Moda, która Cię "rozwala" - część 4 - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-12, 13:40   #4141
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez Fela Von Helvete Pokaż wiadomość
Ale widzisz, może te dziewczyny też sobie nie życzą i właśnie o to mi chodzi... Kurcze nie wiem, może mam jakiś najazd empatii dzisiaj, ale na takim Wizażu samym czytałam wypowiedzi dziewczyn, które prowadzą blogi, że robią to żeby popracować nad swoją samooceną, pewnością siebie i samym stylem. I myślę, że one bardziej potrzebują/oczekują krytyki w stylu np. "ta torebka niekoniecznie pasuje, lepsza byłaby inna" czy coś takiego niż sugerowanie, że zestaw "budzi jednoznaczne skojarzenia" (i tu można polemizować co do obrażania czy nie obrażania).

Wielokrotnie czytałam na tym wątku, że ciuchy, które noszę, świadczą o moim braku klasy, czy są nieodpowiednie do mojego wieku czy czegokolwiek, założę się, że ktoś mnie na bank kiedyś wziął na ulicy za gimnazjalistkę próbującą się dorośle ubierać, bo wyglądam na o wiele młodszą niż faktycznie jestem Żyję z tym faktem, serio, po prostu mi to zwisa, bo ubieram się tak jak lubię Ale jakbym miała bloga i ktoś by tu wyrokował na mój temat, że moje ciuchy "budzą jednoznaczne skojarzenia" to byłoby mi normalnie po ludzku przykro.
Z jedną rzeczą się zgadzam - trzeba mieć ten gram empatii, szczególnie że blogi prowadzą teraz nawet bardzo młode dziewczyny, które nie są do końca przygotowane na falę (czasami chamskiej) krytyki. Także moim zdaniem wkleić linka można, można zwrócić na coś uwagę, ale nie w stylu: "Co za wieśniara" czy "Wygląda jak spod latarnii". No chyba że chodzi o nastolatkę, która na bloga wrzuca "zestawy" w stylu goły cyc, goła pupa i dzióbek, wtedy moja empatia znika

Z drugiej strony - te dziewczyny MUSZĄ sobie uświadomić jaka jest siła internetu. Bo wrzucając swoją sylwetkę na ogólnodostępnego bloga narażają się na tonę jadu, krytyki, zboczeńców, anonimów i Wizaż przy tym to jest pikuś. To nie jest absolutnie miejsce do leczenia kompleksów (od tego są zaufani bliscy i terapia) czy do podnoszenia samooceny. Jak ktoś nie ma twardego tyłka to niech nie zakłada bloga, dla mnie to oczywiste.
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 13:44   #4142
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie nie jest to badziew, te ubrania sa o półke wyżej niż standardy z HM.
Ze zwykłej ciekawości chciałabym zapytać - co te ubrania odróżnia od zwykłych ubrań z sieciówek poza tym, że zaprojektował je ktoś, kto się ceni?

Pisałaś wcześniej, że niektóre uszyte są z poliestru. Co jest ekskluzywnego w poliestrze?
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 13:47   #4143
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Nuova jasne, że w internecie jest takie bagienko, ale to nie znaczy, że w takim wydaje się kulturalnym miejscu jak Wizaż trzeba do niego dorzucać swoją cegiełkę A co do podnoszenia samooceny - każdy sobie wybiera to, co mu najbardziej pomaga i nie wydaje mi się, żeby prowadzenie bloga było tylko dla osób z twardym tyłkiem
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 13:51   #4144
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez lalalabamba Pokaż wiadomość
Ze zwykłej ciekawości chciałabym zapytać - co te ubrania odróżnia od zwykłych ubrań z sieciówek poza tym, że zaprojektował je ktoś, kto się ceni?
Są lepiej wykonane od przeciętnego HMu. Płaszczyk, który budzi tyle emocji ma ładnie wylamowane szwy.

