Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-29, 15:28   #2761
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Mrs.doubtfire, wskazałam na źródła, z których korzystano w Biolanderze tworząc opisy nowego produktu. Pomijając inne sprawy, zapiski Różańskiego zostały opublikowane dawno temu, więc Twoja teoria jest trochę nielogiczna.
Jak to nielogiczna, przeciez wlasnie napisalam, ze pan Rozanski tworzy od dawna i stworzyl wiele i ze to niemozliwe zeby on "zapozyczal' cos od sklepow, ktore jeszcze powstaly niedawno w stosunku do tego od kiedy on zaczal tworzyc swoje strony. Wiec gdzie tutaj jest brak logiki? Przeciez ja poparlam Twoja logike...
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 15:31   #2762
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Mrs.doubtfire, dzięki za informacje.teraz tylko czekać na przesyłkę i zaczynam przygodę ze swiatem biochemii( jak to swiat sie zmienia- kiedys 16 latka nawet by nie myslala zeby przez internet jakieś mikstury zamawiać)
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 15:34   #2763
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez włoczykijka Pokaż wiadomość
Mrs.doubtfire, dzięki za informacje.teraz tylko czekać na przesyłkę i zaczynam przygodę ze swiatem biochemii( jak to swiat sie zmienia- kiedys 16 latka nawet by nie myslala zeby przez internet jakieś mikstury zamawiać)
Masz rację Włóczykijko, mając 16 lat chyba nic specjalnego nie używałam na twarz.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 15:38   #2764
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Zdazyłam, przed wysylka

Zamieniłam Argan na olej Rosalia

Jesli olej Rosalia, to rosa canina...wtedy w kapsułkach Rosalia bedzie napewno to samo
Nie moge sie juz doczekac

Kapsułki Weleda, to tez dzika róza, nazwana w składzie moschata ... Wildrose, to dzika róza.
Niezłe zamieszanie z tą róża... z tego co widze, to nigdy nie wiadomo.
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 15:40   #2765
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

ale się zamieszałam, tak czy inaczej zwracam honor mrs.doubtfire ,chyba nie zrozumiałam o co chodzi- ale ten upał dzisiaj
__________________


Edytowane przez zorza83
Czas edycji: 2008-07-30 o 19:47
zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 15:45   #2766
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Jak to nielogiczna, przeciez wlasnie napisalam, ze pan Rozanski tworzy od dawna i stworzyl wiele i ze to niemozliwe zeby on "zapozyczal' cos od sklepow, ktore jeszcze powstaly niedawno w stosunku do tego od kiedy on zaczal tworzyc swoje strony. Wiec gdzie tutaj jest brak logiki? Przeciez ja poparlam Twoja logike...
Nie zrozumiałyśmy się; Ty Adore, a ja Ciebie i stąd nieporozumienie.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 15:48   #2767
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Psycho, czyli zrezygnowałaś z arganu? A pamiętasz, czy biolanderowy argan pachnie hm.... goooownem , jak to pisały jakiś czas temu posiadaczki arganów z innych źródeł?

Adore, na olejach Oleofarmu jest po prostu zwykła data ważności, nie ma informacji o czasie ważności po otwarciu.

Co do "zapożyczeń", to wydaje mi się (tak na gorąco , bez grzebania w tym), że w przypadku produktów kosmetycznych bardzo często wiele osób korzysta z tego samego źródła, nierzadko z ogólnie dostępnych badań albo z materiałów producenta. Dr Różański też sam nie bada wszystkich substancji, o których pisze na swojej stronie...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-29, 15:51   #2768
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
To jest ta informacja o dawnym mazidłowym oleju (przy okazji Limaria jasno wyjaśnia nazewnictwo)

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1496
O, dziękuję za ten cytat, faktycznie sporo rozjaśnia, szczególnie to:
Cytat:
Jednak za najcenniejszy, z uwagi na unikalną kombinację witaminy A w postaci kwasu trans-retinowego, witaminy E i kwasów tłuszczowych, uważa się olej z róży piżmowej pochodzącej z upraw na terenie Chile.
Ciekawe, czemu akurat z Chile. Może bym się tam przeniosła i zamieszkała w małym domku otoczonym różami

Pamiętam początki Mazideł i współpracę z niewymienioną z nazwiska przez Limarię osobą (zazdroszczę L. taktu oraz opanowania i podziwiam, że konkuruje tylko i wyłącznie poprzez fachowość i uczciwość).

