Majówki 2017 cz. I ! <3 - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-08-17, 12:45   #3301
angellinka
Raczkowanie
 
Avatar angellinka
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 200
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Witam nową mamę.


Moja Pola nieraz w foteliku się denerwuje, ale bardzo rzadko, no i jak samochód stoi. A ta wkładka na główkę to mnie chyba bardziej wkurza niż ją, ale u nas jej się nie da wyjąć.


Olivs88 daj namiary na tę fizjo. Ja mam na miejscu fizjoterapeutę, dobrego znajomego, no i ja z nim na te tematy nie porozmawiam, wolę jechać do obcej osoby.
__________________

angellinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-17, 13:33   #3302
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Dzięki dziewczyny, już mi lepiej

Emilka, tak, karmimy się bez kapturkow już od tygodnia nawet w nocy ich nie potrzebuje

U nas to ewidentnie skok. Trzeba przetrwać i już.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-17, 13:40   #3303
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Taaa, ja nie wiem, kiedy on sie sam odessa, cycus to najlepszy przyjaciel i lek na kazde zlo


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-17, 14:01   #3304
aixa
Rozeznanie
 
Avatar aixa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 919
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Olivs jakie to ćwiczenia? Zdradz coś.
Kiwaczka mi też pękła opona w wózku. Maja była w środku, nawet się nie obudziła 😁 wózek mam stary po starszej córce i widziałam, że opona była już zużyta. Tz wymienił obie na nowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lenka 12.03.2010 CC
http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69qhqma25s.png

Maja 27.04.2017 CC
aixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-17, 14:31   #3305
olivs88
Raczkowanie
 
Avatar olivs88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 334
Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Angellinka podesłałam Ci namiary na PW. Nie wiem czy będzie Ci lokalizacja pasować bo ja szukałam czegoś blisko domu
Vikuniaa u nas też ogólnie cycus jest lekiem na całe zło. Chociaż dwa razy już była taka histeria, że nie dało się przystawić. Takie sytuacje mnie przerażają...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez olivs88
Czas edycji: 2017-08-17 o 15:17
olivs88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-17, 16:40   #3306
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Cytat:
Napisane przez olivs88 Pokaż wiadomość
Angellinka podesłałam Ci namiary na PW. Nie wiem czy będzie Ci lokalizacja pasować bo ja szukałam czegoś blisko domu
Vikuniaa u nas też ogólnie cycus jest lekiem na całe zło. Chociaż dwa razy już była taka histeria, że nie dało się przystawić. Takie sytuacje mnie przerażają...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tez tak mialam, okropnie nie wiedzialam wtedy co robic kompletnie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-17, 17:42   #3307
mamikacperka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 21
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

U nas dziś kryzys. Mały po minucie jedzenia odtrąca pierś i wpada w histerię. Mam wrażenie, że dziś nic nie zjadł
mamikacperka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-17, 17:43   #3308
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Nie wiem dziewczyny skąd mam tyle siły. Wczoraj już postanowiłam że odstawiam małą a obudziłam się dzisiaj rano i dalej walczę, dzisiaj jeszcze nie dostała mm. Obecnie karmię chodząc po mieszkaniu i bujając się na boki, jedyny sposób żeby złapała pierś. I mimo że nie lubię kp, męczy mnie ono i jestem przez to mocno nieszczęśliwa to nie potrafię się poddać właśnie dla Asi bo ona jest jeszcze taka maleńka i nie mam sumienia zabrać jej cyca i tego dobra które płynie z moim mlekiem.

Ja w ogóle nie stosuje diety kp. Odżywiam się jak przed ciążą

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Też mam czasem takie chwile, że mam ochotę odpuścić, szczególnie jak wisi na mnie całymi dniami a i tak muszę dokarmić... Zauważyłam ostatnio że się mocno złości i płacze i wygina przy piersi i najpierw myślałam że się nie najada, a się okazało że robi to w sytuacji kiedy chce zasnąć i się wkurza że jej mleko leci ladę ja wtedy na sobie, tak pod górkę na brzuchu i zadowolona ciamka i zasypia... Oczywiście odłożona do łóżeczka od razu ryk, najlepiej na matce spać. Dziś drzemka 20 min na mnie i łaskawie 20 minut w łóżeczku..

