Świadkowie - dylematy - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-27, 19:13   #511
kejti85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 273
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
A nie lepiej po prostu wziąć na świadka jednego faceta, np. przyszłego szwagra TŻa? Ogólnie funkcja świadka mężczyzny polega właśnie na pilnowaniu, by w kieliszkach nie było pusto.
No właśnie...jakbyśmy wzieli jego i moją siostrę to i tak wszystko byłoby na jego głowie, a nie wiem czy on będzie mógła poświęcić się całkowicie, bo miesiąc temu dziecko im się urodziło i nie wiem czy będzie chwilowo na sali czy jak A moja siostra to taki niby pyskaty typ, ale jak cos trzeba załatwić, trzeba będzie konkurs zorganizować, coś powiedzieć to lipa...
kejti85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 17:11   #512
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Ogólnie funkcja świadka mężczyzny polega właśnie na pilnowaniu, by w kieliszkach nie było pusto.
pierwsze slysze, ze taka jest funkcja swiadka...
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 17:16   #513
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez papryczka Pokaż wiadomość
pierwsze slysze, ze taka jest funkcja swiadka...
Serio? Jasne, że gdy wesele odbywa się w lokalu, w którym są kelnerzy, to oni są odpowiedzialni za nalewanie alkoholu do kieliszków, ale nie na wszystkich weselach jest tak, więc to świadek "pilnuje". Nasz świadek miał klucze od pomieszczenia, w którym stała lodówka z wódką, i od czasu do czasu biegał po nowe butelki i polewał w kieliszki tym, którzy pili wódkę. Czasem robili to sami goście (wino stało na stołach).
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 20:32   #514
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Świadkowie - dylematy

często tak jest, jak pisze Malin. Czasem zajmuje się tym także ojciec panny albo pana młodego.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 11:11   #515
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Świadkowie - dylematy

nie, no, ale nie sprowadzajmy funkcji swiadka do roznoszenia wodki...
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 12:37   #516
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez papryczka Pokaż wiadomość
nie, no, ale nie sprowadzajmy funkcji swiadka do roznoszenia wodki...
Ja nie sprowadzam, ale to część z funkcji świadka na weselu, tak jak "obtańcowywanie" damskiej części gości. Wynika to wszystko z polskiej tradycji drużby. U nas na weselu, tak jak pisała Tav, wódkę rozlewał także mój ojciec. Panie z obsługi tylko przynosiły jedzenie i ciepłe napoje - kawa, herbata.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 17:00   #517
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Ja nie sprowadzam, ale to część z funkcji świadka na weselu, tak jak "obtańcowywanie" damskiej części gości. Wynika to wszystko z polskiej tradycji drużby. U nas na weselu, tak jak pisała Tav, wódkę rozlewał także mój ojciec. Panie z obsługi tylko przynosiły jedzenie i ciepłe napoje - kawa, herbata.
o w mordke- że też nie ma żadnego podrecznika, bo tyle zwyczajów i tradycji,że wychodzi,że wesela z reguły prowadzone sa sztywno, bo obyczaj , tradycja

Ja się spotkałam z tym,że wodkę nalewali Państwo Młodzi
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-29, 19:05   #518
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
o w mordke- że też nie ma żadnego podrecznika, bo tyle zwyczajów i tradycji,że wychodzi,że wesela z reguły prowadzone sa sztywno, bo obyczaj , tradycja

Ja się spotkałam z tym,że wodkę nalewali Państwo Młodzi
Wiesz, z tym polewaniem wódki przez świadka wcale nie było tak sztywno, bo im się częściej to robiło, tym świadek był weselszy i śmielej sobie poczynał
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 23:06   #519
izka19855
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina czarów
Wiadomości: 1 529
Dot.: Świadkowie - dylematy

A ja mam takie pytanko...co myślicie o tym:
Mój brat i mojego Tż-a siostra będą świadkami...z czego obydwoje mają rodziny i dzieci, moja mama upiera się, że dzieci przy młodych będą nie "przyzwoicie" wyglądać??
Od dawna już chciałam, żeby to brat był świadkiem, zgodził się bracholek, ale na początku miał opory...
Podpowiecie coś? Jak to będzie wyglądać i czy dzieci mogłyby siedzieć z nami, czy lepiej je posadzic koło dziadków?
izka19855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 22:49   #520
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Świadkowie - dylematy

