Aparaty ortodontyczne cz. III - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-05, 14:27   #4801
201701160959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 854
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
a cuześ chłopie robił? czy to migrenka była? a może kacyk???
tete jaki kacyk nie ma takiej mozliwosci
lecze sie juz od dluzszego czasu na oczy i czasami mnie tak wkurzaja... gorzej niz te krzywe zębichy
Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Moja orto też radziła założyć dwa, ale powiedziała, że nie muszę obu od razu, dlatego założyłam dół trzy miechy później od góry i płaciłam w ratach.
mnie tez tak powiedziała, niezle naciaga ludzi
a tak serio to chciałem na jeden łuk ale teraz nie wyobrazam sobie aby nie załozyc na obudwa, w mojej sytuacji komicznie by to chyba wygladało po leczeniu z jednym Warto dozbierac kasy, opuscic pare razy H&M i wstąpic do ciucholandu
Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
macie dwie fotki, ale mówiłam, że nie będą wyraźne
na dole jeszcze tylko spiłuje mi trochę te bardziej spiczastą trójkę, u góry będziemy kombinować z prawą dwójką, bo jeszcze nie stoi jak powinna, no i te jedynki coś nie teges...
aleee zębiska
201701160959 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 14:29   #4802
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
sliczne masz te zabki a kiedy sciagasz aparat na gorze?
Dzięki
W ciągu dwóch miesięcy powinno się udać ustawić już resztę jak należy, orto mówi jednak, że woli, żebym pochodziła nawet miesiąc lub dwa dłużej z tym aparatem, nawet jak już nie będzie nic do roboty, żeby nie zdejmować go, gdy zęby będą jeszcze rozchwiane, bo u góry nie podklei mi retainera, tylko da ruchomy. Tak że w sumie zdejmowanie góry szykuje się na grudzień w porywach do stycznia
aaa no i nie będę już płacić za wizyty, bo to pierdoły będą-tylko za retainer na finiszu

Kamil.o ooo to współczuję z tymi oczami a co jest nie tak?
co do jednego aparatu-ja też szłam z zamiarem założenia jednego, ale dr przetłumaczyła mi, że jest to leczenie połowy wady(zwłaszcza, że miałam też wadę zgryzu), zresztą jak tylko góra mi się podprostowała, to stwierdziłam, że dół makabrycznie krzywy i zdecydowałam się na drugi aparat
jak tylko można, lepiej zakładać dwa
a zęby...no w porównaniu z tym, co miałam, to niebo a ziemia
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 15:24   #4803
roka12345
Raczkowanie
 
Avatar roka12345
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 233
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Dzięki za odpowiedzi ;*
no to nic... będę musiała pogadać z orto, może pozwoli na raty albo jeszcze torche odczekać aż mama będzie miała kase... nosze już 7 miesięcy i właśnie powiedziała orto że jesteśmy już po pierwszym przejściu i że czas dopasować dół... ale kurcze... no nie wiem jak to będzie -.- może będę mogła tylko górę bez dołu i nic mi sie nie stanie...
__________________
Co się patrzysz...
roka12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 15:31   #4804
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez roka12345 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi ;*
no to nic... będę musiała pogadać z orto, może pozwoli na raty albo jeszcze torche odczekać aż mama będzie miała kase... nosze już 7 miesięcy i właśnie powiedziała orto że jesteśmy już po pierwszym przejściu i że czas dopasować dół... ale kurcze... no nie wiem jak to będzie -.- może będę mogła tylko górę bez dołu i nic mi sie nie stanie...
oj przepraszam, jakoś umknęło mi to, że nosisz już jeden aparat od 7 miesięcy...kurcze no to nie dziwię się, że Cię babka ciśnie w sumie, to już chyba pora na drugi
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 15:56   #4805
Oleńka =)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Mam taki dylemat. Lecze ząbki aparatem stałym.Mam górny łuk tylko-tak zdecydowalam prawie 2 lata temu, bo nie bylo mnie stać na drugi aparat, a ząbki na dole nie wydawaly sie krzywe. Za 1.5 miesiąca ściągam aparat i zastanawiam się nad drugim,myślicie,ze to ma sens teraz?Po prostu jestem w innej sytuacji finansowej...
__________________
Aparat kryształowy górny łuk od 02.12.2006 r
Oleńka =) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 16:04   #4806
lolitaj
Raczkowanie
 
