Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-18, 09:49   #2401
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ja ejstem na diecie od lipca ale tylko i wyłącznie ze względu na wagę a nie na retinoidy. zapytaj następnym razem dermatologa czy nie powinnaś przejść na jakąś dietę niskocholestelerową, może coś Ci poleci? a mas zjakioś bardzo podwyższony cholesterol? ja po roku kuracji mam ciągle w normie, więc wszystko jest okej.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-18, 13:57   #2402
Inside92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
ja ejstem na diecie od lipca ale tylko i wyłącznie ze względu na wagę a nie na retinoidy. zapytaj następnym razem dermatologa czy nie powinnaś przejść na jakąś dietę niskocholestelerową, może coś Ci poleci? a mas zjakioś bardzo podwyższony cholesterol? ja po roku kuracji mam ciągle w normie, więc wszystko jest okej.
A Tobie dermatolog polecał co jeść a czego unikać? Wiem tylko, że unikać witaminy A.
Inside92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-18, 15:33   #2403
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Nie, nic nie mówila, ale to dlatego może że mam dobre wyniki badań krwi

a co do Twojeg pytania na PW - jestem zadowolona. Mam teraz cerę niesamowicie lepszą w porównaniu do tego, co mialam kiedyś. Możesz przejrzeć wątek to powinnaś znaleźć różne moje zdjęcia z róznych okresów leczenia. Teraz mam praktycznie tylko przebarwienia i od czasu do czasu jakiś mały pryszczyk się gdzieś pojawi, ale to np. przed okresem itp.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-18, 17:18   #2404
Asaniii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Inside92 Pokaż wiadomość
A masz jakieś skutki uboczne? Tzn. bóle głowy, brzucha, pogorszenie widzenia?
Bo ja dzisiaj taka słaba byłam i głowa okropnie mnie bolała.
A czego nie powinnam jeść?
Pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze

Przez pierwszych kilka dni miałam silne bóle brzucha- przeszło,
bóle głowy również (chociaz ciezko powiedzieć czy przez Izotek, bo mnie często głowa pobolewa).
Pogorszenia widzenia nie mam.
Najbardziej nieprzyjemne dla mnie było kilkudniowe, intensywne zaczerwienienie twarzy- wyglądałam jak poparzona

Ja pytałam lekarza co z diatą, bo mam podwyzszony cholesterol i trójglicerydy, a odżywiam się naprawde zdrowo.
Lekarz powiedział, że w przypadku zdrowego odżywiania, nie mam co zmieniac diety, bo to niewiele pomoze. Podwyższone wyniki to efekt działania leku, i kwestia tego jak nasz organizm reaguje na Retinoidy. Ja dostałam Lipanthyl i za miesiąc mam powtorzyć badania. Mam nadzieję że pomoże..
Asaniii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-18, 19:52   #2405
Inside92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Asaniii Pokaż wiadomość
Przez pierwszych kilka dni miałam silne bóle brzucha- przeszło,
bóle głowy również (chociaz ciezko powiedzieć czy przez Izotek, bo mnie często głowa pobolewa).
Pogorszenia widzenia nie mam.
Najbardziej nieprzyjemne dla mnie było kilkudniowe, intensywne zaczerwienienie twarzy- wyglądałam jak poparzona

Ja pytałam lekarza co z diatą, bo mam podwyzszony cholesterol i trójglicerydy, a odżywiam się naprawde zdrowo.
Lekarz powiedział, że w przypadku zdrowego odżywiania, nie mam co zmieniac diety, bo to niewiele pomoze. Podwyższone wyniki to efekt działania leku, i kwestia tego jak nasz organizm reaguje na Retinoidy. Ja dostałam Lipanthyl i za miesiąc mam powtorzyć badania. Mam nadzieję że pomoże..
Trzymam kciuki
Ja dziś wzięłam 9tą tabletkę i tylko mi trochę skóra schodzi i może lekki wysyp. No i ból głowy, ale pogoda się zmienia, więc może to dlatego.
Czytałam na ulotce , że należy unikać wysiłków fizycznych , ale myślę , że na wf-ie mogę ćwiczyć?
Inside92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 09:00   #2406
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