przy okazji zacytuję jeszcze jeden fragment wypowiedzi Limarii - czyżby to właśnie takie zabiegi, jakim poddawane są oleje ZSK?
Cytat:
Kolejny błąd dotyczy rafinacji, jest to bowiem olej częściowo rafinowany, czyli dekoloryzowany i deodoryzowany. Ta obróbka nie ma znaczącego wpływu na jakość oleju, bowiem najważniejszym parametrem decydującym o dobrej jakości oleju jest proces jego wytłaczania. Najcenniejsze są oleje otrzymywane w wyniku mechanicznego wytłaczania na zimno, podczas, którego temperatura procesu utrzymywana jest na niskim poziomie, co daje gwarancję, ze cenne składniki aktywne oleju nie uległy degradacji.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 15:51   #2769
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Psycho, czyli zrezygnowałaś z arganu? A pamiętasz, czy biolanderowy argan pachnie hm.... goooownem , jak to pisały jakiś czas temu posiadaczki arganów z innych źródeł?

Adore, na olejach Oleofarmu jest po prostu zwykła data ważności, nie ma informacji o czasie ważności po otwarciu.
Niezamienna, biolanderowy Argan pachnie slicznie, z tego co pamiętam delikatnie orzechowo.. napewno nie smierdzi Sama byłam zdziwona, bo liczyłam na smierdziucha

Ide szukac tą buteleczke... cos na dnie powinno jeszcze byc...
I mam. Pachnie "rześko", delikatna mieszanka nut jakby owocowych z drobiną orzecha. Ladny
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 15:55   #2770
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość

Adore, na olejach Oleofarmu jest po prostu zwykła data ważności, nie ma informacji o czasie ważności po otwarciu.
Dzięki. Najwyżej przeleję do flaszki z ciemnego szkła - mam takową 0,5 l, z resztkami orzecha włoskiego, za całe 22 zł. Z pewnością rafinowany (etykieta jest po niemiecku, nic nie rozumiem poza "kalifornischen), ale do sałatek przepyszny.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 16:06   #2771
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Ciekawe, czemu akurat z Chile. Może bym się tam przeniosła i zamieszkała w małym domku otoczonym różami
To proste - andyjski klimat, wyjątkowo retinogenny

Psycho, dzięki. Mój olej arganowy też pachnie ładnie i orzechowo, ale ja mam ten z prażonych nasion.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-29, 16:20   #2772
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
To proste - andyjski klimat, wyjątkowo retinogenny

Psycho, dzięki. Mój olej arganowy też pachnie ładnie i orzechowo, ale ja mam ten z prażonych nasion.
W tym przewazają nuty owocowe, lekko skiśnięte.. stąd "rześki".
Czy argile provence z prażonych, tego nie wiem... Nawet sie nad tym nie zastanawialam...
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 20:21   #2773
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Otworzyłam swoją próbkę oleju tamanu. Ależ to pachnie - zdecydowanie olejowo, ale z wyraźną nutą zielska. Nie mogę się wciąż zdecydować, czy to przyjemny zapach, czy nie bardzo W każdym razie olej jest ciężki, wygląda na tłusty, ale wchłania się bez problemu.

A przy okazji - szukałam dziś jakichś starych informacji i wróciłam do początku tego topicu (we wrześniu stukną mu dwa lata ). Tak sobie pomyślałam, że wizażowe Olejomaniaczki przeszły niesamowitą drogę przez ten czas - od takiego etapu świadomości, w którym odkryciem była w ogóle możliwość nakładania olejów na twarz, a za rewelację miesiąca robiła oliwka Hipp, do pogaduszek o oleju malinowym, tamanu, arganie i żurawince oraz do dostępności takich cudów, jak macerat z pachnotki czy kocanki. No no! Ciekawe, co jeszcze przed nami
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 10:00   #2774
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dołączam do wątku, bom też olejomaniaczka i kolekcję mam piękną Zawitałam z naturalnego forum, bo tamtejsza załoga chyba grupowo udała się na urlop
Przedwczoraj przyleciały do mnie z biolandera hydrolat z oczaru oraz macerat z czarciego pazura Naturado - maziam się nimi więc dopiero dwa dni, ale jestem bardzo kontenta, pięknie łagodzą i goją! Wczesniej używałam hydrolatów z mazidel, ale one nie działały w ten sposób, czasem sie zastanawiam, czy przypadkiem dodany do nich konserwant lekko mnie nie podrażnia, teraz to sprawdzę. No i czekam z niecierpliwością na hydrolaty eko w mazidłach Umerdałam sobie też mazidlany olejek 2% BHA, muszę go trochę poużywać, żeby zdać relację. Nie mam porównania z olejkiem lemon z BU, ale planuję zamówienie - zaczekam jednak na wprowadzenie oleju tamanu
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 11:05   #2775
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Lieselotte, witamy serdecznie Mam nadzieję, że zostaniesz a nami nawet jak naturalki wrócą z urlopów

