Nasze (nie)typowe lęki i fobie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-24, 12:10   #31
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 800
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Boje sie panicznie biedronek, konikow polnych mutantow ( kiedys mi taki skoczyl na piers)

Wind starego typu tych ciasnych. Wole serio isc na 7 czy 8 pietro z buta. Potem umieram jak juz dojde lol




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 12:13   #32
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Czuję strach i wstręt przed byciem w ciąży.
A, to ja też, szczególnie bałabym się porodu, ale właśnie w ogóle sobie tego nie wyobrażam, więc nawet nie przyszło mi to głowy w tym wątku. Dla mnie to przede wszystkim stan zagrożenia życia i bezradność, bycie zdana na biologię. Zawsze jak w filmach pojawia się motyw kobiety w zaawansowanej ciąży, która zaczęła rodzic i nie ma dostępu do szpitala, bo jest np. w jakimś lesie czy innych trudnych warunkach, to myślę sobie, że to najgorsza sytuacja ever.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No chyba bym zdechła ze złości, po drugim, trzecim takim numerze, miałby takie piekło przez kolejne kilka dni po jednak wstaniu żywym, jak zwykle, ze by mu więcej przez gardło nie przeszło, wygadywania takich pierdól.
On w ogóle wie jak to na Ciebie wpływa, czy mu nie powiedziałaś?
No dokładnie, po co kogoś straszyć takimi tekstami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 12:14   #33
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

[1=11bd71622419137abe56ddf daa0fc1a26b0d8108_60b1760 31ff15;88664077]
Wind starego typu tych ciasnych. Wole serio isc na 7 czy 8 pietro z buta. Potem umieram jak juz dojde lol




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Zapomniałam o tym, ja tez. Przy czym ja się boje nie tyle windy, tylko ze spadnie. Niwa czy stara, boję się tak samo.
Ze to się nieczęsto zdarza mnie nie pociesza, bo np. aktorka Stalinska, spadła z winda 2 razy.
Wolałabym tego nie wiedzieć, bo jej przypadek bardzo zwiększył mój lęk przed windami.

Wiec tez często lecę na piechotę x pięter, byle tylko windą nie jechać.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 13:19   #34
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Czuję strach i wstręt przed byciem w ciąży. Odrzuca mnie cała otoczka ciąży, porodu i karmienia piersią. Ale to uczucie zachowuję dla siebie, bo wiem, że dla wielu kobiet to piękny i ważny czas.
Gdy byłam dzieckiem babcia opowiadała mi ze szczegółami o swoim porodzie i chyba od tego się zaczęło.
Potem był serial "pierwszy krzyk", który moja mama lubiła oglądać. Obrzydzał mnie i przygnębiał.
Nie lubię nawet w filmach tego oglądać. Tych krzyków i całej reszty. Przełączam lub wyciszam.
O tym nie pomyślałam ... W takim podejściu nie jesteś osamotniona. Jak same dzieci mnie nie brzydzą to myśl o byciu w ciąży, porodzie i opiece takim dzieckiem, które chce tylko jeść i wydalać nie moje klimaty.
Dzieci fajne ale nie swoje i na chwilę
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 13:32   #35
Andziullka666
Zadomowienie
 
Avatar Andziullka666
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 274
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No chyba bym zdechła ze złości, po drugim, trzecim takim numerze, miałby takie piekło przez kolejne kilka dni po jednak wstaniu żywym, jak zwykle, ze by mu więcej przez gardło nie przeszło, wygadywania takich pierdól.
On w ogóle wie jak to na Ciebie wpływa, czy mu nie powiedziałaś?
Odpowiadam że owszem, nie przeżyje bo ja go zaraz ukatrupie za takie gadanie. Ale on sobie chyba nie zdaje spawy że ja to traktuje tak poważnie, myśli że to takie jaja.
__________________
01.02.2016 66kg






