toksyczne osoby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-18, 09:48   #1
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671

toksyczne osoby


Hej
Niedawno rozpoczelam prace w nowym miejscu. Bardzo sie cieszylam, ze atmosfera jest calkiem zdrowa, z wspolpracowanikami mozna sie dogadac, nie ma chorej rywalizacji etc.
Otoz za wczesnie cieszylam!
Kolezanka, z ktora ostatnio mam zmiany jest straszna osoba. Ciagle jej sie cos nie podoba, ciagle ma zły humor. Wobec klientow jest slodka jak miod, a jak wyjda od razu zaczyna wymyslac na ich temat, stwarza problemy z niczego, zatruwa atmosfere i ogolnie psuje mi humor.
Nie potrafie pracowac z taka osoba Nie jestem asertywna i nie umiem reagowac na jej zlosliwosci, zwlaszcza, ze ona pracuje tam od roku a ja od m-ca.
Co powinnam zrobic? Lekcewazyc ja?
Popsula mi cala radosc z tego, ze w koncu znalazlam prace.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 09:58   #2
buziaczek82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 247
Re: toksyczne osoby

Hej Julia.Ja niestety mam taki sam problem.W mojej pracy jest jedna osoba, która na pozór wydaje sie bardzo sympatyczna, koleżeńska...Ale nie przeoczy żadnej okazji aby zabłysnąć przed szefem.Już nie raz wyszły na wierzch jej intrygi, plotki...Pracujemy razem od roku.Jednak dopiero niedawno pokazała jaka jest naprawde. Jest osobą zawistna i dwulicową. Niestety ze względu na charakter pracy nie moge jej unikać ale ostatnio zaczęłam odpłacać jej tą samą bronią. Tzn.myślałam, że tak potrafie i bedzie to dla mnie proste. Ale niestety a może i stety nie jesteśmy takie same dlatego przychodzi mi to z wielka trudnością ale nieraz doprowadza mnie do takiego stanu,że mam ochote jej wszystko wykrzyczeć.Dlatego świetnie Cie rozumiem.A co do atmosfery w pracy , no cóż...
buziaczek82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 10:00   #3
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: toksyczne osoby

a jak inni na to reagują? [domyślam się, że nie krytykują tego głośno za jej plecami, ale czy "ścierają się z nią" czy milczą i udają, że niczego nie słyszą, czy też "strzelają" jakieś miny] - jeśli problem jest globalny to może zaproponować spotkanie po pracy przy piwie [ona i wy] i pogadać 'całkiem przypadkiem' na temat zdrowej atmosfery pracy..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 10:08   #4
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Re: toksyczne osoby

To jest tak, ze wszyscy pracuja tam dluzej niz ja. Traktuja ja z przymruzeniem oka, bo ona stara sie byc takim bardzo dobrym pracowanikiem. Przyznaje, czasem to tez wydaje sie byc smieszne. Ale z racji tego, ze jestem nowa i dopiero sie ucze, ona chce mowic co i jak powinnam robic. Ale w momencie gdy to ma charakter wycieczek osobistych i jest jawnie zlosliwe - strasznie mnie to zlosci.
Kiedys tez wspomniala, ze jest jedyna pracujaca tu osoba, ktora zlozyla cv i czekala, az sie do niej odezwa - to byl przytyk konkretnie do mojej osoby, poniewaz zostalam zatrudniona w troche inny niz ona sposob.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 10:15   #5
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: toksyczne osoby

Znam to,znam to...też mam taką koleżankę w pracy..Przy wszystkich cud -koleżanka a gdy jesteśmy same pastwi się nade mną psychicznie. Nie raz płakałam! W końcu przestałam reagować, milczę ,nie odzywam się,ignoruję..
Jej jest z tym źle ale teraz to juz jej problem..ja walczyłam o dobrą atmosferę 2 lata.Nie warto! trzeba się zdystansować..nie podejmuj tematu i plotek..bo potem powie że to ty powiedziałaś lub inaczej przekręci..Uważaj na slowa! taka moja rada..i podchodź do tego z lekkim usmiechem (w duchu)..
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 10:16   #6
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: toksyczne osoby

Znam to,znam to...też mam taką koleżankę w pracy..Przy wszystkich cud -koleżanka a gdy jesteśmy same pastwi się nade mną psychicznie. Nie raz płakałam! W końcu przestałam reagować, milczę ,nie odzywam się,ignoruję..
Jej jest z tym źle ale teraz to juz jej problem..ja walczyłam o dobrą atmosferę 2 lata.Nie warto! trzeba się zdystansować..nie podejmuj tematu i plotek..bo potem powie że to ty powiedziałaś lub inaczej przekręci..Uważaj na slowa! taka moja rada..i podchodź do tego z lekkim usmiechem (w duchu)..
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 10:23   #7
buziaczek82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 247
Re: toksyczne osoby

U mnie na szczescie problem rozwiąże się sam,ponieważ za miesiąc nasza firma"upada" Szczęście w nieszczęściu.najgorsze jest to,że wszyscy wiedzą,że jest ona plotkarą,donosicielką i osobą dwulicowa jednak ona nic sobie z tego nie robi i zachowuje sie jak gdyby nigdy nic.I szlak mnie wtedy trafia.
buziaczek82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-18, 10:23   #8
buziaczek82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 247
Re: toksyczne osoby

