sama". Strasznie to wszystko letnie i... szkoda gadaæ.
__________________
¯egnaj Wiza¿ Forum. Tyle lat za nami. Witaj ¯ycie po Wiza¿u (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-09, 20:13   #3
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomo¶ci: 8 319
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

No matka ma syna z pewnym zaburzeniem, wiêc pewnie st±d siê bior± te lêki. Poza tym Ty jeste¶ jego pierwsz± dziewczyn±, my¶lê ¿e mog³oby to jej przej¶æ z czasem.

Nie mam zdiagnozowanego zespo³u Aspergera, ale jestem osob± do¶æ mocno introwertyczn±. Nienawidzê rozmów przez telefon, nawet z osobami, które dobrze znam, przychodz± mi z trudem. Ale dla mnie "dobrze znam" oznacza zdecydowanie d³u¿ej ni¿ miesi±c Rozumiem, co czujesz - sta³oby siê (odpukaæ) co¶ z³ego, potrzebowa³aby¶ pomocy, dzwonisz do faceta, a on nie odbierze od Ciebie telefonu. Ze swoim partnerem, z którym czu³am siê swobodnie, nie mia³am ju¿ ¿adnego problemu z rozmowami telefonicznymi. Ale w³a¶nie, czu³am siê swobodnie, by³am ju¿ z nim przez jaki¶ d³u¿szy czas. My¶lê, ¿e tutaj te¿ z czasem móg³by inaczej reagowaæ na rozmowy telefoniczne z Tob±.

Nie znam siê na zespole Aspergera. Mo¿e warto by by³o, gdyby¶ poradzi³a siê specjalisty? Mo¿e on by pomóg³ rozwiaæ Twoje w±tpliwo¶ci, wyja¶ni³ pewne zachowania, jak reagowaæ itp?
karawanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-09, 20:13   #4
Nemmeziis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Poka¿ wiadomo¶æ
ZA nie jest tu problemem (na razie). Jak dla mnie sens tego przekre¶la punkt 1. Pakujesz siê w relacjê z rozs±dku w imiê w sumie czego? Tylko b³agam, nie kolejna "bo za moment 30-tka a ja dalej sama". Strasznie to wszystko letnie i... szkoda gadaæ.

Rozmawiali¶my na ten temat i ogólnie rozwinê³a siê z tego g³êbsza dyskusja,która mi te¿ da³a w pewnym stopniu pewne przemy¶lenia. Z jednej strony On sam zaznaczy³,¿e jest to Jego pierwszy w ¿yciu zwi±zek i kompletnie nie wie jak ma siê zachowaæ w takiej sytuacji i ¿e jest to co¶ nowego dla Niego,ale jednocze¶nie On woli byæ ze mn± a nie z inn± dziewczyn±.Powiedzia³,¿e Jego problemy mog± wynikaæ z ZA. To mi da³o te¿ do my¶lenia.



Tak samo ja z Nim. A je¶li chodzi o uczucia to aby nie jest przypadkiem tak,ze mi³o¶æ przychodzi z czasem ? Mia³am sytuacje,¿e faceci po poznaniu mnie wyznawali mi mi³o¶æ i odbiera³am to jako przejaw desperacji.


Sama nie wiem co mam o tym wszystkim my¶leæ bo poza tymi problemami jest nam naprawdê dobrze z sob±.
Nemmeziis jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-09, 20:15   #5
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomo¶ci: 8 319
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Cytat:
Napisane przez Nemmeziis Poka¿ wiadomo¶æ
Rozmawiali¶my na ten temat i ogólnie rozwinê³a siê z tego g³êbsza dyskusja,która mi te¿ da³a w pewnym stopniu pewne przemy¶lenia. Z jednej strony On sam zaznaczy³,¿e jest to Jego pierwszy w ¿yciu zwi±zek i kompletnie nie wie jak ma siê zachowaæ w takiej sytuacji i ¿e jest to co¶ nowego dla Niego,ale jednocze¶nie On woli byæ ze mn± a nie z inn± dziewczyn±.Powiedzia³,¿e Jego problemy mog± wynikaæ z ZA. To mi da³o te¿ do my¶lenia.