na wf-ie chyba się nie zmęczysz mocno ja ćwiczę (taniec) i nic mi nie jest. gorzej jak biegne na zajęcia stroma ulica pdo górę :O ostatnio sie prawie udusiłam po czymś takim:O także to jest dla mnie wysiłek fizyczny
a mi się już włosy nie przetłuszczają! i jestem szczęśliwa ;]
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 14:16   #2407
Inside92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
na wf-ie chyba się nie zmęczysz mocno ja ćwiczę (taniec) i nic mi nie jest. gorzej jak biegne na zajęcia stroma ulica pdo górę :O ostatnio sie prawie udusiłam po czymś takim:O także to jest dla mnie wysiłek fizyczny
a mi się już włosy nie przetłuszczają! i jestem szczęśliwa ;]

Wfy czasami mogą być męczące , np jak się dużo biega. ale cieszę się , że mogę ćwiczyć ;p a powiedz masz / miałaś jakieś skutki uboczne?
Inside92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-19, 14:42   #2408
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Inside - najlepiej przejrzyj ten wątek - prawie na każdej stronie ktoś pisze coś jakie miał/ma skutki uboczne..
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 16:32   #2409
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam
Od 12 r.ż. mam trądzik, czyli już 6 lat. Dermatolog przepisał mi Acnenormin, zażyłam już 1,5 opkowania....a jedyne skutki - suche wargi i pryszcze które jak się pojawiały tak się pojawiają Jestem....Załamana, lekko powiedziawszy jestem tak wkurzona na na nie...że teraz jak się jakiś pojawi to odrazu drapie i wyciskam a potem zasmorowuje je punktowo Tormentiolem...
Czy moja cery kiedyś się poprawi ??? Ratunku, napiszcie coś... bo jestem na skrajności;(
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 16:40   #2410
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Poprawi poprawi Nie martw się. Ja zauważalną poprawę zauważyłam może po 3 czy 4 miesiącach Więc się nie martw tylko łykaj tabletki tak jak Ci dermatolog przykazał.

A jaką dawkę bierzesz?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 16:47   #2411
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Poprawi poprawi Nie martw się. Ja zauważalną poprawę zauważyłam może po 3 czy 4 miesiącach Więc się nie martw tylko łykaj tabletki tak jak Ci dermatolog przykazał.