13.08.2016
Andziullka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 13:40   #36
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Ja takze boje sie slimakow! Zwlaszcza tych bezdomkowych... Ale nie boje sie ich jako zwierzat tylko ze na takiego nadepne, obrzydza mnie to. Raz zdazylo mi sie cos takiego podczas biegania, az sie poplakalam z nerwow i do dzisiaj to pamietam wiec przeraza mnie jak slimaki lubia wychodzic po deszczu i jak czasami jest ich pelno ze nie wiadomo jak przejsc. Oprocz tego brzydzi mnie slina... nie boje sie ale mi odbiera chec do wszystkiego
Mam kolezanke ktora panicznie bala sie wymiotow. I inna ktora bala sie golebi. Ludzie maja rozne leki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 16:23   #37
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość


O borze, chyba jesteśmy siostrami! Wszystko mam to samo. Wprawdzie jazdę na łyżwach kocham, ale dużą radość odbiera mi właśnie to, że mogę spaść, ktoś mi najedzie łyżką na rękę albo ja komuś najadę na rękę - cokolwiek. Jazda na rowerze czy rolkach, czy elektrycznej hulajnodze gdzie mam jeszcze np. przejeżdżać przez jezdnię?! Zapomnij...
Od razu w myślach widzę jak zderzam się z autem
Najgorsze, że zazwyczaj ludzie lubią sobie pojeździć rowerem, na łyżwach i różne takie, nie spotykam takich cykorów jak ja, więc są to dla mnie wstydliwe i stresujące sytuacje, gdy muszę się wykręcać od tych aktywności, kilka razy też się ze mnie podśmiewano


Wciągnięcia pod pociąg/tramwaj/metro też się obawiam, raz miałam sen, że wpadłam pod pociąg i od tamtego czasu już w ogóle bardzo uważam na peronach i przystankach.

Ostatnio miałam pierwszy raz narkozę i trochę panikowałam, czy na pewno zasnę i nie będę niczego czuła.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-24, 16:25   #38
Lianhua
Rozeznanie
 
Avatar Lianhua
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 611
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Mało rzeczy się boję, wielu się brzydzę.
Jeśli chodzi o taką prawdziwą fobię, to mam arachnofobię.
Nie zabiję tego sama. Jeśli zobaczę jakiegoś, to potrafię nie spuszczać z niego wzroku (mimo, że mnie przeraża) do momentu, aż ktoś przyjdzie i to zabije. Jeśli nie ma nikogo w pobliżu i to gdzieś ucieknie - zamykam i nie wchodzę do tego pomieszczenia, aż do momentu kiedy to wyjdzie i ktoś tego nie zabije. Dla przykładu... Kiedyś w moim rodzinnym domu był jeden, wielki, okropny osobnik. Zanim ktoś zdążył przyjść i go zabić, to on po prostu zniknął. Nie spałam w swoim pokoju przez 9 dni. Był zamknięty. Siedziałam całą noc w kuchni, kładłam się na kilka godzin w pokoju moich rodziców (jak wstali, albo jak poszli do pracy). Pracowałam wtedy akurat tylko popołudniami, całe szczęście. Tego typu sytuacji było kilka. Jeśli jakiś w niewiadomy sposób znajdzie się na mnie - wpadam w histerię. Płaczę, krzyczę, nie mogę się uspokoić ani nad tym zapanować. Przed położeniem się spać sprawdzam pod łóżkiem, nad łóżkiem, wokół łóżka czy żadnego nie ma. To samo wokół wanny/prysznica jak idę się kąpać. Jeśli siedzę wieczorami przy zgaszonym świetle, to zawsze co kilka minut zapalam latarkę w telefonie i świecę wokół, czy żadnego nie ma. Nie mogę patrzeć nawet na zdjęcia, nie mówiąc już o filmach. Serce mi wtedy mało co nie wyskoczy z piersi. Nie lubię/nie mogę/nie chcę wypowiadać ich nazwy. Mam obawę przed wypowiadaniem ich nazwy. Mam głupie przeświadczenie, że jak się o czymś mówi, to później to ci się przytrafia, do ciebie przychodzi. Mogę śmiało powiedzieć, że mój paniczny lęk przed nimi trochę komplikuje mi życie w niektórych sytuacjach.

