Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-19, 14:20   #391
Anuus
Raczkowanie
 
Avatar Anuus
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Trójmiasto-Gdynia
Wiadomości: 44
GG do Anuus
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A co myślicie o tym
Dzisiaj wskoczyłam na chwilke do naturalnej apteki i kupilam dwa kremiki:
pierwszy przeciwtradzikowy krem z himalajskich ziół KAILAS JEEVAN AYURVEDYJSKI
i jego skład:
Shorea robusta, cissampelos pareira, tribulusterrestris, cynodon dactylon, azadirachta indica, camphor, talc, cocos nucifera, santalum album, aqua calcis

I drugi BIOFORM plus Krem z Fitohormonami pod oczy HERBAPOL
I SKŁAD:
Aqua, octyldodecanol, Glyceryl Stearate SE, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract, Propylene Glycol, Glycine Soja (Soybean) Oil, Polyquaternium-7, Glycerin, Butylene Glycol, Lecithin, Triethanolamine, Carbomer, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, BHA


interesuje mnie po prostu czy te kremiki sa na prawde naturalne i czy beda dzialac


z gory dziekuje za odp
Anuus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 15:06   #392
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Red face Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hexxana; Krem na noc nie bardzo mi sie podoba-chyba ze nie masz wiekszych problemow z zapychaniem itd.
Zel i tonik wygladaja zachecajaco-uwazam,ze warto sprobowac



Dziękuję Hexxano...czy mogłabyś zwrócić mi uwagę na te składniki kremu na noc, których cera skłonna do zapychania powinna unikać, bo moja zapycha się dość szybko i mocno.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 18:06   #393
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziękuję za rozpatrzenie składu mgiełki marokańska róża avonumimo to mgiełka jest dla mnie świetnamam jeszcze prośbę
1)energizująca maseczka z białą herbatą avon-
Skład: aqua, polyvinyl alcohol, alcohol denat., poloxamer 185, methylparaben, parfum, isopropyl alcohol, bht, polysorbate 80, camelia sinensis, propylene glycol, phenoxyethanol, CI 15510, CI 75170

__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 19:07   #394
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Izane - w tym kremie niepokoi ilość składników. Nie ma jakichś wielkich, czołowych zapychaczy, ale ma wiele mniejszych, potencjalnych. Mnie on całkiem zachęca... Żel może trochę wysuszać, bo zawiera dużo substancji pieniących, ale efekt zależy od stężenia tych składników i ilości użytej do mycia. Wszystkie produkty jak na taką cenę są niezłe.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 21:55   #395
beata178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 29
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam
Chciałabym prosić o analizę składu serum
Pulanna - intensywne serum kolagenowe Collagen Multi-Function Serum

skład INCI
Aqua, Propylene Glycol, Soluble Collagen, Hydrolized Elastin, Sodium Hialuronate, Silk Protein, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Triethanolamine, DMDM Hydantoin, Hydroxyethylcellulose, Parfum, Hydroxycitronellal, Geraniol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropiona, I Linanool, Citronellol, Lyral, Limonene, CI 16035, CI 42090.

przymierzam się do kupna ale nie wiem czy warto - cena przystepna, ale czy będzie to skuteczne?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
beata178 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 08:05   #396
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Krem do twarzy na dzień "Witalność natury" Avon,seria liiv botanicals
Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl salicylate, benzophenone-3, butylene glycol, glycerin, peg-8, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane, trisiloxane, caprylyl glycol, ethylhexyl isononanoate, cetyl alcohol, tromethamine, glyceryl stearate, trimethylsiloxysilicate, hydrogenated lecithin, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, carbomer, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, polyglyceryl-3 diisostearate, squalane, portulaca oleracea extr., silica, capryl/caprylyl triglyceride, polysorbate 60, cucumis sativus extr., pyrus malus extr., linum usitatissimum oil, anthemis nobilis extr., citrus medica limonum extr., rose extr., camelia sinensis extr., lagerstoemia indica extr., foenicumum vulgare extr.

Czy naprawdę nie zawiera barwników , konserwantów i alkoholu ? Czy bedzie dobry dla 20 latki z e skórą mieszaną?
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 08:18   #397
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Izane - w tym kremie niepokoi ilość składników. Nie ma jakichś wielkich, czołowych zapychaczy, ale ma wiele mniejszych, potencjalnych. Mnie on całkiem zachęca... Żel może trochę wysuszać, bo zawiera dużo substancji pieniących, ale efekt zależy od stężenia tych składników i ilości użytej do mycia. Wszystkie produkty jak na taką cenę są niezłe.
Droga Malla,
dziękuję za twoje uwagi...niemniej nadal nic one nie wnoszą do mojej wiedzy na temat kosmetyków, o których analizę prosiłam. Nie rozumiem dlaczego większość Waszych analiz polega na rozłożeniu składów na czynniki proste, piszecie co działa nawilżająco, co odżywczo, co przeciwzmarszczkowo, co podrażnia, co zapycha, co jest konserwantem, itd. Natomiast w niektórych przypadkach (tak jak właśnie w moim zapytaniu) idziecie "po łebkach". Gdybym znała się na analizie składów, to by nie pytała, ale się nie znam i z tego co napisałaś zarówno Ty jak i Hexxana nadal nie wiem z jakimi składnikami mam do czynienia w tych konkretnych kosmetykach. Nie wiem czy będą nawilżać czy wysuszać, łagodzić czy podrażniać, czy więcej jest dobroczynnych składników czy konserwantów.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 15:23   #398
asia08368
Rozeznanie
 
Avatar asia08368
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: "prawie" Warszawa ;)
Wiadomości: 527
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Kończy mi sie podkład i zastanawiam sie nad tym. Jestem ciekawa, czy może mnie zapchać? jeśli juz był analizowany to przepraszam, ale ja nie mogłam znaleźć...

Maybelline, Pure.Liquid Mineral Foundation (Mineralny podkład w płynie)
Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Ethylhexyl, Methoxycinnamate, Glycerin, Isotridecyl Isononanoate, PEG-9 Polidimethylsiloxethyl Dimethicone, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone/Poliglycerin-3 Crosspolymer, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Methylparaben, Disodium Stearoyl Glutamate, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Acrylates Copolymer, Propylparaben, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Aluminium Hydroxide, PEG-9, Ethylparaben, Butylparaben [ /- MAY CONTAIN: CI 77891 / Titanium Dioxide, CI 77499, CI 77492, CI 77491 / Iron Dioxides], (F.I.L D28659/1).