teraz już inaczej sie patrzy na role świadka i świadkowej. Ja byłam teraz na weselu świadkowa i świadek nie robił kompletnie nic, poza podaniem dwóch butelek wódki po jakims konkursie... To ja latałam jak głupia i szukałam młodych jak byli potrzebni, szyłam młodej kieckę jak się popruła itp. A świadek.... dobrze sie bawił, a moze nawet nie bo większośc czasu przesiedział za stołem

ja z wyborem świadkowej nie miałam problemu, a świadka wybrał mój tż, jak będzie to sie okaże
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 23:13   #521
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez annfas Pokaż wiadomość
teraz już inaczej sie patrzy na role świadka i świadkowej. Ja byłam teraz na weselu świadkowa i świadek nie robił kompletnie nic, poza podaniem dwóch butelek wódki po jakims konkursie... To ja latałam jak głupia i szukałam młodych jak byli potrzebni, szyłam młodej kieckę jak się popruła itp. A świadek.... dobrze sie bawił, a moze nawet nie bo większośc czasu przesiedział za stołem

ja z wyborem świadkowej nie miałam problemu, a świadka wybrał mój tż, jak będzie to sie okaże
Myślisz, że Ci będę szyła kieckę? A leź z poprutą. :P:
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-12, 06:22   #522
7sambra11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 115
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez izka19855 Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanko...co myślicie o tym:
Mój brat i mojego Tż-a siostra będą świadkami...z czego obydwoje mają rodziny i dzieci, moja mama upiera się, że dzieci przy młodych będą nie "przyzwoicie" wyglądać??
Od dawna już chciałam, żeby to brat był świadkiem, zgodził się bracholek, ale na początku miał opory...
Podpowiecie coś? Jak to będzie wyglądać i czy dzieci mogłyby siedzieć z nami, czy lepiej je posadzic koło dziadków?
Powodow teoretycznych przeciwko dzieciom nie widze, a jedynie praktyczne. To wszystko zalezy od wieku dzieci. Jesli sa dosc male to mi sie wydaje to dosc 'niebezpieczne', bo beda rozrabiac i tylko 'popsuja' ceremonie. I swiadkowie zamiast siedziec beda mieli rece pelne roboty z ich pilnowaniem. No i zamiast na Was, cala uwaga bedzie skupiona na dzieciach. A tak w lawkach to ich dziadkowie czy ktos inny z rodziny przypilnuja i nawet jak cos nabroja to nie zwroci to takiej uwagi niz gydby byly na srodku. A nawet w miare starsze dzieci (7-8) lat nadal bywaja niecierpliwe i to tylko dzieci i kazac im siedziec prawie godzine bez ruchu grzecznie - moze to za duzo by od nich wymagac....?
No i czy zapytaliscie tych dzieci czy one by wogole chcialy czy moze czuja sie zbyt niesmiale zeby to wogole zrobic?
Moja kolezanka miala mala kuzynke, ktora miala niesc obraczki do oltarza w momencie gdy je mlodzi maja zakladac i dziecko bylo bardzo chetne i smiale......ale to wszystko przed slubem. Jak przyszedl moment niesienia obraczek i jak stanela na koncu nawy przed calym kosciolem pelnym ludzi to zaczela i plakac i za zadne skraby swiata nie chciala isc z tymi obraczkami. Tak wiec dzieci sa nieprzewidywalne i mysle, ze dla dziecka to chyba niezly stres tak siedziec na srodku przed kosciolem pelnym ludzi. Ale jak mowie, wszystko zalezy od dzieci...
7sambra11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 08:10   #523
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Świadkowie - dylematy

