Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-05, 23:24   #1891
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Dziewczyny zaczęłam troszkę uprawiać sportu i chyba zdecyduje się na zakup shocka brać standardowo jak nosze 30F czy lepiej wziąć 32DD??
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 04:45   #1892
Maith
Raczkowanie
 
Avatar Maith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 477
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez nyiloveu Pokaż wiadomość
Kochane ! Od niedawna szukam wszędzie właściwego stanika bo mam dosyć wylewających się bokami, górą i dołem piersi. Z kalkulatora Ewy Michalak wychodzi, że mam 110 F (pod biustem ciasno 110, luźno 115, w biuście bez stanika przy pochyleniu 140) Czytam wszystkie strony które są w stopce wątku i gdzieś wyczytałam, że to można zamieniać. Czyli np jeśli biorę obwód mniejszy to większą miskę itd. Czy to prawda ? Czy mogę kupić stanik z miseczką powiedzmy G ale z mniejszym obwodem ? Jak się to wylicza ?

Czytam też Wasze wypowiedzi, piszecie, że trzeba skądś odjąć 5 cm ... ? Jestem w kropce. Może któraś wytłumaczy mi dokładnie jak się zmierzyć i w jaki rozmiar mam celować ?
Potrzebuję na zawał nowego stanika, pomocy !
A ile masz w biuście w staniku jak stoisz?
Wyszło Ci tam 110 FF (nie F)

Ale widzę, w czym masz problem. To prawdopodobnie najdalej wysunięta rozmiarówka, a 110 tam nie ma, największym obwodem jest 100. Ale 100 jest do GG, a odpowiednikiem 110FF jest dopiero 100HH. No i obwód może się okazać za ciasny.
Ale z drugiej strony podałaś rozmiar już w pochyle, a jednocześnie zdarza się, że przy krańcach tabelki potrzeba czasem bardziej zaniżyć obwód i wystarczają mniejsze miseczki.
Zatem jest jakaś szansa, że to 100GG będzie dobre.
Ja bym na Twoim miejscu spróbowała.
Pamiętaj, że zamawiając stanik przez Internet masz 10 dni na odsyłkę, gdyby się okazał zły.
Stanik do odesłania nie może być używany (a tylko zmierzony) i musi mieć papierowe metki.
Mierzysz go jak w sklepie, tylko na spokojnie, a potem jeśli nie pasuje, to nadajesz na poczcie (w przypadku Effuniaków w firmowym pudełku) i dostajesz zwrot pieniędzy.

Jeśli nie będzie pasować, to istnieje też marka produkująca do obwodu 50 nawet (115) tylko nie pamiętam nazwy, więc nie mogę sprawdzić do jakiej miseczki...
Ale zgodnie z zasadą LWW (lobby wie wszystko) w razie czego spytaj o możliwości w Twoim rozmiarze jeszcze na Lobby Biuściastych
http://biusciaste.prv.pl/

I podaj ten rozmiar nie w pochyleniu, bo to pozwoli ustalić prawdopodobny rozmiar w innych stanikach.

Edytowane przez Maith
Czas edycji: 2010-07-06 o 04:56
Maith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 10:58   #1893
BlackCatnowyprofil
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 40
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Hej dziewczyny to ja BlackCat
Mam nowy profil bo ktoś wczoraj mi się wlamał na poczte, grono, facebook i po prostu dokonał jakies MASAKRY!!!!


pozdrawiam i sub!
BlackCatnowyprofil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 12:36   #1894
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez BlackCatnowyprofil Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny to ja BlackCat
Mam nowy profil bo ktoś wczoraj mi się wlamał na poczte, grono, facebook i po prostu dokonał jakies MASAKRY!!!!


pozdrawiam i sub!
ojej, współczuję
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 12:42   #1895
nyiloveu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: druga strona monitora
Wiadomości: 55
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez Maith Pokaż wiadomość
A ile masz w biuście w staniku jak stoisz?
Wyszło Ci tam 110 FF (nie F)

