Cwiczenia na dolne partie brzucha! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-14, 18:49   #91
niuja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: to tu,to tam.
Wiadomości: 705
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Polecam drążek,efekty widoczne po paru dniach.To oczywiście nie spali tkanki tłuszczowej,tylko wyrzeźbi mięśnie,aby zrzucić tłuszczyk robimy AEROBY ^_^(tu polecam basen i bieganie)
__________________
intro.blog tu się otwieram.
niuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 18:58   #92
ishee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 16
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Dolne partie pownno sie ćwiczyć przed górnymi , bo są słabsze, zaś górne uczestniczą w ich pracy, gdy górne sie zmęczą dolne zostają nie przećwiczone w pełni.
ishee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 19:06   #93
waaampirek
Organizatorka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 197
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
własnie się nad tym zastanawiałam, ale stwierdziłam, że może jednak są
nie wiem jak jest z ćwiczeniami, ale wiem jak jest z anatomią mięsień dolny bucha jest jeden - piramidowy, ale jest na tyle mały, że za pewne ma niewielkie znaczenie dla kształtu sylwetki, poza tym mięsnie proste brzucha (kaloryferek) są podzielone tkanką łaczna na części, w zależności od wykonywanych ruchów, pracują różne części m. prostego brzucha.
waaampirek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 09:57   #94
sylwusiaaaa
Przyczajenie
 
Avatar sylwusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
dolne partie brzuszka;)

Mam problem, chodzi o dolną partię brzucha robiłam A6W ale przerwałam w połowie bo zauważyłam że działa tylko na górną część;/
I teraz mam problem, nie wiem jakie ćwiczenia pomagają się pozbyć tej oponki na dole dziwnie to wygląda na górze płaski a na dole jak bym była w ciąży heh.
Znacie jakieś skuteczne ćwiczenia żeby brzuszek na dole także stał się płaski?
pozdrawiam
__________________
Give me a reason why would you want me to live and die...
sylwusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 10:10   #95
ewi762
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 94
Dot.: dolne partie brzuszka;)

podłączam się
mam ten sam problem górne partie wyrzeźbione a na dole ... ech szkoda gadać
może komuś się udało skutecznie wyrównać różnicę?

pozdrawiam
ewi762 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 11:26   #96
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: dolne partie brzuszka;)

polecam wyszukiwarkę
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 19:46   #97
krada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Znam fajną stronkę z ćwiczeniami (duuużo ich także się nie znudzicie), mogę podać na PM. Generalizując są to wszystkie ćwiczenia z nogami w górze w leżeniu tyłem, w siadzie lub wymagające opuszczania nóg.
__________________
krada
krada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-16, 21:50   #98
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Jeśli jesteś w stanie wyjść z ćwiczeniami poza dom, to proponuje siłke. Albo dowiedz się o masujący pas, cos jak pokazując z telezakupach. Naprawdę to pomaga. Ja takiego wibrującego pasa używałam właśnie na siłowni. Poza tym ważna jest dieta. Jeśli znacznie ograniczysz spożycie węglowodanów, to oponka sama stopniowo się zmniejszy. Ale nie ma cudów, nie od razu. Ja w półtora miesiąca zgubiłam 5 cm.

W ogóle to nie ma ćwiczenia na brzuch, które by nie szkodziło kręgosłupowi. Taka już uroda tej części ciała - wymaga wyrzeczeń.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 09:24   #99
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
W ogóle to nie ma ćwiczenia na brzuch, które by nie szkodziło kręgosłupowi.
Możesz rozwinąć tę myśl? Bo wychodzi jakiś absurd. Poprawnie wykonywane ćwiczenia nie szkodzą kręgosłupowi
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 10:56   #100
xxxSweetPoisonxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxSweetPoisonxxx
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Piekiełko ]:-)
Wiadomości: 370
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

też mam taka oponke :/ nienawidze jej i staram sie z nia walczyc ale co z tego jak miesnie są i je czuc dobrze jak ona tam jest. nie jem slodyczy ani nic takiego, cwicze ale... ona ciagle jest. dokladam basen teraz wiecej cwiczen na dolna partie miesni brzucha
__________________


do zrzucenia pozostało jeszcze... 5 4 3 2 1

" On nauczył kochać, wierzyć, wrogów posyłać w piach.. " Szwadron 97 - Honor na wieki

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200806143238.png
xxxSweetPoisonxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 01:09   #101
trucizna007
Zakorzenienie
 
Avatar trucizna007
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 239
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

jakim drążku ?
__________________
otwórz oczy.

