Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część XVIII - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-16, 13:46   #421
emylka86
Zakorzenienie
 
Avatar emylka86
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 3 799
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez happy_eve Pokaż wiadomość
Ja już po ktg. Skurczy brak, szyjka zamknięta ;] Standard Położna poradziła: "seks, rycyna i malina" jeśli chcę urodzić przed swoimi urodzinami (czyli 28.11), to mnie pocieszyła Rycyny się boję na razie, a resztę wypróbuję. I założyła mi jeszcze dzisiaj taką kartę, którą zakłada się jak się przychodzi rodzić (mnóstwo pytań, na które ciężko odpowiadać między bolesnymi skurczami, więc jak ktoś przychodzi wcześniej na ktg, to zakładają wcześniej).
Znalazłam sklep zielarski i kupiłam te liście malin, właśnie wypiłam i mi nawet smakowało Przynajmniej tyle


[/LEFT]

To do roboty i oby zaczęło się coś dziać!







Jaki słodziak



Super, że do nas zajrzałaś! My też tęsknimy Ale rozumiemy
Oby małemu szybko się poprzestawiało
Zdjęcia cudne, Laurka prawdziwa starsza siostra
o a dużo tam pytań jest?
__________________
Michałek 16.12.2012

Borysek 09.10.2015

zapraszam do klików w banerek
emylka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 13:47   #422
kaaamila1
Zakorzenienie
 
Avatar kaaamila1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 582
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Happy- mi te liście malin nie podchodzą, ale dzisiaj strzele z dwa kubki .. a nóż coś się rozkręci..

Anielko- aj..ja tam w cuda nie wierzę.. Moja mała wczoraj tak się wypinała. Dzisiaj jest spokojniejsza..
__________________
Szaleńczo zakochana w swojej córeczce

21.11.2012 r. 13:50 - na świat przyszła Alicja
kaaamila1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 13:47   #423
czarnamadonna1982
Zakorzenienie
 
Avatar czarnamadonna1982
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 509
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez happy_eve Pokaż wiadomość
Ja już po ktg. Skurczy brak, szyjka zamknięta ;] Standard Położna poradziła: "seks, rycyna i malina" jeśli chcę urodzić przed swoimi urodzinami (czyli 28.11), to mnie pocieszyła Rycyny się boję na razie, a resztę wypróbuję. I założyła mi jeszcze dzisiaj taką kartę, którą zakłada się jak się przychodzi rodzić (mnóstwo pytań, na które ciężko odpowiadać między bolesnymi skurczami, więc jak ktoś przychodzi wcześniej na ktg, to zakładają wcześniej).
Znalazłam sklep zielarski i kupiłam te liście malin, właśnie wypiłam i mi nawet smakowało Przynajmniej tyle


:
ja juz nie szukam tych malin nawet.mysle ze 41 tydzien to chyba za pozno na ta herbatke, mogłam wczesniej zacząc
czarnamadonna1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 13:48   #424
gusiak23
Zakorzenienie
 
Avatar gusiak23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 7 705
GG do gusiak23
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez czarnamadonna1982 Pokaż wiadomość

mały dzis mi sie strasznie wypina

kamilka no to moze cos sie ruszy po tym badaniu?
albo po tym witaniu się z mężem

Mnie się mały od wczorj tak wypina. Wczoraj to myślałam, że chce mi przez pępek wyjść
__________________
Mikołaj
gusiak23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 13:49   #425
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Dziekuje w imieniu mojego malego mezczyzny

a propo ochoczej listy co dostane za to ze urodzilam w terminie zglosilam sie na 12 i 12 urodzilam fajna date ma synek 12.11.12

Gusiak takie pytania potrafia wykonczyc ale kurde sa nieodlaczna czescia ciazy jednak:/ ale jak ktos przegina to juz naprawde nie jest fajnie a z teco piszesz to juz przegiecie!!