Tak samo ja z Nim. A je¶li chodzi o uczucia to aby nie jest przypadkiem tak,ze mi³o¶æ przychodzi z czasem ? Mia³am sytuacje,¿e faceci po poznaniu mnie wyznawali mi mi³o¶æ i odbiera³am to jako przejaw desperacji.


Sama nie wiem co mam o tym wszystkim my¶leæ bo poza tymi problemami jest nam naprawdê dobrze z sob±.
No wiadomo, ¿e mówienie "kocham Ciê" po miesi±cu jest zazwyczaj podejrzanie i zazwyczaj nie jest szczere. Ale na tym etapie powinna¶ czuæ zakochanie, zauroczenie, motylki, niecierpliwie czekaæ na ka¿de spotkanie - czyli rozumiem, ¿e nie czujesz nic z tych rzeczy?
karawanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-09, 20:20   #6
Nemmeziis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Cytat:
Napisane przez karawanna Poka¿ wiadomo¶æ
Ale na tym etapie powinna¶ czuæ zakochanie, zauroczenie, motylki, niecierpliwie czekaæ na ka¿de spotkanie - czyli rozumiem, ¿e nie czujesz nic z tych rzeczy?

Czu³am i nawet to wyra¿a³am w stosunku do Niego w ró¿noraki sposób,ale niestety On powiedzia³,¿e czuje siê z tym niekomfortowo,dlatego przesta³am.


A wyra¿a³am to m.in. poprzez mówienie do Niego "Kochanie".On stwierdzi³,¿e czuje siê niekomfortowo z tym i od tamtego momentu na si³ê zaczê³am t³umiæ te motyle w brzuchu,zauroczenie i niecierpliwo¶æ bo uzna³am,¿e to co¶ ze mn± nie tak i ¿e powinnam przestaæ tak siê zachowywaæ w stosunku do Niego.


Aczkolwiek to jest dziwne bo mamy ju¿ za sob± swój pierwszy poca³unek,trzymamy siê za rêkê,przytulamy siê,lubimy siê pie¶ciæ (ale nie seks) a nie mogê do Niego mówiæ "Kochanie".... trochê dziwna dla mnie sytuacja.
Nemmeziis jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-09, 20:23   #7
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomo¶ci: 8 319
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Cytat:
Napisane przez Nemmeziis Poka¿ wiadomo¶æ
Czu³am i nawet to wyra¿a³am w stosunku do Niego w ró¿noraki sposób,ale niestety On powiedzia³,¿e czuje siê z tym niekomfortowo,dlatego przesta³am.


A wyra¿a³am to m.in. poprzez mówienie do Niego "Kochanie".On stwierdzi³,¿e czuje siê niekomfortowo z tym i od tamtego momentu na si³ê zaczê³am t³umiæ te motyle w brzuchu,zauroczenie i niecierpliwo¶æ bo uzna³am,¿e to co¶ ze mn± nie tak i ¿e powinnam przestaæ tak siê zachowywaæ w stosunku do Niego.


Aczkolwiek to jest dziwne bo mamy ju¿ za sob± swój pierwszy poca³unek,trzymamy siê za rêkê,przytulamy siê,lubimy siê pie¶ciæ (ale nie seks) a nie mogê do Niego mówiæ "Kochanie".... trochê dziwna dla mnie sytuacja.
Ja "kochanie" do swojego faceta zaczê³am mówiæ jako¶ najwcze¶niej po pó³☠roku zwi±zku Te¿ nie lubiê jak kto¶ za szybko wyskakuje z takimi s³odkimi s³ówkami, deklaracjami itp.
karawanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2021-04-09, 20:24   #8
Nemmeziis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Czyli po prostu powinnam poczekaæ najzwyczajniej w ¶wiecie ?
Nemmeziis jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-09, 20:25   #9
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomo¶ci: 20 859
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Cytat:
Napisane przez karawanna Poka¿ wiadomo¶æ
No wiadomo, ¿e mówienie "kocham Ciê" po miesi±cu jest zazwyczaj podejrzanie i zazwyczaj nie jest szczere. Ale na tym etapie powinna¶ czuæ zakochanie, zauroczenie, motylki, niecierpliwie czekaæ na ka¿de spotkanie - czyli rozumiem, ¿e nie czujesz nic z tych rzeczy?
Amen. Jak facet jest dla nas, to nie trzeba z tego tematu robiæ dyskusji. To nie film W. Allena.

