Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-11, 16:11   #91
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Talking Dot.: Jak usunąć blizny po znamionach?

Stosuj dalej kremy, polecam Contractubex. Dodatkowo myśle, że pomocny będzie peeling gruboziarnisty
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 16:17   #92
AgnieszkaT
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 27
Post Dot.: Jak usunąć blizny po znamionach?

Wydaje mi się, że krem tutaj niewiele zdziała. Załączam zdjęcie blizny żeby nakreślić lepiej temat.
AgnieszkaT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 16:35   #93
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Jak usunąć blizny po znamionach?

Miałam bardzo podobną blizne na rece, a teraz zupełnie nie ma po niej śladu. One znikną, tyle trzeba czasu, a krem nie działa od razu, trzeba długo i regularnie smarować, żeby były efekty.
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 11:22   #94
AgnieszkaT
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 27
Wink Dot.: Jak usunąć blizny po znamionach?

W takim razie będę próbować. Jednak na plecach blizny goją się źle. Tak mi powiedział lekarz. Jest to dla mnie problem bo wyglądam jakby mi ktoś serią z karabinu strzelił w plecy
Dziękuję za rady
AgnieszkaT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 10:04   #95
Lajne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 43
pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

Witam,

Na policzku posiadam pieprzyk o średnicy 5mm (już kilka lat) i obok niego 3 malutkie, chciałbym go usunąć ze względów estetycznych (jakoś dziwnie mi z nim )

teraz nie wiem, gdzie i jaką metodą go usunąć...w moim mieście jest reklam Dermatologa estetyka, ale nie wiem czy jest sens się do niego wybrać, bo raczej w moim mieście dużego doświadczenia nie zdobył, a zależy mi na jak mniej widocznych bliznach.

myślałem nad wybraniem http://www.hair-clinic.poznan.pl/, która ma b.duże doświadczenie, lecz znamiona wycina tylko chirurgicznie.

Czy taki pieprzyk należy usunać nożem czy np. kriochirurgią, która nie zostawia blizn...? dodam, że nie jestem jeszcze pełnoletni...
Lajne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 12:31   #96
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

Najlepiej wybierz się do tego lekarza, on musi obejrzeć Twój pieprzyk i sam wtedy wybierze odpowiednią metodę. Ew. wycinaniem się nie martw, moja koleżanka miała wycinany rok temu i nic dziś nie widać, ale trochę czasu minęło, odkąd całkiem jej znikło. Możesz też po zabiegu smarować miejsce maścią na blizny (jak się ranka wygoi), wtedy pójdzie jeszcze szybciej.
No ale wszystko zależy od lekarza i metody
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 12:39   #97
kasiakuku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 169
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

ja mialam wycinane znamie ale na plecach, generalnie nie powinno sie usuwac pieprzykow laserami itp. pozniewaz po usunieciu tkanak jest poddawana badaniu histopatologicznemu a wiec czy nie ma kom. nowotworowych natomiast jesli usuniesz za pomoca lasera takie badanie hitop. nic nie da poniewaz nawet jesli bylyby kom.nowotworowe laser je zniszczy, ja mam niewielka blizne ale na pewno sa jakies metody zeby usunac i zeby nie bylo blizny idz do pierwszego lepszego dermatologa powinien cos poradzic. ja wycielam poniewaz musialam, upadlam i zaczal krwawic i naderwal sie lekko, jesli nie musisz proponowalabym nie robic tego. ładny wyglad to jedno ale zdrowie jest najwazniejsze. radze jednak skonsultowac sie z lekarzem dermatologiem
kasiakuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-01, 13:25   #98
Lajne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 43
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

hmm dzięki za odpowiedz, ale laser nie wchodzi w gre, jeśli coś to kriochirurgia, która polega na usunięciu pieprzyka ciekłym azotem, zaleta: nie pozostawia śladu...

nie rozumiem jednej rzeczy, jeśli nawet pieprzyk wycięty został poddany badaniu h_cośtam i wynik wyjdzie, że komórka była rakowa... to co wtedy ?

czekam na opinnie innych o metodzie kriochirurgii
Lajne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 13:43   #99
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

