Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-03, 21:32   #3031
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Kjane tez sie ogolilam, jeszcze lozeczko trzeba przygotowac, bo lezy w czesciach.
Ale torba juz spakowana
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-03, 21:36   #3032
suziaa
Rozeznanie
 
Avatar suziaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 662
GG do suziaa
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

dziewczyny mam dla Was naprawde super radę idzcie wieczorem z Tż na długaśny spacerek taki na ok2h będziecie zmęczone jak neiwiem co ale gwarantuję że to pomoże-sama wiem po sobie. myłam okna wieszałam firanki, cudowałam z masowaniem sutków i inne takie tam inne ponoć dobre sposoby na przyspieszenie(miałam już donoszonego maluszka w 38 tyg i gin kazała robić wszystko aby szybciej urodzić bo po co mamy się oboje męczyć) i widzicie nic tak nie pomogło jak właśnie spacerek, choć przyznam czop odchodził mi dokładnie tydzień poprzedzający poród i był zabarwiony krwią.
Sybilla-najszczersze wyrazy współczucia ja straciłam i ojca i ojczyma więc doskonale rozumiem Twój ból ale zobaczysz czas leczy rany a w Twym serduszku pozostaną tylko miłe chwile. tak na pocieszenie powiem Ci że mój tato przyszedł do mnie we śnie wziął na ręce małego choć mówiłam zostaw go bo śpi ale on strasznei chciał poznać przytulić swego wnuczka. później byłam bardzo neispokojna więc pojechałam na cmentwarz z małym i przedstawiłam go rodzinie. myślę że tak trzaeba było. także nie martw się Twój tato zobaczy maleństwo.trzymaj się.
agusska-wiesz co czasem dobrze sie położyć wczesniej bo tam juz znają dobre sposoby aby szybciej urodzić.
suziaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-03, 22:06   #3033
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Suzia tak wlasnie sie szykuje na spacerek
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-03, 22:37   #3034
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Czy wywolywanie porodu zawsze musi zaczynac sie albo czy wogole potrzebne jest cos takiego jak masaz szyjki macicy? Mozna zamiast tego dac kroplowke? Albo cos?

Pozdrawiam
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 07:00   #3035
karolakep
Zadomowienie
 
Avatar karolakep
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 231
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Widze ze na wizazu znow robi sie goraco, nastepne mamusie szykuja sie do porodu dziewczyny powodzenia!!!!!!!

Ja sie zastanawiam czy na brak u mnie skurczy itd nie ma wplywu duphaston ktory biore od poczatku ciazy- w tym tygodniu koncze ostatnia paczke.Skoro to lek na podtrzymanie to chyba nic dziwnego ze u mnie wszystko stoi w miejscu- po to w koncu go biore
__________________

karolakep jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 07:15   #3036
Kjane
Zadomowienie
 
Avatar Kjane
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: KUTNO
Wiadomości: 1 834
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Witam w środowy poranek
Ja jeszcze przed badaniami - wychodzę po 9. Mąż zosatwił mi samochód zebym pieszo nie szła tak daleko ale mnie kusi żeby jednak iść spacerkiem
Czuję sie dobrze, Maluszek od rana sie kręcił, chyba go w nocy troszke pogniotłam i musiął się teraz ułożyć
Śnł mi sie dzisiaj - usmiechnięty jak zawsze
Oby taki był w realu

A co u Was?

karolakep wg suwaczków dzieli nas dokładnie tydzień - ty jesteś pierwsza
Być moze ten lek o którym piszesz ma wpływ na akcje porodowa a dokłądnie na jej brak - ale ja się na tym nie znam. Muszisz poczekac na naszego naukowca albo zapytac GIN.
Kjane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 08:55   #3037
Martucca
Rozeznanie
 
Avatar Martucca
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Aarhus, Dania
Wiadomości: 623
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Czesc dziewczyny

Zadna porodowka poki co nie wchodzi w gre, ale za to goszcze rodzinke

Prawdopodobnie dostalam wielowodzia! Wod plodowych przybywa i przybywa, synek ma sporo miejsca, nic go nie uciska, wiec nie czuje potrzeby wychodzenia Skurczow, boli, czopow sluzowych brak
W piatek ide na badania i zadecydujemy co dalej, prawdopodonie bedziemy wywolywac- jesli brzuch wciaz bedzie sie tak powiekszal Mam juz 116 cm w obwodzie A wzrostu... 156 Lezac na plecach nie potrafie wstac, jestem jak zolwik machajacy nozkami, hahaha
Blogoslawie kazde cwiczenie brzucha, kady przysiad ze sztanga jaki kiedykolwiek robilam, bo dzieki nim nie mam problemow z bolem plecow ani dzwiganiem brzuchola wielkosci pralki I o dziwo, czuje sie swietnie, rozpiera mnie energia, a humorek dopisuje

