Niepełnosprawne modelki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-20, 13:56   #1
Malikaa
Raczkowanie
 
Avatar Malikaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 200
Exclamation

Niepełnosprawne modelki?


No właśnie... interesuje mnie czy dziewczyna która jest niepełnosprawna może zostać modelką / fotomodelką?

Bo tak szczerze takie osoby są wszędzie dyskryminowane...

Co wy na to?

Znacie jakieś agencje które przyjmują takie osoby?
__________________
... ::: studentka i przyszła żona ::: ...

Nasz ślub
6 sierpnia 2011

Malikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 14:10   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Cytat:
Napisane przez Malikaa Pokaż wiadomość
No właśnie... interesuje mnie czy dziewczyna która jest niepełnosprawna może zostać modelką / fotomodelką?

Bo tak szczerze takie osoby są wszędzie dyskryminowane...

Co wy na to?

Znacie jakieś agencje które przyjmują takie osoby?
Fotomodelką na pewno może, ale nie spotkałam się nigdzie z niepełnosprawną modelką, na przykład na wybiegu.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 14:20   #3
Malikaa
Raczkowanie
 
Avatar Malikaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 200
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

kiedyś wiem że w Polsce byl pokaz mody w którym brały osoby na wózkach
__________________
... ::: studentka i przyszła żona ::: ...

Nasz ślub
6 sierpnia 2011

Malikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 14:36   #4
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

myśle że wszystko zalezy od rodzaju niepełnosprawności, np myśle, że nie powinna przeszkodą jeśli chodzi np o prace fotomodelki
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 14:42   #5
Malikaa
Raczkowanie
 
Avatar Malikaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 200
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
myśle że wszystko zalezy od rodzaju niepełnosprawności, np myśle, że nie powinna przeszkodą jeśli chodzi np o prace fotomodelki

np osoby bez ręki czy też nogi od razu na starcie się poddają że nie mają w tym fachu szans
__________________
... ::: studentka i przyszła żona ::: ...

Nasz ślub
6 sierpnia 2011

Malikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 15:17   #6
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Jeżeli mam być szczera to nie wyobrażam sobie osoby niepełnosprawnej jako modelka.
Nie chodzi o to że takie osoby dyskryminuję ale ... wybieg to wybieg, trzeba być w pełni sprawnym, fotomodeling to przecież także sposób poruszania się, pokazania ubioru jak układa się na sylwetce, jak konretny ciuch podkreśla walory figury i jak tuszuje niedoskonałości.
Co innego fotomodeling. tu wystarczy ładna buzia czasem
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 15:20   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Byla zona McCartneya byla modelka i nie tylko ;-) a nie ma nogi.

nie widze w tym nic dziwnego o ile nie jest to traktowane przez projektantow jak kolejny sposob na zwroenie uwagi na swoje ciuchy/produkty.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-20, 16:12   #8
Malikaa
Raczkowanie
 
Avatar Malikaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 200
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Cytat:
Napisane przez Vibeska Pokaż wiadomość
Jeżeli mam być szczera to nie wyobrażam sobie osoby niepełnosprawnej jako modelka.
Nie chodzi o to że takie osoby dyskryminuję ale ... wybieg to wybieg, trzeba być w pełni sprawnym, fotomodeling to przecież także sposób poruszania się, pokazania ubioru jak układa się na sylwetce, jak konretny ciuch podkreśla walory figury i jak tuszuje niedoskonałości.
Co innego fotomodeling. tu wystarczy ładna buzia czasem
wybieg to wybieg tak? więc czemu po wybiegach chodzą same praktycznie wieszaki które propagują anoreksję? staje się to powodem coraz szerszej skali tego zjawiska

a osoby niepełnosprawne mogłyby uczyć tolerancji innych bo widać że brak jej u wielu
__________________
... ::: studentka i przyszła żona ::: ...