Drugą rzecz, której może się nie boję, ale brzydzę strasznie to ćmy/motyle. Nie wiem, nie potrafię wytłumaczyć dokładnie dlaczego. Sam ich wygląd jest dla mnie jedną z najbardziej obrzydliwych i odstraszających rzeczy na świecie,
__________________

(...)There's no life, emotion
Or warmth, but just garbage language
A desolately rolling meadow
Loneliness adds as the days go by
We have to be humans
Because we get scars
Lianhua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 17:22   #39
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 800
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Cytat:
Napisane przez Lianhua Pokaż wiadomość
Mało rzeczy się boję, wielu się brzydzę.
Jeśli chodzi o taką prawdziwą fobię, to mam arachnofobię.
Nie zabiję tego sama. Jeśli zobaczę jakiegoś, to potrafię nie spuszczać z niego wzroku (mimo, że mnie przeraża) do momentu, aż ktoś przyjdzie i to zabije. Jeśli nie ma nikogo w pobliżu i to gdzieś ucieknie - zamykam i nie wchodzę do tego pomieszczenia, aż do momentu kiedy to wyjdzie i ktoś tego nie zabije. Dla przykładu... Kiedyś w moim rodzinnym domu był jeden, wielki, okropny osobnik. Zanim ktoś zdążył przyjść i go zabić, to on po prostu zniknął. Nie spałam w swoim pokoju przez 9 dni. Był zamknięty. Siedziałam całą noc w kuchni, kładłam się na kilka godzin w pokoju moich rodziców (jak wstali, albo jak poszli do pracy). Pracowałam wtedy akurat tylko popołudniami, całe szczęście. Tego typu sytuacji było kilka. Jeśli jakiś w niewiadomy sposób znajdzie się na mnie - wpadam w histerię. Płaczę, krzyczę, nie mogę się uspokoić ani nad tym zapanować. Przed położeniem się spać sprawdzam pod łóżkiem, nad łóżkiem, wokół łóżka czy żadnego nie ma. To samo wokół wanny/prysznica jak idę się kąpać. Jeśli siedzę wieczorami przy zgaszonym świetle, to zawsze co kilka minut zapalam latarkę w telefonie i świecę wokół, czy żadnego nie ma. Nie mogę patrzeć nawet na zdjęcia, nie mówiąc już o filmach. Serce mi wtedy mało co nie wyskoczy z piersi. Nie lubię/nie mogę/nie chcę wypowiadać ich nazwy. Mam obawę przed wypowiadaniem ich nazwy. Mam głupie przeświadczenie, że jak się o czymś mówi, to później to ci się przytrafia, do ciebie przychodzi. Mogę śmiało powiedzieć, że mój paniczny lęk przed nimi trochę komplikuje mi życie w niektórych sytuacjach.

Drugą rzecz, której może się nie boję, ale brzydzę strasznie to ćmy/motyle. Nie wiem, nie potrafię wytłumaczyć dokładnie dlaczego. Sam ich wygląd jest dla mnie jedną z najbardziej obrzydliwych i odstraszających rzeczy na świecie,
Tak cmy sa okropne.

Ja jeszcze mam lek przed falami mam wrazenie ze mnie wciagnie pod wode, a ludzie skacza, ciesza sie..dla mnie jest to.przerazajace.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 18:01   #40
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Warto poprawić sobie komfort życia. Pół roku psychoterapii poznawczo- behawioralnej i po kłopocie.
__________________

targowisko:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211273
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 18:12   #41
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-24, 18:16   #42
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Cytat:
Napisane przez lola23 Pokaż wiadomość
Warto poprawić sobie komfort życia. Pół roku psychoterapii poznawczo- behawioralnej i po kłopocie.