Cytat:
Napisane przez lalalabamba Pokaż wiadomość
Pisałaś wcześniej, że niektóre uszyte są z poliestru. Co jest ekskluzywnego w poliestrze?
Nie, pisałam, ze Prada ma w swojej wiosenek kolekcji płaszczyk bez podszewki, z poliestru.
Dzisiejsze poliestry to nie te same surowce co w latach 70tych za czasów dzwonów z bistoru.
dzisiejsze poliestry są o wiele szlachetniejsze w dotyku, bardziej trwałe, niektóre sa droższe od jedwabiu. Poliester daje też o wiele większe możliwości niż niektóre naturalne tkaniny, można go plisowac, ciąc laserem, wycinac azurowe wzory, całe mnsótwo możliwości.
70% kolekcji Prady, Chanel, Lagerfelda, Miu Miu, Moschino składa się z poliestrów.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 14:00   #4145
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Z góry napiszę, że nie jestem stroną w sprawie, bo generalnie nie należę do osób patrzących na ciuchy pod kątem "od projektanta czy nie".

Jeżeli chodzi od różnicę między Marni dla H&M, a regularnym asortymentem H&M to wydaje mi się, że sporo może o tym powiedzieć informacja na oficjalnej stronie tejże sieciówki:

Cytat:
W jaki sposób H&M utrzymuje tak niskie ceny?

Kupujemy ubrania w dużych ilościach prosto od dostawcy, omijając pośredników i sprzedajemy je we własnych sklepach. W H&M mamy znaczne doświadczenie w branży tekstylnej i doskonale wiemy, jakie towary kupować w jakich krajach. Dodatkowo, dużo zainwestowaliśmy w stworzenie szybkiego i taniego systemu dystrybucji. Na każdym etapie swojej działalności H&M kieruje się również świadomością kosztów, dzięki czemu możemy zaoferować klientom towary w najlepszych możliwych cenach.
źródło: https://www.hm.com/pl/customer-service/faq/about-hm-com

Może źle zrozumiałam, ale z tego chyba wynika, że H&M jest tylko dystrybutorem, nie licząc właśnie kolekcji typu wyżej wymieniona.
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 14:41   #4146
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez pannamonroe Pokaż wiadomość
a jakiez to masz jednoznaczne skojarzenia widzac zwyczajny stroj z zakolanowkami (moim zdaniem calkiem fajny?). ja rozumiem, ze komus moga sie zakolanowki nie podobac, ale takie komentarze to jest straszna wiocha. powiedz, ze sa nieladne, niefajne, ze psuja twoim zdaniem stroj. ale jednoznaczne skojarzania? ja bylam zniesmaczona czytajac twoj komentarz. zero wyczucia.
yy, no psują strój właśnie, bo nie wyglądają elegancko, a chyba do tego zmierzała ta dziewczyna połączone z tymi szpilkami i krótką kiecką nie wygląda to schludnie i gryzie mi się z górą stroju. zmiana butów albo inny krój kiecki i nie miałabym takiego wrażenia jakie miałam..
strach wyrazić tu swoją opinie
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 14:42   #4147
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Fajny artykuł na temat Kasi Tusk jest w dzisiejszym przekroju.
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 14:46   #4148
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez PaulinaMigotka Pokaż wiadomość
Fajny artykuł na temat Kasi Tusk jest w dzisiejszym przekroju.
A konkretnie? Ja np. nie mam dostępu do polskiej prasy .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 14:51   #4149
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
A konkretnie? Ja np. nie mam dostępu do polskiej prasy .
Autorka delikatne mówiąc szydzi sobie z Kasi i z ludzi czytających jej bloga. Mogę zamieścić jakis cytacik. W Internecie też można czytać przekrój, ale trzeba wykupić pakiet.
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 14:59   #4150
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Ej, zauważyłam, że Kamila dała możliwość komentowania postów! Pewnie mam opóźniony zapłon...
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:03   #4151
kosovitz
Chimay
 
Avatar kosovitz
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11 566
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez PaulinaMigotka Pokaż wiadomość
Autorka delikatne mówiąc szydzi sobie z Kasi i z ludzi czytających jej bloga. Mogę zamieścić jakis cytacik. W Internecie też można czytać przekrój, ale trzeba wykupić pakiet.
o ten chodzi?
"Kim do diabła jest Kasia Tusk? Tego się nie dowiemy, ale wiemy z całą pewnością, że „Kasia Tusk" nie jest człowiekiem.
Kasia Tusk" jest idealną żoną ze Stepford. „Kasia Tusk" jest wieczną optymistką, nigdy nie ma zespołu napięcia przedmiesiączkowego ani chandry, nie trafia jej szlag, gdy ucieknie jej SKM lub gdy okazuje się, że za 50 zł nie można zatankować nawet dziesięciu litrów benzyny. Z pasją oddaje się gotowaniu i pieleniu. Wszystkie te czynności okrasza promiennym uśmiechem oraz niezliczoną liczbą wykrzykników."
zapowiada się fajnie, ale nie na tyle, żebym wykupiła pakiet
__________________
"Life is like a box of chocolates. You start with a tasty full pack and then slowly all the good stuff goes until you're left with the crap that no-one else wants."