nakarmilam skrzata teraz odbijamy-tzn czekamy na cud-czyli bek ktorego w 99 % karmien brak...
kupa zaliczona-jakas gesta mi robi.chyba musze wiecej pic i zobaczyc czy moge jesc ciasta te korzenne bo chyba po nich jest taka pomaranczowa a powinna byc zolta wydaje mi sie.no i lece robic farsz do nalesnikow bo musze malza czyms karmic-ja sobie zjem z jogurtem biszkoptowymi rosolek bo mi tesciowka ugotowala caly gar
teraz jem ciasta, ciasta, ciasteczka.niby powinnam trzymac jeszcze diete 2 tyg ale w D to mam-w koncu moge pojesc do syta bulki na sniadanie w imie ojca isyna hihi
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 13:50   #426
kaaamila1
Zakorzenienie
 
Avatar kaaamila1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 582
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez gusiak23 Pokaż wiadomość
albo po tym witaniu się z mężem

Mnie się mały od wczorj tak wypina. Wczoraj to myślałam, że chce mi przez pępek wyjść
Moja córa zaczęła wczoraj chyba łokcie mi wbijac, bo tak bolało..i dosłownie widać było takie coś małe i twarde.. dosłownie bolą mnie już jej ruchy..

Marti- no własnie, przeciez Ty cukrzycowa byłaś.. hehe..teraz to możesz sobie pozwolic Trzymam kciuki za piękne odbicie u Mikosia
__________________
Szaleńczo zakochana w swojej córeczce

21.11.2012 r. 13:50 - na świat przyszła Alicja

Edytowane przez kaaamila1
Czas edycji: 2012-11-16 o 13:52
kaaamila1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 13:51   #427
magdaef
Zadomowienie
 
Avatar magdaef
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 444
GG do magdaef
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Gusiak, nie przejmuj się - ja do terminu cesarki mam jeszcze ho, ho (na 4.12), a i tak wszyscy już srają żarem I to jakaś rodzina, z którą wcale nie mam ochoty na ten temat rozmawiać wydzwania z zapytaniami, jak się czuję i czy rodzę...

A co do wymazu, to ja nie miałam robionego Do porodu gin zlecił mi tylko badania krwi i ogólne moczu, a na liście rzeczy ze szpitala jest napisane, żeby wziąć tylko kartę ciąży i grupę krwi
__________________
magdaef jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-16, 13:52   #428
czarnamadonna1982
Zakorzenienie
 
Avatar czarnamadonna1982
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 509
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez kaaamila1 Pokaż wiadomość
Moja córa zaczęła wczoraj chyba łokcie mi wbijac, bo tak bolało..i dosłownie widać było takie coś małe i twarde.. dosłownie bolą mnie już jej ruchy..
u mnie tez widac takie kanciaste cos jak wychodzi znad brzucha nie wiem czy to noga czy co, ale mam czasem bojaźń ze mi skóre przebije
czarnamadonna1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 13:53   #429
emylka86
Zakorzenienie
 
Avatar emylka86
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 3 799
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez marti86 Pokaż wiadomość
Dziekuje w imieniu mojego malego mezczyzny

a propo ochoczej listy co dostane za to ze urodzilam w terminie zglosilam sie na 12 i 12 urodzilam fajna date ma synek 12.11.12

Gusiak takie pytania potrafia wykonczyc ale kurde sa nieodlaczna czescia ciazy jednak:/ ale jak ktos przegina to juz naprawde nie jest fajnie a z teco piszesz to juz przegiecie!!

nakarmilam skrzata teraz odbijamy-tzn czekamy na cud-czyli bek ktorego w 99 % karmien brak...
kupa zaliczona-jakas gesta mi robi.chyba musze wiecej pic i zobaczyc czy moge jesc ciasta te korzenne bo chyba po nich jest taka pomaranczowa a powinna byc zolta wydaje mi sie.no i lece robic farsz do nalesnikow bo musze malza czyms karmic-ja sobie zjem z jogurtem biszkoptowymi rosolek bo mi tesciowka ugotowala caly gar
teraz jem ciasta, ciasta, ciasteczka.niby powinnam trzymac jeszcze diete 2 tyg ale w D to mam-w koncu moge pojesc do syta bulki na sniadanie w imie ojca isyna hihi
hehe Marta ma odpust ; p
__________________
Michałek 16.12.2012