Piszecie czasem że dzieci dźwigają się do siadu - nauka siadania jest zazwyczaj z pozycji na brzuchu lub czworaczej. Przy pierwszym dziecku wydawało mi się to dziwne, ale jak się zastanowić to bardzo ciężko usiąść ciągnąć klatkę piersiową i brzuch w górę

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-17, 17:50   #3309
ijakiza
Raczkowanie
 
Avatar ijakiza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 338
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

ania90 to duży sukces, brawo!
mamikacperka spróbuj zmienić atmosferę do karmienia, karm z dala od hałasu, przyciemnij pokój może pomoże, pewnie to skok takie zachowanie nakręca, ewentualnie upał

Zamówiłam chustę, jutro ma przyjść. Liczę na sukces w motaniu i poprawę komfortu bo to wnoszenie mojego prezesunia z 3p strasznie mnie wkurza, szczególnie jak jeszcze muszę wtargać zakupy
ijakiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-17, 18:56   #3310
angellinka
Raczkowanie
 
Avatar angellinka
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 200
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Olivs88 ślicznie dziękuję.


Dziewczyny możecie mi powiedzieć, co mają wasze dzieci pod główką w wózku, tzn. jeżeli poduszkę to jakiej wysokości czy też nic ?
__________________

angellinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-17, 19:00   #3311
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

mamikacpera - uzbrój się w cierpliwość (wiem, że łatwo się mówi) - u mnie pomagało karmienie na chodząco tylko wtedy jako tako jadł, ale no szlag mnie trafiał i jego też - minęło, chcę o tym zapomnieć i niech to się nie powtarza!

Angellinka - my nic w wózku nie mamy

Ijakiza - no tak - prezesika trzeba nosić na pewno pójdzie dobrze z motaniem
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-17, 19:26   #3312
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez angellinka Pokaż wiadomość
Olivs88 ślicznie dziękuję.


Dziewczyny możecie mi powiedzieć, co mają wasze dzieci pod główką w wózku, tzn. jeżeli poduszkę to jakiej wysokości czy też nic ?
My mamy poduszke minky. Szyje mamusia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-17, 19:58   #3313
mamikacperka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 21
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Mam nadzieję, że jutro będzie lepiej. Wcześniej nie przechodziliśmy skoku albo nie zauważyłam zmian w zachowaniu.
My nie mamy żadnej poduszki.
mamikacperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-17, 20:35   #3314
Magnificence
Rozeznanie
 
Avatar Magnificence
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 975
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez angellinka Pokaż wiadomość
Olivs88 ślicznie dziękuję.


Dziewczyny możecie mi powiedzieć, co mają wasze dzieci pod główką w wózku, tzn. jeżeli poduszkę to jakiej wysokości czy też nic ?
My też nic pod główkę do wózka nie dajemy czasem pieluchę tetrowa jedynie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magnificence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-17, 20:41   #3315
dona90
Raczkowanie
 
Avatar dona90
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Silesia ;)
Wiadomości: 345
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

U nas dzis kryzys, w sumie bardziej u mnie - Mloda ewidentnie nie potrafila dzis w ciagu dnia porzadnie sie zdrzemnac, a widac, ze byla zmeczona, az sie razem poplakalysmy spacer troche zalagodzil sprawe, ale tak jak nocki mamy super, tak z dziennymi drzemkami ciagle slabo, czy macie jakies zlote rady? Swiatelkiem w tunelu jest moja siostra, ktora jutro mi wysle ksiazke Karpa o usypianiu, ta o najszczesliwszym niemowlaku w okolicy zdala egzamin, takze licze na sukces rowniez i w tym przypadku :p
Dziewczyny odnosnie fotelikow, czyli ta wkladke juz mozna wyjac? Bo tez mi sie Zoszka troche buntuje :p
__________________
Nigdy nie będzie takich wędlin,
Takiej Coca-Coli,
Takiej musztardy
I takiego mleka
Nigdy nie będzie takiego lata.
dona90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-17, 21:07   #3316
olivs88
Raczkowanie
 
Avatar olivs88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 334
Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Aixa dostałam 4 ćwiczenia dostosowane do obecnego stanu moich mięśni. Pierwsze to w pozycji na czworaka unoszenie kolan jakieś 3 cm nad ziemie i zaciskanie mięśni dna miednicy. Drugie to wszelkie wariacje deski/plank. Trzecie to w leżeniu (bez podnoszenia głowy) dociskanie dłoni do uda po skosie. Czwarte ćwiczenie cieżko opisać bo jest się w pozycji z wypiętym tyłkiem i z głowa oparta na dłoniach i należy zaciskać i rozluźniać mięśnie dna miednicy, najlepiej z wizualizacja, bo to bardzo pomaga.
Pokazała też jak dbać o te mięśnie na codzień, np przy kaszlu/kichnięciu warto przekręcić głowę na bok, żeby nie wywoływać tak dużego ciśnienie, które wtedy napiera na te mięśnie.
Fajna sprawa taka wizyta, oceniła stan moich mięśni w kilku stopniowej skali. Także po miesiącu będę wiedziała czy to przynosi efekty.
Inezz6 mój gad tez śpi tylko na mnie, odkładany od razu się budzi. Nie rozumiem tego bo całą noc śpi u siebie w łóżeczku.
Angellinka nie ma problemu i udanej wizyty życzę
Mój maluch nie ma żadnej poduszeczki ani w wózku ani w łóżeczku. Póki co śpi na płasko.
Mamikacperka czytałam też, że pomaga bujanie się na takiej dużej piłce. Także jak masz to spróbuj może to coś pomoże.
Dona90 ja tez chętnie poczytam jakieś rady dotyczące zasypiania w dzień. Gadzina śpi tylko na mnie. Niestety jak mamy gości to jest to bardzo uciążliwe