Avatar lolitaj
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z kątowni
Wiadomości: 168
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Hej hej hej!
Dawno tu nie zaglądłam...
U mnie duzo sie zmienilo bylam u orto i ta powiedziala ze za 3 tygodnie zdejmuje mi aparat i zalozy retainer (czy coś takiego).. jest w szoku bo myslałam ze przynajmnej z 1,5 roku ponosze to zelastwo a tu prosze bardzo szybko Orto jeszcze powiedziala zebym zrobila pantomogram (czy wszytkie zęby są dobrze ustawione) hmn.. mam mięszane uczucia co do zdjecia aparatu ale orto wie lepiej. zamieszczam zj. z przed i teraz...a co ty o tym myślicie?! czy juz czy nie juz?


PS: czy ktos moze mi powiedziec co to ten retainer dokładnie?!

aaaa i wydaje mi sie zam mam troche prochnicy ale orto mowi ze nie .. ale jednak pojde na przeglad
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02701.JPG (13,4 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00404.JPG (12,2 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01145.JPG (17,5 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01147.JPG (15,0 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01146.JPG (12,8 KB, 49 załadowań)
__________________

Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.

19.08.09 prawko
01.10.09 studentka
lolitaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 16:24   #4807
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez Oleńka =) Pokaż wiadomość
Mam taki dylemat. Lecze ząbki aparatem stałym.Mam górny łuk tylko-tak zdecydowalam prawie 2 lata temu, bo nie bylo mnie stać na drugi aparat, a ząbki na dole nie wydawaly sie krzywe. Za 1.5 miesiąca ściągam aparat i zastanawiam się nad drugim,myślicie,ze to ma sens teraz?Po prostu jestem w innej sytuacji finansowej...
a masz wadę zgryzu? najlepiej skonsultuj się ze swoim ortodontą, bo gdybyś jednak bardzo chciała założyć drugi aparat, to może nie ma sensu zdejmować tego, tylko zostawić na wypadek, gdyby trzeba było jeszcze coś poprawić, żeby do dołu pasowało

Cytat:
Napisane przez lolitaj Pokaż wiadomość
Hej hej hej!
Dawno tu nie zaglądłam...
U mnie duzo sie zmienilo bylam u orto i ta powiedziala ze za 3 tygodnie zdejmuje mi aparat i zalozy retainer (czy coś takiego).. jest w szoku bo myslałam ze przynajmnej z 1,5 roku ponosze to zelastwo a tu prosze bardzo szybko Orto jeszcze powiedziala zebym zrobila pantomogram (czy wszytkie zęby są dobrze ustawione) hmn.. mam mięszane uczucia co do zdjecia aparatu ale orto wie lepiej. zamieszczam zj. z przed i teraz...a co ty o tym myślicie?! czy juz czy nie juz?


PS: czy ktos moze mi powiedziec co to ten retainer dokładnie?!

aaaa i wydaje mi sie zam mam troche prochnicy ale orto mowi ze nie .. ale jednak pojde na przeglad
jak dla mnie ząbki masz zupełnie proste
ja mam już jeden retainer, na dole-cienki drucik przyklejony do zębów od wewnętrznej strony do trójki do trójki, a na górę dostanę retainer ruchomy(na pewno widziałaś ruchome aparaty)
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-05, 16:45   #4808
roka12345
Raczkowanie
 
Avatar roka12345
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 233
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

no ciśnie niestety ;d ale co wcześniej nic nie mówiła o dole tylko dopiero teraz ech ... ciekawe ile bede nosić ten złom.. jak mi dojdzie dół to napewnoo sie przedłuży ten czas... spoko;]
__________________
Co się patrzysz...
roka12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 17:35   #4809
Majka1304
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 20
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Hey! Ja też za dwa dni będę mieć aparat na górę <metalowy>
Boję się strasznie jedynie tego bólu, który niektórzy opisują, jak to jest, możecie powiedzieć mi więcej na ten temat?
Majka1304
Majka1304 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 17:40   #4810
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez roka12345 Pokaż wiadomość
siemka ;* dawno nie pisalam ale co .. nie bede zanudzać....

