Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009 - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-11, 17:00   #3301
sija
Zadomowienie
 
Avatar sija
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 189
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

ciąg dalszy:

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
u nas dzisiaj siódmy tydzień pyknął i mam wrażenie ze u mnie mniej mleka się zbiera przez noc, kiedys jak się budziłam to piersi były strasznie duże i twarde teraz takie sobie, niewiem może mi pokarm zanika
spokojnie, też tak mam, piersi dość pełne, ale nie bolą aż tak jak kiedyś rano po prostu się przystosowują

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
Justynko co do piwa bezakloholowego - pierwszy raz piłam i słowo harcerza (Emilka i Monix nie smiać się) było pyyyyyycha
żadne tam karmi, czy inne, normalne piwo tyle, że bezalkoholowe... Ja miałam tak długą przerwę w piciu, że pewnie różnicy nie wyłapałam

a ja???
Sija faktycznie wariacki tydzien i następne też będa lekko zakręcone, ale pewnie masz rację i dziecko dobrze zniesie a najwiekszą panikę będziesz siała sama
A co za kreacje kupiłaś???
Bo ja mam cztery imprezy w najbliższym czasie i cholera nie mam co na dupę założyć ... szukam inspiracji
piwo nie rób smaka
panika była wielka jak jechaliśmy na wesele ale przeżyłam to jakoś
a kieckę kupiłam taką odcinaną pod biustem, fioletową, za kolano teraz takie masowo sprzedają - przynajmniej brzuszka nie widać

Cytat:
Napisane przez Anvi Pokaż wiadomość
U nas koszmarna noc...maly od kilku dni od 2 nad ranem imprezuje , pozniej sen na godzinke i od 6 rano jedziemy z marudzeniem...teraz padl, ale juz sie budzi


Cytat:
Napisane przez fizjo83 Pokaż wiadomość
Witajcie!!
Wybaczcie ze nie odpisze ale musze wykorzystac "miedzyczas"kiedy moja mala drzemie.....
Ahhh....przepraszam ze tak narzekam ale musialam sie wygadac.
Postaram sie dzis nadrobic!!
Milego dnia!!Buziaki


Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
Specjalnie po tym, jak pytałaś wcześniej sprawdziłam, co ile je moje dziecko i tak zaczynając od północy:
24.00 - 3.30 -6.15 - 8.00 - 9.13 - 10.45 - 12.00 - 13.00 - 14.30- 16.00 - 17.35 - 18.00 - 20.10 - 21.20 - 22.11
wychodzi bardzo często i nie ma reguły... raz co godzinkę, raz co półtorej, a w nocy co trzy...
nieźle, ja jak się dobrze zastanowię, to u nas karmienia wyglądają czasowo tak: 7-11-14-17-20-23 lub od 8, zależy jak mała wstanie, za to każde karmienie trwa około godziny do półtorej nawet. Czasem wieczorem je częściej, to dochodzi jeszcze jedno karmienie na dobe. Ale przybiera ładnie, wiec w nocy jej nie budzę

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
zgubilo mi godzine pisanego posta

macie szczescie
wielkie szczęście, godzinę byśmy go czytały

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
A Amelka spała (zwróć uwagę na końcówkę fleksyjną ) z nami w łóżku bo na początku byłam zbyt obolała, żeby wstawać co godzinę a później jak próbowałam ją kłaść spać w łóżeczku, to fakt spała, ale o pierwsze - ja nie spałam, bo co zaczęła chrząkać (moje dziecko wydaje dziwne dźwięki, jakby się cały czas dusiła, czy coś, tak chrząka, trzeszczy, skrzypi...) ja nie spałam, bo miałam wrażenie, że się dusi i latałam co chwilę sprawdzać... a po drugie, to strasznie miała zimne łapki ....
No i dlatego spała z nami
Ale teraz przyniosłam z dołu koszyk, postawiłam na dwóch krzesłach koło łóżka i śpi obok mnie w koszyczku Ja jestem spokojna, bo nie marznie, jak się uleje, to mogę ją szybciutko podnieść, co prawda wygląda to dość komicznie, ale się sprawdza, przesypia w nim bardzo ładnie noce
Ania też takie odgłosy wydaje przez sen na początku co chwilkę na nią zerkałam, później zaczęłam to ignorować i też małą kładziemy do spania koło łóżka w kołysce chociaż już niedługo na noc będziemy ją kładli do łóżeczka

Buziaczku nie stresuj się umiejętnościami Dawidka przecież każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie. Ja się troche stresowałam tym brakiem zainteresowania do podnoszenia główki u małej, ale sobie powiedziałam, że przecież jej poganiać nie będę a jak Ci Dawidek ładnie rośnie jak już 74 zaczęłaś kupować
__________________
"Miłość to nie pluszowy miś, ani kwiaty,...
Ale miłość, kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze."

sija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 17:20   #3302
sija
Zadomowienie
 
Avatar sija
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 189
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
Byłyśmy dzisiaj na szczepieniu
w siódmym tygodniu życia córcia waży 5,5kg - poszła w mamę z dobrym przybieraniem na wadze
mam pytanie: jakie czopki przeciwgorączkowe można dla niej stosować ?? bo szukam po necie i znalazłam same od 3-go m-ca życia (nurofen, paracetamol, efferalgan)
Gratuluję wagi
z tego co mi aptekarka mówiła, to Efferalgan ma najmniejszą dawkę paracetamolu

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
My do niego mowimy bardzo duzo ja i tz tylko chyba nie za bardzo nam to wychodzi bo Dawid tylko patrzy i sie usmiecha, czasami cos tam mu sie wyrwie z gaworzenia, a za to mojej mamie to gadanie idzie swietnie i Dawidowi bardziej pasuje niz nasze gadanie, bo wtedy Dawid jest szczesliwy, niedosc ze sie patrzy, usmiecha na glos to jeszcze gada do niej jak najety na przemian z mama....wiec nie wiem gdzie tu tkwi tajemnica moze on nas woli sluchac a z babcia gadac
Ania gada całkiem chętnie jak zbliżę swoją twarz do niej na małą odległość

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
ja z tym moim dzieckiem nie wytrzymam śpi mi już od 12-tej godzinke posiedziałam z nią na dworze, teraz wróciłyśmy z dworu a ta dalej śpi, a mi cycek zaraz wybuchnie żeby ona tak w nocy chciała tak długo spać
polecam nocne spacery

Cytat:
Napisane przez anadun Pokaż wiadomość
Mnie się zdarzył przeciek, ale też kupa w trakcie przebierania. I z tego co wiem nie tylko ja miałam takie atrakcje
A mój Emil possał, poprawił bebilonem, położyłam go i poszłam obiad robić. Ale oczywiście zaglądam i zastanawiam się co tak cicho? A moje biedactwo leży, oczy zamknięte i stęka, stęka i za chwile jak nie pójdzie kupa a teraz dalej śpi, pewnie mu się lepiej zrobiło, bo od piątku nie kupkał. Idę go umyć, nie będzie z tym leżał biedny.
gratuluje kupki

pare rzeczy mi umknęło:
- kupki najlepiej spierają się szarym myłem, ręcznie oczywiście
- to chyba do Fizjo jeśli dobrze pamiętam u nas podobnie było z tym ulewaniem soczkiem z żołądka - przeszło samo po 2-3 dniach, a obgryzanie piąstki po jedzeniu to już norma, dziecko nie musi być głodne. Ja zawsze sprawdzam tak, że małej przystawiam palec do ust, jak łapie i śsie to ją jeszcze dokarmiam, a jak nie jest głodna to tylko złapie i zaraz językiem wypycha albo ustka tak śmiesznie zaciska i patrzy na mnie z nimą pod tytułem "pogięło cię mamuśka?"

to tyle na dziś
__________________
"Miłość to nie pluszowy miś, ani kwiaty,...
Ale miłość, kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze."

sija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 17:41   #3303
Amazonia23
Zakorzenienie
 
Avatar Amazonia23
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 856
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Hej mamuski z gory przepraszam ale nie nadrobie nie mam neta i wchodze tylko u rodzicow na nk zeby sprawdzic czy jakies wiad. mam nowe jestem wsciekla bo bez neta jak bez reki a nawet obu rąk....
Przesyłamy z Ami wszystkim mamuska i dzidziolka buziaczki...
Z nk wywnioskowałam że poczekalnia zamknięta skoro basia85 ma już szkraba przy sobie.
Uciekam zaraz i zyczę wszystkim bezkolkowych 24 godzin, przespanych nocy ,kupek za dwoch i co tam jeszcze komu sie przyda...
__________________
Naszym marzeniem byłaś Ty. Spełniłaś wszystkie nasze sny. Stałaś się częścią naszego życia Jesteś największym cudem odkrycia. =>(Ami 09.04.2009r)<=

Ciuszki




Amazonia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 17:48   #3304
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość
Słuchajcie, to jak to w końcu jest z tym budzeniem na karmienie? No i z przewijaniem, może takie małe dziecko nie jeść i nie być przewinięte przez 10 godzin?