No nie wiem, czy to takie proste, że pół roku terapii i cyk, zero lęków i fobii. Byłam na terapii, pomogła mi w wielu aspektach życia, ale niektóre lęki jak były, tak są.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 18:30   #43
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 282
Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Ja to sobie ciagle kręcę filmy w głowie rodem z Oszukać przeznaczenie. W związku z tym w zależności od okazji boje się różnych rzeczy

Nie lubie latających robali, szczególnie tych wielkich jak koniki i modliszki oraz ciem. Okropne są tez chrabąszcze.

Boje się latać samolotem

Boje się ze zostanę ofiara morderstwa

Co do ciąży i zajmowania się małym dzieckiem to miałam to samo co cześć dziewczyn, tez mnie to brzydzilo, w szczególności karmienie piersią. Jakoś przez to przeszłam, na szczęście to krótko trwa, traktowałam to zadaniowo, a piersią nie karmiłam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Jeszcze turkucie podjadki są obrzydliwe🤢


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez pempek
Czas edycji: 2021-04-24 o 18:49
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 19:00   #44
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

[1=11bd71622419137abe56ddf daa0fc1a26b0d8108_60b1760 31ff15;88664077]Boje sie panicznie biedronek, konikow polnych mutantow ( kiedys mi taki skoczyl na piers)

Wind starego typu tych ciasnych. Wole serio isc na 7 czy 8 pietro z buta. Potem umieram jak juz dojde lol




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Tych zielonych, z czerwonyi oczami? Bleeeehhhhh.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 19:07   #45
Lianhua
Rozeznanie
 
Avatar Lianhua
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 611
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Cytat:
Napisane przez lola23 Pokaż wiadomość
Warto poprawić sobie komfort życia. Pół roku psychoterapii poznawczo- behawioralnej i po kłopocie.

Na tą terapię też trzeba mieć odwagę. Tym bardziej, że wiesz z czym idziesz się tam mierzyć.
Dla mnie, póki co, takie terapie zwalczające fobie, to jak otwarcie drzwi i zaproszenie do pokoju pełnego tych potworów. Obawiam się, że skończyłabym z jeszcze większą traumą niż mam.
__________________

(...)There's no life, emotion
Or warmth, but just garbage language
A desolately rolling meadow
Loneliness adds as the days go by
We have to be humans
Because we get scars
Lianhua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 19:47   #46
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

U moich rodziców w bloku koniki uwielbiały się chować za tymi pionowymi rurkami od kaloryfera. Robię coś przy oknie, a tutaj patrzę czółka jakieś wystają A jak to skacze! Raz doszedł aż do łazienki, tam też były takie pionowe rurki, w obok wieszak na ręczniki. Biorę ręcznik, a ukazuje mi się konik. Matko, jak się darłam!
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 21:09   #47
Andziullka666
Zadomowienie
 
Avatar Andziullka666
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 274
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ja to sobie ciagle kręcę filmy w głowie rodem z Oszukać przeznaczenie. W związku z tym w zależności od okazji boje się różnych rzeczy

Nie lubie latających robali, szczególnie tych wielkich jak koniki i modliszki oraz ciem. Okropne są tez chrabąszcze.

Boje się latać samolotem

Boje się ze zostanę ofiara morderstwa

Co do ciąży i zajmowania się małym dzieckiem to miałam to samo co cześć dziewczyn, tez mnie to brzydzilo, w szczególności karmienie piersią. Jakoś przez to przeszłam, na szczęście to krótko trwa, traktowałam to zadaniowo, a piersią nie karmiłam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Jeszcze turkucie podjadki są obrzydliwe🤢


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O właśnie, oszukać przeznaczenie gdy tylko widzę ciężarowke z belkami drewna - gaz do dechy i nie ma mnie
__________________
01.02.2016 66kg






13.08.2016
Andziullka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 21:50   #48
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Boję się chrabąszczy(i w ogóle owadów,które tak głośno buczą, wydają dźwięk o niskich tonach), karaluchów, pluskiew domowych i pluskwiaków leśnych, polnych itp. Wszystkich owadów, które mają kształt trójkątny, są siodełkowato wygięte i ten segmentowany odwłok, brrr.


