Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-09, 13:25   #31
Niezmienna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niezmienna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 648
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Tak.Znam związek, nie idealny, bo takowych nie ma. Ale to taki związek w jakim chciałabym być ja sama.
To moi rodzice.
Niezmienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 13:44   #32
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Cytat:
Napisane przez lady karen Pokaż wiadomość
Hmm... Para, którą według mnie łączy prawdziwa miłość? Ja i TŻ oczywiście

A w otoczeniu nie znajduję pary, którą uważałabym za lepiej dobraną od nas. A jeżeli chodzi o po prostu kochających się ludzi, to mój tata i jego żona.
Cytat:
Napisane przez LaylaDamment Pokaż wiadomość
Właściwie to nie widziałam lepiej dobranej i kochającej się pary niż ja i mój TŻ.
ja mam podobne odczucia, nie zamieniłabym się na miejsca z żadną znajomą parą (nie ważne czy to dziadkowie co w zeszłym roku mieli 50 rocznicę ślubu, czy jacyś znajomi co są po ślubie lat 5). ale to że ja kogoś nie uważam za dobraną parę nie znaczy że tak jest.

może faktycznie jeśli komuś pasuje wyzywanie go od grubasów, a druga strona z kolei nie ma nic przeciwko publicznym awanturom, to oni się akurat dobrali? i w swoim mniemaniu pewnie są kochającą parą.

pewnie inni mieliby jakieś zastrzeżenia do relacji moich i mojej drugiej połówki... każdy buduje taki związek jaki mu się podoba (albo przynajmniej próbuje). a ta "prawdziwa miłość" to pewnie w tym kontekście poprostu druga osoba przykładająca się równie mocno do budowania związku.
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 13:59   #33
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Nie znam takiej pary, ale są związki, przy których nie wyobrażam sobie, że dana koleżanka mogłaby być z innym facetem niż z tym, którym akurat jest, bo pasują do siebie po prostu. Ja obserwuję, ściągam, ale chcę w przyszłości uformować swój związek na własnych, szczęśliwych zasadach.
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 15:18   #34
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Większość par, która według mnie były idealne, często się rozpadały.
Podziwiam związek (co nie znaczy, że jest idealny) mojej kuzynki. Są ze sobą 6 lat i w ciągu tego czasu ani razu się nie pokłócili. Nie wiem od czego to zależy, czy od ich charakteru (oboje są niekonfliktowi), czy od ich umiejętności pójścia na kompromis.

Jeśli za 50 lat mój związek będzie tak samo udany jak jest teraz, będę bardzo szczęśliwą osobą
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 15:29   #35
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

nie znam takiej pary która byłaby dla mnie wzorcową, a uznawanie pary opisanej przez autorkę wątku za idealną jest nieco niezrozumiałe dla mnie
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 17:16   #36
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Bzdury pleciesz. Jakby twój facet raz, drugi zajrzał do kieliszka i przechlał obrączkę to raczej byś z radości nie skakała.
Aż nie mam siły więcej pisać, nie wiem co to za wyobrażenie.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 17:45   #37
czarnulka066
Zakorzenienie
 
Avatar czarnulka066
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 5 353
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Związek opisywany w pierwszym poście na pewno nie jest takim, jakim chciałabym żeby był mój związek. Związek, w którym małżonkowie wyzywają się i kłócą, mąż lubi popić to ma być wzorzec godny naśladowania Brakuje w nim szacunku do drugiej osoby, a bez tego nie ma miłości.

Odpowiadając na pytanie - para, którą według mnie łączy prawdziwa miłość - to ja i mój TŻ
__________________
We are the world, we are the children...We are the ones who make a brighter day...so let's start giving..