Zagłosuj na Paczkomat
kosovitz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 15:04   #4152
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Tytuł artykułu: "Kasia Tusk" kupuje, więc zyje.

Kasia Tusk jest idealną żoną ze Stepford, jest weiczną optymistką, nigdy nie ma zespołu napięcia przedmiesiączkowego ani chandry, nie trafia jej szlag, gdy ucieknie jej SKM lub gdy okazuje się, że za 50 zł nie można zatankować nawet 10 litrów beznyny. Z pasją oddaje się gotowaniu i pieleniu. Wszystkie te czynności okrasza promiennym uśmiechem oraz niezliczoną liczbą wykrzykników (...)
Dlaczego dziewczyna, która twierdzi, że ciuch kosztujący po przecenie przeszło 200 zł jest niedrogi, stała się wzorem do naśladowania dla setek, jesli nie tysiecy młodych kobiet w całym kraju?
Dodaję skany, bo najlepiej przeczytać całość.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 001.jpg (187,5 KB, 361 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg y.jpg (252,6 KB, 338 załadowań)
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:06   #4153
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez kosovitz Pokaż wiadomość
o ten chodzi?
"Kim do diabła jest Kasia Tusk? Tego się nie dowiemy, ale wiemy z całą pewnością, że „Kasia Tusk" nie jest człowiekiem.
Kasia Tusk" jest idealną żoną ze Stepford. „Kasia Tusk" jest wieczną optymistką, nigdy nie ma zespołu napięcia przedmiesiączkowego ani chandry, nie trafia jej szlag, gdy ucieknie jej SKM lub gdy okazuje się, że za 50 zł nie można zatankować nawet dziesięciu litrów benzyny. Z pasją oddaje się gotowaniu i pieleniu. Wszystkie te czynności okrasza promiennym uśmiechem oraz niezliczoną liczbą wykrzykników."
zapowiada się fajnie, ale nie na tyle, żebym wykupiła pakiet
Tak ten. Ja też nie kupuję pakietu, tylko gazetę, a właściwie nie ja, tylko mój tata, który uwiebia przekrojową krzyżówkę.
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:06   #4154
pannamonroe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 113
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez evvelinek Pokaż wiadomość
yy, no psują strój właśnie, bo nie wyglądają elegancko, a chyba do tego zmierzała ta dziewczyna połączone z tymi szpilkami i krótką kiecką nie wygląda to schludnie i gryzie mi się z górą stroju. zmiana butów albo inny krój kiecki i nie miałabym takiego wrażenia jakie miałam..
strach wyrazić tu swoją opinie
taka wypowiedz jest dla mnie naprawde ok- brzmi zupelnie inaczej niz poprzednia.

natomiast co do zakolanowek i elegancji, to wydaje mi sie, ze takie polaczenie ma wlasnie sprawic, ze elegancki zestaw stanie sie bardziej codzienny, natomiast zakolanowki nie beda wygladac wulgarnie.
pannamonroe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:11   #4155
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez PaulinaMigotka Pokaż wiadomość
Tytuł artykułu: "Kasia Tusk" kupuje, więc zyje.

Kasia Tusk jest idealną żoną ze Stepford, jest weiczną optymistką, nigdy nie ma zespołu napięcia przedmiesiączkowego ani chandry, nie trafia jej szlag, gdy ucieknie jej SKM lub gdy okazuje się, że za 50 zł nie można zatankować nawet 10 litrów beznyny. Z pasją oddaje się gotowaniu i pieleniu. Wszystkie te czynności okrasza promiennym uśmiechem oraz niezliczoną liczbą wykrzykników (...)
Dlaczego dziewczyna, która twierdzi, że ciuch kosztujący po przecenie przeszło 200 zł jest niedrogi, stała się wzorem do naśladowania dla setek, jesli nie tysiecy młodych kobiet w całym kraju?
Dodaję skany, bo najlepiej przeczytać całość.
Dziękuję .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:15   #4156
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez PaulinaMigotka Pokaż wiadomość
Tytuł artykułu: "Kasia Tusk" kupuje, więc zyje.