I jeszcze ten krem. Zapchał mnie okropnie po tygodniu stosowania. Co to mogło być? Od teraz będe to omijac szerokim lukiem
Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana, Krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc z Fito-retinolem
Skład: Aqua, Paraffin Oil, Dimethicone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Medicago Sativa, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum
asia08368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 23:06   #399
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Droga Malla,
dziękuję za twoje uwagi...niemniej nadal nic one nie wnoszą do mojej wiedzy na temat kosmetyków, o których analizę prosiłam. Nie rozumiem dlaczego większość Waszych analiz polega na rozłożeniu składów na czynniki proste, piszecie co działa nawilżająco, co odżywczo, co przeciwzmarszczkowo, co podrażnia, co zapycha, co jest konserwantem, itd. Natomiast w niektórych przypadkach (tak jak właśnie w moim zapytaniu) idziecie "po łebkach". Gdybym znała się na analizie składów, to by nie pytała, ale się nie znam i z tego co napisałaś zarówno Ty jak i Hexxana nadal nie wiem z jakimi składnikami mam do czynienia w tych konkretnych kosmetykach. Nie wiem czy będą nawilżać czy wysuszać, łagodzić czy podrażniać, czy więcej jest dobroczynnych składników czy konserwantów.
Analiza składów jest trochę jak przepowiadanie pogody. Nie da się tego zrobić bez sprawdzenia pojedynczych czynników ani ogólnego spojrzenia na całość. Widzę pewien paradoks - nie chcesz, żeby rozkładać na czynniki pierwsze, ale chcesz wiedzieć, co będzie nawilżać, a co wysuszać. Obawiam się, że cel jaki chcesz osiągnąć, jest niemożliwy. To nie jest takie jednoznaczne ani oczywiste, że coś na bank zapcha, coś innego świetnie nawilży, a efekty będą się kumulować. Gdyby tak było, można by było zrobić niezły interes na analizach, a Ziaja nie pchałaby wszędzie poliakrylamidu. Nie znamy użytych stężeń ani sposobu otrzymywania substancji, poziomu lepkości. Pewien składnik może bardzo źle na Ciebie działać w połączeniu z innym, a samodzielnie czynić cuda, na inną osobę działając zupełnie inaczej. Kosmetyk jest mieszaniną substancji, im skład dłuższy, tym trudniej cokolwiek powiedzieć. Te analizy są prowadzone z przymrużeniem oka i są weryfikowane przez pojedynczego użytkownika, co widać choćby na KWC. Dlatego też głównie bierze się pod uwagę naturalność składu, zapychanie i podrażnianie.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 23:56   #400
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
dziękuję za rozpatrzenie składu mgiełki marokańska róża avonumimo to mgiełka jest dla mnie świetnamam jeszcze prośbę
1)energizująca maseczka z białą herbatą avon-
Skład: aqua, polyvinyl alcohol, alcohol denat., poloxamer 185, methylparaben, parfum, isopropyl alcohol, bht, polysorbate 80, camelia sinensis, propylene glycol, phenoxyethanol, CI 15510, CI 75170


Wszystko zalezy czego oczekujemy bo jezeli faktyczny wlasciwosci pielegnacyjnych to rozczaruje Cie ale owa mgielka takowych nie posiada-zreszta jest tam w czolowce drazniacy konserwant i same malo ciekawe skladniki a to,co mogloby miec fajne dzialanie na szarym koncu stad tez moja propozycja z hydrolatem


Maseczka...no coz,bywalo lepiej ale w tym wypadku odradzam ja cerom naczynkowym/wrazliwym itd. zbyt wysoko jest alkohol denat. ktorego nie ma co zneutralizowac i na dodatek skladnik zapachowy tuz za konserwantem.
Jestem na nie ale to moja opinia


_________________________ _________________________ ________________

Izane
-Malla swietnie ujela to,co chcialam napisac
Od siebie dodam,ze jezeli masz jakiekolwiek watpliwosci to zawsze mozna skorzystac ze Slownika Skladnikow Kosmetycznych

Nie ma takiej opcji,by opisac dokladnie kazdy element skladowy i byc niczym wyrocznia Na domiar zlego nie zawsze dany skladnik bedzie zapychal/podraznial itd. bo warto zwrocic uwage,ze istotna rzecza jest wzajemne przenikanie i dzialanie.
Gdyby ktokolwiek chcial wchodzic w analize glebiej to niestety ten watek musialby stac sie jego zyciem-a jest to nierealne.


Watek ma sluzyc pomocy i takowa jest ale nie bedzie recepta na cale zlo Trzeba poznac swoja cere,jej wymagania i odroznic zapychanie od podraznienia czy reakcji alergicznej.

---------- Napisano o 00:56 ---------- Poprzedni post napisano o 00:50 ----------

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy tymi chusteczkami mogę zmywać makijaż oczu z dolnej powieki? Nie potrafię tego zrobić niczym innym tylko chusteczkami, a tych jest dużo i są wydajne. A może znacie jakieś inne ulradelikatne chusteczki z tych dla dzieci, którymi mogłabym to robić?

Nivea Baby, Toddies, chusteczki wielofunkcyjne

Aqua, Butylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Potassium Sorbate, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Parfum

Polecam

Babydream Extrasensitive Feucht - Comforttücher



oraz

Babydream Feucht - Comforttücher
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-21, 08:38   #401
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziękuję bardzo za odpowiedz Wierzę w Twoją wiedzę , widać to tylko efekt lekkiego chłodzenia i piękny zapach tak na mnie działaco do maseczki to ja się w ogóle nie znm na tych składach , wiem tyle że jeśli jest alkohol to źle , a tam niestety jest i to nie jeden chyba nawet.Mimo to znów maseczka dobrze na mnie działa, ściąga mi pory i wygładza:confus ed:
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-21, 11:27   #402
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę :
1)odświeżająca mgiełka do twarzy marokańska róża (avon) morrocan rose *******ing face mist
SKŁAD- aqua,glycerin,sodium citrate, PEG-40,hydrogenated castor oil, PPG-26-BUTETH-26, DISODIUM EDTA, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, CITRIC ACID,,PARFUM,ROSA CENTIFOLIA WATER , <1012149-002>

czy jest ona coś warta?


Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
dziękuję za rozpatrzenie składu mgiełki marokańska róża avonumimo to mgiełka jest dla mnie świetnamam jeszcze prośbę
1)energizująca maseczka z białą herbatą avon-

Skład: aqua, polyvinyl alcohol, alcohol denat., poloxamer 185, methylparaben, parfum, isopropyl alcohol, bht, polysorbate 80, camelia sinensis, propylene glycol, phenoxyethanol, CI 15510, CI 75170


Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo za odpowiedz Wierzę w Twoją wiedzę , widać to tylko efekt lekkiego chłodzenia i piękny zapach tak na mnie działaco do maseczki to ja się w ogóle nie znm na tych składach , wiem tyle że jeśli jest alkohol to źle , a tam niestety jest i to nie jeden chyba nawet.Mimo to znów maseczka dobrze na mnie działa, ściąga mi pory i wygładza:confus ed:
Spojrzalam w Twoj profil i nie jestes wrazliwcem wiec tego typu kosmetyki nie powinny wyrzadzic wielkiej szkody jednak dobierajac pielegnacje tak aby byla skuteczna warto wiedziec czego uzywamy

Odnosnie mgielki to identyczny efekt uzyskasz siegajac po inne tego typu produkty,zalezy Ci na rozanym zapachu to po raz kolejny napisze o hydrolacie rozanym.

Maseczka sama w sobie ma kilka fajnych skladnikow,ktore beda fajnie dzialac i jak na Avon sklad jest dosc krotki.Jezeli Ci sluzy to uzywaj
Alkohol alokoholowi nie rowny i nie mozna brac wszystkich pod jedna kreske,bo to na tym nie polega
Alhol denat ma to do siebie,ze jezeli nie jest polaczony ze skladnikami neutralizujacym potrafi podrazniac/wysuszac itd. efekt nie bedzie widoczny od razu-zreszta to zalezy od cery.
Zostal uzyty takze wyciag z herbaty(szkoda ze prawie na samym koncu umieszczony)ale on ma dzialanie regenerujace,wlasciwosci brakterobojcze.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-21, 17:34   #403
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Analiza składów jest trochę jak przepowiadanie pogody. Nie da się tego zrobić bez sprawdzenia pojedynczych czynników ani ogólnego spojrzenia na całość. Widzę pewien paradoks - nie chcesz, żeby rozkładać na czynniki pierwsze, ale chcesz wiedzieć, co będzie nawilżać, a co wysuszać. Obawiam się, że cel jaki chcesz osiągnąć, jest niemożliwy.

Przepraszam bardzo, ale nigdzie nie napisałam, że nie chcę, by rozłożyć analizę na czynniki pierwsze...wręcz przeciwnie, właśnie czegoś takiego oczekiwałam. Wielokrotnie zaglądam na linki dotyczące analiz składów i żadnym odkryciem nie jest, że osoby, które tych analiz dokonują, piszą wrost zaznaczając nawet różnymi kolorami poszczególne rodzaje składników. Nie oczekiwałam, że ktokolwiek poda mi stężenia składników. Bądźmy jednak szczere...po stwierdzeniu Hexxany, że żel i tonik się jej nawet podobają, nie wiem nic. Co się Jej tam podoba? Wyciągi ziołowe? Mała ilość konserwantów? Brak składników potencjalnie drażniących? Niczego nie wymieniła, więc wyszło na to, że i tak sama muszę dojść do tego, co siedzi w tych produktach. Zdaję sobie sprawę, że zapytań jest bardzo dużo i trudno jest na bieżąco w miarę szybko na nie odpowiadać. Ale jeśli jakakolwiek Wizażanka, pokładając nadzieję w Waszej wiedzy, prosi o analizę składnikową, to przynajmniej mnie nie chodzi o stwierdzenie, że kosmetyk się Wam podoba lub nie. Wielokrotnie producenci piszą w opisach o składnikach, których tak naprawdę wcale nie ma w składzie, ale o tych "trikach" dowiaduję się np. dzięki Waszym analizom, tylko nie takim jak analiza kosmetyków Farmony.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-21, 19:23   #404
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,

niezmiernie zrobiło mi się miło, gdy zobaczyłam, że nasza ekspertka z Częstochowy pochodzi - bo ja również

Pozwolę sobie zadać pytanie, bo składy to dla mnie czarna magia..

Chciałabym kupić mamie w prezencie kremik - czy wart jest swoich pieniążków ?
Chodzi o Eucerin DermoDensifyer
a skład następujący

Aqua, Glycerin, Panthenol, Dicaprylyl Ether, Hydrogenated Coco-Glycerides, C18-36 Acid Triglyceride, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Palmitate, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate Citrate, Dimethicone, Octyldodecanol, Polymethylsilsesquioxane, Stearyl Alcohol, Tocopherol, Arctium Lappa Extract, Pimpinella Anisum Extract, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Methylparaben, Sodium Carbomer, Trisodium EDTA, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum



sprzedawca pisze o nim tak:
Krem regenerujący gęstość skóry na noc:
  • Wzmacnia gęstość i elastyczność skóry
  • Widocznie redukuje zmarszczki
  • Przyspiesza naturalny proces odnowy komórek
  • Zapewnia naturalną, głęboką regenerację skóry

Składniki aktywne:
Peptydy Apiaceae
Arctiin

Polecany po 50. roku życia
Zalecany do pielęgnacji skóry po powierzchownych peelingach chemicznych
Niekomedogenny (nie zatyka porów)



Korzystając z okazji poproszę jeszcze o skomentowanie mojego ulubionego balsamu do ciała z mocznikiem SVR Xerialne
Skład:
3% mocznik, gliceryna, kwas mlekowy, masło Karite, alantoina



Bardzo bym Cię chciała prosić o wyrażenie opinii o jeszcze jednym kremiku NUXE MERVEILLANCE ENRICHE. Niestety nigdzie nie potrafię odnaleźć szczegółowego składu.

Jedynie tylko takie informację mogę Ci podać:

"Crème Merveillance Enrichie Krem przeciw widocznym zmarszczkom mimicznym. Dla skóry bardzo suchej. Wzbogacona wersja Crème Merveillance zawiera również niezbędne kwasy tłuszczowe oraz szlachetne olejki roślinne (olej Inca inchi, olej z maruli), które przywracają uczucie komfortu skórze bardzo suchej. Rzadkie rośliny i odważna technologia 3 WYŁĄCZNE PATENTY NUXE - Płatki nagietka lekarskiego o działaniu antyoksydacyjnym, wraz z nasionami mimozy współpracują, aby zwiększyć produkcję kolagenu i zmniejszyć aktywność metaloproteinaz . - Pochodzące z ziaren pszenicy MIKROSFERY KWASU HIALURONOWEGO wprowadzone w fazę olejową formuły, w kontakcie z wodą na powierzchni skóry pęcznieją, wypełniając nierówności.