!!Od 12 grudnia 2010!! Tylko przemyślane zakupy


czarnulka066 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 18:04   #38
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Raz przyjechała do mnie koleżanka z drugiego końca Polski z rodzicami, i byłam wprost zauroczoną ich związkiem... Jezu, jakieś 20 lat razem, a szli trzymając się za ręce (moich rodziców chyba nigdy tak nie widziałam), uśmiechali się do siebi z czułością, i promieniowała od nich taka zgodność, czułość, zrozumienie, on nadal traktował ją po dżentelmeńsku, jak kobietę o którą trzeba się nieustannie starać... Piękne to było
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 18:07   #39
twizzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 570
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

ten związek,który opisałaś uznałabym za jeden z gorszych niestety.A czy ja znam takie pary?
tak-jestem pewna ,że znam jedną taką parę.Są po 60.On-ma ogromny szacunek do kobiet,swoją kobietę stawia na piedestale.Ona-może przy nim rozkwitnąć,poczuć się prawdziwą kobietą-kochaną,pożądaną,potrzebn ą.On czuje się doceniony,spełnia się w roli mężczyzny i dobrego męża
twizzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 20:11   #40
Claire Fisher
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dżungla Mazowiecka
Wiadomości: 358
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Parą, którą łączy prawdziwa miłość według mnie jestem ja i mój TŻ
6 lat bycia razem, wspólne mieszkanie, wspólne problemy, a ja ciągle zakochana, ze wzajemnością zresztą
Pary znajomych rozpadają się średnio po 2 latach "bo coś się wypaliło", "bo to jednak nie to", "bo to przyzwyczajenie tylko było i rutyna"...
Mam nadzieję, że już tak nam zostanie na zawsze :P. Gęba mi się śmieję jak o nas myślę, przynajmniej jedno w życiu udało mi się na 100% i jestem z tego dumna
__________________
Czy wiesz, że gdy odjeżdżam
Umieram dziewięć razy
Umieram stojąc w oknie
Na korytarzu

26.05.2010 - Babciu...
Claire Fisher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 20:28   #41
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Cytat:
Napisane przez ahinsa Pokaż wiadomość
True, true... miałam "na oku", dla mnie przez wiele wiele lat, idealną parę. Aż nie zaprzyjaźniłam się z żonką. I bum.



Od razu zadatki? Sorry za OT.



Dwa lata to też "trzy miesięczne zauroczenie".
Mowa o związkach dojrzałych. W takich związkach nie ma już raczej mowy o misio-pysiowaniu. Można się i powyzywać od grubasek i durniów, a mimo to się kochać.
Co nie zmienia faktu, że ta "miłość" i "kochanie" to dla mnie mimo wszystko absolutnie niewystarczająca sprawa. I coś, co wielgim łukiem obchodzę
Kurde, moi dziadkowie chyba są w dojrzałym związku (50 rocznica w 2009), bardzo się kochają, i jakoś nie zdarza im się wyzywać. Oczywiście, że można do siebie pieszczotliwie mówić "głuptasie" czy "grubasku", ale jeżeli dzieje się to w momencie kłótni, to ja w tę pieszczotliwość nie wierzę.


No i pytanie nie było o związek idealny, tylko o prawdziwie kochającą się parę. I prawdę mówiąc uważam, że byłoby chore, gdyby cudzy związek podobał mi się bardziej od mojego.
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 20:38   #42
twizzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 570
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Cytat:
Napisane przez Claire Fisher Pokaż wiadomość
Parą, którą łączy prawdziwa miłość według mnie jestem ja i mój TŻ
6 lat bycia razem, wspólne mieszkanie, wspólne problemy, a ja ciągle zakochana, ze wzajemnością zresztą

tylko pozazdrościć takiego związku
twizzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 20:48   #43
Madelaine87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 647
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

...

Edytowane przez Madelaine87
Czas edycji: 2012-05-05 o 22:06
Madelaine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 20:54   #44
Claire Fisher
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dżungla Mazowiecka
Wiadomości: 358
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Cytat:
Napisane przez twizzy Pokaż wiadomość
tylko pozazdrościć takiego związku
wszystkim takiego życzę!
__________________
Czy wiesz, że gdy odjeżdżam
Umieram dziewięć razy
Umieram stojąc w oknie
Na korytarzu