Kasia Tusk jest idealną żoną ze Stepford, jest weiczną optymistką, nigdy nie ma zespołu napięcia przedmiesiączkowego ani chandry, nie trafia jej szlag, gdy ucieknie jej SKM lub gdy okazuje się, że za 50 zł nie można zatankować nawet 10 litrów beznyny. Z pasją oddaje się gotowaniu i pieleniu. Wszystkie te czynności okrasza promiennym uśmiechem oraz niezliczoną liczbą wykrzykników (...)
Dlaczego dziewczyna, która twierdzi, że ciuch kosztujący po przecenie przeszło 200 zł jest niedrogi, stała się wzorem do naśladowania dla setek, jesli nie tysiecy młodych kobiet w całym kraju?
Dodaję skany, bo najlepiej przeczytać całość.
Dziękuję za skany,świetny artykuł.
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:16   #4157
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Dziękuję .

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Dziękuję za skany,świetny artykuł.
Nie ma za co, miłego czytania.
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:16   #4158
kosovitz
Chimay
 
Avatar kosovitz
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11 566
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez PaulinaMigotka Pokaż wiadomość
Tytuł artykułu: "Kasia Tusk" kupuje, więc zyje.

Kasia Tusk jest idealną żoną ze Stepford, jest weiczną optymistką, nigdy nie ma zespołu napięcia przedmiesiączkowego ani chandry, nie trafia jej szlag, gdy ucieknie jej SKM lub gdy okazuje się, że za 50 zł nie można zatankować nawet 10 litrów beznyny. Z pasją oddaje się gotowaniu i pieleniu. Wszystkie te czynności okrasza promiennym uśmiechem oraz niezliczoną liczbą wykrzykników (...)
Dlaczego dziewczyna, która twierdzi, że ciuch kosztujący po przecenie przeszło 200 zł jest niedrogi, stała się wzorem do naśladowania dla setek, jesli nie tysiecy młodych kobiet w całym kraju?
Dodaję skany, bo najlepiej przeczytać całość.
dobry artykuł, ale Baumanem to ja już
__________________
"Life is like a box of chocolates. You start with a tasty full pack and then slowly all the good stuff goes until you're left with the crap that no-one else wants."

Zagłosuj na Paczkomat
kosovitz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:19   #4159
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez PaulinaMigotka Pokaż wiadomość
Tytuł artykułu: "Kasia Tusk" kupuje, więc zyje.

Kasia Tusk jest idealną żoną ze Stepford, jest weiczną optymistką, nigdy nie ma zespołu napięcia przedmiesiączkowego ani chandry, nie trafia jej szlag, gdy ucieknie jej SKM lub gdy okazuje się, że za 50 zł nie można zatankować nawet 10 litrów beznyny. Z pasją oddaje się gotowaniu i pieleniu. Wszystkie te czynności okrasza promiennym uśmiechem oraz niezliczoną liczbą wykrzykników (...)
Dlaczego dziewczyna, która twierdzi, że ciuch kosztujący po przecenie przeszło 200 zł jest niedrogi, stała się wzorem do naśladowania dla setek, jesli nie tysiecy młodych kobiet w całym kraju?
Dodaję skany, bo najlepiej przeczytać całość.
no to pięknie się zaczyna nie przeczytałam jeszcze całości, ale po tym wstępie muszę przyznać, że trochę racji w tym jest. Może celowo przyjęła taki styl bloga, pomyślała że nie przystoi jej narzekać na cokolwiek czy mieć zły humor brakuje jej naturalności, bo któż tak żyje jak ona przedstawia na blogu? Ale może o to właśnie chodzi, by nie pokazywać siebie w 100%.
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 15:19   #4160
pieprz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 100
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