Jak to plamy po kupach, to znaczy że Wam pieluszki przeciekają?


Gosiu - no mam nadzieję I też dzięki za instrukcję. Jeśli Ty wyglądasz tak jak wyglądasz dzięki tym ćwiczeniom, to ja dzisiaj zaczynam
A Ty jesteś po cc i to później niż ja i co, nie bałaś się ich robić?
Wiesz co, pokazałabyś, jak wiążesz Laurę w chuście. Bo ja np. nigdy nie wiem, czy nóżki nie są za szeroko i czy kręgosłup nie jest zbyt wygięty lub zbyt prosty
Karolinko ja staram sie coraz rzadziej przewijac w nocy. Jesli nie ma kupy nie zmieniam, karmie i klade szybko mala spac dalej okrutna mama ze mnie puki co nic sie nie dzieje, niema odparzen .

U mnie raz czy dwa razy przeciekl pampers ale to chyba z mojej winy bo za lekko zalozylam

Ja ta A6W robilam przed ciaza teraz jedynie spacery jeszcze sie boje robic cokolwiek
Karolinko wysle Ci instrukcje z ktorej ja sie uczylam jest napisane krok po kroku

Cytat:
Napisane przez sija Pokaż wiadomość
Ania wcina piąstkę przeważnie po jedzeniu - nigdy nie wiem, czy dalej głodna, czy tak sobie pociamkać chce
Gratulacje z okazji pierwszej tak długiej drzemki może już będzie tak spać? Ania pierwszy raz spała tak zaraz po skoku rozwojowym około 6 tygodnia i już jej tak zostało (czasem tylko się budzi, ale może ze 3 razy się zdażyło)
hehehe a dywan to i u nas raz był do czyszczenia teraz Ania robi kupki tuż przed karmieniem przeważnie więc opanowuję sytuacje
współczuję bólu zęba
No wlansie Laura skonczyla wczoraj 6 tygodni moze stad to spanie? dzis spala 4 godzinki ale zawsze cos Laurunia zawsze kupki wali miedzy karmieniami
Ja pod przewijak dalam taka mate bo mialam dosc prania dywanow teraz kiedy kupkuje to leci na mare i moge sprzatnac
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 18:37   #3305
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Buziaczek dzięki za odp
Amazonia współczuje braku neta, witaj
Małpka, Raspi, Judy dziękujemy za gratulacje

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Ja czesto podgladam kto siedzi akurat na wizazu, i widze ze duzo osob siedzi a nic nie pisze....widocznie wola tylko poczytac i nie udzielac sie....Ja tez czasami nie mam ochoty nic pisac ale nigdy nie wytrzymuje i zawsze cos nastukam
skąd ja to znam?
Fizjo czyli jesteś ze mną z tymi kg a co do odparzeń to po 6 godz w 1 pieluszce to ja niewiem czy Dawidek miałby jeszcze dupke ale po tej maści witaminowej odparzen poki co brak
Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
Monix kto Ci wisi??? Kto????
Że niby co??? Obiadu nie można nawet zrobić???? następny szpieg agrafka
a po co Ci obiad??
Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość
Monix - gratuluję kupy! Wiem coś o tym - my z mężem ostatnio mieliśmy to samo, mały nie robił kupy odm 24h i zaczął płakać i się wyginać, więc wiedzieliśmy, że mu się chce. Wzięliśmy go więc, mąż ćwiczył mu nóżkami, ja masowałam brzuszek, aż w końcu poszło. Nawet nie wiesz jak się ujcieszyliśmy, obcałowaliśmy go ze wszystkich stron :haha:
dziękujemy, mama mamę zawsze zrozumie
Cytat:
Napisane przez nicolajj Pokaż wiadomość
Ja mam - Marimera, wkłada się kawałek waty, a nie trzeba wkładów kupować.

Ale mi się nic dzisiaj nie chce...
ze ja na to nie wpadłam, do sopelka tez mozna wate wcisnąć
Jaga mój Dawid od zawsze budzi się w nocy co 2-3 godz, tęsknimy za TobąJaga...bardzo

a gdzie ta Emilka???????miała zaglądnąć no!!!!!!!!!!!

Jestem po a6w mam dość-tragedia, moje brzuszki były lepsze!
Co ja dzisiaj przeszłam Poszłam na zakupy do biedronki, chwyciłam chleb i Dawid się obudził z wielkim krzykiem wszyscy na mnie patrzyli, nikt w kolejke nie wpuscił, zostawiłam koszyk z chlebem i wyszłam bo Dawid zaczął robić się czerwony a moje ręka cała była z jego łez dziś nie był Jego dzień!
W ogóle dostałam to http://www.allegro.pl/item624924388_...przedawcy.html Dawid wcale w tym leżeć nie chce i do tego jest jakiś pokrzywiony
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 18:49   #3306
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez fizjo83 Pokaż wiadomość
Zaczelam od bebilona i chcialabym przy nim zostac.Nie chce malej robic rewolucji zmieniajac co chwile mleko.A kazde mleko bebilona generalnie ma ten sam sklad.No i zawiera Immunofortis.Poza tym Bebilon to jedno z najlepszych mlek dla dzieci na rynku.Czytajac w necie opinie znalazlam same pozytywy.
A6W to aerobiczna 6 weidera.Bardzo skuteczna ale dla wytrwalych.
A na Twoje nadgarstki coz poradzic.Nie wiem jaka masz prace-byc moze bardzo obciazajaca wlasnie te stawy.teraz dzwigajac dziecko sa dodatkowe obciazenia.Masci,zele pomoga doraznie.Na duzsza ete trzeba unikac ciezarow.
Biedna!Ah ten wstretny wizaz.
Dawid od urodzenia przez prawie miesiac pil bebilona a potem jak juz moglismy zejsc z tego mleka dla wczesniakow to przeszlismy na Nana, ja jak szukalam opini na temat mlek to znajdowalam same dobre opinie o Nanie, bardzo wiele osob go uzywa, bebilon owszem jest ciut lepszy podobno ale cenowo nie za fajny, niestety nie wyrobilibysmy z kasa na niego, teraz jeszcze tak ale jak ja przejde na wychowawczy to juz nie dlatego u nas stanelo na Nanie bo po przejrzeniu wielu forow na ten temat wiekszosc go uzywa, ja od urodzenia do konca bylam karmiona Humana ale malo znane mleko wiec nie chcialam go uzywac....ale jestem zla bo nie wiem jak bebilon ale Nan podrozal o ponad 2 zl

Co do bolu rak to wlasnie to jest to ze ja mialam prace bardzo obciazajaca rece, bo podnosilam ciezary, kilka ton na zmiane przewinelo sie przez rece, praca polegala na uzywaniu non stop rak i to do ciezkich rzeczy i wlasnie przez to odezwalo sie teraz chyba to zmeczenie rak i nie wiem co z tym zrobic
---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość
Buziaczku, mnie też ręce bolą. Ogólnie to mięśnie, ale bardziej mnie martwi lewy nadgarstek, który boli jakbym go sobie nadwerężyła
O, dzięki za dokładna instrukcję. Fajne te ćwiczenia, tylko pewnie trochę monotonne, ale można przed telewizorem je robić Ja bym zaczęła nawet dziś, ale boję się trochę po cc Czy któraś z dziewczyn po cc już je robiła?