mam problem, bo nosze aparat 7 miesięcy i orto mi powiedizla ze czas na dol, ktory mam w sumie prosty ale wiadomo musi dopasowac do gory czy cos takiego... tylko ze ja nie mam pieniedzy ! wiec musze odmuwic i chcialam sie upewnic czy jak zrobie tylko gore to nic mi sie z dolem nie stanie czy cos innego...
bo tak golem to dol mam prosty

i kiedys czytalam ze jak jeden apart to w celach kosmetycznych a jak dwa to zeby wyleczyc... weic no.. ale wole sie upewnic -.-


Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
jednym lukiem mozna wyprostowac zeby, dwoma naprawic wady zgryzu, moja sis miala jeden, bo dol byl prosciutki juz dwa lata jest po zdjeciu i nic jej nie wrocilo zeby stoja jak staly, takze nie ma co straszyc, bo jak kogos stac na jeden to lepiej niech zrobi jeden niz wcale, nie kazdy spi na kasie, ma mozliwosc zapozyczenia sie czy nawet placenia w ratach ;]
jesli orto zgadza sie na leczenie jednym to czemu nie, przeciez sie zna i widzi konkretny przypadek
... ale tutaj orto najwyraźniej się nie zgadza. Leczenie ortodontyczne to jest _leczenie_. Kosmetyka to licówki, wybielanie itd. Fakt, że jest drogie, ale przy średnich kosztach leczani rzędu 6000 zł oszczędność na długim łuku niewielka a chyba nie chcecie za kilka lat przechodzic tego samego? Może ktoś się nadaje do leczenia jednym łukiem, ale 99% z nas wymaga dwóch.

Cytat:
Napisane przez Kate_Austen Pokaż wiadomość
mam tak samo ;(. chciałabym 2 ale nie mam tyle kasy(rodzice), sama dokładam troche. Byłam u jednej orto, chciała załozyc 2- 1400 za łuk. Jak sie zapytałam czy nie da rady na jedne narazie, to powiedziała ze nie bede mogła gryzc potem... . Powiedziała, ze jak leczyc, to obie szczeki, albo nie ruszac w ogole...
W srdoe ide do innej, mozepozwoli załozyc na gore, przynajmniej tymczasowo, przeciez chyba mozna po 5-10 miesiącach załozyc dół prawda ? Albo narazie w ogole tymczasowo a jedna szczeke. Musze zalozyc na gore przynajmniej, mam stloczenie na gorze, takie porządne i zęby mi sie "psuja", robią sie jakies przebarwienia i kamien osiada, bo strasznie ciezko czycic ;(.
Moze sie zgodzi narazie, zreszta raczej powinna mnie "posłuchac" jak chce jedna szczeke, to podejmuje wlasne ryzyko ze nie wszystko muzi byc ok.
Zreguły zakłada się najpierw górę, potem dół. U mnie możnaby od razu położyc dwa łuki, ale jak większość z was muszę się liczyć z pieniędzmi i będę miała parę miesięcy przestoju. Orto powiedział, że nie ma sprawy, tylko w pewnym momencie nie będzie mógł iść z górą dalej bez dopasowywania dołu. Ale kilka miesięcy nie robi mu różnicy, chociaż leczenie może się przez to troche przeciągnąć.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 17:47   #4811
Majka1304
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 20
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

aha, a wiecie ile bedziecie nosic ?:P
Majka1304 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-05, 17:51   #4812
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez Majka1304 Pokaż wiadomość
aha, a wiecie ile bedziecie nosic ?:P
no mnie orto od razu powiedziała, że ok dwóch lat
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 17:58   #4813
czekoladka177
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: woj. Opolskie
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Witam,

na tym temacie jestem nowicjuszką. Mam takie oto pytania związane z aparatem ortodontycznym:
1. Czy taki aparat może zakładać tylko ortodonta czy stomatolog też może?
2. Ile kosztuje taki aparat na górne i dolne uzębienie (tak mniej więcej)?
3. Czy cena ma wpływ na to, jeżeli chcę, aby mój aparat nie był tak widoczny (chodzi mi o to, że prawie w ogóle nie widać tych "kamyczków" na pojedynczych zębach tylko jest taki metalowy drucik wzdłuż zębów).