Wade <3

https://si0.twimg.com/profile_images...fdc260aea.jpeg
trucizna007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-18, 08:25   #102
xxxSweetPoisonxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxSweetPoisonxxx
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Piekiełko ]:-)
Wiadomości: 370
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

np taki do podciagania się na salach gimnastycznych sa takie drabinki... ja tam ćwicze co jakis czas
__________________


do zrzucenia pozostało jeszcze... 5 4 3 2 1

" On nauczył kochać, wierzyć, wrogów posyłać w piach.. " Szwadron 97 - Honor na wieki

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200806143238.png

Edytowane przez xxxSweetPoisonxxx
Czas edycji: 2009-01-18 o 08:26
xxxSweetPoisonxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 09:56   #103
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

no ja niestety nie mam możliwości na wyjście poza dom z ćwiczeniami. tylko tyle, co raz w tygodniu pani od w-fu zaprowadzi nas na siłownię szkolną..^

a co do diety?- mam ograniczyć jedzenie słodyczy, białego pieczywa?
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 11:51   #104
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Możesz rozwinąć tę myśl? Bo wychodzi jakiś absurd. Poprawnie wykonywane ćwiczenia nie szkodzą kręgosłupowi
Ale tak jest. Możesz wykonywać poprawnie ćwiczenia, ale to nie zmienia faktu, że obciążasz kręgosłup. W zależności od rodzaju ćwiczeń na brzuch, najczęściej jest to odcinek lędźwiowy albo szyjny. To jeśli obciążasz kręgosłup, nie szkodzi mu to? Według mnie - tak.

Dontknow, tak. Słodycze, białe pieczywo, makarony - to tuczy. W przypadku budowania sylwetki, kiedy ktoś jest bardzo szczupły, a chce się dorobić mięśni, wtedy powinien jeść węglowodany, bo najszybciej właśnie po nich przybiera się na masie. Ale jeśli chcesz spalić tłuszczyk, najlepiej unikać to, co ma mąkę i cukier. Powodzenia
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 12:26   #105
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość

Dontknow, tak. Słodycze, białe pieczywo, makarony - to tuczy. W przypadku budowania sylwetki, kiedy ktoś jest bardzo szczupły, a chce się dorobić mięśni, wtedy powinien jeść węglowodany, bo najszybciej właśnie po nich przybiera się na masie. Ale jeśli chcesz spalić tłuszczyk, najlepiej unikać to, co ma mąkę i cukier. Powodzenia
no właśnie ja mam taką sytuację- jestem szczupła, nawet bardzo i nie chcę schudnąć. wręcz przeciwnie, przydałoby mi się trochę tłuszczyku, ale nie na brzuchu! ;d
i boję się, że jak zacznę więcej jeść i tyć, to będę mieć sadło na brzuchu
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 13:49   #106
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Ale tak jest. Możesz wykonywać poprawnie ćwiczenia, ale to nie zmienia faktu, że obciążasz kręgosłup. W zależności od rodzaju ćwiczeń na brzuch, najczęściej jest to odcinek lędźwiowy albo szyjny. To jeśli obciążasz kręgosłup, nie szkodzi mu to? Według mnie - tak.
Zdrowej osobie wykonywanie odpowiednich ćwiczeń rekreacyjnych w sposób poprawny nie szkodzi.
Każda czynność obciąża w jakiś sposób kręgosłup: wstanie z łóżka i pójście do łazienki też, nie mówiąc o siedzeniu przy komputerze na przykład. Ale to nie znaczy, że mu to szkodzi w jakiś trwały sposób. Oczywiście jeśli ktoś się garbi, wygina, siedzi krzywo przy biurku - szkodzi kręgosłupowi, ale to tak samo jak z wykonywaniem ćwiczeń, można to robić prawidłowo albo nieprawidłowo. Zdrowa osoba ma wokół kręgosłupa mięśnie, które nie pozwalają doprowadzić do uszkodzeń przy normalnym trybie życia. Tu warto zaznaczyć, że im silniejsze, lepiej rozwinięte mięśnie, tym dla kręgosłupa lepiej.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 15:02   #107
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Zdrowej osobie wykonywanie odpowiednich ćwiczeń rekreacyjnych w sposób poprawny nie szkodzi.
Każda czynność obciąża w jakiś sposób kręgosłup: wstanie z łóżka i pójście do łazienki też, nie mówiąc o siedzeniu przy komputerze na przykład. Ale to nie znaczy, że mu to szkodzi w jakiś trwały sposób. Oczywiście jeśli ktoś się garbi, wygina, siedzi krzywo przy biurku - szkodzi kręgosłupowi, ale to tak samo jak z wykonywaniem ćwiczeń, można to robić prawidłowo albo nieprawidłowo. Zdrowa osoba ma wokół kręgosłupa mięśnie, które nie pozwalają doprowadzić do uszkodzeń przy normalnym trybie życia. Tu warto zaznaczyć, że im silniejsze, lepiej rozwinięte mięśnie, tym dla kręgosłupa lepiej.
Nie powiedziałam, że uszkadzają, tylko szkodzą jak już. I miałam tu na myśli intensywny trening mięśni brzucha, osoby, która chce się go pozbyć w określonym czasie, a nie rekreacyjne ćwiczenia jak areobik 2x w tyg. albo wf w szkole. Co innego codzienne czynności, co innego, jak wspomniałam, trening.