"On, jego, jemu" w ¶rodku zdania ma³± liter±. Sk±d ostatnio ten trend? (Chyba, ¿e kolejny raz ta sama trolluj±ca tu ostatnio osoba, bo styl bardzo podobny)
__________________
¯egnaj Wiza¿ Forum. Tyle lat za nami. Witaj ¯ycie po Wiza¿u (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-04-10 o 02:10
Ellen_Ripley jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-09, 20:56   #10
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomo¶ci: 2 508
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Cytat:
Napisane przez Nemmeziis Poka¿ wiadomo¶æ
Czyli po prostu powinnam poczekaæ najzwyczajniej w ¶wiecie ?
Powinna¶ zrobiæ co uwa¿asz ¿e bêdzie dla ciebie teraz najkorzystniejsze. Nie to co powinna¶ bo jest s³uszne i moralne. Nie co powinna¶ w swojej wizji bycia lepsz± osob±, nie co inni uwa¿aj± ¿e by teoretycznie zrobili na twoim miejscu. Nie to co mo¿e przynie¶æ jaki¶ rezultat za rok a w tym czasie bêdziesz rozchwiana, nieszczê¶liwa, przygnêbiona czekaniem, zlêkniona wynikiem tego czekania, niewiedz±ca ju¿ teraz kiedy powiesz stop temu czekaniu i przed³u¿aj±ca to w nieskoñczono¶æ.



Ja np.uwa¿am ¿e czekanie bêdzie dla ciebie bardzo niekorzystne. Mamy to combos beznadziejnych przes³anek 1. czekanie na co¶ co ma du¿e prawdopodobieñstwo w ogóle siê nie pojawiæ z jego strony ze wzglêdu na zaburzenie ze spektrum autyzmu 2. twój brak uczucia zauroczenia/zakochania i satysfakcji z obecnego stanu uczuciowego 3. twoje pytanie siê obcych ludzi co powinna¶ i oczekiwania ¿e zostaniesz wynagrodzona za po¶wiêcenie w czekaniu i bêdzie ten happy end. Za rok te¿ przyjdziesz i bêdziesz siê pytaæ obcych co powinna¶ robiæ bo wyst±pi powszechny mechanizm gdzie im wiêcej siê "zainwestuje" (czasu, emocji, "czekania") tym trudniej uci±æ kiedy ca³a akcja nie rokuje tylko nierozs±dnie odwleka i odwleka a¿ idzie siê na dno z d³ugami których mo¿na by³o unikn±æ.
Overcooked jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-09, 20:58   #11
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 2 825
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

nie mam zdiagnozowanego Aspergera, ale rowniez jestem wysoko introwertyczna. Z partnerem zaczelam rozmawiac przez telefon po ok. 4 miesiacach zwiazku, poniewaz rozmowy telefoniczne sa dla mnie niekomfortowe.

Spotykacie sie dopiero miesiac. To, co proponujesz wprowadziloby w zalopotanie niektore osoby neurotypowe, a co dopiero ze spektrum.

Zwolnij nieco z wyznawaniem uczuc, spedzaniem nocy. Daj mu czas na poczucie sie bezpiecznie.

