Praca nad brzuchem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-10, 20:59   #1
dpos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4

Praca nad brzuchem


Witam,

Chciałbym zrzucić trochę kg z brzucha (brzuch piwny ). W tym celu co drugi dzień biegam (średnio po pół godziny, jakieś 6km) - od roku, mimo to brzuch cały czas jest.

W ostatnich dniach zacząłem ćwiczyć brzuszki (3x30/dzień). Na dniach chcę brzuszki zamienić na a6w. Poza tym muszę zacząć lepiej się odżywiać.

Czy takie ćwiczenia wystarczą, by zrzucić brzuch w najbliższym czasie? Moja waga to jakieś 80kg, wzrost 182 cm, wiek 22 lat. Figure mam nie najgorszą, lecz chciałbym popracować głównie nad brzuchem.

Btw. czy bieganie na taki dystans dzień w dzień może poprawić rezultat? Czy jeśli tyle biegam powinienem zacząć martwić się stawami / brać jakieś witaminy na ich wzmocnienie?

Z góry dziękuję za porady.
dpos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 21:09   #2
Amelia_bm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 810
Dot.: Praca nad brzuchem

Cytat:
Napisane przez dpos Pokaż wiadomość
Witam,

Chciałbym zrzucić trochę kg z brzucha (brzuch piwny ). W tym celu co drugi dzień biegam (średnio po pół godziny, jakieś 6km) - od roku, mimo to brzuch cały czas jest.

W ostatnich dniach zacząłem ćwiczyć brzuszki (3x30/dzień). Na dniach chcę brzuszki zamienić na a6w. Poza tym muszę zacząć lepiej się odżywiać.

Czy takie ćwiczenia wystarczą, by zrzucić brzuch w najbliższym czasie? Moja waga to jakieś 80kg, wzrost 182 cm, wiek 22 lat. Figure mam nie najgorszą, lecz chciałbym popracować głównie nad brzuchem.

Btw. czy bieganie na taki dystans dzień w dzień może poprawić rezultat? Czy jeśli tyle biegam powinienem zacząć martwić się stawami / brać jakieś witaminy na ich wzmocnienie?

Z góry dziękuję za porady.
Nie da się zrzucić tylko z brzucha. Moje rady to:
1. zacznij od diety
2. ułóż trening siłowy na całe ciało, nie tylko na brzuch
3. może być bieganie, co drugi dzień wystarczy, ale 30 minut to absolutne minimum, chyba, że interwały
4. użyj wyszukiwarki
__________________
"Dama nie powinna jeździć sama i nawet kilka amazonek razem bez towarzystwa męzkiego, obejść się nie mogą."

SALSA na wymianę


-0,5/12
Amelia_bm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 21:40   #3
dpos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: Praca nad brzuchem

@Amelia_bm: dzięki za rady. Dodam także, że od czasu do czasu chodzę na siłownie (co 3 dni, choć od 2 tygodni nie, bo kolega wyjechał ). Tak czy siak, jest też inny sport.

Jak taka dieta może wyglądać? Nie chcę wpierdzielać jakichś samych warzywek, pestek czy czegoś podobnego. Jak na razie to przestałem jadać po 18, ograniczyłem frytki i fast foody, zamieniłem cole na wode niegazowaną.

Czy w ten sposób coś mogę osiągnąć, czy powinienem jeszcze bardziej pracować nad tym brzuchem / zrzuceniem tkanki tłuszczowej?

Btw. czy warto kupować jakieś odżywki czy chemie przyśpieszającą spalanie tłuszy? Jeśli tak to może ma ktoś coś sprawdzonego?
dpos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 23:28   #4
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Praca nad brzuchem

Cytat:
Napisane przez dpos Pokaż wiadomość
@Amelia_bm: dzięki za rady. Dodam także, że od czasu do czasu chodzę na siłownie (co 3 dni, choć od 2 tygodni nie, bo kolega wyjechał ). Tak czy siak, jest też inny sport.

Jak taka dieta może wyglądać? Nie chcę wpierdzielać jakichś samych warzywek, pestek czy czegoś podobnego. Jak na razie to przestałem jadać po 18, ograniczyłem frytki i fast foody, zamieniłem cole na wode niegazowaną.

Czy w ten sposób coś mogę osiągnąć, czy powinienem jeszcze bardziej pracować nad tym brzuchem / zrzuceniem tkanki tłuszczowej?