A jaką dawkę bierzesz?
1 tabletkę, 20 mg ...
Najgorsze jest to, że jak jakas się pojawi to wyciskam, a nie powinnam? szczególnie przy tym leku...
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-19, 18:24   #2412
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Inside92 Pokaż wiadomość
Wfy czasami mogą być męczące , np jak się dużo biega. ale cieszę się , że mogę ćwiczyć ;p a powiedz masz / miałaś jakieś skutki uboczne?
myślę, że możesz ćwiczyć. może zgłoś do wuefisty np. że nie możesz się nadmiernie męczyć i w razie dużego wysiłku poproś o odpoczynek albo coś takiego. u mnie w szkole można było ćwiczyć w swoim tempie jak był fajny wuefista
co do skutków ubocznych: na początku lekkie problemy z oczami [komputer, dużo światła w sklepach/na uczelni- oczy zbyt szybko się męczyły], straszliwe pieczenie i rumień dosłownie na twarzy:O ale przeszło potem lekki wysyp, który aktualnie się już kończy, poza tym nic. biorę 30 mg od 27.10.
Wizażanko, myślę że nie powinnaś wyciskać. To tylko wszystko pogarsza. nie możesz mieć efektów jak sama sobie roznosisz stany zapalne.. cierpliwości. ja też długo się leczyłam przed tą kuracją. a teraz w niecały miesiąc na retinoidach tylko nawilżam twarz. i widze poprawę. codziennie sobie śpiewam "ty jesteś dziś piękniejsza.."
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 20:57   #2413
zaklika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 21
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Inside92 Pokaż wiadomość
Czytałam na ulotce , że należy unikać wysiłków fizycznych , ale myślę , że na wf-ie mogę ćwiczyć?
ja miałam zwolnienie z wf. ale w sumie nie dlatego, że coś mi się działo, ale to był ostatni semestr w liceum i chciałam mieć więcej czasu.
zaklika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 21:20   #2414
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
Witam
Od 12 r.ż. mam trądzik, czyli już 6 lat. Dermatolog przepisał mi Acnenormin, zażyłam już 1,5 opkowania....a jedyne skutki - suche wargi i pryszcze które jak się pojawiały tak się pojawiają Jestem....Załamana, lekko powiedziawszy jestem tak wkurzona na na nie...że teraz jak się jakiś pojawi to odrazu drapie i wyciskam a potem zasmorowuje je punktowo Tormentiolem...
Czy moja cery kiedyś się poprawi ??? Ratunku, napiszcie coś... bo jestem na skrajności;(
Nie martw się.
Ja też, tak jak Limonatka, musiałam czekać kilka miesięcy na poprawę. Poza tym, bierzesz dość niską dawkę, więc może okaże się, że potrzebujesz wyższej. Koniecznie przestań grzebac przy buzi i bądź dobrej myśli!
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 23:16   #2415
Inside92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
myślę, że możesz ćwiczyć. może zgłoś do wuefisty np. że nie możesz się nadmiernie męczyć i w razie dużego wysiłku poproś o odpoczynek albo coś takiego. u mnie w szkole można było ćwiczyć w swoim tempie jak był fajny wuefista
co do skutków ubocznych: na początku lekkie problemy z oczami [komputer, dużo światła w sklepach/na uczelni- oczy zbyt szybko się męczyły], straszliwe pieczenie i rumień dosłownie na twarzy:O ale przeszło potem lekki wysyp, który aktualnie się już kończy, poza tym nic. biorę 30 mg od 27.10.
Wizażanko, myślę że nie powinnaś wyciskać. To tylko wszystko pogarsza. nie możesz mieć efektów jak sama sobie roznosisz stany zapalne.. cierpliwości. ja też długo się leczyłam przed tą kuracją. a teraz w niecały miesiąc na retinoidach tylko nawilżam twarz. i widze poprawę. codziennie sobie śpiewam "ty jesteś dziś piękniejsza.."
Ja dopiero zjadłam 11 tabletek. 20 mg 2xdziennie. Wyciskam pojedyncze pryszcze i nie umiem się tego oduczyć ;| ale staram się ;p ja się boję co będzie za miesiąc, ale jestem dobrej myśli.
A z wuefem zrobię tak jak pisałaś
Ogólnie to jestem taka zmęczona.. najchętniej cały dzień bym spała..
Dobranoc
Inside92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 04:50   #2416
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Inside92 Pokaż wiadomość
Czytałam na ulotce , że należy unikać wysiłków fizycznych , ale myślę , że na wf-ie mogę ćwiczyć?
Na pewno możesz jeśli nic ci sie nie dzieje ze stawami. Mnie po miesiącu kuracji zaczęły się problemy ze stawami i z kręgosłupem i tak trwają caly czas. Czuję ból np. przy wstawaniu albo przy przwracaniu sie na bok. Ale ja z kolei, w ogóle nie mam suchości skóry twarzy ani ust. U każdego retinoidy inaczej działają
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 18:34   #2417
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Kochane dziewczynki, dziękuje za słowa wsparcia
Już nie wyciskam ...postanowiłam sobie i koniec z tym głupim nawykiem,dosyć...

I lekko widze poprawę...może będzie dobrze,
Jedno jest pewne - CHCE MIEĆ NORMALNE ŻYCIE< BEZ TRĄDZIKU...

