Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-26, 15:06   #2191
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Troppo Gratulacje!!!!!!
Bogini Oby Mój też z każdym dniem dostaje nowe gramy, więc lepiej, żeby pojawił się jak najszybciej
Coś tak czuję, że Borys będzie miał w okolicach 4kg
Kakusia za zakupy i obrączkę
burza jak cholera mam nadzieję, że coś ruszy
Owocnych prac, oby szybko poszło!

Ka rolina zgadzam się co do butelki, mam taki plan, żebym miała możliwość urwać się na jakieś popołudnie bez dziecka
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 15:07   #2192
__Sylwia__88
Zadomowienie
 
Avatar __Sylwia__88
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 127
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez bluesky89 Pokaż wiadomość
Troppi urodzila o 12:45 ! 3000g i 54 cm

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
Wiatmy kolejnego dzidziusia na swiecie. Duzo sily dla Adasia i mamy.
__________________
Był 13.07.2013


26.10.2013


Jesteś z nami
http://www.suwaczki.com/tickers/16udyx8dc2t2u5uz.png

Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
__Sylwia__88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 15:14   #2193
Ka rolina
Zadomowienie
 
Avatar Ka rolina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
Tak mnie Nasze Dziewczyny rodzące zmotywowały, że kupiłam właśnie Pampersy dużą paczkę, żel i balsam Hipp i podkłady do przewijania a dla siebie wkładki - mam nadzieję, że starczą już do porodu
Wypiję mrożoną kawkę i biorę się za prasowanie prześcieradeł i śpiochów o których zapomniałam wywietrzę materac, a wieczorem muszę jeszcze wyparzyć laktator, smoczek, muszle itp. Teraz to już naprawdę niewiadomo kiedy

Udało się ściągnąć obrączkę! jedna kostka lodu + córki szampon olejkowy i poszło uffff

Dieta karmiącej - mówicie że będziecie od początku wszystko jadły? Kurcze ja chyba mam opory te 4 lata temu to jednak były zalecenia delikatnej diety i ostrożności z powiększaniem jadłospisu... Teraz się mówi, że nie ma czegoś takiego jak dieta matki karmiącej, że powinno się wszystko jeść... Zgłupieć można ale ja chyba pierwsze 2 tygodnie będę ostrożna z niektórymi potrawami czy owocami, sokami, warzywami...

Zophiee może ta burza Ci coś ruszy

Anteria to spokojniejsza na pewno się czujesz, że dzidziuś rośnie
To ostro się wzięłaś do pracy I super, że udało się z obrączką
A co do diety, to 2 lata temu też jeszcze zalecali specjalną dietę przy karmieniu. Ja nie mówię, że będę wszystko jeść, bo chciałabym częściowo kontynuować tą dietę cukrzycową , tylko mniej restrykcyjnie. Nie będę jeść tłustego, smażonego, wzdymającego jak do tej pory. No i te uczulające owoce będę wprowadzała pojedynczo i obserwowała małego, ale już w przypadku nabiału, czy produktów nie-pełnoziarnistych już nie trzeba będzie się tak ograniczać jak teraz...
__________________
Izunia
Radek
Rodzina w komplecie
Ka rolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 15:26   #2194
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
co do karmienia mieszanego tzn chcesz wprowadzić modyfikowane mleko? ja chciałabym naturalnie karmić, ale chciałabym również ściągać żeby tżet mógł karmić butelką, gdy mnie nie będzie w domu

marzenia[COLOR="Silver"]
Plan jest taki, że chciałabym żeby starczyło mojego na tyle, żeby można było odciągać, ale poprzednio mleko sie ze mnie nie lało i od początku było go mało. Nie miałam żadnego nawału, choć przystawiałam, próbowałam rozkręcić laktatorem laktację. Butelkę chcę wprowadzić tak czy siak.
Ale ja nie będzie to nie będę rozpaczać. Zresztą nie u wszystkich rozkręcenie laktacji to takie proste. Niektóre znajome przez pierwszy miesiąc praktycznie nie wychodziły z łózka żeby ją rozkręcić. Ja sobie nie mogę pozwolić przy półtorarocznym dziecku na leżenie w łózku przez całą dobę przez tak długi okres czasu. Zresztą z perspektywy czasu nie widzę w mm nic złego, może poza ceną Ale chcę też żeby pojadła trochę mojego dlatego będę starała się przez jakiś czas dawać również swoje.


Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość
Berenika gratulacje

Powiedzcie mojemu dziecku, żeby sobie żartów z matki nie robiło Od rana jakieś skurcze się mnie trzymają, niby nie jakieś bolesne ale podejrzanie często. Jestem już po dwóch nospach i 4 magnezach
Ty lepiej weź zegarek i licz te skurcze

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Co do diety matki karmiącej to ja już pisałam, że pierwszy raz jak będzie wątpliwy produkt to w małej ilości, a jak będzie ok to będę normalnie jeść. Przy mojej mogłam jeść absolutnie wszystko. Może druga córcia też będzie taka łaskawa

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Cytat:
Napisane przez bluesky89 Pokaż wiadomość
Troppi urodzila o 12:45 ! 3000g i 54 cm

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Gratulacje : jupi:
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 15:26   #2195
Ka rolina
Zadomowienie
 
Avatar Ka rolina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez zophiee Pokaż wiadomość
Troppo Gratulacje!!!!!!
Bogini Oby Mój też z każdym dniem dostaje nowe gramy, więc lepiej, żeby pojawił się jak najszybciej
Coś tak czuję, że Borys będzie miał w okolicach 4kg
Kakusia za zakupy i obrączkę
burza jak cholera mam nadzieję, że coś ruszy
Owocnych prac, oby szybko poszło!

Ka rolina zgadzam się co do butelki, mam taki plan, żebym miała możliwość urwać się na jakieś popołudnie bez dziecka
Troppo dopiero co pisała, że jej maluch wg ostatnich pomiarów waży 3800 g, a tu taka kruszynka 3 kg się urodziła Więc nie ma co się przejmować tą wagą z usg, może Twój synek też będzie mniejszy
__________________
Izunia
Radek
Rodzina w komplecie
Ka rolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 15:29   #2196
Bogini Bastet
Zadomowienie
 
Avatar Bogini Bastet
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 043
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez zophiee Pokaż wiadomość
Coś tak czuję, że Borys będzie miał w okolicach 4kg
Zopiee a kiedy miałaś pomiary usg ostatnio i jaką wagę wskazywały?


Cytat:
Napisane przez zophiee Pokaż wiadomość
co do butelki, mam taki plan, żebym miała możliwość urwać się na jakieś popołudnie bez dziecka
ja też tak planuje
wiem, że będę potrzebowała wyjść bez dziecka czasami.

u mnie grzmi i grzmi, ale burzy nie widać. duchota taka, że nie mam czym oddychać....

Sola mam nadzieję, że tym razem będziesz miała nawał i zaoszczędzisz trochę kasy na modyfikowanym ja bym tak bardzo chciała
na razie nie kupiłam jeszcze laktatora, bo nie wiem czy będzie taka potrzeba
Bogini Bastet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 16:09   #2197
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez bluesky89 Pokaż wiadomość
Troppi urodzila o 12:45 ! 3000g i 54 cm

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
Gratulacje

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Ty lepiej weź zegarek i licz te skurcze
Liczyłam. Całe szczęście nie są ani regularne ani bolesne. Ale nadal ich sporo, wcześniej więcej ich było tylko wieczorem a dzisiaj od rana.
Zobaczę jak to dalej będzie wyglądać.
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-26, 16:16   #2198
Prowansja88
Raczkowanie
 
Avatar Prowansja88
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 316
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Troppo i Beronika GRATULACJE!!!!!!! DZIELNE KOBIETKI!!!
wSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA MALUSZKÓW, SZYBKO WRACAJCIE DO DOMKU! NIO I CZEKAMY NA OPISY PORODÓW! JAK TYLKO ZNAJDZIECIE WOLNĄ CHWILEŃKE NAPISZICE CO I JAK, MY PIERWIASTKI BĘDZIEMY BARDZO WDZIĘCZNE