Jednak najlepsza rade napisala Overcooked, zwiazek jest tez dla Ciebie,a nie tylko dla niego

Edytowane przez b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Czas edycji: 2021-04-09 o 20:59
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-09, 20:58   #12
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomo¶ci: 2 283
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Wydaje siê, ¿e tu wiêkszym problemem jest relacja z mam± ni¿ ZA. Intuicyjnie czujê, ¿e to za jej spraw± s± te 3 dniowe przerwy i inne dziwactwa, czy strach przed blisko¶ci± (bo mama mowi ze ktos moze mnie zraniæ, wiec musze sie baæ).


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
niemanicka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-09, 21:04   #13
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Jedyny problem widzê tutaj w relacji faceta z matk±.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-09, 21:45   #14
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 12 833
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Cytat:
Napisane przez niemanicka Poka¿ wiadomo¶æ
Wydaje siê, ¿e tu wiêkszym problemem jest relacja z mam± ni¿ ZA. Intuicyjnie czujê, ¿e to za jej spraw± s± te 3 dniowe przerwy i inne dziwactwa, czy strach przed blisko¶ci± (bo mama mowi ze ktos moze mnie zraniæ, wiec musze sie baæ).


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
Niekoniecznie. Osoby z zespo³em Aspergera nie maj± a¿ tak du¿ych potrzeb blisko¶ci jak inni.. Mog± siê izolowaæ. Nie lubi± zmian, st±d te awersje ch³opaka do nieplanowanych rozmów. Aby ¿y³o wam siê lepiej musia³abys zdobyæ siê na spore ograniczenia. Osoby z ZA trzeba ostrzegaæ gdy zmienia siê plany lub pojawia siê co¶ nag³ego, inaczej mog± ¼le reagowaæ.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-09, 22:45   #15
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 505
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88633422]Jedyny problem widzê tutaj w relacji faceta z matk±.[/QUOTE]


Zgadzam siê.



A ta chemia i motyle z Twojej strony to w koñcu s± czy nie ma? Bo raz piszesz, ¿e nie by³o zakochania czy zauroczenia, a potem znów, ¿e musia³a¶ t³umiæ swe odczucia... to w koñcu poci±ga Ciê jako mê¿czyzna, czy nie?
__________________
Kpiê i o drogê nie pytam.
linaya jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-10, 01:15   #16
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomo¶ci: 5 097
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

To dopiero miesi±c, a ch³opak nie ma ¿adnych do¶wiadczeñ damsko-mêskich. Nie dziwota, ¿e wszystko idzie powoli, jak to przy pierwszych razach. A ¿e prze¿ywa je kilka lat pó¼niej ni¿ rówie¶nicy i 10 lat pó¼niej ni¿ Ty, to inna kwestia.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-10, 06:00   #17
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podró¿y
Wiadomo¶ci: 6 906
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Cytat:
Napisane przez lulka19 Poka¿ wiadomo¶æ
Niekoniecznie. Osoby z zespo³em Aspergera nie maj± a¿ tak du¿ych potrzeb blisko¶ci jak inni.. Mog± siê izolowaæ. Nie lubi± zmian, st±d te awersje ch³opaka do nieplanowanych rozmów. Aby ¿y³o wam siê lepiej musia³abys zdobyæ siê na spore ograniczenia. Osoby z ZA trzeba ostrzegaæ gdy zmienia siê plany lub pojawia siê co¶ nag³ego, inaczej mog± ¼le reagowaæ.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
No w³a¶nie...
Autorko, czyta³a¶ co¶ na temat choroby Twojego ch³opaka? Ja nie jestem ¿adn± specjalistk± w tej dziedzinie, przeczyta³am raptem jedna ksi±¿kê, ale ju¿ ona da³a mi pojêcie, ¿e te "dziwactwa" Twojego partnera s± standardowymi zachowaniami osób z ZA. Obawa przed blisko¶ci±, przepadnie w swój ¶wiat bez kontaktu, uwielbienie zaplanowanych czynno¶ci i powtarzalno¶ci. Bêd±c z nim musisz siê na to godziæ.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-10, 06:23   #18
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomo¶ci: 8 319
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Poka¿ wiadomo¶æ
No w³a¶nie...
Autorko, czyta³a¶ co¶ na temat choroby Twojego ch³opaka? Ja nie jestem ¿adn± specjalistk± w tej dziedzinie, przeczyta³am raptem jedna ksi±¿kê, ale ju¿ ona da³a mi pojêcie, ¿e te "dziwactwa" Twojego partnera s± standardowymi zachowaniami osób z ZA. Obawa przed blisko¶ci±, przepadnie w swój ¶wiat bez kontaktu, uwielbienie zaplanowanych czynno¶ci i powtarzalno¶ci. Bêd±c z nim musisz siê na to godziæ.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Te¿ odnoszê wra¿enie, jakby Autorka w ogóle nie zapozna³a siê z tym zaburzeniem i nie zdawa³a sobie sprawy jak ono wygl±da. Co jest moim zdaniem dziwne, bo jednak zdecydowa³a siê wej¶æ w bli¿sz± relacjê z facetem... Czyli najpierw co¶ robi, a pó¿niej dopiero my¶li?
karawanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-10, 07:17   #19
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 12 833
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