Słuchajcie, to jak to w końcu jest z tym budzeniem na karmienie? No i z przewijaniem, może takie małe dziecko nie jeść i nie być przewinięte przez 10 godzin?

Jak dziecko dobrze przybiera na wadze to moze miec przerwe jaka chce, a dokladnie zwlaszcza w nocy bo dziecko musi sie nauczyc ze w nocy sie spi a nie je, musi sie nauczyc odrozniac noc od dnia, Dawid juz sie nauczyl, i noce przesypia cale a w dzien pije co 3-4 h, na mleku Nanie pisze ze np Dawid powinien pic 6 razy na dobe po 150 ml a on pije 5 razy na dobe po 150 ml bo ten 6 raz to niby w nocy by mu musial przypadac, ale przeciez nie bede dziecka specjalnie w srodku nocy budzic i zmuszac do picia albo nie bede mu w dzien specjalnie cisnela tego mleka jak on i tak go nie wypije bo na sile chocby nawet to mu sie nie da go wcisnac, jak ma dosc to sie butelki nie chwyci...a pomimo tego ze pije 5 a nie 6 razy to i tak bardzo dobrze przybiera na wadze bo troche wiecej niz norma, Dawid tez w nocy ma przerwe 9-10 godzin

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-05-11 o 18:52
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 20:08   #3307
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Jaga - głowa do góry, wiesz, jakiś czas temu ja też miałam wrażenie, że nic innego nie robię, tylko zajmuję się dzieckiem. Ale mi przeszło Teraz... się z tym pogodziłam Niestety, lub stety, mój Wojtek też jest dośc absorbujący, ostatnio ciągle chce żeby go nosić na rękach. Była masakra, ale kupiłam chustę i jest lepiej. A masz taki leżaczek bujaczek? Tam są wibrację i to też uspokaja dziecko. I spróbowałabym na Twoim miejscu z chustą, podobno pomaga też na kolki, no bo brzuszek jest przyciśnięty.
A co do budzenia się w nocy - Wojtek się budzi jak w zegarku co 3h. A niektóre dziewczyny mają jeszcze gorzej, karmią co 1-1,5h!!!

Anadun - mi podczas przewijania to się kupa nie raz zdarzyła a siku to już w ogóle - bardzo bardzo często Ale ubranka zawsze podnoszę wysoko, więc się nie brudzą A z pieluszki jeszcze nie wyciekła na szczęście, żeby ubranko pobrudzić To srajtki te nasze dzieciaki

Fizjo - dzięki za odpowiedzi Co do tej cc, to chyba się Ciebie posłucham, czyli poczekam 3 miesiące z brzuszkami. Został mi jeszcze miesiąc, więc wytrzymam. Mój lekarz co prawda powiedział, że wszystko już mogę robić, ale usg mi nie robił, więc wole dmuchać na zimne.
Ja też karmię sztucznie, synek ma 8 tygodni, więc właśnie decyduje, że w nocy nie będę go budzić pewnie i tak sam sie obudzi po 3h, bo zazwyczaj tak robi, ale może choć raz się uda dłużej
Fizjo, a ile mleczka w jednej porcji dajesz swojej córeczce? I ile ona waży, bo to też od wagi zależy nie?

Zanka - no właśnie nie wiem po co, ale jest szkoła, żeby karmić regularnie co okresloną liczbę godzin. Poza tym ciągle zapominam, że Twój synek jest sporo starszy od większości naszych.

Gosia - dzięx, wyślij, ale chyba jednak zostawię sobie na za jakiś czas A na basen chodzisz? Bo teraz nad tym się zastanawiam. No strasznie mi ruchu brakuje, a spacery to nie to więc chociaż na basen bym poszła.

Do wszystkich - zamierzacie chodzić z Waszymi maluchami na basen? Ja już się nie mogę tego doczekać!!!
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-11, 20:26   #3308
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość
Gosia - dzięx, wyślij, ale chyba jednak zostawię sobie na za jakiś czas A na basen chodzisz? Bo teraz nad tym się zastanawiam. No strasznie mi ruchu brakuje, a spacery to nie to więc chociaż na basen bym poszła.

Do wszystkich - zamierzacie chodzić z Waszymi maluchami na basen? Ja już się nie mogę tego doczekać!!!
Karolinko ja juz tak tesknie za basenem ze niewiem co! ale jeszcze czekam a to dlatego, ze mam jeszcze szef na srodku nie wiem czemu mi zostawili taki maly kikut na srodku
Jak bylam pare dni temu u lekarza to probowal wyciagnac i kikut zaczal krwawic . W szpitalu powiedzieli, ze to normalne wiec juz sama nie wiem .
A na basen jak najbardziej z dzieckiem kiedy w ciazy chodzilam na basem co tydzien widzialam zajecia maluskich bobaskow z mamuskami swietna sprawa
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 20:38   #3309
fizjo83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 669
GG do fizjo83
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Charlotte moja Julka skonczyla 7 tygodni i wypija 120-130 ml na raz 6 razy na dobe.No...czasami 7 razy.Wazy 4300 a waga urodzeniowa 2770.
A Twoj maly jak pije?
A jesli chodzi o karmienie to ta szkola nie jest taka glupia-ale tu chodzi generalnie o to zeby nie karmic mlekiem sztucznym dziecka czesciej niz 2,5-3 godziny bo nie zdazy przetrawic mleka.Natomiast rzadziej mozna.No i wiadomo ze nie tyczy sie to dzieci malutkich,ktore musza przybrac na wadze-wtedy trzeba regularnie co 3 godziny.Natomiast te starsze,np. nasze spokojnie moga pospac 5-6 godzin,nawet do 7 chco mojej sie to raz zdarzylo.A Zanki Filipek to juz abrdzo duzy chlopak wiec tez juz troche inaczej je i spi
Ja bym poszla z moja corcia na basen ale u mnie w miescie jest kiepskiej jakosciStrach zeby czegos nie zlapac.A do ozonowego daleko.Wiec sie wstrzymam.
A moja Julka w koncu spiWypi la mleczko i zasnela-mam nadzieje ze po calym dniu bez snu przespi te 6,moze 7 godzin
A ja sie wq....am bo inaczej tego nazwac nie mozna.I moje hormony znow szaleja na maxa.
Chcialam w czerwcu zrobic chrzciny.U nas sa w 1 i 3 sobote miesiaca.W 1 nie moge bo mam ostatni zjazd na studiach wiec mialo byc w 3 I nie bedzie.Bo dziadek-ojciec TZta ma jakis zjazd.Kurde...chcialam w maju to nie bo siostra tzta nie przyjedzie jeszcze bo jej blizniaki za male i za daleko( a sa miesiac starsze od Julki) ,teraz to.Kurde...chyba chrzciny wnuczki wazniejsze niz jakis zjazd???Sa raz w zyciu>Czy ja sie zawsze musze dostosowywac do kogos??:mu r:
Normalnie wyc mi sie chce Teraz to najchetniej bym zrobila szybkie chrzciny-tylko rodzice chrzestni i juz.A tak-bede czekac do lipca.A wlipcu znowu komus nie bedzi epasowac i w sierpniu.Moze do grudnia ochrzcze to biedne dziecko.W ogole nie rozumiem ich postawy.Sa na miejscu a tak rzadko odwiedzaja wnuczke.To moja mama schorowana autobusem przyjedzie byle tylko Juleczke zobaczyc a oni maja 10 minut a czasami nawet raz w tygodniu nie zajrza.Gdybysmy my nie chodzili to w ogole by jej nie widzieli.Nie rozumiem.:confu sed:
Chociaz rozumiem..Julka jest ostatnia w kolejnosci wnuczka.Najpierw byly blizniaki i to za nimi szaleja.
Ryczec mi sie chce. A taki mialam dzis dobry humor.
__________________
80------70-----60-----55
fizjo83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 20:55   #3310
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
a po co mam go budzić? Filip jak śpi w nocy to nie sika tak dużo jak w dzień, a kupki w ogóle w nocy nie robi. Jakby był głodny to by się sam obudził. I nie jest już taki mały, ma ponad 3 miesiące