Dowiedzialam sie od lekarki, ze jesli dziecko nie gotowe, to wszelkie "naturalne" metody przyspieszenia porodu sa o d... roztrzasc Prawdopodobienstwo ich zadzialania jest znikome, a sam porod po ich zastosowaniu to prypadek Ja sama spaceruje dziennie min. 2-2.5 godziny, przedwczoraj wypralam 5 pralek prania , rozwiesilam na wysokich sznurach, przenioslam stol i co? Synus sie tylko poprzeciagal i sprawial wrazenie bardzo zadowolonego z calego tego kolysania

Sybilla Bardzo mi przykro, wiem ze cokolwiek bym nie powiedziala i tak nie pomoze Badz silna!

Acha, ktoras z was pytala, kto decyduje o rozpoczeciu porodu... Jak do tej pory naukowcy tego nie wiedza, ale wsystko wskazuje, ze zalezy to od dziecka, ktore prawdopodobnie w jakis sposob wysyla sygnal do matki, ktorej cialo wzmaga produkcje prostaglandyn i oksytocyny- bardzo waznych i kluczowych hormonow sterujacych rozpoczeciem i przebiegiem porodu

No to spadam zabrac rodzinke na dalse zwiedzanie Wszystkim mamuskom, u ktorych sie juz TO zaczyna zycze szybkiego i radosnego rozwiazania

Wpadne znow za jakis czas, a tymczasem buziaki od Kuli-Martuli
__________________
"No matter your goal, achieving it always starts with

belief

- do not underestimate the strength within."

Martucca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-04, 09:59   #3038
karolakep
Zadomowienie
 
Avatar karolakep
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 231
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Przy obliczaniu terminu porodu chyba sie zaklada ze miesiaczka wystepuje co 28 dni.. bo ostatnio ginek spytala co ile mialam okres, mowie ze co 30 dni- a ona na to"ooo to nie sadze zebys urodzila w terminie, raczej po". Nic nie czaje tak jak tego dlaczego az do konca 38 tygodnia musze brac duphaston.I pewnie sie nie dowiem. Pozostaje mi czekac i dokonczyc branie lekow.

Kjane daj znac jak po wizycie, powodzenia!!

Martucca Tobie jeszcze brzuch rosnie!!!? ło matko Moje dziecko tez sie wierci, boli, skurczow brak ale Ty masz termin juz bliziutko....
__________________

karolakep jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 10:24   #3039
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

karolakep - tak własnie jest co do obliczania terminu - bo mnie też obliczył na 10.06 ale nie wzioł chyba pod uwagę tego że ostatnie cykle miałam 33 dniowe, także ja też sama sobie obliczyłam że mój termin będzie bliżej 15-tego.
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 10:43   #3040
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Cytat:
Napisane przez aguskaaa Pokaż wiadomość
Czy wywolywanie porodu zawsze musi zaczynac sie albo czy wogole potrzebne jest cos takiego jak masaz szyjki macicy? Mozna zamiast tego dac kroplowke? Albo cos?

Pozdrawiam
masaz szyjki podczas wywolywania rzadko robia - najpierw zwykle sa pszczółki (zastrzyk w tyłek), jak nie pomoga to kroplówka, jest jeszcze żel na szyjkę - i tak do skutku "(2-3 dni meki jak sie nie rozkreci). masaz robia jak cos sie rozkrca ale jakos tak kiepsko idzie - tyle wiem po lezeniu na oddziale patologii(bo u nas na razie tam rodza bo polozniczy w remoncie). a w trakcie pordu pomaga przebicie pecherza - mi udalo sie urodzic 30 min po przebiciu, bo wody mi nie chcialy odejsc. jak nic nie pomaga - kroja.

gothika - moze ty wiesz - czym zastapic nabial i mleko, bo nie wyrobie bez tego... moze ty, jako wegetarianka, pomozesz?
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 10:52   #3041
barbaratwarowska
Raczkowanie
 