Nasz ślub
6 sierpnia 2011

Malikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 16:39   #9
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Cytat:
Napisane przez Malikaa Pokaż wiadomość
np osoby bez ręki czy też nogi od razu na starcie się poddają że nie mają w tym fachu szans

Myślę ze ładna, proporcjonalnie zbudowana, mająca bardzo dużo uporu niepełnoprawna dziewczyna mogła by mieć jakieś szanse. Osobie bez reki nogi było by jeszcze trudniej, cóz już ktoś napisał ze do fotomodelingu czasami wytacza ładna buzia... tyle tylko ze mysiałaby ona ograniczyć sie tylko do pokazywania dobrze wyglągajacych części ciała.

Uważam ze Vibeska ma racje - modelka to zawód który wymaga poruszania sie z gracją, jeśli ktoś nie jest w tanie tego robić nie nadaje sie na modelkę chodzącą po wibiegu i to nie jest dyskryminacja tylko podstawowe wymogi pracy. Przeciez niewidomy nie może zatrudnić sie jako osoba zajmująca sie kolorami, a ja bedeąca kródkowidzem pilotem myśliwca. KAżdy ma swoje ograniczenia i na to nic nie można poradzić
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 16:49   #10
Malikaa
Raczkowanie
 
Avatar Malikaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 200
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

bariery są po to żeby je pokonywać

Czy ten mały chłopiec mimo że nie może jeść zostałby najmłodszym kucharzem w Polsce??

http://uwaga.onet.pl/1475164,archiwum.html
__________________
... ::: studentka i przyszła żona ::: ...

Nasz ślub
6 sierpnia 2011

Malikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 17:22   #11
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Cytat:
Napisane przez Malikaa Pokaż wiadomość
bariery są po to żeby je pokonywać

Czy ten mały chłopiec mimo że nie może jeść zostałby najmłodszym kucharzem w Polsce??

http://uwaga.onet.pl/1475164,archiwum.html
bariery są odtego by je pokonywać, ale nie wszystko jest wykonalne - więc wierze, ze ten chłopiec może zostać niezłym kucharzem, ale nie sądze by nie znając wogóle smaku normalnych potraw mógł zostać artystą patelni (w tym przypadku lekarze pozwalają mu próbować)
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-20, 18:33   #12
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Heather Kuzmich (cierpi na zespół Aspergera): http://www.tv.com/heather-kuzmich/pe...85/photos.html

Agata Jabłońska (choruje na rdzeniowy zanik mięśni):http://www.jablonska.org/
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 19:09   #13
Oleczka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Gryfice
Wiadomości: 8 320
GG do Oleczka
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Pewne zawody wymagaja tego aby byc pelnosprawnym.
Oleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 19:16   #14
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Cytat:
Napisane przez Malikaa Pokaż wiadomość
wybieg to wybieg tak? więc czemu po wybiegach chodzą same praktycznie wieszaki które propagują anoreksję? staje się to powodem coraz szerszej skali tego zjawiska

a osoby niepełnosprawne mogłyby uczyć tolerancji innych bo widać że brak jej u wielu
Nie róbmy czegoś na siłe, aby udowodnić komuś że można...
Każdy w życiu jakoś się spełnia, uważam że niepełnosprawne osoby sprawdzają się na wielu stanowiskach, są obowiązkowi, oddani itd.
Ale tak jak napisałam powyżej, i nadal trwam w tym twierdzeniu że mdelka to specyficzny zawód gdzie najważniejsze jest ciało. Ono odgrywa tu instrumentalną rolę.
Niepełnosprawny może być modelem/modelką ale nie każmy akceptować tego na siłę.
I proszę mi nie zarzucać braku tolerancji.
Nie toleruję chamstwa, cwaniactwa, złodziejstwa, to jest z mojej strony nietolerancą lecz nie sytuacja dotycząca tego wątku.
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 19:41   #15
Pachnąca_trawą
Zadomowienie
 
Avatar Pachnąca_trawą
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 235
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Cytat:
Napisane przez Malikaa Pokaż wiadomość
wybieg to wybieg tak? więc czemu po wybiegach chodzą same praktycznie wieszaki które propagują anoreksję? staje się to powodem coraz szerszej skali tego zjawiska

a osoby niepełnosprawne mogłyby uczyć tolerancji innych bo widać że brak jej u wielu

lepiej wieszaki niż grubasy propagujące złe odżywianie się.

tak tak, temat wałkowany na wizażu milion razy, ale nie zarzucaj moja droga Maliko braku tolerancji komukolwiek, bo Ty też jej nie posiadasz.
__________________
Wild child.