Zanka dokladnie masz racje u nas jest identycznie wkoncu nasze maluchy to juz "starsi panowie" my nie budzimy Dawida bo po co, jak bedzie glodny to sie sam obudzi bo od kiedy przesypia cale noce 3 razy tylko sie obudzil o godzinie 2 w nocy bo byl glodny ale to tylko 3 razy od jakichs 2 m-cy, tez malo sika a kupy robi albo rano albo w ciagu dnia i tak przesypia 9-10 godzin
Dla Dawida godzina 21 to jest magiczna godzina, moze sie walic, palic, moze byc nie pojedzony, obojetnie w jakiej pozycji ale on i tak odlatuje i zasypia.....dlatego musze mu dawac mleko przed 21 bo inaczej mi pije na spiaca i nie ma juz sily wypic calej porcji tak jak np dzisiaj bo pil o 21:15 i juz na spiocha i zostawil 40 ml ze 150 ml, wybila godzina 21 Dawid juz lecial na rekach

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-05-11 o 21:09
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 21:00   #3311
Anvi
Raczkowanie
 
Avatar Anvi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 462
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość
A waga przez karmienie spada jak szalona lekarz mi az jakis shake bialkowy przepisal bom chuda jak niewiem
Anvi ja z Sacza a Ty krakow? mowisz, ze czerwiec i lipiec bedziesz wypoczywac w PL?
ej...kurcze...ładnie to tak kopać leżącego?? mi nie spada jak szalone nic oprócz piersi, bo juz tak obwisly od karmienia...
A w PL bede, bede hehehe...zjazd sie szykuje?

Cytat:
Napisane przez Jaga1111 Pokaż wiadomość
ktos jednak o mnie jeszcze pamieta....
U mnie ogolnie nie za dobrze...nie mam czasu na NIC!!!!!!!....
......-i powoli mam dosc...bycia mamą.......
Jaga, wszystkie pamietamy
Niedobrze z tymi kolkami Ale jak ktos tam pisal nerwowa atmosfera i twoje zdenerwowanie moze podobno nasilac kolki u dziecka U nas tez byly koszmarne kolki... Musisz znalezc chwile dla siebie zeby sie zrelaksowac i moze spedzic chwile z TZtem....trzymam kciuki

Cytat:
Napisane przez Masako;12255251[B
Anvi-[/B] jak ty masz wyrzuty sumienia za " masz żryj" to co j mam powiedzieć jak u mnie taka lacina szła że mąż mi pogadanke wygłosił



Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość
Karolinko ja staram sie coraz rzadziej przewijac w nocy. Jesli nie ma kupy nie zmieniam, karmie i klade szybko mala spac dalej okrutna mama ze mnie puki co nic sie nie dzieje, niema odparzen .
eee..to ja tez wyrodna...moj nieraz lezy od 20 do 8 w jednej pieluszce jak nie ma kupy odparzen brak
Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
Co ja dzisiaj przeszłam Poszłam na zakupy do biedronki, chwyciłam chleb i Dawid się obudził z wielkim krzykiem wszyscy na mnie patrzyli, nikt w kolejke nie wpuscił, zostawiłam koszyk z chlebem i wyszłam bo Dawid zaczął robić się czerwony a moje ręka cała była z jego łez dziś nie był Jego dzień!
biedna...i Dawid biedny...
U nas na zakupach tez srednio...Adaś musi yc ciagle w ruchu wiec wyglada to tak ze TZ biega z wozkiem po markecie a ja biegam za nim probujac trafic zakupami do koszyka...my tak ganiamy a mlody spi

ech...to ja ide spac, na wypadek jakby w nocy znow impreza byla...
Anvi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-11, 21:31   #3312
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez sija Pokaż wiadomość


Ania gada całkiem chętnie jak zbliżę swoją twarz do niej na małą odległość
A ja jestem szczesliwa bo Dawid wkoncu raczyl o godzinie 20 ze mna pogadac lezal mi na brzuchu z podniesiona glowa i patrzal na mnie, smial sie i nawijal jak katarynka hurra moje dziecko laskawie ze mna porozmawialo hehe i pogadalismy sobie jego jezykiem tylko szkoda ze tak zadko i to jak ma kaprys

Monix bardzo mi przykro ale ja wymieklam nie mialam czasu.....cale popoludnie i wieczor bylam na dworze, kosilam trawe a potem jak sie rozpadalo i byla burza to poszlismy z tz do garazu i zaczelismy robic lawki i stol z desek do ogrodka i tak nam zlecialo do 20, potem jedzonko i kapanko, potem przewijanie i karmienie Dawida no i tz poszedl do pracy a ja o tej godzinie za cwiczenia sie nie bede zabierac no bo pozno a wogole musialabym w kuchni albo w lazience zeby nie swiecic Dawdowi w pokoju swiatla....ehhhh ale jutro zaczne napewno a jutro jade wkoncu do firmy pozalatwiac sprawy a potem na targ po ciuchy dla siebie bo nie mam w czym chodzic.....i musze tz-towi kupic prezent na urodziny bo ma w sobote no i cos Dawidowi mam do rozwalenia 300 zl jade szalec z mama a tz zajmie sie mlodym


Gdzie wy wszystkie jestescie ???? jest dopiero godzina 22 a ja sama na wizazu siedze!!

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Dobra to pogadalam sama ze soba a teraz wkleje wam cos na poprawe humoru i ide spac...

pół żartem pół serio
Prawdziwa kobieta:::

Nigdy nie ma:
1. Czasu
2. Pieniędzy
3. W co się ubrać

Zawsze ma:
1. Rację
2. Genialne dzieci
3. Męża idiotę

Z niczego potrafi zrobić:
1. Sałatkę
2. Kapelusz
3. Awanturę małżeńską

*****************

Trzy okresy w życiu kobiety:
1. Pierwszy: Psuje nerwy swojemu ojcu
2. Drugi: Psuje nerwy swojemu mężowi
3. Trzeci: Psuje nerwy swojemu zięciowi

Trzy zwierzątka prawdziwej kobiety:
NORKI ( w szafie )
JAGUAR ( w garażu )
OSIOŁ ( co na to wszystko zarobi )




PRZYSŁOWIA POLSKIE ?

- Nie taka kobieta straszna... jak się umaluje.
- Ten się śmieje ostatni... kto wolniej kojarzy.
- Kto pod kim dołki kopie... ten szybko awansuje.
- Nie pożądaj żony bliźniego swego... nadaremno.
- Jak cię widzą...to pracuj.
- Tym chata bogata... co ukradnie tata.
- Kto rano wstaje ten... idzie po bułki.
- Nie ma tego złego... co by nam nie wyszło.
- Jak sobie pościelisz... to mnie zawołaj.
- Takich trzech jak nas dwóch... nie ma ani jednego.
- Gość w dom... żona w ciąży.

