Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-09, 11:51   #2671
Goosiaa
Zadomowienie
 
Avatar Goosiaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 438
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
To na szczęscie nie antybiotyki i jakaś przerwa może być, ale lepiej żeby się nie przedłużała.. Derma mogła Ci zalecic branie chociaż jednej tabletki co drugi dzień na podtrzymanie efektu..
Może jakięs fotki nam zaprezentujesz z przebiegu kuracji??
..i oczywiście witamy w naszym elitarnym gronie
Dzięki za odpowiedz mam nadzieję że ta przerwa nie zaszkodzi. fotki zaprezentuję niedługo, ale tylko aktualne, żadnych sprzed kuracji nie mam, nie dawałam sobie robić zdjęć przez pół roku :/
Goosiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-09, 17:52   #2672
vanilia___
Raczkowanie
 
Avatar vanilia___
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Zaczęłam właśnie smarować się Zoraciem. To już ostatni z zewnętrznych ratunków. Jeśli nie zauważę poprawy, to od maja chciałabym rozpocząć kurację retinoidami. Czy myślicie, że mogę bez obaw startować z kuracją tuż przed latem? Czy raczej się tak nie robi? Jestem świadoma, że nie będę mogła się opalać, musiałabym używać b. wysokich filtrów. Czy całe ciało musiałabym smarowac 50+? Bo nie wyobrażam sobie nie wychodzić z domu przez całe wakacje
vanilia___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-09, 20:29   #2673
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

moim zdaniem, i wielu innych dermatologów, zaczynacie kuracji na wakacje to zły pomysł. jeśli wakacje wypadają na jakiś okres już od rozpoczęcia to jest to do zaakceptowania - wiesz już jak skóra reaguje na lek, na słońce itp. wiesz jak się przygotować. moim zdaniem to dość ryzykowne. lepiej poczekać do września/października.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-09, 20:41   #2674
vanilia___
Raczkowanie
 
Avatar vanilia___
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Po prostu w tym czasie będę miała 5 miesięcy wolnego, więc ewentualne skutki uboczne zniosę lepiej... A na studia chciałabym już zawitać z ładną cerą... Ech, no zobaczymy, co powie dermatolog, jesli Zorac nie pomoże.
vanilia___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-09, 23:08   #2675
polcia26
Raczkowanie
 
Avatar polcia26
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mój własny kawałek nieba :)
Wiadomości: 236
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Mi dermatolog odradził zaczynanie kuracji latem. Zaczełam brać więc od września.
polcia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-10, 12:12   #2676
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Espera - sporo - jakies pol roku. Stezenie izotretinoiny utrzymuje sie do 2 miesiecy po zakonczeniu kuracji. Potem do pół roku miałam nadal bardzo suchą skórę. Dopiero potem zaczęła normalnieć. I wtedy zauwazylam że znów po niektórych kremach mnie lekko wysypuje - może nie trądzik - ale takie mini krostki. Przeszlam na effaclar i po nim mam buzie jak podczas kuracji
April, dziękuję za odpowiedź.
Ja jestem prawie 3 miesiące po i skóra zmieniła się w normalną (na szczęście nie tłustą czy mieszana jak przed kuracją), pojawiają sie tez czasem mini-mini krostki. W każdym razie zdecydowałam się na Effaclar, posmarowałam kilka razy i nic złego się nie dzieje
Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
A ja sobie obliczyłam, że za ok 2 tyg dobije do wymaganej dawki... cieszę się i boje jednocześnie....
wczoraj byłam u fryzjera i ściełam sobie big grzywkę - połowy twarzy nie widać czoło z bliznami zakryte i aż lepiej wyglądam
Fajnie, że zbliżasz się już do końca. Nowa fryzura też na pewno poprawia nastrój Jak efekty? Mam nadzieję, że jesteś zadowolona
Cytat:
Napisane przez vanilia___ Pokaż wiadomość
Zaczęłam właśnie smarować się Zoraciem. To już ostatni z zewnętrznych ratunków. Jeśli nie zauważę poprawy, to od maja chciałabym rozpocząć kurację retinoidami. Czy myślicie, że mogę bez obaw startować z kuracją tuż przed latem? Czy raczej się tak nie robi? Jestem świadoma, że nie będę mogła się opalać, musiałabym używać b. wysokich filtrów. Czy całe ciało musiałabym smarowac 50+? Bo nie wyobrażam sobie nie wychodzić z domu przez całe wakacje
Może niech zadecyduje Twój dermatolog. Ja co prawda zaczęłam kurację w kwietniu, derma stwierdziła że to ostatnia chwila. Pewnie najlepiej, tak jak piszą dziewczyny, zaczekać do jesieni.