Ale widzę, w czym masz problem. To prawdopodobnie najdalej wysunięta rozmiarówka, a 110 tam nie ma, największym obwodem jest 100. Ale 100 jest do GG, a odpowiednikiem 110FF jest dopiero 100HH. No i obwód może się okazać za ciasny.
Ale z drugiej strony podałaś rozmiar już w pochyle, a jednocześnie zdarza się, że przy krańcach tabelki potrzeba czasem bardziej zaniżyć obwód i wystarczają mniejsze miseczki.
Zatem jest jakaś szansa, że to 100GG będzie dobre.
Ja bym na Twoim miejscu spróbowała.
Pamiętaj, że zamawiając stanik przez Internet masz 10 dni na odsyłkę, gdyby się okazał zły.
Stanik do odesłania nie może być używany (a tylko zmierzony) i musi mieć papierowe metki.
Mierzysz go jak w sklepie, tylko na spokojnie, a potem jeśli nie pasuje, to nadajesz na poczcie (w przypadku Effuniaków w firmowym pudełku) i dostajesz zwrot pieniędzy.

Jeśli nie będzie pasować, to istnieje też marka produkująca do obwodu 50 nawet (115) tylko nie pamiętam nazwy, więc nie mogę sprawdzić do jakiej miseczki...
Ale zgodnie z zasadą LWW (lobby wie wszystko) w razie czego spytaj o możliwości w Twoim rozmiarze jeszcze na Lobby Biuściastych
http://biusciaste.prv.pl/

I podaj ten rozmiar nie w pochyleniu, bo to pozwoli ustalić prawdopodobny rozmiar w innych stanikach.

W staniku jak stoję mam 127. Na ciasno pod biustem (mierzył mnie TŻ żeby było wiarygodniej) mam 101.

Poszłabym do bieliźnianych ale ostatnio zmierzyłam całe miasto w poszukiwaniu tego odpowiedniego stanika i kiedy prosiłam o 110 F panie nie były zdziwione obwodem ale miseczką. Na oko dawały mi co najwyżej D lub DD i nawet E (chociaż miały) nie chciały mi dać do ręki bo zapewniały, że to D będzie w porządku.

Zrezygnowałam z chodzenia po sklepach i bazarkach w moim mieście.

Jak tylko dojdę jaki jest mój prawdziwy rozmiar zamówię coś przez internet.

Myślisz, że to 100 HH warto wypróbować ?
nyiloveu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 13:03   #1896
Bielizniarka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 127
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez BlackCatnowyprofil Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny to ja BlackCat
Mam nowy profil bo ktoś wczoraj mi się wlamał na poczte, grono, facebook i po prostu dokonał jakies MASAKRY!!!!


pozdrawiam i sub!
Oj niedobrze! Współczucia!
Podobno powinno się zmieniać hasła co miesiąc... Chyba tak zacznę robić!
Bielizniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 14:25   #1897
wydziergana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tutaj.
Wiadomości: 2 544
GG do wydziergana
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Mam pytanie... czy rozmiar 32 D będzie dobry na osobę o wymiarach:
pod biustem ciasno 72cm, a biuście 88cm?
Chciałam zamówić taki gładki biustonosz i się waham:
http://www2.victoriassecret.com/comm...me=OSPNKBAPZZZ

Proszę o pomoc
__________________
sex, DRUMS & rock'n'roll!

Edytowane przez wydziergana
Czas edycji: 2010-07-06 o 16:25
wydziergana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-06, 16:09   #1898
luiza987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 13
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Dziewczyny zaczęłam troszkę uprawiać sportu i chyba zdecyduje się na zakup shocka brać standardowo jak nosze 30F czy lepiej wziąć 32DD??
Jeśli chodzi o Shock Absorbery to z tego co zauważyłam, trzeba kupować obwód szerszy a miseczki większe niż normalnie. Przy moim wymiarach : 66 pod i 81 w biuście, noszę normalnie biustonosze 28dd. Kupiłam Shock Absorbera w rozmiarze 30d, ale miseczka była trochę za mała a więc zamówiłam 30dd. Ten drugi trochę lepszy, ale myślę, że nawet 30e byłby dobry. Noszę oba, ponieważ 30d pomimo za małej miseczki jest wygodniejszy, bo ma tylko 2 zapięcia, a 30dd już potrójne. Ten drugi pomimo lepszej miseczki, jest za bardzo zabudowany i podczas uprawiania sportu jestem cała poobdzierana pod pachami.
luiza987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 16:20   #1899
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez nyiloveu Pokaż wiadomość
W staniku jak stoję mam 127. Na ciasno pod biustem (mierzył mnie TŻ żeby było wiarygodniej) mam 101.