Btw. czy warto kupować jakieś odżywki czy chemie przyśpieszającą spalanie tłuszy? Jeśli tak to może ma ktoś coś sprawdzonego?
Co do diety - zapoznaj się z wątkiem o 10PŻ, bez problemu go znajdziesz jak będziesz chciał.
Niejadanie po 18 jest dobre tylko jeśli chodzisz spać o 21, tu znów zachęcam do lektury 10PŻ.
Co do odżywek itp - nie znam się, ale myślę, że nie jest to konieczne
No i odpowiedni trening oprócz diety - co dwa dni bieganie, co dwa dni trening siłowy, no i np niedziela wolna

Podsumowując - absolutnie wszystko to znajdziesz na forum, polecam przejrzeć podwieszone wątki.
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 23:31   #5
dpos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: Praca nad brzuchem

Witam,

Poczytałem wiele tematów na tym forum. Niewiele jednak mi to dało. Nadal mało z tego ogarniam

Czy mógłby ktoś polecić jakąś książkę wartą przeczytania, traktującą o odchudzaniu dla początkujących? Nie chce mi się czytać wypocin z forum, ponieważ często widzę tutaj sprzeczne strategie, dziwne metody i sposoby. Wolałbym zweryfikowaną wiedzę.

Z góry dziękuję za jakieś wiarygodne propozycje książek.
dpos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 05:54   #6
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Praca nad brzuchem

Jeśli nie zrozumiałeś "wypocin" z 10 zasad zdrowego żywienia (nie bardzo wiem czego tam można nie zrozumieć, ale ok), to wątpię iż jakąkolwiek książkę traktującą o odchudzaniu "ogarniesz".
Wszystko dla początkujących masz w wątkach redakcyjnyc, podwieszonych na forum tym i dietetyce.
Tylko trzeba chcieć...
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 12:30   #7
dpos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: Praca nad brzuchem

Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
Jeśli nie zrozumiałeś "wypocin" z 10 zasad zdrowego żywienia (nie bardzo wiem czego tam można nie zrozumieć, ale ok), to wątpię iż jakąkolwiek książkę traktującą o odchudzaniu "ogarniesz".
Wszystko dla początkujących masz w wątkach redakcyjnyc, podwieszonych na forum tym i dietetyce.
Tylko trzeba chcieć...
Problem w tym, że nigdy nie przepadałem za biologią i chemią, więc jeśli ktoś mi pisze w stylu: unikaj węglowodanów, spożywaj więcej białek, etc to moja jedyna myśl to "WTF?! Co to te węglowodany!" dlatego nigdy nie robiłem żadnych diet.

Lubię sport i dużo ćwiczę, ale widzę, że same ćwiczenia bez odpowiedniej diety niewiele dają. Dlatego też przydałaby mi się jakaś książka która od początku do końca mogłaby mi wyjaśnić na czym polega cały ten biznes...
dpos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 13:17   #8
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Praca nad brzuchem

Cytat:
Napisane przez dpos Pokaż wiadomość
Problem w tym, że nigdy nie przepadałem za biologią i chemią, więc jeśli ktoś mi pisze w stylu: unikaj węglowodanów, spożywaj więcej białek, etc to moja jedyna myśl to "WTF?! Co to te węglowodany!" dlatego nigdy nie robiłem żadnych diet.

Lubię sport i dużo ćwiczę, ale widzę, że same ćwiczenia bez odpowiedniej diety niewiele dają. Dlatego też przydałaby mi się jakaś książka która od początku do końca mogłaby mi wyjaśnić na czym polega cały ten biznes...
No bez jaj
Akurat biologii i chemii nie trzeba mieć w małym palcu będąc początkującym, chcąc jedynie "ogarnąć" co i z czym się je
Może artykuły na sfd dla świeżaków będą dla Ciebie bardziej czytelne?
Rzuć okiem tutaj, jeśli uznasz za zbyt zawiłe, to chyba żadnej prościej przekazanej wiedzy nie znajdziesz

http://www.sfd.pl/PODSTAWY_UK%C5%81A....-t527693.html

http://www.sfd.pl/Odchudzanie_%C5%81...y-t585708.html

http://www.sfd.pl/10_wskaz%C3%B3wek_...h-t315293.html

http://www.sfd.pl/Zbilansowana_dieta...a-t231127.html
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:28.