Dowód osobisty wcześniej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-03, 14:24   #1
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298

Dowód osobisty wcześniej?


Kolezanka powiedziala mi, zebym wyrobila sobie dowod wczesniej (18-stke mam w listopadzie) i ze nie rozni sie on niczym od normalnego dowodu... Czy to prawda?

Nie znam sie zupelnie na takich sprawach, wiec moze ktos mnie oswieci...
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 14:30   #2
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Za moich czasów to można było wcześniej złożyć podanie o dowód i odebrać go dokłądnie w dniu urodzin. A to co Ci koleżanka powiedziała to chyba dowód tymczasowy. I tak z momentem ukończenia 18 lat będziesz musiała wyrobić sobie nowy. Moze się mylę, ale chyba tak własnie było 3 lata temu
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 14:44   #3
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

a normalnie ile sie czeka na dowod? Bo w sumie tak mysle i stwierdzam, ze nic mnie to nie zbawi - i tak bede musiala poczekac
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 15:01   #4
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

moja siostra składała 2 mies. wczesniej podanie o dowód
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 15:07   #5
aniess
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 977
GG do aniess
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Moja koleżanka ma dowód już od pół rok, może więcej, a 18te urodziny miała w sierpniu. Owszem, kiedyś taki dowód nazywał się dowodem tymczasowym, jednak teraz taki dowód jest już taki sam, jak ten "normalny" (na taki sam okres czasu itd.) można go chyba zrobić po 16 roku życia? Oczywiście nie jest on pozwoleniem na zakup alkoholu czy innych, bo do tego trzeba mieć oczywiście 18 lat. (Choć szczerze mówiąc, niektórzy sprzedawcy/policjanci się po prostu nie orientują, nie patrzą na datę urodzenia, ale na samo posiadanie dowodu )
__________________
ziu
aniess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 15:17   #6
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Cytat:
Napisane przez aniess
Moja koleżanka ma dowód już od pół rok, może więcej, a 18te urodziny miała w sierpniu. Owszem, kiedyś taki dowód nazywał się dowodem tymczasowym, jednak teraz taki dowód jest już taki sam, jak ten "normalny" (na taki sam okres czasu itd.) można go chyba zrobić po 16 roku życia? Oczywiście nie jest on pozwoleniem na zakup alkoholu czy innych, bo do tego trzeba mieć oczywiście 18 lat. (Choć szczerze mówiąc, niektórzy sprzedawcy/policjanci się po prostu nie orientują, nie patrzą na datę urodzenia, ale na samo posiadanie dowodu )
wlasnie tak mowila mi kolezanka Czyli ze normalnie moge wypelnic wniosek i odebrac wczesniej?
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 15:24   #7
malena18
Rozeznanie
 
Avatar malena18
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 647
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

mozna tak, moja kumpela robila prawko w wakacje i wyrobila sobie jakos wczesniej dowod-tymczasowy.nie rozni sie on niczym, chyba ma tylko krotsza? date waznosci.
malena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-03, 15:30   #8
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

tylko pytanie po co?
placisz za wyrobienie dowodu dwa razy, 18-stke masz za dwa miesiace, podejrzewam, ze tyle minie, zanim Ci go wyrobia. Lepiej troche poczekaj i wyrob od razu normalny.
__________________
The world can be divided into ladies and all other creatures
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 15:37   #9
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Mozna wyrobic dowod juz niemowlakowi i rozni sie on tym ze jest wazny przez 5 lat, a nie 10 i wyglada tak samo jak normalny. Ja zrobilam sobie taki dowod jak mialam 16 i dopiero jak bede miala 21 to bede musiala wyrobic nowy, nawet jak skoncze 18 to nowy mi nie bedzie potrzebny. Ja placilam za swoj chyba kolo 30 zl. Nie ma juz tzw. dowodow tymczasowych, ale duzo osob tego nie wie i dalej tak go nazywaja
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 15:37   #10
aniess
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 977
GG do aniess
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Cytat:
Napisane przez gaga87
wlasnie tak mowila mi kolezanka Czyli ze normalnie moge wypelnic wniosek i odebrac wczesniej?
Tak właśnie Choć proponowałabym sprawdzić to gdzieś (w urzędzie najlepiej), bo 100% pewności nie mam
__________________
ziu
aniess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 15:38   #11
aniess
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 977
GG do aniess
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Cytat:
Napisane przez happygirl
tylko pytanie po co?
placisz za wyrobienie dowodu dwa razy, 18-stke masz za dwa miesiace, podejrzewam, ze tyle minie, zanim Ci go wyrobia. Lepiej troche poczekaj i wyrob od razu normalny.
No ale właśnie o to chodzi, że jak skończy 18 lat, to nie musi wyrabiać następnego, bo na nim nie pisze: TYMCZASOWY, jest normalny, jak każdy inny. Wyrabia się następny po końcu "daty ważności"
__________________
ziu
aniess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-03, 16:07   #12
magda20
Raczkowanie
 
