kłopot-co na Mikołaja..!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-21, 16:31   #1
EXXXkimos
Przyczajenie
 
Avatar EXXXkimos
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 8

kłopot-co na Mikołaja..!!


mam prośbe-co mam swojemu Skarbusiowi dać na mikołajki które juz coraz bliżej..!moge zapytanie jedynie doprecyzowac ze : ma 19 lat,"znamy sie" mniejwięce 6m-cy..jest kobietą ! najlepiej mógłbymbym na ten cel przeznaczyć~ 100 złociszy(jesli mniej ,to sie nie obraze !co pozatym,niewiem..:confuse d: !
moze tak:co Wy chciałybyście dostac albo co dostałyście drogie wizażanki a bardzo sie z tego ucieszyłyście??każde propozycje rozpatrzę w najdrobniejszym szczególe..

ps.od niedawna przegladam Wasze forum za namową siostrzyczki i jestem pod wrazeniem takiej kultury i zaangażowania w kazdy temat wiec mam nadzieje ze i w mojej sprawie niepozostaniecie bierne..
EXXXkimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 16:47   #2
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

Drogi Eksimosku, twoja dziewczyna powinna cieszyć się z Twojego zaangażowania. Mikołajki dopiero za trzy tygodnie, a Ty już myślisz, co obdarować swojej dziewczynie na Mikołajki, brawo Radziłabym Ci odłożyć 100 złotych na prezent na święta Bożego Narodzenia. 6 grudnia to święto św.Mikołaja, fakt, ale urok w tym jest, że obdarujemy sobie tylko słodyczami lub drobiazgami, np. mikołaj w czekoladzie i inne słodkości. Może być też maskotka, ale w żadnym wypadku nic drogiego.

A to, że na forum jest kultura i zaangażowanie... Cóż... taka kobieca natura
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 21:38   #3
paulinka5891
Raczkowanie
 
Avatar paulinka5891
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: okolice Ostrowa Wlkp
Wiadomości: 302
GG do paulinka5891
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

Jestem za czekoladowym Mikołajkiem
__________________
Catch me If jou can... ...

---------------------------------------------------
21 czerwiec 2014 r., godz: 15:00!!

Nasz dzień!!!
paulinka5891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 22:17   #4
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

Mój brat ma 18 lat i podpowiedzialam Mu taki oto pomysł na prezent dla dziewczyny. Z masy solnej zrobić jakąś figurkę (może być seduszko, mikołajek, co sobie wymyśli), potem pięknie wymalować zwykłą plakatówką i wylakierować (lakier można kupić w papierniczym). Myślę, że Dziewczyna doceni taki samodzielnie zrobiony prezent. Przepis na masę solną można znaleźć w internecie.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 09:22   #5
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

jako ze czekolada wybitnie kojarzy mi sie ze swietami to w Sephorze wypatrzylam sobie zestaw czekoladowy: peeling do ciala, mydlo wygladajaco jak kostka czekolady, czekoladowy plyn do kapieli - zapakowane w kosmetyczke. wszystko pieknie pachnie i ma kolor czekoladowy, niestety niejadalne mysle ze to dobry prezent. 69 zetow
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 09:24   #6
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

Cytat:
Napisane przez sportsmenka86
Radziłabym Ci odłożyć 100 złotych na prezent na święta Bożego Narodzenia. 6 grudnia to święto św.Mikołaja, fakt, ale urok w tym jest, że obdarujemy sobie tylko słodyczami lub drobiazgami, np. mikołaj w czekoladzie i inne słodkości. Może być też maskotka, ale w żadnym wypadku nic drogiego.
niekoniecznie, u mnie w rodzinie jest na odwrot. na Mikolaja super prezenty, na swieta co najwyzej czekolada
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 10:08   #7
EXXXkimos
Przyczajenie
 
Avatar EXXXkimos
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 8
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