Lajne, takie badania się wykonuje dla pewności i zbadania stanu i rodzaju znamienia, niektóre takie znamiona mogą być zaczątkiem raka u osób mających do tego predyspozycje. Badanie jest właściwie taką formalnością. Nie obawiaj się zaraz, że coś znajdą u Ciebie
Co do pytania "Co wtedy?" - to już oczywiście dalsze badania itp., ale nie ma co o tym pisać, można się dopiero niepokić rakiem, jeśli ze znamionem coś zaczyna się dziać (powiększa się, zmienia kształt i kolor).
Co do kriochirurgii - też może zostać Ci po tym zabiegu ślad, oczywiście mniejszy.
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 14:28   #100
kasiakuku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 169
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

moja znajoma niestety musiala miec wyciete wiekszosc pieprzykow alby nie doszko do raka skory ma straszne blizny bo trafila na jakiegos rzeznika chyba a nie lekarza. pozdrawiam i zycze powodzenia
kasiakuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 15:11   #101
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

Kasia, może to nie wina lekarza tylko musieli tak wyciąć głęboko... Skoro było u niej ryzyko, to usunęli wszystko razem z tkanką pod skórą, tak żeby żadna komórka z tych pieprzyków (stanowiąca ryzyko) nie została. Tak mi się przynajmniej wydaje. Usuwając pieprzyk z czysto kosmetycznych powodów lekarz ma bardzo na uwadze późniejsze ew. ślady, tu zaś chodziło o zdrowie Twojej koleżnaki.
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-01, 15:13   #102
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

Kasiakuku,teraz jest inne myslenie na ten temat niż kiedyś.
ja się urodziłam ze znamionem,którego lekarze (w latach 80) nie chcieli usuwać , bo się mówiło żeby lepiej nie ruszać.teraz każdy lekarz zaleci usunięcię pieprzyka nawet jeśli nic się z nim nie dzieje.ja usunęłam swoje znamię 2 lata temu. Mam jeszcze 3 pieprzyki do usunięcia.
Moim zdanie krioterapią usuwa się tylko te pieprzyki-plamki, jeśli natomiast pieprzyk jest odstający trzeb go usunąć chirurgicznie, ponieważ trzeb go wyciąć z wycinkiem skóry żeby się go pozbyc z całym "korzeniem".
ja miałam wycinane na plecach między łopatkami, dość niefortunne miejsce bo tam się skóra przy ruszaniu rękami rozchodzi, no i mam taką sobie bliznę, nie bardzo mi się podoba.
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 16:45   #103
Lajne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 43
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

hmm dzisiaj skontakowałem się z dermatologiem, który powiedział, że usunięcie metodą kartiochirurgi jest tak samo bezpieczne jak chirurgia, tylko wcześniej trzeba obejrzyć znamię pod jakimś tam mikroskopem. moje pieprzyki nie są raczej odstaje, chociaż da sie delikatnie wyczuć, bo rosną na nich włoski wiecie, twarz a plecy to ogromna różnica... ten ślad na twarzy będę miał przez całe życie, więc musze się zastanowić nad metodą usunięcie i lekarzem...

narazie jestem za kartiochirurgią
Lajne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 17:14   #104
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

A to lekarz Ci tak powiedział, że zostanie ślad na całe życie? Ja stawiam, że tak źle nie będzie, już wspomniałam o mojej kumpeli, ale nie dopisałam, że miała usuwaną sporawą brodawkę nad ustami (taką, jak Cindy ) i naprawdę nie ma śladu. Smarowała blizenkę Cepanem (dość tania maść z apteki). Spytaj lekarza, kiedy najwcześniej możesz zacząć stosować takie maści (bo im szybciej, tym efekt lepszy), w aptece też doradzą, jaka będzie najlepsza.
Powodzenia!
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 09:18   #105
Anetka_g
Raczkowanie
 
Avatar Anetka_g
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 38
Wink Blizny ,znamiona , przebarwienia....

