Lato tuż tuż ... Trzeba Zadbać o Stopy. Jak dbacie o swoje stopy? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-30, 15:54   #31
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Jak dbacie o stópki???

Ja jestem przekonana, ze robie to niefachowo , zyletka sie tylko chlastam, po tarce jestem 'porysowana' i bardziej szorstka niz przed .
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 16:45   #32
ZielonookaJ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 49
Re: Jak dbacie o stópki???

Ja polecam wszystkim "krem do pedicure w minutę" Sally Hansen, naprawdę daje niezły rezultat. Ja stosuję go praktycznie co drugi dzień pod prysznicem, bo lubię mieć zawsze nawilżone stopy.
A poza tym raz w tygodniu robię kąpiel dla stóp w soli. Używam też różnych kremów do stóp ale jeszcze nie trafiłam jeszcze na swój ideał
ZielonookaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 17:03   #33
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Re: Jak dbacie o stópki???

Z tymi tarkami do stóp trzeba uważać. Zbyt częste stosowanie może powodować nagminne rogowacenie pięt. Wiem że stosowania tarek w kamieniu się nie zaleca, bo szybko się zagrzybiają z wilgoci i można swoim stópkom sprzedać grzybka
Ja i owszem ścieram stopy taką tarką jakby papier ścierny, ale prawie gładki i fajnie usuwa naskórek pod wodą, tak jakby go wałkując (nie lecą mi z pięt wióry
No cóż, nie mam dobrego kremu i nad tym ubolewam. Po tych które stosowałam stopy są nieprzyjemnie ślizkie długo po użyciu kremu
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 17:18   #34
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Jak dbacie o stópki???

Ja osobiscie polecam tarki papierowe, mam jedna Oriflamu juz x lat a druga InterVion (tak mi sie wydaje bo z napisu nic nie zostalo).
Po zyletkach rosnie skora chyba jeszcze bardziej, tzn staje sie grubsza i twardsza, poza tym niesamowiscie o skaleczenia. Bylam kiedys niezmiernie ciekawa jak to jest sobie usunac naskorek zyletka (tzn takim czymsc z raczka a na koncu zyletka ), razsie udalo, drugi juz nie i przez kilka dni nie moglam chodzic :/ wiec nie polecam.
Co do kremow, ja lubie nawet Scholla, czasami uzywam Avonu, Oriflamy, DaxCosmetics itp itd bo nie przywiazuje do tego wiekszej wagi. Zawsze nakladam kremu na noc, bo jak wspomniala Madie, moje stopy tez sa bardzo nieprzyjemne i jezdze we wszystkich butach za bardzo

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 17:20   #35
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Jak dbacie o stópki???

Aha, a jeszcze stopy tre pod prysznicem po ok 5min przebywania pod woda raz na pare dni w lecie (w zimie praktycznie wcale)

młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 19:48   #36
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Re: Jak dbacie o stópki???

Czesc Dziewczyny! Znaczy sie tak jezeli usuwamy naskorej z piet zyletkami czy innymi urzadzeniami to napewno musimy liczyc sie z tym ze naskorek odrosnie grubszyi i brzydszy. Szybciej bedzie rogowacial, "brudzil" sie i wszystko co jest z pietkami negatywnego zwiazne. Co do pumeksu to owszem, ale tylko wtedy gdy skorka nie wyglada zbyt estetyczjnie. Jezeli ktos uwaza ze ma skorke troche "postrzepiona" to radzilabym tylko uzywanie peelingow i mazidel szczegolnie na noc. A inne kobitki z "gorszymi" stopkami niech pumeksuja je i wcieraja kremiki. Napewno pomoze. Ja nie mam swoich faworytow. Najczesciej przy smarowaniu balsamem ciala wysmaruje nim piety, chcoc wiem ze powinnam miec odzielny kremik do stop. No ale coz jak narazie nie znam zadnych dobrych moze jak ktos cos zaproponuje to sie skusze ;p. Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 09:17   #37
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Re: Jak dbacie o stópki???