Pamiętam swoje 1 wakacje ze swoim ukochanym... słońce, plaża, słoneczko, ON , a moja Buzia ? ? ? Straszna, nie wiem czemu ale takiego stanu skóry nie miałam już od dawna jak wtedy. Naszczęscie TZ nie wystraszył się i nie uciekł, czasem aż sama się dziwie czemu tego nie zrobił wtedy :P
Nie chce żeby moja buzia była taka w te wakacje, lub na sylwester, chce być taką jaką mnie rzeczywiście Bóg stworzył, bez dodatków :/
Nadzieja... może będzie oki...
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 19:16   #2418
kraksa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Czy któraś z was stosowała aknenormin? dzisiaj pani dermatolog powiedziała, że tylko on mi pomoże, a ja się strasznie boję skutków ubocznych. i czy to prawda, że w trakcie leczenia nie można się golić? farbować włosów?!

Edytowane przez kraksa89
Czas edycji: 2008-11-20 o 19:22
kraksa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 21:06   #2419
Inside92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez kraksa89 Pokaż wiadomość
Czy któraś z was stosowała aknenormin? dzisiaj pani dermatolog powiedziała, że tylko on mi pomoże, a ja się strasznie boję skutków ubocznych. i czy to prawda, że w trakcie leczenia nie można się golić? farbować włosów?!
Ja stosuję aknenormin od zeszłego piątku. Mi też pani dermatolog powiedziała, że tylko to mi pomoże. Jak na razie nie żałuję. Ja też się bałam skutków ubocznych, nadal się boję , ale jeśli się nie spróbuje to się nie będzie miało efektów. Tak, więc czytając to forum dowiedziałam się , że nie zawsze są mocne skutki uboczne. Wszystko zależy od organizmu - jak przyjmie lek. Jestem po 13stu tabletkach dzisiaj mnie strasznie brzuch bolał i głowa, ale głowa to chyba od niskiego ciśnienia. No i mam suche usta.
O zakazie golenia się i farbowania nic nie słyszałam, na ulotce też o tym nic nie ma
Pozdrawiam i zachęcam do stosowania tego leku

Edytowane przez Inside92
Czas edycji: 2008-11-20 o 21:07
Inside92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-20, 21:26   #2420
alexis2008alexis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Hej! Słuchajcie. Jak to jest? Czemu podczas brania Roaccutane itp. trzeba nawilżać skórę skoro Roa zmniejsza wydzielanie łoju. Mam na myśli kremy np. Nivea. Przecież natłuszczają mocno skórę. Czasami mam wrażenie, że walczę z Roa. On usuwa "tłuszcz", a ja go przywracam kremami. Ostatnio kupiłem krem tylko nawilżający to tak mi się skóra wieczorem świeciła, że aż strach. Jakie kremy najlepiej stosować? Roa biorę 4 tydzień a moja derma nic nie powiedziała o tym.
alexis2008alexis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 21:37   #2421
yoy
Przyczajenie
 
Avatar yoy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Przyszla pora i na mnie

Na poczatek witam sie serdecznie
Jestem Yoy i od wczoraj biore Aknenormin [20mg przy 45 kg]. Skutkow narazie nie odczuwam, ale to zapewne dlatego ze za wczesnie na cokolwiek Boje sie jak cholera, ale jestem dobrej mysli... Dodam, ze tradzik moze nie jakis mega, jednak dosyc uporczywy, przy czym leczylam sie juz chyba wszystkim i nic.... a buzia wyglada coraz gorzej- przebarwienia, blizny...Teraz mam 24 lata a tradzik od 20 roku zycia... Jako nastolatka nic a nic, a teraz... stara baba i za pierona nie moge sie pozbyc tego cholerstwa ehhhh... No i tym sposobem moja dermatolog przepisala mi Akne... A najgorsze jest to, ze juz kiedys mi to proponowala, ale ja sie balam i nie zdecydowalam... i i tak wydalam majatek na te inne badziewia, nic to nie pomoglo, a przybylo tylko kilka blizn i przebarwien...
Aha. Aknenormin kupilam za 108,80 [20mg] w aptece na ul. Retoryka w Krakowie. Jesli jest ktos z tego miasta to prosze niech napisze gdzie mozna go kupic taniej