Poszłabym do bieliźnianych ale ostatnio zmierzyłam całe miasto w poszukiwaniu tego odpowiedniego stanika i kiedy prosiłam o 110 F panie nie były zdziwione obwodem ale miseczką. Na oko dawały mi co najwyżej D lub DD i nawet E (chociaż miały) nie chciały mi dać do ręki bo zapewniały, że to D będzie w porządku.

Zrezygnowałam z chodzenia po sklepach i bazarkach w moim mieście.

Jak tylko dojdę jaki jest mój prawdziwy rozmiar zamówię coś przez internet.

Myślisz, że to 100 HH warto wypróbować ?
Jesteś pewna co do tej setki? Próbowałaś kalkulatora? Jak dla mnie powinnaś szukać z obwodem 95, a nawet próbować 90, zależy jaka firma. tu przykładowy kalkulator klik!
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 16:52   #1900
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez nyiloveu Pokaż wiadomość
W staniku jak stoję mam 127. Na ciasno pod biustem (mierzył mnie TŻ żeby było wiarygodniej) mam 101.

Poszłabym do bieliźnianych ale ostatnio zmierzyłam całe miasto w poszukiwaniu tego odpowiedniego stanika i kiedy prosiłam o 110 F panie nie były zdziwione obwodem ale miseczką. Na oko dawały mi co najwyżej D lub DD i nawet E (chociaż miały) nie chciały mi dać do ręki bo zapewniały, że to D będzie w porządku.

Zrezygnowałam z chodzenia po sklepach i bazarkach w moim mieście.

Jak tylko dojdę jaki jest mój prawdziwy rozmiar zamówię coś przez internet.

Myślisz, że to 100 HH warto wypróbować ?
Jeżeli jesteś zainteresowana Effuniakiem to napisz do nich podając swoje wymiary. Na pewno doradzą. Nie ma co kombinować i na siłę się dostosowywać, bo szyją duże rozmiary też, niestety to nie moje rejony tabeli to szczegółów nie znam.

A w Lublinie masz przecież uświadomiony sklep, bodajże nazywa się Body, a jego właścicielka udziela się w tym wątku Zajrzyj do pierwszego posta, tam jest adres. Tam na pewno nie usłyszysz, że na pewno masz D bez mierzenia Stanika w końcu nie kupuje się na oko tylko na biust
__________________
65

