Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-30, 19:38   #751
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Ja dzis zauważyłam u siebie pieprzyk (?) wypukły, z czerwoną obwódką. Na udzie. Nie wiem skad to sie wzięło, to wygląda trochę jak strupek, nie kojarzę, żebym maiła w tym miejscu pieprzyk, mój TZ mówi, ze chyba miałam. Troche sie boję.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 21:19   #752
sylcia05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Kobitki a czy któraś jest z Włocławka?? gdzie we Włocławku usuwają pieprzyki po przez krioterapie ,bo mam na buzi dwa pieprzyki i chciała bym je usunąć ,a chirurgicznie boję się ze zostaną mi blizny.
sylcia05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 13:10   #753
xxGala
Przyczajenie
 
Avatar xxGala
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 25
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Witam drogie użytkowniczki. Otóż moim wielkim problemem jest spory pieprzyk na szyji. Mam 15 lat, ale odkąd pamiętam zawsze był on dla mnie problemem. Bardzo się go wstydzę.. Wstydzę się zakładać bluzek z dekoltem lub na ramiączkach. Mam wrażenie , że wszyscy się na niego patrzą. Nie mogę związywać włosów w kucyk, chodziaż lepiej wtedy wyglądam. Cierpią również na tym moje włosy, które muszę codziennie prostować, bo inaczej się nie nadają. Boję się również tego, że gdy będę miała chłopaka, będzie się on brzydził całować mnie po szyji...Nie wiem.. być może przesadzam.
Wiem, że ludzie mają większe problemy i mój problem może wydawać się absurdalny, ale nie daje mi to spokoju.. Rozmawiałam kiedyś z mamą o usunięciu pieprzyka, ale wątpie czy to kiedyś dojdzie do skutku. Pewnie sama się na to zdecyduję dopiero gdy będę pełnoletnia..
Miał ktoś podobny problem? Jakieś rady? Więcej wiary w siebie i nie przejmowanie się? Wiele osób mi to mówi.. ale niestety nie skutkuje.
xxGala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 14:37   #754
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

pieprzyki to nie tylko estetyka (a niektore potrafią byc bardzo seksowne, patrz -> marylin monroe, cindy crawford), ale tez kwestia zdrowotna.
do dermatologa nie potrzeba skierowania, ani nie trzeba byc pelnoletnim.

pieprzyk mozesz pokazać tez lekarzowi pierwszego kontaktu i powiedziec, ze obawiasz sie, czy to pieprzyk bezpieczny, czy cos sie z niego nie rozwinie. mysle ze jak mama uslyszy od lekarza, ze powinien to obejrzec specjalista - nie bedzie miala oporów przed usunieciem.

w koncu to nie operacja plastyczna
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 20:33   #755
anomaly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 332
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Mam pieprzyka na piersi, tak z boku, w miejscu, które jest podrażniane przez stanik. Dobrych kilka lat temu rozdrapałam go niechcący. Od tamtego czasu pieprzyk ma dziwną fakturę, nieregularny kształt jakby się rozlał i jaśniejszą otoczkę. Dopiero niedawno uświadomiłam sobie, że trzeba go usunąć no i w najbliższych dniach wybieram się do onkologa. Myślicie, że przez to moje zbyt długie zwlekanie coś się w nim już mogło rozwinąć? Strasznie się boję, bo pieprzyk wygląda bardzo dziwnie.
__________________
http://pl.unitedcats.com/stopkillingdogs - podpisz, okaż serce
anomaly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 21:27   #756
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

moglo, ale nie musiało.
migiem do lekarza
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 18:08   #757
dorrro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: scyzory
Wiadomości: 26
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

xxGala tez cale zycie mialam kompleks przez wieeelki czarny wypukly pieprzyk i tez ciagle go chowałam
We wrzesniu usunelam, zostala dosc spora blizna ale dla mnie lepsze to od tego czarnego odstajacego punktu a poza tym robi sie coraz mniejsza i bledsza a ja w koncu noszę bluzki bez ramiączek
A na szyi mam i tak mnóstwo pieprzyków, niektore plaskie, niektore trochę odstają. Zadnego chlopaka to nie odstarszylo od całowania po szyi,więc głowa do góry
dorrro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-10, 08:30   #758
_cocco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 21
GG do _cocco
Dot.: Od czego powstają pieprzyki?

