Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XII 2012 - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-20, 13:13   #1471
jagnna
Zakorzenienie
 
Avatar jagnna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 767
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Jestem beznadziejna bo ja nie widzę praktycznie żadnej różnicy w chusteczkach, których używamy. Zmazuję co mam zmazać i tyle
ja też :P Używam póki co Dżonsonów (któ¶e kupił M, okazyjnie za 5zł szt) i Pandy (kupione naalle za 3zł szt) Dla mnie różnica tylk ow zapachu. To samo tyczy się Dady Jestem chusteczkową ignorantką


Na razie mamy powrót do problemu pt. nie chce nam się spać i nie śpimy więc w sumie nie muszę budzić...
Piszesz o moim dziecku..?


...



...Ale nie mam serca wybudzać jak w końcu uda jej się zasnąć, to jej nie spanie wg mnie jest większym problemem. A do tego mam wrażenie, że mam puste cycki dzisiaj. A jak rano udało mi się odciągnąć 30ml. po karmieniu jeszcze to po powrocie z zakupów odkryłam, że tż wylał, bo myślał, że to stare mm

Też uważam, że dziecko pokaże co mu trzeba- czy snu, czy jedzenia.

...


Miałam problem z łuszczącą się skórą u Ewy i położna poleciła nam Oilatum plus smarowanie linomagiem (krem z wit. a i e). Myliśmy tak mniej więcej tydzień i jak skóra się zrobiła ładna to przeszliśmy na Ziajkę natłuszczającą. Myjemy tak już kolejny tydzień i Ziajka styka, skóra nadal jest ładna. A w szpitalu za to myli właśnie tą pieniącą się Niveą i niczym nie płukali.
Ziajkę stosuję od początku i jest bardzo zadowolona. Teraz jeszcze kupiłam mleczko do ciałka (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...aca-zycia.html) i smaruję po kąpieli. Jedynym problemem skórym jaki u nas występuje są potówki na buzi.
Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
ja narazie ćwiczę mięśnie twarzy przeżuwając tony słodyczy


Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
Laski, znalazłam u mam wakacyjnych fajny artykuł o karmieniu, w ogóle mają tam dużo ciekawych linków. Może Micia poprosisz je i powrzucasz na pierwszą stronę?
Fajny Dzięki

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Fajny artykuł. Jeszcze żeby ktoś poradził jak sobie radzić z małą ilością snu i cierpliwości to już w ogóle byłoby bombowo
Celna uwaga

U nas dziś jakaś masakra się włączyła. W dzień jest nawet nawet, za to noce..... Po kąpieli Ulka zjada dwa cycki, pośpi godzinę-dwie i zaczyna się jazda. Płacz, sępienie cycka, wypluwanie cycka i znów płacz Dziś w nocy myślałam że ocipieję. Spała od 21-24, i to tylko dlatego, żeśmy ją omotali otulaczem i rączki jej nie rozpraszały. Potem ten patent już nie działał. I znół miałam tańczenie i spacerowanie i branie do łóżka i znów tańczenie i tak w kółko. Padła gdzieś ok.6-7 (ja razem z nią). Potem się budziła raz na jakiś czas i na pół-śpiocha ciumkała cycka. Wstałyśmy po 10, bo już mnie kręgosłup bolał od niewygodnej pozycji. Ulka została z ojcem w łóżku i dosypiali, ja poszłam się oporządzić, bo tylko podmalowanie oka mogło uratować moje zdrowie psychiczne
Teraz też drzemie, i chyba pójdę za jej p[rzykładem.
Miłej nd, zobaczymy się może wieczorem. Jak mi Ula pozwoli

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

A! do wagi startowej zostało mi +2kg, a do idealnej jakieś +7
Liczę na efekt spacerów, bo brodzenie w tej śniegowej brei z wózkiem jest mocno forsujące.
Idę spać. Dobranoc.
__________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."


jagnna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 13:21   #1472
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Tak jak napisałam wcześniej mi się wydaje, że te 140 jest ok. Pytanie tylko dlaczego jest taka niespokojna. A jak się zachowywała zaraz po nakarmieniu z butli?
Nie wiem czy wiesz jak się sprawdza czy dziecko jest głodne - głaszczesz po policzku najlepiej tak bliżej ust lub nawet same usta. Jak jest głodne to wtedy otwiera buźkę szukając cyca tudzież smoka - naturalny odruch. Jak jest najedzone to nie otwiera.
Wczoraj po butli też była niespokojna więc ja już nie rozumiem tego dziecięcia
Ten test z głaskaniem będę musiała zrobić!