Aha, w takim razie Dontknow, jeśli chcesz troszkę przytyć, to tych elementów nie musisz ograniczać, a umiarkowany wysiłek fizyczny (jakiś aerobik czy pływanie) pozwolą na zrównoważenie proporcji sylwetki. Chyba, że masz tendencje do odkładania się tłuszczyku na brzuchu, wtedy już konkretniej możesz ćwiczenia miejscowe zastosować.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 16:38   #108
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Aha, w takim razie Dontknow, jeśli chcesz troszkę przytyć, to tych elementów nie musisz ograniczać, a umiarkowany wysiłek fizyczny (jakiś aerobik czy pływanie) pozwolą na zrównoważenie proporcji sylwetki. Chyba, że masz tendencje do odkładania się tłuszczyku na brzuchu, wtedy już konkretniej możesz ćwiczenia miejscowe zastosować.
i tak chyba zrobię. będę odżywiała się normalnie (z białego pieczywa już dosyć dawno zrezygnowałam za rzecz ciemnych bułeczek), ale ciągle ćwiczyła na brzuch i rozciąganie.
gdzieś czytałam, że aby dobrze wyrzeźbić ciało, trzeba najpierw trochę przytyć

dziękuję za radę ;*
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 19:06   #109
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Dontknow, jeśli masz dobry metabolizm, jesteś z natury szczupła, masz drobną budowe ciała, to możesz być ektomorfikiem. A jak jest tak, jak mi się wydaje, to poszukaj w google na temat właśnie takiej budowy ciała. Możesz wtedy znaleźć wiele cennych wskazówek
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-18, 21:08   #110
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Nie powiedziałam, że uszkadzają, tylko szkodzą jak już. I miałam tu na myśli intensywny trening mięśni brzucha, osoby, która chce się go pozbyć w określonym czasie, a nie rekreacyjne ćwiczenia jak areobik 2x w tyg. albo wf w szkole. Co innego codzienne czynności, co innego, jak wspomniałam, trening.
To jakaś pomyłka - intensywny trening mięśni brzucha nie doprowadzi do tego, że się go "pozbędziesz" Miejscowe spalanie tłuszczu to mit - nawet dziewczyny na forum zauważyły już, że ćwiczenie danej partii ciała nie prowadzi do jej wyszczuplenia.
Co do szkodzenia kręgosłupowi, to jednak upieram się przy swoim zdaniu, że prawidlowo wykonywane ćwiczenia nie szkodzą kręgosłupowi. Nie zetknęłam się nigdy z żadnymi badaniami, które przeczyłyby tej tezie - znasz jakieś?
Pisząc "rekreacyjne", mam na myśli sport uprawiany niezawodowo - niezależnie od intensywności, uprawiany przez osoby, których profesja nie opiera się na treningu sportowym.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 22:25   #111
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Dontknow, jeśli masz dobry metabolizm, jesteś z natury szczupła, masz drobną budowe ciała, to możesz być ektomorfikiem. A jak jest tak, jak mi się wydaje, to poszukaj w google na temat właśnie takiej budowy ciała. Możesz wtedy znaleźć wiele cennych wskazówek
właśnie czytam na ten temat i doszłam do wniosku, że jakieś przekleństwo.
wychodzi na to, że nigdy nie będę mieć ładnego brzucha, bo mam taką budowę^