Zaczynam ten wątek gdyż widze ogromne zainteresowanie tym tematem jesli znacie jakieś porady, wypróbowane specyfiki ,maści ,kremy ,kwasy lub inne zabiegi piszcie. Wiele osób dręczy mały pieprz czy blizna ale za to jaki problem!!
Blizny ,znamiona i przebarwienia to najczęstrzy problem nie tylko nastolatków.
Anetka_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 11:01   #106
agusia20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3
usuwanie pieprzyków!!!

leeeee..!!!! kurcze czy ktośś sie orientuje jak to sie odbywa!!!! chodzi o usuniecie zwykłego pieprzyka nie koniecznie groznego!!! gdzie mozna sie zgłośic bo ja nie bardzo mam rozeznanie w tym temacie!! a chcialabym taki zabieg wykonaććć????? dzwoniłam do gabinetu w Warszawie Kos-Med ale nie wiem!!! czy wystarczy sie umówićć czy trzeba miećć jakieśś skierowanie czy cośśś!!! pozdrawiam!!!! jak ktośś coś wie niech odpisze!!! z góry dziękuje!!!
agusia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 11:52   #107
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: usuwanie pieprzyków!!!

JA najpierw poszłam do dermatologa żeby poradził, później do chirurga-onkologa powiedział to samo co dermatolog-że trzeba usunąć, no a później do znajomego chirurga któy usunąl mi go chirurgicznie w prywatnym gabinecie w swoim domu.
Dodam że u dermatologa i chirurga-onkologa byłam w mojej lecznicy z pracy LUXMED, no i chirurg-onkolog też mi mógł go usunąć, koszt 100-150 zł w zależnosći od wielkości pieprzyka.

Nie wiem czy w szpitalach nie usuwają za darmo, bo mojej kolezanki mama pracuje w szpitalu i tam usuwają , to się nazywa chirurgia jednego dnia i to idzie chyba z ubezpieczenia.Ale nie jestem pewna...


Proponuję iśc od razu do dermatologa lub chirurga-onkologa -ten powie czy to są groźne pieprzyki i możesz się u niego umówić na usunięcie.
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 09:43   #108
agusia20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3
Dot.: usuwanie pieprzyków!!!

dzieki seagirl!! juz sie umówiłam z dermatologiem na środe!! żeby ocenił co i jak!! dzięęki za odpowiedz!!! buziaczki gorące !! pozdrawiam!!
agusia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 12:49   #109
gosiak00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 36
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

A ja mam pytanko odnosnie usuwania pieprzykow. Mam znamie na plecach, ktore mi przeszkadza - swedzi itp. Lekarz powiedzial ze nic w nim nie widzi niebezpiecznego wiec mi go nie usunie - no chyba, ze odplatnie ze wzgledow estetycznych ILE KOSZTUJE MNIEJ WIECEJ TAKA KOREKTA??
gosiak00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-20, 11:55   #110
Lajne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 43
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

zależy jaką metodą, ale licz 200-400zł za sztuke
Lajne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 12:09   #111
Lajne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 43
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

Sam prosze o poradne, mam pieprzyk od dzieciństwa na policzku, który ma regularny kształt (okrągły) i jest jednolitego, jasnobrązowego koloru. Jest prawie płaski (delikatnie go wyczuwam) ma on 5mm średnicy. obok niego są mini znamiona podobnego kształtu i koloru, tylko o niebo mniejsze.

Może się myle, ale jak dla mnie to wyglądają na niegroźne, więc chce je usunąć ze względów estetycznych czyli chyba metodią kartiochirurgi (najlepszy efekt chyba)

Lato to chyba zły okres na takie usuwanie, więc poczekam. Prosze o rade mam 17lat
Lajne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 11:48   #112
gosiak00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 36
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

ja usuwalam dwa znamiona u kosmetyczki(laserem) - takie ani duze ani male Zaplacilam jakies dwa lata temu 30 zl wiec bardzo malo a efekt zadawalajacy bo nie mam zadnego sladu po nich.Warunkiem niepowstawania blizny bylo wlasnie unikanie slonca do czasu wyleczenia no i tak wlasnie robilam...
gosiak00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 16:42   #113
Lajne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 43
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

dziwne, kosmetyczka może coś takiego robić ?
Lajne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 10:52   #114
lech13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1
Dot.: Solarium a znamiona-ważne pytanie

witam

znalazłam wasze wypowiedzi i spadłyście mi z nieba , szukam gabinetu w warszawie gdzie wykonują



opalanie natryskowe bardzo proszę o adresy . dziękuje
lech13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 20:19   #115
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: Solarium a znamiona-ważne pytanie