Cytat:
Napisane przez kamilkak90 Pokaż wiadomość
dzika moja pediatra mówi żeby patrzeć na miesięczny przyrost, norma jest 700g na miesiąc na cycku, bo jednego tyg może być mniej a jednego więcej a jak zsumujesz to wyjdzie ok na miesiąc.
mój mały w szpitalu potrafił przybrać 100g na dobe a po dwóch dniach spaść np 30g od dnia poprzedniego. i wyszło że w 6 tyg przybrał 1000g
No to u nas jednak lipa w myśl tego bo od 3455 do 3870 w 3 tygodnie...

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
mój też krzyczy tylko z głodu... czyli często już kiedyś pisałam że mały ma takie napady że potrafi cały dzień (dosłownie!!!) na cycu wisieć! w tym tygodniu miał 3 takie dni z czego tylko jednego dnia mój mąż był w domu i mogłam chociaż się wysikać nie powiem, jest to dość frustrujące, ale cały czas się łudzę, że niebawem małemu przejdzie, bo kiedyś przecież musi mój pierworodny też tak miał, przez około 2-3 miesiące, ale wtedy mieszkałam z mamusią, dzieci nie miałam, zero obowiązków, karma dostarczana do łóżka, więc nie odczułam tego aż tak. a teraz... zobaczymy ile wytrzymam dałam małemu 3 tygodnie 1 dam radę, a później są ferie więc mąż ma wolne, to jakoś podołamy do połowy lutego a później, jak nic się nie zmieni, to trzeba będzie chociaż raz dziennie mm wprowadzić, żebym na łeb nie dostała
2-3 miesiące

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
ja narazie ćwiczę mięśnie twarzy przeżuwając tony słodyczy


Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
Laski, znalazłam u mam wakacyjnych fajny artykuł o karmieniu, w ogóle mają tam dużo ciekawych linków. Może Micia poprosisz je i powrzucasz na pierwszą stronę?

Gdy boisz się, że masz za mało pokarmu
O masz, wypisz wymaluj ja teraz! Mam wrażenie że mam cyce flaki

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Ale zaraz trzasne se korektora pod oko i bede mama - gwiazda
Ja se trzasłam mejkupa a i tak wyglądam jak kupa. To siedzenie w domu mnie tak pesymistycznie nastraja jakkolwiek bym o siebie nie zadbała Łer iz wiosna?!

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
U nas dziś jakaś masakra się włączyła. W dzień jest nawet nawet, za to noce..... Po kąpieli Ulka zjada dwa cycki, pośpi godzinę-dwie i zaczyna się jazda. Płacz, sępienie cycka, wypluwanie cycka i znów płacz Dziś w nocy myślałam że ocipieję. Spała od 21-24, i to tylko dlatego, żeśmy ją omotali otulaczem i rączki jej nie rozpraszały. Potem ten patent już nie działał. I znół miałam tańczenie i spacerowanie i branie do łóżka i znów tańczenie i tak w kółko. Padła gdzieś ok.6-7 (ja razem z nią). Potem się budziła raz na jakiś czas i na pół-śpiocha ciumkała cycka. Wstałyśmy po 10, bo już mnie kręgosłup bolał od niewygodnej pozycji. Ulka została z ojcem w łóżku i dosypiali, ja poszłam się oporządzić, bo tylko podmalowanie oka mogło uratować moje zdrowie psychiczne
Teraz też drzemie, i chyba pójdę za jej p[rzykładem.
Miłej nd, zobaczymy się może wieczorem. Jak mi Ula pozwoli

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

A! do wagi startowej zostało mi +2kg, a do idealnej jakieś +7
Liczę na efekt spacerów, bo brodzenie w tej śniegowej brei z wózkiem jest mocno forsujące.
Idę spać. Dobranoc.
Z tymi ciumkaniami cycka mam identyko!
A z się zaczęłam zastanawiać czy ja czasem może nie mam czegoś nie tak z pokarmem skoro ona taka jakaś sama nie wiedząca co chce...

Co do wagi - jestem w bardziej dupnej sytuacji, niby schudłam już to co dowaliłam w ciąży ale do wagi idealnej mam 20kg za dużo

Idziemy na spacer i skorzystamy z metody cioci
Jagnny a mianowicie nie rozbierzemy dziecka po powrocie, ciekaw czy się nabierze
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 13:47   #1473
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Wczoraj po butli też była niespokojna więc ja już nie rozumiem tego dziecięcia
Ten test z głaskaniem będę musiała zrobić!
U Judki okazało się, że to nie działa. Ale generalnie pokazywali mi to w szpitalu, także można domniemywać, że większość dzieci tak reaguje