przewertuję jednak jeszcze z 10 stron i przemyślę to wszystko <lol>
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:17   #112
alawpw
Raczkowanie
 
Avatar alawpw
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 99
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Co do szkodzenia kręgosłupowi, to jednak upieram się przy swoim zdaniu, że prawidlowo wykonywane ćwiczenia nie szkodzą kręgosłupowi. Nie zetknęłam się nigdy z żadnymi badaniami, które przeczyłyby tej tezie - znasz jakieś?
Pisząc "rekreacyjne", mam na myśli sport uprawiany niezawodowo - niezależnie od intensywności, uprawiany przez osoby, których profesja nie opiera się na treningu sportowym.
Każdy licencjonowany trener potwierdzi tą opinię- prawidłowo wykonywane ćwiczenia mm. brzucha nie szkodzą kręgosłupowi. Od tego właśnie mamy trenerów, aby wypowiedzieli się na temat pozycji wyjściowej do ćwiczenia. Wyjątkiem mogą
( choć nie muszą !!! ) stać się brzuszki,ale tylko ekstremalnie trudne ( mówię o mało stabilnej lub skomplikowanej pozycji wyjściowej ).

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
To jakaś pomyłka - intensywny trening mięśni brzucha nie doprowadzi do tego, że się go "pozbędziesz" Miejscowe spalanie tłuszczu to mit - nawet dziewczyny na forum zauważyły już, że ćwiczenie danej partii ciała nie prowadzi do jej wyszczuplenia.
Ale też muszę zauważyć , że nawet ta teoria może zostać sprytnie oszukana...
Przy pomocy właściwych metod personal treiner może nam coś nie coś pomóc...
Ale to wiedza i jego doświadczenie... No i nie na każdy "dół" brzucha zadziała.
Genetyki nie da się przeskoczyć
alawpw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:21   #113
alawpw
Raczkowanie
 
Avatar alawpw
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 99
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
właśnie czytam na ten temat i doszłam do wniosku, że jakieś przekleństwo.
wychodzi na to, że nigdy nie będę mieć ładnego brzucha, bo mam taką budowę^

przewertuję jednak jeszcze z 10 stron i przemyślę to wszystko <lol>
Dużo prawdy jest w tym co piszesz , ale oznacza to tylko ,
że dużo pracy przed Tobą
Trening, brzuszki, kremy ujędrniające, pas wyszczuplający i masaż stosowane mniej więcej w równym czasie , mogą zdziałać cuda !!!
jeżeli dołączysz do kuracji np. Guam może się okazać , że efekty przejdą Twoje oczekiwania
Spokojnie- na pewno znajdziesz sposób na swojego brzucholka
alawpw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 23:01   #114
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Cytat:
Napisane przez alawpw Pokaż wiadomość
jeżeli dołączysz do kuracji np. Guam może się okazać , że efekty przejdą Twoje oczekiwania
Alu, a po co Guam?



