Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-12-06, 09:10   #2521
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja kupowałam tabletki zawsze w Gdańsku, w Aptece Pod Wieżą , przy Akademii Medycznej, tam jest najtaniej
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 10:38   #2522
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ku pokrzepieniu serc

moja buzia po ponad pół roku od zakończenia kuracji

Zero problemów, czasami zdarza się, że jest poszarzała i zmęczona - ale to kwestia trybu zycia. Gładka, nie świeci się, nic na niej nie wyskakuje.

Momentami zdarza się, że jest przesuszona miejscowo usta teraz, w okresie zimowym, domagają się pomadek, a zawsze po piciu mocnego alkoholu jestem czerwona jak burak.

Jakiekolwiek pytania - zapraszam na gg czy też na priva. chętnie pomogę. Trzymajcie się i nie dajcie się!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF0799.jpg (44,2 KB, 152 załadowań)
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 11:56   #2523
kasiaash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
ku pokrzepieniu serc

moja buzia po ponad pół roku od zakończenia kuracji

Zero problemów, czasami zdarza się, że jest poszarzała i zmęczona - ale to kwestia trybu zycia. Gładka, nie świeci się, nic na niej nie wyskakuje.

Momentami zdarza się, że jest przesuszona miejscowo usta teraz, w okresie zimowym, domagają się pomadek, a zawsze po piciu mocnego alkoholu jestem czerwona jak burak.

Jakiekolwiek pytania - zapraszam na gg czy też na priva. chętnie pomogę. Trzymajcie się i nie dajcie się!
jest absolutnie cudowna !
__________________

kasiaash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 12:53   #2524
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
ku pokrzepieniu serc

moja buzia po ponad pół roku od zakończenia kuracji

Zero problemów, czasami zdarza się, że jest poszarzała i zmęczona - ale to kwestia trybu zycia. Gładka, nie świeci się, nic na niej nie wyskakuje.

Momentami zdarza się, że jest przesuszona miejscowo usta teraz, w okresie zimowym, domagają się pomadek, a zawsze po piciu mocnego alkoholu jestem czerwona jak burak.

Jakiekolwiek pytania - zapraszam na gg czy też na priva. chętnie pomogę. Trzymajcie się i nie dajcie się!

Super
Zazdroszzcę Ci.... ja tego po mojej kuracji nie mogę powiedzieć
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 13:20   #2525
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
ku pokrzepieniu serc

moja buzia po ponad pół roku od zakończenia kuracji

Zero problemów, czasami zdarza się, że jest poszarzała i zmęczona - ale to kwestia trybu zycia. Gładka, nie świeci się, nic na niej nie wyskakuje.

Momentami zdarza się, że jest przesuszona miejscowo usta teraz, w okresie zimowym, domagają się pomadek, a zawsze po piciu mocnego alkoholu jestem czerwona jak burak.

Jakiekolwiek pytania - zapraszam na gg czy też na priva. chętnie pomogę. Trzymajcie się i nie dajcie się!
pięknie wyglądasz martina! mam nadzieję, że po mojej kuracji będę równie zadowolona
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 14:38   #2526
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
ku pokrzepieniu serc

moja buzia po ponad pół roku od zakończenia kuracji

Zero problemów, czasami zdarza się, że jest poszarzała i zmęczona - ale to kwestia trybu zycia. Gładka, nie świeci się, nic na niej nie wyskakuje.

Momentami zdarza się, że jest przesuszona miejscowo usta teraz, w okresie zimowym, domagają się pomadek, a zawsze po piciu mocnego alkoholu jestem czerwona jak burak.

Jakiekolwiek pytania - zapraszam na gg czy też na priva. chętnie pomogę. Trzymajcie się i nie dajcie się!
extra ... gratuluje

Dużo dalabym za taką cerę...



A masz jakieś zdjonka buzi przed kuracją ?
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________


Edytowane przez Wizazanka492
Czas edycji: 2008-12-06 o 14:47
Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 15:43   #2527
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

martina gratuluje!!! piękna buźka
__________________


Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych



rose87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-06, 19:07   #2528
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez kasiaash Pokaż wiadomość
jest absolutnie cudowna !
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Super
Zazdroszzcę Ci.... ja tego po mojej kuracji nie mogę powiedzieć
Wybacz, że nie śledzę na bieżąco watku... co się stało? Czyżby roa nie dało oczekiwanych efektów?