Może problem jest w czymś innym? Może ją brzuszek boli? A jak weźmiecie ją na rękę i ją trochę ponosicie to uspokaja się czy też jest płacz?
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 13:51   #1474
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez jo_manh Pokaż wiadomość
Ja uzywam 2 z rossmanna i jestem zadowolona. Z Aldi tez chce sprobowac, ale u nas sa od 3 amy jeszcze na 2 HUggiesy 2 były rewelacyjne dla mnie, Pampers też.
my tez jeszcze na 2 ale to osatnie podrygi

Dady nie przesiakaja, tylko gorzej wiaza wilgoc jak dla mnie

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Ale zaraz trzasne se korektora pod oko i bede mama - gwiazda
jak czytam to zdrowie psychiczne niektorym ratuje
musze pomyslec nad zakupem

Cytat:
Napisane przez mmm12345 Pokaż wiadomość
ooo świetny pomysł, też to poćwiczę

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

czym zwalczyć czerwone krostki na pupie, takie skupione wokół odbytu raczej?

w tym artykule o karmieniu mnie stresują:
O rzeczywistym obniżeniu laktacji można pomyśleć, jeśli obserwujemy:
Rzadkie karmienia (mniej niż 8 na dobę)

A moje dziecko często je tylko 7 razy na dobę. A w ciągu tygodnia jeszcze w grudniu przybrało 420g i właśnie wtedy mi powiedziały że mogę mu robić 6-godzinną nocną przerwę.. więc robię, a on nie zawsze odrabia.
W jakiej pozycji najczęściej karmicie piersią? I w jakiej jest wygodnie jak już dzidziuś jest trochę większy? bo ja go sobie kładę na poduszce i w takiej modyfikowanej krzyżowej go karmię, ale coś mi zaczyna zwisać już z tej poduszki. A nie lubi leżeć na przedramieniu.
moja je max 7 razy na dobe, kupy robi bardzo rzadko, a przybiera rewelcyjnie, kazde dziecko jest inne nie da sie go zaartykulowac
Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
tak jak Sola napisała, owoce i warzywa ale surowe a owoce ze skórką (np. jabłka), produkty pełnoziarniste, z ciemnej mąki (kupując chleb czytajcie skład bo oszukują i robią z pszennej barwiąc karmelem, ja kupuję tylko z żytniej mąki), suszone owoce, płatki owsiane, otręby

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------





---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------




ludzie mają za dużo czasu, serio
dzieci se powinni zrobić
dobrze gada polec jej
taka alpaka pewnie zrozumie nie jedengo niemowlaka

Kaka ten test z glaskaniem nie na wszystkich dzieciach jest miarodajny, moja zawsze chce cycka nawet jak mleko jej sie ulewa przy zmianie pozycji taka jest obrzarta, ma b silny odruch ssania i zawsze jej sie chce.
Zwieksz ilosc karmien, wybudzaj do nich bo moze masz spiocha a nie to ze nie jest glodna.
Wydluz karmienia moja je min 30 minut a czasem i 50
Podgrzewaj mleko ja mam kompres do mikrofali i go klade na chwile na piersi przed podaniem, latwiejszy wyplyw.

Ja mialam taka akcje z cyckami ze nawet zastrzyki dostalam.Ale to pomocne cholerstwo jest a nie kazdy lekarz chce dac.
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje

dzinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 15:10   #1475
nini_b
Zadomowienie
 
Avatar nini_b
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 451
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez mmm12345 Pokaż wiadomość
Kaka ten test z glaskaniem nie na wszystkich dzieciach jest miarodajny, moja zawsze chce cycka nawet jak mleko jej sie ulewa przy zmianie pozycji taka jest obrzarta, ma b silny odruch ssania i zawsze jej sie chce.
Dokładnie, mój też tak ma, ssałby non stop, gdybym mu pozwalała. Dlatego staram się pilnować w dzień godzin karmienia, tzn. nie częściej niż co 2 godz. (nie zawsze się to udaje), a w międzyczasie ciumka sobie smoka, jak ma potrzebę ssania. Ale przybiera ładnie, więc wiem, że więcej jedzenia nie potrzebuje. A jak mu dawałam częściej, to większość ulewał, bo nie dawał rady przerobić
nini_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 15:38   #1476
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

No tak tylko dziewczyny tu chodzi o to, że Dzika napisała, że nie wie o co chodzi dziecku - Wy wiecie. Jak nie otwiera buzi to może dziecku chodzić o coś zupełnie innego.

A jeśli chodzi o ulewanie to moja też ulewa, pomimo że jest głodna - tak też się zdarza . Ja to tłumaczę sobie tym, że pewnie ma mały żołądek a duże potrzeby. Często jest tak, że muszę przerwać jedzenie ponosić kilka minut i znowu wciąga butlę dalej. Jak nie doje to jest ryk. Także dla mnie to że ulewa nie jest równoznaczne z tym że jest najedzona.
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 16:22   #1477
natallkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar natallkaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 086
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

hej kobitki, witam się niedzielnie

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Ale zaraz trzasne se korektora pod oko i bede mama - gwiazda
o tak!! korektor to moje zbawienie, bez niego to nawet strach się listonoszowi pokazać takie mam sińce ostatnio
ale nakładam i zaraz lepiej

jeśli chodzi o wagę to ja juz wrócilam do tej sprzed ciąży i wchodzę we wszystkie ubrania więc nie jest źle.