26.05.2010 - Babciu...
Claire Fisher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 20:54   #45
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Cytat:
Napisane przez Madelaine87 Pokaż wiadomość
a kto mówi o wyzywaniu? może tak lubią? to że ktoś tak do siebie mówi to już indywidualna sprawa. Mój tż mówi na mnie paszczecie, paszczurze lub ćwikło a ja na niego buraku i zwyrolu. Lubimy to i tyle. Jesteśmy totalnymi świrami. Biegamy po mieszkaniu i rzucami w siebie tocząc wojne kto kogo pierwszy dotknie np czyms kleistym, siłujemy się kto kogo pierwszy ugryzie w piętę albo poliże w uchu przy czym mówimy do siebie " głupi", "a ty głupsza" a na koniec "ale i tak się kochamy" Jesteśmy ześwirowani na maksa i nie przeszkadza nam taka forma bo robimy to wszystko dla żartów choc minęło 6 lat to my jak małe dzieci i lubimy to. Nigdy tego typu stwierdzenia nie wychodziły z naszych ust by sobie dopiec, wręcz przeciwnie, lubię gdy mówi do mnie " buraku". Ja to lubię a ktoś inny może lubić jak się mówi " grubasku"
Dla mnie jak ktoś z takimi tekstami wyjeżdża tylko w chwilach kłótni, to raczej nie świadczy o tym, że po prostu tak lubi. Ale w sumie to mnie to nie obchodzi, bo mnie nie dotyczy.
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 21:13   #46
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
Są ze sobą 6 lat i w ciągu tego czasu ani razu się nie pokłócili. Nie wiem od czego to zależy, czy od ich charakteru (oboje są niekonfliktowi), czy od ich umiejętności pójścia na kompromis.
Brak kłótni wcale nie jest taki dobry - czasem potrzeba wylać z siebie emocje, mieć ostrzejszą wymianę zdań. Mówię o czymś naturalnym, nie o chamstwie - dobra kłótnia może oczyścić atmosferę. Tłumienie w sobie emocji i udawanie, że wszystko jest cacy w imię 'kompromisu', wcale nie musi być najlepszym rozwiązaniem... Chociaż faktem jest, że wszystko zależy od ludzi.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 21:50   #47
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

A skąd poznać czy kogos łączy prawdziwa miłość?


Ja mogę powiedzieć, tylko że mój związek jest z prawdziwej miłości choć ciężki do zaakceptowania przez społeczeństwo - zbyt duża różnica wieku.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 22:22   #48
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Związek moich rodziców ze wszystkimi wadami... wygląda jak prawdziwa miłość :P poświęcają się dla siebie, troszczą się o siebie. Akceptują nawzajem wszystkie swoje wady które mnie osobiście doprowadzają do szału W czasach kiedy samotna matka była jeszcze czymś "innym" nic mu nie przeszkodziło.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 23:50   #49
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Tu gdzie mieszkam/żyje obecnie nie ma takiej pary,o ktorej bym pomyślaa ahh jak im razem cudownie,jak wspaniała para.Niestety.
alee są dwie pary,ktore moge uznać za bardzo udane,to są związki:mojego brata+żona i córa oraz brata tż-ta,kory ma żonke i wspaniałą 2-jeczke dzieciaczków.I tak nie raz,nie dwa sobie kiedyś,że myślałam kurcze też chciałabym mieć taką fajną rodzinke jaką ma mój brat,czy brat tż-ta.

Edytowane przez madmuazelle
Czas edycji: 2010-03-09 o 23:52
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-10, 00:13   #50
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Brak kłótni wcale nie jest taki dobry - czasem potrzeba wylać z siebie emocje, mieć ostrzejszą wymianę zdań. Mówię o czymś naturalnym, nie o chamstwie - dobra kłótnia może oczyścić atmosferę. Tłumienie w sobie emocji i udawanie, że wszystko jest cacy w imię 'kompromisu', wcale nie musi być najlepszym rozwiązaniem... Chociaż faktem jest, że wszystko zależy od ludzi.
Często słyszę od znajomych właśnie taką opinię, że totalny brak kłótni nie jest dobry.
Ja jestem w związku ponad 6 lat i nie kłóciliśmy się nigdy. Owszem, było kilka spraw problematycznych, ale wystarczyło usiąść, przytulić się i porozmawiać.