Avatar barbaratwarowska
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 310
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Hej dziewczyny mam do was pytanko czy któraś z was ma może takie dość bolesne kłucia w dole brzucha jak by jakis okropny chwilowy nacisk na szyjke czy cos takiego, tak badrzo gleboko w brzuszku, ja czasem mam wrazenie ze mala zaraz mi wypadnie, i do tego brzucho boli jak na miesiączke i tylko po prawej stronie a potem mam skurcz i tak kilkadziesiat razy dziennie ale nic regularnego.
Dzisiaj mam wizyte w szpitalu u poloznej ale ostatnio jak bylam i mowilam o tym to nawet sie nie przejela i nie powiedziala co to moze byc, a ja juz sama nie wiem czy to tak sie zaczyn czy cos zlego sie dzieje, przy pierwszej ciąży nic takiego nie mialam a i porod byl przez cc, wiec wlasciwie to ja nie bardzo sie orientuje jakie mogą byc objawy zbilzającego sie porody silami natury.
barbaratwarowska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-04, 11:06   #3042
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

barbara - nie przegapisz wiec sie nie martw. mnie lekko tak jakby kuło miesiac nawet przed porodem wiec to chyba nic złego.
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 11:11   #3043
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

monia - chodzi ci głównie o te płatki na mleku? - myślę że z powodzeniem możesz zastąpić to mlekiem (napojem) sojowym - odrazu mówię ze ja nie piłam takiego - ale wiem że są chyba różne smaki, także dla mnie to nawet by było lepsze od normalnego mleka. Można spotkac opinnie że i soja jest wzdymająca (dla maluszka) ale trzeba spróbować. Wiem że matki wege piją takie mleko.
a ty nie mozesz wogóle białka? Bo jeżeli chodzi o skazę to tez rózne opinnie się spotyka - że nie można niczego co zawiera białko, ale często (nawet położna mówiła) wystarczy tylko mleko odstawić, a można próbowac jogurty.
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 11:19   #3044
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

ja sie wrecz boje jesc jogurtów... położna mówiła ze mogę troche próbować ale czekam aż całkowicie minie wysypka na buzi. przedczoraj zjadłam pastę rybną (tuńczyk z majonezem - sama robie bo to łatwe) i mały do dzis wariuje tak go gazy rozpierają... mi nawet zakazala słodyczy, bo i w czekoladzie jest mleko... chociaż schudnę, ale jakim kosztem... masakra, czemu akurat taki lekopij jak ja ma dziecko ze skazą - to prawie parodia losu... (troche sie ostatnio dołuje, wiec moje wypowiedzi sa malo wesołe)
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 11:31   #3045
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

więc pozostało ci jedzenie tych sojowych rzeczy - mleko, są też deserki - takie jak jogurty (one są super zdrowe, jak nie zdrowsze od krowiego, tez zawierają wapń, no i nie mają cholesterolu), no chyba że okaże się że możesz te jeść te jogurty, sery itp
Tez strasznie się boję tej skazy - nie ze względu na to że lubię mleko, bo to to nie, ale jednak wapń jest w tych produktach, no a jak do tego dojdą właśnie ryby to jestem ugotowana...
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 11:50   #3046
pusiula
Raczkowanie
 
Avatar pusiula
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Czeladź
Wiadomości: 214
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Sybilla ogromne wyrazy wspolczucia, wiem ze latwo jest pocieszac ale musisz byc dzielna dla dobra Twojego maluszka.

Geatulacje dla wszystkich swiezo upieczonych mamus, wszystkie bobaski sa sliczne.
pusiula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 12:32   #3047
Martucca
Rozeznanie
 
Avatar Martucca
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Aarhus, Dania
Wiadomości: 623
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

karolakep ano rosnie

monia mleko sojowe, ryzowe, owsiane, migdalowe...
__________________
"No matter your goal, achieving it always starts with

belief

- do not underestimate the strength within."

Martucca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 13:41   #3048
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

o migdałowym też myślałam, ale jest chyba mniej spotykane od sojowego, ale na migdałowe mam przepis, jak komus chciałoby się robić...
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 14:19   #3049
jelonka
Raczkowanie
 
Avatar jelonka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 140
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

sybilla -

kjane - kokardki to taki przesąd. Mnie nikt nie zmusi, żeby toto wiązać, chociaż pytają. Każdy robi tak, jak uważa. A że ja zwykle przekorna jestem...
mrówkasz - może informacja o posiłku potrzebna jest przy znieczuleniu? Jak mnie wzięli na cc to też pytali, kiedy i co jadłam i piłam. Jak wcześniej istniało prawdopodobieństwo, że będę miała zabieg, też pytali, mówili, że musi upłynąć 8 godzin od posiłku. Jak się sytuacja nie rozwiązywała, to nie pozwalali ani jeść, ani pić, dopóki lekarz nie zadecyduje, co mnie czeka.

