Kupowanie dziewczynie ubrań - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-09, 19:59   #31
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 128
Dot.: Kupowanie dziewczynie ubrań

Cytat:
Napisane przez eevone Pokaż wiadomość
To okropne.
Ja bym tak nie mogla, zeby facet kupowal mi ubrania, kosmetyki itd.
Jak w ogole kobieta moze tak robic???

Skoro moglaby zwyczajnie wziac jego karte kredytowa i sama zrobic zakupy, bez drepczacego za nia, znudzonego faceta
Ja tez używam jego karty... On nienawidzi kupować kosmetyków. Za to ubrania wyszukuje sam, czasem nawet przynosi bez mojej wiedzy i każe nosić. <3

Nigdy nie interesowało mnie, co mam na sobie, więc taki układ mi sie nawet podoba.

Jak dla mnie to chłopak może koleżance willę kupić i dopóki nie ukradnie albo nie pożyczy na to pieniędzy od ciebie to nie jest twój interes.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 20:00   #32
elka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 77
Dot.: Kupowanie dziewczynie ubrań

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Dlaczego utrzymankę, czy każda żona, która nie pracuje, to utrzymanka??

A poza tym, nawet jak utrzymanka, to co w tym złego, jeśli oboje są zadowoleni z tego układu?
Owszem, według mnie żona, która nie pracuje, to utrzymanka (oczywiście nie mówię o niepracowaniu w przerwie na ciążę i pierwsze miesiące po porodzie).

A ona nie jest żoną, tylko dziewczyną od 3 miesięcy.
elka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 20:01   #33
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Kupowanie dziewczynie ubrań

Cytat:
Napisane przez elka9 Pokaż wiadomość
Owszem, według mnie żona, która nie pracuje, to utrzymanka (oczywiście nie mówię o niepracowaniu w przerwie na ciążę i pierwsze miesiące po porodzie).

A ona nie jest żoną, tylko dziewczyną od 3 miesięcy.
Dobra nie mam pytań
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 20:01   #34
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kupowanie dziewczynie ubrań

Powtórzę, nawet jeśli wg ciebie jest utrzymanką, to co ty masz za problem, skoro oni oboje są zadowoleni.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 20:05   #35
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 128
Dot.: Kupowanie dziewczynie ubrań

Cytat:
Napisane przez elka9 Pokaż wiadomość
Ale czysto hipotetycznie: jeśli Twój chłopak daje Ci co miesiąc prezenty warte od kilkuset do tysiąca i więcej złotych, a Ty niczego mu nie dajesz, to dobrze byś się z tym czuła? Nie mieszkacie nawet razem, znacie się kilka miesięcy. Byłabym nawet w stanie to zrozumieć w dłuższym zwiazku czy po ślubie, ale tak?
Jeśli go stać, a ja mam ledwie na życie? Czemu nie? Jeśli nie rezygnuje przy tym z niczego dla siebie (ubrania, jedzenie, opieka medyczna) to co w tym złego?

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez elka9 Pokaż wiadomość
A ona nie jest żoną, tylko dziewczyną od 3 miesięcy.
Ja kupuję rzeczy nie tylko sobie, ale czasem nawet znajomym. Nie mam z nimi żadnych matrymonialnych planów, nie oczekuje rewanżu - ot, coś, co danej osobie się przyda/spodoba, w dobrej cenie, tylko brać. Jasne, nie mówimy o tysiącach złotych, ale jeśli mnie stać to chyba nic złego?
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 20:08   #36
elka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 77
Dot.: Kupowanie dziewczynie ubrań

Dobra, kończę się udzielać bo widzę, że nikt nie rozumie.

Powtórzę: TAK, uzależnianie się od faceta jest czymś złym.
Gdzieś niżej był wątek o pani "sponsorującej" życie panu - tam wszystkie solidarnie pisałyście, że on ją wykorzystuje. A tu w drugą stronę, to jest niby ok.
elka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 20:09   #37
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Kupowanie dziewczynie ubrań

Cytat:
Napisane przez elka9 Pokaż wiadomość
Dobra, kończę się udzielać bo widzę, że nikt nie rozumie.