Ja też lubie mieć stopy zadbane, a to przez to, iż któregoś dnia ubzdurałam sobie, że chce mieć stopy i dłonie "miękkie jak kocie łapki"
Stopy pielęgnuje w następujący sposób: raz w tygodniu peeling, albo jak mi się nie chce to traktuje je rękawicą do celulitisu Następnie używam tarki z papierem ściernym. Potem kremuję niezastąpionym kremikiem Ziaji http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1994 dodając do niego po pare kropelek gliceryny. Zakłądam skarpetki i siup pod kołdre spać
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-20, 20:40   #38
mania199
Rozeznanie
 
Avatar mania199
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 539
Smile Lato Tuż Tuż ... Trzeba Zadbać O Stopy

hmm... to pytanie bardziej pasuje do tego forum niz do wizażu ! Juz niedlugo lato czas zadbac o swoje
stopy napiszcie jakie macie domowe i nie tylko sposoby na piekne
stópki Ile kosztuje zrobienie pedicure w salonie kosmetycznym oraz
francuza na paznokietkach oczywiscie u stóp ??
mania199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 17:23   #39
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
zadbane stopy na lato

Niedlugo jade na urlop, wyciagnelam z szafy moje sliczne japonki, tylko ze moje stopy nie nadaja sie do pokazania. Utrapieniem jest skora na czubkach palcow i na pietach. Wiem, ze pomaga moczenie w morskiej soli, ale jesli chodzi o palce to zgrubiona skora i tak pozostaje. Czy pomalowanie paznokci na ciemny kolor optycznie skroci palce??
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 17:59   #40
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Smile Dot.: zadbane stopy na lato

Palców raczej nie skroci ale zmniejszy paznokcieNie wiem jednak na jakim efekcie ci zależy
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 18:00   #41
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Smile Dot.: zadbane stopy na lato

co do skóry zgrubiałej to polecam stosowanie peelingów,nawt takich do twarzy(w tej roli swietnie prawdza się morelowy peeling st.Ives a do tego jest super wydajny),tylko do stóp możes stosowac go częściej nić do buźki bo skóra jest mniej wrażliwa,ważna jest regularność takich zabiegów-wtedy powinno pomóc.
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-22, 18:58   #42
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: zadbane stopy na lato

ja kolejny raz z rzedu polece krem do stop scholla rogh skin romover ok 16 zl. Jest zluszczający, zaiwera w sobie pumeks. DLa mnie jest rewelacyjny, bo wlasnie skore na czubkach palcow mam najbardziej zaoraną od biegania..od butów..itd
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 09:20   #43
gosiqa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 593
GG do gosiqa
Dot.: zadbane stopy na lato

Cytat:
Napisane przez inch
ja kolejny raz z rzedu polece krem do stop scholla rogh skin romover ok 16 zl. Jest zluszczający, zaiwera w sobie pumeks. DLa mnie jest rewelacyjny, bo wlasnie skore na czubkach palcow mam najbardziej zaoraną od biegania..od butów..itd
Plus tarka do stóp też scholla. Będą efekty
gosiqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 17:23   #44
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: zadbane stopy na lato

Ja używam soli kąpieli, kremu peelingujacego do stóp- najlepszy jest Avonu, ale teraz mam Oriflame i też jest całkiem Ok, i do tego najzwyklejszy pumeks. A stópki piękne A na odciski bardzo dobry jest Acerin (do kupienia w aptece) a potem kremik z Lnem do stóp.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 17:33   #45
ANASTI
Raczkowanie
 
Avatar ANASTI
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 169
GG do ANASTI
Dot.: zadbane stopy na lato

a ja mam inny problem tzn od kilku lat mam na stopach zgrubienia w kilku miejsach nie wiem jak to opisac takie jakby odciski ktorych w zaden sposob nie umiem usunac szczegholnie staja sie nabrzmiałe i widoczne po wymoczeniu stop twedy sa tez bolesne jesli wiecie o co mi chodzi moze znacie jakies specjalne zabiegi a moze płyny z ap[teki ktore jakoś "wyżerają" takie silne zgrubienia??
ANASTI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 18:41   #46
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: zadbane stopy na lato