To by bylo narazie na tyle! Zycze wszystkim powodzenia i jednoczesnie prosze o trzymanie kciukow
yoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 21:37   #2422
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez kraksa89 Pokaż wiadomość
Czy któraś z was stosowała aknenormin? dzisiaj pani dermatolog powiedziała, że tylko on mi pomoże, a ja się strasznie boję skutków ubocznych. i czy to prawda, że w trakcie leczenia nie można się golić? farbować włosów?!
przejrzyj proszę wątek, chociaż kilka stron, a na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 05:50   #2423
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez alexis2008alexis Pokaż wiadomość
Hej! Słuchajcie. Jak to jest? Czemu podczas brania Roaccutane itp. trzeba nawilżać skórę skoro Roa zmniejsza wydzielanie łoju. Mam na myśli kremy np. Nivea. Przecież natłuszczają mocno skórę. Czasami mam wrażenie, że walczę z Roa. On usuwa "tłuszcz", a ja go przywracam kremami. Ostatnio kupiłem krem tylko nawilżający to tak mi się skóra wieczorem świeciła, że aż strach. Jakie kremy najlepiej stosować? Roa biorę 4 tydzień a moja derma nic nie powiedziała o tym.
zanim ktos bardziej obeznany ode mnie wypowie się, ja też coś dodam.Tu chodzi o NAWILŻANIE, nie natłuszczanie. To dwie inne sprawy. Są kremy nawilżające dla cer tłustych. Możesz np kupić hydraphase legare czy jakoś tak... musisz popytać o kremy nawilżejące dla cer tłustych, bo smarowanie się tu niveą rzeczywiście może nie mieć sensu.
A teraz powinien się wypowiedzieć ktoś mądrzejszy ode mnie
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM


martajg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 06:50   #2424
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez martajg Pokaż wiadomość
zanim ktos bardziej obeznany ode mnie wypowie się, ja też coś dodam.Tu chodzi o NAWILŻANIE, nie natłuszczanie. To dwie inne sprawy. Są kremy nawilżające dla cer tłustych. Możesz np kupić hydraphase legare czy jakoś tak... musisz popytać o kremy nawilżejące dla cer tłustych, bo smarowanie się tu niveą rzeczywiście może nie mieć sensu.
A teraz powinien się wypowiedzieć ktoś mądrzejszy ode mnie
Znawczynią w tej dziedzinie nie jestem, ale uważam podobnie jak Ty Krem nawilżający, a natłuszczający to dwie różne sprawy.

alexis2008alexis Jaki ten krem nawilązjący kupiłeś? Z resztą to chyba nie szkodzi, że Ci się skóra wieczorem świeciła. I tak idziesz spać więc nikt Cię nie widzi. Roa działa od wewnątrz, więc nie martw się, samym kremem nie przywrócisz sebum ponownie do skóry
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 09:19   #2425
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

to teraz przez Was zacznę wątpić, czy stosować Nanobase... wprawdzie go tylko punktowo smaruję, ale jednak tłuszcz się pewnie wchłania :P

azzis, jakiego ty nawilżającego kremu używałaś w trakcie kuracji? i np. w zimie? bo nawilżajacy to tak bez sensu, bo nie powinno się w zimie używać..
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 09:51   #2426
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Limonatko, nie sądzę, żeby Nanobase było złe. Jeśli masz bardzo suchą skórę, to jak najbardziej natłuszczający krem będzie ok. Ja w czasie kuracji miałam tak suchą skórę, że samo nawilżenie nie wystarczało. Używalam odżywczych/kojących kremów, np. Emolium (tłuścioch jak nie wiem co). Używałam jeszcze z AA odżywczy jakiś tam

Przecież ten "łuszcz" z kremu nie wchłania się w gruczoły tylko w skórę.