Edytowane przez Pachnąca_trawą
Czas edycji: 2008-04-20 o 19:43 Powód: namotałam
Pachnąca_trawą jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 19:42   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Jestem na nie. Kazdy zawod wymaga jakis kompetencji, a w tym akurat wazny jest wyglad i sprawnosc fizyczna plus podwyzszona umiejetnosc poruszania sie (przeciez one cwicza takze chodzenie).

Tak samo jak jestem przeciwna, aby ludzie bez zdolnosci matematycznych byli inzynierami.
Albo bez umiejetnosci spiewania wystepowali na scenie.

Lubie jak ludzie dobrze wykonuja prace i wlasnie po to pracuja. Nie lubie przemycania celow dodatkowych typu, ze ktos komus chce cos udowodnic czy pokazac. brr. Powiem szczerze, ze nawet mnie to irytuje.

I nie ma to nic wspolnego z dyskryminacja. I ludzie nie umiejacy spiewac moga sie realizowac zawodowo poza scena, i ludzie nie znajacy matematyki moga miec ciekawy nieinzynierski zawod. Tak samo tez ludzie niepelnosprawni ruchowo moga wykonywac ambitny zawod (np. prowadzic audycje w radiu).

Chodzi wiec o to, aby pracowali, na rownych szansach, ale tam gdzie ich ograniczenia nie przeszkadzaja w wykonywaniu pracy. Podany zawod tego warunku nie spelnia.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 21:18   #17
Malikaa
Raczkowanie
 
Avatar Malikaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 200
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Cytat:
Napisane przez Pachnąca_trawą Pokaż wiadomość

tak tak, temat wałkowany na wizażu milion razy, ale nie zarzucaj moja droga Maliko braku tolerancji komukolwiek, bo Ty też jej nie posiadasz.
a na jakiej podstawie zarzucasz mi brak tolerancji?
__________________
... ::: studentka i przyszła żona ::: ...

Nasz ślub
6 sierpnia 2011

Malikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 21:29   #18
Pachnąca_trawą
Zadomowienie
 
Avatar Pachnąca_trawą
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 235
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Cytat:
Napisane przez Malikaa Pokaż wiadomość
więc czemu po wybiegach chodzą same praktycznie wieszaki które propagują anoreksję?
na tej.
__________________
Wild child.
Pachnąca_trawą jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 22:37   #19
insomnieux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 493
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Cytat:
Jestem na nie. Kazdy zawod wymaga jakis kompetencji, a w tym akurat wazny jest wyglad i sprawnosc fizyczna plus podwyzszona umiejetnosc poruszania sie (przeciez one cwicza takze chodzenie).

Tak samo jak jestem przeciwna, aby ludzie bez zdolnosci matematycznych byli inzynierami.
Albo bez umiejetnosci spiewania wystepowali na scenie.

Lubie jak ludzie dobrze wykonuja prace i wlasnie po to pracuja. Nie lubie przemycania celow dodatkowych typu, ze ktos komus chce cos udowodnic czy pokazac. brr. Powiem szczerze, ze nawet mnie to irytuje.

I nie ma to nic wspolnego z dyskryminacja. I ludzie nie umiejacy spiewac moga sie realizowac zawodowo poza scena, i ludzie nie znajacy matematyki moga miec ciekawy nieinzynierski zawod. Tak samo tez ludzie niepelnosprawni ruchowo moga wykonywac ambitny zawod (np. prowadzic audycje w radiu).

Chodzi wiec o to, aby pracowali, na rownych szansach, ale tam gdzie ich ograniczenia nie przeszkadzaja w wykonywaniu pracy. Podany zawod tego warunku nie spelnia.



dokładnie tak. udowadnianie czegos na siłe nie ma sensu.
insomnieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-20, 23:38   #20
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Sprawa byłaby o tyle trudną, że już pełnosprawne dziewczyny mogą nierzadko zapomnieć o tej branży, albo płacą niemałą cenę ze wejście w nią; a to środowisko jest, nazwę to sobie po mojemu, brutalne i mnie osobiście nie kojarzy się ono z nauczaniem tolerancji czy pochylaniem się nad kimś z troską.