Mówią o nas "ufoludki".
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 07:37   #51
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Często słyszę od znajomych właśnie taką opinię, że totalny brak kłótni nie jest dobry.
Ja jestem w związku ponad 6 lat i nie kłóciliśmy się nigdy. Owszem, było kilka spraw problematycznych, ale wystarczyło usiąść, przytulić się i porozmawiać.
Mówią o nas "ufoludki".
Również dołączam się do tego, że kłótnie w związku to mit. Ja jestem osobą bezkonfliktową, kiepsko krzyczę, bardziej śmiesznie to wychodzi niż groźnie, dlatego, ja swój związek totalnie mam do przegadania, a nie do kłócenia się.
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 07:45   #52
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Ale kłótnia nie musi od razu oznaczać krzyku. Wystarczy ostrzejsza wymiana zdań, która naprawdę pomaga. Moja koleżanka była z facetem 8 lat i pierwszą kłótnię 'zaliczyli' miesiąc przed ślubem - wszystkie emocje kryli w sobie, omijali problemy, dusząc je wewnątrz siebie i nagle wybuch - wszystkie żale za tyle lat się zebrały i doprowadziły do hucznego, 'niespodziewanego' rozstania. A byli taaaaką zgodną parą.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 09:35   #53
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Zależy co kto rozumie przez idealny związek bo są różne definicje. W ogóle idealny to chyba niezbyt trafne określenie, w mojej opinii takich związków nie ma. IMO żeby związek był zdrowy muszą być kłótnie od czasu do czasu natomiast wzajemne wyzwiska nie. I dlatego uważam że opisany przez Ciebie związek nie jest idealny. Kwestia tego "popijania" też wydała mi się zastawiająca bo skoro są o to kłótnie to coś musi być nie tak ale tu już się nie wypowiadam bo nie znam tych ludzi i przecież nie wiem jak jest.

Natomiast w moim otoczeniu nie zaobserwowałam takiego idealnego związku. Jak już mówiłam wg. mnie coś takiego nie występuje, zawsze są jakieś wady, minusy, niedociągnięcia. Ważne żeby ludzie się trzymali zasad przez siebie wyznaczonych i byli szczęśliwi. Wtedy taki związek nazywam udanym. Ale takich też dookoła jakoś brak ostatnio
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 09:45   #54
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Brak kłótni wcale nie jest taki dobry - czasem potrzeba wylać z siebie emocje, mieć ostrzejszą wymianę zdań. Mówię o czymś naturalnym, nie o chamstwie - dobra kłótnia może oczyścić atmosferę. Tłumienie w sobie emocji i udawanie, że wszystko jest cacy w imię 'kompromisu', wcale nie musi być najlepszym rozwiązaniem... Chociaż faktem jest, że wszystko zależy od ludzi.
Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Ale kłótnia nie musi od razu oznaczać krzyku. Wystarczy ostrzejsza wymiana zdań, która naprawdę pomaga. Moja koleżanka była z facetem 8 lat i pierwszą kłótnię 'zaliczyli' miesiąc przed ślubem - wszystkie emocje kryli w sobie, omijali problemy, dusząc je wewnątrz siebie i nagle wybuch - wszystkie żale za tyle lat się zebrały i doprowadziły do hucznego, 'niespodziewanego' rozstania. A byli taaaaką zgodną parą.
No i to jest różnica bo można: nie kłócić się, ale rozmawiać, wykładać kawa na ławę co nas boli, słuchać i szukać kompromisów.

A można sobie ćwierkać, świerkać poważnymi rozmowami nie psuć "atmosferki" a w środku się zbiera i zbiera i zbiera... No i prowadzi do rozwiązania jak opisałaś wyżej.