Bedę wdzięczna za wszelkie sugestie!!

Pozdrawiam gorąco
ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 00:01   #405
jazmine
Zadomowienie
 
Avatar jazmine
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 1 786
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

prosze o ocene i porównanie dwóch produktów Oriflame :

Time Reversing Facial Oil Capsules -Olejek w kapsułkach

Lista składników >> CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONOL, GLYCINE SOJA OIL, LIMNANTHES ALBA SEED OIL, PERSEA GRATISSIMA OIL, PRUNUS PERSICA KERNEL OIL, RIBES NIGRUM OIL, SESAMUM INDICUM OIL, TOCOPHERYL ACETATE, PARFUM, LINALOOL, CITRONELLOL

oraz

Optimals Radiance Energy Capsules - Serum w kapsułkach

Lista składników >> CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, C12-15 ALKYL BENZOATE, ASCORBIC ACID, METHYL METHACRYLATE/GLYCOL DIMETHACRYLATE CROSSPOLYMER, DIMETHICONOL, TOCOPHERYL ACETATE, TRIMETHYLSILOXYSILICATE, TETRAHEXYLDECYL ASCORBATE, CITRUS AURANTIUM DULCIS EXTRACT, PARFUM, MALTODEXTRIN, BHT
__________________
decalkulator- wersja beta
http://jazzmine.revolweb.net/loreal.php



Edytowane przez jazmine
Czas edycji: 2009-02-22 o 00:03
jazmine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 01:26   #406
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Co do pogrubionego, odnosiłam się do tego zdania:
Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Nie rozumiem dlaczego większość Waszych analiz polega na rozłożeniu składów na czynniki proste.
Dobra, to może wniknę dokładniej. Widzę, że jesteś zainteresowana i sama działasz w tym temacie. Nie będę zaznaczać kolorami, bo nie można jednoznacznie tutaj określić, czy jakiś składnik jest zły.

FARMONA DermaCos Anti Acne, Żel głęboko oczyszczający - Aqua, acrylates copolymer, sodium laureth sulfate, propylene glycol, cocamidopropyl betaine, sodium cocoyl apple amino acids, pelan extract, aloe barbadensis leaf extract, simmondsia chinensis (jojoba) butter, hydrogenated jojoba oil, d-panthenol, gluconolactone, salix alba extract, sodium benzoate, sodium chloride, sodium hydroxide, parfum, zinc PCA, butylene glycol, saccharomyces / silicon ferment, disodium EDTA.

W żelu nie podoba mi się SLES, betainka i sól, ta trójca mnie wysusza. Nie mam doświadczenia z detergentami na bazie jabłka, a z kokosowymi różnie bywa, zależnie od procesu produkcji ich łagodność może być reklamowana nieco na wyrost. Generalnie jest tu dość dużo składników myjących, może więc użyto mniejsze ilości/stężenia, co będzie powodować łagodniejsze ich działanie. Bardzo wysoko w składzie Acrylates Copolymer, który oprócz wpływu na konsystencję działa bakteriobójczo, poza tym pozostawia na skórze film, który może łagodzić niszczycielskie działanie detergentów na naturalną warstwę tłuszczową skóry. Wysoko jest glikol propylenowy, który może podrażniać, butylenowy obecny pod koniec składu jest znacznie łagodniejszy.
Salicylany działają antyseptycznie, ale mogą podrażniać, w tym przypadku trudno określić ich ilość, bo są zastosowane jako wyciąg roślinny, a nie wyodrębniona substancja. Cynk jest wskazany przy cerze trądzikowej. W moim przypadku połączenie kwasu salicylowego i cynku powoduje zawsze napinanie skóry i błyszczenie cery takim "wypolerowanym" błyskiem mimo dobrego oczyszczenia, nie lubię tego efektu.
Zastosowane ekstrakty roślinne z aloesu, borowina, olejek jojoba (zwykle w formie granulek), glukonolakton i panthenol mogą jednak zostać dodane, aby łagodzić działanie powyższych, przy czym nie wiadomo, jakie zastosowano rozpuszczalniki wyciągów roślinnych, czy nie był to przypadkiem alkohol. Borowina dodatkowo zmniejsza łojotok i sprzyja leczeniu trądziku, zawiera związki działające jak hormony, choć w tym przypadku zapewne w malutkim stężeniu.
Cieszy mnie brak ostrzejszych konserwantów i ciekawi rola drożdży, które dobrze wpływają na cerę niezależnie czy stosowane wewnętrznie czy zewnętrznie.
Żel wydaje się ciekawy dla cery tłustej z problemami, choć w dużych ilościach lub dla suchej czy wrażliwej cery może być zbyt ostry.
Osobiście stosuję niełagodne żele, bo lepiej oczyszczają i po prostu mało ich nakładam albo używam innego na noc niż na dzień. Ten na pewno jest lepszą propozycją niż naszpikowane chemią serie antytrądzikowe, zalewające drogerie, np. wspominany dopiero co przez młodziutką Wizażankę Garnier.


FARMONA DermaCos Anti Acne, Tonik antybakteryjny - Aqua, hamamelis virginiana extract, propylene glycol, butylene glycol, gluconolactone, pelan extract, aloe barbadensis leaf extract, colloidal silver salix alba extract, PEG-40 hydrogenated castor oil, zinc PCA, sodium benzoate, saccharomyces silicon / ferment, parfum.

To taka wodnista wersja żelu, więc nie będę się powtarzać Dodatkowo oczar wirginijski, działający ściągająco i antybakteryjnie. PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, mimo powiązań z olejem rycynowym, działającym nawilżająco i regenerująco, nie jest zbyt dobrym składnikiem, bo może po nim wysypywać. Związany z nim glikol propylenowyna początku składu nie podoba mi się, tak jak w żelu.
Nie zachwycił mnie, ale to całkiem niezły tonik jak na cerę trądzikową, do której zazwyczaj poleca się mocne, alkoholowe środki, pogarszające stan skóry. Trzeba się zastanowić, czy warto katować skórę mocnym oczyszczaczem, podobnym tonikiem i do tego jeszcze zbliżonym kremem naraz. Wg mojej osobistej opinii nie warto, polecałabym go stosować po łagodnym oczyszczaczu.