Szczerze, to myślałam, ze i ja dziś urodze. Wczoraj wieczorem zaczęłam sie jakos dziwnie czuć. Wracaliśmy od rodziców 70km, miałam wrażenie, ze dzidzia dosłownie mi zaraz wypadnie, czułam ją nisko w kroczu, masakra, każdy jej ruch był jakby bolesny, uciskał na pecherz. Mialam wrażenie ze zaraz popłyne. Noc oczywiście nieprzespana, było mi za gorąco, znowu przeniosłam się do salonu na kanapę. Nad ranem zaczął mnie boleń brzuch jak na @.. TŻ jak mnie zobaczył rano zwinietą w kłębek to panika, nie wiedział czy jechac do pracy a jak tak to czy moze autem a nie tramwajem, zeby w razie czego szybko być w domu. Ale wziełam nospę i powiedziałam, ze poleże, ze spokojnie, ze tak teraz będzie i ze to pewnie nie to, by jechał spokojnie... I faktycznie troszkę się wyciszyło.
Jutro mam wizyte i spotkanie z położną, wiec chcę dotrwać, będe spokojniejsza. I dziś kończe pakować torbę!! Bo swiadomość, ze jest niegotowa strasznie mnie stresuje. A tak to jak sie zacznie, to się zacznie...

Narazie wszystkie rodzą wcześniej i wszystkim najpierw odchodza wody, jak na filmach :d

Tak cwaniakowałam, ze od 37 TC zaczne wykurzanie a teraz panikuje, mimo że chciałabym mieć to już za sobą. Hah TŻ nie pozwalam się do siebie zbliżać i nagle brudne okna przestały mi przeszkadzać hahahahaha ;p

Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
Witam Was po weekendzie

już po weselu - wciąż w dwupaku

było super i strasznie się cieszę, że pojechaliśmy, bo w ramach pierwszego przystanku zaliczyliśmy z tżetem ostatnie romantyczne chwile we dwoje w kazimierzu zwiedziliśmy sobie dawno niewidziany kraków no i super zobaczyć wreszcie znajomych wczoraj zrobiliśmy 600 km moje stopy przypominały dwa walce

no i dzięki wyjazdowi wreszcie spakowałam torbę

a dzisiaj zaczynam 37 tc

wow, Troppo, Berenika trzymam kciuki za bezproblemowy poród super, że już się zaczęło
Gratuluje nowego tygodnia i zazdroszcze dobrej zabawy!

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
info od Bereniki:

" O 10 urodził się nasz synek Aleksander, 3750g, 54 cm, poród sn "

Dziękuje za nasze kciuki oraz trzyma również kciuki za Troppo
Piękne imie, zacna waga, dzielna mama!!!!

Cytat:
Napisane przez bluesky89 Pokaż wiadomość
Troppi urodzila o 12:45 ! 3000g i 54 cm
Kruszynka!

Karolka
- 40tc wygląda niewiarygodnie, maluszkowi musi być u Ciebie w brzuszku super dobrze, nie chce wychodzić i już
Nawet niże i burze nie pomagają hmmm.. wykorzystaj TŻ;p


Sylwia_88- gratuluje nowego TC Nie stresuj się, jeszcze masz troszkę czasu
__________________
Mama Ssaka
CÓRKA 14.06.14
Promotorka zdrowego stylu życia i biznes mam!
Chcesz czuć się, wyglądać i żyć lepiej?
Praca z domu, praca przy dzieciach, dodatkowa podpora finansowa-> napisz!
Prowansja88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 16:16   #2199
poziomkka
Zadomowienie
 
Avatar poziomkka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ryki
Wiadomości: 1 141
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Berenika, Troppo GRATULACJE !!!!
Ale naprodukowałyście
Cytat:
Napisane przez alingles Pokaż wiadomość
Zaczynam się powoli stresowac. Ale jeszcze miesiąc od dziś...
.
U mnie to samo - równo miesiąc nam został Tyle, że ja się jakoś nie stresuję, jeszcze ze 2 tygodnie i mogłabym rodzić

Jeśli chodzi o dietę matki karmiącej - tutaj jestem zielona, bo są właściwie różne szkoły w tym dwie skrajne Najchętniej jadłabym wszystko, ale strasznie boję się kolek, więc z drugiej strony wolałabym przecierpieć i jechać na diecie takiej skrajnej, ewentualnie później wprowadzać jakieś nowe produkty. Sama nie wiem co gorsze

Mam dosyć swoich spuchniętych nóg Dzisiaj mamy 18 st, ja czuję jakby było ze 30 Do tego w nocy jest mi tak gorąco, że śpię nago, bez kołdry, przy otwartym oknie i nadal mi źle i duszno. Wczoraj to mnie mąż musiał wachlować, bo nie czułam w ogóle ruchu powietrza ;/ Oby dzisiaj było lepiej

Necro, sylvunia - Wy to się jeszcze wstrzymajcie chwilę
poziomkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 16:29   #2200
kinia8906
Raczkowanie
 