U mnie na szczescie problem rozwiąże się sam,ponieważ za miesiąc nasza firma"upada" Szczęście w nieszczęściu.najgorsze jest to,że wszyscy wiedzą,że jest ona plotkarą,donosicielką i osobą dwulicowa jednak ona nic sobie z tego nie robi i zachowuje sie jak gdyby nigdy nic.I szlak mnie wtedy trafia.
buziaczek82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 10:23   #9
buziaczek82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 247
Re: toksyczne osoby

U mnie na szczescie problem rozwiąże się sam,ponieważ za miesiąc nasza firma"upada" Szczęście w nieszczęściu.najgorsze jest to,że wszyscy wiedzą,że jest ona plotkarą,donosicielką i osobą dwulicowa jednak ona nic sobie z tego nie robi i zachowuje sie jak gdyby nigdy nic.I szlak mnie wtedy trafia.
buziaczek82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 13:08   #10
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: toksyczne osoby

Julia napisał(a):
> To jest tak, ze wszyscy pracuja tam dluzej niz ja. Traktuja ja z przymruzeniem oka, bo ona stara sie byc takim bardzo dobrym pracowanikiem.

Jeśli wywołuje u innych mrużenie oka a nie gniew.. a Ty pracujesz dopiero miesiąc.. odpuść sobie [na razie] jakiekolwiek działanie.. i potraktuj to jako szkołę życia.. niestety większość z nas boryka się z podobnym problemem.. Za jakiś czas możesz wywołać taką 'naprawczą' dyskusję.. może dziewczyna się opamięta? ale nigdy za jej plecami - a na forum publicznym - i nie o niej a 'was jako grupie'..

Uszy do góry
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 13:09   #11
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: toksyczne osoby

Julia napisał(a):
> To jest tak, ze wszyscy pracuja tam dluzej niz ja. Traktuja ja z przymruzeniem oka, bo ona stara sie byc takim bardzo dobrym pracowanikiem.

Jeśli wywołuje u innych mrużenie oka a nie gniew.. a Ty pracujesz dopiero miesiąc.. odpuść sobie [na razie] jakiekolwiek działanie.. i potraktuj to jako szkołę życia.. niestety większość z nas boryka się z podobnym problemem.. Za jakiś czas możesz wywołać taką 'naprawczą' dyskusję.. może dziewczyna się opamięta? ale nigdy za jej plecami - a na forum publicznym - i nie o niej a 'was jako grupie'..

Uszy do góry
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-18, 13:48   #12
NEA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 176
GG do NEA
Re: toksyczne osoby

Moja znajmowa miała jeszcze gorszą sytuację. Nie dość że ta osoba wprowadzała złą atmosferę w pracy to jeszcze dopuszczała się gorszych rzeczy min. kasowała pliki innym osobą z ich komputerów. Pamiętam taką sytuację kiedy sakowała kumpleli cały projekt z kompa tylko dlatego że ona go dostała do realizacji a nie ona. (wiecie chodziło o prowizję) naszczęści kumpleka miała kopie na CD. Sprawa wyszła przypadkiem: był dzień prezentacji projektu przed klientem, kumpela wiadomo trochę podenerwowana jak wszytsko wypadnie a panienka do niej podchodzi i beszczelnie pyta się jak sobie poradzi bez projektu?? kumpela tylko dlatego doszła do wniosku że to ona ponieważ nikomu nie mówiła że projekt została skasowany z jej kompa. Kiedy mi o tym opowiedziała to aż sie zagotowałam...
NEA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 13:49   #13
NEA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 176
GG do NEA
Re: toksyczne osoby

Moja znajmowa miała jeszcze gorszą sytuację. Nie dość że ta osoba wprowadzała złą atmosferę w pracy to jeszcze dopuszczała się gorszych rzeczy min. kasowała pliki innym osobą z ich komputerów. Pamiętam taką sytuację kiedy sakowała kumpleli cały projekt z kompa tylko dlatego że ona go dostała do realizacji a nie ona. (wiecie chodziło o prowizję) naszczęści kumpleka miała kopie na CD. Sprawa wyszła przypadkiem: był dzień prezentacji projektu przed klientem, kumpela wiadomo trochę podenerwowana jak wszytsko wypadnie a panienka do niej podchodzi i beszczelnie pyta się jak sobie poradzi bez projektu?? kumpela tylko dlatego doszła do wniosku że to ona ponieważ nikomu nie mówiła że projekt została skasowany z jej kompa. Kiedy mi o tym opowiedziała to aż sie zagotowałam...
NEA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 14:34   #14
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: toksyczne osoby

Po pierwsze zdystansuj sie, tym bardziej, ze reszta pracownikow nie traktuje jej powaznie. Jesli Tobie osobiscie nie zalazla jeszcze za skore, to po prostu olej sprawe
Wazne, ze sytuacja nie jest tak dramatyczna, jak w przypadku tej dziewczyny, ktorej kolezanka skasowala projekt w komputerze.
Wspolpracownikow sie nie wybiera (chyba, z jest sie szefem) wiec skoncentruj sie na sobie, w koncu dopiero zaczelas tam pracowac, a na reputacje trzeba zarobic

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:07.