Bardzo zmotywowana ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-10, 18:17   #1
simultaneously
Raczkowanie
 
Avatar simultaneously
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 63
Unhappy

Bardzo zmotywowana ;)


Witam wiem, że jest mnóstwo wątku typu ''chcę schudnąć'', ''jak schudnąć'' itd. Ale bardzo chciałbym, aby ktoś podszedł do mojej sytuacji indywidualnie
Przejdę do rzeczy, mam 19 lat, ważę obecnie 65kg na 168 cm. Bardzo mnie to denerwuję, a jednocześnie jestem podłamana, bo nie ma mi kto doradzić, jak mam wziąć się za siebie. Chcę schudnąć 5 kg, w możliwie krótkim czasie. Moje najbardziej problematyczne miejsca to uda, są za grube, pupa, boczki i brzuch te ż wiadomo. Jakieś 6 miesięcy temu ważyłam 59 kg co bardzo mnie satysfakcjonowało, ale brak czasu, podjadanie, słodycze, mało ruchu dało się we znaki . Teraz bardzo chcę schudnąć. Moja akcja odchudzania trwa od 3 dni; od 3 dni nie tknęłam słodyczy, nie jem po 18, ograniczam jedzenie, zaczęłam ćwiczyć, konkretnie 2 razy w tygodniu biegam ( 4 km biegu przeplatanego szybkim marszem ) ćwiczę w domu, rowerek, brzuszki, przysiady, rozciąganie ok. 30 minut, jak na razie. Nie mam wiele czasu, bo mam trochę zajęć w ciągu dnia. Prosze mi doradzić, co jeść ( w szczególności), czego się absolutnie wystrzegać, co dołożyć do ćwiczeń, co może mi pomóc, chcę spalić tłuszcz, nie chce mieć mięśni...dodam, że zażywam regularnie chrom od ponad 3 tygodni, 2 tyg temu po obiedzie, teraz od tygodnia biorę go rano...Proszę o jakieś cenne wskazówki, bardzo mi zależy na waszej pomocy
simultaneously jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 22:32   #2
kataszaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 47
GG do kataszaa
Dot.: Bardzo zmotywowana ;)

Jeśli chodzi o diety to raczej ekspertem nie jestem. na pewno odstawić słodycze, nie jeść po 18, nie zapominać o śniadaniu, o lekkostrawnosci posiłków. Pić duuużo wody. Jeść często a mało, a nie duzo a rzadko. Owoce i warzywa. jeśli chodzi o dietę, to myśle, ze coś ciekawego znadziesz tutaj: www.vitalia.pl poza tym mozesz tam rozwiązać taki test w którym piszesz swoje dane i Ci przekażą jakieś cenne rady, coś zaproponują. Polecam.
Co do ćwiczeń, do spalania tkanki tłuszczowej przede wszystkim aerobik, biegi i skakanka, ale przy tym dużo rozciągania, bo inaczej tylko mięśnie wzmocnisz.
Powodzenia życzę.
kataszaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 13:01   #3
sylwusia3688
Rozeznanie
 
Avatar sylwusia3688
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 579
Dot.: Bardzo zmotywowana ;)

Cytat:
Napisane przez kataszaa Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o diety to raczej ekspertem nie jestem. na pewno odstawić słodycze, nie jeść po 18, nie zapominać o śniadaniu, o lekkostrawnosci posiłków. Pić duuużo wody. Jeść często a mało, a nie duzo a rzadko. Owoce i warzywa. jeśli chodzi o dietę, to myśle, ze coś ciekawego znadziesz tutaj: www.vitalia.pl poza tym mozesz tam rozwiązać taki test w którym piszesz swoje dane i Ci przekażą jakieś cenne rady, coś zaproponują. Polecam.
Co do ćwiczeń, do spalania tkanki tłuszczowej przede wszystkim aerobik, biegi i skakanka, ale przy tym dużo rozciągania, bo inaczej tylko mięśnie wzmocnisz.
Powodzenia życzę.
Kolację należy jeść 3 godziny przed snem (czyste białko nawet godzinę przed snem), więc ta rada jest bzdurą, chyba że chodzisz spać przed 22
__________________
Zaczynam nowe życie...

Jillian
Tiffoczki
Mel B
Zumba
sylwusia3688 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 16:00   #4
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Bardzo zmotywowana ;)

Cytat:
Napisane przez simultaneously Pokaż wiadomość
Witam wiem, że jest mnóstwo wątku typu ''chcę schudnąć'', ''jak schudnąć'' itd. Ale bardzo chciałbym, aby ktoś podszedł do mojej sytuacji indywidualnie
Przejdę do rzeczy, mam 19 lat, ważę obecnie 65kg na 168 cm. Bardzo mnie to denerwuję, a jednocześnie jestem podłamana, bo nie ma mi kto doradzić, jak mam wziąć się za siebie. Chcę schudnąć 5 kg, w możliwie krótkim czasie. Moje najbardziej problematyczne miejsca to uda, są za grube, pupa, boczki i brzuch te ż wiadomo. Jakieś 6 miesięcy temu ważyłam 59 kg co bardzo mnie satysfakcjonowało, ale brak czasu, podjadanie, słodycze, mało ruchu dało się we znaki . Teraz bardzo chcę schudnąć. Moja akcja odchudzania trwa od 3 dni; od 3 dni nie tknęłam słodyczy, nie jem po 18, ograniczam jedzenie, zaczęłam ćwiczyć, konkretnie 2 razy w tygodniu biegam ( 4 km biegu przeplatanego szybkim marszem ) ćwiczę w domu, rowerek, brzuszki, przysiady, rozciąganie ok. 30 minut, jak na razie. Nie mam wiele czasu, bo mam trochę zajęć w ciągu dnia. Prosze mi doradzić, co jeść ( w szczególności), czego się absolutnie wystrzegać, co dołożyć do ćwiczeń, co może mi pomóc, chcę spalić tłuszcz, nie chce mieć mięśni...dodam, że zażywam regularnie chrom od ponad 3 tygodni, 2 tyg temu po obiedzie, teraz od tygodnia biorę go rano...Proszę o jakieś cenne wskazówki, bardzo mi zależy na waszej pomocy
Idywidualnie to Ty sama musisz wziąć się za siebie i wprowadzić w życie to, co sprawdzono na innych. My CIę nie znamy, nie jesteśmy lekarzami, nie mamy możliwości zrobienia prób wydolnościowych, sprawdzenia składu ciała, poziomu hormonów itp., więc możemy doradzić to, co zgodnie ze wspóczesną wiedzą jest skuteczne w odchudzaniu. Oczywiście szczegóły dopasowujesz do swoich upodobań, przyzwyczajeń i możliwości, ale zasadniczo polecam na dobry początek zapoznanie się z zasadami zdrowego odżywiania, bo niejedzenie po 18:00 ani Ci nie pomoże trwale schudnąć, ani nie wyjdzie na zdrowie.
Zapraszam do lektury wątku o "10 przykazaniach żywieniowych" na podforum Dietetyka (podwieszony u góry). Z treningu polecam zwykły trening siłowy na całe ciało 3 x tyg., do tego bieganie ze 2 razy i - jeśli jesteś zdrowa - to za kilka tygodni zobaczysz efekt Ważne jest to, żeby i zasady odżywiania, i treningu stosować regularnie i stale, a nie przez 5 dni w tygodniu z 7 albo 15 godzin z 24.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.