Ból piersi :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-10, 10:49   #1
reverse
Zadomowienie
 
Avatar reverse
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 079

Ból piersi :/


Póki co pytam tutaj, ewentualnie jak problem będzie bardziej uciążliwy to zapiszę się do lekarza

Miesiąc temu, tak dwa tygodnie przed okresem zaczęły mnie bolec piersi... Przeważnie bolały mnie dwa, trzy dni przed miesiączką więc trochę mnie to zdziwiło... Później zauważyłam że urosły. Pomyślałam, że pewnie dalszy ciąg okresu dojrzewania, rosną, ok, jakoś wytrzymam. Po okresie przestały bolec (dodam, że ból był okropny :/ nawet nie było mowy o chodzeniu bez stanika, bo każdy ruch bądź dotyk to kolejna dawka bólu :/ ). Wydawało mi się, że skoro po okresie wszystko się skończyło, to teraz już mi ból nie powróci. Przeliczyłam się :/ Za dwa tygodnie mam dostac okres, od 3 dni znów powtórka z rozrywki :/ W związku z tym mam pytanie: to normalne, że piersi bolą z takimi przerwami? Może miec to związek z okresem? (dziwi mnie tylko to, że zaczynają bolec tak szybko, a nie jak zawsze przed samą miesiączka...).

Wiem, że najlepiej udac się do lekarza, ale najpierw chcę się dowiedziec czy to normalne bądź czy ma to byc powod do niepokoju.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
reverse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 11:02   #2
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Ból piersi :/

Ciężko powiedziec. Moze zatrzymuje Ci sie woda? Moze to przez cos innego. Najlepiej idz do lekarza.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 14:06   #3
Kate_Austen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Ból piersi :/

Też mnie ostatnio coś pobolewają. Oszukuję się, że może w końcu nadszedł czas ich wzrostu, bo cos z tego niepełnego A może w końcu urośnie. Z mama nie mam dobrych kontaktów wiec, nie wiem kiedy ona miała swój czas na te sprawy. Też mam jakiś 1,5-tydzien d okresu. Bolą mnie od sylwestra jaokoś.

A ile masz lat o ile moge zapyatac ?
Kate_Austen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 14:06   #4
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Ból piersi :/

z profilu wynika, że masz 16 lat
ból może być objawem wzrostu
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 14:28   #5
reverse
Zadomowienie
 
Avatar reverse
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: Ból piersi :/

Też wydawało mi się, że to może byc powodem, chociaż najbardziej mi urosły w 2 gimnazjum. Tylko zastanawia mnie ta przerwa, że po okresie przez jakiś czas miałam spokój a później znów to samo :/
reverse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 18:08   #6
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Ból piersi :/

statystyki mówią, że my kobiety rośniemy, a wraz z nami nasze ciała, do około 18-19 roku życia.
gdyby ten wzrost był jednostajny, byłoby pięknie - nigdy by się nie okazało, że buty kupione miesiąc temu są już za małe, a genialne rurki - za krótkie. hormony w okresie dojrzewania mają to do siebie, że świrują, a razem z nimi to, za co odpowiadają.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 18:54   #7
megam
Raczkowanie
 
Avatar megam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 100
Dot.: Ból piersi :/

Przerwa że po okresie jest spokój jest jak najabrdziej normalna.

Chodzi o to że kobieta w każdym cyklu przechodzi (a bynajmniej powinna) przez trzy fazy:
I faza to faza folikularna - w tej fazie wytwarza sie pęcherzyk
II faza - nastepuje owulacja
III faza lutelna - wzrasta progetseron i wtedy piersi mogą boleć i nie musi to być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. U każdej kobiety długość tej fazy jest różna (10-16 dni). Długość tej fazy powinna być stała. Stąd też u Ciebie 2 tygodnie przed okresem zaczyna sie ból czyli trwa dokładnie 14 dni

Tak więc od III fazy gdy wzrasta progesteron piersi mogą boleć, wtedy też może pojawiać się juz zespół napięcia przedmiesiączkowego. Tak jest aż do pierwszego dnia miesiączki - bo gdy nie dojdzie do zapłodnienia spada wytwarzanie progesteronu potrzebnego do utrzymania ciąży i wtedy ból piersi też zanika.