Trochę się martwię o moją małą - robi mi ostatnio kupę co 5-6 dni!! niby nic jej nie jest i nie boli - pręży się i popłakuje dopiero ok. 1godz prze zrobieniem czytałam gdzieś, że przy wyłącznym karmieniu piersią może się tak zdarzyć i że nazywa się to jedzeniem bezresztkowym - po prostu całe mleko jest trawione.
Jeśli o chodzi o przybieraniu na wadze to rośnie jak szalona - waga wyjściowa to 3 kg a teraz (11 tyg) ma już 5,8kg.
Czy Waszym dzieciaczkom też się tak zdarza?
muszę o tym powiedziec pediatrze jak będziemy za dwa tyg na kolejnym szczepieniu
natallkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-20, 18:25   #1478
emylka86
Zakorzenienie
 
Avatar emylka86
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 3 799
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

nadrobiłam, ale czas na kąpiel nastał więc będę jeszcze póżniej : )
__________________
Michałek 16.12.2012

Borysek 09.10.2015

zapraszam do klików w banerek
emylka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 18:37   #1479
lady_kiss
Rozeznanie
 
Avatar lady_kiss
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 876
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
Dziecko aktywne, zadowolone
2 - 5 stolców w ciągu doby
6 - 8 mokrych pieluch w ciągu doby, mocz jasny, bezwonny

O rzeczywistym obniżeniu laktacji można pomyśleć, jeśli obserwujemy:
Rzadkie karmienia (mniej niż 8 na dobę)
...
Dziecko bez przerwy chce być przy piersi, dużo płacze
Dziecko jest mało aktywne, przesypia więcej niż 4 godziny (oszczędzanie energii)
ale podejrzewam, że te rady dotyczą noworodków (dzieci do 28 dnia życia). Np. z kupką: czytałam, że dzieci po 1 miesiącu życia mogą robić kupkę raz dziennie lub nawet raz na parę dni (mój robi raz dziennie).
Albo o karmieniach: po pewnym czasie dziecko je rzadziej i przesypia 4 godziny a nawet więcej. Zdarza się też, że chce być przy piersi i dużo płacze przy skokach rozwojowych
czy się mylę?
__________________
Emilek
ur. 31 stycznia 2014

Kubuś
ur. 11 listopada 2012

Blanka
ur. 10 lipca 2011
Aniołek


Edytowane przez lady_kiss
Czas edycji: 2013-01-20 o 19:27
lady_kiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 19:00   #1480
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

kochm Was za te teksty

ale umieram-mam grypsko z Laura i boje sie o malegocaly dzien w lozku leze z goraczka.nigdy nie mialam grypy...wogole nie chpruje-pirwsz raz od 10 lat albo i lepiej
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 19:04   #1481
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez natallkaa Pokaż wiadomość

Trochę się martwię o moją małą - robi mi ostatnio kupę co 5-6 dni!! niby nic jej nie jest i nie boli - pręży się i popłakuje dopiero ok. 1godz prze zrobieniem czytałam gdzieś, że przy wyłącznym karmieniu piersią może się tak zdarzyć i że nazywa się to jedzeniem bezresztkowym - po prostu całe mleko jest trawione.
Jeśli o chodzi o przybieraniu na wadze to rośnie jak szalona - waga wyjściowa to 3 kg a teraz (11 tyg) ma już 5,8kg.
Czy Waszym dzieciaczkom też się tak zdarza?
muszę o tym powiedziec pediatrze jak będziemy za dwa tyg na kolejnym szczepieniu
Powiem Ci, że jeszcze na sr położna mówiła, że czasem tak się zdarza - jak u dorosłych ludzi jeden załatwia się częściej, inny rzadziej. Bo rozumiem, że kupki ładne robi. Ale oczywiście warto to skonsultować z lekarzem.