A tak poza tym to uważam, że Rena ma sporo racji. Myslę, że każdy ma jakiś talent czy uzdolnienia (nawet jeśli jest przekonany, że jest beznadziejny. Aha, wyjątek może dla mnie stanowić pewien pan ktory pojawia się od czasu do czasu na castingach do tańcząco-śpiewających rijaliszołów . Ale, sądzę po cichu, że i on też coś tam umie. Ja chyba po prostu wierzę /lub chcę wierzyć/ w ludzi. ) - nie wszyscy - we wszystkim.


Ale, myślę, że warto próbować realizować swoje marzenia.
Podobno nic nie jest ich wrogiem większym niz zwątpienie. Choć, gdy słucham śpiewu pewnej osoby zaliczanej do grona znanych z tego, że są znani, to nie ukrywam, że chyba kapituluję z tym, poglądem.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 12:55   #21
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Jestem na nie. Zawód modelki wymaga pełnej dyspozycyjności ruchowej, eksponowania ciała i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie kobiety na wybiegu o kulach, bez jakiejś części ciała lub na wózku inwalidzkim.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 18:40   #22
..::anvastra::..
Zadomowienie
 
Avatar ..::anvastra::..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 999
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

a dlaczego znanymi wokalistami nie sa ludzie niemi (np. z duzymi wadami ukl oddechowego utrudniajacymi nawet mowienie)? to dykskyminacja niepełnosprawnych?
po prostu dany zawód wymaga okeślonych predyspozycji - modelka ma mieć ciało spełniające określone wymogi i tyle. nie tylko nie zostanie nią osoba niepoełnosprawna ale i każda która która nie ma promowanej teraz chudziutkiej sylwetki, wyjątkowo ciekawej twarzy itd itd...
w dodatku z tego co wiem modelki nie raz muszą byc na nogach od rana do wieczora, dyspozycyjne o kazdej porze i wymaga to czesto duzego wysilku, co dla osoby niepełnosprawnej byłoby znacznie większym obciązeniem, a przecież żadna FIRMA nie zatrudnia pracownika z ktorym jest wiecej problemu niz pozytku...
a robienie pokazu z udziałem takich osób, o ile to nie są pokazy np. charytatywne, to raczej chęć zrobienia sensacji i zwrocenia na siebie uwagi czyli czyste zerowanie na czyjejs krzywdzie

wiadomo ze wazne i potrzebne jest uczenie tolerancji i otwieranie nowych możliwości osobom nie pełnosprawnym, ale nie ma co popadać w skrajnosci
i zatrudniac niewidomych kierowcow autobusow albo ludzi na wozku jako drwali
..::anvastra::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 19:20   #23
Malikaa
Raczkowanie
 
Avatar Malikaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 200
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

jak tak czytam wasze wypowiedzi to aż mnie ściska jak bardzo jesteście zapatrzone w te sztuczne panny biegające na wybiegach
__________________
... ::: studentka i przyszła żona ::: ...

Nasz ślub
6 sierpnia 2011

Malikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 19:32   #24
Pachnąca_trawą
Zadomowienie
 
Avatar Pachnąca_trawą
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 235
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Cytat:
Napisane przez Malikaa Pokaż wiadomość
jak tak czytam wasze wypowiedzi to aż mnie ściska jak bardzo jesteście zapatrzone w te sztuczne panny biegające na wybiegach

tak tak. teraz idę zachorować na anoreksję przed telewizorem.
__________________
Wild child.
Pachnąca_trawą jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 19:53   #25
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Cytat:
Napisane przez Pachnąca_trawą Pokaż wiadomość
tak tak. teraz idę zachorować na anoreksję przed telewizorem.
Dokładnie
Malikaa:
Uważaj co komu zarzucasz..... na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski ??
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 20:16   #26
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Osoba niepełnosprawna może spróbować zostać modelką

Tak samo każda osoba sprawna może przesłać do agencji swoje zdjęcia lub przyjść na kasting.