FARMONA DermaCos Anti Acne, Krem normalizujący na noc - Aqua, cyclomethicone, propylene glycol, isohexadecane, PEG-100 stearate, glyceryl stearate, cetearyl alcohol, decyl cocoate, glycerin, aloe barbadensis leaf extract, pelan extract, hamamelis virginiana extract, urea, butylene glycol dicaprylate/dicaprate, polyacrylate-13, polyisobutene, polysorbate 20, gluconolactone, salix alba extract, isopropyl palmitate, stearic acid, lactic acid, glycolic acid, citric acid, malic acid, salicylic acid, hydrolyzed caesalpinia spinosa gum, caesalpinia spinosa gum, aluminum starch octenyl-succinate, kaolin, butylene glycol, saccharomyces / silicon ferment, colloidd silver, sodium benzoate, parfum, allantoin, zinc PCA, disodium EDTA, xanthan gum, sodium hydroxide, BHA.

Strasznie długi skład, to pierwszy minus... ale podobny do żelu, więc napiszę krótko. Kwasy - na forum jest mnóstwo wątków, co robią dla cery trądzikowej i jakie pułapki są z nimi związane, na szczęście jest to krem na noc. Dodatkowo nawilżające działanie wyciągu z drzewa tara. Trochę dziwi mnie dodanie glinki, która wprawdzie matuje, wspomaga złuszczenie i chroni przed UV, ale jest o wiele lepsza jako składnik maseczki. Aluminum Starch Octenylsuccinate matuje, ale może podrażniać, wg mnie nie ma potrzeby dodawania go do kremu na noc. Niepokoją składniki na bazie glikolu oraz ropopochodne na samym początku składu, które mogą zapychać, np. izoparafina. Na szczęście nie ma czołowych zapychaczy ani najczęściej podrażniających konserwantów.
Trudno wypowiadać się na temat tak złożonego kremu. Ilość składników może jednak tuszować ich niewielkie stężenia. Krem może zniechęcać ze względu na złuszczanie i podsuszanie, które serwują kwasy. Nie polecam na dzień ani nawet na co dzień, bo ma dużo składników aktywnych. Odpada przy cerze mieszanej i wrażliwej.


Myślę, że cała seria jest godna uwagi, ale stworzona z myślą o trądziku, a nie o cerze młodzieńczej, która przetłuszcza się i czasem wyskakują na niej niespodzianki. Jest więc dość mocnym atakiem na skórę i może skutkować pojawieniem się innych dolegliwości, np. zaczerwienień, wysuszenia partii skóry bez zmian trądzikowych. Nie widzę potrzeby stosowania wszystkich produktów z serii naraz, warto urozmaicić pielęgnację, a i częstotliwość stosowania dopasować do własnej cery. W końcu trądzik to już nie cecha, ale problem skórny i tym bardziej trzeba do niego podchodzić indywidualnie, sprawdzać na sobie, które składniki aktywne są dobrze tolerowane. To ciekawa alternatywa dla serii antytrądzikowych, których reklamami częstują nas media.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2009-02-22 o 01:30
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 03:38   #407
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo prosiłabym o odpowiedź i przepraszam za robienie bałaganu . Pozdrawiam i z góry dziękuję

Aha, prosiłabym o ocenienie, czy któryś skład jest lepszy? (1 czy 2). Swój puder kupowałam ponad rok temu i nie wiem, czy u nas są nadal z tym składem co mój, czy wersja ze strony USA...


[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;10805761]Czy coś w tym produkcie może zapchać lub wysuszyć? Czy oprócz miki nic nie zaszkodzi naczynkom?



Jane Iredale- Amazing Base (jest to podkład do twarzy w pudrze, coś na wzór minerałow)


Active ingredients: Titanium Dioxide (CI 77891) 6%, Zinc Oxide (CI 77947) 6%
Ingredients: Bismuth Oxychloride (CI 77163), Mica.
May contain: Iron Oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499), Manganese Violet (CI 77742), Carmine (CI 75470), Boron Nitride.

To jest skład z mojego opakowania, na stronie USA jest wypisany skład troszkę inny (może zmienili, gdyż ja swój zakupiłam ponad rok temu):


Active Ingredients: Titanium Dioxide, Zinc Oxide. Ingredients: Mica, Boron Nitride, Zinc Stearate, Dimethicone, Stearic Acid, Plankton Extract, Algae Extract, Pomegranate Extract. May Contain: Iron Oxides, Ultramarines.


Z góry bardzo dziękuję! [/quote]
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 12:06   #408
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam wielką prosbę o pomoc w rozszyfrowaniu tej emulsji Czy może działać zapychająco i czy naprawdę porzadnie nawilży :

Estee Lauder, Hydra Complete

Skład: water purified, dimethicone, dicaprylyl carbonate, hdi/trimethylol hexyllactone crosspolymer, butylene glycol, isononyl isononanoate, steareth-2, glycerin, di12-15 alkyl fumarate, pentylene glycol, steareth-21, polysilicone-11, yucca schidigera extract, cereus grandiflorus (cactus) flower extract, coffea robusta seed extract, aloe barbadensis leaf extract, garcinia indica (kokum) seed butter, rosmarinus officinalis (rosemary) extract, yeast extract (faex), astrocaryum murumuru butter, sea salt (maris sal), cocos nucifera (coconut) oil, spring water (aqua), acetyl carnitine hcl, sodium dna, fish (pisces) collagen, nordihydroguaiaretic acid, cholesterol, linoleic acid, phytosphingosine, ascorbyt tocopheryl maleate, sodium chondroitin sulfate, sodium hyaluronate, phospholipids, trehalose, linolenic acid, phytantriol, propylene glycol dicaprate, caprylic / capric triglyceride, ethylxexyl stearate, ethylhexyl palmitate, ethylhexylglycerin, ethylhexyl isononanoate, pentaerythrityl tetraisostearate, isohexadecane, peg-10 dimethicone, cetyl alcohol, caprylyl glycol, stearyl alcohol, acrylates / c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, acrylamides / sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, silica dimethyl silyate, tromethamine, polysorbate 80, fragrance, disodium edta, phenoxyethanol, methylparaben
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 10:24   #409
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Red face Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Myślę, że cała seria jest godna uwagi, ale stworzona z myślą o trądziku, a nie o cerze młodzieńczej, która przetłuszcza się i czasem wyskakują na niej niespodzianki. Jest więc dość mocnym atakiem na skórę i może skutkować pojawieniem się innych dolegliwości, np. zaczerwienień, wysuszenia partii skóry bez zmian trądzikowych. Nie widzę potrzeby stosowania wszystkich produktów z serii naraz, warto urozmaicić pielęgnację, a i częstotliwość stosowania dopasować do własnej cery. W końcu trądzik to już nie cecha, ale problem skórny i tym bardziej trzeba do niego podchodzić indywidualnie, sprawdzać na sobie, które składniki aktywne są dobrze tolerowane. To ciekawa alternatywa dla serii antytrądzikowych, których reklamami częstują nas media.
Bardzo dziękuję Mallo za tak wyczerpującą analizę...moim problemem jest fakt, iż nie będąc już nastolatką (obecnie mam 32 lata) wciaż zmagam się z wykwitami trądzikowymi, a z biegiem lat z coraz większą ilością zaskórników. Niestety trudno jest kupić dobre (skuteczne) kosmetyki do cery z takimi problemami a będącej w takim wieku, większość jest właśnie do cer młodzieńczych.
Z analizowanego przez Ciebie zestawu używam żelu i toniku - po żelu nic jak narazie złego się nie dzieje, po toniku natomiast przez dobre 20 min. po przetarciu twarz mocno mnie piecze, jest bardzo czerwona i wyglada trochę jak poparzona. Już mi ręce opadają jak mam iść do sklepu czy apteki i wybierać nowe preparaty, zwłaszcza teraz kiedy już trochę orientuję się w składnikach i widzę co producenci pakują do tych niby "cudownych kosmetyków".