Limonatka, a jak u Ciebie z kuracją? kończysz już?
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-10, 16:26   #2677
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

nie, nie, ja jeszcze tak do marca-kwietnia mam brać. nie wiem dokładnie, ale jak ostatnio byłam o dermatologa to tak jakoś wychodziło.
w każdym razie wyniki badań mam wszystkie w normie (cały czas!) a jedynymi skutkami ubocznymi są suche usta i silne zmęczenie i senność (która zimowa pora jeszcze bardziej potęguje ). A buźka ładna, chociaż od czasu do czasu pojawia mi się jakaś mini krostka która szybko schodzi. I tym sie trochę martwię, że w trakcie kuracji pojawia mi sie coś od czasu do czasu.. No ale jeszcze się nie martwię, póki biorę leki. W marcu-kwietniu pewnie będę przechodziła depresję jak trzeba będzie odstawić lek, bo ja nieeeee chceee
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-10, 16:45   #2678
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam Was kochane po dość długiej nieobecności (ale podczytywałam wątek ).

Z niepokojem obserwuję od jakiegoś czasu swoją twarz Pojawiają mi się na policzkach i czole krostki No powiedzmy to... pryszcze ;( 3 na czole... i 3 na policzkach Masakra!!! Nie wyciskam nic. Staram się nie dotykać, ale jak patrzę w lustro, to ogarnia mnie niepokój, strach i złość zarazem Nie wiem czy to przez mróz... tak sobie to tłumaczę... Nie chcę stosować na to jakichś agresywnych środków, żeby nie pogorszyć stanu. Póki co cierpliwie czekam i jestem pełna nadziei, że to tylko chwilowe pogorszenie.............. ...........
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-10, 18:35   #2679
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

oj azzis trzymam kciuki, żeby to były tylko chwilowe, przejściowe... a co na to twoja dematolog? byłaś u niej?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-10, 20:10   #2680
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
oj azzis trzymam kciuki, żeby to były tylko chwilowe, przejściowe... a co na to twoja dematolog? byłaś u niej?
U dermy nie byłam jeszcze... i jeszcze się wstrzymam z wizytą jakiś czas. Mam nadzieję, że to tylko chwilowe pogorszenie.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-10, 23:04   #2681
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Azzis, mam nadzieję, że to tylko chwilowe. Może rzeczywiście od zimna i mrozu. Trzymam kciuki!
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-11, 16:06   #2682
polcia26
Raczkowanie
 
Avatar polcia26
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mój własny kawałek nieba :)
Wiadomości: 236
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Hej, ja ostatnio zaczełam się niepokoić bo... tak czytam Was i czytam i ... moja skóra podczas kuracji wogóle się nie łuszczy nic a nic! teciutko tylko ściąga jak ją umyję, ale po nałożeniu lekkiego lotionu nie odczuwam aby była sucha. Nigdy nie miałam ogromnego łojotoku, teraz cera jest możnaby powiedzieć normalna. Ale może powinnam się złuszczć? i wtedy wygładziłyby się trochę blizny? nie wiem.... a może moja dawka jest za mała biorę po 20 mg na dobę a waże 60 kg? Co Wy o tym sądzicie?
I może powtórzę jeszcze pytanie wcześniejsze, czy ktoś zaobserwował spadek libido przy tej kuracji?
Do tego stresuję sie bo jurto odbieram wyniki badań.... oby były ok.
polcia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 19:21   #2683
an_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez polcia26 Pokaż wiadomość
Hej, ja ostatnio zaczełam się niepokoić bo... tak czytam Was i czytam i ... moja skóra podczas kuracji wogóle się nie łuszczy nic a nic! teciutko tylko ściąga jak ją umyję, ale po nałożeniu lekkiego lotionu nie odczuwam aby była sucha. Nigdy nie miałam ogromnego łojotoku, teraz cera jest możnaby powiedzieć normalna. Ale może powinnam się złuszczć? i wtedy wygładziłyby się trochę blizny? nie wiem.... a może moja dawka jest za mała biorę po 20 mg na dobę a waże 60 kg? Co Wy o tym sądzicie?
Ja również kiedy przez kilka miesięcy brałam 20mg przy wadze 60kg, nie zauważałam efektu złuszczania, skóra po prostu tylko przestała się przetłuszczać. Sytuacja zmieniła się gdy zwiększyłam dawkę do 40mg. Teraz lekko sie przesusza, w niektórych miejscach trochę schodzi, ale też bardzo delikatnie. To chyba jednak zależy od dawki.