A to, że ktoś oceni nierówne zęby, brak ręki, skrzywienie kręgosłupa, zbyt dużo tłuszczyku na brzuszku, jako przeszkodę? No cóż, wygląd jest wpisany w ten zawód.

Oczywiście osoba niepełnosprawna może zostać muzą wielkiego kreatora mody . Jeżeli ktoś ma dużo samozapracia niech próbuje, co mu szkodzi.

Ale potem niech nikt nie zasłania się dyskryminacją. Bo taka osoba sama dobrowolnie podda swoje ciało ocenie, bo w agencjach modelek nie sprawdzają ineligencji tylko towar i produkt - ciało.

Niejedna piękna i wspaniała dzieczyna wybiegała z płaczem po druzgocacej ocenie. Po prostu nie spełniała określonych wymagań.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 21:13   #27
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Malikaa, dziewczyny Ci bardzo jasno i rzeczowo argumentują, a Ty się zachowujesz trochę jak dziecko, wiesz?

Tę wypowiedź:
Cytat:
jak tak czytam wasze wypowiedzi to aż mnie ściska jak bardzo jesteście zapatrzone w te sztuczne panny biegające na wybiegach
nawet nie bardzo wiem pod co podczepić...Nie zauważyłam w tym wątku żadnych peanów ku czci "sztucznych panien"...

Pewne stany rzeczy trzeba po prostu zaakceptować. Akceptacja jest tak czymś trudnym, ale na pewno nie ułatwi jej udowadnianie sobie czegoś za wszelką cenę - udowadnianie, które będzie tak na prawdę oszukiwaniem samego siebie.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 21:19   #28
mtlk
Zadomowienie
 
Avatar mtlk
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 283
GG do mtlk
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

swego czasu ogladalam w tv jakis pokaz mody w ktorym braly udzial dziewczyny na wozkach ale byla to raczej jednorazowa akcja prawda jest taka ze zawod modelki wymaga okreslonych predyspozycji i zeby zostac modelka trzeba spelnic okreslone wymogi. Inaczej jest z byciem fotomodelka
__________________
Czuła tak, jakby słońce wschodziło ostatni raz...
bo anioły czasem odlatują mimo, że schowasz ich skrzydła pod poduszke...
mtlk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 12:32   #29
..::anvastra::..
Zadomowienie
 
Avatar ..::anvastra::..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 999
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

no więc chcesz równouprawnienia, jednakowego traktowania sprawnych i niepełnosprawnych w tej branży, czy akcji "spełniamy marzenia" czy coś takiego...
jeśli w takich castingach odpadają bardzo ładne dziewczyny z powodu jakiejś głupotki typu pol centymetra za szerokie biodra to przyjecie dziewczyny bez reki (czyli wieeele bardziej odbiegajacej od wymogow) bedzie twoim zdaniem jednakowym traktowaniem sprawnych i niepelnosprawnych? takie cos bedzie tak samo odbiegalo od jednakowego traktowania jak dyskryminacja...

zresztą każda dziewczyna która nie może zostać modelką z przyczyn niezależnych od siebie (brzydka twarz, odstajace uszy, nie-chuda sylwetka) moze krzyczec ze jest dyskryminowana
..::anvastra::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 19:18   #30
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Niepełnosprawne modelki?

Cytat:
Napisane przez Malikaa Pokaż wiadomość
jak tak czytam wasze wypowiedzi to aż mnie ściska jak bardzo jesteście zapatrzone w te sztuczne panny biegające na wybiegach
To sa zywi ludzie i oni maja uczucia. Im moze byc przykro, ze nazywasz je sztuczne.

Cytat:
Napisane przez mtlk Pokaż wiadomość
prawda jest taka ze zawod modelki wymaga okreslonych predyspozycji i zeby zostac modelka trzeba spelnic okreslone wymogi. Inaczej jest z byciem fotomodelka
Fotomodelka tez musi spelniac okreslone wymogi - inne niz modelka z wybiegow. I moze sie zdarzyc, ze modelka z wybiegow nie bedzie sie nadawac do fotomodelingu.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:55.