Powtórzę: TAK, uzależnianie się od faceta jest czymś złym.
Gdzieś niżej był wątek o pani "sponsorującej" życie panu - tam wszystkie solidarnie pisałyście, że on ją wykorzystuje. A tu w drugą stronę, to jest niby ok.
Według Ciebie. Daj koleżance żyć według JEJ zasad i nie truj jej dupy.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-09, 20:11   #38
Charlotte York
Zadomowienie
 
Avatar Charlotte York
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 261
Dot.: Kupowanie dziewczynie ubrań

No słuchaj, jeżeli facet ma ochotę kupować swojej kobiecie ubrania, to co komu do tego? Ja nie widzę w tym problemu. Chyba ta laska nie zmusza swojego mężczyzny do zakupów dla niej, bo ona nie ma co nosić?
Charlotte York jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 20:11   #39
201605051021
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 115
Dot.: Kupowanie dziewczynie ubrań

Cytat:
Napisane przez elka9 Pokaż wiadomość
Dobra, kończę się udzielać bo widzę, że nikt nie rozumie.
Nikt Cie nie rozumie, bo Twoj poglad jest zywcem z doopy wciagniety, jedak masz do niego prawo.

Buziaczki, papatki.
201605051021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 20:13   #40
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: Kupowanie dziewczynie ubrań

Cytat:
Napisane przez elka9 Pokaż wiadomość
Dobra, kończę się udzielać bo widzę, że nikt nie rozumie.

Powtórzę: TAK, uzależnianie się od faceta jest czymś złym.
Gdzieś niżej był wątek o pani "sponsorującej" życie panu - tam wszystkie solidarnie pisałyście, że on ją wykorzystuje. A tu w drugą stronę, to jest niby ok.
Naprawdę, naucz się czytać ze zrozumieniem bo tam sytuacja jest zupełnie inna.

Uzależnianie się od faceta byłoby dla mnie nie do pomyślenia, ale nie miałabym nic przeciwko jakby mi kupował ciuchy czy prezenty. Zresztą, nawet jak facet utrzymuje kobietę to też nie moja broszka. Dorośli są, stać go, pasuje to obojgu, gites majonez
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 20:31   #41
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 128
Dot.: Kupowanie dziewczynie ubrań

Cytat:
Napisane przez elka9 Pokaż wiadomość
Powtórzę: TAK, uzależnianie się od faceta jest czymś złym.
.
Ale ona nie potrzebuje tej sukienki czy butów. Ma na własne jedzenie i rachunki. Więc przyjmuje prezenty, a nie się uzależnia. Widzisz różnicę?
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-09, 20:56   #42
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Kupowanie dziewczynie ubrań

niech jej kupi nawet cztery różowe słonie z kokardą na ogonie, ogór Ci do tego. Widzę, że nie możesz przeżyć tego tematu

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

aż mi się przypomniało takie coś :
"Słodycze i kwiaty, kochanie (...) i ewentualnie tomik poezji, album lub mała flaszeczka perfum to jedyne rzeczy, jakie dama może przyjąć od znajomego pana. Nigdy, w żadnym wypadku, nie należy przyjmować kosztownych podarunków, nawet od narzeczonego. Szczególnie zaś biżuterii, przedmiotów osobistego użytku, nawet rękawiczek i chusteczek do nosa. Gdybyś zaczęła przyjmować jakieś prezenty, panowie domyśliliby się od razu, że nie jesteś prawdziwą damą i byliby w stosunku do ciebie zbyt śmiali" z "Przeminęło z wiatrem"
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 21:17   #43
yosanne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 315
Dot.: Kupowanie dziewczynie ubrań

Cytat:
Napisane przez elka9 Pokaż wiadomość
Co myślicie o dziewczynie, która jest studentką, nie ma własnych dochodów, ma chłopaka (od kilku miesięcy) i ten chłopak kupuje jej ubrania, sukienki, buty, bo ona mu mówi, że rodzice nie chcą jej na to dać pieniędzy?
Jak się ostatnio dowiedziałam o czymś takim od znajomej, to byłam w lekkim szoku. On nie ma nic przeciwko temu i traktuje ją jak księżniczkę, ale to i tak jest jakieś takie nie fair. Mi byłoby zwyczajnie głupio przyjmować takie prezenty od chłopaka, nawet nie narzeczonego.