Dodam jeszcze, że biorę izotek już od 6 miesiecy i ostatnio wszystko się wreszcie ustabilizowało, nic już praktycznie nie wychodzi, twarz wygląda jak dla mnie swietnie. Bardzo zmniejszyły mi sie pory i dziurki, których miałam sporo, przebarwienia nadal są. Ogólnie jestem bardzo zadowolona , gdyby tylko nie to zapalenie warg
an_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 11:17   #2684
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez vanilia___ Pokaż wiadomość
Jeśli nie zauważę poprawy, to od maja chciałabym rozpocząć kurację retinoidami. Czy myślicie, że mogę bez obaw startować z kuracją tuż przed latem? Czy raczej się tak nie robi? Jestem świadoma, że nie będę mogła się opalać, musiałabym używać b. wysokich filtrów. Czy całe ciało musiałabym smarowac 50+? Bo nie wyobrażam sobie nie wychodzić z domu przez całe wakacje
Jeśli stan Twojej cery jest naprawdę zły i się pogarsza, moim zdaniem mozesz zacząc przed latem. U mnie było tak tragicznie, że mój lekarz usilnie mnie namawiał na rozpoczęcie leczenia w czerwcu! I teraz - z perspektywy czasu żałuję, że go nie posłuchałam bo zaczęlam brać Izo od września, a w międzyczasie bardzo mi się pogorszyło i pojawiło sie mnóstwo nowych zmian i blizn, których by nie było gdybym zaczeła wcześniej.. Ja zaczniesz w kwietniu, nowy rok akademicki raczej zaczniesz juz z piekną buzią.. Ale latem leczenie jest o wiele bardziej kłopotliwe.. Filtr cały czas.. ale da sie przeżyć. Musisz to dobrze przemysleć i skonsultowac sie z lekarzem.

Cytat:
Napisane przez espera Pokaż wiadomość
Fajnie, że zbliżasz się już do końca. Nowa fryzura też na pewno poprawia nastrój Jak efekty? Mam nadzieję, że jesteś zadowolona
Efekty bardzo dobre, choć blizn i przebarwien troche jeszcze mam.. i dwa zgrubienia, które sie jeszcze nie wchłonęły.. Ale jest o milion razy lepiej niz przy rozpoczęciu kuracji

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Z niepokojem obserwuję od jakiegoś czasu swoją twarz Pojawiają mi się na policzkach i czole krostki No powiedzmy to... pryszcze ;( 3 na czole... i 3 na policzkach Masakra!!! Nie wyciskam nic. Staram się nie dotykać, ale jak patrzę w lustro, to ogarnia mnie niepokój, strach i złość zarazem Nie wiem czy to przez mróz... tak sobie to tłumaczę... Nie chcę stosować na to jakichś agresywnych środków, żeby nie pogorszyć stanu. Póki co cierpliwie czekam i jestem pełna nadziei, że to tylko chwilowe pogorszenie.............. ...........
Słonce, trzymam kciuki, zeby to było tylko chwilowe.. a może to przed okresem? albo jakies jedzonko ci zaszkodziło?? Trzymam kciuki, żeby wzsytko było ok..