Ja od wczoraj pryskam się truskawką z BU i na razie mi się podoba. W te upały miło odświeża, ale intensywny zapach może odstręczać co wrażliwsze nosy. Przy okazji postanowiłam zmienić sposób aplikacji hydrolatów - dotychczas wylewałam je na wacik (hektolitrami ), teraz zaczynam używać atomizera. Może dzięki temu będę zużywała mniejsze ilości
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 11:29   #2776
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

dziękuję za miłe zaproszenie pani Moderator pewnie, że zostanę, podczytuję Was jakiś czas, przeczytałam już cały wątek
hydrolat w aerozolu to świetny pomysł na lato i odświeżenie - sama skonstruowałam sobie taką kobaltową buteleczkę z atomizerem (elementy psikające od buteleczek po perfumach) - daje piękną, lekką mgiełkę aczkolwiek po myciu muszę się przetrzeć wacikiem
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 11:34   #2777
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Lieselotte, witamy serdecznie Mam nadzieję, że zostaniesz a nami nawet jak naturalki wrócą z urlopów

Ja od wczoraj pryskam się truskawką z BU i na razie mi się podoba. W te upały miło odświeża, ale intensywny zapach może odstręczać co wrażliwsze nosy. Przy okazji postanowiłam zmienić sposób aplikacji hydrolatów - dotychczas wylewałam je na wacik (hektolitrami ), teraz zaczynam używać atomizera. Może dzięki temu będę zużywała mniejsze ilości
............
zmartwię Cię...odkąd używam atomizerów hydrolaty wychodzą mi w niebotycznych ilościach...bo aplikacja jest taka przyjemna,ze ma się ochotę psikać i psikać...zwłaszcza w takie upały jak teraz
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 12:06   #2778
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Hm, mam olej z provitalu - nie jest przy nim napisane, że jest rafinowany (a przy niektórych tak, więc zakładam, że gdyby był, to by napisali). Też jest słomkowy.
Nie napisałam, że dr Różański ściągnął, zresztą Mentha nie podała linku do jego tekstu, więc go nie widziałam. On kompiluje informacje, równie dobrze mógł skorzystać. Przesadą jest stwierdzenie "dopiero co" - Mazidła działają ponad dwa lat i mają niezłą renomę, jakiej inne sklepy mogą pozazdrościć.

Zasadzam się na oleofarmowe oleje, w tym różę, orzechy włoskie i kukurydzę - czy jest na nich infomacja dotycząca trwałości po otwarciu? Pół roku? Używałabym ich także (a nawet przede wszystkim) w kuchni, więc chyba zużyję szybko.
A co myślicie o oleju makowym? Ponoć ma działanie nawilżające - na pewno dawany jest do mydeł i stosowany do masażu.
ja uzywam tych olejow wlasnie w kuchni . nie jestem wprawdzie w stanie ci powiedziec w przeciagu jakiego czasu je zuzywam, bootwieram zazwyczaj kilka na raz (tak mniej wiecej). ale jak do tej pory nigdy nic mi sie nie zepsulo
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 12:15   #2779
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Dzięki. Najwyżej przeleję do flaszki z ciemnego szkła - mam takową 0,5 l, z resztkami orzecha włoskiego, za całe 22 zł. Z pewnością rafinowany (etykieta jest po niemiecku, nic nie rozumiem poza "kalifornischen), ale do sałatek przepyszny.
przepisz z etykietki, to ci przetlumaczymy
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-30, 12:18   #2780
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Otworzyłam swoją próbkę oleju tamanu. Ależ to pachnie - zdecydowanie olejowo, ale z wyraźną nutą zielska. Nie mogę się wciąż zdecydować, czy to przyjemny zapach, czy nie bardzo W każdym razie olej jest ciężki, wygląda na tłusty, ale wchłania się bez problemu.