Cytat:
Napisane przez lady_kiss Pokaż wiadomość
ale podejrzewam, że te rady dotyczą niemowląt (dzieci do 28 dnia życia). Np. z kupką: czytałam, że dzieci po 1 miesiącu życia mogą robić kupkę raz dziennie lub nawet raz na parę dni (mój robi raz dziennie).
Albo o karmieniach: po pewnym czasie dziecko je rzadziej i przesypia 4 godziny a nawet więcej. Zdarza się też, że chce być przy piersi i dużo płacze przy skokach rozwojowych
czy się mylę?
Mnie też się tak wydaje

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

Cytat:
Napisane przez marti86 Pokaż wiadomość
kochm Was za te teksty

ale umieram-mam grypsko z Laura i boje sie o malegocaly dzien w lozku leze z goraczka.nigdy nie mialam grypy...wogole nie chpruje-pirwsz raz od 10 lat albo i lepiej
Ja zachorowałam - też prawdopodobnie grypa dwa tygodnie po porodzie. Mój tz też później chorował. Natomiast młodej nic nie ruszyło, a bardzo się bałam.
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-20, 19:21   #1482
lady_kiss
Rozeznanie
 
Avatar lady_kiss
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 876
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez mmm12345 Pokaż wiadomość
Za kolejne 7 tyg ważyłam się u lekarza i z wagi startowej 70kg zostało 66 (przy Was to i tak słoń jestem)
66 to mój cel nie patrz na samą wagę, ważne przy jakim wzroście ta waga. ja aktualnie ważę 83 przy wzroście 176. to dopiero nazywa się słoń a raczej słonica.
przed ciążą ważyłam 72. pewnie po porodzie mi spadło coś, ale jak się siedzi w domu i zamiast skorzystać z darmowego ubytku wagi się żre, to co się dziwić

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
mój ostatnio jak jest głodny, to się nie drze tylko cmoka, że go w całym domu słychać no chyba że się nie reaguje na cmokanie to włącza syrenę
mój robi identycznie to samo

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Szkoda, że nie można chodzić z photoshopem na twarzy
na twarzy? ja bym se sieknęła photoshopa na całe ciało objadałabym się wszystkim co tylko, a wyglądałabym jak bogini seksu
muszę gdzieś napisać podanie, żeby takiego photoshopa wytworzyli

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
co jeszcze ma duzo blonnika i jest smaczne? oprcz inki
to zależy co kto uważa za smaczne uwielbiam płatki owsiane i pszenne z mlekiem i np. rodzynkami.
poza tym powiem Ci że herbata zielona też dobrze działa na odchudzanie, piłam wtedy 3 razy dziennie, po pewnym czasie nawet ją polubiłam.

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Nie chce któraś kupić alpaki?


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=670518
bez alpaki mam w domu cyrk na kółkach, to jeszcze sobie alpakę dokupię, a co!
__________________
Emilek
ur. 31 stycznia 2014

Kubuś
ur. 11 listopada 2012

Blanka
ur. 10 lipca 2011
Aniołek


Edytowane przez lady_kiss
Czas edycji: 2013-01-20 o 19:29
lady_kiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 19:33   #1483
Ma_majka
Zakorzenienie
 
Avatar Ma_majka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 346
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
U nas dziś jakaś masakra się włączyła. W dzień jest nawet nawet, za to noce..... Po kąpieli Ulka zjada dwa cycki, pośpi godzinę-dwie i zaczyna się jazda. Płacz, sępienie cycka, wypluwanie cycka i znów płacz Dziś w nocy myślałam że ocipieję. Spała od 21-24, i to tylko dlatego, żeśmy ją omotali otulaczem i rączki jej nie rozpraszały. Potem ten patent już nie działał. I znół miałam tańczenie i spacerowanie i branie do łóżka i znów tańczenie i tak w kółko. Padła gdzieś ok.6-7 (ja razem z nią). Potem się budziła raz na jakiś czas i na pół-śpiocha ciumkała cycka. Wstałyśmy po 10, bo już mnie kręgosłup bolał od niewygodnej pozycji. Ulka została z ojcem w łóżku i dosypiali, ja poszłam się oporządzić, bo tylko podmalowanie oka mogło uratować moje zdrowie psychiczne
Teraz też drzemie, i chyba pójdę za jej p[rzykładem.
Miłej nd, zobaczymy się może wieczorem. Jak mi Ula pozwoli [COLOR="Silver"]
gdzieś czytałam że takie zachowanie, tzn łapanie cyca i wypluwanie z płaczem może oznaczać że dziecko nażarte, tylko chce se cyca pociumkać jak smoka i się wkurza że z niego coś leci, dlatego wypluwa
Ma_majka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 19:34   #1484
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez lady_kiss Pokaż wiadomość
na twarzy? ja bym se sieknęła photoshopa na całe ciało objadałabym się wszystkim co tylko, a wyglądałabym jak bogini seksu
muszę gdzieś napisać podanie, żeby takiego photoshopa wytworzyli
To byśmy takie laski były, że hej Pisz podanie



Cytat:
Napisane przez lady_kiss Pokaż wiadomość

bez alpaki mam w domu cyrk na kółkach, to jeszcze sobie alpakę dokupię, a co!
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 19:37   #1485
Ma_majka
Zakorzenienie
 
Avatar Ma_majka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 346
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość

No to u nas jednak lipa w myśl tego bo od 3455 do 3870 w 3 tygodnie...