Borysek 09.10.2015

zapraszam do klików w banerek
emylka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 13:53   #430
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez gusiak23 Pokaż wiadomość
niezły tekst. U mnie się nic nie sprawdzi. Seksu się boję przez czopa, rycyny też się boję a liści malin nie kupiłam.
A czemu seksu boisz sie przez czopa?
__________________
Iza - łowca zabawek

Blog z recenzjami książek dla dzieci, zabawek, przepisy oraz pomysły na pokój Malucha
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 13:54   #431
czarnamadonna1982
Zakorzenienie
 
Avatar czarnamadonna1982
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 509
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez magdaef Pokaż wiadomość
Gusiak, nie przejmuj się - ja do terminu cesarki mam jeszcze ho, ho (na 4.12), a i tak wszyscy już srają żarem I to jakaś rodzina, z którą wcale nie mam ochoty na ten temat rozmawiać wydzwania z zapytaniami, jak się czuję i czy rodzę...

A co do wymazu, to ja nie miałam robionego Do porodu gin zlecił mi tylko badania krwi i ogólne moczu, a na liście rzeczy ze szpitala jest napisane, żeby wziąć tylko kartę ciąży i grupę krwi
jeszcze pare lat temu wogole nikt tego wymazu nie miał i ok było, zrsezta zawsze chyba w szpitalu moga zrobic
czarnamadonna1982 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-16, 13:54   #432
emylka86
Zakorzenienie
 
Avatar emylka86
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 3 799
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez czarnamadonna1982 Pokaż wiadomość
u mnie tez widac takie kanciaste cos jak wychodzi znad brzucha nie wiem czy to noga czy co, ale mam czasem bojaźń ze mi skóre przebije
też tak mam, czesto mi synuś nóżkę wystawia, ale jak go tam pogilgam to zaaz zabiera
__________________
Michałek 16.12.2012

Borysek 09.10.2015

zapraszam do klików w banerek
emylka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 13:57   #433
czarnamadonna1982
Zakorzenienie
 
Avatar czarnamadonna1982
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 509
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez Gabi2 Pokaż wiadomość
A czemu seksu boisz sie przez czopa?
bo jak już czopa nnie ma to może sie infekcja wdac
ja sie boje ze mi czop odejdzie , ze nie zauważe i co wtedy

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Cytat:
Napisane przez gusiak23 Pokaż wiadomość
niezły tekst. U mnie się nic nie sprawdzi. Seksu się boję przez czopa, rycyny też się boję a liści malin nie kupiłam.
też sie rycyny boję jakos do mnie nie przemawia
czarnamadonna1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 13:58   #434
happy_eve
Wtajemniczenie
 
Avatar happy_eve
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 950
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez emylka86 Pokaż wiadomość
o a dużo tam pytań jest?
Sporo. Taki normalny wywiad, jak robią przed przyjęciem do szpitala, czyli o wszystkie możliwe choroby, uczulenia, leki, operacje, problemy, itp. ogólnie + o przebieg ciąży, czyli problemy, leki, infekcje, itp. jakie pojawiły się w ciąży (czy w I, II, III trym. itp.). Nie wyobrażam sobie przypominać tego wszystkiego w czasie skurczów

Cytat:
Napisane przez czarnamadonna1982 Pokaż wiadomość
ja juz nie szukam tych malin nawet.mysle ze 41 tydzien to chyba za pozno na ta herbatke, mogłam wczesniej zacząc
Ja dzisiaj dopiero znalazłam sklep zielarski i też gdyby np. okazało się, że to jakieś drogie jest, to już bym nie kupowała. Ale że kosztowało 2,60 to kupiłam Wątpię, żeby pomogło, ale sumienie uspokoiłam

Cytat:
Napisane przez marti86 Pokaż wiadomość
teraz jem ciasta, ciasta, ciasteczka.niby powinnam trzymac jeszcze diete 2 tyg ale w D to mam-w koncu moge pojesc do syta bulki na sniadanie w imie ojca isyna hihi
W końcu