Trochę można się w tym pogubić, ale mam nadzieje że dowiem się czegoś, bo strasznie mnie męczą te pytania, a nie mam gdzie zapytać...
czekoladka177 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 18:02   #4814
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez Majka1304 Pokaż wiadomość
aha, a wiecie ile bedziecie nosic ?:P
U mnie około 1,5 roku + retencja

Cytat:
Napisane przez czekoladka177 Pokaż wiadomość
Witam,

na tym temacie jestem nowicjuszką. Mam takie oto pytania związane z aparatem ortodontycznym:
1. Czy taki aparat może zakładać tylko ortodonta czy stomatolog też może?
2. Ile kosztuje taki aparat na górne i dolne uzębienie (tak mniej więcej)?
3. Czy cena ma wpływ na to, jeżeli chcę, aby mój aparat nie był tak widoczny (chodzi mi o to, że prawie w ogóle nie widać tych "kamyczków" na pojedynczych zębach tylko jest taki metalowy drucik wzdłuż zębów).

Trochę można się w tym pogubić, ale mam nadzieje że dowiem się czegoś, bo strasznie mnie męczą te pytania, a nie mam gdzie zapytać...
@ 1. Stomatolog też może, z tego co wiem specjalizacja orto nie jeste potrzebna.
@ 2. około 3000 zł, chociaż możesz sobie też strzelić jeden łuk za 7tys
@ 3. Tak, aparaty estetyczne kosztują drożej.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 18:23   #4815
Kate_Austen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez lolitaj Pokaż wiadomość
Hej hej hej!
Dawno tu nie zaglądłam...
U mnie duzo sie zmienilo bylam u orto i ta powiedziala ze za 3 tygodnie zdejmuje mi aparat i zalozy retainer (czy coś takiego).. jest w szoku bo myslałam ze przynajmnej z 1,5 roku ponosze to zelastwo a tu prosze bardzo szybko Orto jeszcze powiedziala zebym zrobila pantomogram (czy wszytkie zęby są dobrze ustawione) hmn.. mam mięszane uczucia co do zdjecia aparatu ale orto wie lepiej. zamieszczam zj. z przed i teraz...a co ty o tym myślicie?! czy juz czy nie juz?


PS: czy ktos moze mi powiedziec co to ten retainer dokładnie?!

aaaa i wydaje mi sie zam mam troche prochnicy ale orto mowi ze nie .. ale jednak pojde na przeglad

U kogo i gdzie zakladałas? I ile placiłas za łuk? (jak mozesz powiedziec napisz na pw najwyzej ).


No to zobaczymy jak to bedzie
Chciałabym odrazu pojsc ze zdjeciem na ta wizyte, ale czy zrobią mi bez skierowania ? Bo po co mam isc 2 razy, jak juz sie zdecyduje >
Kate_Austen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 18:43   #4816
kar0link4
Zadomowienie
 
Avatar kar0link4
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie/Pomorskie
Wiadomości: 1 958
GG do kar0link4
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cześć wszystkim. Od dłuższego czasu czytałam co niektóre posty i w końcu postanowiłam się tutaj zarejestrować. Aparat na górze mam od 19 maja, a na dole od 29 sierpnia. Miałam również rotator trzonowców na poszerzenie szczęki, ale póki co nie jest już potrzebny. Moje ząbki wyglądają już o niebo lepiej. Chociaż nie miałam wielkiej wady. Do ortodonty poszłam dlatego, że lewą dwójkę miałam wepchniętą do środka i po prostu miałam na jej punkcie kompeksy, ale teraz jest już git Noszę oczywiście kolorowe ligaturki. Aktualnie mam jasnoróżowe i muszę przyznać, że są najlepsze. Jestem strasznie zadowolona z postępów i w ogóle z całego leczenia. Jak ktoś chciałby zobaczyć moje fotki, to proszę podać e-maila, chętnie wyślę. Pozdrawiam gorąco
kar0link4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 19:25   #4817
paulinciax07
Rozeznanie
 
Avatar paulinciax07
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 746
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

hej
ja mam takie pytanie: czy długo się czeka od pierwszej wizyty na założenie aparatu??
paulinciax07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 21:30   #4818
sylwiusia89
Raczkowanie
 
Avatar sylwiusia89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 463
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

cześć dziewczyny, ja wam bardzo zazdroszczę że nosicie aparaty bo ja mam poważną wadę zgryzu i aparat jest mi niezbędny.....lecz na razie mnie na niego nie stać i mogę tylko o nim pomarzyć

Mam jednak kilka pytań dot. aparatu. Czy któraś z was nosiła aparat rozszerzający szczękę ? Czy taki aparat to jest ten właściwy czy nosi się go jako pierwszy i dopiero po ściągnięcu zakłada się ten "normalny" Taki aparat podobno zakłada się po to aby uniknąc koniecznośću wyrywania zębów gdyż tak naprawde jest miejsce na wszystkie zęby

Moja wada zgryzu polega m.in na tym ze tylne zęby urosły zbyt blisko siebie i wypchały przednie które z kolei krzywo urosły. Na pierwszy rzut oka dentyska mógłsy stwierdzić ze trzeba wyrwac ale właśnie zastanawiam się czy przez taki aparat mogłabym uniknąć tego problemu ?