agulan - gratuluję córci!!! To niesamowite, że takie maluchy mają już takie charakterystyczne pyszczki!! Kudełki super, moja też ma takie, tylko nie tak czarniutkie! Duuuużo szczęśliwych chwil!!!
jelonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-04, 15:42   #3050
Kjane
Zadomowienie
 
Avatar Kjane
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: KUTNO
Wiadomości: 1 834
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Witam
A my po badaniach - wyniki super - wszystko w normach, maluszek zdrowy, serducho mu bije, pływa sobie u mamusi i ani myśli wychodzic na świat - ma w sumie 3 tygodnie jeszcze no ale....
Lekarz powiedział zebym zajrzała do niego za 2 tygodnie i wtedy oceni czy ma sie n aporód czy będzie CC - bo mały wazy już 3800 i jest troszkę większy niż dziecko w 37 tygodniu
Jeśli nic nie bedize mu zagrazało i przez te 2 tygodnie do planowanej wizyty nic się nie będzie działo to mam się zgłosić na oddział 30 czerwca.
Raczej powinnam urodzic w terminie - to i tak dobra wiadomosć ze nie przenoszę. Lekarz obstawai 39 tydzień - zobaczymy
W kazdym razie wczesniej raczej nie będzie wiec obejrze po kolei wasze maluszki a póxniej przedstawię Wam dopiero mojego szkraba
No to tyle
zjadłam juz chyba z 5 kanapek i nadla jestem głodna - ale wytrzymam to bo ile tyych kilogramów w końcu dzwigać będę
Już się stresuje ich zrzucaniem

Najbardziej przeraza mnei stan mojej skóry - popękałam poniżej pępka i to na około- hmm widok mało zachecający - ale smaruje nadal kremami a później to chyba skórę sobie zmienię
Sybillla - twój brzuszek jest sliczny - chyba nie masz żadnego rozstępu - porgatulować
Kjane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 15:48   #3051
malgo421
Rozeznanie
 
Avatar malgo421
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 658
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Sybilla wyrazy wspolczucia.Bardzo mi przykro.
malgo421 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 16:28   #3052
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
ja sie wrecz boje jesc jogurtów... położna mówiła ze mogę troche próbować ale czekam aż całkowicie minie wysypka na buzi. przedczoraj zjadłam pastę rybną (tuńczyk z majonezem - sama robie bo to łatwe) i mały do dzis wariuje tak go gazy rozpierają... mi nawet zakazala słodyczy, bo i w czekoladzie jest mleko... chociaż schudnę, ale jakim kosztem... masakra, czemu akurat taki lekopij jak ja ma dziecko ze skazą - to prawie parodia losu... (troche sie ostatnio dołuje, wiec moje wypowiedzi sa malo wesołe)
Nie martw się Monia, mój synek też miał skazę białkową. Podawaliśmy mu wtedy mleko Nutramigen (przepisane przez pediatrę), kąpaliśmy go w Oliatum, też tym smarowaliśmy. Bardzo szybko brzuszek powrócił do normy po tym mleku, wysypka była pokaźna, więc dłuzej schodziła. Mały był nerwowy dopóki wysypka nie zeszła, bo to go po prostu swędziało. Po ustąpieniu tych objawów - dziecko anioł! Głowa do gry, nie jesteś sama


A oto ja z Kaliną 40 tydzień (jutro mam termin )
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 16:43   #3053
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Asiu!!!!!
Ale Ty kwitnąco wyglądasz... Po prostu pięęęęknie
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 16:49   #3054
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Asia super brzusio i sukieneczka, wygladasz kwitnaco

Martucca ja tez mam tak 116cm w obwodzie brzuszka ale ja jestem wieksza i wiecej waze, a brzusio to juz nie rosnie.

A ja to czekam juz tylko na te skurcze...
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 18:28   #3055
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Cytat:
Napisane przez ..Asia.. Pokaż wiadomość
Nie martw się Monia, mój synek też miał skazę białkową. Podawaliśmy mu wtedy mleko Nutramigen (przepisane przez pediatrę), kąpaliśmy go w Oliatum, też tym smarowaliśmy. Bardzo szybko brzuszek powrócił do normy po tym mleku, wysypka była pokaźna, więc dłuzej schodziła. Mały był nerwowy dopóki wysypka nie zeszła, bo to go po prostu swędziało. Po ustąpieniu tych objawów - dziecko anioł! Głowa do gry, nie jesteś sama


A oto ja z Kaliną 40 tydzień (jutro mam termin )
pieknie wygladacie!!