A przy okazji - szukałam dziś jakichś starych informacji i wróciłam do początku tego topicu (we wrześniu stukną mu dwa lata ). Tak sobie pomyślałam, że wizażowe Olejomaniaczki przeszły niesamowitą drogę przez ten czas - od takiego etapu świadomości, w którym odkryciem była w ogóle możliwość nakładania olejów na twarz, a za rewelację miesiąca robiła oliwka Hipp, do pogaduszek o oleju malinowym, tamanu, arganie i żurawince oraz do dostępności takich cudów, jak macerat z pachnotki czy kocanki. No no! Ciekawe, co jeszcze przed nami
zabalsamowanie
ja na atomizer zdecydowalam sie, kupujac hydrolat. i wydaje mi sie, ze to korzystniejsze rozwianie pod wzgledem ekonomicznym jak i higienicznym, nizbym miala lac bezposrednio na wacik. przy tej ostatniej metodzie plyny "zuzywaja sie" jakby samoistnie parowaly
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 12:23   #2781
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

O, ja się już balsamowałam i mumifikowałam Smarowalam sobie odwłok olejem wymieszanym z olejkami eterycznymi (grejfrut, cynamon, geranium) - a potem owijałam to folią i pod kołdrę. Raz poparzyłam sobie skórę zbyt dużym stężeniem cynamonu Cel był oczywiście ujędrniająco-antycelulitowy.

A poza tym, to witam po wakacjach. Ale naprodukowałyście postów!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 12:24   #2782
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
zabalsamowanie
ostatnia wola olejomaniaczki
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 13:21   #2783
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
O, ja się już balsamowałam i mumifikowałam Smarowalam sobie odwłok olejem wymieszanym z olejkami eterycznymi (grejfrut, cynamon, geranium) - a potem owijałam to folią i pod kołdrę. Raz poparzyłam sobie skórę zbyt dużym stężeniem cynamonu Cel był oczywiście ujędrniająco-antycelulitowy.

A poza tym, to witam po wakacjach. Ale naprodukowałyście postów!
pieknie sie klaniamy, na gitarze gramy tez mam tendencje, do takich zabiegow, co to okazuja sie oplakane w skutkach. mialy pomagac a szkodza
wiesz schätzchen, nie wiem dlaczego ale przekonana bylam, ze jestes z ursynowa
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 14:36   #2784
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Na razie wydaje mi się, że pryskanie wychodzi mi bardziej oszczędnie niż wacikowanie

Schaetzchen, jak fajnie, że wróciłaś Produkowałyśmy posty z myślą o Tobie, żebyś się nie nudziła po urlopie
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 22:03   #2785
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
wiesz schätzchen, nie wiem dlaczego ale przekonana bylam, ze jestes z ursynowa
Rzeczywiście, jestem z Ursynowa - poznałaś po akcencie?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Schaetzchen, jak fajnie, że wróciłaś Produkowałyśmy posty z myślą o Tobie, żebyś się nie nudziła po urlopie
Widzę, że nie próżnowałyście Fajnie Was znów poczytać!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-31, 08:53   #2786
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Witajcie Dziewczyny

Udało mi się po raz drugi przeczytać cały wątek i tym raem nie obyło się bez solidnych notatek

A teraz zabieram się za obmyślanie czegoś co mogłabym zabrać ze sobą na wyjazd, czyli jakieś 10ml. Wczoraj wieczorem zmajstrowałam takie coś:

50% olej jojoba
25% olej sojowy
25% macerat z arniki
1 kropelka olejku z drzewa herbacianego
2 kropelki olejku cytrynowego

zrobiłam całkiem na próbę maleństwo niecałe 5 ml, gdyż chcę popróbować różnych formulacji. Chciałabym żeby wyszło mi coś co solidnie nawilży skórę po dziennym pobycie na słonku, a skórę mam mieszaną w stronę tłustej. Chciałabym zamiast oleju sojowego dodać np. olej z dzikiej róży ale to dopiero jak przyjdzie mi paczka z mazideł

I teraz moje pytanie, czy takie 10ml mieszanki wytrzyma chociaż tydzień bez lodówki a w chłodnej łazience? Niestety na wczasach nie będę miała dostępu do oddzielnej lodówki.

Ale żeby nie było tak tylko z pytaniami i to i trochę wrażeń zrobiłam ostatnio zamówienie na ZSK i jestem bardzo zadowolona bo przyszło juz po 3 dniach a poza tym otrzymałam 4 próbki po 15ml: olej jojoba clear water, olej sojowy, hydrolat miętowy i melisowy.