Dziewczyny bardzo was prosze jeśli miałyście podobną wade zgryzu i nosiłyście taki aparat to mi odpiszcie
sylwiusia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 21:41   #4819
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez sylwiusia89 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, ja wam bardzo zazdroszczę że nosicie aparaty bo ja mam poważną wadę zgryzu i aparat jest mi niezbędny.....lecz na razie mnie na niego nie stać i mogę tylko o nim pomarzyć

Mam jednak kilka pytań dot. aparatu. Czy któraś z was nosiła aparat rozszerzający szczękę ? Czy taki aparat to jest ten właściwy czy nosi się go jako pierwszy i dopiero po ściągnięcu zakłada się ten "normalny" Taki aparat podobno zakłada się po to aby uniknąc koniecznośću wyrywania zębów gdyż tak naprawde jest miejsce na wszystkie zęby

Moja wada zgryzu polega m.in na tym ze tylne zęby urosły zbyt blisko siebie i wypchały przednie które z kolei krzywo urosły. Na pierwszy rzut oka dentyska mógłsy stwierdzić ze trzeba wyrwac ale właśnie zastanawiam się czy przez taki aparat mogłabym uniknąć tego problemu ?

Dziewczyny bardzo was prosze jeśli miałyście podobną wade zgryzu i nosiłyście taki aparat to mi odpiszcie
jeżeli stłoczenie jest bardzo duże, to wyrywania raczej nie unikniesz, ale ja osobiście wolę wyrywanie niż jakieś dodatkowe ustrojstwa w gębie
taaaak są tu osoby, które nosiły aparaty do rozszerzania szczęki...zapewne ktoś się odezwie...
ja miałam ekstrakcje i nie zamieniłabym się za rozszerzanie szczęki
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-05, 21:50   #4820
201701160959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 854
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Dzięki
Kamil.o ooo to współczuję z tymi oczami a co jest nie tak?
zapalenie spojówek, za chiny nie moge tego wyleczyc..
201701160959 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 22:23   #4821
emless
Moderator
 
Avatar emless
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez sylwiusia89 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, ja wam bardzo zazdroszczę że nosicie aparaty bo ja mam poważną wadę zgryzu i aparat jest mi niezbędny.....lecz na razie mnie na niego nie stać i mogę tylko o nim pomarzyć

Mam jednak kilka pytań dot. aparatu. Czy któraś z was nosiła aparat rozszerzający szczękę ? Czy taki aparat to jest ten właściwy czy nosi się go jako pierwszy i dopiero po ściągnięcu zakłada się ten "normalny" Taki aparat podobno zakłada się po to aby uniknąc koniecznośću wyrywania zębów gdyż tak naprawde jest miejsce na wszystkie zęby

Moja wada zgryzu polega m.in na tym ze tylne zęby urosły zbyt blisko siebie i wypchały przednie które z kolei krzywo urosły. Na pierwszy rzut oka dentyska mógłsy stwierdzić ze trzeba wyrwac ale właśnie zastanawiam się czy przez taki aparat mogłabym uniknąć tego problemu ?

Dziewczyny bardzo was prosze jeśli miałyście podobną wade zgryzu i nosiłyście taki aparat to mi odpiszcie
Ja nosiłam aparat rozszerzający szczękę, moją wadą był zgryz krzyżowy. Niestety nie miałam możliwości wyboru: ekstrakcja czy poszerzanie, rozwiązanie było jedno: haas. I tak już nie miałam co wyrywać, bo jak byłam młodsza to pozbyłam się kilku zębów, które kazał mi wyrwać pewien doktorek.