Boję się przechodzić/przejeżdżać rowerem przez teren budowy, gdy mam nad sobą dźwig, a konkretnie tę jego część, która "trzyma" kilka betonowych płyt, dokładnie nad głową przechodzących ludzi. Zawsze boję się, że to spadnie mi na głowę.


Boję się odgłosu kroków za sobą, gdy nie widzę człowieka, zwłaszcza wieczorem. Wolę wtedy przystanąć, żeby ta osoba wyminęła mnie.


Boję się, gdy jestem sama w lesie(takiej głuszy), spotkać innego, samotnego człowieka. Albo przejeżdżający samochód z włączoną muzyką. Zamieram wtedy z bezruchu, chowam się gdzieś w zaroślach, aż przejdzie/przejedzie.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 07:04   #49
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Boję się motyli,
nie mogę czytać książek zaraz po umyciu rąk.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-25, 07:05   #50
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Cóż, jakby wątek stworzony dla mnie .

Wiem, że miało nie być oczywistych lęków, ale mój strach przed wężami zdecydowanie przewyższa normę. Jak przeczytałam artykuł o wężu w toalecie, to zaczęłam się bać, że go tam znajdę. Czasami jak mi się przyśni i budzę się, to boję się, że jest w pokoju. Nie mogę oglądać ich w zoo, w filmach, nawet boję się zabawek węży.

Boję się latać - dla mnie od wejścia na pokład do wylądowania to po prostu X godzin męki. Wyobrażam sobie, że samolot spada.

Boję się chorób, niepełnosprawności. Obawiam się śmierci bliskich, swojej czasami.

Boję się, że wpadnę pod tramwaj albo pociąg - w sumie to absurdalne, ale bardzo uważam i na peronie, i na torach. Może dlatego że znam osobę, która tak zginęła. Tak samo na rowerze uważam, jak przejeżdżam przez ulicę.

No i boję się prowadzić samochód - próbowałam zrobić prawko, ale to chyba po prostu niestety nie dla mnie. To coś, co chciałabym jednak zrobić, ale boję się, że bym kogoś po prostu potrąciła.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 07:35   #51
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Cóż, jakby wątek stworzony dla mnie .

Wiem, że miało nie być oczywistych lęków, ale mój strach przed wężami zdecydowanie przewyższa normę. Jak przeczytałam artykuł o wężu w toalecie, to zaczęłam się bać, że go tam znajdę.
Kiedyś obejrzałam jakiś horror klasy kurde, chyba w ogóle poza skalą żenady wręcz, a potem jescze jeden z odcinków Archiwum X o człowieku czerwiu, który siedział w ton tojach i wciągał tam za tyłek korzystających ludzi,
I już na zawsze nam w sobie strach, ze jak siedzę na sedesie, to coś wypłynie i mnie ukąsi w tyłek i okolice.

Ale to jest tak absurdalne, ze „bojam siem bojam”, ale rozsądek bierze górę, No bo jest jednak jakaś granica absurdu.

tak, wiem ze nawet w Polsce rurami może przepełznąć zgubiony przez sąsiada wąż boa dusiciel, albo zwykły szczur przepłynąć, niemniej jednak, u mnie to wciąż zbyt bujna wyobraźnia a nie fobia.
Tak samo boje się duchów, wampirów, diabła w lustrze itp.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2021-04-25 o 07:49
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 08:21   #52
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

[1=1ce31337bafe4ce50f62519 e721d2985132c01a5_6111b3a 307338;88663608]Ja się boję ognia, nie jestem w stanie nawet gotować na gazie[/QUOTE]

Jak był nastolatką to paliłam się właśnie od kuchenki. Tzn nic mi się nie stało, ale serio paliłam się



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 09:02   #53
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Panicznie boje sie robakow, wszelkiego rodzaju, dostaje histerii na widok karaluchow.
Boje sie wysokosci, nienawidze drabin. Za to uwielbiam latac samolotem.
Boje sie tez bolu, cierpienia bliskich mi osob, utraty ich, samotnosci.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 10:00   #54
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Kiedyś obejrzałam jakiś horror klasy kurde, chyba w ogóle poza skalą żenady wręcz, a potem jescze jeden z odcinków Archiwum X o człowieku czerwiu, który siedział w ton tojach i wciągał tam za tyłek korzystających ludzi,
I już na zawsze nam w sobie strach, ze jak siedzę na sedesie, to coś wypłynie i mnie ukąsi w tyłek i okolice.