Cytat:
Napisane przez polcia26 Pokaż wiadomość
Hej, ja ostatnio zaczełam się niepokoić bo... tak czytam Was i czytam i ... moja skóra podczas kuracji wogóle się nie łuszczy nic a nic! teciutko tylko ściąga jak ją umyję, ale po nałożeniu lekkiego lotionu nie odczuwam aby była sucha. Nigdy nie miałam ogromnego łojotoku, teraz cera jest możnaby powiedzieć normalna. Ale może powinnam się złuszczć? i wtedy wygładziłyby się trochę blizny? nie wiem.... a może moja dawka jest za mała biorę po 20 mg na dobę a waże 60 kg? Co Wy o tym sądzicie?
I może powtórzę jeszcze pytanie wcześniejsze, czy ktoś zaobserwował spadek libido przy tej kuracji?
Jesli skóra Ci się nie łuszczy to może masz za mała dawkę.. jeśli wyniki bedą ok i w miare znosisz ten lek - lepiej zwieksz.
Spadek libido może być od tabletek antykoncepcyjnych.
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 11:41   #2685
Karmelowa Kotka
Raczkowanie
 
Avatar Karmelowa Kotka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 216
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Kurację Roa skończyłam na początku listopada. Od tego czasu pojawiły się może ze 3 mikre krostki, które bardzo szybko zeszły. Włosy znów zaczęły się szybko przetłuszczać, skóra natomiast normalnie jak było - nie przesusza, ani nie przetłuszcza się. Mam nadzieje, że większych problemów ze skóra mieć nie będę, jestem w kazdym razie dobrej myśli i wam tego życze
Karmelowa Kotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 20:59   #2686
PanSzaraEminencja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam
Od dzisiaj zaczynam kuracje Aknerominem. Przez pierwszy miesiąc mam dawkę 30 mg na dzień. W związku z tą kuracją mam do was kilka ważnych pytań.

1. Jakie mieliście dawki i ile u was trwało leczenie ?
2. Czym myjecie twarz oraz jakie kremy używacie na noc oraz gdy wychodzicie z domu ?
3. Co z skutkami ubocznymi i jak sobie z nimi radzić ?
4. Jak z wysypem nowych pryszczy ? Kiedy mogę się spodziewać jakieś widocznej poprawy mojej twarzy ?
5. Znacie może jakieś tanie apteki w okolicach Katowic/Tych/Mikołowa lub okolic ?

Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam
PanSzaraEminencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 09:58   #2687
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez PanSzaraEminencja Pokaż wiadomość
Witam
1. Jakie mieliście dawki i ile u was trwało leczenie ?
2. Czym myjecie twarz oraz jakie kremy używacie na noc oraz gdy wychodzicie z domu ?
3. Co z skutkami ubocznymi i jak sobie z nimi radzić ?
4. Jak z wysypem nowych pryszczy ? Kiedy mogę się spodziewać jakieś widocznej poprawy mojej twarzy ?
5. Znacie może jakieś tanie apteki w okolicach Katowic/Tych/Mikołowa lub okolic ?
ad. 1. Na poczatku 30mg, poźniej 60, przez ok miesiąc na zmianę z 80mg, teraz znów 60mg. Ważę 68kg. Izo biore od początku września - za mną ponad 4 miesiące, za ok 2 tyg kończę
ad.2.Rzadko myję twarz - tylko przecieram ją tonikiem do skóry bardzo wrażliwej AA help, czasami myję delikatnym żelem AA. Stosuje kremy nawilżajace - też z AA do bardzo suchej skóry, albo 'kuracja oliwkowa' - tez łagodząca. A na noc smaruje się liściem aloesu. Podobno ma rewelacyjne działanie gojące. Kremu na zime w sumie sobie nie kupiłam - to błąd. Ale długo na świezym powietrzu nie przebywam i zasłaniam twarz szalikiem.
ad.3. Skutki uboczne O WIELE mniejsze niz sie spodziewałam. W pierwszym tygodniu masakra z ustami - ale chyba zaniedbałam natłuszczanie, poźniej przez ok 3 tyg baaardzo bolały mnie plecy i trochę w okolicach mostka. Poza tym wysuszona skóra na całym ciele-ale nie jakos kosmicznie (nawet nie codzień sie balsamuję..) i troche doskwieraja oczy. ale też sie da znieść. Niestety pojawiło sie u mnie łysienie plackowate. Chyba nie przez te leki bo akurat o tym nigdzie nie czytałam i na ulotce tez nie ma, chyba od stresu. którego przez cały ubiegły rok miałam full..
ad.4. u mnie wysypu nie było, nowe praktycznie od samego początku kuracji przestały sie pojawiać. poprawa to sprawa indywidualna, u mnie juz po miesiącu była duza. ale lepiej sie nastaw, że może to potrwać nawet ze 3 miechy, co najwyzej będziesz miło zaskoczony że szybciej sie poprawia. Lekarz opowiadał mi o przypadku faceta, który przez 6 miesięcy leczenia nie miał praktycznie żadnej poprawy- był totalnie załamany- a poźniej dosłownie z dnia na dzień zaczęlo wszystko mu znikać.
ad.5. nie znam możesz tez sprawdzić w internetowej aptece na str www.☠☠☠☠☠☠☠
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08