Z tymi ciumkaniami cycka mam identyko!
A z się zaczęłam zastanawiać czy ja czasem może nie mam czegoś nie tak z pokarmem skoro ona taka jakaś sama nie wiedząca co chce...
czyli przybrała około 140 g na tydzień, więc w normie

a co do wypluwania cyca to napisałam wyżej, może to to
Ma_majka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 19:38   #1486
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
gdzieś czytałam że takie zachowanie, tzn łapanie cyca i wypluwanie z płaczem może oznaczać że dziecko nażarte, tylko chce se cyca pociumkać jak smoka i się wkurza że z niego coś leci, dlatego wypluwa
Te nasze dzieci to jednak są skomplikowane
Jak tu zatkać takiego cyca?
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 19:40   #1487
Ma_majka
Zakorzenienie
 
Avatar Ma_majka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 346
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez dzinek Pokaż wiadomość
Ja mialam taka akcje z cyckami ze nawet zastrzyki dostalam.Ale to pomocne cholerstwo jest a nie kazdy lekarz chce dac.
a co to za zastrzyki? na co?

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Cytat:
Napisane przez marti86 Pokaż wiadomość
kochm Was za te teksty

ale umieram-mam grypsko z Laura i boje sie o malegocaly dzien w lozku leze z goraczka.nigdy nie mialam grypy...wogole nie chpruje-pirwsz raz od 10 lat albo i lepiej
uuuu, biedactwo, zdrówka życzę

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Te nasze dzieci to jednak są skomplikowane
Jak tu zatkać takiego cyca?


może kropelką kropeleczka na czubeczku i już wszystko w porządeczku
Ma_majka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 19:42   #1488
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość

może kropelką kropeleczka na czubeczku i już wszystko w porządeczku
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 19:45   #1489
lady_kiss
Rozeznanie
 
Avatar lady_kiss
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 876
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
To byśmy takie laski były, że hej Pisz podanie
napiszmy razem petycję, może szybciej uwzględnią
wystraszą się najazdu przytytych mamusiek i od razu stworzą jakieś cudo technologiczne

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

może zamiast cyca dawaj smoka?

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
może kropelką kropeleczka na czubeczku i już wszystko w porządeczku
__________________
Emilek
ur. 31 stycznia 2014

Kubuś
ur. 11 listopada 2012

Blanka
ur. 10 lipca 2011
Aniołek


Edytowane przez lady_kiss
Czas edycji: 2013-01-20 o 19:46
lady_kiss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-20, 19:47   #1490
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Mówcie co chcecie, ale mi się wydaje, że dzieci które mówią są prostsze w obsłudze. Od razu wiadomo czy coś się dzieje czy mają focha
A tutaj człowiek musi czytać mądre książki mądrych ludzi żeby skumać co i jak.

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez lady_kiss Pokaż wiadomość
napiszmy razem petycję, może lepiej uzwględnią
wystraszą się najazdu przytytych mamusiek i od razu stworzą jakieś cudo technologiczne
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 19:48   #1491
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez lady_kiss Pokaż wiadomość
66 to mój cel nie patrz na samą wagę, ważne przy jakim wzroście ta waga. ja aktualnie ważę 83 przy wzroście 176. to dopiero nazywa się słoń a raczej słonica.
przed ciążą ważyłam 72. pewnie po porodzie mi spadło coś, ale jak się siedzi w domu i zamiast skorzystać z darmowego ubytku wagi się żre, to co się dziwić
mój cel to 54kg zawsze tyle ważyłam +/- 1kg, ale niska jestem 164cm, po dzisiejszym ważeniu zostały jeszcze 3 kg do celu nie stosuję żadnych diet, staram się tylko nie obżerać bez sensu (czytaj: tak jak w ciąży) i zmniejszyłam ilość pochłanianych słodyczy tu boli najbardziej
__________________
poznaliśmy się 6.08.2005 ślub 2.06.2007 Klaudia 16.10.2009 Adam 18.11.2012
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 19:50   #1492
lady_kiss
Rozeznanie
 
Avatar lady_kiss
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 876
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Mówcie co chcecie, ale mi się wydaje, że dzieci które mówią są prostsze w obsłudze. Od razu wiadomo czy coś się dzieje czy mają focha
A tutaj człowiek musi czytać mądre książki mądrych ludzi żeby skumać co i jak.
zgadzam się w 100%
__________________
Emilek
ur. 31 stycznia 2014