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-05-11 o 21:20
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 22:32   #3313
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość


Zanka - no właśnie nie wiem po co, ale jest szkoła, żeby karmić regularnie co okresloną liczbę godzin. Poza tym ciągle zapominam, że Twój synek jest sporo starszy od większości naszych.
na samym początku karmiłam małego co 2 godziny, w nocy co trzy, zwłaszcza że miał żółtaczkę, a karmiłam piersia, później ilość karmień się zmniejszyła jak żółtaczka przeszła, pamiętam, że jadl w nocy co 4 godziny,
a teraz na butli śpi całą noc a ja się bardzo z tego cieszę
wiadomo są czasem gorsze dni, np. budzi się co równe 3 godziny i chce jeśc
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 22:51   #3314
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Zanka dokladnie masz racje u nas jest identycznie wkoncu nasze maluchy to juz "starsi panowie" my nie budzimy Dawida bo po co, jak bedzie glodny to sie sam obudzi bo od kiedy przesypia cale noce 3 razy tylko sie obudzil o godzinie 2 w nocy bo byl glodny ale to tylko 3 razy od jakichs 2 m-cy, tez malo sika a kupy robi albo rano albo w ciagu dnia i tak przesypia 9-10 godzin
zazdraszczam oficjalnie

hej, ja malo ostatnio pisze bo nie mam weny ani o czym, podczytuje was jednak, teraz mam chwile bo panowie poszli spac a ja sie delektuje chwila ciszy choc zmeczona okropnie jestem, moj "starszy pan" przesypia w nocy maks 5 godzin, nigdy nie przespal wiecej, robi jedna taka przerwe po sztucznym mleku a potem dostaje cyca i spi dwa razy po 3 godziny, w dzien je co 2-2,5 godziny, moje mleko z butli albo sztuczne, mysle ze to przez te antywymiotne leki...

a tak w ogole to ciagle ulewa, nic si nie zmienia, a od dwu dni to taka jazde robi, ze non stop placze podczas jedzenia, przy odbijaniu, przy robieniu kupy przy czkawce, potem jest zmeczony i tez placze, dzis walilam reka w sciane, zeby sie wyzyc na niej a nie na nim, rece mi wisza do podlogi, nie wiem co jest, chyba go piroun jakos strzelil...

a co do karmienia, to maly w dzien nie chce cyca w ogole, nawet jak z niego leci jak ta lala, w nocy tylko chce , wiec od dluzszego czasu odciagam i dochodze do wniosku ze moje cycki sie nie kwalifikuja na ta cala madrosc laktacyjna, odciagam 3 razy dziennie tylko, po okolo 200ml i ta wielkosc nie spada, tak samo jak ilosc mleka nie wzrastala jak maly wisial wieczorami na cycu, wystarcza mi na karmienie moim mlekiem, tylko 2 razy sztuczne, mimo to od jutra przechodze na sztuczne tylko, znaczy w nocy cyc, w dzien sztuczne, bo maly po moim ulewa strawionym mlekiem, smierdzi to jak wymiociny a on strasznie placze, pewnie ma zgage, po 1,5h jest znow glodny, posztucznym ulewa mlekiem i nie placze tak przy tym i juz nie mam sily go meczyc, pomroze to swoje mleko, moze kiedys mu kaszki na tym podam czy co... no taki mam plan na razie....

przepraszam ze nie odpowiadam na wasze posty, ale nie mam nic madrego do napisania, napisalam o sobie bo chyba po tych 2 dniach stresu potrzebowalam to z siebie wylac...

pozdrawiam wszystkie mamuski

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

ja nigdy nie budzilam Filipa na karmienie...

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:45 ----------

acha, pieluchy tez w nocy nie zmieniam, chyba ze kupe zrobi ale zadko mu sie zdarza, uzywamy takich na noc co niby maja specjalna wkladke i daja rade

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Monix ja mialam takie cos podobne do noszenia Filipa, straszny badziew..... nie dalo sie go ulozyc tak zeby pokrzywiony nie byl...
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 01:06   #3315
spicegirl
Zadomowienie
 
Avatar spicegirl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 872
GG do spicegirl
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Czesc dziewczyny, to ja !

Sliczne macie dzieciaczki! A ja nadal internetu nie mam, a maz mnie juz pogania w bibliotece, bo glodny i musimy biec do domu.
Wkleilam do albumu kilka zdjec Julci, jakbyscie mialy ochote popatrzec na moje sliczne dziecko
Aha, mam prosbe, jesli ktoras z was wyslala mi na naszej klasie prosbe o zaprzyjaznienie, napiszcie mi wiadomosc, ze jestescie z wizazu, bo nie mam jak sprawdzic.

Cmokam i tesknie !

Aska
__________________
I'm very definitely a woman and I enjoy it. - Marilyn Monroe

Juleczka

Maleństwo




spicegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 08:11   #3316
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez emzeta Pokaż wiadomość
zazdraszczam oficjalnie

hej, ja malo ostatnio pisze bo nie mam weny ani o czym, podczytuje was jednak, teraz mam chwile bo panowie poszli spac a ja sie delektuje chwila ciszy choc zmeczona okropnie jestem, moj "starszy pan" przesypia w nocy maks 5 godzin, nigdy nie przespal wiecej, robi jedna taka przerwe po sztucznym mleku a potem dostaje cyca i spi dwa razy po 3 godziny, w dzien je co 2-2,5 godziny, moje mleko z butli albo sztuczne, mysle ze to przez te antywymiotne leki...

to pewnie piorun bo od 15 do 19 tygodnia wedlug tabeli sa pioruny

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-05-12 o 08:14
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 08:39   #3317
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
Malpka, chyba powinnas sie cieszyć, że tak ładnie śpi co niektóre byłyby bardzo wdzięczne, gdyby ich dzieci tak spały
marudziłam że śpi w dzień to dzisiaj mi marudzi od 4 już nie bede marudzić niech śpi w dzień czy w nocy juz mi obojętne

Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość
Buziaczku, mnie też ręce bolą. Ogólnie to mięśnie, ale bardziej mnie martwi lewy nadgarstek, który boli jakbym go sobie nadwerężyła
O, dzięki za dokładna instrukcję. Fajne te ćwiczenia, tylko pewnie trochę monotonne, ale można przed telewizorem je robić Ja bym zaczęła nawet dziś, ale boję się trochę po cc Czy któraś z dziewczyn po cc już je robiła?



Słuchajcie, to jak to w końcu jest z tym budzeniem na karmienie? No i z przewijaniem, może takie małe dziecko nie jeść i nie być przewinięte przez 10 godzin?
ja ćwiczeń jeszcze nie robie po cc no ale u mnie to 2 tyg dopiero mineły, sama sie zastanawiam od kiedy moge zacząć cwiczyć

a co do budzenia na jedzenie, to ja bym nie budziła, jak głodne samo wstanie u mnie niestety wstaje i to co 2,5 - 3 godziny a czasem i częściej już marudzi

Cytat:
Napisane przez Jaga1111 Pokaż wiadomość
a do tego jeszcze tak:
-Mała ma kolki nic nie pomaga na nie....KOMPLETNIE NIC!!!!!!
-TZ wnerwia mnie ze hoohoho ostanio to zastanwiam sie czy jest sens bycia z nim.....
-jestem narazie u Mamy bo TZ w delegacji do środy(20.05)
-jest mi smutno...bo nie mam czasu na wizaz...
-Mala spi ale bardzo czesto sie teraz budzi w nocy co 2-3h
-i powoli mam dosc...bycia mamą.......
ja też czasem łapie doła, jak mi Jula marudzi przeokropnie