250
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 18:40   #1901
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez cafe con leche Pokaż wiadomość
Troche pozno, ale bardzo dziekuje za odpowiedz!!!! I za linki do stanikow, az mam ochote je wszystkie zamowic A jak wyglada to dobieranie rozmiaru z pania z onlyher przez internet? Podajesz jej wymiary i ona podaje rozmiar? bo ciezko mi to sobie wyobrazic, jak mozna tak przez internet to zrobic.
Gdzie kupowalas te staniki? w jakims stacjonarnym sklepie czy online? Bo chetnie bym od razu zamawiala, ale troche sie boje tych miekkich, jestem przyzwyczajona do pushup'ow czy usztywnianych, ale skoro mowisz ze ladnie zbieraja, to chetnie sprobuje. A jakie masz dokladnie wymiary? Bo mi podaje 30 DD (ty masz 30 E), albo 65 E polskie, to tak jak ty. Dziwne to. Ale kupilam narazie pierwszy, z la senzy 32 D (bo 30 nie mieli) cotton lace bra, jest super, to narazie na poczatek, tak na teraz, na ten okres poszukiwania, zeby chociaz miec jakis w miare, a nie w tych szerokich lazic. Kupilam tez z debenhamsa 30DD, czyli moj rozmiar, ale mi jakos nie bardzo pasuje, troche splaszcza, wiec chyba oddam jutro.
Ja tez sie balam miekkich a teraz bym tyko takie nosila - uwierz mi naprawde ladnie zbieraja biust i go absolutnie nie splaszczaja.
Z Agnieszka z onlyher dobralam rozmiar na odleglosc - pomierzylam sie dokladnie wg jej wskazowek. Mierz sie bardzo ciasno pod biustem na wydechu i luzno w biuscie w wyproscie i w sklonie. Agnieszka ma nr gg i na pewno cie pokieruje. Ja u niej kupilam 4 staniki i bylam zadowolona ale dopiero jak kupilam te miekke z linkow w sklepie stacjonarnym i pani mi pokazala jak wygarniac biust to zobaczylam jak wspaniale moze wygladac biust w prawidlowo zalozonym biustonoszu. Nie wszystkie fasony beda lezec jednakowo ale odsylam tu do Agnieszki zeby ci pomogla. Moje wymiary obecnie to 89 w biuscie, 69-70 pod.
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-06, 19:09   #1902
nyiloveu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: druga strona monitora
Wiadomości: 55
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Jesteś pewna co do tej setki? Próbowałaś kalkulatora? Jak dla mnie powinnaś szukać z obwodem 95, a nawet próbować 90, zależy jaka firma. tu przykładowy kalkulator klik!
No właśnie jestem. Tylko czytałam, że od obwodu trzeba odjąć 5 cm i zaokrąglić do najbliższego produkowanego obwodu. I wychodzi akurat 90.

No a z tą miseczką jestem w kropce...
W ten kalkulator co podałaś link wyskakuje mi jedynie brytyjski rozmiar bo polskiego podobno 'nie produkują'

Cytat:
W staniku jak stoję mam 127. Na ciasno pod biustem (mierzył mnie TŻ żeby było wiarygodniej) mam 101.

Poszłabym do bieliźnianych ale ostatnio zmierzyłam całe miasto w poszukiwaniu tego odpowiedniego stanika i kiedy prosiłam o 110 F panie nie były zdziwione obwodem ale miseczką. Na oko dawały mi co najwyżej D lub DD i nawet E (chociaż miały) nie chciały mi dać do ręki bo zapewniały, że to D będzie w porządku.

Zrezygnowałam z chodzenia po sklepach i bazarkach w moim mieście.

Jak tylko dojdę jaki jest mój prawdziwy rozmiar zamówię coś przez internet.

Myślisz, że to 100 HH warto wypróbować ?


Jeżeli jesteś zainteresowana Effuniakiem to napisz do nich podając swoje wymiary. Na pewno doradzą. Nie ma co kombinować i na siłę się dostosowywać, bo szyją duże rozmiary też, niestety to nie moje rejony tabeli to szczegółów nie znam.

A w Lublinie masz przecież uświadomiony sklep, bodajże nazywa się Body, a jego właścicielka udziela się w tym wątku Zajrzyj do pierwszego posta, tam jest adres. Tam na pewno nie usłyszysz, że na pewno masz D bez mierzenia Stanika w końcu nie kupuje się na oko tylko na biust __________________

Od Lublina kawałek mieszkam. Właściwie to nie zbyt dobre wytłumaczenie ale wolę znać swój rozmiar i wiedzieć o jaki pytać
nyiloveu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 19:14   #1903
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

W takim uświadomionym sklepie i tak Cię pewnie zmierzą. Samemu możesz popełnić błąd. Poza tym przy Twoim rozmiarze może być potrzebne spore zaniżenie obwodu, miska też nie wiadomo jaka, bo spory biust jest często mocniej kompresowalny. Poza tym w takim uświadomionym sklepie nauczą Cię jak należy poprawnie zakładać stanik, wygarniać wszystko z pod pach/pleców. Lepiej iść do sklepu, w ciemno naprawdę ciężko doradzić.
Zawsze możesz przed wizytą w takim sklepie zadzwonić/wysłać maila i zapytać się czy mają w ofercie biustonosze na Twoje wymiary
__________________
65

