Diroseal - ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-12, 12:56   #61
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Ja retinoidy, np. Diacneal kładłam cienką warstwę.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 14:38   #62
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Ja retinoidy, np. Diacneal kładłam cienką warstwę.
Dzięki Smoku
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 15:10   #63
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Cytat:
Wszystko zalezy od potrzeb twojej skóry, ja jej nie znam tak jak Ty. Jeśli potrzebujesz mocnego nawilżenia, to co drugi dzień.
Można też kłaść nawilżacz na retinoid, ale trzeba odczekac co najmniej godzinę.
dzieki smoku
Uzywałam zawsze codziennie,bo bałam sie że co drugi dzień to bedzie za rzadko i że nie bedzie efektów widać.
Ale dobrze wiedzieć że można.
Chyba zrobię tak że 2 dni d.,a na trzeci nawilżacz.

Cytat:
Pytanie do Wizażanek, które stosują/stosowały Diroseal - w jakiej ilości nakładacie go na twarz, tzn. cienką warstwę czy raczej grubą?
ja nakładam mniej więcej ziarnko grochu na policzek,ale nie wiem czy to dobra ilość (???)

Smoku,a "cienka warstwa" to ile mniej więcej?
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 15:24   #64
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Diroseal - Pomocy!

To chyba tyle, ile kładłaś.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 15:29   #65
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Cytat:
To chyba tyle, ile kładłaś.
dziekuję
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 17:18   #66
majolka
Raczkowanie
 
Avatar majolka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Dublin/Warszawa
Wiadomości: 205
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Aby ocenić właściwie Diroseal, warto zdać sobie sprawę, że zawiera o retinal, silniejszy niż retinol, i że nie jest to taki zwykły kremik na naczynka!!!! Bez takiej wiedzy ocenia się krem niesprawiedliwie. Działa on mocno przeciwzmarszczkowo przede wszystkim. A porównywanie Dirosealu do Biodermy AR nie ma sensu, bo to całkiem inny skład i nna kategoria produktu, choć wg zapewnień producentów niby ta sama - na naczynka.
Myślę, że zastosowałaś Diroseal jak zwykły kremik na naczynka, maziałaś się i tyle. A stosowanie Dirosealu to już kuracja retinoidowa, podczas której nie zachowałaś odpowiednich środków bezpieczeństwa, stosowałaś za często (może trzeba było zacząć od 2 razów na tydzień), bez filtrów, nie nawilżając twarzy łagodnymi kremami o prostym składzie typu Physiogel. Pzry takiej kuracji trzeba stosować łagodne środki zmywające bez SLS, toniki i lepiej takiej kuracji retinoidowej nie zaczynać latem.
Ależ Smoku, ja już byłam po lekturze tutejszego forum i zachowałam wszelkie środki ostrożności. Diroseal stosowałam wyłącznie na noc, miejscowo na policzki. Na dzień oczywiście kładłam krem Antigerous oraz filtr krem Avene 50- białego łososia. Nie wychodziłam także w tym czasie na słońce, a makijaż zmywam Sensibio H20. Pewno masz rację, że powinnam na początku stosować np. 2 razy w tyg., aby powoli przyzwyczaić skórę.
majolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 18:33   #67
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Cytat:
Napisane przez majolka Pokaż wiadomość
Ależ Smoku, ja już byłam po lekturze tutejszego forum i zachowałam wszelkie środki ostrożności. Diroseal stosowałam wyłącznie na noc, miejscowo na policzki. Na dzień oczywiście kładłam krem Antigerous oraz filtr krem Avene 50- białego łososia. Nie wychodziłam także w tym czasie na słońce, a makijaż zmywam Sensibio H20. Pewno masz rację, że powinnam na początku stosować np. 2 razy w tyg., aby powoli przyzwyczaić skórę.
To w takim razie bardzo przepraszam, mea culpa.
Pewnie trzeba było trochę łagodniej się z buzią obchodzić i zastosowac jakiś łagodzący krem, typu Physiogel, A-Derma albo polecany ostatnio krem sutkowy Rossmana.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-13, 10:13   #68
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Cytat:
Ależ Smoku, ja już byłam po lekturze tutejszego forum i zachowałam wszelkie środki ostrożności. Diroseal stosowałam wyłącznie na noc, miejscowo na policzki. Na dzień oczywiście kładłam krem Antigerous oraz filtr krem Avene 50- białego łososia. Nie wychodziłam także w tym czasie na słońce, a makijaż zmywam Sensibio H20. Pewno masz rację, że powinnam na początku stosować np. 2 razy w tyg., aby powoli przyzwyczaić skórę.
a Ty zaczełąs od czestszej dawnki? jakis nawilżacz w noce bezretinoidowe masz?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 11:59   #69
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Majolka, przeczytałam ten wątek od początku do końca i wnioskując z Twoich wypowiedzi na początku wątku wynika, że tak do końca nie postępowałaś właściwie:
- zamiast cienkiej warstwy Dirosealu nakładałaś go obficie,
- o konieczności stosowania filtrów poinformowało Cię kilka Wizażanek, na dzień stosowałaś jedynie Antirougeurs SPF 10, którego i tak pewnie nie nakładałaś w przepisowej ilości (2,5 ml.),
- o nawilżaczu nic nie wpomniałaś.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes

Edytowane przez Suri
Czas edycji: 2006-09-13 o 13:06
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 14:16   #70
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Diroseal - Pomocy!

a czy któraś z was próbowała stosować Diroseal pod oczy?
Albo na usta?
Jak sprawuje się w tych rejonach, czy tam pogrubienie naskórka jest potrzebne/konieczne/korzystne?
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 13:18   #71
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Czytałam, że smarowanie okolic oczu Dirosealem jest wskazane ze względu na jego właściwości przeciwzmarszczowe. Czy mogę nim smarować również powieki (chciałabym pogrubić naskórek, ponieważ skóra w tym miejscu jest bardzo cieniutka)?
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-15, 09:48   #72
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Diroseal - Pomocy!

A ja spędziłam wczoraj swoją pierwszą noc z Dirosealem
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 14:08   #73
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
A ja spędziłam wczoraj swoją pierwszą noc z Dirosealem
a co na to Twój TŻ?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 17:04   #74
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Ponawiam pytanie:
Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Czytałam, że smarowanie okolic oczu Dirosealem jest wskazane ze względu na jego właściwości przeciwzmarszczowe. Czy mogę nim smarować również powieki (chciałabym pogrubić naskórek, ponieważ skóra w tym miejscu jest bardzo cieniutka)?
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 09:25   #75
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Cytat:
a czy któraś z was próbowała stosować Diroseal pod oczy?
no własnie ,odkąd dowiedziałam sie o przeciwzmarszczkowym działaniu dirosealka,tez mnie to bardzo zainteresowało...
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 10:35   #76
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie:
Owszem, Basia polecała stosowanie retinoidów pocz oczy, na powieki i na usta, dziewczyny stosują chyba Retin w ten sposób, czy Zorac to nie zwróciłam uwagi, Sylwiasta kiedyś stosowała Diacneal pod oczy i zrobiła jej się skorupa. Teoretycznie wiem, że można, ja nigdy nie próbowałam, bo mi ciagle schodzi skóra z powiek, mam je bardzo wrażliwe i nie chciałam mieć kłopotów.

Możesz spróbować cienką wartswą co kilka dni. Na przesusz pod oczami pomaga krem Bubchena z nagietkiem, mi pomógł.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 10:49   #77
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Owszem, Basia polecała stosowanie retinoidów pocz oczy, na powieki i na usta, dziewczyny stosują chyba Retin w ten sposób, czy Zorac to nie zwróciłam uwagi, Sylwiasta kiedyś stosowała Diacneal pod oczy i zrobiła jej się skorupa. Teoretycznie wiem, że można, ja nigdy nie próbowałam, bo mi ciagle schodzi skóra z powiek, mam je bardzo wrażliwe i nie chciałam mieć kłopotów.

Możesz spróbować cienką wartswą co kilka dni. Na przesusz pod oczami pomaga krem Bubchena z nagietkiem, mi pomógł.
Dzięki Smoku .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 10:57   #78
mart.
Raczkowanie
 