ze poswtaja od slonca, to wiem ale co zrobic jak u mnie dokladnie wczoraj zauwazylam ich nowa, spora ilosc, w srodku zimy ? to zapewne genetyczne... zaczyna mnie to denerwowac... Niechce byc cala opieprzona
__________________
Wymienię !!
Nawilzajacy krem na dzień SUHADA Nature : ryz i bambus I inne...
_cocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 06:42   #759
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Dziewczyny mam mnóstwo pieprzyków na całym ciele (4 miałam już wycinane). Łydki depiluję plastrami i przyznam się szczerze, że nie omijam pieprzyków. Ostatnio po depilacji na małym, niepozornym pieprzyku i wokół niego zrobiło mi się jakieś dziwne podrażnienie...Chodzi mi to, że jak przejadę ręką albo nogawką od spodni leciutko itp. to mnie okropnie szczypie, tak jakbym parzyła się pokrzywą...Jest to dla mnie bardzo dziwne. Postanowiłam poczekać jeszcze kilka dni i zgłoszę się do lekarza chyba. Strasznie się boję, że z tego może coś być A jeśli trzeba mi będzie usunąć? To podrażnienie mam na połowie długości łydki, więc sobie tego nie wyobrażam...Przeszczep skóry!?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 17:45   #760
nowiteasy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

witam ! mam zamiar pozbyć się pieprzyka na twarzy, i nie zabardzo wiem jak się za to zabrać :/ pieprzyk przypomina kropke , ma 0.5 cm długosci i około 0.3cm szerokości. Nie jest odstający, raczej wypukły ( gdy dotykam go palcem czuć lekką wypukłość. Baaaardzo mi zależy na tym by sie go pozbyć, jest nieestetyczny:/
Jestem gotowa ponieśc wysokie koszty, i nawet wolałabym zrobić to prywatnie, poniewiaż z NFZ podobno długo się czeka, no i nie wiadomo czy uznaliby go za koniecznego do usunięcia. I teraz pytanie:
czy mam poprostu pojsc do jakiejs kliniki i spytac czy mi go usuną, czy pojsc do dermatologa? czy dermatolog moze usunąc pieprzyk? nie wiem co robic, proszę o pomoc!!!!!!!!
nowiteasy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 22:18   #761
Elle_
Raczkowanie
 
Avatar Elle_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 113
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

rok temu usunełam 2 pieprzyki, ale do dziś mam dość widoczne czerwone blizny, po jakim czasie one mogą rozjaśnieć? usuwałam lasetem je
Elle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 15:59   #762
xxGala
Przyczajenie
 
Avatar xxGala
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 25
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dorrro Pokaż wiadomość
zostala dosc spora blizna ale dla mnie lepsze to od tego czarnego odstajacego punktu
Wolałabym mieć wielką bliznę niż tego pieprzyka.
Cytat:
Napisane przez dorrro Pokaż wiadomość
Zadnego chlopaka to nie odstarszylo od całowania po szyi,więc głowa do góry
To mnie pocieszyłaś.
xxGala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 21:54   #763
lil_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

mam ogromny problem
na twarzy w bardzo widocznym miejscu mam duzy, odstający pieprzyk i wlasciwie jestem juz zdecydowana zeby go usunac chirurgicznie.
ale stttrasznie sie boje tego co bedzie 'po zabiegu';/
jak szybko goi sie taka rana??
i czy potem trzeba chodzic z jakims opatrunkiem na twarzy przez kilka tygodni??
nie chcialabym wygladac jak idiotka w pracy i na uczelni tzn zwracac na siebie uwagi tymi plastrami Help!!
lil_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 06:25   #764
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

ja miałam na plecach, opatrunek nosiłam tydzień, szwy miesiąc.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 11:17   #765
lil_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

a te szwy sa bardzo widoczne??
lil_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 15:22   #766
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

troszkę. Ale pewnie na twarz Ci założy inne.
Generalnie rzecz biorąc moim zdaniem zdrowie na pierwszym miejscu i chyba warto przecierpieć ten jeden miesiąc i całe życie mieć spokój
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 16:03   #767
lil_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

rzeczywiscie, masz racje...

a czy ktos moze mi polecic dobrego chirurga w Warszawie??
lil_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 16:35   #768
spineeeczka
Raczkowanie
 