Cytat:
Napisane przez lain
niekoniecznie, u mnie w rodzinie jest na odwrot. na Mikolaja super prezenty, na swieta co najwyzej czekolada

u mnie jest podobnie-bynajmniej ja tak to obchodziłem ale niewiem jak jest z nią a przewcież niezapytam jej wprost"-Pysiek,chcesz teraz czekoladki a na świeta coś bardziej konkretnego.." ??!!no weście pomóżcie!!!a jesli ja wyskocze ze słodyczami teraz a ona napewno coś bedzie miec dla mnie i przypuścmy ze o wyższym nakładzie,hmm?no własnie...
jeszcze jedno:spotykamy sie tylko wekendami(pt-nd) a mikołajki wypadają we wtorek i co teraz?lepiej wcześniej czy później
dzieki
EXXXkimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-22, 10:44   #8
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

co do prezentu, to zależy jak długo ze sobą jesteście i jak wiele was łączy. Nie kupisz dziewczynie bielizny, jeśli jesteś z nią miesiąc, bo bielizna to bardzo osobiste i tego typu prezenty lepiej dawać jeśli jestsie parą z dłuższym stazem. Bezpieczne są zawszesłodkości, no chyba, ze dziewczyna namiętnie się odchudza , biżuteria, ale musisz też wiedzieć jaką lubi i czy w ogóle lubi. Do 100zł możesz jej kupić ładny komplet biżuterii srebrnej, ale chyba z jakimś delikatnym oczkiem, bo te masywniejsze są już droższe. Misiek to raczej prezent, którego można się przy takich okazjach jak Mikołajki spodziewać, a pewnie chciałbyś dziewczynę czymś zaskoczyć. Coś zrobionego samodzielnie? tylko jeśli masz takie zdolności, bo sama nie chciałabym dostać serca przypominającego naleśnik spaprany plakatówką . Wiele moze nie pomogłam, ale takie uwagi też są chyba pomocne. No i kiedy dać ten prezent? Chyba w ten weekend przed Mikołajem. Ale to to już między sobą ustalicie, kiedy się obdarowujecie.
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 11:56   #9
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

Z tym Mikołajem to jest różnie. A co do naleśnikowatego serca spapranego plakatówką, to jeśli spaprałby go mój TŻ, powiesiłabym w centralnym miejscu w pokoju.
Kupowanie drogiego prezentu może być kłopotliwe dla osoby obdarowanej. Nie każdy 19-latek może pozwolić sobie na prezent za 100zł. Moim skromnym zdaniem ważniejsza jest pamięć, prezent jest dla mnie bardziej symbolem. Ale zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy tak uważa.
Może popytasz koleżanki swojej dziewczyny (ale uważaj, bo mogą powtórzyć).
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 12:00   #10
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

Cytat:
Napisane przez EXXXkimos
jeszcze jedno:spotykamy sie tylko wekendami(pt-nd) a mikołajki wypadają we wtorek i co teraz?lepiej wcześniej czy później
dzieki
daj wcześniej i powiedz że może otworzyć dopiero w mikołajki
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 17:43   #11
EXXXkimos
Przyczajenie
 
Avatar EXXXkimos
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 8
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

Macie Jeszce Jakies Pomysły.. ??też mysle azeby dać jej wczesniej,i zebydorzucic do konkretnego"czegos" wiazaneczke drobnych kwiatuszkow badz czerwonąa rozyczke która zawsze jest uniwersalna..!i jak??
EXXXkimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 18:02   #12
sylssa
Raczkowanie
 
Avatar sylssa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 219
GG do sylssa
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

Ja myślę, że powinieneś dać jej prezent wcześniej, w waszym przypadku w niedzielę i powiedzieć coś w stylu "Mikołaj nie mógł się doczekać kiedy do Ciebie przyjdzie"

A na prezent zdecydowanie polecam poduszeczkę- jasieczek do którego będzie mogła się przytulić gdy Ciebie nie ma Bardzo ładne, milutkie i mięciutkie są jasieczki z Nici (cena około 50, 60 zł). Ja dostałam taki na Walentynki i byłam bardzo zadowolona, spię z nim codziennie
Uważam że to bardzo miły i słodki prezencik, wsam raz na Mikołajki
__________________
...musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież jest ktoś kto też w to wierzy...


...on Cię wybrał dawno temu... wymyślił Cię sobie...


...i spotkasz go - powie Ci, że to Ty...

sylssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 18:05   #13
sylssa
Raczkowanie
 
Avatar sylssa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 219
GG do sylssa
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

A może Ty mi podpowiesz co dla mojego chłopaka mogę kupić ??

Coś praktycznego, cena narazie nie gra roli....???
__________________
...musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież jest ktoś kto też w to wierzy...