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez olivs88
Czas edycji: 2017-08-17 o 21:10
olivs88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-17, 22:39   #3317
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Dona - ja wkładkę wyjęłam już

U nas nie ma dramatu ze snem w dzień - zaśnie albo na rękach i go odkładam albo na sofie i go bujam trochę ręką czy głaskam i pada - czasem śpi 30 min, a czasem godzinę, ale ze 4 drzemki są. Za to nocki średnie, ale już nie śmiem narzekać, bo wiem, że może być gorzej
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 06:17   #3318
bunnybe
Zadomowienie
 
Avatar bunnybe
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 756
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez angellinka Pokaż wiadomość
Olivs88 ślicznie dziękuję.


Dziewczyny możecie mi powiedzieć, co mają wasze dzieci pod główką w wózku, tzn. jeżeli poduszkę to jakiej wysokości czy też nic ?
Do 3 miesiaca lezal na plasko a teraz kupilam mu antywstrzasowa angel's wings z la millou to taki ten motylek co srodek do polozenia glowki ma plaski a boki wypukle, zalaczam zdjecie AngelsWings_LaMillou_IndianZoo_Teal.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
16.05.2017 G.
bunnybe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 06:47   #3319
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Jaka jestem niewyspana ((

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-18, 07:37   #3320
olivs88
Raczkowanie
 
Avatar olivs88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 334
Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

U nas znowu cała nocka przespana i to nawet z suchą pieluchą... za to cycki nie ogarniają braku karmienia w nocy i potem maluch nie daje rady z tryskającym mlekiem.
Wiem, że powinnam się cieszyć, że tak ładnie śpi, ale ja cały czas wietrze jakiś podstęp.

Dzisiaj Leon kończy 3 miesiące ❤️

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez olivs88
Czas edycji: 2017-08-18 o 07:38
olivs88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 07:44   #3321
mamikacperka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 21
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

U nas dziś wpadły 3 karmienia nocne 1-3-4.20 i pobudka 7. Niestety poranne karmienie takie samo jak wczoraj. Chwile ssie pierś i wpada w złość. Poza tym karmieniem nie zauwazyłam innych objawów skoku. Może więcej chce być na noszony.
Ile ważą wasze dzieciaki? Mają jeszcze łuski po ciemieniuszce?
mamikacperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 08:22   #3322
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

U nas nocka super 20-2-5 i 6:30 pobudka ale ja i tak niewyspana :/

Mamikacperka, moja waży 6300g, 26.08 kończy 4 miesiące. I jeszcze trochę zostało jej ciemieniuchy. Ciągle walczymy. Ale miała na brwiach i przeszło a na główce zobaczyłam niedawno bo córka ma dość bujne włoski

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 09:13   #3323
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez angellinka Pokaż wiadomość
Olivs88 ślicznie dziękuję.


Dziewczyny możecie mi powiedzieć, co mają wasze dzieci pod główką w wózku, tzn. jeżeli poduszkę to jakiej wysokości czy też nic ?
U nas poduszka-klin, bo refluks.
Wcześniej nic.

Cytat:
Napisane przez bunnybe Pokaż wiadomość
Do 3 miesiaca lezal na plasko a teraz kupilam mu antywstrzasowa angel's wings z la millou to taki ten motylek co srodek do polozenia glowki ma plaski a boki wypukle, zalaczam zdjecie Załącznik 7197476

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
właśnie wcześniej nie bardzo się powinno tę poduszkę stosować, ale po 3 miesiącu tak, chyba, że ulewanie, to niepolecana (bo dziecko nie ma łatwej możliwości przekręcenia głowy na bok).