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

Malla, jakbyś mogła zerknąć na post #225...tam też pytałam o produkty do problematycznych cer. Nie chcę znów go przeklejać, by niepotrzebnie nie wydłużać wątku.

Dziękuję
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 17:44   #410
Padfoot
Przyczajenie
 
Avatar Padfoot
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A ja byłabym baaaardzo wdzieczna gdyby ktos rozszyfrował skład podkładu maybelline -Pure Liquid Mineral Foundation

Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Ethylhexyl, Methoxycinnamate, Glycerin, Isotridecyl Isononanoate, PEG-9 Polidimethylsiloxethyl Dimethicone, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone/Poliglycerin-3 Crosspolymer, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Methylparaben, Disodium Stearoyl Glutamate, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Acrylates Copolymer, Propylparaben, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Aluminium Hydroxide, PEG-9, Ethylparaben, Butylparaben [ /- MAY CONTAIN: CI 77891 / Titanium Dioxide, CI 77499, CI 77492, CI 77491 / Iron Dioxides], (F.I.L D28659/1).

Szczegolnie pod wzgledem szkodliwosci dla mlodej cery
z góry dzięki




******
sorki teraz zauwazylam ze juz inna uzytkowniczka prosila o analize tego fluidu
nie znalazlam jednak odpowiedzi na tego posta
wiec ponawiam swoja prośbe ;]

Edytowane przez Padfoot
Czas edycji: 2009-02-23 o 17:59
Padfoot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 20:10   #411
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuję Ci hexx napewno je wypróbuję, a czy te które podałam się w tym celu całkiem nie nadają? Bo kupiłam je nie mogąc się doczekać analizy i to aż 2 paczki, bo były w cenie 1..
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 21:35   #412
cimqa
Przyczajenie
 
Avatar cimqa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 23
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Serdecznie proszę o analize i pomoc w dobraniu odpowiedniego kremu. Mam skórę mieszaną i chyba za mało nawilżona bo po nałożeniu podkładu bardzo widoczne są zmarszczki mimiczne a skóra wygląda na suchą i ściągniętą. Zależy mi aby krem nie zatykał,dobrze nawilżał i nadawał sie pod makijaż.

Oceanic, AA Cera wrażliwa, Krem półtłusty z witaminą E, wyciągami ziołowymi, bezzapachowy do cery suchej i normalnej

Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Petrolatum, Triisononanoin, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Cyclomethicone, Cetearyl Ethylhexanoate and Isopropyl Myristate, Cera Microcristallina, Dicaprylyl Ether, Magnesium Sulfate, Glycine Soya, Chamomila Recutita, Bisabolol, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Methylparaben, Propylparaben, DMDM Hydantoin, Phenoxyethanol

Eucerin, Feuchtigkeitspflege Hydro-Balance (Krem nawilżający Hydro-Balance)

Skład: Aqua, Ricinus Communis, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, C12-15 Alkyl Benzoate, Sodium Chloride, PEG-40 Stearate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Octyldodecanol; Alanine, Sodium Hyaluronate, Biotin, Glycine, Phenoxyethanol, Citric Acid, Diazolidinyl Urea, Lactic Acid, Trimethoxycaprylylsilane, Titanium Dioxide.

Do tej pory uzywałam kremu Nivea, ale czuję, że skóra chce czegos wiecej. Może polecicie jakiś inny krem godny uwagi?

Dziękuje i pozdrawiam
cimqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 21:39   #413
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci hexx napewno je wypróbuję, a czy te które podałam się w tym celu całkiem nie nadają? Bo kupiłam je nie mogąc się doczekać analizy i to aż 2 paczki, bo były w cenie 1..
zużyłabym je do ...podtarcia, chociaż i tu miałabym pewne obawy. nie no, może aż tak źle nie będzie, ale to jest konserwant na konserwancie i w sumie nic nadzwyczajnego. te inne chusteczki zaproponowane przez hexxanę przedstawiają się lepiej, łagodniej.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 09:45   #414
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam ponownie,
bardzo grrzecznie chcialabym się przypomnieć - proszę o pomoc rozwikłania poniższych składów a przy okazji dorzucam jeszcze jeden krem.

LANCOME Resolution D-Contraxol
(czy faktycznie moze pomóc w walce ze zmarszczkami mimicznymi?? )

/do cery normalnej i suchej/: Aqua (Water), Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Isostearyl Neopentanoate, Glycerin, Prunus Armeniaca / Apricot Kernel Oil, Nylon-66, Hydrogenated Vegetable Oil, Stearic Acid, Palmitic Acid, Silica, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Talc, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Ammonium Polyacryloyldimethyltaura te, Dioscorea Villosa / Wild Yam Root Extract, Hexyldecanol, C 12-13 Pareth-23, C 12-13 Pareth-3, Hydoxypalmitioyl Sphinganine, Phenoxyethanol, Stearyl Alcohol, Acetyl Trifluoromethylphenylvaly glycine, PEG-20 Stearate, Imidazolidinyl Urea, Triticum Vulgare / Wheat Germ Oil, Triethanolamine, Polycaprolactone, Manganese Glucatone, Persea Gratissima / Avocado Oil, Octyldodecanol, Cetyl Alcohol, Methylparaben, Retinyl Palmitate, Oryza Sativa / Rice Bran Oil, Parfum / Fragrance

Witam,

niezmiernie zrobiło mi się miło, gdy zobaczyłam, że nasza ekspertka z Częstochowy pochodzi - bo ja również

Pozwolę sobie zadać pytanie, bo składy to dla mnie czarna magia..