Musisz po prostu wybrać się do orto, to jest najprostsze rozwiązanie Poza tym od specjalisty dowiesz się na pewno więcej niż od nas.



papryka85

Gratuluję ściągnięcia dołu
Ech, zazdroszczę Ci, przede mną jeszcze 1,5 roku walki o ładny uśmiech, chociaż już jestem zadowolona z tego, co mam
__________________


emless jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 23:26   #4822
truskaffka21
Raczkowanie
 
Avatar truskaffka21
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 62
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez Kamil.o Pokaż wiadomość
zapalenie spojówek, za chiny nie moge tego wyleczyc..
Może Ty masz jakąś alergie??
Głównie przez zapalenie spojówek poszłam na testy alergiczne, bo myślałam, że oszaleje!!!

Alergolog przepisała mi krople do oczu i na razie jest super.

edit.
aha no i kazała mi wyrzucić kota z domu, jeśli nie chce tak wyglądać jak wyglądałam, ale telepatycznie powiedziałam Jej, że się może w głowę puknąć
a krople to POLCROM, dwie buteleczki są, 3 razy dziennie po kropelce.

Cytat:
Napisane przez paulinciax07 Pokaż wiadomość
hej
ja mam takie pytanie: czy długo się czeka od pierwszej wizyty na założenie aparatu??
moja pierwsza wizyta była 2 września, a 8 pazdziernika zakladam aparat, więc miesiąc ( u Mnie)
__________________


08.10.2008 aparat metalowy - góra

Who Wants To Live Forever When Love Must Die
truskaffka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 06:50   #4823
lolitaj
Raczkowanie
 
Avatar lolitaj
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z kątowni
Wiadomości: 168
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez Majka1304 Pokaż wiadomość
aha, a wiecie ile bedziecie nosic ?:P

ja nosze juz 9 miesiąc i za 3 tygodnie zdejmuje .. generalnie myslałam ze gdzies z dwa lata ponosze a tu prosz nawet roku nie ma to zalezy od zębów...

Orto mi mowiła, ze ma pacjentow, ktorych leczy juz 3 lata
__________________

Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.

19.08.09 prawko
01.10.09 studentka
lolitaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 07:50   #4824
milunia27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 251
GG do milunia27
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez kar0link4 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim. Od dłuższego czasu czytałam co niektóre posty i w końcu postanowiłam się tutaj zarejestrować. Aparat na górze mam od 19 maja, a na dole od 29 sierpnia. Miałam również rotator trzonowców na poszerzenie szczęki, ale póki co nie jest już potrzebny. Moje ząbki wyglądają już o niebo lepiej. Chociaż nie miałam wielkiej wady. Do ortodonty poszłam dlatego, że lewą dwójkę miałam wepchniętą do środka i po prostu miałam na jej punkcie kompeksy, ale teraz jest już git Noszę oczywiście kolorowe ligaturki. Aktualnie mam jasnoróżowe i muszę przyznać, że są najlepsze. Jestem strasznie zadowolona z postępów i w ogóle z całego leczenia. Jak ktoś chciałby zobaczyć moje fotki, to proszę podać e-maila, chętnie wyślę. Pozdrawiam gorąco
Karolcia witamy na wizażu super że do nas dołączyłaśbuziaki dla ciebie
__________________
...Tylko Ty Kochany ...bo być piękną to czuć się dobrze we własnym ciele...

Aparatka od 27 maja 2008r.
góra-metal
dół-metal od 4 marca 2009r.

Zdałam egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem!!!!!!-04.09.2009.
milunia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 15:40   #4825
amitashi
Raczkowanie
 
Avatar amitashi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Krk;)
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

HEY Wam
Cytat:
Napisane przez paulinciax07 Pokaż wiadomość
hej
ja mam takie pytanie: czy długo się czeka od pierwszej wizyty na założenie aparatu??
Otóż, ja czekałam... lekko ponad tydzień - byłoby równo tydzień ale niestety na ten termin ortodonta nie miał już miejsca. Ale to ile się czeka zależy od kilku czynników, m.in. od tego w jakim stanie są twoje zęby.