Avatar spineeeczka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 68
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Tak się zastanawiam
Rano na ręce od palców do ramienia prawej naliczyłam 35 pieprzyków !!!
Nie pamiętam większości z nich, więc jestem pewna ,że poprostu jakoś ,,dziwnie powstają''. Robi się ciemniejsza plamka i ciemnieje aż nie powstanie piperzyk. Trochę to dziwne ;/ Mam się martwić?
__________________
Nocą wszystko jest płomienne: gwiazdy, myśli i łzy.......
spineeeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 17:05   #769
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

nie, ale obserwuj czy się nie zmieniają i chroń je przed słońcem.
Dodam, że ja na samej twarzy mam około 30 pieprzyków Ale te na twarzy dodaja mi urody, gdzie indziej - niekoniecznie..
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 14:59   #770
dodka88
Raczkowanie
 
Avatar dodka88
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 54
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

hejka czy któraś z was była u pana Michała Włodarczyka z WROCŁAWIA? jak wrazenia itp?
__________________

dodka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 13:41   #771
WybrednaJa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 67
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Dziewczyny, na czole mam dość dużą 'pamiątke' po ospie ..
od dziecka nosiłam grzywke zeby nie było tego widac, ale jest ona dla mnie niewygodna, trzeba zawsze rano ją układać dziwnymi żelami albo co najgorsze - prostownicą .. Mam straszne kompleksy przez tą dziure na czole, wystarczy troche wiatru czy deszczu na polu, albo nawet na głupim wf.. Czasem słysze głupie żarty na mój temat
Jestem w 3 klasie gimnazjum, mam uzbierane pieniądze [bardzo dużo zostało mi z komunii, a do tego zbierałam z każdych urodzin czy innych świąt] rozmawiałam na ten temat z rodzicami - powiedzieli, że jeśli jest możliwość usunięcia to dlaczego nie.
nie piszcie mi, że jestem młoda i głupia, że potem mi przejdzie i nie bede tego nawet zauważać. Nienawidze nosić grzywki, tak jak wcześniej pisałam jest dla mnie niewygodna ..

Do jakiego lekarza się udać? Dermatologa, czy hirurga plastycznego ?
Ile by to mniej wiecej kosztowało ?
Czy mozna w ogole usuwac blizny w wieku 15 lat ?
Znacie kogos dobrego w Krakowie ?



edit. No i ile się to bedzie goić ..

Edytowane przez WybrednaJa
Czas edycji: 2010-03-20 o 13:58
WybrednaJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 14:06   #772
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

wybredna - zapytaj w dziale 'medycyna estetyczna' i w innych watkach na dermatologii.

blizna to nie znamie - metody usuwania sa zupelnie inne niz w przypadku znamion i pieprzykow. bardziej kierowalabym sie w strone metod likwidowania blizn po tradziku (ktore tez bywają 'dziurami')

15 lat to nie za malo. uwazam ze to kwestia estetyki, lecz nie tak ingerująca w organizm jak jakies (w tym wieku niedorzeczne) operacje plastyczne. prawdopodobnie bedziesz musiala miec zgode rodzicow na zabieg (zalezy jeszcze co to bedzie).
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 15:08   #773
falka19
Raczkowanie
 
Avatar falka19
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 71
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Mam kilka pieprzyków dokładnie 6 na brzuchu i na plecach. Każdy ma tak z 5mm. Są ciemne i wystające i mi przeszkadzają. W ogóle brzydko to wygląda. Czytałam wasze posty i postanowiłam z nimi skończyć. Udałam się do dermatologa ale pani powiedziała, że skierowania do chirurga nie dostane bo na jej oko wszystko jest ok. I co teraz? A jak będę w ciąży to mi się z tymi na brzuchu nic nie stanie? Nie wiem już sama co robić...
Może pójść do rodzinnego? Każdego wystającego pieprzyka powinno się usunąć?
Ile trzeba czekać na zabieg?
falka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 21:18   #774
niekonwencjonalna0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 30
Question usuwanie pieprzyka