Cytat:
Napisane przez fizjo83 Pokaż wiadomość
Chcialam w czerwcu zrobic chrzciny.U nas sa w 1 i 3 sobote miesiaca.W 1 nie moge bo mam ostatni zjazd na studiach wiec mialo byc w 3 I nie bedzie.Bo dziadek-ojciec TZta ma jakis zjazd.Kurde...chcialam w maju to nie bo siostra tzta nie przyjedzie jeszcze bo jej blizniaki za male i za daleko( a sa miesiac starsze od Julki) ,teraz to.Kurde...chyba chrzciny wnuczki wazniejsze niz jakis zjazd???Sa raz w zyciu>Czy ja sie zawsze musze dostosowywac do kogos??
Normalnie wyc mi sie chce Teraz to najchetniej bym zrobila szybkie chrzciny-tylko rodzice chrzestni i juz.A tak-bede czekac do lipca.A wlipcu znowu komus nie bedzi epasowac i w sierpniu.Moze do grudnia ochrzcze to biedne dziecko.W ogole nie rozumiem ich postawy.Sa na miejscu a tak rzadko odwiedzaja wnuczke.To moja mama schorowana autobusem przyjedzie byle tylko Juleczke zobaczyc a oni maja 10 minut a czasami nawet raz w tygodniu nie zajrza.Gdybysmy my nie chodzili to w ogole by jej nie widzieli.Nie rozumiem.:confu sed:
Chociaz rozumiem..Julka jest ostatnia w kolejnosci wnuczka.Najpierw byly blizniaki i to za nimi szaleja.
Ryczec mi sie chce.A taki mialam dzis dobry humor.
no to faktycznie masz z tymi chrzcinami a to nie mozesz po prostu powiedziec ze są wtedy a wtedy i już i jak ktos bedzie chciał to przyjedzie a kto nie to nie myśle ze wtedy dziadek napewno by z kursu zrezygnował
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 08:51   #3318
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
Specjalnie po tym, jak pytałaś wcześniej sprawdziłam, co ile je moje dziecko i tak zaczynając od północy:
24.00 - 3.30 -6.15 - 8.00 - 9.13 - 10.45 - 12.00 - 13.00 - 14.30- 16.00 - 17.35 - 18.00 - 20.10 - 21.20 - 22.11
wychodzi bardzo często i nie ma reguły... raz co godzinkę, raz co półtorej, a w nocy co trzy...
zazdroszcze, moje karmienie dziś
19.30 tu jest zawsze najdłuższa przerwa a potem ....
24.00
1.56
4.04
5.35
6.45
8.11
średnio wychodzi co dwie godziny
a w dzień to już potrafi co godzinę np. ale i co dwie-trzy, zależy od humoru

nie wiem czy kiedyś uda mi się ją odzwyczaić od nocnego jedzenia
I TAK W OGÓLE JAK SIĘ DO TEGO ZABRAĆ???
ps. moja koleżanka ma 5miesięczną córkę która jada bardzo regularnie od urodzenia, co dwie godz. bez względu i róznicy czy noc czy dzień!
katastrofa
9.35
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 08:55   #3319
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

fizjo a po co ty sie dostosowujesz do rodziny? przeciez to wy robicie chrzest a nie oni, wiec ja bym poszla zglosic chrzest i potem pojechala do osob ktore maja byc i poinformowala....beda to beda a jak nie to trudno ich sprawa a zaproszeni byli, bo takim sposobem to ty chyba nie predko ochrzcisz mala bo zawsze cos komus nie bedzie pasowalo, a przeciez takich imprez nie robi sie pod rodzine tylko wtedy kiedy chca rodzice, my jak robilismy wesele i chrzest to porozwozilismy zaproszenia i nie interesowalo nas to czy komus pasuje czy nie, mieli nam dac odpowiedz czy beda czy nie! Moja chrzestna marudzila ze za pozno jej mowimy i nie dostani wolnego (2 m-ce przed ja zapraszalismy a juz kilka m-cy wczesaniej wiedziala) ale przyjechala, wolne dostala, moja ciocia z wujkiem nie przyjechali bo tydzien pozniej szli tez na wesele gdzie moj wujek jest chrzestnym i nie bylo ich stac na 2 wesela a na tamto musieli jechac wiec ok, ale za to byl ich syn z zona....
Tak wiec daje ci gwarancje ze jesli postawicie ich pod faktem dokonanym to przyjda

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-05-12 o 08:58
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-12, 09:10   #3320
fizjo83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 669
GG do fizjo83
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
marudziłam że śpi w dzień to dzisiaj mi marudzi od 4 już nie bede marudzić niech śpi w dzień czy w nocy juz mi obojętne


ja ćwiczeń jeszcze nie robie po cc no ale u mnie to 2 tyg dopiero mineły, sama sie zastanawiam od kiedy moge zacząć cwiczyć

a co do budzenia na jedzenie, to ja bym nie budziła, jak głodne samo wstanie u mnie niestety wstaje i to co 2,5 - 3 godziny a czasem i częściej już marudzi


ja też czasem łapie doła, jak mi Jula marudzi przeokropnie



no to faktycznie masz z tymi chrzcinami a to nie mozesz po prostu powiedziec ze są wtedy a wtedy i już i jak ktos bedzie chciał to przyjedzie a kto nie to nie myśle ze wtedy dziadek napewno by z kursu zrezygnował
No wlasnie.My tu juz wiemy ze nie wolno marudzic i narzekac na dziecko bo zaraz mu sie odmienijakby surok rzucilaWiec ciesz sie tym co jest
Juz pisalam ze po cc to jakies ciezsze cwiczenia,a przede wszystkim miesnie brzucha to jakies 3 miesiace po.Ale najlepiej po wizycie u ginekologa jak sprawdzic czy rana sie prawidlowo goi.A wczesniej spracery,jakies lekkie cwiczonka na konczyny dolne,gorne.Basen.
No ja tez tak uwazam,Ze zapraszam na chrzciny,odpowiednio wczesniej i zaproszony sie dostosowuje.Ale moj maz zapytal swoja rodzine czy im pasuja chrzciny w tym i w tym dniu.Dla mnie dziwne.No i nie pasuje.Ahhh...ciagle jestem zla
Cytat:
Napisane przez spicegirl Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny, to ja !

Sliczne macie dzieciaczki! A ja nadal internetu nie mam, a maz mnie juz pogania w bibliotece, bo glodny i musimy biec do domu.
Wkleilam do albumu kilka zdjec Julci, jakbyscie mialy ochote popatrzec na moje sliczne dziecko
Aha, mam prosbe, jesli ktoras z was wyslala mi na naszej klasie prosbe o zaprzyjaznienie, napiszcie mi wiadomosc, ze jestescie z wizazu, bo nie mam jak sprawdzic.

Cmokam i tesknie !

Aska
Witamy!!I czekamy na Ciebie!

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
zazdroszcze, moje karmienie dziś
19.30 tu jest zawsze najdłuższa przerwa a potem ....
24.00
1.56
4.04
5.35
6.45
8.11
średnio wychodzi co dwie godziny
a w dzień to już potrafi co godzinę np. ale i co dwie-trzy, zależy od humoru

nie wiem czy kiedyś uda mi się ją odzwyczaić od nocnego jedzenia
I TAK W OGÓLE JAK SIĘ DO TEGO ZABRAĆ???
ps. moja koleżanka ma 5miesięczną córkę która jada bardzo regularnie od urodzenia, co dwie godz. bez względu i róznicy czy noc czy dzień!
katastrofa
9.35
Nie mam pojecia.Musialabys zapytac doswiadczone mamy karmiace piersia.Na sztucznym dzieciaki jednak spia dlugo.Ale wiadomo ze kazdy dzieciak jest inny wiec moze Twoje dzieciatko potrzebuje tylu nocnych karmien?
A moja Julka po wczorajszym wyczerpujacym dniu bez snu zasnela o 21.W nocy stekala znowu ale bylam tak zmeczona ze nie mialam sily do niej wstac.O 4 wypila mleko.A o 6 rano slysze postekiwanie,marudzenie.W staje i co widze?Moje dziecko z pelna pielucha,mokrymi spiochami na calych plecach lezy na mokrym przescieradle.Nie wiem ile w tej kupie lezala.I nawet nie zaplakala.Inne dziecko pewnie by ryczalo jak syrena alarmowa.A moja niePosteka,pokw ili i to wszystko.Chyba mi sie malo placzacy egzemplarz trafil Ale nie narzekam.Teraz smacznie sobie spi.A po poludniu idziemy na badanie bioderek.Ciekawa jestem co ortopeda powie.I z jakiej jest szkoly.Bo ja malej nie pieluchowalam.
Milego dnia Mamuski!!
Buziaczek teksty swietne!!Posmialam sie troche i humorek mi poprawilas
Masz racjez tymi chrzcianami.Kazdy chyba tak uwaza i tak byz robil.Ale juz po fakcie.Bo moj maz zamiast zaprosic rodzicow i siostre na chrzest(bedzie matka chrzestna) to ich zapytal czy im pasuje
I co ja mialam zrobic?Nic.Szlag mnie trafia.Ja nie jestem typem osoby ktora sie postawi,odezwie.Raczej przyjmuje wszystko tak jak jest bez wzgledu na to czy to mi pasuje czy nie.Dupa wolowa ze mnie wiem,ale tak juz mam.Jeszcze porozmawiam z mama co robic.
__________________
80------70-----60-----55