Własnie ACERIN jest na takie rzeczy. Wygląda jak taki lakier do paznokci. Taka sama buteleczka. Pędzelkiem smarujesz tylko te miejsca w których masz odciski i po pewnym czasie można je bez problemu usunąć. Moja mama używa tego od bardzo dawna, któres opakowanie z rzędu.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 19:15   #47
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: zadbane stopy na lato

Pisalam juz o tym kiedys w podobnym watku:
dwa razy w tygodniu stosuje piling z cukru + oliwy z oliwek+ szczypta cynamonu dla zapachu. Potem krem Kolastyny na pekajace piety (ale nie kazdemu moze odpowiadac zapach olejku z drzewa herbacianego) za 8.50 PLN. Raz w tygodniu odpycham skorki patyczkiem (staram sie ich nie wycinac), pleruje plytke paznokcia, czasem klade lakier. Jedyna recpeta na piekne stopy - trzeba byc systematycznym i nie zostawiac wszystkiego na lato
Po calym dniu w japonkach moje nogi nadaja sie do porzadnego szorowania szczotka !Ale jaka gladka skora...
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 20:17   #48
Megaan
Zakorzenienie
 
Avatar Megaan
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 5 399
Dot.: zadbane stopy na lato

Ja codziennie na noc nakladam na stopy gruba warstwe kremu z wit. A (do kupienia w aptekach), zakladam grube skarpety i rano budze sie z gladkimi stopkami
__________________
Aktualny status moich zamówień KLIK


16.06.2012 moje 53 cm szczęścia

Megaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 02:20   #49
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: zadbane stopy na lato

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Jedyna recpeta na piekne stopy - trzeba byc systematycznym i nie zostawiac wszystkiego na lato
Wlasnie, w pielegnacji stop wazna jest systematycznosc, bo na gladkie, miekkie i zadbane stopki trzeba sie troszke napracowac. U mnie dziala nastepujaca kuracja: w czasie kapieli uzywam tarki/pumeksu i peelingu (St.Ives morelowy) po wysyszeniu nakladam warstwe kremu Dernilan (z apteki bez recepty - cudnie wygladza stopy), zakladam cienkie skarpetki i ide spac. Po kilku sesjach takiej nocnej kuracji stopy wygladaja o niebo lepiej. Wtedy tylko wymaluje pazurki i jestem naprawde zadbana !
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-24, 06:14   #50
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Pomocy...twarde spody stóp :(

Zaczelo sie lato
Tzn baardzo sie ciesze, jednak jedna rzecz mnie strasznie martwi.
Mianowicie ja uwielbiam klapeczki-im mniej paseczkow tym lepiej- moim szlagierem jest Inblu rzecz jasna.
Problem jednak w tym, ze w lecie moje stopy sa jak skala.
Probuje juz wszystkoego- od peelingow, poprzez kapiele w soli, pumeksy, kremy na noc, oklady- i nic
Nie sa co prawda "pocharatane" jak niektorzy maja, ale twarde.
Moj chlopak sie nabija, ze na lato przywdziewam swoje naturalne podeszwy buuuu
Czy potraficie mi pomoc moze?
Bo ja juz naprawde nie wiem- probowalam tez rozne kremy, ktore niby maja rozmiekczac skore- schoola, avonu... i nic
A chcicalabym miec piekne mieciutkie stopki- dbam codziennie ale bez rezultatu
Pomozcie prosze...
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 08:20   #51
niandra
Raczkowanie
 
Avatar niandra
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 93
Dot.: Pomocy...twarde spody stóp :(

podciągam, bo mam podobny problem ponieważ ćwiczę capoeirę (brazylijska sztuka walki),a ćwiczy się boso, spody moich stóp przez cały rok są zgrubiałe. peelinguję je, szoruję pumeksem, smaruję, masuję, czego to ja nie robię "wierzchnia" część stopy jest ok, ale podbicie i pięty nadal są twarde :/ a lato idzie i chciałabym mieć mięciutkie stópki... pomóżcie
niandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 08:49   #52
bro
Raczkowanie
 