Avatar kinia8906
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 206
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez bluesky89 Pokaż wiadomość
Troppi urodzila o 12:45 ! 3000g i 54 cm

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
oooo następna mamuśka świętuje

Co do puchnięcia nóg to ja dzisiaj rozmawiałam z koleżanką przez tel i mówie, że jakoś to puchnięcie mnie omija na szczęście a 2 godz potem mama patrzy na mnie i mówi, że mi nogi popuchły i nawet kostek nie widać.... haha no i faktycznie
__________________
Ceń się wysoko,a uwierzy,że jesteś jego wygraną na loterii

22.09.2012r. - nasz wielki dzień
http://www.suwaczek.pl/cache/4c5a0d8ede.png
kinia8906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 19:01   #2201
majkela12
Zadomowienie
 
Avatar majkela12
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 656
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

O wow wielkie gratulacje eweden Berenika_26 TroppoSensibile witamy dzieciaczki na świecie

Berenika szczególne gratulacje, widzisz nie przenosiłaś

Wszystkiego najlepszego dziewczynki w dniu naszego święta

Gratuluję udanych wizyt, nowych tc
Dla potrzebujących wielkie

Nadrobiłam Was, ale za dużo cytowania.
Chciałam Wam podziękować za kciukasy, ale niestety temat mieszkania nie wypalił i ktoś inny kupił do tej pory z tż chodzimy przygnębieni. Takie fajne mieszkanie przeszło nam koło nosa Na nic przez to nie miałam ostatnio ochoty....

Jeśli chodzi o upały, to wymiękam już. Nogi jak balony, kostek już nie mam, nabieram wody i wydaje mi się, że jakby ktoś ukuł mnie igłą to bym pękła, a tu jeszcze tyle czasu
__________________
majkela12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-26, 19:47   #2202
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Bogini w 35tc na szczegółowym USG ważył 3000g, więc teraz jak zaczęłam 40tc, dobija pewnie do 4 kg ale waga jest +/- 350g więc sama nie wiem co tu myśleć...
Na pewno nie będzie kruszynką
Nie wiem, czy na izbie przyjęć, jak kwalfikują do przyjęcia na oddział porodowy robią jeszcze USG

poziomkka Ja też mam nogi jak parówki na szczęście po popołudniowej burzy na zakupy pojechałam w jeansach, koszulce z długim rękawem i trampkach, i moich okropnych nóg nie było widać... mam nadzieję, że będzie trochę chłodniej

Idę zrobić herbatkę z liści malin, a wieczorem wykurzanko

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Majkela Przykro mi, że nie wyszło z zakupem
Mam nadzieję, ze traficie na jeszcze fajniejsze
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 21:21   #2203
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez majkela12 Pokaż wiadomość
Nadrobiłam Was, ale za dużo cytowania.
Chciałam Wam podziękować za kciukasy, ale niestety temat mieszkania nie wypalił i ktoś inny kupił do tej pory z tż chodzimy przygnębieni. Takie fajne mieszkanie przeszło nam koło nosa Na nic przez to nie miałam ostatnio ochoty....

Jeśli chodzi o upały, to wymiękam już. Nogi jak balony, kostek już nie mam, nabieram wody i wydaje mi się, że jakby ktoś ukuł mnie igłą to bym pękła, a tu jeszcze tyle czasu
To szkoda z tym mieszkaniem... Ale może trafi Wam się coś fajniejszego.


Cytat:
Napisane przez zophiee Pokaż wiadomość
Bogini w 35tc na szczegółowym USG ważył 3000g, więc teraz jak zaczęłam 40tc, dobija pewnie do 4 kg ale waga jest +/- 350g więc sama nie wiem co tu myśleć...
Na pewno nie będzie kruszynką
Nie wiem, czy na izbie przyjęć, jak kwalfikują do przyjęcia na oddział porodowy robią jeszcze USG
Ja swój pobyt na IP pamiętam jak przez mgłę, ale wydaje mi się, że miałam jakieś takie szybkie usg. Ale czy jest to jakaś reguła to nie mam pojęcia
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 21:21   #2204
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Troppo, Berenika - gratuluję !!! Dostałyście najpiękniejszy prezent :brawo:

Ja po wizycie. No i wszysyko póki co jest w porządku. Lekarka mnie badała i powiedziała że jeszcze wszystko daleko w lesie. Pobrała wymaz i jutro muszę do laboratorium to zanieść, oczywiście zgubię się bo to nie w szpitalu ale gdzieś obok. No i jutro też usg. Zobaczymy jak jest ułożona. Ginka mi powiedziała że sprawdzimy też wagę małej bo mam spory brzuch więc Milenka może troszkę ważyć. Aż się jutra doczekać nie mogę

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 21:51   #2205
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Ja nie mam zamiaru jeszcze małej uwalniać puki co ! Do 10 tego czerwca musze ją tam przetrzymac choć by na sile potem moge wypuścić ale jednak mam nadzieje ze bedzie to wszystko tak jak jest zaplanowane 18 czerwca.Bo to tak czy siak bedzje 2 tyg przed planowanym TP....
Jeszcze łóżeczko nie skrecone,a najlepsze jest to ze wózka nie mamy :/
Czy jest jeszcze jakas mamusia co wstrzymuje sie z zakupem wózka do ostatniej chwili?

Bo ja ciagle twierdze ze jeszcze jest czas....



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 22:20   #2206
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Sylwunia ja jeszcze nie mam za tydzień wraca Tż i obiecał, ze jedziemy po wózek

Dziś po raz pierwszy zgubiłam gdzieś kostki w nogach ale to chyba przez pogodę, bo parno i duszno no i kuzynka troche przy szybko chodzi. Zapomiala jak to jest być w ciąży, a rodziła 4 miechy temu..
Jutro czeka mnie 2,5 godzinny powrót do domu. Ale w samochodzie mamy klime, więc ok.

Ide lulu, bo dziś dostałam w kość.
Dobrej nocy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dwoje potrzeba, by powstało trzecie.

25.10.2014

Tomcio Lipiec 2014

Fasola czekamy
alingles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 23:02   #2207
_Maya_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 806
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez zophiee Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy na izbie przyjęć, jak kwalfikują do przyjęcia na oddział porodowy robią jeszcze USG
jeżeli wcześniej odejdą wody to nikt USG na IP nie zrobi - fale nie mają sie od czego odbijać i badanie nie wyjdzie
_Maya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-27, 06:22   #2208
Bogini Bastet
Zadomowienie
 
Avatar Bogini Bastet
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 043
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Dzień dobry Brzuchatki

dzisiaj wizytuję, więc bardzo proszę o kciukasy


Cytat:
Napisane przez poziomkka Pokaż wiadomość
Mam dosyć swoich spuchniętych nóg
Cytat:
Napisane przez majkela12 Pokaż wiadomość
Nogi jak balony, kostek już nie mam, nabieram wody i wydaje mi się, że jakby ktoś ukuł mnie igłą to bym pękła, a tu jeszcze tyle czasu
jak dobrze, że nie jestem sama z tym problemem piję coraz więcej a wizyty w toalecie coraz rzadsze więc wiadomo skąd te opuchnięcia

Cytat:
Napisane przez majkela12 Pokaż wiadomość
Chciałam Wam podziękować za kciukasy, ale niestety temat mieszkania nie wypalił i ktoś inny kupił do tej pory z tż chodzimy przygnębieni. Takie fajne mieszkanie przeszło nam koło nosa Na nic przez to nie miałam ostatnio ochoty....
majkela to znaczy, że to mieszkanie nie było Wam pisane zobaczysz znajdziecie lepsze



Cytat:
Napisane przez zophiee Pokaż wiadomość
Bogini w 35tc na szczegółowym USG ważył 3000g, więc teraz jak zaczęłam 40tc, dobija pewnie do 4 kg ale waga jest +/- 350g więc sama nie wiem co tu myśleć...
Na pewno nie będzie kruszynką
Nie wiem, czy na izbie przyjęć, jak kwalfikują do przyjęcia na oddział porodowy robią jeszcze USG
mój w skończonym 34 tc ważył 2600, dziś będzie mierzony po skończonym 36 tc mam nadzieję, że zbytnio mnie nie zaskoczy.
Ale wciąż liczę, że pomiary usg się mylą i działają na naszą niekorzyść

słyszałam, że zawsze robią usg przed porodem, bo szpital musi "zapoznać się" z maleństwem


Cytat:
Napisane przez zophiee Pokaż wiadomość
a wieczorem wykurzanko
i co wykurzyliście?