ja jak mialam 8 lat to wraz z o rok starszym bratem ciotecznym szlismy przed mlodymi do oltarza, pozniej siedzielismy tak troche z boku, podawalismy obraczki, wychodzilismy przed nimi ( my, mlodzi, swiadkowie) i razem pojechalismy do fotografa. wszystko wyszlo dobrze..
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 09:14   #524
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez aga01 Pokaż wiadomość
Myślisz, że Ci będę szyła kieckę? A leź z poprutą. :P:
to tez sobie świadkową wybrałam.... dziewczyny wy się na prawdę dobre zastanówcie
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 10:09   #525
izka19855
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina czarów
Wiadomości: 1 529
Smile Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez 7sambra11 Pokaż wiadomość
Powodow teoretycznych przeciwko dzieciom nie widze, a jedynie praktyczne. To wszystko zalezy od wieku dzieci. Jesli sa dosc male to mi sie wydaje to dosc 'niebezpieczne', bo beda rozrabiac i tylko 'popsuja' ceremonie. I swiadkowie zamiast siedziec beda mieli rece pelne roboty z ich pilnowaniem. No i zamiast na Was, cala uwaga bedzie skupiona na dzieciach. A tak w lawkach to ich dziadkowie czy ktos inny z rodziny przypilnuja i nawet jak cos nabroja to nie zwroci to takiej uwagi niz gydby byly na srodku. A nawet w miare starsze dzieci (7-8) lat nadal bywaja niecierpliwe i to tylko dzieci i kazac im siedziec prawie godzine bez ruchu grzecznie - moze to za duzo by od nich wymagac....?
No i czy zapytaliscie tych dzieci czy one by wogole chcialy czy moze czuja sie zbyt niesmiale zeby to wogole zrobic?
Moja kolezanka miala mala kuzynke, ktora miala niesc obraczki do oltarza w momencie gdy je mlodzi maja zakladac i dziecko bylo bardzo chetne i smiale......ale to wszystko przed slubem. Jak przyszedl moment niesienia obraczek i jak stanela na koncu nawy przed calym kosciolem pelnym ludzi to zaczela i plakac i za zadne skraby swiata nie chciala isc z tymi obraczkami. Tak wiec dzieci sa nieprzewidywalne i mysle, ze dla dziecka to chyba niezly stres tak siedziec na srodku przed kosciolem pelnym ludzi. Ale jak mowie, wszystko zalezy od dzieci...
Dziękuje za zainteresowanie. Jedno dziecko ma 7, to syn mojego brata...z dziadkami nie posiedzi, ale on za mamą chodzi, wiec świadek będzie skupiony.,..a co do siostry mojego Tż-ta czyli świadkowej, to też nie mamy zastrzeżeń, bo dzieci maja 10-11, a nawet 11-12 jakoś będą kończyć..
Syn świadkowej(najstarszy, bo lat 12) jest chętny nieść, bo pytaliśmy, zresztą sam był chętny...ale jesteśmy świadomi, że może spanikować, w razie czego sie ubezpieczymy...
izka19855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 10:11   #526
Kacha1302
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 26
Dot.: pytanie o świadka

Ja na świadka wybrałam moją kuzynkę.
Kacha1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 09:45   #527
malwina2208198721
Zadomowienie
 
Avatar malwina2208198721
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 431
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Serio? Jasne, że gdy wesele odbywa się w lokalu, w którym są kelnerzy, to oni są odpowiedzialni za nalewanie alkoholu do kieliszków, ale nie na wszystkich weselach jest tak, więc to świadek "pilnuje". Nasz świadek miał klucze od pomieszczenia, w którym stała lodówka z wódką, i od czasu do czasu biegał po nowe butelki i polewał w kieliszki tym, którzy pili wódkę. Czasem robili to sami goście (wino stało na stołach).
U nas jest tak, że to ojciec jednej i drugiej strony (u nas mój teść będzie to czynił) roznosi wódkę po stołach gdy butelki puste, ale po kieliszkach to sami goście sobie rozlewają, bo każdy wie kiedy chce się napić

Moją Starszą będzie moja koleżanka, a mojego TŻta Starszym będzie jego najlepszy przyjaciel od dzieciństwa
__________________

"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same"
— Phil Bosmans




59
-58-57-56-55-54-53-52

Edytowane przez malwina2208198721
Czas edycji: 2008-09-21 o 14:39
malwina2208198721 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 15:35   #528
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Świadkowie - dylematy

wg mnie również teraz rola świadków trochę się ogranicza, jeżeli jest faktycznie wiejskie wesele to tam bardziej przywiązuje się wagę do roli starostów, zresztą zależy od rodziny, zwyczajów itp. my za świadków prawdopodobnie weźmiemy kuzynkę mojego narzeczonego z mężem, również mają małe 2 letnie dziecko, ale myślę, że się poświęcą
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 08:28   #529
shyshq
Raczkowanie
 
Avatar shyshq
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 67
Dylemat ze świadkami

Kochane Wizażanki, jestem :w kropce" Mój narzeczony chce siostrę na świadka i ja też! Nie mam nikogo bliskiego kto mógłby być świadkiem płci męskiej ani też Paweł nie ma nikogo odpowiedniego na świadka płci męskiej. Czy mogą być dwie świadkowe? Czy lepiej poratować się mam kuzynem, chociaż nasze kontakty ograniczają się do wizyt na święta a narzeczony zostanie przy siostrze? POMÓŻCIE
shyshq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-17, 08:57   #530
Minawi
Raczkowanie
 
Avatar Minawi
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 48
Dot.: Dylemat ze świadkami