Chciałabym kupić mamie w prezencie kremik - czy wart jest swoich pieniążków ?
Chodzi o Eucerin DermoDensifyer
a skład następujący

Aqua, Glycerin, Panthenol, Dicaprylyl Ether, Hydrogenated Coco-Glycerides, C18-36 Acid Triglyceride, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Palmitate, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate Citrate, Dimethicone, Octyldodecanol, Polymethylsilsesquioxane, Stearyl Alcohol, Tocopherol, Arctium Lappa Extract, Pimpinella Anisum Extract, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Methylparaben, Sodium Carbomer, Trisodium EDTA, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum



sprzedawca pisze o nim tak:
Krem regenerujący gęstość skóry na noc:
  • Wzmacnia gęstość i elastyczność skóry
  • Widocznie redukuje zmarszczki
  • Przyspiesza naturalny proces odnowy komórek
  • Zapewnia naturalną, głęboką regenerację skóry

Składniki aktywne:
Peptydy Apiaceae
Arctiin

Polecany po 50. roku życia
Zalecany do pielęgnacji skóry po powierzchownych peelingach chemicznych
Niekomedogenny (nie zatyka porów)



Korzystając z okazji poproszę jeszcze o skomentowanie mojego ulubionego balsamu do ciała z mocznikiem SVR Xerialine
Skład:
Aqua, Hexyldecyl Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Urea, Glycerin, Arachidyl Alkohol, Sorbitol, Behenyl Alcohol, Dimethicone, Stearoxy Dimethicone, Allantoin, Lactic Acid, Polyacrylamide, Arachidyl Glucoside, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Methylparaben, Parfum (Fragrance) Buthylphenyl Methylpropional, Limonene


Bardzo bym Cię chciała prosić o wyrażenie opinii o jeszcze jednym kremiku NUXE MERVEILLANCE ENRICHE. Niestety nigdzie nie potrafię odnaleźć szczegółowego składu.

Jedynie tylko takie informację mogę Ci podać:

"Crème Merveillance Enrichie Krem przeciw widocznym zmarszczkom mimicznym. Dla skóry bardzo suchej. Wzbogacona wersja Crème Merveillance zawiera również niezbędne kwasy tłuszczowe oraz szlachetne olejki roślinne (olej Inca inchi, olej z maruli), które przywracają uczucie komfortu skórze bardzo suchej. Rzadkie rośliny i odważna technologia 3 WYŁĄCZNE PATENTY NUXE - Płatki nagietka lekarskiego o działaniu antyoksydacyjnym, wraz z nasionami mimozy współpracują, aby zwiększyć produkcję kolagenu i zmniejszyć aktywność metaloproteinaz . - Pochodzące z ziaren pszenicy MIKROSFERY KWASU HIALURONOWEGO wprowadzone w fazę olejową formuły, w kontakcie z wodą na powierzchni skóry pęcznieją, wypełniając nierówności.

Bedę wdzięczna za wszelkie sugestie!!

Pozdrawiam gorąco

Jeszcze raz z gory serdecznie dziękuję znawczyniom za pomoc !!!
A zarazem chylę czoła przed obeznaniem i wiedzą !!
ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 10:22   #415
buzichocho
Zakorzenienie
 
Avatar buzichocho
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Kochne-pomocy!! Czy ktoś mógłby pomóc w rozszyfrowaniu składu kremu Clareny odnośnie zapychania? Dokładnie chodzi o ten:
Clarena, Hydro Oxy Line, Hydro Oxy Cream (Krem nawilżająco-dotleniający do skóry suchej)

Skład: aqua, ethylhexyl cocoate, glycerin, cetearyl alcohol, ceteareth-20, petrolatum, panthenol, sodium hyaluronate, camellia sinensis leaf extract, butylene glycol, laminaria hyperborea extract, saccharide isomerate, butyrospermum parkii (shea butter), urea, titanium dioxide, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, dmdm hydantoin, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, triethanolamine, parfum, alpha-isomethyl ionone, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, hydroxymethylpentylcycloh exenca, limonene, linalol

Od około 2 tygodni wprowadziłam ten krem na noca na dzien Humektan i zaczeły mi wychodzic wielkie bolące gule na twarzy Podejrzewam że to ten krem albo Humektan..ale zerknijcie prosze czy jest tam cos zapychajacego?

dodam że mam cere mieszaną, wrażliwą z naczynkami

Edytowane przez buzichocho
Czas edycji: 2009-02-24 o 10:38
buzichocho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 13:12   #416
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o przeanalizowanie składu szamponu Cattier

skład
Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Lavandula Angustifolia Extract*, Sodium Cocoamphoacetate, Vinegar (and) Glycerin (and) Lavandula Angustifolia Extract (and) Rosmarinus Officinalis Leaf Extract (and) Salvia Officinalis Leaf Extract (and) Thymus Vulgaris Extract, Sodium Chloride, Hydrolyzed Wheat Protein, Usnea Barbata (and) Glycerin, Phytic Acid, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Salix Nigra, Lactic Acid, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Mentha Spicata, Citrus Sinensis, Orange Dulcis, Citrus Reticulata Blanco, Citrus Paradisi, Citrus Limonum, Melaleuca Alternifolia*, Limonene.

*20% wszystkich składników pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych.
99% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego.


skóra głowy bardzo wrażliwa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szampon.jpg (15,3 KB, 3 załadowań)
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 14:02   #417
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
Proszę o przeanalizowanie składu szamponu Cattier

skład
Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Lavandula Angustifolia Extract*, Sodium Cocoamphoacetate, Vinegar (and) Glycerin (and) Lavandula Angustifolia Extract (and) Rosmarinus Officinalis Leaf Extract (and) Salvia Officinalis Leaf Extract (and) Thymus Vulgaris Extract, Sodium Chloride, Hydrolyzed Wheat Protein, Usnea Barbata (and) Glycerin, Phytic Acid, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Salix Nigra, Lactic Acid, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Mentha Spicata, Citrus Sinensis, Orange Dulcis, Citrus Reticulata Blanco, Citrus Paradisi, Citrus Limonum, Melaleuca Alternifolia*, Limonene.

*20% wszystkich składników pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych.
99% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego.


skóra głowy bardzo wrażliwa
Bardzo nie podoba mi sie w czolowce skladu Ammonium Lauryl Sulfate i dziwie sie,ze nie zostal zastapiony lagodny detergentem.
Nie wiem czy akurat lubisz tego typu szampony ale osobiscie mam problem,ze sa splatane i trudno je rozczesac.Wyciagi roslinne ciekawe ale przy takiej ilosci trudno ocenic konkretna ilosc.