I tak ten olej jojoba jest kompletnie bez zapachu i koloru (całkiem przezroczysty) bardzo lejący, po nocy z nim nie zauważyłam nic ciekawego na twarzy ogólnie nie spodobał mi się dodałam go do olejku myjącego, hydrolatów w próbkach jeszcze nie testowałam bo zabiorę je na wyjazd teki poręczne te maleństwa

ale zamówiłam również hydrolat rózany - trochę bałam się przez to opakowanie kolorowe ale napisali na stronie żę to czysyt hydrolat bez konserwantów i że po otwarciu trzeba trzymać w lodówce, więc po prostu przelałam do butli z mazideł, ale co do zapachu.. ojej jest potwornie mocny, słodki, miodowy, wręcz cięzki - w końcu z róży damasceńskiej - zdecydownie wolę ten z mazideł jednak jesli chodzi o użytkowanie to bardzo przyjemnie delikatnie odświeżą zmiekcza i nie pzoostawia żanej warstwy czy filmu - czuć że buźka nawilżona

rozpisało mi się trochę
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-31, 09:12   #2787
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Witaj, Ellu
Twoja mieszanka spokojnie wytrzyma przez tydzień, a nawet dłużej bez lodówki Oleje się nie psują, tylko utleniają, ale jojoba, która jest bazą Twojej miksturki, to jeden z najtrwalszych olejów (a właściwie wosk).
Udanego wyjazdu z olejami
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-31, 13:02   #2788
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Witaj, Ellu
Twoja mieszanka spokojnie wytrzyma przez tydzień, a nawet dłużej bez lodówki Oleje się nie psują, tylko utleniają, ale jojoba, która jest bazą Twojej miksturki, to jeden z najtrwalszych olejów (a właściwie wosk).
Udanego wyjazdu z olejami
Dziękuję Ci Niezamienna
jakże Twoja odpowiedź mnie ucieszyła z tej radości chyba zaraz pójdę ukręcić mus do ciałka ( też zresztą wg Twojego przepisu) - on już niestety ze mna nie pojedzie bo musi siedzieć w lodówce, ale to nic - do wyjazdu jeszcze trochę czasu więc będę miała się czym maziać po odwłoku
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-31, 13:33   #2789
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Wiesz, Ellu, ten mus też nie tak koniecznie MUSI być w lodówce. Jeśli nie wyjeżdżasz na długo i masz chłodne miejsce gdzieś w tym "wyjechanym" miejscu, to możesz zaryzykować. Mus nie ma fazy wodnej, składa się tylko z maseł i olejów, więc nie powinien się zepsuć, zwłaszcza jeśli dodasz olejków eterycznych, które go trochę zakonserwują. Jedyne, co sie prawdopodobnie zmieni, to jego konsystencja - nie będzie pewnie musowo-masełkowa, a zdecydowanie rzadsza. Kiedy włożysz mazidło do lodówki, zastygnie z powrotem. Ja tak mam z balsamem do ust własnej produkcji (też masłowo-olejowym z dodatkiem miodu) - noszę go w torebce i trochę się rozpuszcza w dzień, a w nocy tężeje.
A propos balsamów - zauważyłam, że ZySK ma rozwijającą się stronkę z przepisami. Najbardziej zaciekawił mnie właśnie taki bardzo prosty balsam do ust:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?trzeba-...nie-zjesc-),75
Pomysł z czekoladą bardzo smakowity
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-31, 13:38   #2790
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Właśnie ukręciłam dzieciom [ja będę podkradać]

BUDYŃ PO-KĄPIELOWY [inspirowałam się tym przepisem]:
użyłam olejów - z pestek moreli/ryżowy/macerat z nagietka/kokosowy frakcjonowany
i hydrolatu migdałowego
witaminy E kapnęły mi się 2 krople, a gumy dałam 1%
ponadto dodałam 3 kropelki olejku eterycznego lawendowego i 2 cytrynowego
wyszło prześliczne mazidełko o konsystencji wspomnianego budyniu a kolorku mógłby pozazdrościć niejeden kanarek

wieczorem teścik, ale już po wsmarowaniu w siebie pozostałości ze zlewki widzę, że ok

Niezmienna...
, żurawinkę dostałam i nawet otworzyłam - w butelce wygląda na gęsty i treściwy,żółto-zielony kolorek, zapaszek czegoś zielonego, nie potrafię na razie się zdecydować czy ładny czy wprost przeciwnie; na twarz się nie odważyłam [piszą o 10%] ale wsmarowałam kroplę w dłoń i pięknie się wchłonął bez śladu; śliweczka jeszcze nie otwarta - sama sie sobie dziwię

Ooo, faktycznie receptariusz obszerniejszy
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.