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Cytat:
Napisane przez czarnamadonna1982 Pokaż wiadomość
też sie rycyny boję jakos do mnie nie przemawia
Ja też. Szczególnie, że odstawiłam żelazo i nie mam już problemów z wypróżnianiem. Jakbym nadal miała zaparcia, to może bym się zastanowiła...
__________________
Tymcio 01.12.2012
happy_eve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 14:02   #435
emylka86
Zakorzenienie
 
Avatar emylka86
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 3 799
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

też się boję, że nie zauważę jak mi czop odejdzie...
__________________
Michałek 16.12.2012

Borysek 09.10.2015

zapraszam do klików w banerek
emylka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 14:04   #436
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez happy_eve Pokaż wiadomość
I założyła mi jeszcze dzisiaj taką kartę, którą zakłada się jak się przychodzi rodzić (mnóstwo pytań, na które ciężko odpowiadać między bolesnymi skurczami, więc jak ktoś przychodzi wcześniej na ktg, to zakładają wcześniej).
Znalazłam sklep zielarski i kupiłam te liście malin, właśnie wypiłam i mi nawet smakowało Przynajmniej tyle
A pamiętasz jakiego typu są te pytania?

Już widzę, że odpowiedziałaś

Cytat:
Napisane przez marti86 Pokaż wiadomość
Dziekuje w imieniu mojego malego mezczyzny

a propo ochoczej listy co dostane za to ze urodzilam w terminie zglosilam sie na 12 i 12 urodzilam fajna date ma synek 12.11.12

Gusiak takie pytania potrafia wykonczyc ale kurde sa nieodlaczna czescia ciazy jednak:/ ale jak ktos przegina to juz naprawde nie jest fajnie a z teco piszesz to juz przegiecie!!

nakarmilam skrzata teraz odbijamy-tzn czekamy na cud-czyli bek ktorego w 99 % karmien brak...
kupa zaliczona-jakas gesta mi robi.chyba musze wiecej pic i zobaczyc czy moge jesc ciasta te korzenne bo chyba po nich jest taka pomaranczowa a powinna byc zolta wydaje mi sie.no i lece robic farsz do nalesnikow bo musze malza czyms karmic-ja sobie zjem z jogurtem biszkoptowymi rosolek bo mi tesciowka ugotowala caly gar
teraz jem ciasta, ciasta, ciasteczka.niby powinnam trzymac jeszcze diete 2 tyg ale w D to mam-w koncu moge pojesc do syta bulki na sniadanie w imie ojca isyna hihi
Rzeczywiście powinnaś dostać nagrodę

A jak Twoja cukrzyca - unormowała się ?

Cytat:
Napisane przez magdaef Pokaż wiadomość
Gusiak, nie przejmuj się - ja do terminu cesarki mam jeszcze ho, ho (na 4.12), a i tak wszyscy już srają żarem I to jakaś rodzina, z którą wcale nie mam ochoty na ten temat rozmawiać wydzwania z zapytaniami, jak się czuję i czy rodzę...

A co do wymazu, to ja nie miałam robionego Do porodu gin zlecił mi tylko badania krwi i ogólne moczu, a na liście rzeczy ze szpitala jest napisane, żeby wziąć tylko kartę ciąży i grupę krwi
U mnie w szpitalu mówili, żeby zabrać wszystkie badania jakie miało się robione w ciąży + karta ciąży.
Karta ciąży do szybkiego sprawdzenia jak ciąża przebiegała, a wyniki do głębszej analizy. Ja myślę, że warto zabrać ze sobą wszystko co się ma - w tych kartach ciąży to nie ma wszystkiego wypisane, ani opisów z usg - przynajmniej u mnie.
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 14:09   #437
magdaef
Zadomowienie
 
Avatar magdaef
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 444
GG do magdaef
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez happy_eve Pokaż wiadomość
Sporo. Taki normalny wywiad, jak robią przed przyjęciem do szpitala, czyli o wszystkie możliwe choroby, uczulenia, leki, operacje, problemy, itp. ogólnie + o przebieg ciąży, czyli problemy, leki, infekcje, itp. jakie pojawiły się w ciąży (czy w I, II, III trym. itp.). Nie wyobrażam sobie przypominać tego wszystkiego w czasie skurczów
Z tego, co wiem, to pytają też o wizyty u fryzjera, wizyty u dentysty...i spamiętaj tu te wszystkie daty, kiedy boli jak cholera