Avatar magda20
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 350
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Pracuje "W DOWODACH" i jeśli chcesz mieć dowód przed 18 to będą potzrebni rodzice każde z nich będzie musiało złożyć podpis tak jest u mnie w pracy
__________________
Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce ...
magda20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 16:35   #13
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Heh ja na szczescie musialam is tylko z jednym rodzicem, ale za to do paszportu z dwoma...
A najlepsze jest to ze panie pracujace w moim miescie w urzedzie miejskim same sobie przecza Pani u ktorej skladalam z mama wniosek powiedziala, ze po odbior moge zglosic sie sama, a druga gdy przyszlam odebrac zaczela mi wpierac, ze musze przyjsc z rodzicem... No po prostu paranoja Ale sie nie dalam i powiedzialam, ze jej kolezanka powiedziala mi, ze moge przyjsc sama, cos tam pokrecila nosem i z lacha mi wydala...
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 13:47   #14
Covert
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Potrzebuje dowodu osobistego juz w dniu moich urodzin poniewaz wkrodce wyjerzdzam do pracy za granice i po prostu jest mi potrzebny zeby zalatwic wszystkie niezbedne formalnosc, nie mam czasu na niego czekac. Mam wiec pytanie: Czy moge zlozyc wniosek o dowod osobisty miesiac przed 18-nastka?? Pani z urzedu nawet ze mna nie chciala rozmawiac tylko powiedziala ze mam przyjsc za miesiac bo nie przyjmnie wczesniej wniosku. W odpowiedzi prosze dolaczyc jakis link z kodeksu prawnego (o ile to jest mozliwe) potwierdzajacy podstawy prawne do ubiegania sie o wczesniejsze zlozenie wniosku.
Covert jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 14:01   #15
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Cytat:
Napisane przez Covert Pokaż wiadomość
Potrzebuje dowodu osobistego juz w dniu moich urodzin poniewaz wkrodce wyjerzdzam do pracy za granice i po prostu jest mi potrzebny zeby zalatwic wszystkie niezbedne formalnosc, nie mam czasu na niego czekac. Mam wiec pytanie: Czy moge zlozyc wniosek o dowod osobisty miesiac przed 18-nastka?? Pani z urzedu nawet ze mna nie chciala rozmawiac tylko powiedziala ze mam przyjsc za miesiac bo nie przyjmnie wczesniej wniosku. W odpowiedzi prosze dolaczyc jakis link z kodeksu prawnego (o ile to jest mozliwe) potwierdzajacy podstawy prawne do ubiegania sie o wczesniejsze zlozenie wniosku.
zloz wniosek o dowod tymaczowy (czyli 5 letni).
ja w ubieglym roku mialam bardzo podobna sytuacje, zlozylam wniosek o dowod tymaczosowy na 1.5 miesiaca przed urodzinami i nie bylo zadnych problemow.
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 14:14   #16
magda20
Raczkowanie
 
Avatar magda20
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 350
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Covert nie istnieje coś takiego jak kodeks prawny- kodeksów prawnych jest wiele , karny, cywilny, kodeks postępowania administracyjnego itp.
Przepisy regulujące posiadanie dowodów tożsamości to ustawa o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz szereg rozporządzeń wykonawczych ministra mswia dotyczących wykonywania niniejszej ustawy.
Jeśli nie masz skończonych 18 lat nie masz pełnej zdolności do czynności prawnych ale spokojnie możesz wypełnić wniosek i zebrać wszystkie potrzebne dokumenty i zabrać rodziców do urzędu gdzie podpiszę zgodę na wyrobienie dla ciebie dowodu ( sama nie złożysz wniosku jako osoba małoletnia ).
Tyle,że wg mnie nie ma to sensu skoro za miesiąc skończysz 18 lat Ja proponowałabym ci pójść złożyc wniosek dzień po 18 urodzinach i poprosić panie w urzędzie o przyśpieszenie produkcji dowodu- one raczej mały wpływ mają na to ale są pewne metody które jednak nie zawsze skutkują. Możesz zostawić swój numer telefonu z prośbą o kontakt jeśli już będzie dowód.
Ja jestem właśnie taką panią z urzędu i z dowodów w dodatku wiec wydaje mi sie,że dobrze ci radze
pozdrawiam
jeśli masz jakieś pytania to proszę
__________________
Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce ...
magda20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 14:17   #17
magda20
Raczkowanie
 