...on Cię wybrał dawno temu... wymyślił Cię sobie...


...i spotkasz go - powie Ci, że to Ty...

sylssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 19:13   #14
EXXXkimos
Przyczajenie
 
Avatar EXXXkimos
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 8
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

Cytat:
Napisane przez sylssa
Ja myślę, że powinieneś dać jej prezent wcześniej, w waszym przypadku w niedzielę i powiedzieć coś w stylu "Mikołaj nie mógł się doczekać kiedy do Ciebie przyjdzie"

A na prezent zdecydowanie polecam poduszeczkę- jasieczek do którego będzie mogła się przytulić gdy Ciebie nie ma Bardzo ładne, milutkie i mięciutkie są jasieczki z Nici (cena około 50, 60 zł). Ja dostałam taki na Walentynki i byłam bardzo zadowolona, spię z nim codziennie
Uważam że to bardzo miły i słodki prezencik, wsam raz na Mikołajki
ooo ,bardzo bardzo mi pomogłas..!a co chłopakowi??zaleze ile "mu wiosen"!!sprecyzuj a postaram sie pare interesujących propozycji podrzucić

ps.licze na dalsze propozycje
EXXXkimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 10:28   #15
sylssa
Raczkowanie
 
Avatar sylssa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 219
GG do sylssa
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

Cytat:
Napisane przez EXXXkimos
ooo ,bardzo bardzo mi pomogłas..!a co chłopakowi??zaleze ile "mu wiosen"!!sprecyzuj a postaram sie pare interesujących propozycji podrzucić

ps.licze na dalsze propozycje
Hmmm.... Mam nadzieję że mi wybaczy że o ty mówię Ma 26 lat
__________________
...musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież jest ktoś kto też w to wierzy...


...on Cię wybrał dawno temu... wymyślił Cię sobie...


...i spotkasz go - powie Ci, że to Ty...

sylssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 12:56   #16
EXXXkimos
Przyczajenie
 
Avatar EXXXkimos
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 8
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

Cytat:
Napisane przez sylssa
Hmmm.... Mam nadzieję że mi wybaczy że o ty mówię Ma 26 lat

moze ładną koszule albo jakiś niezły zestawik czy to do wina(znalazłem na allegro za coś 70zł) czy kosmetyków!chyba ze zafundujesz mu wejściówkę na cały zabieg w gabinecie kosmetytcznym
EXXXkimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 12:59   #17
EXXXkimos
Przyczajenie
 
Avatar EXXXkimos
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 8
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

a ja dalej niewiem co mam zrobić-nic mi nie przychodzi do głowy czym mógłbym ją mile zaskoczyć a 6 XII juz coraz bliżej!moze podrzucilibyscie jakies pomysły albo linki z allegro na PW...!prosze pomozcie
EXXXkimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 20:19   #18
EXXXkimos
Przyczajenie
 
Avatar EXXXkimos
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 8
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

up
EXXXkimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 21:10   #19
camcia:)
Raczkowanie
 
Avatar camcia:)
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 37
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

Ja myśle że poduszka byłaby najfajniejsza i najpraktyczniejsza a tak ogólnie to dziewczyny ( przynajmniej ja ) lubią jak prezent ma charakter coś przesyłający. np. kiedy dasz jej tą poduche albo jakąś figurke w kształcie serducha to dziewczyna od razu pomyśli, że serducho oznacza miłość i że CI na niej zależy Możesz też kupić dekoracyjną świeczke w kształcie serduszka (jeżeli lubi) hmmm...a z droższych rzeczy to nie wiem, bo ja zawsze na mikołajki dostawałam i kupowałam drobiazgi :P
PS. Jeżeli Twoja dziewczyna lubi oglądać romantyczne filmy , to możesz jej kupić jakiś Bardzo fajny jest Szkoła Uczuć tylko że smutny, ale bałdzo romantyczny POzdrawiam i życze udanych Mikołajek
camcia:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 08:41   #20
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

a ja myślę że to jest twoja dziewczyna i to Ty najbardziej powinieneś wiedzieć jak prezent sprawi jej największą radość i z czego będzie się cieszyła. My możemy sobie tylko gdybać, bo jednej podoba się naleśnikowo-plackowate serce a drugiej nie. Myślę że zamiast korzystać z pomocy osób trzecich powinieneś zaprzęgnąć do roboty swoje szare komórki i coś wymyślić - ewentualnie podpytaj się swojej lubej co sprawi jej radość...
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 10:15   #21
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