edit
__________________

Edytowane przez pieprz
Czas edycji: 2012-08-04 o 18:24
pieprz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:21   #4161
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez evvelinek Pokaż wiadomość
no to pięknie się zaczyna nie przeczytałam jeszcze całości, ale po tym wstępie muszę przyznać, że trochę racji w tym jest. Może celowo przyjęła taki styl bloga, pomyślała że nie przystoi jej narzekać na cokolwiek czy mieć zły humor brakuje jej naturalności, bo któż tak żyje jak ona przedstawia na blogu? Ale może o to właśnie chodzi, by nie pokazywać siebie w 100%.
Pewnie to przemyślana taktyka ukazująca cudowną wręcz dziewiczą Kasię, która jest miła, pomocna i grzeczna. Jak dla mnie to jej blog jest jakiś fałszywy, zwłaszcza jej stylizacje. Mam poczucie fałszu, czegoś dziwnego czego nie potrafię okreslić słowami
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:28   #4162
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Artykuł fajny, mile się go czyta i ma wiele racji. Dla mnie blog Kasi to taka lekka utopia, współczesna bajka, która pewnie dla niektórych stanowi odskocznię od codziennych problemów. Mi ten blog wieje sztucznością, bo przecież, jak zauważono w artykule, Kasia jest tak samo zwyczajna jak księżna Kate. Fakt faktem, ma ładne zdjęcia na blogu i ciekawe przepisy, ale jej styl jest wg mnie nudny, a wręcz nie widzę w nim nic, co nie byłoby modne w danym sezonie. Ciekawa jestem, jak się czuje jej współprowadząca koleżanka, bo przecież ona stanowi tło tego bloga a gwiazdą jest Kasia. Także przykry jest fakt, że tego typu przedstawiany styl życia może prowadzić do frustracji wśród niektórych osób. No bo nie oszukujmy się, mało kogo stać na kupowanie co chwila ciuchów, które do tanich nie należą. W końcu trzeba coś jeść, płacić rachunki, a jak się ma dzieci, to o nie też zadbać (a jak są małe, wiadomo rosną, więc ciuszki im kupować też trzeba, a jak chorują, to leki też za coś trzeba nabyć). Chyba, że jest się singielką hedonistką, to ok. Może jakby zarobki w Polsce były odpowiednio dostosowane do cen, to byłoby nieco łatwiej, ale wiadomo, że tak nie jest.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:28   #4163
foxy123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 650
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Swietny artykul, 100% prawdy. To taki magiczny swiat, w pieknych kolorach bieli i ogolnej czystosci, a malo sie ma do realnego zycia. Dzieki za skan!

__________________
15.10.2010-
foxy123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:28   #4164
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez pieprz Pokaż wiadomość
"Fascynujące jak niektórym dziewczynom musi się nudzić i muszą zielenieć z zazdrości oglądając polskie blogi, żeby zakładać na wizaz.pl posty w których "jadą" po blogerkach wyśmiewając kompletnie wszystko od kupowanych ciuchów po zdjęcia, wygląd czy ilość posiadanych pieniędzy. Żal"