Avatar magda20
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 350
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Cytat:
Napisane przez Ashlee_ Pokaż wiadomość
zloz wniosek o dowod tymaczowy (czyli 5 letni).
ja w ubieglym roku mialam bardzo podobna sytuacje, zlozylam wniosek o dowod tymaczosowy na 1.5 miesiaca przed urodzinami i nie bylo zadnych problemow.
Ashlee_ jak już wcześniej pisano nie ma dowodów tymczasowych. Są dowody z krótszym okresem ważności. Jeśli nie miałaś 18 lat zgodę napewno potwierdzali rodzice w urzędzie wg mnie to nie poroblem ale znam wielu ludzi którzy się na to nie godzą, najczęściej skłóceni rodzice stają się problemem.
__________________
Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce ...
magda20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 14:21   #18
*KaLa*
Raczkowanie
 
Avatar *KaLa*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Bochnia/KvL
Wiadomości: 182
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Ja rowniez mam "taki dowod" tzn juz mialam oczywiscie 18ke ale dowod wczesniej wyrabialam ze wzgledu na prawo jazdy nie chcialam w tedy placic i za dowod i za prawko a tak dowod wyrobilam sobie dlugo wczesniej-ja nie bylam z obojgiem rodzicow u mnie wystarczyl jeden rodzic,czekalam na niego 3tygodnie,zaplacilam 30zl prawda jest,ze ma krotszy okres waznosci ,ale niczym sie nie rozni od normalnego
__________________
Wolę zmieniać baterie w wibratorze niż być z kimś kto mnie nie interesuje
*KaLa* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 15:28   #19
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Również mam już od kilku tygodni dowód, mimo, ze 18tkę mam za niecale 2 miesiące.
Rowniez bylam z jednym rodzicem, placilam 30zl. Czekalam 3 tyg.
Dowod oczywiscie na 5 lat. To jedyna roznica.
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-03, 16:50   #20
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Ja też mam zamiar wyrobić sobie dowód wcześniej, bo będę go potrzebować w wakacje, a osiemnastkę mam dopiero w listopadzie. Taki dowód, za zgodą rodzica (w Krakowie przynajmniej - jednego), może wyrobić sobie każdy, kto ukończył 13. rok życia.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 17:04   #21
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Taki dowód jest przydatny w wakacje. Nie mówię o próbach kupowania alkoholu itp.

Na 5 lat? Ja słyszałam że do ukończenia 18 roku życia. Są jakieś różnice w województwach?
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 17:16   #22
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Taki dowód jest przydatny w wakacje. Nie mówię o próbach kupowania alkoholu itp.

Na 5 lat? Ja słyszałam że do ukończenia 18 roku życia. Są jakieś różnice w województwach?
W jakich konkretnie sytuacjach się przydaje? Ja chcę go mieć, bo wyjeżdżam sama za granicę i jakoś tak.. nie wiem, chcę mieć inny dowód tożsamości niż legitymacja.

W Krakowie na pewno jest na 5 lat, wymienia się go wtedy, kiedy skończy mu się termin ważności. Myślę, że tak samo jest w całej Polsce.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 17:20   #23
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Ja tez mam urodziny w listopadzie jak em i chcialabym juz miec dowod-ale mama mi nie da zgody a tata tymbardziej-czekam jeszcze
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 17:21   #24
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
W jakich konkretnie sytuacjach się przydaje? Ja chcę go mieć, bo wyjeżdżam sama za granicę i jakoś tak.. nie wiem, chcę mieć inny dowód tożsamości niż legitymacja.