Nie miałybyście oporów przed czymś takim?
Myślę, że jej zazdrościsz traktowania, jak księżniczkę. Jego kasa, jego sprawa.

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Cytat:
Napisane przez elka9 Pokaż wiadomość
To nie zazdrość, tylko uważam to za jakiś rodzaj sponsoringu. Czułabym się jak jakaś galerianka.
Pytałam tylko czy nie widzicie w tym nic złego, ale widzę że większość z Was nie widzi i niestety chciałyby tak uzależniać się od faceta
To, że komuś zwisa i powiewa, jakie układy mają inni w związkach, nie oznacza, że sam by chciał w ten sposób żyć. Ja pracuję od 17 roku życia i od tego czasu nikogo, ani rodziców, ani partnerów nie musiałam prosić o kupowanie ciuchów i kosmetyków, tym bardziej, że to nie są rzeczy niezbędne do życia i jak nie miałam kasy, to po prostu ich nie kupowałam (albo szłam do lumpa).
yosanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 21:36   #44
isiaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar isiaczekk
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdzieś tam........
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kupowanie dziewczynie ubrań

Kurcze przez 5 miesięcy(kiedy to ZUS wstrzymał i wypłatę za L4 i opóźnił wypłatę macierzyńskiego) byłam "galerianką" i "utrzymanką" swojego faceta. A ja nie pomyślałam nawet żeby mu te pieniądze zwrócić. Ale może wedłu rozumowania autorki to było ok, bo mieszklaismy razem i byłam z nim w ciąży
__________________
isiaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 00:07   #45
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Kupowanie dziewczynie ubrań

Dla mnie Autorka jest po prostu zazdrosna i szuka argumentów, by poczuć się lepiej, a koleżankę lekko zgnoić

A jeśli prezenty, miłe rzeczy w związku są dla ciebie sponsoringiem na miarę galerianek, to niestety, ale żyjesz w świecie, gdzie pełno takich gnid No i rozumiem Autorko, że jakby twój chłopak chciał np. regularnie zapraszać na kolację/kawę/kino/kupi ci coś, to wypomnisz mu, że chce cię uzależnić od siebie i traktuje jak jakąś galeriankę?
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 00:58   #46
zdradzo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 444
Dot.: Kupowanie dziewczynie ubrań

Przyjmowanie ciuchów to uzależnianie się od faceta?



Jesteś okropną koleżanką, a właściwie "koleżanką". Zazdrość Ci ściska tyłek-sytuacja koleżanki tak Ci drzazgą w oku, że aż postanowiłaś wątek na forum założyć. Większość kobiet lubi być rozpieczana, co niekoniecznie musi się równać z uzależnieniem/sponsoringiem/brakiem ambicji. Jesteś koszmarnie zawistna. Zajmij się swoim życiem, zamiast wtrącać się do cudzego.



Mam nadzieję, że los uchroni mnie od takich "koleżanek".

Edytowane przez zdradzo
Czas edycji: 2016-01-10 o 01:00
zdradzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 10:41   #47
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Kupowanie dziewczynie ubrań

Sa zwiazki i przelotne znajomosci,sa uklady i ukladziki,jednak wazne by obie strony czuly sie dobrze w tych relacjach.
Nie wazne kto placi,kto funduje ,czy to facet kobiecie czy kobieta facetowi,wazne by z zwiazku bylo uczciwe podejscie do partnera.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-10 11:41:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.