Ja też jestem za poduszką. Dwa lata temu dostałam pod choinkę od mojego Misia poduszkę w ślicznej powłoczce, na której było nadrukowane Jego najładniejsze portretowe zdjęcie. I codziennie mogłam zasypiać przytulona do mojego ukochanego Są takie firmy, co robią takie nadruki w każdym mieście. A prezent jest niepowtarzalny i wyjątkowy. I pięknie oddaje uczucia
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 18:38   #22
*Barbie*
Przyczajenie
 
Avatar *Barbie*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2
Red face Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

Wiecie...ja potrzebuje pomocy w odwrotnej sytuacji bo nie mam pojęcia co mogłabym dać mojemu chłopakowi na mikołajki . Jesteśmy razem 5 mieś. bardzo dobrze go poznałam ale naprawde nie mam pojęcia. Chciałabym jakiś drobiazg...ale jaki???? Podpowidzcie coś a tak dla wyjaśnienia to ona ma 21 latek.
*Barbie* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 18:54   #23
sylssa
Raczkowanie
 
Avatar sylssa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 219
GG do sylssa
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

3:0 dla poduszki

__________________
...musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież jest ktoś kto też w to wierzy...


...on Cię wybrał dawno temu... wymyślił Cię sobie...


...i spotkasz go - powie Ci, że to Ty...

sylssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 19:12   #24
*Barbie*
Przyczajenie
 
Avatar *Barbie*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

poduszka...dla chłopaka??? pasuje?
__________________
Barbie
*Barbie* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 12:33   #25
karola_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1
GG do karola_88
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

Pewnie, ja na dzień chłopaka kupiłam mojemu podusię z napisem "poduszeczka dla słoneczka" i tam było nadrukowane słoneczko Bardzo mu się podobała, obowiązkowy element w jego pokoju, a jak

Ale teraz mam problem jeśli chodzi o Mikołaja... :/ uważam, że perfumy to za poważnie, koszula odpada, krawat też... kubek już mu kupowałam w tym roku na dzień chłopaka, bokserek nie nosi co radzicie??? Dodam że jesteśmy razem prawie dwa lata, i oboje mamy po 17 lat

Co do prezentu dla dziewczyny to ja bym się bardzo ucieszyła z takiej podusi... :P
karola_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 13:49   #26
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

Nadal uważam ,że latwiej jest wybrac cos dla dziewczyny niz dla chłopaka
Ja akurat ucieszyłabym się ze wszystkiego nawet z jakiegoś wierszyka czy tego nieszczesnego naleśnika spapranego plakatówkami
Przydatny jest także kalendarz - notes ( tylko ,ze jest to prezent , ktorego moze sie spodziewać) , poduszka ( jestem za :P ) , a moze wspolne zdjecie w ramce ? Jeśli nie bedzie jej sprawiało to kłopotu , to proponuję tez złotą rybkę ( żeby spelnila kazde jej zyczenie - kiedy Ciebie nie bedzie obok ) ,albo własnorecznie przez Ciebie upieczone ciasto Cokolwiek wybierzesz , to napewno będzie sie z tego cieszyc - przecież zrobiłeś to z myśla o niej
Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 18:24   #27
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

ja na Mikołaja radze ci kupic jej cos mniejszego- np/ takiego slodkiego misia, a na Gwiazdkę coś większego, np. srebrny wisiorek lub brąsoletkę. ale moja rada chyba jest troszke spoźniona, bo dzis juz niedziele, no chyba ze dajesz jej prezent za tydzien
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 19:35   #28
jennifer777
Wtajemniczenie
 
Avatar jennifer777
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 346
Dot.: kłopot-co na Mikołaja..!!

Ja nie mam pojęcia co kupic mojemu TŻ-owi na mikołajki,a pozniej na swieta nie mam pomysłu na nic, tzn moze bardziej na Swieta myslałam o rekawiczakch rowerowych FOXa ale to ponad 100 zł wiec chyba na mikołajki dostanie cos mniejszego, tylko problem, cco?
__________________
bruised but never broken
jennifer777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:07.