250

Edytowane przez Hanneke
Czas edycji: 2010-07-06 o 19:18
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 19:32   #1904
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Jak masz daleko do Lublina to moze blizej bedzie ci do sklepu w Zamosciu czy Bilgoraju
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 13:09   #1905
T42
Raczkowanie
 
Avatar T42
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 256
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Słuchajcie, potrzebuję namiarów na jakieś stacjonarne sklepy z bielizną w rozmiarze 28-30 dd-e w Londynie
Na razie zapisałam sobie adresy Bravissimo, polecicie mi coś jescze?
T42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 13:18   #1906
nyiloveu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: druga strona monitora
Wiadomości: 55
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Kochane a zamawiała któraś z Was stanik z brastop.com ? Ile się płaci za przesyłkę do PL i czy jest możliwość zapłaty przy odbiorze ?
nyiloveu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 13:29   #1907
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

ja brastop'u zamawiałam na zbiorowych zamówieniach na wizażu to taniej wychodzi, aczkolwiek nie wiem czy teraz jest jakieś organizowane
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 13:49   #1908
nyiloveu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: druga strona monitora
Wiadomości: 55
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

aniolusiek a ile Ci wyszło wtedy za przesyłkę ? I tam się płaci z góry ? Czy można przy odbiorze ?
nyiloveu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 15:25   #1909
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez nyiloveu Pokaż wiadomość
aniolusiek a ile Ci wyszło wtedy za przesyłkę ? I tam się płaci z góry ? Czy można przy odbiorze ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...%B1tek+brastop
tu jest wątek
ro zależy ile osób jest w zamówieniu, ale około 1,5Ł+6zł za przesyłkę w PL
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-08, 03:26   #1910
Maith
Raczkowanie
 
Avatar Maith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 477
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez nyiloveu Pokaż wiadomość
W staniku jak stoję mam 127. Na ciasno pod biustem (mierzył mnie TŻ żeby było wiarygodniej) mam 101.
Jeśli pod biustem ciasno masz 101, to z Effuniaków powinno Ci pasować 100. Teraz jak wpisałam w kalkulator 100/110/140 to wyszło 100GG

No możesz albo zamówić to 100GG przymierzyć i najwyżej odesłać, albo jeszcze najpierw napisać do nich, podając wszystkie wymiary, z tym mierzonym na stojąco też.

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Jesteś pewna co do tej setki? Próbowałaś kalkulatora? Jak dla mnie powinnaś szukać z obwodem 95, a nawet próbować 90, zależy jaka firma. tu przykładowy kalkulator klik!
Ale nie w Effuniakach!
Tam naprawdę bierze się stanik na zmierzony rozmiar, bo obwody są ścisłe i pracujące. No i rozmiarówkę mają szczególną, stąd po prostu trzeba się wpisać w ich kalkulator.

Nyiloveu - z pozostałych firm przy tych wymiarach najlepiej zmierzyć okoliczne rozmiary w sklepie, bo tutaj może już wchodzić tzw. zagięcie końca tabelki, ale z drugiej strony masz zauważalną różnicę między pomiarem na stojąco a w zwisie.
Generalnie wychodzą Ci tam okolice brytyjskiego 40H i polsko-niemieckiego 90L. I od tego należałoby zacząć mierzenie.
Jednocześnie nie wiem, na ile jesteś ściśliwa, ale jest prawdopodobne, że potrzebowałabyś zejścia o 15 cm i wtedy warto by było zacząć mierzenie od brytyjskiego 38J.
Tak czy inaczej sklepu szukasz na biuściastej mapie świata (przybliżasz do Polski i do swoich okolic i widzisz najbliższe dobre sklepy)
http://stanikowamapa.prv.pl/
Natomiast unikasz przypadkowych bieliźniaków, gdzie Cię będą próbowali wcisnąć w "jakieś E".
Szukasz sklepu na stanikowej mapie, najbliższego do Ciebie i dzwonisz tam lub mailujesz z pytaniem, czy mają takie rozmiary jak 40 H, 38 J i na wszelki wypadek też o miseczkę, dwie większe. Jak mają, to jedziesz

Cytat:
Napisane przez nyiloveu Pokaż wiadomość
No właśnie jestem. Tylko czytałam, że od obwodu trzeba odjąć 5 cm i zaokrąglić do najbliższego produkowanego obwodu. I wychodzi akurat 90.
W typowych stanikach (nie w Effuniakach) tak. A w ściśliwszych nawet 85.