Ja jestem osobą wybuchową, mój Tż oaza spokoju. Na początku było ciężko, mnie ponosiły nerwy, on kiepsko znosi kłótnie, ale po prawie 2 latach już potrafię pogadać na spokojnie. A więc rozmawiamy o problemach, ale nie ma ostrych wymian zdań, a tym bardziej krzyków. I to jest dobre. Kłótnie takie prawdziwe (bez wyzwisk, ale właśnie "ostra wymiana") ja odbierałam jako bardzo niszczące. I cieszę się, że było ich tylko ze 2 czy 3 na samym początku.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 10:33   #55
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

wiele jest związków w których jest prawdziwa miłość i wcale nie muszą być to związki idealne (takich chyba nie ma)
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 11:08   #56
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Ale kłótnia nie musi od razu oznaczać krzyku. Wystarczy ostrzejsza wymiana zdań, która naprawdę pomaga. Moja koleżanka była z facetem 8 lat i pierwszą kłótnię 'zaliczyli' miesiąc przed ślubem - wszystkie emocje kryli w sobie, omijali problemy, dusząc je wewnątrz siebie i nagle wybuch - wszystkie żale za tyle lat się zebrały i doprowadziły do hucznego, 'niespodziewanego' rozstania. A byli taaaaką zgodną parą.
A po co kryć emocje i omijać problemy?
Uciekanie od kłopotów nie spowoduje, że one po prostu znikną, tylko będą już na nas czekać w innym miejscu (parafrazując Pratchetta).
Takie zachowanie, to przejaw niedojrzałości lub braku rozsądnej dozy stanowczości, asertywności i pewności siebie.

Może mamy różne definicje słowa "kłótnia".

Dla mnie "kłótnia" ma wydźwięk bardzo pejoratywny, kojarzy mi się z krzykiem lub z co najmniej mocno podniesionym tonem,przesadną gestykulacją, agresją, miotaniem się, a w skrajnym przypadku tłuczeniem talerzy czy siarczystym policzkiem.

My nie jesteśmy jakąś mega-zgodną parą. Przykładowo, ja miewam problem z konsekwentnym działaniem, słomianym zapałem, a on czasem daje się ponieść swoim humorkom i zrzędzi jak stara baba.

Z tym, że umiemy rozmawiać. Rozmawiamy wprost, konkretnie, bez zawoalowania pewnych kwestii, bez nieodpowiedzenia, bez motania...tzn. ja tak robię i z moich obserwacji wynika, że on także (a w każdym razie mam taką nadzieję).

Na rozładowanie złych emocji są setki sposobów, a ten rodem z włoskiego małżeństwa (stereotypowo - bardzo porywczego) czyli furia&choroba świętego Wita niekoniecznie (dla mnie) jest najlepszym wyjściem.

No, tak jak pisałam wcześniej - dużo zależy od osobistej definicji słowa "kłótnia".
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 11:12   #57
yaminishi
Zadomowienie
 
Avatar yaminishi
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: To tu...to tam...
Wiadomości: 1 224
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Nie ma związków idealnych, nie da się nawet zbliżyć do wzorca z prostej przyczyny: ludzie się różni= taki wzorzec nie istnieje.
Jedni introwertycy, drudzy ekstrawertycy, melancholicy, cholerycy... można wymieniać bez końca. Dodać do tego osobiste upodobania, skłonności, światopogląd i tak - nie znajdzie się na świecie dwóch takich samych ludzi.
Idąc tym tokiem myślenia każdy związek musi być inny, bo każdy człowiek jest inny.
Nie ma więc co wartościować. Oczywiście istnieją pewne ogólne zasady (np. szacunek, zaufanie, empatia), których należy przestrzegać aby te relacje miały zdrowy charakter ale z drugiej strony odczucia i emocje są tak subiektywną materią, że nawet to nie zawsze się sprawdza.
Ot taki sobie wyolbrzymiony przykład, dla jednej kobiety okazaniem braku szacunku będzie nie przepuszczenie jej w drzwiach, dla drugiej nazwanie jej "grubaskiem" a dla trzeciej będzie to dopiero np. szturchnięcie czy policzek wymierzony przez męża.

Ważne jest głownie to żeby czuć się kochanym, szczęśliwym i spełnionym w danym związku.
Zresztą ogólnie temat "miłość" to temat rzeka. Czasem ważne jest wszystko a czasem nic. Kiedy np. ukochana osoba umiera na naszych oczach ważne jest tylko i wyłącznie to - żeby była...i to jak najdłużej...