Ale to jest tak absurdalne, ze „bojam siem bojam”, ale rozsądek bierze górę, No bo jest jednak jakaś granica absurdu.

tak, wiem ze nawet w Polsce rurami może przepełznąć zgubiony przez sąsiada wąż boa dusiciel, albo zwykły szczur przepłynąć, niemniej jednak, u mnie to wciąż zbyt bujna wyobraźnia a nie fobia.
Tak samo boje się duchów, wampirów, diabła w lustrze itp.
To mi o czymś przypomniało ... Byłyśmy z siostrą znacznie młodsze pewnie jakaś 4-5 klasa podstawówki może mniej. W telewizji leciał Candyman. Po filmie stałyśmy przed lustrem i takie dziwne ciarki po plecach 4 razy wymieniłyśmy imię jakoś do 5 zawsze był mega strach
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 10:40   #55
aliani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 558
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Z takich nietypowych lęków to mam odkąd pamiętam lęk związany z oczami. W sensie boję się uszkodzenia oka, nie lubię o tym myśleć, oglądać na filmach. Nawet jakiś czas temu znalazłam w internecie, że już to się jakoś fachowo nazywa. Ostatnio trochę mi ta fobia osłabła, jedynie dzieciom zabieram niebezpieczne przedmioty

Za to niestety po akcji ze Smoleńskiem doszła mi fobia z samolotami. Mimo, że kiedyś latałam teraz się boję, co mi utrudnia życie, bo lubię podróżować, samolotami też lubiłam i trochę mi szkoda, że od razu rezygnuję z takich pomysłów.
aliani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 10:54   #56
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Boję się że zrobię komuś krzywdę lunatykując. Jak byłam mała to często lunatykowałam i np. przechodziłam w nocy ze swojego łóżka na kanapę w salonie albo przebierałam się i rano wielkie zdziwienie dlaczego jestem w łóżku ubrana w normalne ciuchy a piżama zwinięta w kulkę w leży obok Wtedy chyba Babcia opowiedziała mi że 'był we wsi taki jeden' co też lunatykował aż w końcu kiedyś lunatykując zadźgał całą swoją rodzinę nożem i rano obudził się a tu pełno krwi a żona i dzieci zaszlachtowani w łóżkach Od tego czasu mam obsesję chowania wszystkich niezbezpiecznych, ostrych narzędzi zanim pójdę spać. Nie ma szans żebym zasnęła jeśli wiem że np. na stole w kuchni leży nóż. Nożyczki mają być też schowane do szafek, nie mogą leżeć na wierzchu. Pogrzebacz i siekiera w kotłowni też muszą być umieszczone na metalowym stojaku, nie mogą np. stać oparte o piec.

Bardzo nie lubię też zamkniętych przestrzeni i świadomości że nie mogę szybko i sprawnie wydostać się na zewnątrz. Jakieś kopalnie soli gdzie trzeba zjechać dużo dużo poniżej poziomu to w ogóle jakiś kosmos, zaryczałabym się na śmierć. W aquaparku to w ogóle odpadają takie zjeżdżalnie rurowe gdzie przez te kilkadziesiąt sekund zjeżdżasz w ciemności wąskim tunelem - nope, atak paniki by był. Windy - nienawidzę. Czasami wracam do domu objuczona zakupami jak wół i wolę zasuwać schodami. Winda nawet nie jest taka straszna ze względu na to że jest ciasna tylko przez to że boję się że spadnie. W każdym drgnięciu czy szczęknięciu doszukuję się znaku że pękła ta linka i zaraz spadnę i się rozbiję. Brrrr.
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 11:13   #57
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 11:23   #58
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