Z tego co ja wiem to nie ma żadnego wymagania co do obojga płci w roli świadkówto tylko tak tradycja - może trochę dla urozmaicenia
Często spotykam się z sytuacją, w której jest dwoch świadków, ale jestem przekonana, że i dwie świadowe się zdarzają.
A poza tym przecież świadkowie nie są po to, aby ładnie wyglądać , ale po to, aby tak trochę "pilnować" Waszej miłosci małżeńskiej, wspierać Was w przyszłości, być Waszą podoporą w trudnych chwilach, a im bliższa Tobie osoba tym lepiej
Więc, moim zdaiem, nie ma co zatrudniać dalekich kuzynów skoro macie przy sobie bliskich

Pozdrawiam serdecznie
__________________
Szczęśliwa
Minawi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 09:55   #531
edytka27101982
Rozeznanie
 
Avatar edytka27101982
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 804
Dot.: Dylemat ze świadkami

weźcie osoby Wam bliskie na których możecie polegać!

najgorsze co może być w świadkach to branie na silę ... dalekich kuzynów... czy oni chcieli by tego w ogóle?

muszą to być osoby zaufane, serdeczne, pomocne...

i nie widzę problemu żeby to były dwie dziewczyny!

chyba ze sie boicie co "ciotki plotki " powiedzą...
__________________


edytka27101982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 11:04   #532
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: Dylemat ze świadkami

moga byc dwie kobiety na swiadkow.
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 11:45   #533
shyshq
Raczkowanie
 
Avatar shyshq
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 67
Dot.: Dylemat ze świadkami

Wielkie dzięki kochane
shyshq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 11:50   #534
20sloneczko20
Przyczajenie
 
Avatar 20sloneczko20
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10
Dot.: Świadkowie - dylematy

mam pytanko, będę świadkową na ślubie żony brata mojego faceta i nie wiem co mogę kupić im w prezencie... Może mi coś doradzicie?
20sloneczko20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 12:45   #535
madziczek
Zadomowienie
 
Avatar madziczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 028
Dot.: Dylemat ze świadkami

Ja też miałam miec dwie świadkowe
Ostatecznie plany się trochę zmieniły ale moim świadkiem był mój brat (czyli moją świadkową ) a męża śwaidkiem - siostra.

edit: i prawdą jest to, że świadkiem musi być osoba zaufana. My z wyborem mojego A. siostry (ciotecznej) bardzo się pomylilismy i oboje tego żałujemy, a mąż najbardziej.
madziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 14:21   #536
Daysy85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 069
Dot.: Dylemat ze świadkami

Ja też mam podobny dylemat ... kandydatek na świadkowa mam aż nad to a na świadka nikogo ...
Daysy85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 15:23   #537
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez 20sloneczko20 Pokaż wiadomość
mam pytanko, będę świadkową na ślubie żony brata mojego faceta i nie wiem co mogę kupić im w prezencie... Może mi coś doradzicie?
ślub żony brata Twojego faceta? niech mi to ktoś rozsupła, bo gdzieś mi się zagubiła logika.

Zajrzyj do wątku prezentowego:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=208187
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 13:28   #538
20sloneczko20
Przyczajenie
 
Avatar 20sloneczko20
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10
Dot.: Świadkowie - dylematy

Jesli jest taka potrzeba to mogę wyjaśnić: brat mojego faceta się żeni. Jego przyszła żona (obecna narzeczona poprosiła mnie na świadkową. lepiej? oczywiście ponawiam pytanie, co mogłabym kupić im w prezencie? Myślałam nad kieliszkami kryształowymi z grawerowaniem ale nie mogę nic odpowiedniego znaleźć w necie. Dajemy jeszcze pieniądze ale chciałabym aby mieli jeszcze jakąś drobną pamiątkę..
20sloneczko20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 11:34   #539
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Świadkowie - dylematy

w wątku z prezentami nic nie znalazłaś? Dziewczyny tam mają czasem świetne pomysły.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 15:00   #540
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Świadkowie - dylematy

W USC w Siewierzu nie zgodzili się na dwóch świadków płci męskiej.
Za podstawę prawną podają jakiś wyrok Sądu Najwyższego.
Mięliśmy możliwość drążyć ten temat, nawet Gazeta Wyborcza chciała się w to wplątać, ale nie chcieliśmy zdjęć w gazecie, ani artykułu.
W sumie nie przywiązujemy do tego takiej wagi, poprosiliśmy żonę brata TŻa na świadka i już.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-24 12:43:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.