Kubuś
ur. 11 listopada 2012

Blanka
ur. 10 lipca 2011
Aniołek

lady_kiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 19:53   #1493
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Mówcie co chcecie, ale mi się wydaje, że dzieci które mówią są prostsze w obsłudze. Od razu wiadomo czy coś się dzieje czy mają focha
i tu się mylisz powie np.:
-nie powiem Ci
-nie pytaj się
-idź sobie
ewentualnie ryk i histeria (to przy okazji buntu 2 latka)

małe dzieci, mały kłopot...
__________________
poznaliśmy się 6.08.2005 ślub 2.06.2007 Klaudia 16.10.2009 Adam 18.11.2012
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 20:08   #1494
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
i tu się mylisz powie np.:
-nie powiem Ci
-nie pytaj się
-idź sobie
ewentualnie ryk i histeria (to przy okazji buntu 2 latka)

małe dzieci, mały kłopot...
Powiem Ci, że swojego czasu zajmowałam się trochę siostrzenicą ( teletubisie śniły mi się po nocach ). Na pewno takie humorki nie są fajne. Ale przynajmniej wiadomo, że dziecko jest najedzone, nic je nie boli i więcej śpi. Pewnie to też zależy od dziecka - ale to dotyczy każdego wieku.
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 20:20   #1495
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Natalka tzn ze masz idealny pokarm bezresztkowy-tylko sie cieszyc malej nic nie dolega kupki ladne tzn ze jestes stworzona do laktacji

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że jeszcze na sr położna mówiła, że czasem tak się zdarza - jak u dorosłych ludzi jeden załatwia się częściej, inny rzadziej. Bo rozumiem, że kupki ładne robi. Ale oczywiście warto to skonsultować z lekarzem.





Mnie też się tak wydaje

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------



Ja zachorowałam - też prawdopodobnie grypa dwa tygodnie po porodzie. Mój tz też później chorował. Natomiast młodej nic nie ruszyło, a bardzo się bałam.
Sola opocieszylas mnie niezmiernie!!a karmilas cycuchem??

Cytat:
Napisane przez lady_kiss Pokaż wiadomość



na twarzy? ja bym se sieknęła photoshopa na całe ciało objadałabym się wszystkim co tylko, a wyglądałabym jak bogini seksu
muszę gdzieś napisać podanie, żeby takiego photoshopa wytworzyli



Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
gdzieś czytałam że takie zachowanie, tzn łapanie cyca i wypluwanie z płaczem może oznaczać że dziecko nażarte, tylko chce se cyca pociumkać jak smoka i się wkurza że z niego coś leci, dlatego wypluwa
Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
i tu się mylisz powie np.:
-nie powiem Ci
-nie pytaj się
-idź sobie
ewentualnie ryk i histeria (to przy okazji buntu 2 latka)

małe dzieci, mały kłopot...
otoz to

co do ciumania cyca i odrywnia sie nerwowo-to moj maly tak sie zachwouje jak nie chce jesc tylko pociagac a mu leci-ja jak dojna krowa z tym mlekiem bez kitu-dzis puscil bo sie zakrztusil to oglalam calego laptopa jak go po pleckach klepalam
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 20:25   #1496
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez marti86 Pokaż wiadomość


Sola opocieszylas mnie niezmiernie!!a karmilas cycuchem??
Odciągałam pokarm, ale któraś dziewczyna też pisała, że była chora i dzieciaczek nie zachorował.
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 20:29   #1497
martaj9
Rozeznanie
 
Avatar martaj9
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 770
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Hej moje laseczki!

Wróciliśmy od teściowej z obiadku. Mikołaj nie byłby sobą gdyby nie dał koncertu. jakis taki mało towarzyski Lubi tylko swój domek

Cytat:
Napisane przez dzinek Pokaż wiadomość
my tez jeszcze na 2 ale to osatnie podrygi

Dady nie przesiakaja, tylko gorzej wiaza wilgoc jak dla mnie

jak czytam to zdrowie psychiczne niektorym ratuje
musze pomyslec nad zakupem


moja je max 7 razy na dobe, kupy robi bardzo rzadko, a przybiera rewelcyjnie, kazde dziecko jest inne nie da sie go zaartykulowac
dobrze gada polec jej
taka alpaka pewnie zrozumie nie jedengo niemowlaka

Kaka ten test z glaskaniem nie na wszystkich dzieciach jest miarodajny, moja zawsze chce cycka nawet jak mleko jej sie ulewa przy zmianie pozycji taka jest obrzarta, ma b silny odruch ssania i zawsze jej sie chce.
Zwieksz ilosc karmien, wybudzaj do nich bo moze masz spiocha a nie to ze nie jest glodna.
Wydluz karmienia moja je min 30 minut a czasem i 50
Podgrzewaj mleko ja mam kompres do mikrofali i go klade na chwile na piersi przed podaniem, latwiejszy wyplyw.