Mam to szczęście mieć na twarzy owłosiony pieprzyk wygląda to bardzo nieestetycznie. Chciałabym się dowiedzieć
-gdzie lepiej się udać na usunięcie - czy do prywatnego lekarza dermatologa czy też do jakiejś dobrej kosmetyczki (coś typu laser studio)? -ile trwa wycięcie i czy boli
-czy mogą wystąpić po tym jakieś powikłania ?
-i co najważniejsze - czy blizna będzie widoczna, czy zniknie. Jest to w widocznym miejscu i nie chciałabym żeby to się rzucało w oczy
- jeżeli wycięcie nie weszło by w grę to czy są jakieś sposoby maskowania takich znamion ?
niekonwencjonalna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 06:13   #775
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Chirurg estetyczny powinien Ci to usunąć.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 07:36   #776
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: usuwanie pieprzyka

Cytat:
Napisane przez niekonwencjonalna0 Pokaż wiadomość
Mam to szczęście mieć na twarzy owłosiony pieprzyk wygląda to bardzo nieestetycznie. Chciałabym się dowiedzieć
-gdzie lepiej się udać na usunięcie - czy do prywatnego lekarza dermatologa czy też do jakiejś dobrej kosmetyczki (coś typu laser studio)? -ile trwa wycięcie i czy boli
-czy mogą wystąpić po tym jakieś powikłania ?
-i co najważniejsze - czy blizna będzie widoczna, czy zniknie. Jest to w widocznym miejscu i nie chciałabym żeby to się rzucało w oczy
- jeżeli wycięcie nie weszło by w grę to czy są jakieś sposoby maskowania takich znamion ?
Do żadnej kosmetyczki tylko najpierw do dermatologa albo do onkologa.

Wycina się z tego co wiem najcześciej już teraz laserowo, po uprzednim znieczuleniu miejsca.

Nie wiem czy mogą być powikłania, musisz iść do lekarza i się popytać co i jak.

Blizna może być widoczna ale bardzo delikatnie [znam osoby z wycinanymi pieprzykami i blizny mają maleńkie, praktycznie nie widoczne].

Lepiej wyciąć niż maskować, a ponadto zbadać czy nie ma jakiegoś nowotworu. (onkolog)
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 17:23   #777
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Witam, 2dni temu miałam usuwane znamię łojotokowe, jak to lekarz nazwał. Dla mnie był to pieprzyk większych rozmiarów. Usunięte zostało metodą łyżeczkowania, bez żadnych szwów, tylko jakoś zgrzane ze sobą kawałki skóry.
Mimo dobrej opieki pielęgniarek, przez samych lekarzy zostałam, kolokwialnie mówiąc, olana.
Na wypisie ze szpitala mam napisane by stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego, których nie dostałam. Czekałam 2,5h na to by jakiś jego zastępca powiedział: "Proszę przyjść w poniedziałek" bez żadnego zerknięcia na ranę, zmianę opatrunku etc.
Dopytanie się czegokolwiek było niemożliwe, a jego wzrok mówił "dlaczego w ogóle chodzisz po ziemi"
Moje pytanie; Czy któraś z was miała już zabieg tą metodą? Musiała zmieniać jakoś opatrunek? Co prawda idę tam w pon. jednak 2dni to dość dużo i trochę się boję, bo nie wiem, czy mam coś konkretnego robić
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 18:54   #778
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

no dobrze a jak na rękach mam mnóstwo pieprzyków... nie przesadzając z 20 na każdej... i są tylko na rękach ()
to co polecacie ? przecież jak je pousuwam laserem to będe miała ręce jak przepuszczone przez kosiarke do trawy w sensie że zmasakrowane
pomóżcie bo mam dość tych pieprzyków a lekarz kazał mi się pogodzić... tyle że ja nie chce bardzo proszę o jakąś rade może ktoś już był w takiej sytuacji chociaż je troche rozjaśnic chociaż troche rozjaśnic
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"

Edytowane przez wewelinka
Czas edycji: 2010-03-26 o 18:56
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 07:35   #779
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Ale czemu chcesz się ich pozbyć? Na pewno są urocze
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 11:33   #780
saliimalii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 106
Dot.: usuwanie pieprzyka

Radzę dermatologa, on po obejrzeniu znamienia powie co dalej ; chirurg czy onkolog.
__________________
Nic tutaj nie rozprasza. Ani zapach, ani wygląd, ani to, że piersi są zbyt małe. W sieci obraz siebie kreuje się słowami. Własnymi słowami.
... zawsze można wyciągnąć wtyczkę z gniazdka.
J. L. Wiśniewski
saliimalii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-07 13:42:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:55.