Cytat:
Napisane przez olivs88 Pokaż wiadomość
U nas znowu cała nocka przespana i to nawet z suchą pieluchą... za to cycki nie ogarniają braku karmienia w nocy i potem maluch nie daje rady z tryskającym mlekiem.
Wiem, że powinnam się cieszyć, że tak ładnie śpi, ale ja cały czas wietrze jakiś podstęp.

Dzisiaj Leon kończy 3 miesiące ❤

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wszystkiego najlepszego dla mamy i Leosia
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 09:46   #3324
Glassball
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 570
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &amp;lt;3

Cytat:
Napisane przez olivs88 Pokaż wiadomość
U nas znowu cała nocka przespana i to nawet z suchą pieluchą... za to cycki nie ogarniają braku karmienia w nocy i potem maluch nie daje rady z tryskającym mlekiem.
Wiem, że powinnam się cieszyć, że tak ładnie śpi, ale ja cały czas wietrze jakiś podstęp.

Dzisiaj Leon kończy 3 miesiące ❤️

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A ile Leonek śpi? Moja Asia właśnie ok 3 miesięcy zaczęła przesypiac 7-9 godzin w nocy bez karmienia i tak ma do teraz a niedługo 4 miesiące ☺ niestety moje piersi się nie przyzwyczaił i dalej się budzę z bolącymi z przepelnienia 😏
Dawno nie pisałam, ale staram się podczytywac, choć wolnych chwil coraz mniej... Asia ładnie śpi w nocy ale w dzień jest gorzej, braciszek nie lubi być cicho 😉
Aniu Asia tez ostatnio zaczęła się szarpać przy cycu, tez kilka razy musiałam chodzić i bujać żeby złapała. Ale to chyba taki etap, synek tez tak miał. Musimy przetrwać 😘
A ja ostatnio mam wrażenie , że nie ogarniam juz, Asia w dzień prawie nie śpi, mąż w pracy do 18-19, od poniedzialku odpieluchowuję Jacka , na szczęście idzie nam całkiem niezle, do tego ciągle coś do zrobienia w domu - ciągle coś remontujemy jeszcze. Czasem mam ochotę rzucic wszystko i wyjsc 😩
Co do fotelika moja Asia w moim odczuciu go nienawidzi, delikatnie mówiąc. Na szczęście nie jeździmy zbyt dużo, ale przeważnie jest płacz cały czas. Do tego od jakiegoś czasu zaczęła się podnosić, tak, że pociąga głowę i plecy odrywając łopatki i w takim ciągłym "brzuszku" leży i w foteliku tez tak robi. Jedzie z taką podniesioną głową i jej nie kładzie ani na chwilę- no męka ciągła, jak mamy gdzieś jechać to jestem chora...
A no i oczywiście witam wszystkie nowe mamusie 🌹😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Asia tydzień temu (wreszcie zaliczylysmy pierwsze szczepienie&#129303 ważyła 6500 a 24 kończymy 4miesiące. Ciemieniuszke troszkę jeszcze mamy, wyszła ok 2 tygodnie temu dopiero.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glassball jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 09:51   #3325
ijakiza
Raczkowanie
 
Avatar ijakiza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 338
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez angellinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny możecie mi powiedzieć, co mają wasze dzieci pod główką w wózku, tzn. jeżeli poduszkę to jakiej wysokości czy też nic ?
do 2 msc nie miał nic teraz w wózku i do łóżeczka wkładam mu poduszkę ortopedyczną z tz leniwej pianki, ma dziurkę na główkę wiec odrazu działa antywstrząsowo

Cytat:
Napisane przez dona90
U nas dzis kryzys, w sumie bardziej u mnie - Mloda ewidentnie nie potrafila dzis w ciagu dnia porzadnie sie zdrzemnac, a widac, ze byla zmeczona, az sie razem poplakalysmy spacer troche zalagodzil sprawe, ale tak jak nocki mamy super, tak z dziennymi drzemkami ciagle slabo, czy macie jakies zlote rady? Swiatelkiem w tunelu jest moja siostra, ktora jutro mi wysle ksiazke Karpa o usypianiu, ta o najszczesliwszym niemowlaku w okolicy zdala egzamin, takze licze na sukces rowniez i w tym przypadku :p
powiedz coś wiecej o tych książkach i metodach moj cały czas kiepsko sypia za dnia, musi być kompletnie wymęczony by dobrze spać, w nocy nie ma tego problemu. też zdazy mi sie z nim płakac, pozniej jest lepiej


W nast tyg idziemy na szczepienie wiec dowiem sie dokladnej wagi ale tak jak staje z małym na rekach na cyfrowej to pokazuje mi 7 kg
Ja tez miałam 2 pobudki w nocy i jedna rano plus później drzemka 8:30-9:40 nie mam co narzekać, choć mnie kręgosłup boli od noszenia... Łuski z ciemieniuchy czasami jeszcze na brwiach widać u mojego, tak to trądzik niemowlecy ma prezes bo pod swiatło widze drobne krostki
ijakiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 10:02   #3326
mamikacperka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 21
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Glassball, jakbym czytała o moim Kacperze. Gdyby miał więcej siły to wyrwałby się razem z pasami. Fakt, że przestaje płakać jak samochód rusza jest pocieszający, ale tak jak Ty za każdym razem jestem chora.
Podziwiam mamy, które mają więcej niz jedno dziecko w tym niemowlaka.