Edytowane przez Makrela w kapeluszu
Czas edycji: 2009-01-13 o 10:01
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 10:33   #2688
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Witam Was kochane po dość długiej nieobecności (ale podczytywałam wątek ).

Z niepokojem obserwuję od jakiegoś czasu swoją twarz Pojawiają mi się na policzkach i czole krostki No powiedzmy to... pryszcze ;( 3 na czole... i 3 na policzkach Masakra!!! Nie wyciskam nic. Staram się nie dotykać, ale jak patrzę w lustro, to ogarnia mnie niepokój, strach i złość zarazem Nie wiem czy to przez mróz... tak sobie to tłumaczę... Nie chcę stosować na to jakichś agresywnych środków, żeby nie pogorszyć stanu. Póki co cierpliwie czekam i jestem pełna nadziei, że to tylko chwilowe pogorszenie.............. ...........
ja mam to samo azzis
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 19:42   #2689
vanilia___
Raczkowanie
 
Avatar vanilia___
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Powiedzcie mi, kochani, czy w trakcie kuracji mieliście WYSYP? I czy zostawił on jakiekolwiek blizny? Czy leczenie retinoidami pozostawiło najwięcej sladow na waszej buźce czy może w większości są to 'pamiątki' po okresie jeszcze sprzed kuracji? I teraz pytanie do dziewcząt: Czy w trakcie pogorszenia cery (jeżeli owe nastąpiło w trakcie kuracji) dało radę ukryć to pod makijażem? Czekam na odpowiedzi
vanilia___ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-13, 20:01   #2690
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Hej dziewczyny!

Biorę Izo od początku maja, najpierw 20 mg dziennie, a od października 30 mg dziennie. kuracja ma potrwać do marca/kwietnia.
Buzia ładnie wygląda, czasami łuszczy mi się skóra, ale ogólnie jestem zadowolona.
Jedynie co mnie zastanawia, czy Izotek pomoże mi pozbyć się zaskórników (czarne kropki na nosie). Moja drematolożka, twierdzi, ze tak.
Mam pytanie do dziewczyn, które skończyły kurację czy rzeczywiście retinoidy pozwoliły pozbyć się zaskórników?
Mam też pytanie do azzis, jeśli dobrze pamiętam, to podczas kuracji stosowałaś serum z BU. Czy po za serum używałaś jeszcze innych preparatów z BU?
Zastanawiam się nad Serum-olejek regulujący LEMON, maseczką truskawskową oraz peelingiem enzymatycznym z bromelainą. Nie wiem czy można używać w/w kosmetyków podczas kuracji? Obawiam się, ze peeling może podrażnić moją wrażliwą skórę.
Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 07:35   #2691
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