Avatar bro
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 497
Dot.: Pomocy...twarde spody stóp :(

moja ciocia miała podobny problem i robiła tak:
na noc smarowała stopy grubą warstwą maści z witaminą A i zakładała na to skarpetki i tak szła spać
po miesiącu mówiła, że ma stopki jak niemowlaczek i szkoda jej chodzić
chyba nie zaszkodzi wam spróbować
__________________
devon rex - moja nowa miłość
bro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 11:16   #53
WAgulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 39
Dot.: Pomocy...twarde spody stóp :(

Słuchajcie babeczki-sposób nie wypróbowany przeze mnie-ale zasłyszany, niedrogi-wiec warto zaryzykowac i sprawdzić skuteczność. Moja szefowa opowiadala,ze jednak z pielęgniarek polecila jej spróbowac na wszelkie zgrubienia, pięty, lokcie itd preparat w sprayu SILOL 350F-a aptece bez recepty ok.13 zl-to jest podobno bardzo tłuste i moze brudzić, wiec pewnie skarpetki na noc, zeby nie pobrudzic pościeli-ale, ale, ale-podobno REWELACYJNIE wygladza, zmiękcza wszelkie takie zgrubienia, twarde pięty, łokcie itd-mamie mojej szefowej pielegniarka smarowala tym stopy przy okazji zmiany optrunku,a ta starsza pani -ze wsi, starej daty-wiadomo, nie specjalnie dba o siebie, tym bardziej o stopy, miala podobno makabrycznie zniszczona, zgrubiale itd i po tym samorawniu podobno mięciutkie, gladziutkie, jak u niemowlaka-wiec zaryzykujcie, moze akurat.
WAgulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 17:57   #54
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Pomocy...twarde spody stóp :(

a nie wystarczy taka tarka do piet? W moim przypadku sprawdza sie w 100% a tez nie mam zadnych poszarpancow tylko taka troche twardsza skore
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 22:36   #55
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Pomocy...twarde spody stóp :(

O problem też i mnie dotyczy.
Wypróbuje najpierw "babcine sposoby" a pozniej zastosuje dopiero te apteki
Czy ta masc z witaminą A jest droga?
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 05:55   #56
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Pomocy...twarde spody stóp :(

Cytat:
Napisane przez lalesia
a nie wystarczy taka tarka do piet? W moim przypadku sprawdza sie w 100% a tez nie mam zadnych poszarpancow tylko taka troche twardsza skore
ja jak uzywalam tej tarki to sie robilo jeszcze gorzej
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 19:50   #57
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: Pomocy...twarde spody stóp :(

Masc z witamina A jest nie droga nie pamietam ile na pewno nei wiecej niz 5zl ok 3zl chyba, kiedys na mnie dzialal rewelacyjnie zwykly krem nivea ten klasyczny ale z biegiem lat przestal byc skuteczny na moje suche piety, sprobuje byc b konsekwentna z ta mascia z wit A.
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 19:55   #58
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: Pomocy...twarde spody stóp :(

Ja bede robic owe peelingi z cukru, potraktuje je pumeksem, szczoteczka i potem kremem- na razie mam nivea, ale zastanawiam sie czy nie kupic czegos z Sholla lub innego do stop...
Robie tak juz drugi dzien i jak narazie brak jakichkiolwiek efektow- rano byly calkiem calkiem ale jak tylko qwyszlam z domu w japonkach- do domu powrocilam ze skalami na stopach
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 20:38   #59
sylwiacm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5
Smile Dot.: Pomocy...twarde spody stóp :(

Witaminka ok - tylko przed skarpetuszkami nałożyć jeszcze folię (może być spożywcza) i przespać tak sobie całą noc.A tarki rzeczywiście zaostrzają ten nieciekawy stan...Teraz widziałam też reklamę Vichy- stworzyli coś , żeby poradzić sobie z tym problemem(ok.35 zł).Firma dobra , więc chyba będzie dobry..
sylwiacm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 20:46   #60
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Pomocy...twarde spody stóp :(

Raczej trzeba ostrożnie z tymi wszyskimi tarkami- im mocniej sie ściera naskórek, tym bardziej on grubieje. A próbowałaś może parafinę na stopy u kosmetyczki? Kosztuje to ok 40 zł z pedicure, a ponoc przynosi dobre efekty- parafina rozmiękcza, kremy zaczynają się lepiej wchłaniać, może warto?
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:08.