W Krakowie na pewno jest na 5 lat, wymienia się go wtedy, kiedy skończy mu się termin ważności. Myślę, że tak samo jest w całej Polsce.
Np. przejście przez granicę UE bez paszportu. Albo (odpukać) w razie jakiegoś wypadku, jeśli jesteśmy osobą poszkodowaną (procedury wymagają potwierdzenia tożsamości przez rodzica, a można im czasami tego oszczędzić).

Nie mam pojęcia na ile. Słyszałam to od znajomych. Sama muszę sobie wyrobić taki dowód.

ilo16na, mi mama sama zaproponowała dowód tymczasowy. Nie mamy konkretnych planów na wakacje, ale pewnie się przyda nawet na jednodniowy wypad za granicę. A wyrobienie paszportu kosztuje drożej (nie wiem ile dokładnie).
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 17:23   #25
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Ja tez mam urodziny w listopadzie jak em i chcialabym juz miec dowod-ale mama mi nie da zgody a tata tymbardziej-czekam jeszcze
A którego listopada?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 17:32   #26
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
A którego listopada?
nie wazne pewnie nie wtedy co Ty
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 17:33   #27
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
może wyrobić sobie każdy, kto ukończył 13. rok życia.
Mi w urzędzie jak bylam skladac wniosek, powiedzieli, ze nawet niemowlak moze sobie wyrobić dowód. Oczywiscie nie sam

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Na 5 lat? Ja słyszałam że do ukończenia 18 roku życia. Są jakieś różnice w województwach?
Wydaje mi się, ze w calej Polsce jest na 5 lat. To bylo by zupelnie bez sensu, gdyby po dwóch miesiącach np ktoś musial sobie wyrabiać dowod od nowa, bo akurat konczy 18. Na pewno tak nie jest

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Ja chcę go mieć, bo wyjeżdżam sama za granicę i jakoś tak.. nie wiem, chcę mieć inny dowód tożsamości niż legitymacja.
Ja z tego samego powodu wyrabialam wczesniej dowod. A lot mam akurat w moje 18-te urodziny, rano.
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 17:35   #28
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
nie wazne pewnie nie wtedy co Ty
Mam nadzieję.

A jednak, w różnych miastach jest inaczej. Na przykład w poznaniu trzeba przyjść z obojgiem rodziców, a odbiera się z jednym.

"Małoletni przed ukończeniem 13 roku życia składają wniosek w obecności obojga rodziców/opiekunów prawnych (na ich uzasadniony wniosek), po ukończeniu 13 roku życia w obecności rodzica/opiekuna prawnego."

EDIT: chociaż na stronie ABC prawa są takie informacje:
"Osoba małoletnia składa wniosek w obecności jego przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego."
"Osoba małoletnia odbiera dowód osobisty w obecności jej przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego."
"Dowód osobisty wydany osobie, która nie ukończyła 18 roku życia, jest ważny 5 lat od daty jego wydania."
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 17:37   #29
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Mam nadzieję.

A jednak, w różnych miastach jest inaczej. Na przykład w poznaniu trzeba przyjść z obojgiem rodziców, a odbiera się z jednym.

"Małoletni przed ukończeniem 13 roku życia składają wniosek w obecności obojga rodziców/opiekunów prawnych (na ich uzasadniony wniosek), po ukończeniu 13 roku życia w obecności rodzica/opiekuna prawnego."
Jak jestes taka ciekawa sprawdz sobie w kalendarzu
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 17:40   #30
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Dowód osobisty wcześniej?

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Jak jestes taka ciekawa sprawdz sobie w kalendarzu
Nie nie jestem aż tak ciekawa.

Znalazłam jeszcze to: "Istnieje jednak możliwość otrzymania dowodu osobistego wcześniej, nawet zaraz po urodzeniu. Dokument ważny przez 5 lat od daty wydania, można dostać już w wieku lat 13 (a na uzasadniony wniosek rodziców lub opiekunów - nawet nie ukończywszy trzynastego roku życia). Taki dowód osobisty nie różni się niczym od "dorosłego" dokumentu. W polskim prawie nie istnieje obecnie pojęcie dowodu tymczasowego (na podstawie ustawy o ewidencji ludności z 10 kwietnia 1974 obowiązującej do końca roku 2000, na wniosek młodocianego w wieku 16-18 lat i za zgodą jego rodziców lub opiekunów, wydawany był tzw. tymczasowy dowód osobisty)."
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-03 14:15:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:31.