Avatar mart.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 35
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Właśnie jak to jest z Dirosealem, czy on pogrubia naskórek na stałe???
Czy może być tak, że po długim stosowaniu zapomnimy o naczynkach???
I czy jest ktoś komu leczenie tym kremikiem bardzo wyraźnie pomogło??
Ja osobiście używam go od lipca i widze pozytywne rezultaty
Zastanawiam się jednak czy jest możliwe aby było jeszcze lepiej???
mart. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 11:12   #79
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
no własnie ,odkąd dowiedziałam sie o przeciwzmarszczkowym działaniu dirosealka,tez mnie to bardzo zainteresowało...
Ja stosowałam przeciwzmarchowo, zero podrażnień, czy wysuszenia. Teraz zamiast Dirosealu używam Retin-A, smaruje hojną reką całą twarz łącznie z powiekami i ustami Muszę dodać, że oczy mam bardzo wrażliwe, ale nic się złego nie dzieje.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-16, 12:43   #80
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
a co na to Twój TŻ?
póki co nie jest zazdrosny...ale jak po jakimś czasie zacznę wychwalać ten Diroseal- czego to on nie potrafi... (tzn. jakie cuda z cerą wyprawia )

ja też sobie nałożyłam pod oczy i nic się nie działo, poza tym że skóra była fajnie nawilżona.

kiedyś smarowałam usta retinem i zauważyłam, że po kilku aplikacjach, jak złuszczyło się już trochę skóry, było widać pod pod naskórkiem w tej czerwieni wargowej takkie małe jasnoróżowe kuleczki...Co to takiego Zastanawiałam się czy to nie jakaś reakcja alergiczna, ale to było trochę głębiej w skórze. a może mam barwnik nierównomiernie rozłożony . W każdym razie przestałam kłaść retin na usta i nie wiem czy traktować je Dirosealem czy nie...
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 11:01   #81
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Ja stosowałam przeciwzmarchowo, zero podrażnień, czy wysuszenia. Teraz zamiast Dirosealu używam Retin-A, smaruje hojną reką całą twarz łącznie z powiekami i ustami Muszę dodać, że oczy mam bardzo wrażliwe, ale nic się złego nie dzieje.
Basiu, stosowałaś Diroseal tylko w okolicach oczu, czy także na powieki?
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 11:27   #82
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Suri i pod oczami i na powieki
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 11:47   #83
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Suri i pod oczami i na powieki
Dziękuję ślicznie Basiu
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 10:47   #84
la fraise des bois
Raczkowanie
 
Avatar la fraise des bois
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 55
Question Diacneal i Diroseal(Avene)??

Jak w tytule.Czyli bardzo proszę kogoś znającego się na rzczey o odpowiedz na pytanie czy mogę jednocześnie stosować i diacneal i diroseal.Mam cerę naczynkową, kiedyś była sucha po nieudanych eksperymentach kosmetycznych i przygodzie z trądzikiem neuropatycznym przerodziła się w wrażliwą, mieszaną i z niespodziankami(głównie podskórne krostki na policzkach i czole).Nie mam dostępu do dobrego dermatologa (ostatni chcial mnie traktowac jakimś świństwem na bazie alkocholu nie patrząc na moją skłonność do rumienia).Czytam więc wizaz ,pytam i starannie dobieram kosmetyki.Obecnie stosuję :diroseal, żel do mycia aa help, tonik pichtowy prodermy, brevoxyl, czasami maseczki glinkowe.Rozpisalam się ale jużwracam do wlasciwego wątku.Czy stosując diacneal na noc a diroseal na dzień nie zajdą między nimi jakies nieoczekiwane reakcje?
la fraise des bois jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 18:54   #85
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Diacneal i Diroseal(Avene)??

Diacneal odpada przy cerze naczynkowej, gdyż zawiera kwasy AHA. Dirosealu możesz używać, ale tylko na noc, gdyż zawiera retinaldehyd - a pochodnych wit. A lepiej używać na noc, zaś na dzień konieczne są porządne filtry UV. więcej o stosowaniu retinoidów i filtrów poczytasz na forum Biochemia kosmetyczna.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 22:23   #86
la fraise des bois
Raczkowanie
 
Avatar la fraise des bois
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 55
Dot.: Diacneal i Diroseal(Avene)??