Przyznam szczerze, że troszkę rozbawiła mnie ta koncepcja o szkodliwości ćwiczenia mm. brzucha dla kręgosłupa w każdym razie, wracając do wątku ja ze swej strony polecam 3x D czyli dieta dieta dieta i parę ćwiczeń, m.in. te o których pisał Krada. Drążęk wymiata oczywiście, natomiast ja robię go sobie na plecy i klatkę i już nie starcza mi siły na brzuchy
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 10:39   #115
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Cytat:
Napisane przez inch Pokaż wiadomość
Przyznam szczerze, że troszkę rozbawiła mnie ta koncepcja o szkodliwości ćwiczenia mm. brzucha dla kręgosłupa
Cóż, każdy może mieć swoje zdanie. Ja mówiłam o ćwiczeniach intensywnych. Jakby ktoś nie zauważył, sami sportowcy mówią o uszkodzeniach stawów kolanowych, łokciowych, czy problemów np. z kręgami szyjnymi. A one znikąd się nie biorą, tylko właśnie z inwazyjnych ćwiczeń fizycznych.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 12:18   #116
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Cóż, każdy może mieć swoje zdanie. Ja mówiłam o ćwiczeniach intensywnych. Jakby ktoś nie zauważył, sami sportowcy mówią o uszkodzeniach stawów kolanowych, łokciowych, czy problemów np. z kręgami szyjnymi. A one znikąd się nie biorą, tylko właśnie z inwazyjnych ćwiczeń fizycznych.
a gdzie jest granica nieinwazyjności?

swoją drogą zawsze powtarzałam i powtarzać będę - sport - ekstremalny - to kalectwo, na które godzi się go uprawiający - a ci którym nie sprawia to przyjemności niech nie trenują
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 16:05   #117
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

każdy maratończyk po tysięcznym kilometrze przebieganym na treningu zaśmieje Ci się w twarz, kiedy powiesz, że sport to zdrowie
każdy kolarz zawodowiec/amator-pasjonat (jest takie słowo?) powie Ci, jak często bolą go kolana
w boksie będą narzekać na plecy i łokcie itd

granicą jest to, co ustalamy my sami na podstawie tego, co mówi nam ciało
przekroczenie tej granicy to kontuzja i gorzej

no normalka

ale mówienie o szkodliwości ćwiczeń mm. brzucha jest bez sensu, jak dla mnie świadczy tylko o niewystarczającej wiedzy z anatomii albo o negatywnym doświadczeniu z przeszłości (co może być skutkiem tego pierwszego) itd.

płaski brzuch to mocne plecy i odwrotnie
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 19:06   #118
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Cytat:
Napisane przez inch Pokaż wiadomość
każdy maratończyk po tysięcznym kilometrze przebieganym na treningu zaśmieje Ci się w twarz, kiedy powiesz, że sport to zdrowie
każdy kolarz zawodowiec/amator-pasjonat (jest takie słowo?) powie Ci, jak często bolą go kolana
w boksie będą narzekać na plecy i łokcie itd

granicą jest to, co ustalamy my sami na podstawie tego, co mówi nam ciało
przekroczenie tej granicy to kontuzja i gorzej

no normalka

ale mówienie o szkodliwości ćwiczeń mm. brzucha jest bez sensu, jak dla mnie świadczy tylko o niewystarczającej wiedzy z anatomii albo o negatywnym doświadczeniu z przeszłości (co może być skutkiem tego pierwszego) itd.

płaski brzuch to mocne plecy i odwrotnie
Chodzi mi o fakt, tak jak wielu ludzi się wypowiada, że np. przy a6w odczuwają bóle w karku albo w części krzyżowej. To nie oznacza, że źle wykonują ćwiczenia, bo są ćwiczenia, które powodować będą dyskomfort czy ból. Kwestia jest dobrania ćwiczeń do swoich możliwości i budowy. Ale jak ktoś się uprze, to nikt tego nie zmieni.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 21:14   #119
alawpw
Raczkowanie
 
Avatar alawpw
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 99
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Cytat:
Napisane przez inch Pokaż wiadomość
Alu, a po co Guam?

Guam potrafi fantastycznie modelować sylwetkę
Może dać również świetne efekty miejscowe... np dół brzucha
alawpw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 21:33   #120
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: A dolne mięśnie brzucha??

Cytat:
Napisane przez alawpw Pokaż wiadomość
Guam potrafi fantastycznie modelować sylwetkę
Może dać również świetne efekty miejscowe... np dół brzucha
ale na czym to właściwie polega?
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.