Biorę Izo od początku maja, najpierw 20 mg dziennie, a od października 30 mg dziennie. kuracja ma potrwać do marca/kwietnia.
Buzia ładnie wygląda, czasami łuszczy mi się skóra, ale ogólnie jestem zadowolona.
Jedynie co mnie zastanawia, czy Izotek pomoże mi pozbyć się zaskórników (czarne kropki na nosie). Moja drematolożka, twierdzi, ze tak.
Mam pytanie do dziewczyn, które skończyły kurację czy rzeczywiście retinoidy pozwoliły pozbyć się zaskórników?
Mam też pytanie do azzis, jeśli dobrze pamiętam, to podczas kuracji stosowałaś serum z BU. Czy po za serum używałaś jeszcze innych preparatów z BU?
Zastanawiam się nad Serum-olejek regulujący LEMON, maseczką truskawskową oraz peelingiem enzymatycznym z bromelainą. Nie wiem czy można używać w/w kosmetyków podczas kuracji? Obawiam się, ze peeling może podrażnić moją wrażliwą skórę.
Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam
No ja jestem po kuracji pół roku i faktycznie nie mam ani jednego zaskórnika..... ale pryszce są
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 07:58   #2692
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
ja mam to samo azzis
Ja mam tylko nadzieję, że jeszcze przez kilka miesięcy będę wyglądała jak człowiek (w maju ślub), bo jak mnie wysyfi to się chyba pochlastam

Goniu a jak po TCA?? Wróciło wszystko do normy? Widzisz jakąś poprawę?
Ja może dzisiaj umówię się na mikro... Ale tym razem do innego salonu.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 09:09   #2693
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Ja mam tylko nadzieję, że jeszcze przez kilka miesięcy będę wyglądała jak człowiek (w maju ślub), bo jak mnie wysyfi to się chyba pochlastam

Goniu a jak po TCA?? Wróciło wszystko do normy? Widzisz jakąś poprawę?
Ja może dzisiaj umówię się na mikro... Ale tym razem do innego salonu.
nigdy więcej TCA.... plamy mam do dzisiaj chociaz faktycznie minimalnie zwężyły mi sie pory...- jedyny plus
Dowiedz sie, czy robią u Ciebie mikro z ultradźwiękami lub z mezoterapią - podobno daje świetne rezultaty - oczywiście po serii zabiegów

Pozdrawiam cieplutko


Azzis - gratuluję ślubu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 09:17   #2694
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
nigdy więcej TCA.... plamy mam do dzisiaj chociaz faktycznie minimalnie zwężyły mi sie pory...- jedyny plus
Dowiedz sie, czy robią u Ciebie mikro z ultradźwiękami lub z mezoterapią - podobno daje świetne rezultaty - oczywiście po serii zabiegów

Pozdrawiam cieplutko


Azzis - gratuluję ślubu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No w końcu się doczekałam

Pewnie wszystko odbyło by się inaczej, gdybyś nie miała tego uczulenia... pewnie minęłoby szybko, nie miałabyś żadnych plam itp. Tylko dlaczego baba nie sprawdziła tego (no dobra, rzadko się zdarza, ale się zdarza...) i dlaczego od razu nie zareagowała jak do niej dzwoniłaś.... Ehhh te lekarki...
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 12:15   #2695
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

gratuluje azzis ślubu musi być ładnie na maj no, nie ma innej możliwości
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 12:25   #2696
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
gratuluje azzis ślubu musi być ładnie na maj no, nie ma innej możliwości
No mam nadzieję, że będzie

Dziękuję
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 12:36   #2697
PanSzaraEminencja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Mam pytanie...
Podczas kuracji Aknenorminem mogę stosować maskę maskującą pryszcze ? Bo trochę wstydzę się wychodzić z takimi syfami do ludzi ;/
PanSzaraEminencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 12:44   #2698
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez PanSzaraEminencja Pokaż wiadomość
Mam pytanie...
Podczas kuracji Aknenorminem mogę stosować maskę maskującą pryszcze ? Bo trochę wstydzę się wychodzić z takimi syfami do ludzi ;/
a coż to za maska? bo pierwszy raz słyszę
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 13:25   #2699
kasiaash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
a coż to za maska? bo pierwszy raz słyszę
makijaż jak mniemam
__________________

kasiaash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 13:41   #2700
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez kasiaash Pokaż wiadomość
makijaż jak mniemam
Pan z makijażem
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.