Cytat:
Napisane przez nyiloveu Pokaż wiadomość
No a z tą miseczką jestem w kropce...
W ten kalkulator co podałaś link wyskakuje mi jedynie brytyjski rozmiar bo polskiego podobno 'nie produkują'
Ale w ten kalkulator już podajesz rozmiar w pozycji stojącej w miękkim staniku, a nie ten w zwisie.
Wtedy wyjdzie Ci 40H (brytyjskie) i 90L (polskie)
Oczywiście to jest rozmiar wyjściowy.

---------- Dopisano o 04:26 ---------- Poprzedni post napisano o 04:24 ----------

Cytat:
Napisane przez nyiloveu Pokaż wiadomość
Kochane a zamawiała któraś z Was stanik z brastop.com ? Ile się płaci za przesyłkę do PL i czy jest możliwość zapłaty przy odbiorze ?
Dawno, ale w Brastopie masz obsługę po polsku jakby co.
Piszesz do nich maila w ojczystym języku i odpowiadają na wszystkie pytania
Maith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 12:51   #1911
nyiloveu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: druga strona monitora
Wiadomości: 55
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez Maith Pokaż wiadomość
Jeśli pod biustem ciasno masz 101, to z Effuniaków powinno Ci pasować 100. Teraz jak wpisałam w kalkulator 100/110/140 to wyszło 100GG

No możesz albo zamówić to 100GG przymierzyć i najwyżej odesłać, albo jeszcze najpierw napisać do nich, podając wszystkie wymiary, z tym mierzonym na stojąco też.



Ale nie w Effuniakach!
Tam naprawdę bierze się stanik na zmierzony rozmiar, bo obwody są ścisłe i pracujące. No i rozmiarówkę mają szczególną, stąd po prostu trzeba się wpisać w ich kalkulator.

Nyiloveu - z pozostałych firm przy tych wymiarach najlepiej zmierzyć okoliczne rozmiary w sklepie, bo tutaj może już wchodzić tzw. zagięcie końca tabelki, ale z drugiej strony masz zauważalną różnicę między pomiarem na stojąco a w zwisie.
Generalnie wychodzą Ci tam okolice brytyjskiego 40H i polsko-niemieckiego 90L. I od tego należałoby zacząć mierzenie.
Jednocześnie nie wiem, na ile jesteś ściśliwa, ale jest prawdopodobne, że potrzebowałabyś zejścia o 15 cm i wtedy warto by było zacząć mierzenie od brytyjskiego 38J.
Tak czy inaczej sklepu szukasz na biuściastej mapie świata (przybliżasz do Polski i do swoich okolic i widzisz najbliższe dobre sklepy)
http://stanikowamapa.prv.pl/
Natomiast unikasz przypadkowych bieliźniaków, gdzie Cię będą próbowali wcisnąć w "jakieś E".
Szukasz sklepu na stanikowej mapie, najbliższego do Ciebie i dzwonisz tam lub mailujesz z pytaniem, czy mają takie rozmiary jak 40 H, 38 J i na wszelki wypadek też o miseczkę, dwie większe. Jak mają, to jedziesz



W typowych stanikach (nie w Effuniakach) tak. A w ściśliwszych nawet 85.



Ale w ten kalkulator już podajesz rozmiar w pozycji stojącej w miękkim staniku, a nie ten w zwisie.
Wtedy wyjdzie Ci 40H (brytyjskie) i 90L (polskie)
Oczywiście to jest rozmiar wyjściowy.