Cytat:
Napisane przez czarnamadonna1982 Pokaż wiadomość
ja juz nie szukam tych malin nawet.mysle ze 41 tydzien to chyba za pozno na ta herbatke, mogłam wczesniej zacząc
Ja kupiłam tą herbatkę, jak dowiedziałam się, że może być sn, bo w czasie ciąży nie mogłam ćwiczyć Kegla i boję się, że mój poród to będzie eksplozja jak w jakimś słabym filmie katastroficznym. I jest napisane, że można pić już od 33tc, że nie przyspiesza, ale jedynie przygotowuje macicę do skurczów, a żeby przyniosła efekty należy pić min. 2-3 tygodnie. Więc chyba rzeczywiście już u Ciebie nie ma większego sensu
__________________
magdaef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 14:09   #438
Mojitooo
Zadomowienie
 
Avatar Mojitooo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 125
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez Gabi2 Pokaż wiadomość
Oj różnie to bywa, ale życzę Ci żebyś dostała. Do mnie koleżanka dzwoniła ze kadry sie jej pytaly czy bedą/sa jakieś nowe dzieci i ze z okazji chyba mikolajek bony bedą dawać do wyboru Re, Empik, smyk, media m, za 180 zł, no i zgłosiła m ie do smyka, ale czy dostanę to nie wiem. Kolega w pracy spodziewa sie tez w grudniu dziecka, ale on pracuje ja siedzę na zwolnieniu, ale wkurzylabym sie jakby on dostał a ja nie
no ja mam wielka nadzieje, ze moj prezes mi tego nie zablokuje. choc po nim to mozna sie wszystkiego spodziewac.

oj mnie tez maly czasem tak wykreci brzuch, ze hoho. i robi takie guzki twarde, na pewno nozka albo lokciem.
i coraz mniej sie rusza...spokojniutki.
__________________
"Każda miłość kobiety do mężczyzny i odwrotnie ma w sobie nienawiść. Bo człowiek jest związany z kimś, kogo kocha, i to mu odbiera cząstkę wolności: nie może być inaczej. A mając za złe utratę własnej wolności, usiłuje drugiego zmusić do tego, aby się swej wyrzekł całkowicie." James Jones
Mojitooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 14:10   #439
emylka86
Zakorzenienie
 
Avatar emylka86
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 3 799
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
A pamiętasz jakiego typu są te pytania?

Już widzę, że odpowiedziałaś



Rzeczywiście powinnaś dostać nagrodę

A jak Twoja cukrzyca - unormowała się ?



U mnie w szpitalu mówili, żeby zabrać wszystkie badania jakie miało się robione w ciąży + karta ciąży.
Karta ciąży do szybkiego sprawdzenia jak ciąża przebiegała, a wyniki do głębszej analizy. Ja myślę, że warto zabrać ze sobą wszystko co się ma - w tych kartach ciąży to nie ma wszystkiego wypisane, ani opisów z usg - przynajmniej u mnie.
mi gin nie daje opisów z usg, ma je w karcie u siebie...
a do szpitala kazali zabrać kartę, grupę krwi, gbs, oraz ostatnie badania krwi i moczu
__________________
Michałek 16.12.2012

Borysek 09.10.2015

zapraszam do klików w banerek
emylka86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-16, 14:10   #440
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez magdaef Pokaż wiadomość
Z tego, co wiem, to pytają też o wizyty u fryzjera, wizyty u dentysty...i spamiętaj tu te wszystkie daty, kiedy boli jak cholera
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 14:10   #441
Mojitooo
Zadomowienie
 
Avatar Mojitooo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 125
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez magdaef Pokaż wiadomość
Z tego, co wiem, to pytają też o wizyty u fryzjera, wizyty u dentysty...i spamiętaj tu te wszystkie daty, kiedy boli jak cholera