a co do skazy - jest ok jakbym karmila sztucznie ale jak piersia to problem sie robi... ale co tam - dzis kupilam budynie i mlko sojowe (tylko takie bylo) i jakos przetrwam.
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 18:34   #3056
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Monia, na pewno przetrwasz .
I zapewne niedługo zarzucę Cię pytaniami, bo drugi maluszek pewnie też będzie miał skaze białkową - wtedy będziesz mi radzic co mam jeśc i jak się temu wszystkiemu nie dać podłamać

Dzięki dziewczyny za wszystkie komplementy



Czy wy cały czas czujecie ruchy dziecka?
Ja dziś jakoś mało czułam i jutro popędzę na KTG, ale za to jak sie zdenerwowałam ze go nie czuję, to ono zaczęło się ruszać....sama już nie wiem czy nie przesadzam...
Martwię sie tym, ze jakos mało się rusza, jak to u was wygląda?
Bo u mnie najbardziej aktywne jest wieczorem
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 19:42   #3057
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Cytat:
Napisane przez ..Asia.. Pokaż wiadomość



Czy wy cały czas czujecie ruchy dziecka?
Ja dziś jakoś mało czułam i jutro popędzę na KTG, ale za to jak sie zdenerwowałam ze go nie czuję, to ono zaczęło się ruszać....sama już nie wiem czy nie przesadzam...
Martwię sie tym, ze jakos mało się rusza, jak to u was wygląda?
Bo u mnie najbardziej aktywne jest wieczorem
O widze ze brzuszek tak samo duzy jak moj I termin tez masz na jutro jak ja
Otoz powiem Ci, ze ja tez dostaje wariacji jak maly mnie mniej kopie, ale wtedy sie klade i delikatnie przykladam dlon do brzuszka, dotykam po bokach, wowczas maly zaczyna sie ruszac Mam jezscze sposob pewien, a ianowicie przykladam sluchawki lekarskie i wtedy dostje kopa No ale to nie regula. W kazdym badz razie musisz byc czujna i pilnowac tych ruchow.

83monia Z tego co ja wiem to nie powinno sie odstawiac malego od piersi ( w necie wyczytalam ze karmic sie powinno dziecko przy skazie bialkowej do 6/i wiecej jak sie da miesiaca zycia) Ogolnie dieta i potem stopniowe wprowadzanie melka krowiego do jadlospisu maluszka, ale poki co to chyba jakis Bebilon itp. Tyle co wiem na ten temat. Bedzie dobrze, trzymam kciuki

No to czekamy na rozwiazanie i urodzinki maluszka
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 19:57   #3058
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Asia- czy masz opuszczone już brzucho? pytam bo sama nie mam chyba, a porównując twoje do mojego to też nie masz - ale oczywiście to ty sama najlepiej wiesz

Co do ruchów to ja wogóle od jakichś kilku tygodni to mniej czuje ruchów - juz to pisałam - nie wiem czy wy też to czujecie ale ja macając brzuch czuję to że w ostatnim miesiącu przytyło mu się - czuć że te poszczególne częsci ciała są duże większe niż jeszcze miesiąc temu.

Ja po wizycie - mam już trochę miękką szyjkę (nic więcej) - nie wiem jak szybko to teraz może pójść ale mam nadzieję że szybko.
I pokażę swoje brzucho - Teżet robił od dołu i wyszło że jest nisko ale ja robię zdj. co tydzień i porównuję i nie opadło....
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 20:32   #3059
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Gothika fajny brzusio, a z tym padnieciem na dol nie musi byc az tak strasznie widac roznice, ale sama powinnas to czuc, ja czuje ze jest nizej a czy to tak widac, sama nie wiem,musialabym zrobic sobie fotke i porownac.
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-04, 20:35   #3060
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
Asia- czy masz opuszczone już brzucho? pytam bo sama nie mam chyba, a porównując twoje do mojego to też nie masz - ale oczywiście to ty sama najlepiej wiesz

Co do ruchów to ja wogóle od jakichś kilku tygodni to mniej czuje ruchów - juz to pisałam - nie wiem czy wy też to czujecie ale ja macając brzuch czuję to że w ostatnim miesiącu przytyło mu się - czuć że te poszczególne częsci ciała są duże większe niż jeszcze miesiąc temu.

Ja po wizycie - mam już trochę miękką szyjkę (nic więcej) - nie wiem jak szybko to teraz może pójść ale mam nadzieję że szybko.
I pokażę swoje brzucho - Teżet robił od dołu i wyszło że jest nisko ale ja robię zdj. co tydzień i porównuję i nie opadło....
ja pierniczę - następny cudny brzuszek Gothika cudownie wyglądasz
czemu Waszych brzuszków nie ma na brzuszkowym???
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:47.