---------- Dopisano o 04:26 ---------- Poprzedni post napisano o 04:24 ----------



Dawno, ale w Brastopie masz obsługę po polsku jakby co.
Piszesz do nich maila w ojczystym języku i odpowiadają na wszystkie pytania

Dziękuję ! Naprawdę bardzo mi pomogłaś !
nyiloveu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 16:19   #1912
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Gdzie można kupić normalny dwuczęściowy strój kąpielowy? U siebie w sklepie nie znalazłam odpowiedniego rozmiaru, w sklepie Kris line też pustki i urlop do 26 lipca. Póki co minęło mi pół urlopu, mam morze pod nosem, a ja nie mogę pójść na plażę, bo jedyny strój jaki posiadam to jakiś 38 z cubusa, który rozpłaszcza mi biust tak, że wstyd się pokazać. Chciałabym kupić strój, który będzie leżał jak normalny stanik i podkreślał biust, a nie oszpecał.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 16:45   #1913
cafe con leche
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 110
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
Ja tez sie balam miekkich a teraz bym tyko takie nosila - uwierz mi naprawde ladnie zbieraja biust i go absolutnie nie splaszczaja.
Z Agnieszka z onlyher dobralam rozmiar na odleglosc - pomierzylam sie dokladnie wg jej wskazowek. Mierz sie bardzo ciasno pod biustem na wydechu i luzno w biuscie w wyproscie i w sklonie. Agnieszka ma nr gg i na pewno cie pokieruje. Ja u niej kupilam 4 staniki i bylam zadowolona ale dopiero jak kupilam te miekke z linkow w sklepie stacjonarnym i pani mi pokazala jak wygarniac biust to zobaczylam jak wspaniale moze wygladac biust w prawidlowo zalozonym biustonoszu. Nie wszystkie fasony beda lezec jednakowo ale odsylam tu do Agnieszki zeby ci pomogla. Moje wymiary obecnie to 89 w biuscie, 69-70 pod.
To chyba sie skusze i wyprobuje jakis miekki Chyba wygodnie musi byc bez poduch
A gdzie kupowalas te miekkie panache? z jakiej stronki? bo na onlyher nie widzialam tej firmy.
I moglabym prosic o nr gg pani Agnieszki? jesli to mozliwe oczywiscie, moze jakos na priva, bo szukalam na stronie sklepu, ale jakos sie nie doszukalam
cafe con leche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 16:47   #1914
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez cafe con leche Pokaż wiadomość
To chyba sie skusze i wyprobuje jakis miekki Chyba wygodnie musi byc bez poduch
A gdzie kupowalas te miekkie panache? z jakiej stronki? bo na onlyher nie widzialam tej firmy.
I moglabym prosic o nr gg pani Agnieszki? jesli to mozliwe oczywiscie, moze jakos na priva, bo szukalam na stronie sklepu, ale jakos sie nie doszukalam
Panache George i Frances kupilam w brafiterii w zamosciu. Zaraz ci wysle na PW gg Agnieszki
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-09, 07:10   #1915
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Mam pytanie. W sklepie internetowym bon prix przeglądałam stroje kąpielowe i troszkę nie wiem o co chodzi z rozmiarami. Bo nie ma tam napisane np 75G tylko np 36, 38...itp
jak odczytać te rozmiary? w paru innych sklepach również się z czymś takim spotkałam.
Z góry dziękuję za pomoc.
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-09, 07:13   #1916
greenaurie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 966
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

To sa po prostu rozmiary odzieżowe, a nie bieliźniane.
__________________

"Żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy."
greenaurie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-09, 07:17   #1917
anntab
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tam, gdzie rosną poziomki...
Wiadomości: 3 788
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
Mam pytanie. W sklepie internetowym bon prix przeglądałam stroje kąpielowe i troszkę nie wiem o co chodzi z rozmiarami. Bo nie ma tam napisane np 75G tylko np 36, 38...itp
jak odczytać te rozmiary? w paru innych sklepach również się z czymś takim spotkałam.
Z góry dziękuję za pomoc.
W wielu sklepach podają taką rozmiarówkę. Chodzi najprawdopodobniej o to, że jeśli nosisz normalnie rozmiar 36, to bierzesz stanik w rozmiarze 36, jeśli 40 - to 40. Albo "na oko" sobie dobierasz, bo możesz być szczupłą osobą z dużym biustem... Z tak podanymi rozmiarami są na prawdę znikome szanse, że kupisz dobrze dopasowaną górę do stroju kąpielowego