Edytowane przez fizjo83
Czas edycji: 2009-05-12 o 09:16
fizjo83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 09:21   #3321
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

cześć kochane
u mnie od rana okropny humor, bo dziadek już tu jest i nosi Filipa, kur** uczy małego na rękach, szlag mnie trafi
wiedziałam, że tak będzie więc niestety ale dziś zbieram manele i do rodziców wieję. Bo mnie jednodniowe przerwy w wizytach dziadka u mnie nie satysfakcjonują niestety.
No ale już nie narzekam...
jeszcze pogoda wstrętna, nawet nie wyjdę z Filipem na spacer, bo pada
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 09:26   #3322
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
zazdroszcze, moje karmienie dziś
19.30 tu jest zawsze najdłuższa przerwa a potem ....
24.00
1.56
4.04
5.35
6.45
8.11
średnio wychodzi co dwie godziny
a w dzień to już potrafi co godzinę np. ale i co dwie-trzy, zależy od humoru

nie wiem czy kiedyś uda mi się ją odzwyczaić od nocnego jedzenia
I TAK W OGÓLE JAK SIĘ DO TEGO ZABRAĆ???
ps. moja koleżanka ma 5miesięczną córkę która jada bardzo regularnie od urodzenia, co dwie godz. bez względu i róznicy czy noc czy dzień!
katastrofa
9.35

Moze sie nie najada i dlatego tak czesto sie budzi.....nie wiem co ci powiedziec jak sie do tego zabrac....opisze jak to u nas wyszlo....u nas to wyszlo samo, ja juz od dawna juz dobrych kilka lat (mam duzo malych kuzynek i kuzynow) jak oni byli mali to mialam wbijane do glowy ze mam pamietac zeby wystrzegac sie 2 podstawowych rzeczy przy wychowywaniu noworodka czy niemowlaka, czyli jedna rzecz to uczenie od urodzenia odrozniac dzien od nocy i ze w nocy sie spi a nie je, wiadomo stopniowo bo noworodek musi jednak w nocy tez jesc.....ale dziecko okolo 3 m-ca juz powinno zaczac przesypiac noce (to akurat czytalam w roznych poradnikach) a druga rzecz to nie uczenie dziecka noszenia na rekach na kazde jego zawolanie......i ja tego sie trzymalam... na poczatku budzilam Dawida rowniutko co 3 h bez znaczenia czy dzien czy noc, jadl od szpitala od 1 dnia o 6,9,12,15,18,21,24,3 ale zawsze mi zal go bylo jak go musialam budzic bo on tak strasznie plakal jak go wybudzalam i widzialam ze go to meczy to wybudzanie zwlaszcza w nocy i lekarz posprawdzal wage, poobliczal, wyszlo ze za rewelacyjnie przybiera na wadze i kazal nam go nie budzic, na poczatku mielismy go nie budzic wogole w nocy tylko pozwolic mu sie obudzic samemu ale za to w dzien kazal nam go poczatkowo jeszcze wybudzac regularnie, po czasie juz go przestalismy budzic na sile i tak sie nauczyl ze w dzien pije co 3-4 h a noce przesypia cale, a ta magiczna godzina 21 kiedy to Dawid zapada w nocny sen bez znaczenia na to co sie dzieje dookola i co sie dzieje z nim - zasypia, a wypracowalismy to w taki sposob ze od samego poczatku byl kapany codziennie o godzinie 20:30 a o 21 butla, czas na bekanie i od razu do lozeczka, zapalalismy lampke malutka i wlanczalismy karuzele 2-3 razy i koniec....cisza a Dawid zasypial, i tak jest do dzisiaj z taka roznica ze wczesniej budzilismy go co 3 h a teraz jak zasypia o 21 to budzi sie o 6-7 a jak go budzilismy w nocy to nie bylo zmiluj sie po jedzeniu i bekaniu od razu lozeczko i nie mowilismy do niego kompletnie nic w nocy, przebieralismy go, karmilismy i milczelismy i tak sie nauczyl....teraz jak sie budzi rano o tej 6-7 to jak podchodze do lozeczka to zaczynam od razu do niego mowic i sie usmiechac a Dawid przestaje plakac i tez sie smieje jak szalony, potem butla, troche sobie pogadamy i klade go spowrotem do lozeczka i spi dalej tak do okolo 9
I tak to wygladalo i wyglada u nas


A dzisiaj Dawid ma zly dzien, humor taki jak pogoda za oknem walczyl ze mna 1,5 godziny (wydzieral sie) ale polegl i zasnal

fizjo przegadaj mezowi do rozumu ze w takich sprawach to sie nie pyta rodziny czy im pasuje czy nie! Z zapytaniem czy im pasuje czy nie to co najwyzej jak ich zapraszacie na niedzielna kawe i ciasteczko bez okazji albo jak chcecie sie wprosic na kawke, ja pierwsze slysze zeby przy takich okolicznosciach pytac o to czy komus pasuje pogadaj z mama

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-05-12 o 09:33
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 09:35   #3323
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

dzień dobry!!
oj Emilka Emilka....widze, ze się nie pojawiłaś
Zwalczyłam ciemienuche z przodu głowy jeszcze został kawałek na czubku głowy
Pochwaliłam wczoraj dupke Dawidka i dziś po porannym przewijaniu co widze???zaczerwienienie:m ur: sudocrem popszedł w ruch mam nadzieje ze pomoze taj jak ostatnio
Dawidek coraz więcej gaworzy i gaworzeniem mnie budzi rano, taki duzy chłopak sie z Niego robi Tz dziś rano Go przwijał i syna nie poznał, wystraszył się że coś mu jest że tak wariuje i wszystko zrzuca z przewijaka. Tak to jest jak tauś przeważnie widzi synka już spiącego . Gabi na pocieszenie Ci napisze, że Dawidek jadł o 9, 9:40 i 10:20.....w nocy pierwszy raz wytrzymał 4,5 godz, chyba że na auto pilocie w nocy byłam i niepamiętam.
Fizjo współczuje zamieszania, faktycznie mogła by się rodzinka zgrać z okazji chrztu, a ja pojęcia nie mam kiedy będziemy chrzcić, bo nie mam chrzesnych dla Dawidka przecież nie poprosze na chrzesnego kogos kto Dawidka ani razu nie widzial bo nie chcialo mu sie przyjsc, albo nawet o Niego nie spytał....masakra.Rodzi ne mam strasznie do
Wyżaliłam się i mi lepiej nic mi się dziś nie chce, pogoda paskudna i jeszcze gość przyjdzie....a humoru brak....po tym a6w mnie wzieloBuziaczek coś czułam, że sama ćwicze bo bardzo opornie mi szło
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 09:35   #3324
madabede
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 229
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Hej Mamuśki! ja jak zwykle z doskoku ale podczytuje Was codziennie.
Widzę że ostro zabrałyście się za ćwiczenia u mnie zapału brak a waga dalej stoi w miejscu...
Moja Amelcia ma teraz skok rozwojowy mam nadzieje że to jest to cały czas muszę ją nosić na rękach albo wisi na cycu potrafi ssać 2 godziny i potem za pół znowu chce
Jeżeli chodzi o teściowe to Was bardzo dobrze rozumię ja też mieszkam ze swoją od pół roku i to jest koszmar!!! we wszystko się wtrąca, wchodzi do ppkoju bez pukania, jak Mała płacze to bierze ją na ręce i mówi " chodź malutka bo rodzice cię bawić nie umią". Wcześniej mieszkaliśmy sami przez 6 lat wynajmowaliśmy kawalerkę i było super a teraz jak się przeprowadziliśmy i mieszkamy z teściową to się cały czas t Tż kłócimy bo jego też wkurza mama a wyrzywa się na mnie.
To się wyżaliłam...
Dobrze że Wy jesteście bo przynajmniej codziennie jak Was podczytuje mam chwile relaksu
madabede jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 09:39   #3325
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Fizjo ale ci sie porobilo mam nadzieje, ze dojedziecie do porozumienia jakos :/.