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
pięknie wyglądasz martina! mam nadzieję, że po mojej kuracji będę równie zadowolona
ile już czasu minęło odkąd przestałaś brać?

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
extra ... gratuluje

Dużo dalabym za taką cerę...



A masz jakieś zdjonka buzi przed kuracją ?
nie mam... poza tym nie miałam typowego trądziku tylko okropny łojotok i trądzik zaskórnikowo-grudkowy a można było go ukryć bardzo dobrze pod makijażem...

Cytat:
Napisane przez rose87 Pokaż wiadomość
martina gratuluje!!! piękna buźka
dziękuję

tu jeszcze jedno
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC06916d.jpg (18,0 KB, 115 załadowań)
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 19:18   #2529
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Martina - no niestety , jestem prawie 5 miesięcy po kuracji i twarz prztłuszzca się, wyskakują pojedyncze pryszzce, grudki wciąż są , włosy przetłuszzcaja się, paznokce dopiero teraz dochodzą do siebie, generallnie jest gorzej niż w trakcie kuracji
Teraz myśle o jakimś zabiegu na blizny a potem chyba powtórzę kurację.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 19:25   #2530
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
Dziękuję



Wybacz, że nie śledzę na bieżąco watku... co się stało? Czyżby roa nie dało oczekiwanych efektów?



ile już czasu minęło odkąd przestałaś brać?



nie mam... poza tym nie miałam typowego trądziku tylko okropny łojotok i trądzik zaskórnikowo-grudkowy a można było go ukryć bardzo dobrze pod makijażem...



dziękuję

tu jeszcze jedno
Na prawdę super cera,

A ja zażywam juz Acnenormin od 2 mies. i poprawa bardzo nikła, nie wiem moze potrzeba 4 mies. zeby było w miarę oki. Biore te po 20 mg. Chciałabym już miec taką cerę jak Martina@ , nie wiem czy będę taką mieć Mój trądzik nie jest silny i w sumie łatwo go ukryć pod makijażem, ale czemu do ch*** tak wolno schodzi?! Ja już mam dość tego trądziku. Zupełnie nie wiem w czym myć twarz. Jak myję w takim lekko nawilżającym dla niemowląt to się za bardzo natłuszcza, jak myje w mydle antybekteryjnym to znów za bardzo sucha się robi. Jednego dnia mam super buzie, tylko przebarwienia zostają, a za 5 godz pojawiają się krosty Czasem to już nie mam siły wlaczyć... Bardzo , bardzo chciałabym juz pozbyć się tego świństwa, ale w końcu...nie mam super mocnego trądziku, a ten lek Acnenormin działa nawet na silny, więc o co tu kaman???
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________


Edytowane przez Wizazanka492
Czas edycji: 2008-12-06 o 19:26
Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 12:48   #2531
zaklika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 21
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
Na prawdę super cera,

A ja zażywam juz Acnenormin od 2 mies. i poprawa bardzo nikła, nie wiem moze potrzeba 4 mies. zeby było w miarę oki. Biore te po 20 mg. Chciałabym już miec taką cerę jak Martina@ , nie wiem czy będę taką mieć Mój trądzik nie jest silny i w sumie łatwo go ukryć pod makijażem, ale czemu do ch*** tak wolno schodzi?! Ja już mam dość tego trądziku. Zupełnie nie wiem w czym myć twarz. Jak myję w takim lekko nawilżającym dla niemowląt to się za bardzo natłuszcza, jak myje w mydle antybekteryjnym to znów za bardzo sucha się robi. Jednego dnia mam super buzie, tylko przebarwienia zostają, a za 5 godz pojawiają się krosty Czasem to już nie mam siły wlaczyć... Bardzo , bardzo chciałabym juz pozbyć się tego świństwa, ale w końcu...nie mam super mocnego trądziku, a ten lek Acnenormin działa nawet na silny, więc o co tu kaman???
tak do razu Ci nie pomoże... nie którym pomaga dopiero po kilku miesiącach, po za tym masz niską dawkę... ja zaczynałam chyba od 30mg na dobe i poprawa była praktycznie od zaraz, ale wiem, że każdy reaguje inaczej, niektórzy poprawę mają dopiero przy końcu kuracji.
zaklika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-07, 16:07   #2532
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Tanio jest w sieci aptek Aralia, ja kupilam na Fieldorfa (Gocław) 30x20mg za 99zl
Copykat, też kupowałam na Fieldorfa

Makrelo, bardzo mi przkro, że musiałaś przejść przez coś takiego... Poprawa jest ogromna i na pewno już niedługo będziesz cieszyć się idealną cerą, tj. np. Martina@ której gratuluję pięknej buzi!