Ja kupiłam tą herbatkę, jak dowiedziałam się, że może być sn, bo w czasie ciąży nie mogłam ćwiczyć Kegla i boję się, że mój poród to będzie eksplozja jak w jakimś słabym filmie katastroficznym. I jest napisane, że można pić już od 33tc, że nie przyspiesza, ale jedynie przygotowuje macicę do skurczów, a żeby przyniosła efekty należy pić min. 2-3 tygodnie. Więc chyba rzeczywiście już u Ciebie nie ma większego sensu
wizyty u fryzjera i dentysty??? a po co im to?
__________________
"Każda miłość kobiety do mężczyzny i odwrotnie ma w sobie nienawiść. Bo człowiek jest związany z kimś, kogo kocha, i to mu odbiera cząstkę wolności: nie może być inaczej. A mając za złe utratę własnej wolności, usiłuje drugiego zmusić do tego, aby się swej wyrzekł całkowicie." James Jones
Mojitooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 14:12   #442
happy_eve
Wtajemniczenie
 
Avatar happy_eve
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 950
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez magdaef Pokaż wiadomość
Z tego, co wiem, to pytają też o wizyty u fryzjera, wizyty u dentysty...i spamiętaj tu te wszystkie daty, kiedy boli jak cholera
O fryzjera mnie nie pytali Ale o dentystę, a raczej o problemy z uzębieniem (próchnica, itp.) tak
__________________
Tymcio 01.12.2012
happy_eve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 14:12   #443
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez Mojitooo Pokaż wiadomość
wizyty u fryzjera i dentysty??? a po co im to?
Pewnie chodzi o możliwość zarażenia się chorobami.
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 14:13   #444
DeKajka
Zakorzenienie
 
Avatar DeKajka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 910
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie przejmujcie się tak tym karmieniem. Ja też myślałam że będę się wstydzić przy ludziach, ale miałam to głęboko w d... Jak nagle dziecko zaczyna płakać na spacerze czy w sklepie to nie ma wyjścia. Wywalasz wentyle )))))) i jedziesz z koksem Serio, nic nie widać Przecież nie będę przed każdym wyjściem z domu odciągać pokarmu bo bym zwariowała! Dużo łatwiej zabrać ze sobą cyce niż butelki, podgrzewacze czy mleko
Co do wstydu to ja sie go wyzbywalam w szpitalu .. wszystkie matki na sali lataly z wywalonymi cycami , zalane do samego pasa .. karmily nawet w czasie odwiedzin i nitk sie niczym nei przejmowal

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Dla mnie osobiście donoszenie będzie jak skończę 38 tydzień czyli za tydzień, ale tu chodzi o moją psychikę, która wtedy będzie gotowa, bez żadnych medycznych podstaw
Donoszona ciaza jest wtedy kiedy mamy skonczony 37 tydzien .. ale ten ''lekarski '' a nie ten suwaczkowy

Cytat:
Napisane przez halwaya Pokaż wiadomość
Morning dziewczynki

Pierwsza nocka za nami i powiem wam, że jest różnica - w szpitalu mała grzecznie spała i płakała tylko jak coś było nie tak (pusty brzuszek, pełna pielucha).. a w domu - może z nadmiaru wrażeń wieczorem mała tak płakała, że już nie wiedzieliśmy co robić.. do tego kicha, więc może podziębiona.. nie wiem.. najgorsza frustracja, że chcesz pomóc i nie wiesz jak..

Eh, jak było w brzuchu to człowiek martwił się o ruchy itp.. teraz zmartwienia się jeszcze bardziej namnażają - czy wsytarczająco je, czy zawartość pieluszki jest ok, czemu tak dziwnie oddycha, czemu płacze.. eh..

Idę się zebrać, bo ma przyjść położna.. trzeba tu ogarnąć..
Odezwę się później.. trzymajcie się ciepło

Jakby któraś rodziła to proszę o info od razu na FB
Trzymajcie się
Przyjdzie położna dzisiaj to się wypytamy, bo obsługi noworodka nie mamy załączonego
Dokladnie . ja ciagle patrze czy maly oddycha , czy czasami ta plamka na buzi to nie uczulenie , czy kupka nie za bardzo zolta .. normalnie matrix jakis
Moj tez kicha .. i tez sie zastanawiam czy mu sie nosek oczyszcza czy chory