przepraszam ,że nie wstawiłam post nie na to forum co trzeba.Filtry.Czytałam już próbowałam sobie dobrać ale jak na razie mi się nie udało.Diroseal na noc...hmm.Wiec kiedy brevoxyl?Podejrzewam ,że skoro na noc znaczy ze od stosowania na dzien moge dostac przebarwiec tak?(cale szczescie stosuje dopiero od miesiaca wiec na zbyt silne promieniowanie uv sie nie wystawialam).Z filtrami mam ten problem ,że mnie zapychają.W ogóle do ładu nie mogę dojść z tą moją cerą.Kiedyś sucha zmywana tylko wodą i kremowana od przypadku do przypadku była gładka i ładna.A teraz przetłuszczanie zaskórniki zamknięte, otwarte a okres dojrzewania dawno już za mną.Teraz się przesusza mimo ,że pod koniec dnia się błyszczy.Nie wiem co mam począc z tymi zaskórnikami(dłownie czoło między brwiami i policzki).Są głębokie czasem przeradzają się w "coś więcej".Wiem że doradzić na odległość trudno ale zastanawiłam się nad rozexem lub metroruborilem.Diacnealu nie kupię skoro to są aha.Myślałam jeszcze o acne dermie ale ta niemożnośc dobrania filtrów mnie od niego odstręcza.Ehh...Dziękuję za odpowiedz, idę wczytywać się w forum jednak coraz bardziej boje się ,że bez antybiotyku się nie obejdzie i tu pojawia się problem-miałam już tyle kuracji antybiotykowych na inneschorzenia ,że mój lekarz kategorycznie zabronił mi kolejnych w przeciągu najbliższego pół roku(chyba ,że będę umierać).
la fraise des bois jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 10:58   #87
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Diacneal i Diroseal(Avene)??

Poczytaj o Effaclarze K i maseczce aspirynowej,Dirosealu mozesz uzywac zamiennie tzn.kilka razy w tygodniu,opracuj sobie program pielegnacyjny;jest tez kilka watkow,gdzie dziewczyny prosily o rade moze akurat cos z tego bedzie dla Ciebie.
Dobor filtra to mozolna droga i wcale nie latwa ale warto sie pomeczyc a cera naprawde ulegnie poprawie,chociaz nie bedzie to od razu
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 10:57   #88
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Diroseal - Pomocy!

Stosuję Diroseal od ponad pół roku. Stosowałam go 4 x w tygodniu. W dni bezdirosealowe stosowałam krem nawilżający. Chciałam używać Diroseala częściej nie rezygnując z nawilżacza, więc ułożyłam pielęgnację następująco:
pon-wt - Diroseal
śrd - nawilżacz
czw-pt - Diroseal
sob - nawilżacz
ndz - Diroseal.

Zamiast 4 x w tygodniu, stosowałam Diroseal 5 x w tygodniu. Mam cerę mieszaną, ale Diroseal bardzo mi ją wysuszył. Po 2 tygodniach zrezygnowałam z tak częstego stosowania Dirosealu i stosuję go tak jak wcześniej tzn. 4 x w tygodniu. Niestety ale policzki są bardzo wysuszone aż skóra się łuszczy . Filtr stosuję bez alkoholu w składzie, pod filtr stosuję extra tłustą emulsję nawilżającą, jako nawilżacza używałam HOL, a obecnie Cicalfate. Nie wiem co począć z moją twarzą . Biochemiczki, proszę pomóżcie .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 17:33   #89
Ewelina690
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 147
20 lat i retinaldehyd

Mam cerę mocno naczynkową i uzywam Dirosealu na noc na całą twarz. Mam tylko 20 lat, a jak wiadomo Diroseal ma retinaldehyd, ktory jest silną substancja przeciwzmarszczkowa. Stąd moje pytanie -czy moge uzywac tego kremu bez przerwy, np przez 3 lata, bez obaw, ze gdy bede musiala siegnac po krem przewciwzmaszczkowy w wieku 25-iu lat to nie bedzie na mnie juz dzialal?
Prosze bardziej doswiadczone Wizazanki o porady, bo boję sie troszke Dirosealu, a dobrze na mnie dziala. (Choc czasem ciesze sie pod nosem, ze skoro pogrubia skore, to proces powstawania zmarszczek sie opozni:P)
Ewelina690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 17:47   #90
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: 20 lat i retinaldehyd

Sama sobie odpowiedzialas na to pytanie. Jak bedziesz miala pogrubiona skore to proces starzenia dzieki temu ilegnie opoznieniu. Mozesz ten krem uzywac non stop. Po to sa kosmetyki przeciwzmarszczkowe, zeby ich uzywac przeciwko zmarszczkom,a nie jak juz sa. Wtedy to nic nie pomoze oprocz porzadnego nawilzenia/natluszczenia skory, dzieki czemu zmarszczki beda mniej widoczne.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.