Jakież Wy niedobre!
kto nas tak komplementuje pieknie?
zazdrość ludzka rzecz -każdy czasem pozazdrości jakiegoś ciucha, super włosów, figury i czego tylko można. niemniej, nie wiem jak dla innych, ale dla mnie nigdy to nie było i nie będzie podstawą do krytycznego nastawienia do jakiejś blogerki Krytykować można z rożnych powodów, ale żeby z zazdrości, mi się nie mieści to w głowie
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:28   #4165
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez PaulinaMigotka Pokaż wiadomość
Pewnie to przemyślana taktyka ukazująca cudowną wręcz dziewiczą Kasię, która jest miła, pomocna i grzeczna. Jak dla mnie to jej blog jest jakiś fałszywy, zwłaszcza jej stylizacje. Mam poczucie fałszu, czegoś dziwnego czego nie potrafię okreslić słowami
Jak dla mnie właśnie nie jest miła, pomocna i grzeczna. Jej posty o tym co muszę kupić po prostu mnie drażnią. Nie wiem może to ja jestem przewrażliwiona, ale jak dla mnie wypowiada się takim przemądrzałym tonem, a jak czegoś z tego nie mam w szafie to się jakaś gorsza czuję, bo jak mogę nie mieć np. takiej jedwabnej bluzki. Ale zaznaczam może ja jestem przewrażliwiona, bo u nikogo mnie to nie drażni tak jak u niej.
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:31   #4166
rickybobby
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 658
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Nie bedę komentować tego artykułu bo mi się nie chce i nie mam żadnej wiedzy na temat życia Kasi,ale rozśmieszyło mnie jedno i na samym początku umieszczone,że jest dość ładna.Ona jest ładniejsza od 90% kobiet,którę widuję w życiu,telewizji i internecie.Może panie redaktorki mieszczą się w tych 10%,ale jakoś wątpię.
rickybobby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:35   #4167
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość
Jak dla mnie właśnie nie jest miła, pomocna i grzeczna. Jej posty o tym co muszę kupić po prostu mnie drażnią. Nie wiem może to ja jestem przewrażliwiona, ale jak dla mnie wypowiada się takim przemądrzałym tonem, a jak czegoś z tego nie mam w szafie to się jakaś gorsza czuję, bo jak mogę nie mieć np. takiej jedwabnej bluzki. Ale zaznaczam może ja jestem przewrażliwiona, bo u nikogo mnie to nie drażni tak jak u niej.
No widzisz na Ciebie cała ta magia wspaniałej Kasi nie działa I dobrze, bo na mnie też.
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:35   #4168
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez pieprz Pokaż wiadomość
"Fascynujące jak niektórym dziewczynom musi się nudzić i muszą zielenieć z zazdrości oglądając polskie blogi, żeby zakładać na wizaz.pl posty w których "jadą" po blogerkach wyśmiewając kompletnie wszystko od kupowanych ciuchów po zdjęcia, wygląd czy ilość posiadanych pieniędzy. Żal"

Jakież Wy niedobre!

Ooo, fajne! Skąd to cytat?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:36   #4169
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez rickybobby Pokaż wiadomość
Nie bedę komentować tego artykułu bo mi się nie chce i nie mam żadnej wiedzy na temat życia Kasi,ale rozśmieszyło mnie jedno i na samym początku umieszczone,że jest dość ładna.Ona jest ładniejsza od 90% kobiet,którę widuję w życiu,telewizji i internecie.Może panie redaktorki mieszczą się w tych 10%,ale jakoś wątpię.
każdy ma inny gust, Tobie się podoba, a innym nie. Kasia T. jest ładna, ale znów nie jest ideałem, chociażby ze wzg na swój wzrost, więc nie można przesadzać z komplementami w druga stronę

Przeczytałam artykuł i najbardziej się zgadzam z samą końcówką. To prawda, że niektórym taki pęd do bycia tak idealnym, nawet podświadomy, może wyrządzić większą lub mniejszą krzywdę, niestety. Nie wszyscy mają tak silny charakter jak my tutaj() by wyczuć w tym blogu pewnego rodzaju "podstęp" i na pewno znajdą się tacy dla których Kasia T. jest wzorem. I wszystko jest ok, dopóki śpimy na kasie..

Edytowane przez evvelinek
Czas edycji: 2012-03-12 o 15:59
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:37   #4170
asioollka
Zakorzenienie
 
Avatar asioollka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 426
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

moim zdaniem trochę przesadzony jest ten artykuł. osobiście wolę oglądać blogi, które są ładne, estetyczne, bez "narzekania na PMS" i tak dalej. ciężko też stwierdzić, że połowa polskich młodych kobiet to idiotki, które zrobią sobie znaczny debet na karcie kredytowej, byle tylko kupić to, co "Kasia Tusk". wydaje mi się, że w świecie ogólnej brzydoty, w którym rzadko spotyka się pogodnych, pozytywnie nastawionych do świata ludzi, blog, który może rzeczywiście nie jest w pełni autentyczny, ma prawo bytu. wydaje mi się, że podobny problem można poruszyć w odniesieniu do komedii romantycznych, magazynów typu InStyle etc. dlaczego od razu zakładać, że to niweczy 200-letnie starania feministek o równouprawnienie? uważam się za feministkę, usilnie dążę do tego, żeby być postrzegana przez pryzmat tego, co sobą reprezentuję, a nie przez moją płeć, a mimo to na bloga Kasi Tusk wchodzę i podoba mi się. Sorry, ale Karaś za nazywanie siebie "politolożką" traci u mnie całkowicie na jakimkolwiek szacunku.
__________________

Be an advocate of joy, find your little heart's desire and follow it.
[/LEFT]

asioollka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.