boje sie zlodziei, wlamania, czy to jestem w domu - wtedy x razy sprawdzam czy drzwi sa zamkniete, jak wychodze to samo, potrafie sie wrocic i szarpac za klamke, jak wychodze lub wyjezdzam na dluzej boje sie ze np jakas rura peknie i zaleje wszystko albo np bedzie spiecie i pozar, nigdy np nie zostawilabym ladowarki czy czajnika podlaczonego do gniazdka, nigdy w nocy nie laduje telefonu bo sie boje ze bedzie spiecie i splone
lubie filmy, seriale i podcasty kryminalne i czasem jak na ulicy ktos sie dziwnie spojrzy to boje sie ze to seryjny morderca
solarium tez, kiedys czasami szczegolnie przed wakacjami chodzilam na solarium i czasem bywalo lepiej czasem gorzej, zdarzalo mi sie otworzyc ta klape np w polowie czasu ale to chyba przez film - oszukac przeznaczenie
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"



Edytowane przez new_me
Czas edycji: 2021-04-25 o 11:24
new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 11:27   #59
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
boje sie zlodziei, wlamania, czy to jestem w domu - wtedy x razy sprawdzam czy drzwi sa zamkniete, jak wychodze to samo, potrafie sie wrocic i szarpac za klamke, jak wychodze lub wyjezdzam na dluzej boje sie ze np jakas rura peknie i zaleje wszystko albo np bedzie spiecie i pozar, nigdy np nie zostawilabym ladowarki czy czajnika podlaczonego do gniazdka, nigdy w nocy nie laduje telefonu bo sie boje ze bedzie spiecie i splone
lubie filmy, seriale i podcasty kryminalne i czasem jak na ulicy ktos sie dziwnie spojrzy to boje sie ze to seryjny morderca
solarium tez, kiedys czasami szczegolnie przed wakacjami chodzilam na solarium i czasem bywalo lepiej czasem gorzej, zdarzalo mi sie otworzyc ta klape np w polowie czasu ale to chyba przez film - oszukac przeznaczenie

Jakbym siebie słyszała. Ja już w pewnym momencie doszłam do takiego poziomu absurdu, że wychodząc z domu do pracy (i wiedziałam, że partner wróci też np. za 4h) to nagrywałam sobie telefonem to jak wszystko sprawdzam - okna, kurki, listy i jak zamykam drzwi. Bo nigdy, nigdy nie jestem pewna czy wszystko sprawdziłam
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 11:30   #60
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Nasze (nie)typowe lęki i fobie

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
lubie filmy, seriale i podcasty kryminalne i czasem jak na ulicy ktos sie dziwnie spojrzy to boje sie ze to seryjny morderca
O, mam bardzo podobnie. Niediegetyczne, Justyna Mazur, Kryminatorium zrobiły swoje Każdy w tramwaju wygląda podejrzanie, dodatkowo często mam takie flash backi np. jak koleżanka ode mnie wychodzi żeby wrócić do siebie to od razu mam w głowie jakiś podcastowy głos który mówi 'Agnieszka żegna się z koleżanką i wychodzi z bloku żeby iść na przystanek. Był to ostatni raz kiedy jej znajomi widzieli ją żywą.'. Różne akcje już przez to miałam np. ktoś spóźnił się pół godziny na spotkanie a ja wydzwaniałam. Jak nie mogłam się dodzwonić to wysyłałam esemesy z 'pogróżkami' w stylu 'jak w ciągu dziesięciu minut nie dasz znaku życia to dzwonię na policję' Jak słyszę dźwięk ambulansu jadącego do jakiegoś wypadku to od razu w głowie przerabiam listę wszystkich bliskich mi ludzi zastanawiając się czy to możliwe że to do nich ta karteka (np. 'Mama nie bo jest w pracy', 'siostra na uczelni więc chyba też nie' itp.).
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 09:07:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.