Spice super fotki
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 09:41   #3326
Masako
Rozeznanie
 
Avatar Masako
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 675
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Emzeta- buziak dla ciebie

Buziaczek-dobre teksty

Fizjo-z rodziną męża zawsze sa problemy

A ja kurde znowu pod gorke. Jak nie urok to stryjka wesele, wczoraj TZ wracal z pracy i go sarna przyatakowała. wleciała pod same koła, chyba jej nic nie jest bo uciekła w las na odchodne skopała bok auta i mamy wydatek w postaci balacharki i lampe trzeba robić itd.itp
Mały ostatnio marudzi strasznie sie prezy na cycu, odbijam, znowu przystawiam, spi nerwowo, ulewa ewidentnie ma gazy. Kupiłam grip water może pomoże. Kupe robi raz dziennie tzn o 4 w nocy i to jak go odbijam po jedzeniu i wszystko górą wyplywa pieluchy, nie wiem czemu, wcześniej nie wypływalo, tylko te ostatnie 3 nooce. I jeszcze deszcz pada...
__________________
26.04.2008- Nas Dwoje
31.03..2009-Nas Troje , Bartuś jest już z nami

Nie można zmienić kobiety. Można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
Masako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 09:42   #3327
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Buziaczekk nie uczenie noszenia dziecka na rękach?
Mój na rękach już jest 20 min, nie na moich rękach
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 09:47   #3328
madabede
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 229
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Zanka mam to samo też nie chce przyzwyczajać Amelki do noszenia na rękach a teściowa codziennie wpada jak ona płacze i ją nosi i lula normalnie krew mnie zalewa
madabede jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 09:51   #3329
Anvi
Raczkowanie
 
Avatar Anvi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 462
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

emzeta oj... Masz racje z tym przejsciem na sztuczne - jak sie ma Filip na twoim tak męczyc to nie warto A ten refluks mu przejdzie moze...moj bratanek mial koszmarnie przez jakies pol roku, chlustal jak dziki - pozniej sie unormowalo... Będzie dobrze

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
zazdroszcze, moje karmienie dziś
........średnio wychodzi co dwie godziny
a w dzień to już potrafi co godzinę np. ale i co dwie-trzy, zależy od humoru

nie wiem czy kiedyś uda mi się ją odzwyczaić od nocnego jedzenia
I TAK W OGÓLE JAK SIĘ DO TEGO ZABRAĆ???
ps. moja koleżanka ma 5miesięczną córkę która jada bardzo regularnie od urodzenia, co dwie godz. bez względu i róznicy czy noc czy dzień!
katastrofa
glowa do gory! U mnie tez balagan - czasami co 3-4, czasami co 1-2godz Karmisz piersia? Bo na piersi trudniej dziecko odzwyczaic od nocnych karmien - mam kolezanki ktore 10 miesieczne dzieci przynajmniej raz w nocy nadal karmia Butlą latwiej, mozna podawac w nocy wode zamiast mleka (u starszych dzieci) i po kilku razach dziecko sie przestawi - bo komu sie oplaca budzic na wode? Ja sie na razie nie przejmuje nocami, mimo ze jestem niewyspana - widac moj maly slonik tyle potrzebuje Czasami staram sie go przetrzymac tak do 3 godz albo przynajmniej do 2,5 (to latwiejsze) ale jak sie juz wydziera jak dziki to go nie mecze.

Cytat:
Napisane przez fizjo83 Pokaż wiadomość
....Wstaje i co widze?Moje dziecko z pelna pielucha,mokrymi spiochami na calych plecach lezy na mokrym przescieradle.Nie wiem ile w tej kupie lezala....


Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
cześć kochane
u mnie od rana okropny humor, bo dziadek już tu jest i nosi Filipa, kur** uczy małego na rękach, szlag mnie trafi
wiedziałam, że tak będzie więc niestety ale dziś zbieram manele i do rodziców wieję. Bo mnie jednodniowe przerwy w wizytach dziadka u mnie nie satysfakcjonują niestety.
No ale już nie narzekam...
jeszcze pogoda wstrętna, nawet nie wyjdę z Filipem na spacer, bo pada
wspolczuje ale usmialam sie strasznie, bo ten twoj dziadek to ma jednak strasznie krotka pamiec! dlugo nie wytrzymal Powiedz mu zeby nie nosil malego bo go nie chcesz przyzwyczaic na rekach - ja mojej mamie i mezowi o to awanture zrobilam
Ty naprawde sie chcesz wyniesc? Zeby to ci nie popsulo realacji z TZtem, nie warto...

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Moze sie nie najada i dlatego tak czesto sie budzi.....nie wiem co ci powiedziec jak sie do tego zabrac....opisze jak to u nas wyszlo....
No masz dziecko jak szwajcarski zegarek Ale ty go butla od poczatku karmilas? Bo wiesz, na butli latwo dziecko wyregulowac, na piersi trudniej... No i nie kazde dziecko sie latwo przyzwyczaja do rutyny - wiem jak jest z Adasiem - duzo czasu zajelo nam nauczenie go wieczornego zasypiania po kapieli w lozeczku, teraz pracujemy nad samodzielnym zasypianiem w ciagu dnia....strasznie powoli i opornie ale do przodu Jednak z nocnymi karmieniami na razie nijak sobie nie radzimy Wszystko jak widac zalezy od dziecka i sposobu karmienia

A u nas dzis nie bylo nocnej imprezy ale byla pobudka o 4 rano Tak wrzeszczal ze malo nog nie polamalam i co....podnosze a tu taki BEK wylecial ze malo mu glowy ne urwalo!! sie chlopak meczyl...ale pozniej ylam twarda - zadnej zabawy, zadnego gadu-gadu z mama i tak lezal, monologowal - no a ile moza gadac do sufitu, nie? - wiec polegl!
Anvi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 09:57   #3330
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Monix jestem byłam też wczoraj i troszkę nadrobiłam ale później mieliśmy gościa i jakoś czasu zabrakło na napisanie czegokolwiek.... ale jesteś baaaaardzo kochana, że tak o mnie pamiętasz normalnie uwielbiam Cię
Judy dla Ciebie też

normalnie dziewczyny nie wiem co się ze mną dzieje...mam takie stany depresyjne, ze sama siebie nie poznaję...z byle głupoty płaczę, załamuję się i najchętniej to bym sobie życie odebrała....tylko tu też ze mnie - bo na to też odwagi brak....
jak się przebudzę rano to jeszcze jakoś to jest....ale wieczorem to sama nie wiem co mam ze sobą zrobić...
dobra kończę bo to nie jest kółko graniaste do pocieszania tylko wątek o dzieciach.
u Adrianka wszystko ok, jest strasznie kochany tylko okropnie popier... ma matkę a poza tym to super
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry

e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:30.