Edytowane przez Bogini Bastet
Czas edycji: 2014-05-27 o 06:23
Bogini Bastet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-27, 06:39   #2209
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez alingles Pokaż wiadomość
Sylwunia ja jeszcze nie mam za tydzień wraca Tż i obiecał, ze jedziemy po wózek

Dziś po raz pierwszy zgubiłam gdzieś kostki w nogach ale to chyba przez pogodę, bo parno i duszno no i kuzynka troche przy szybko chodzi. Zapomiala jak to jest być w ciąży, a rodziła 4 miechy temu..
Jutro czeka mnie 2,5 godzinny powrót do domu. Ale w samochodzie mamy klime, więc ok.

Ide lulu, bo dziś dostałam w kość.
Dobrej nocy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ja kostek tez nie mam jak to niezgrabnie wygląda

Wózek dziś jedziemy obadać i tez wprzyszlym tyg trzeba by juz kupić
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-27, 06:47   #2210
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez _Maya_ Pokaż wiadomość
jeżeli wcześniej odejdą wody to nikt USG na IP nie zrobi - fale nie mają sie od czego odbijać i badanie nie wyjdzie
Pewnie masz rację, ale w sumie mogą to też robić, żeby sprawdzić czy są wody czy nie. U mnie skądś wiedzieli, że te wody jeszcze są, a odchodziły one takimi etapami. Chyba, że to jest widoczne na oko, że tych wód nie ma.
W domu było kilka takich chluśnieć. Potem na IP - w sumie wtedy czekałam aż bedzie kolejne, żeby sprawdzili czy to to. Tu przypominam Wam - że najlepiej podłożyć sobie chusteczkę higieniczną, że jak Wasz poproszą to nie będziecie tracić czasu. Ja oczywiście miałam wkładkę z której nie byli w stanie sprawdzić.
A ostatni rzut był już na fotelu porodowym.

---

beat - super, że wszystko w porządku
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-27, 06:52   #2211
karolkya
Wtajemniczenie
 
Avatar karolkya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 332
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
Dzień dobry Brzuchatki

dzisiaj wizytuję, więc bardzo proszę o kciukasy
zcisniete

Dzien dobry
Burza w nocy nie pomogl, Mala dalej w brzuszku... Poprosze o jakis doping dla nas
Wyslane za pomoca Tapatalk2
__________________
Nasze szczęście
karolkya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-27, 07:03   #2212
bazile
Zadomowienie
 
Avatar bazile
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 398
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Berenika i Troppo gratulacje Mamusie!Macie przepiekny prezent na dzien Mamy.Widzicie juz Was rozpieszczaja Wasze Skarby
Duzo zdrowka i sil oraz szybkiego powrotu do domku.

Teraz mam SIostre z Dzieciakami na 2 tyg,wiec bede zagladac raczej tylko na chwilke.Przepraszam,ze sie nie odnosze,ale nie mam poprostu jak siedziec na necie.
Zycze Wszystkim w miare terminowych,szybkich i jak najmniej bolesnych porodow!
__________________

bazile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-27, 07:09   #2213
Bogini Bastet
Zadomowienie
 
Avatar Bogini Bastet
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 043
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
W domu było kilka takich chluśnieć. Potem na IP - w sumie wtedy czekałam aż bedzie kolejne, żeby sprawdzili czy to to. Tu przypominam Wam - że najlepiej podłożyć sobie chusteczkę higieniczną, że jak Wasz poproszą to nie będziecie tracić czasu.
Sola - głupkowate pytanie - wody płodowe to dużo płynu ? i odchodzą partiami? i chusteczka podkładać mam w jakim celu? nie miałam takich info od położnej

Cytat:
Napisane przez karolkya Pokaż wiadomość
Burza w nocy nie pomogl, Mala dalej w brzuszku... Poprosze o jakis doping dla nas
chyba musisz poprosić tżeta o pomoc
karolkya mam nadzieję, że dzisiaj się uda
dzięki za kciukasy

strasznie bolą mnie piersi od wczoraj i znowu pojawiła się siara
Bogini Bastet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-27, 07:19   #2214
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Troppo i Berenika gratulacje!!


Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
Sola - głupkowate pytanie - wody płodowe to dużo płynu ? i odchodzą partiami? i chusteczka podkładać mam w jakim celu? nie miałam takich info od położnej
:
Podłączam się do pytań


Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Mam jeszcze pytanie do wszystkich: czy któraś z Was rodziła /planuje rodzić w szpitalu o 1 stopniu referencyjności?

Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-27, 07:49   #2215
__Sylwia__88
Zadomowienie
 
Avatar __Sylwia__88
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 127
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
Dzień dobry Brzuchatki

dzisiaj wizytuję, więc bardzo proszę o kciukasy

słyszałam, że zawsze robią usg przed porodem, bo szpital musi "zapoznać się" z maleństwem :
Trzymam kciuki za wizytę.

Właśnie tak logicznie myśląc do jak zgłaszasz się na IP z oznakami porodu to wydaje mi się że powinni zrobić USG choćby żeby poznać ułożnienie dziecka, wielkość, czy pępowiną nie jest owinięte. Ale tak tylko myśle a jak jest to nie mam pojęcia. Poprawcie mnie jak tak nie jest.

Cytat:
Napisane przez karolkya Pokaż wiadomość
zcisniete

Dzien dobry
Burza w nocy nie pomogl, Mala dalej w brzuszku... Poprosze o jakis doping dla nas
Dopingujemy Malutka niech szybciutko Mamusi posłucha.

Dziewczyny już karmiące powiedzcie mi czy piersi przy karmieniu dużo się większe robią jak pod koniec ciąży?
Bo kupiłam dziś biustonosz do karmienia, podoba mi się bo jest z fiszbinami i przyjemnej bawełny a nie tych typowych szmatkowych i teraz jest w sam raz- kupowałam bez mierzenia. I nie wiem czy go zostawić czy wymienić.
__________________
Był 13.07.2013


26.10.2013


Jesteś z nami
http://www.suwaczki.com/tickers/16udyx8dc2t2u5uz.png

Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
__Sylwia__88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-27, 08:00   #2216
Bogini Bastet
Zadomowienie
 
Avatar Bogini Bastet
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 043
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość

Mam jeszcze pytanie do wszystkich: czy któraś z Was rodziła /planuje rodzić w szpitalu o 1 stopniu referencyjności?
koleżanki rodziły, co prawda były to prywatne kliniki, ale były bardzo zadowolone i mnie namawiają planuję rodzić w szpitalu o III stopniu, bo boję się, że coś z małym może być nie tak (np. z powodu cukrzycy ciążowej).

Cytat:
Napisane przez __Sylwia__88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny już karmiące powiedzcie mi czy piersi przy karmieniu dużo się większe robią jak pod koniec ciąży?
Bo kupiłam dziś biustonosz do karmienia, podoba mi się bo jest z fiszbinami i przyjemnej bawełny a nie tych typowych szmatkowych i teraz jest w sam raz- kupowałam bez mierzenia. I nie wiem czy go zostawić czy wymienić.
nie karmiłam, ale widziałam co się działo z piersiami sióstr/koleżanek po porodzie - GIGANTY położna każe kupować co najmniej rozmiar większy stanik (pamiętaj o tym, że jeszcze musisz wkładkę laktacyjną tam upchnąć). A podobno nie ma nic gorszego dla piersi niż ucisk, może doprowadzić to do guzków i stanów zapalnych.

moim zdaniem powinnaś wymienić na większy
Bogini Bastet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-27, 08:22   #2217
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Dzień dobry brzuchatki
My też w dwupaku.
Wykurzania nie było, bo usnęłam grubo przed tż, chyba po tej burzy mnie zmogło
A rano jak to rano, zawsze w niedoczasie... Nastawiam się na wieczór!

Za to przywiozłam sobie wczoraj z pracy piłkę rehabilitacyjną i zamierzam na niej poskakać trochę, co by grawitacja zrobiła swoje
Od rana bóle jak na miesiączkę, ale też nie jakieś szczególne, i kilka przepowiadaczy, poza tym cisza

Bogini Kciuki za wizytę. Mam nadzieję, że maluchy zaskoczą nas pozytywnie wagą
Kucyk_Truskawkowy Ja wybrałam III stopień referencyjności
Sylwia__88 Opinia jest taka, że obwód powinien mieć dobrą regulację, a miseczka rozmiar większa od tej z którą kończyłaś ciążę. Także lepiej wymień, bo tak jak napisała Bogini, ucisk dla piersi jest niewskazany
beat@ Super, że wczorajsza wizyta pozytywnie, no i kciuki za dzisiejszą
karolkya Dopinguję, i też proszę o kciuki, żeby wykurzanie się powiodło
Ja wizytuję jutro popołudniu

Dobrego dnia brzuchatki
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-27, 08:25   #2218
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Dzień dobry. Ale mam noc za sobą. Nałykałam się nospy na noc, żeby przegnać te skurcze za to z nerwów budziłam się co chwilę, mała ze mną, zaczynała się wiercić i już nie mogłam usnąć, tak całą noc... koszmar teraz trochę odespałyśmy.

Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
Dzień dobry Brzuchatki

dzisiaj wizytuję, więc bardzo proszę o kciukasy


Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
Sola - głupkowate pytanie - wody płodowe to dużo płynu ? i odchodzą partiami? i chusteczka podkładać mam w jakim celu? nie miałam takich info od położnej
O właśnie. I jaki one mają kolor? zawsze są przezroczyste?

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość

Mam jeszcze pytanie do wszystkich: czy któraś z Was rodziła /planuje rodzić w szpitalu o 1 stopniu referencyjności?
U mnie oba szpitale mają II stopień, więc pod tym względem wyboru nie mam wydaje mi się to też wystarczające, martwiłabym się gdybym była w młodszej ciąży zagrożonej.
__________________
Nadeńka 30.06.2014

Edytowane przez NecroKitty
Czas edycji: 2014-05-27 o 08:30
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-27, 08:39   #2219
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
Sola - głupkowate pytanie - wody płodowe to dużo płynu ? i odchodzą partiami? i chusteczka podkładać mam w jakim celu? nie miałam takich info od położnej
Chusteczka jest po to, że jak są wątpliwości czy to naprawdę wody to bez problemu sobie sami sprawdzą, z wkładki się nie da tego zrobić. Ja jak trafiłam na IP to chcieli to sprawdzić, bo było już sucho. Akcji porodowej jeszcze nie było, także siedziałam tam i czekaliśmy

A wód jest duzo. W sumie jeden taki rzut w domu, który wydaje mi się, że był mniejszy niż na koniec w szpitalu to tak jakbym się załatwiła i to tak porządnie. Także jak byłam jeszcze w domu czekając na tz to biegałam do toalety. Niestety nie wiem czy zawsze odchodzą partiami. Może u niektórych od razu idzie całość

Cytat:
Napisane przez __Sylwia__88 Pokaż wiadomość

Dziewczyny już karmiące powiedzcie mi czy piersi przy karmieniu dużo się większe robią jak pod koniec ciąży?
Bo kupiłam dziś biustonosz do karmienia, podoba mi się bo jest z fiszbinami i przyjemnej bawełny a nie tych typowych szmatkowych i teraz jest w sam raz- kupowałam bez mierzenia. I nie wiem czy go zostawić czy wymienić.
To wszystko zależy od konkretnej osoby Jednym robią się balony, a innym nie za dużo zmienia, a przynajmniej nie jakoś drastycznie.

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość


O właśnie. I jaki one mają kolor? zawsze są przezroczyste?
Tak, są przezroczyste, ale mogą być zielone i to nie jest dobrze. Wtedy trzeba na biegu jechać do szpitala.
Ogólnie łatwo jest rozpoznać. Uczucie jest takie jakbyś się załatwiała, ale nie masz nad tym żadnej kontroli.

---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

U mnie było tak dziwnie, bo w domu i jeszcze na IP były przezroczyste, a jak byłam już na fotelu to już poszły zielone. Ale z tego co słyszałam to chyba nie zdarza się to często.
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-27, 08:48   #2220
_Maya_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 806
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez __Sylwia__88 Pokaż wiadomość

Dziewczyny już karmiące powiedzcie mi czy piersi przy karmieniu dużo się większe robią jak pod koniec ciąży?
Bo kupiłam dziś biustonosz do karmienia, podoba mi się bo jest z fiszbinami i przyjemnej bawełny a nie tych typowych szmatkowych i teraz jest w sam raz- kupowałam bez mierzenia. I nie wiem czy go zostawić czy wymienić.
w pierwszej ciaży miałam o jakieś 2 rozmiary większe przy karmieniu - teraz - pojęcia nie mam jak bedzie, bo praktycznie wcale w ciąży się ich rozmiar nie zmienił. Ja teraz nie kupowałam żadnego stanika - dopiero jak zacznę karmić to po 2-3 tygodniach może coś kupię
Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość
O właśnie. I jaki one mają kolor? zawsze są przezroczyste?
prawidłowe są przezroczyste i nie mają zapachu
_Maya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-14 13:10:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.