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o przeanalizowanie składu Krem na dzień liftingujący + UV Ziaja Anno D'oro
Ma bardzo długi skład, co mnie trochę przeraża (mam wrażliwą, skłonną do alergii skórę, która traci jędrność (wiek), a przy tym naczynkową).

Skład:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isohexadecane, Glycerin,
Aluminium Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzoylmethane,
Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Palm Kernel Oil,
PEG-20 Stearate, Cetearyl Alcohol, Butylene Glycol, Carbomer,
Polysorbate 20, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Octocrylene,
Dimethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrolyzed Rice Protein,
Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Propylene Glycol,
Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Lecithin, Ursolic Acid, Xanthan Gum,
Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Tocopheryl Acetate,
Zea Mays (Corn) Kernel Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben,
Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Parfum,
Limonene, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Sodium Hydroxide.


Z góry dziękuję
A tak nawiasem mówiąc - dziewczyny które analizujecie te wszystkie składy - JESTEŚCIE WIELKIE . Dla mnie to wciąż czarna magia mimo, że poczytuję biochemię tu na wizażu i staram się czegoś nauczyć.

Rozczaruje Cie nieco ale w tym kremie nie ma zadnych magicznych skladnikow ktore jakos specjlanie wplyna na pielegnacje cery bo to,co dobre i ciekawe rozrzucone po skladzie bez ladu i skladu.Na dodatek zostal uzyty drazniacy konserwant -DMDM Hydantoin-wrazliwce powinny go unikac.

Poszukalabym zdecydowanie czegos innego

Cytat:
Napisane przez (:martyna:) Pokaż wiadomość
serdecznie witam dziewczynki! proszę o analizę składu Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Krem intensywnie nawilżający na dzień i na noc z ekstraktem z melisy

Aqua, Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Isopropyl Palmitate, Sorbitol, Cetyl Alcohol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Planago Lanceolata (Plantain) Extract/Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract/Melissa Officinalis (Common Bahu) Extract, Sodium Lactate/Sodium Pca / Glycine / Fructose / Urea / Niacinamide / Inositol / Sodium Benzoate / Lactic Acid, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Methylparaben,
Propylparaben, Parfum, Carbomer, Sodium Hydroxide, 1-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Peg-8/Tocopherol, Ascorbyl Palmitate / Ascorbic Acid / Citric Acid / Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene


i jeszcze pytanko: czy krem Waszym zdaniem jest dla młodych czy starszych osób? pozdrawiam.

Byl juz analizowany
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1544

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Cytat:
Napisane przez buzichocho Pokaż wiadomość
Kochne-pomocy!! Czy ktoś mógłby pomóc w rozszyfrowaniu składu kremu Clareny odnośnie zapychania? Dokładnie chodzi o ten:
Clarena, Hydro Oxy Line, Hydro Oxy Cream (Krem nawilżająco-dotleniający do skóry suchej)

Skład: aqua, ethylhexyl cocoate, glycerin, cetearyl alcohol, ceteareth-20, petrolatum, panthenol, sodium hyaluronate, camellia sinensis leaf extract, butylene glycol, laminaria hyperborea extract, saccharide isomerate, butyrospermum parkii (shea butter), urea, titanium dioxide, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, dmdm hydantoin, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, triethanolamine, parfum, alpha-isomethyl ionone, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, hydroxymethylpentylcycloh exenca, limonene, linalol

Od około 2 tygodni wprowadziłam ten krem na noca na dzien Humektan i zaczeły mi wychodzic wielkie bolące gule na twarzy Podejrzewam że to ten krem albo Humektan..ale zerknijcie prosze czy jest tam cos zapychajacego?

dodam że mam cere mieszaną, wrażliwą z naczynkami
Wydaje mi sie,ze moze to byc polaczenie z Humektanem bo duzo osob skarzy sie na niego ale wracajac do Clareny-wyboldowalam potencjalne zapychacze,krem naprawde ciekawe skladniki odpowiadajace na nawilzenie skory choc w tym wszystkim jest wrzucony drazniacy konserwant(na czerwono) co akurat cerom wrazliwym i naczynkowym moze przyspozyc problemow.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 14:10   #418
asia08368
Rozeznanie
 
Avatar asia08368
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: "prawie" Warszawa ;)
Wiadomości: 527
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Też tak nieśmiało się przypominam... #397
asia08368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 14:26   #419
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Rozczaruje Cie nieco ale w tym kremie nie ma zadnych magicznych skladnikow ktore jakos specjlanie wplyna na pielegnacje cery bo to,co dobre i ciekawe rozrzucone po skladzie bez ladu i skladu.Na dodatek zostal uzyty drazniacy konserwant -DMDM Hydantoin-wrazliwce powinny go unikac.

Poszukalabym zdecydowanie czegos innego
Dziekuję bardzo.
Szkoda, bo moja skóra dość dobrze reaguje na ten krem - w sensie, że nie podrażnia mnie, fajnie sie wchłania. Ale jestem już w tym wieku, że wolałabym dla swojej cery poszukać czegoś co będzie miało jakieś bardziej długofalowe działanie, a przy tym za rozsądną cenę. Na co powinnam zwracać uwagę, co bezwzględnie powinno się znaleźć w kremie +40, żeby dobrze nawilżał, ujędrniał i nie powodował podrażnień?
aferka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 14:40   #420
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
Dziekuję bardzo.
Szkoda, bo moja skóra dość dobrze reaguje na ten krem - w sensie, że nie podrażnia mnie, fajnie sie wchłania. Ale jestem już w tym wieku, że wolałabym dla swojej cery poszukać czegoś co będzie miało jakieś bardziej długofalowe działanie, a przy tym za rozsądną cenę. Na co powinnam zwracać uwagę, co bezwzględnie powinno się znaleźć w kremie +40, żeby dobrze nawilżał, ujędrniał i nie powodował podrażnień?

Jezeli jestes zadowolona i nie dzieje sie nic zlego to uzywaj

Kremu nie dobieramy do wieku ale do kondycji cery!
Przejrzyj watki dot.pielegnacji jest sporo informacji

Pielegnacja dlugofalowa to glownie retinoidy w takim przypadku choc nie tylko.

Postaram sie jeszcze zajrzec i cos popisac ale nie obiecuje,to nie dziala na zasadzie przypominania bede ciac posty bo balagan sie tworzy.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:41.