No tak jest, i albo autorka go bierze z ca³ym dobrodziejstwem inwentarza, albo siê rozstaj±. Nacisk do zmian bêdzie tu dawa³ odwrotny skutek.
Je¶li chodzi o mamê, to byæ mo¿e ma to do siebie, ¿e matki ludzi niepe³nosprawnych lubi± byæ blisko na wypadek gdyby co¶ siê dzia³o.
Osoba z takimi zaburzeniami jak Asperger mo¿e nie byæ do koñca ¶wiadoma pewnych rzeczy. Planowanie ¿ycia domowego typu zakupy, sprz±tanie, mo¿e j± przerastaæ. Dobrze mieæ jaka¶ osobê, która bêdzie w razie czego z boku by pomóc.

Mam teraz podobny problem z wujkiem. Ma on niew±tpliwie j±ka ¶ forumê autyzmu, ale nie ma diagnozy. Mo¿na go naci±gn±æ na wszystko. On nie ma kompletnie wiedzy jak zaplanowaæ remont, który teraz robi, przez co ka¿dy go oszukuje. A¿ ¿al patrzeæ...

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-10, 09:04   #20
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomo¶ci: 1 331
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Po co jeste¶ z facetem, do którego nie czujesz zauroczenia, ani zakochania?
parallel_roads jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-10, 10:07   #21
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 7 360
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Cytat:
Napisane przez parallel_roads Poka¿ wiadomo¶æ
Po co jeste¶ z facetem, do którego nie czujesz zauroczenia, ani zakochania?

Cytat:
Napisane przez Nemmeziis Poka¿ wiadomo¶æ
Czu³am i nawet to wyra¿a³am w stosunku do Niego w ró¿noraki sposób,ale niestety On powiedzia³,¿e czuje siê z tym niekomfortowo,dlatego przesta³am.
Ja niestety niestety nie da³abym rady ¿yæ w takich zwi±zku. Mo¿esz czekaæ, ale nagrody w postaci 100% zmiany nie bêdzie, bo wiêkszo¶æ zachowañ jest standardowa dla ZA.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-11, 12:32   #22
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomo¶ci: 2 522
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Zastanów siê, po co ci taki zwi±zek w którym od samego pocz±tku czujesz siê niekomfortowo? Dlaczego siê chcesz w to pakowaæ?
__________________

targowisko:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211273
lola23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-11, 22:45   #23
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomo¶ci: 7 847
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Cytat:
Napisane przez Nemmeziis Poka¿ wiadomo¶æ
Rozmawiali¶my na ten temat i ogólnie rozwinê³a siê z tego g³êbsza dyskusja,która mi te¿ da³a w pewnym stopniu pewne przemy¶lenia. Z jednej strony On sam zaznaczy³,¿e jest to Jego pierwszy w ¿yciu zwi±zek i kompletnie nie wie jak ma siê zachowaæ w takiej sytuacji i ¿e jest to co¶ nowego dla Niego,ale jednocze¶nie On woli byæ ze mn± a nie z inn± dziewczyn±.Powiedzia³,¿e Jego problemy mog± wynikaæ z ZA. To mi da³o te¿ do my¶lenia.