Teraz używam nawilżającego kremu Lirene, bo jest świetny pod podkład (wiem, że się nie pwoinno, ale jeszcze pełnej zimy nie ma ale pewnie niedługo znów zacznę używać czegoś tłustego - filtra - bo jakoś tak na razie odstawiłam )
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 12:10   #2427
alexis2008alexis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Używam krem kondycjonujący-nawilżający firmy Oeparol SCC. Pani w aptece mi go poleciła i generalnie nie jest zły. Natomiast wciąż nie rozumiem z tymi natłuszczaniem. Pryszcze to nic innego jak zwykłe bakterie, którę uwielbiają "tłuszcz" "łojotok". To jest ich "dom". Nie ma łojotoku nie ma pryszczy więc nie do końca rozumiem. Nie rozumiem jak można stosować kremy natłuszczające w czasie Roa. Proszę o jakieś dokładniejsze wyjaśnienie. )) Pozdrawiam
alexis2008alexis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 12:22   #2428
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez alexis2008alexis Pokaż wiadomość
Używam krem kondycjonujący-nawilżający firmy Oeparol SCC. Pani w aptece mi go poleciła i generalnie nie jest zły. Natomiast wciąż nie rozumiem z tymi natłuszczaniem. Pryszcze to nic innego jak zwykłe bakterie, którę uwielbiają "tłuszcz" "łojotok". To jest ich "dom". Nie ma łojotoku nie ma pryszczy więc nie do końca rozumiem. Nie rozumiem jak można stosować kremy natłuszczające w czasie Roa. Proszę o jakieś dokładniejsze wyjaśnienie. )) Pozdrawiam
Na pewno pryszcze to nie "nic innego jak zwykłe bakterie". Przyczyn trądzików (bo przecież są różne rodzaje) jest mnóstwo. Jednym z nich, to prawda są bakterie, ale nie zawsze.
Dokładniejszych wyjaśnień na pewno udzieli Ci lekarz, bo my nimi nie jesteśmy.
Skoro nie rozumiesz jak można używać takich kremów, to ich po prostu nie używaj... a zobaczysz co się stanie
Nie umiem Ci odpowiedzieć dokładnie na Twoje na pytanie, bo dla mnie pytanie to jest bez sensu...
Przecież czym innym jest tłuszcz wydzielany przez gruczoły, własnie często z bakteriami, a co innego "tłuszcz" wyprodukowany w sterylnych warunkach w kremie. Z resztą jak masz stwierdzoną obecność bakterii to najpierw powinieneś sie leczyć jakimiś antybiotykami.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 12:32   #2429
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Wydaje mi się, że w miare możliwości trzeba uzywać kremów nawilżających, a nie natłuszczających. Pytałam się też dermatologa o to nawilżenie zimą i powiedział, że teraz zima też mozna nawilżające- ale nie jestem do tego przekonana...
Ja uzywam teraz AA do bardzo suchej skóry i jest ok. Na mrozy poszukam czegoś bardziej ochronnego jednak.. a w ogóle nie zamierzam za często na dwór wychodzic. Za tydz robię badania krwi, aż jestem ciekawa jak tam wątróbka na nową byczą dawkę reaguje..
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 13:31   #2430
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Wizazanka492 ja brałam izo od 17maja, miałam taki wysyp że dopiero gdzieś w sierpniu było już dobrze i bez pryszczy, tak więc cierpliwości oczywiście mam nadzieje że Ty nie będziesz musiała tyle czekać

Cytat:
Napisane przez kraksa89 Pokaż wiadomość
Czy któraś z was stosowała aknenormin? dzisiaj pani dermatolog powiedziała, że tylko on mi pomoże, a ja się strasznie boję skutków ubocznych. i czy to prawda, że w trakcie leczenia nie można się golić? farbować włosów?!
nie można używać wosku do depilacji, ja farbowałam włosy dwa razy podczas kuracji, za pierwszym wszystko było ok, za drugim trochę bardziej włosy zaczęły wypadać


wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę...mam nadzieję że będzie dobrze
__________________


Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych



rose87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.