Ja tez poprosze o adres sprawdzonego gabinetu!
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 13:14   #116
gosiak00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 36
Smile Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

A no moze... W moim wypadku udalo sie to zrobic,ale jak dzwonilam niedawno zeby umowic sie ponownie to okazalo sie ze juz takich uslug nie prowadza ale gdzie indziej owszem
Niedlugo znowu sie wybieram
gosiak00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 17:41   #117
AGIX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8
Question Dot.: Blizny ,znamiona , przebarwienia....

Cześć. Parę postów znalazłam, ale tak naprawdę nie znalazłam konkretnej odpowiedzi. Czy istnieje możliwość usunięcia tych przebarwień.
AGIX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 03:45   #118
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

dziewczyny, gdzie sie mozna zglosic na badania z tym pieprzykiem?

ja bylam u dermatologa ale pani tylko obejrzala i stwierdzila ze mozna smarowac mascia
gojaca mimo ze powiedzialam iz problem mam juz od dawna i nie jest to kwestia gojenia ale nic juz wiecej od niej nie wyciagnelam

ja bardzo obaiam sie mojego znamiona, byl to kiedys pipeprzyk potem sie naderwal i b. zmienil - powiekszyl i z mienil kolor
wyglada jak pryszcz , w dodatku boli

chcialam sie dowiedzisc czy nie ma w nim zmian ale po wizycie u tego lekarza czuje sie rozczarowana .
wdalszym ciagu sie boje
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 10:42   #119
gosiak00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 36
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

Cytat:
Napisane przez leeloo
dziewczyny, gdzie sie mozna zglosic na badania z tym pieprzykiem?

ja bylam u dermatologa ale pani tylko obejrzala i stwierdzila ze mozna smarowac mascia
gojaca mimo ze powiedzialam iz problem mam juz od dawna i nie jest to kwestia gojenia ale nic juz wiecej od niej nie wyciagnelam

ja bardzo obaiam sie mojego znamiona, byl to kiedys pipeprzyk potem sie naderwal i b. zmienil - powiekszyl i z mienil kolor
wyglada jak pryszcz , w dodatku boli

chcialam sie dowiedzisc czy nie ma w nim zmian ale po wizycie u tego lekarza czuje sie rozczarowana .
wdalszym ciagu sie boje
Od dermatologa zarzadaj skierowania do chirurga onkologa, ktory powinien wyciac Tobie to znamie - zwłaszcza jesli jest takie jak mowisz... Chirurg jesli juz do niego pojdziesz nie bedzie robil z tym problemow... W kazdym razie ja ostatnio bylam u dermatologa, skierowanie dostalam i dowiedzialam sie, ze dla czystego sumienia wszystkich lepiej zamiast znamienia miec blizne - moze nawet niewidoczna:P
Idz wiec czym predzej do lekarza !!
gosiak00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 11:39   #120
very_crazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 81
Dot.: pieprzyk-jakiego lekarza wybrać? jaką metodę?

też miałam taki problem , miałam pieprzyka ,ale takiego bardziej odstającego ,który mi bardzo przeszkadzał i mama stwierdziła ,że jak najszybciej trzeba go usunąć ... Mój wujek czy ciocia też właśnie przez takiego pieprzyka mieli raka i bała się czy to przypadkiem nie uwarunkowanie genetyczne , ale okazało się ,że mój piprzyk nie miał komórek rakowych , tylko najgorsze jest to ,że zabieg wykonywany był u chirurga plastycznego i miało nie byc śladu po bliźnie... 3 dni po zabiegu poszłam sobie grać w tenisa i wszystko sobie tak strasznie podrażniełam ,że już ponad rok minął a ja mam bardzo widoczną bliznę i smaruję różnymi maściami ,cudami i nic ale cóż tak to już jest pozdrawiam gorąco
__________________
very_crazy
very_crazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-07 13:42:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:58.