Tak samo ja z Nim. A je¶li chodzi o uczucia to aby nie jest przypadkiem tak,ze mi³o¶æ przychodzi z czasem ? Mia³am sytuacje,¿e faceci po poznaniu mnie wyznawali mi mi³o¶æ i odbiera³am to jako przejaw desperacji.


Sama nie wiem co mam o tym wszystkim my¶leæ bo poza tymi problemami jest nam naprawdê dobrze z sob±.
Mysle, ze na pewno chlopak potrzebuje czasu. Nawet osoba bez ZA po miesiacu relacji jest jeszcze zagubiona zwlaszcza jak to swiezy zwiazek. Wszystkiego ludzie sie ucza etapami. Nie mozna oczekiwac ze chlopak majac pierwsza dziewczyne od razu po paru dniach sie na nia rzuci i bedzie namietny seks. Wiadomo ze brakuje tej smialosci, chlopak tez bo sie jak wypadnie. Na pewno tutaj trzeba cierpliwosci. Musicie sie poznawac i oswajac ze soba. Tak samo z czulymi gestami - nie kazdy jest bardzo wylewny. Co do rozmow przez telefon to nie kazdy je lubi.

Na pewno ZA moze miec wplyw na Wasze zycie, ale to juz zalezy od wielu czynnikow czy on pracuje nad tym, czy chodzi na terapie?

Z tego co slyszalam osoby z ZA traktuja relacje bardziej pragmatycznie. Jak najbardziej moze kochac, ale moze nie wiedziec jak okazac te uczucia. Moze sie chyba tego po prostu nauczyc. Tak jak innych zachowan spolecznych.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-12, 05:27   #24
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomo¶ci: 800
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Ja tez bym wymiksowala sie z takiego zwiazku

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-13, 10:49   #25
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomo¶ci: 879
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Nie czyta³am wszystkich odpowiedzi.

Spotyka³am siê z mê¿czyzn±, u którego podejrzew³am tego typu zaburzenia. Przede wszystkim brakowa³o mu empatii, nie rozumia³ np. co oznaczaj± ³zy (jak to piszê to brzmi wrêcz absurdalnie, ale tak by³o). Mia³ sk³onno¶ci do bardzo d³ugich monologów, np. pó³ godziny na spacerze potrafi³ mówiæ o czym¶ i ciê¿ko by³o co¶ wtr±ciæ. Nie umia³ utrzymaæ kontaktu wzrokowego, chyba by³o to dla niego niekomfortowe. By³a sytuacja, kiedy wyjecha³ za granicê na 2 tygodnie i siê nie kontaktowa³, bo by³ zajêty i serio nie rozumia³ dlaczego mam z tym problem (znowu pewnie brzmi jak jaki¶ niez³y *ujek, ale on powa¿nie tego nie rozumia³).
Ogólnie mimo trwaj±cej 1,5 roku znajomo¶ci (gdzie tylko pocz±tkowe miesi±ce to by³o spotykanie siê z perspektyw± powa¿nego zwi±zku, a potem bardziej na luzie), uwa¿am, ¿e ten cz³owiek nie pozwoli³ mi siê do siebie zbli¿yæ, czu³am mur wokó³ niego, nie czu³am, ¿e go znam i ¿e w ogóle ktokolwiek mo¿e go poznaæ w taki sposób jak chce siê poznaæ mê¿czyznê do zwi±zku.

Mo¿e kogo¶ to oburzy, ¿e tak sama zdiagnozowa³am faceta, ale mia³ naprawdê bardzo dziwne aspo³eczne zachowania, a zarazem przeb³yski geniuszu w pewnych dziedzinach. Mo¿e to nie asperger...