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

Cytat:
Napisane przez greenaurie Pokaż wiadomość
To sa po prostu rozmiary odzieżowe, a nie bieliźniane.
Byłaś szybsza
anntab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-09, 07:20   #1918
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez anntab Pokaż wiadomość
W wielu sklepach podają taką rozmiarówkę. Chodzi najprawdopodobniej o to, że jeśli nosisz normalnie rozmiar 36, to bierzesz stanik w rozmiarze 36, jeśli 40 - to 40. Albo "na oko" sobie dobierasz, bo możesz być szczupłą osobą z dużym biustem... Z tak podanymi rozmiarami są na prawdę znikome szanse, że kupisz dobrze dopasowaną górę do stroju kąpielowego

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------



Byłaś szybsza
dziękuję bardzo a bardzo często w tych linkach, które są podane na 1 stronie są właśnie takie rozmiarówki więc trzeba szukać dalej stroju ehh

http://www.lingeria.com.pl/seychelle...955&rozmiar=54 a co myślicie o tym stroju? chodzi mi o miseczkę
__________________

Edytowane przez la beaute
Czas edycji: 2010-07-09 o 10:07
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-09, 13:26   #1919
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Wiem, że to nie jest wymiankowy, ale tu będzie mi łatwiej kogoś znaleźć

Może któraś ma na zbyciu Panache Cleo Robyn 28E? Bo ja mam na wymiankę trochę za duży 28F raz założony, z metkami, wieszaczkiem itp.
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-09, 15:48   #1920
Maith
Raczkowanie
 
Avatar Maith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 477
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Gdzie można kupić normalny dwuczęściowy strój kąpielowy? U siebie w sklepie nie znalazłam odpowiedniego rozmiaru, w sklepie Kris line też pustki i urlop do 26 lipca. Póki co minęło mi pół urlopu, mam morze pod nosem, a ja nie mogę pójść na plażę, bo jedyny strój jaki posiadam to jakiś 38 z cubusa, który rozpłaszcza mi biust tak, że wstyd się pokazać. Chciałabym kupić strój, który będzie leżał jak normalny stanik i podkreślał biust, a nie oszpecał.
Jeśli potrzeba Ci stanika na gwałt, to najlepiej sprawdzić, gdzie są najbliższe sklepy stacjonarne i do jednego podjechać, po upewnieniu się telefonicznie, że mają tam coś w Twoim rozmiarze.
Sklepu szukasz na biuściastej mapie świata
http://stanikowamapa.prv.pl/

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
Mam pytanie. W sklepie internetowym bon prix przeglądałam stroje kąpielowe i troszkę nie wiem o co chodzi z rozmiarami. Bo nie ma tam napisane np 75G tylko np 36, 38...itp
jak odczytać te rozmiary? w paru innych sklepach również się z czymś takim spotkałam.
Z góry dziękuję za pomoc.
To jest horror, którego należy unikać. Powyżej masz opis, co takie 38 potrafi robić z biustem.
Sytuacja wygląda tak. Wg tej rozmiarówki np. 38 to 75B. 40 to 80B itd.
Czyli przy 75G żeby zmieścić biust w miseczki, musiałabyś wziąć rozmiar dający o wieeele za szeroki obwód. Podobnie jest przy np. 65F. Obwód jest za szeroki, biust najczęściej i tak spłaszczony.
Żeby Ci dołożyć do końca, po wzięciu góry mieszczącej biust, musisz w sklepach stosujących tę rozmiarówkę często wziąć dół w tym samym rozmiarze. A posiadanie 75G nie zawsze implikuje posiadanie dołu wymagającego naprawdę okolic konfekcyjnego 46.
Maith jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:09.