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
jeżeli stłoczenie jest bardzo duże, to wyrywania raczej nie unikniesz, ale ja osobiście wolę wyrywanie niż jakieś dodatkowe ustrojstwa w gębie
ja miałam ekstrakcje i nie zamieniłabym się za rozszerzanie szczęki
Szczerze mówiąc jestem podobnego zdania jak jest duże stłoczenie to po prostu nie ma wyjścia. Ja miałam rwane dolne 4, miło nie było tylko przez pierwsze dwa dni, a teraz sppppppppoko ząbki były skrzywione a teraz mają miejsce gdzie się naprostować, więc za jakiś czas będzie lux baaa, już powoli zaczynam dostrzegać pewne zmiany na dole
z rwaniem jest chyba "wygodniej" i szybciej aaaale z drugiej strony to zależy ile zębów należy wyrwać, 2 to jeszcze nie tragedia, ale raz widziałam wypowiedź dziewczyny, która musiała wyrwać 6 tyle wyrwać napewno bym nie dała

Cytat:
Napisane przez lolitaj Pokaż wiadomość
ja nosze juz 9 miesiąc i za 3 tygodnie zdejmuje .. generalnie myslałam ze gdzies z dwa lata ponosze a tu prosz nawet roku nie ma to zalezy od zębów...

Orto mi mowiła, ze ma pacjentow, ktorych leczy juz 3 lata
Moja kumpela nosiła 4 lata! a 9 miesięcy to strasznie mało...
__________________
aparacik (już tylko dół!) od 03.09.2008
All I need is the air I breathe & a place to rest my head
amitashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 16:22   #4826
kar0link4
Zadomowienie
 
Avatar kar0link4
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie/Pomorskie
Wiadomości: 1 958
GG do kar0link4
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Mam jednak kilka pytań dot. aparatu. Czy któraś z was nosiła aparat rozszerzający szczękę ? Czy taki aparat to jest ten właściwy czy nosi się go jako pierwszy i dopiero po ściągnięcu zakłada się ten "normalny" Taki aparat podobno zakłada się po to aby uniknąc koniecznośću wyrywania zębów gdyż tak naprawde jest miejsce na wszystkie zęby



Ja nosiłam aparat poszerzający szczękę. Miałam nosić go do około pół roku, ale orto zdjęła mi go bodajże po 2-3 miesiącach i powiedziała, że jak na razie obejdzie się bez niego. No i do tej pory nie założyła mi go z powrotem. Nosi się go jednocześnie ze zwykłym aparatem. Powiem tak, na początku strasznie źle mi z nim było, sepleniłam, lekko uciskało, ale dało się przyzwyczaić. Ja za swój płaciłam 300zł.
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
- Paulo Coelho

Czasami potrzeba odrobiny szaleństwa, by postawić kolejny krok.

Nieustanna marzycielka.!
kar0link4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 17:06   #4827
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Pparyczko sliiiczne zebiszcza!!!)

Kasiek nie daj sie na uczelni ! bedzie dobrze;P

a ja dzis dostałam pensje, pff psia kasa naprawde nie warto za taka kase isc uczyc;/ porazkowo.

nie mam sił:P

a propo dołuy moja orto po 7 miesiącach mi zalozyła dół
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 17:12   #4828
wiolaraczka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 613
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Czesc dziewczyny Juz raz zawitalam na tym watku i wtedy pisalam o tym,ze zdecyduje sie chyba na aparat....Troszke czasu minelo i dzisiaj wreszcie bylam na pierwszej wizycie u ortodonty. Szlam tam pelna obaw....Przede wszystkim balam sie,ze zaleci mi wyrwanie czworek. Na szczescie nie musze tego robic ,ale za to okazalo sie ,ze musze miec dwa apraty:na dol i na gore i to jednoczesnie bo inaczej leczenie nie przynioslo by zadnych efektow Troszke sie zalamalam bo to nie lada wydatek;/ Niestety lekarz nie powiedzial mi jeszcze o cenie aparatu.Najpierw musze poleczyc wszystkie zabki.Mam do Was dziewczynki pytanie ile Wy placilyscie za oba aparaty ,czy dolny jest moze tanszy?i czy placiliscie moze w ratach?ciekawa jestem na jak wiele rat ortodonci sa w stanie rozlozyc koszty.Pozdrawiam
wiolaraczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 18:42   #4829
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ja mialam 2 raty po 500 zł. na kazdy łuk czyliw sumi 4 raty;]

wiem ze niekotrZy orto za góre wołają całosć a za dół biora na raty..

PSSIIII-kichnęłam sobie;] hyhy;P
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 19:03   #4830
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

umieram :P a jutro maraton na uczelni od 8 do 20 z jednym 2h okienkiem ihaa <chlast chlast> pocharatalam sobie w nocy dziaslo retencja boli jak cholercia ja i te moje zdolnosci
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:40.