To tak w skrócie bo to jest znacznie bardziej skomplikowany proces Mam nadzieję że Cie już to uspokoi i że nie pomerdałam czegos po drodze
__________________
errare humanum est

Edytowane przez megam
Czas edycji: 2009-01-10 o 18:57
megam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-10, 19:14   #8
maarcinka
Raczkowanie
 
Avatar maarcinka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 167
Dot.: Ból piersi :/

jeśli badasz piersi i nic nie wyczułaś to może rzeczywiście rosną. moje też rosły takimi "zrywami" (skok o rozmiar, długo długo nic, skok o rozmiar). najlepiej byłoby porozmawiać z lekarzem, może masz rozhulane hormony a może to wina źle dobranego stanika?
maarcinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 20:32   #9
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Ból piersi :/

Cytat:
Napisane przez reverse Pokaż wiadomość
Póki co pytam tutaj, ewentualnie jak problem będzie bardziej uciążliwy to zapiszę się do lekarza

Miesiąc temu, tak dwa tygodnie przed okresem zaczęły mnie bolec piersi... Przeważnie bolały mnie dwa, trzy dni przed miesiączką więc trochę mnie to zdziwiło... Później zauważyłam że urosły. Pomyślałam, że pewnie dalszy ciąg okresu dojrzewania, rosną, ok, jakoś wytrzymam. Po okresie przestały bolec (dodam, że ból był okropny :/ nawet nie było mowy o chodzeniu bez stanika, bo każdy ruch bądź dotyk to kolejna dawka bólu :/ ). Wydawało mi się, że skoro po okresie wszystko się skończyło, to teraz już mi ból nie powróci. Przeliczyłam się :/ Za dwa tygodnie mam dostac okres, od 3 dni znów powtórka z rozrywki :/ W związku z tym mam pytanie: to normalne, że piersi bolą z takimi przerwami? Może miec to związek z okresem? (dziwi mnie tylko to, że zaczynają bolec tak szybko, a nie jak zawsze przed samą miesiączka...).

Wiem, że najlepiej udac się do lekarza, ale najpierw chcę się dowiedziec czy to normalne bądź czy ma to byc powod do niepokoju.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Ja też tak mam... Ale mi się to zaczęło jak mój chłopak się nimi bardzo intenstywnie bawił... Może to też przez to. Ale też mam gdzieś na dwa tyg. przed okresem. Ja bym się nie przejmowała.
Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 09:13   #10
czarymary
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: lodz
Wiadomości: 127
Dot.: Ból piersi :/

ja po ostatnim okresie przestalam brac tabletki antykoncepcyjne. od jakiegos czasu bardzo bola mnie same brodawki. wydawalo mi sie ze strasznie, ale jak czytam jak Was bola, ze bez stanika nie mozna chodzic, to chyba maly pikus... w kazdym razie zastanawiam sie, czy to moze byc ciaza, czy zwykle napiecie przedmiesiaczkowe, z ktorym nie mialam do czynienia przez ladnych pare lat dzieki tabletkom. jak myslicie, kiedy po przestaniu brania tabletek mozna spodziewac sie okresu? raczej wczesniej, czy raczej pozniej? czy takie objawy pms moga sie nasilic?
czarymary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 12:09   #11
megam
Raczkowanie
 
Avatar megam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 100
Dot.: Ból piersi :/

Cytat:
Napisane przez czarymary Pokaż wiadomość
ja po ostatnim okresie przestalam brac tabletki antykoncepcyjne. od jakiegos czasu bardzo bola mnie same brodawki. wydawalo mi sie ze strasznie, ale jak czytam jak Was bola, ze bez stanika nie mozna chodzic, to chyba maly pikus... w kazdym razie zastanawiam sie, czy to moze byc ciaza, czy zwykle napiecie przedmiesiaczkowe, z ktorym nie mialam do czynienia przez ladnych pare lat dzieki tabletkom. jak myslicie, kiedy po przestaniu brania tabletek mozna spodziewac sie okresu? raczej wczesniej, czy raczej pozniej? czy takie objawy pms moga sie nasilic?
Raczej później chodź to różnie bywa. Może to być też ciąża jeżeli się nie zabezpieczyłaś. Niby po odstawieniu można odrazu zajść ale tego to nie jestem pewna na 100%. Napewno zdarzały się takie przypadki. Tak objawy mogą się nasilić - dzięki tabletkom mogłaś nie mieć wogóle napięcia przedmiesiączkowego. Po odstawieniu tabletek jak najbardziej jest to realne.
__________________
errare humanum est
megam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.