W ka¿dym razie Autorko moim zdaniem bêd±c z nim w zwi±zku skazujesz siê na emocjonaln± samotno¶æ. Mo¿esz nie czuæ oparcia w takim partnerze, bo on wielu rzeczy nie rozumie, nawet dosyæ podstawowych. Problem seksu te¿ nie jest b³ahy moim zdaniem i nie s±dzê, ¿e siê to jako¶ bardzo zmieni.
lavieenrose789 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-13, 12:13   #26
Antoiineette
Rozeznanie
 
Avatar Antoiineette
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomo¶ci: 821
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Autorko, je¶li ju¿ na pocz±tku Ci sporo rzeczy nie pasuje, to z czasem nie bêdzie lepiej. ZA mo¿e sporo utrudniaæ, do tego te relacje z matk± (które pewnie po¶rednio wynikaj± z faktu, ¿e ch³opak ma ZA i matka siê o niego martwi).
Ja np nie wesz³abym w zwi±zek z osob± z takim zaburzeniem i nie dziwi mnie je¶li kto¶ inny ma te¿ z tym problem.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
So in America when the sun goes down and I sit on the old broken-down river pier watching the long, long skies over New Jersey (...), I think of Dean Moriarty, I even think of Old Dean Moriarty the father we never found, I think of Dean Moriarty.”
Antoiineette jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-13, 13:59   #27
zimnaaa
Raczkowanie
 
Avatar zimnaaa
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 67
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Zale¿y wszystko od tego czy oboje bêdziecie pracowaæ nad tym by wszystko ze sob± dogadaæ. Je¿eli nie chcesz siê w to bawiæ i widzisz teraz ¿e nie podo³asz to czy w tym wszystkim jest jeszcze sens?
zimnaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-13, 14:23   #28
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomo¶ci: 929
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Cytat:
Napisane przez Antoiineette Poka¿ wiadomo¶æ
Autorko, je¶li ju¿ na pocz±tku Ci sporo rzeczy nie pasuje, to z czasem nie bêdzie lepiej. ZA mo¿e sporo utrudniaæ, do tego te relacje z matk± (które pewnie po¶rednio wynikaj± z faktu, ¿e ch³opak ma ZA i matka siê o niego martwi).
Ja np nie wesz³abym w zwi±zek z osob± z takim zaburzeniem i nie dziwi mnie je¶li kto¶ inny ma te¿ z tym problem.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Tez tak sadzê. Niewa¿ne czy to ZA czy po prostu inna cecha osobowosci, wchodzenie z kims w relacje na zasadzie "zmieni siê" jest zawsze z³ym pomys³em.
Lapis_Lazuli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-04-14, 17:46   #29
Nemmeziis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: Zwi±zek z ch³opakiem z Zespo³em Aspergera - przesadzam ?

Jeszcze jaki¶ czas temu,gdy nie mia³am takich wiêkszych potrzeb uczuciowych to w sumie bym to przebola³a,ale niestety sama po swoich reakcjach organizmu i ogólnie psychologicznych widzê,¿e ten zwi±zek nie ma przysz³o¶ci.
O ZA dowiedzia³am siê wiele z internetu dlatego,¿e mam w swoim towarzystwie du¿o osób nale¿±cych do tzw."mniejszo¶ci" i po prostu poznaj±c T¯ wysz³am pocz±tkowo z za³o¿enia,¿e uprzedzenia do osób nieneurotypowych s± przesadzone i ¿e nie powinno siê wszystkiego co ludzie mówi± na ich temat braæ do serca.
Ale niestety widzê,¿e T¯ po prostu uznaje,¿e nie odzywanie siê do swojej laski przez parê dni to co¶ normalnego dla Niego.Na moj± propozycjê wyjazdu w góry odpowiedzia³,¿e nie lubi czego¶ takiego bo to nie jest produktywne .


Tak¿e dziêkuje wszystkim dziewczynom,¿e pomog³y¶cie mi u¶wiadomiæ ¿e ten zwi±zek nie ma przysz³o¶ci najzwyczajniej w ¶wiecie.
Nemmeziis jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2021-04-14 18:46:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.