Każda z nas pewnie zgodzi się, że bardzo ciężko jest zbudować związek, który w każdym momencie naszego życia daje nam satysfakcję. Ciężko o taką naturalną, prawdziwą miłość. Któraś z wizażanek podała przykład miłości Boga (Bóg odpada już na wstępie, bo nawet nie wiadomo czy istniej) miłość rodzicielska (matki do dziecka)?! To też się nie sprawdza, ileż jest dzieci porzuconych czy też wychowywanych bez "miłości".
Ogólnie płynie z tego smutny wniosek, że ludzie nie potrafią ot tak sobie prawdziwie kochać, pewnie przez to, że jest to naprawdę trudna sztuka. Sztuka, której uczymy się każdego dnia, przez całe życie.
yaminishi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 11:23   #58
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
No i to jest różnica bo można: nie kłócić się, ale rozmawiać, wykładać kawa na ławę co nas boli, słuchać i szukać kompromisów.

A można sobie ćwierkać, świerkać poważnymi rozmowami nie psuć "atmosferki" a w środku się zbiera i zbiera i zbiera... No i prowadzi do rozwiązania jak opisałaś wyżej.


---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Cytat:
Napisane przez yaminishi Pokaż wiadomość
Ogólnie płynie z tego smutny wniosek, że ludzie nie potrafią ot tak sobie prawdziwie kochać, pewnie przez to, że jest to naprawdę trudna sztuka. Sztuka, której uczymy się każdego dnia, przez całe życie.
Mądrze prawisz.

Od siebie dodam:

Być pilnym uczniem, nie zrażać się niepowodzeniami.
Zbierać doświadczenie i robić z niego użytek.
Myśleć realistycznie i pragmatycznie.
Nauczyć się słuchać.
Być asertywnym, stanowczym ale i empatycznym.
Najpierw pomyśl, później mów.
Nauczyć wyrażania się wprost, nie motać i nie owijać w bawełnę.
Nie szukać drugiego, trzeciego dna (pływające po jeziorze, kwaczące stworzenie, to na pewno kaczka, a nie zakonspirowany bocian).

To część zasad, którymi staram się kierować nie tylko w związku, ale ogólnie w relacjach międzyludzkich.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 12:55   #59
masmeli
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 178
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Cytat:
Napisane przez LaylaDamment Pokaż wiadomość
Właściwie to nie widziałam lepiej dobranej i kochającej się pary niż ja i mój TŻ.

To samo stwierdzam odnośnie mojego związku
__________________

masmeli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 17:47   #60
ahinsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 278
Dot.: Para, którą według Was, łączy prawdziwa miłość, to: ...?

Cytat:
Napisane przez wiewioora83 Pokaż wiadomość
Współczujesz, a może zazdrościsz?

Truly, madly, deeply

Cytat:
Napisane przez wiewioora83 Pokaż wiadomość
Strasznie uogólniasz, wiesz? (...)
Jeżeli każdy miałby z góry zakładać, że jego związek i tak się rozpadnie, to po co się w ogóle ze sobą wiązać?
Nie żeby znowu tak strasznie , ale oczywiście, że nie "uszczególniam". Bo cuś mnie się tak widzi, że jak sobie adekwatnie zaokrąglę / uogólnię, to się mniej pomylę, niż jakbym miała wziąć sobie jednostkowy przykładzik i na nim oto "jechać"

Żarty żartami. Przecież ja nie wciskam nikomu, że wszystkie związki się rozpadają, że się wiązać nie warto, że miłość jest bez sensu, bo przemija - jak się ktoś zakochuje, to się wiąże i naturalne jest, że nie chce "się x 2" spisać na straty. Rozpadnie się albo i nie.
Mi się po prostu okrutnie nie podoba niektórych człowieków wyidealizowane / "klapkooczne" podejście. Bo to bardzo szkodliwy czort jest.

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Bzdury pleciesz. Jakby twój facet raz, drugi zajrzał do kieliszka i przechlał obrączkę to raczej byś z radości nie skakała.
No no, bo jak się zwiążemy z abstynentem, a po X latach się okaże, że łon nie pije, bo onegdaj alkoholikiem był to co innego. Żarcik, żarcik
__________________
ahinsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:23.