Ada_rut, gratuluję poprawy i trzymam kciuki za resztę kuracji
Cytat:
Napisane przez czarna248 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak z jedzeniem- ja ogolnie biore tab. podczas jedzenia - nie jest to jedzenie zbytnio tłuste bo jestem wegetarianką - no czasem zjem ewentualnie rybkę - raczej bazuję na nabiale i słodyczach ;-)
Kurcze nie wiem co z Sylwkiem - lubie sobie wypic - co wy na to????
Mam ochote popic i to ne piwko ale pare drinkow- dawno nie pilam i mnie troche ciagnie ;-))))))))))))
pozdrawiam.
Ja tez nie jem mięsa, ale wystarczy masło czy inny tłuszcz na kanapce
Co do alkoholu, to ja bym nie ryzykowała. Derma mówiła, że mogę co najwyżej raz na jakiś czas wypic jedno piwo czy kieliszek wina. Myslę, że większe ilości mogą zaszkodzić - nawet jeżeli nie poczuje się tego od razu. Niektóre osoby w tym wątku opisywały, że po alkoholu miały np. bóle w klatce piersiowej czy suche plamy na ciele... Moim zdaniem nie warto jeszcze bardziej obciążać wątroby...

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
Na dniach będe przyjmował Izotek, więc jakie pomadki i kremy do ust polecacie? Pomadke to chyba z Nivea ale taka zwykla wystarczy? Krem bym chcioal stosować rano i wieczorem jakiś nawilzający a pomadke miec przy sobie, co jest godne polecenia ?
Pozdrawiam
Ja używałam pomadek Neutrogeny i Tisane. Kiedy miałam zmasakrowane usta, zajady itd. ratowałam sie też maścią solcoseryl na noc (na kąciki ust). Do twarzy stosowałam krem intensywnie nawilżający z filtrem Iwostinu + miejscowo na noc na bardzo przesuszoną, łuszczącą się skórę Nanobase.
Witam i trzymam kciuki za pomyślną kurację!
Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
Pół roku? rok ?! to przecież straszne... ja chce odczekać 2 miesiące i starać się o baby, tzn zakonczyłabym w marcu, a próbowałabym od maja. Przecież na ulotce pisze, ze juz po 1-2 mies. można zajść. Więc po co czekać rok. Szczerze to dla mnie byłaby katastrofa gdybym miała czekać rok :/
2 miesiące trzeba odczekać na pewno - przez ten czas izotretinoina jeszcze uwalnia się z organizmu. Zastanawiające jest, że niektórzy producenci podają dłuższy czas, który powinno się odczekać (chyba np. przy roa)... Jeżeli poczeka się więcej, jest pewność, że dziecku nic nie zaszkodzi.
Co do efektów, to rzeczywiście masz dość niską dawkę dzienną. Jeżeli chcesz, możesz zapytać dermatologa o możliwość jej zwiększenia. Nie martw się, wiele osób czekało kilka miesięcy na zupełną poprawę (w tym ja)

Goniu, przykro mi, że nie jesteś zadowolona. Ja też mam nadal grudki (nie czuje ich dotykając skórę, widać je tylko z baaardzo bliska) - część znikła, ale nie wszystkie. Myślę, że uda sie je bez problemu usunąć np. kwasami (jeszcze nie zagłebiłam się dokładnie w temat bo i tak musze jeszcze odczekać kilka miesięcy).
Jeżeli wyskakują Ci pryszcze, to pewnie na Twoim miejscu zdecydowałabym się na powtórzenie kuracji. Czy to takie same zmiany jak przed leczeniem?
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well



Edytowane przez espera
Czas edycji: 2008-12-07 o 16:09
espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 21:18   #2533
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

kurcze bedzie ciezko na sylwka ;-(( raczej nie dam rady nic nie wypic ;-) ale postaram sie tylko jakies 3-4 drinki ;-)

pytanko do osob ktore skonczyly kuracje lub sa juz przy koncowce

Zniknęły Wam czerwone slady po pryszczach? zniknęło mi czesc pryszczy ale pozostały czerwone slady po nich - jestem ciekawe czy one kiedykolwiek znikną.
pozdrawiam.
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 22:07   #2534
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez czarna248 Pokaż wiadomość
pytanko do osob ktore skonczyly kuracje lub sa juz przy koncowce