Mój 23 kończy 3 msc a już waży 6.5 kg. Ciężko uwierzyć, że na początku chodziłam dwa razy w tygodniu sprawdzać czy przybiera na wadze

U nas był trądzik nowordkowy i zniknął. Teraz mamy drobną kaszkę na czole od 2 dni. Mnie kręgosłup boli od garbienia się nad przewijakiem czy łóżkiem. Ciężko później się wyprostować.

Dziś mam gorsze samopoczucie
mamikacperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 10:06   #3327
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Czasem zastanawiam się nad tym zasypianiem i snem dziecka. Absolutnie nie popieram wypłakiwania się, ale np. ta metoda Tracy Hogg do mnie przemawia, chociaż dużo ludzi mówi, że to tresowanie dziecka. Nam to jednak pozwoliło w miarę uregulować nocne zasypianie i nie uważam, żebym dziecku krzywdę zrobiła
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 10:50   #3328
olivs88
Raczkowanie
 
Avatar olivs88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 334
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Emi_lka dziękujemy
Glassball wychodzi, że Leoś śpi tak ok 8-9 godzin, a pózniej jeszcze sobie rano dosypia a ja razem z nim mam nadzieje, że będzie już nam tak ładnie spał. Ale szczerze mówiąc staram się nie przyzwyczajać do takiego stanu rzeczy. Wolę się pozytywnie zaskoczyć drzemki w ciągu dnia to tez u nas problem ale nie powiem, że z reguły idę na łatwiznę i maluch śpi po karmieniu na poduszce. A ja mogę sobie wtedy poczytać. Ale wiem, że to nie jest najlepsze rozwiązanie...
Leoś też próbuje się tak podnosić tylko nie wiem co to ma na celu
U nas dwa tygodnie temu na wadze było 5900, a teraz prawnie już trochę ponad 6000 ciemieniuchy u nas już od dawna nie ma, pojawiła się jak miał ok miesiąca, ale szybko się z nią uporaliśmy. Za to teraz ma suche policzki i nie bardzo wiem, jak się z tym uporać
Decorail ja tez jestem przeciwna metodzie wypłukiwania się, ale póki maluch leży, nie płacze i nic mu się nie dzieje to nie ma potrzeby, żeby go nosić. Chciałabym, żeby nauczył się dam zasypiać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
olivs88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 11:20   #3329
Glassball
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 570
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Czasem zastanawiam się nad tym zasypianiem i snem dziecka. Absolutnie nie popieram wypłakiwania się, ale np. ta metoda Tracy Hogg do mnie przemawia, chociaż dużo ludzi mówi, że to tresowanie dziecka. Nam to jednak pozwoliło w miarę uregulować nocne zasypianie i nie uważam, żebym dziecku krzywdę zrobiła
Zastosowalam ta metodę z synkiem jak zaczął siadać (wcześniej był spowijany i ładnie spal) i tez zadziałało, tylko ja nie wychodziłam z pokoju, tylko siadalam poza zasięgiem wzroku. Działało póki nie zaczął wstawać 😅. Z mojego doświadczenia to nie ma chyba supermetody na usypianie, na każde dziecko działa co innego, a do tego trzeba zmieniać i dostosowywac metody do aktualnego etapu dziecka. Ale napewno najgorszy dla dziecka jest brak snu, wiec najważniejsze, że u Was się sprawdza 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Olivs88 Asia śpi od 20-21 do 5-6, je i śpi jeszcze do 8-9. Ale w dzień to już tylko 15- 20 minutowe drzemki.
Ja mam taki sposób na te brzuszki, że jak zaczyna się podnosić, to przekrecam ja na brzuch i wtedy jest zadowolona, a jak polezy na brzuchu i się porozglada, to potem nie ma siły się podnosić na plecach 😛

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glassball jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 16:44   #3330
ijakiza
Raczkowanie
 
Avatar ijakiza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 338
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Ania90 jak długo zajęło Ci nauczenie się wiązania chusty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ijakiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-05 20:18:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:37.