Ja mialam taka akcje z cyckami ze nawet zastrzyki dostalam.Ale to pomocne cholerstwo jest a nie kazdy lekarz chce dac.

Co to za zastrzyki?




Właśnie mój mały robi teraz dwie kupki na dobę i ja oczywiście jak to ja panikuję. Ale widzę że wasze maleństwa tez nie przesadzaja z iloscia


Cytat:
Napisane przez natallkaa Pokaż wiadomość
hej kobitki, witam się niedzielnie

jeśli chodzi o wagę to ja juz wrócilam do tej sprzed ciąży i wchodzę we wszystkie ubrania więc nie jest źle.


Trochę się martwię o moją małą - robi mi ostatnio kupę co 5-6 dni!! niby nic jej nie jest i nie boli - pręży się i popłakuje dopiero ok. 1godz prze zrobieniem czytałam gdzieś, że przy wyłącznym karmieniu piersią może się tak zdarzyć i że nazywa się to jedzeniem bezresztkowym - po prostu całe mleko jest trawione.
Jeśli o chodzi o przybieraniu na wadze to rośnie jak szalona - waga wyjściowa to 3 kg a teraz (11 tyg) ma już 5,8kg.
Czy Waszym dzieciaczkom też się tak zdarza?
muszę o tym powiedziec pediatrze jak będziemy za dwa tyg na kolejnym szczepieniu

Jak ładnie rośnie to nie ma się co przejmowac. Ale może powiedz o tym lekarzowi?


Cytat:
Napisane przez lady_kiss Pokaż wiadomość
ale podejrzewam, że te rady dotyczą noworodków (dzieci do 28 dnia życia). Np. z kupką: czytałam, że dzieci po 1 miesiącu życia mogą robić kupkę raz dziennie lub nawet raz na parę dni (mój robi raz dziennie).
Albo o karmieniach: po pewnym czasie dziecko je rzadziej i przesypia 4 godziny a nawet więcej. Zdarza się też, że chce być przy piersi i dużo płacze przy skokach rozwojowych
czy się mylę?

Dobrze gadasz


Cytat:
Napisane przez marti86 Pokaż wiadomość
kochm Was za te teksty

ale umieram-mam grypsko z Laura i boje sie o malegocaly dzien w lozku leze z goraczka.nigdy nie mialam grypy...wogole nie chpruje-pirwsz raz od 10 lat albo i lepiej

Bidna Ty i mała. Oby Mikołajek nie zachorował

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
gdzieś czytałam że takie zachowanie, tzn łapanie cyca i wypluwanie z płaczem może oznaczać że dziecko nażarte, tylko chce se cyca pociumkać jak smoka i się wkurza że z niego coś leci, dlatego wypluwa
Też tak myślałam- a tu tylko się w tym utwierdziłam
__________________
28.08 2010 Nasz Dzień

19.11.2012 Moje szczęście- Mikołajek
martaj9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 20:29   #1498
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

mi kazala karmic zeby dac przeciwciala z mlekiem bo zaraza sie droga kropelkowa
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 20:35   #1499
martaj9
Rozeznanie
 
Avatar martaj9
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 770
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Dobra z kupą juz się uspokoiłam

Wiecie co wydaje mi się że mój Miki jakiś chudy jest. Jak piszecie o rozmiarach pieluch to mi przykro się robi bo ja uzywam Dady2 a jak kupiłam 3 to te dwa rzepy schodziły się ze sobą

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

Cytat:
Napisane przez marti86 Pokaż wiadomość
mi kazala karmic zeby dac przeciwciala z mlekiem bo zaraza sie droga kropelkowa
To ma sens... A myślisz żeby w jakis sposób odizolowac małą od Mikołaja?



A! Przypomniałam sobie. Ogladałam kiedys film z Jesicą Biel i zastanawiam się kogo mi ona przypomina No i się puknęłam- Marti przecież! Jesteś identyczna
__________________
28.08 2010 Nasz Dzień

19.11.2012 Moje szczęście- Mikołajek
martaj9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 20:36   #1500
lady_kiss
Rozeznanie
 
Avatar lady_kiss
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 876
Dot.: Macierzyństwa cienie i blaski-były słonice dziś znowu są laski -Mamusie XI - XI

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Odciągałam pokarm, ale któraś dziewczyna też pisała, że była chora i dzieciaczek nie zachorował.
pewnie dlatego, że jak mamuśka choruje, to w mleku dziecko dostaje przeciwciała i to właśnie choróbsko
__________________
Emilek
ur. 31 stycznia 2014

Kubuś
ur. 11 listopada 2012

Blanka
ur. 10 lipca 2011
Aniołek

lady_kiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.