Zniknęły Wam czerwone slady po pryszczach? zniknęło mi czesc pryszczy ale pozostały czerwone slady po nich - jestem ciekawe czy one kiedykolwiek znikną.
pozdrawiam.
U mnie nie zniknęły zupełnie, ale są jaśniejsze, mniej widoczne (jestem 2 miesiące po). Jest na tyle dobrze, że zbytnio się nimi nie przejmuję
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 11:57   #2535
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Martina, twarzyczka genialna! Miło że nas odwiedziłaś i wlałaś otuche w serca
Byłam dzis u dermatologa i wracam jednak do dawki 60mg. Może troche energii mi wróci..
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 13:49   #2536
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

widzę, że pojawił się tutaj temat alkoholu

cóż - moment zaczęcia kuracji zbiegł się bardzo z moim pierwszym miesiącem na studiach (w zupełnie obcym mieście). Mimo twardego postanowienia, alkoholu nie piłam przez pierwsze dwa miesiące brania Akne. Może to moja słaba wola, moze pokusa była zbyt silna.

W każdym razie nie 'piwkowałam' czyli nie piłam alkoholu bez okazji, chcąc jednak jak najmniej obciążać wątrobę. Piłam tylko na imprezach i zawsze wino. Wódkę zdarzyło mi się pić może 2 razy podczas 8miu miesięcy, kończyło się na czerwonych plamach na twarzy i spuchnięto-czerwonej dolnej wardze . Cały czas kontrolowałam swoje wyniki, wszystko było ok, co najlepsze - cholesterol poprawił mi się znacząco spadł z dawki bardzo wysokiej do dawki normalnej dla zdrowego człowieka . Wszystko było cały czas ok, wyniki badan super i tak jest do teraz.

Nie namawiam nikogo do picia alkoholu podczas kuracji, ale tylko piszę jak to wyglądało u mnie.


muszę przyznać, że bardzo bałam się całej kuracji, ale tak na prawdę miałam minimalne skutki uboczne - standardowo przesuszone usta i okresowo bardzo sucha skóra. Poza tym wszystko przeszłam bezobjawowo, efekty były i są super. Wybrałam minimalną dawkę, cały czas przyjmując 30mg dziennie, w końcowych tygodniach kuracji 20mg dziennie a potem 20mg co drugi dzien.
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 13:56   #2537
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Biorę Acne... i wyskakują pryszcze... moja cera jest do niczego

a w czym myjecie buzie?
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 15:49   #2538
kasiaash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
Biorę Acne... i wyskakują pryszcze... moja cera jest do niczego

a w czym myjecie buzie?
wiem, że łatwo mi to mówić, ale daj Akne szansę - na pewno zejdą. też na początku strasznie się martwiłam, aż pewnego dnia zaczęło się poprawiać i nadal się poprawia. będzie dobrze

ja myję buzię pianką Effaclaru z LPR.
__________________

kasiaash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 16:03   #2539
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziękuje za wspracie

A po jakim czasie zuważyłaś, że cera się poprawia ? Ja biore Acne od 2 miesięcy z grosikiem.

A buzie myje w takim żelu dla dzieci "Skarb matki", delikatnie nawilża...

A może ta pianka z Effaclaru byłaby lepsza ?
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-08, 18:59   #2540
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Nie martw się, ja miałam poprawę dopiero po 5 miesiącach (i po zwiekszeniu dawki do 50mg/dzień).
Twarz myłam żelem AA nawilżającym, do wrażliwej skóry.
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well



Edytowane przez espera
Czas edycji: 2008-12-08 o 18:59 Powód: literówka
espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 19:04   #2541
kasiaash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
Dziękuje za wspracie

A po jakim czasie zuważyłaś, że cera się poprawia ? Ja biore Acne od 2 miesięcy z grosikiem.

A buzie myje w takim żelu dla dzieci "Skarb matki", delikatnie nawilża...

A może ta pianka z Effaclaru byłaby lepsza ?
naprawdę nie ma za co - trzeba się wspierać
u mnie po miesiącu zaczęło się poprawiać, ale jak pokazuje ten wątek - wszystko zależy od osoby co przecież nie znaczy, że i Ty za jakiś czas będziesz się cieszyć śliczną buzią

Co do pianki wymieniłam na nią właśnie żel Effaclaru, bo trochę zaczęło szczypać pod nosem np.. Pianka jest dla mojej buzi delikatniejsza, ale i tak po umyciu muszę w strategicznych miejscach użyć kremu, bo takie odczuwam ściągnięcie...
__________________

kasiaash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 20:57   #2542
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ja myłam i nadal myję buzię żelem Physiogel
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 09:10   #2543
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ja podczas kuracji myłam emulsją cetaphil (chyba tak to sie pisze), a od wczoraj używam physiogelu
__________________


Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych



rose87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 09:25   #2544
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ja myłam i myje twarz wciąż moim ukochanym żelem Ziaji z wapniem , swietny jest też ten oliwkowy
Idę dzisiaj na konsultacje, chce sobie zrobic TCA i maskę tretinoinową - zobaczymy.....
Z fraxelem sie jeszce wstrzymuje - za mało obiektywnych opinii jest jeszce o tym laserze.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 10:34   #2545
nnajnna
Raczkowanie
 
Avatar nnajnna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 162
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

hej,
ide w czwartek do dermatologa z nastawieniem ze moze zaczne brac ten lek,dlugo sie zastanawialam nad nim bo niektore skutki uboczne mnie przerazaja ale chce miec w koncu spokoj z moja cera...
chcialabym wiedziec jakie badania trzeba zrobic przed kuracja bo chce isc juz z wynikami a nie tylko po "zlecenie" badania?
a i czy jest mozliwe ze kuracja bedzie trwala mniej niz pol roku jesli ma sie male problemy z cera czy raczej kazda kuracja musi trwac co najmniej pol roku?
z gory dziekuje za odpowiedzi
nnajnna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 10:39   #2546
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

zrób sobie standardowe badanie krwi i moczu + próby wątrobowe, cholesterol itp

w kuracji retinoidami nie liczy się czas, tylko wybrana dawka wszystko zalezy od tego ile wazysz i ile bedziesz przyjmowala mg dziennie. Jezeli chcesz, moge pomoc Ci obliczyc ile może potrwac twoja kuracja
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 12:11   #2547
nnajnna
Raczkowanie
 
Avatar nnajnna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 162
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
zrób sobie standardowe badanie krwi i moczu + próby wątrobowe, cholesterol itp

w kuracji retinoidami nie liczy się czas, tylko wybrana dawka wszystko zalezy od tego ile wazysz i ile bedziesz przyjmowala mg dziennie. Jezeli chcesz, moge pomoc Ci obliczyc ile może potrwac twoja kuracja

moczu tez??? nie wiedzialam,znaczy kiedys jakas derma mnie wyslala na badania ale moczu nie robilam.wiem ze wtedy jeszcze nie bylam przygotowana nate lek i pomimo w miare dobrych wynikow(z watroba cos tam mialam za duzo o jeden) to i tak sie nie zdecydowalam na branie tego.
waze 57-58 kg i bardzo chetnie skorzystam z Twojego obliczenia
nnajnna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 13:19   #2548
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja dzisiaj odebralam wyniki badan krwi i jestem w szoku, bo strasznie podskoczyl mi cholesterol (z 200 do prawie 300), trojglicerydy tez mam podwyzszone, i to po niecalym miesiacu brania 20mg
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 14:11   #2549
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
zrób sobie standardowe badanie krwi i moczu + próby wątrobowe, cholesterol itp

w kuracji retinoidami nie liczy się czas, tylko wybrana dawka wszystko zalezy od tego ile wazysz i ile bedziesz przyjmowala mg dziennie. Jezeli chcesz, moge pomoc Ci obliczyc ile może potrwac twoja kuracja
Ja bardzo bardzo bardzo prosze o takie obliczenie długości kuracji..... Waże 54 kg, biorę raz dziennie 20 mg ... Chciałabym leczyć się maksymalnie do marca, czy jest szansa chociaz taka tyci na wylecznie ?
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 15:04   #2550
ada_rut
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 24
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

nnajnna z moich obliczeń wynika że gdybyś przez całą kurację brała dawkę 20 mg to musiałabyś wsiąść prawie 12 opakowań.
Wizazanka492 u ciebie mi wyszło że byś musiała wsiąść prawie 11 opakowań, więc to mara byś się nie wyrobiła Pozdrawiam
ada_rut jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.