Cytat:
Napisane przez gk7 Pokaż wiadomość
Hej

Byłam rano na pobraniu krwi, po południu wyniki. Trzymajcie kciuki, aby to nie było TO, czyli cholestaza. Dzisiaj w nocy już spać nie mogłam z nerwów, że za wcześnie pewnie urodzę i mnie w środę do szpitala położy po wizycie. A ja nie chcę jeszcze

Halwaya, opis ze szczegółami na piątkę. Dobrze, że już w domku jesteście i odpoczywacie.
Trzymam mocno

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
info z fb od Animotylek:
"Hej witam się znowu, zdecydowali się ponowić wywoływanie wczoraj miałam masaż szyjki gdybym miała coś pod ręką to bym nieźle dała jej po głowie bolało cholernie ale nie była nic a nic delikatna. Teraz dali mi 2 tabletke w szyję brzuszek ciśnie na dole ale do wytrzymania podobno szyjki powoli staje się miękka będę informować caluski dla was wszystkich"
No to za rozkrecenie akcji
__________________
Adaś__ ur. 03.11.2012 . godz. 01.25, 3kg, 54 cm , 10 pkt__

Na pamiątkę ...
''Pod moim sercem, inne serce bije...
Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane..''

12 _ 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 _ Adasiowe szczęście !
DeKajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 14:14   #445
emylka86
Zakorzenienie
 
Avatar emylka86
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 3 799
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez Mojitooo Pokaż wiadomość
wizyty u fryzjera i dentysty??? a po co im to?
bez przesady... aż takie pytania?!
__________________
Michałek 16.12.2012

Borysek 09.10.2015

zapraszam do klików w banerek
emylka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 14:14   #446
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez czarnamadonna1982 Pokaż wiadomość
bo jak już czopa nnie ma to może sie infekcja wdac
ja sie boje ze mi czop odejdzie , ze nie zauważe i co wtedy[COLOR="Silver"]
Pytałam sie o to swojego gina i powiedział mozna po wyjściu czopa
__________________
Iza - łowca zabawek

Blog z recenzjami książek dla dzieci, zabawek, przepisy oraz pomysły na pokój Malucha
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 14:15   #447
DeKajka
Zakorzenienie
 
Avatar DeKajka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 910
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Podlamalam sie totalnie . TŻeta wogole nie ma w domu . wstaje o 6 i wraca przed 21 po czym kladzie sie spac .. jestem ciagle sama . Gdyby jeszcze za to byly jakies przyzwoite pieniadze .. ehh . Kasy nam nie brakuje ale teraz mamy synka . rodzine . nie chce zeby to tak wygladalo nie mam juz sily
__________________
Adaś__ ur. 03.11.2012 . godz. 01.25, 3kg, 54 cm , 10 pkt__

Na pamiątkę ...
''Pod moim sercem, inne serce bije...
Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane..''

12 _ 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 _ Adasiowe szczęście !
DeKajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 14:15   #448
emylka86
Zakorzenienie
 
Avatar emylka86
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 3 799
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

no to jeszcze tydzień i będę donoszona. dzięki Dekajka za dokładną informację : )
__________________
Michałek 16.12.2012

Borysek 09.10.2015

zapraszam do klików w banerek
emylka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 14:19   #449
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez DeKajka Pokaż wiadomość
Donoszona ciaza jest wtedy kiedy mamy skonczony 37 tydzien .. ale ten ''lekarski '' a nie ten suwaczkowy
Mój suwaczek jest lekarski - liczy skończone tygodnie

Cytat:
Napisane przez DeKajka Pokaż wiadomość
Podlamalam sie totalnie . TŻeta wogole nie ma w domu . wstaje o 6 i wraca przed 21 po czym kladzie sie spac .. jestem ciagle sama . Gdyby jeszcze za to byly jakies przyzwoite pieniadze .. ehh . Kasy nam nie brakuje ale teraz mamy synka . rodzine . nie chce zeby to tak wygladalo nie mam juz sily
Współczuję
Może też musi się przyzwyczaić do nowej roli.
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 14:19   #450
magdaef
Zadomowienie
 
Avatar magdaef
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 444
GG do magdaef
Dot.: Jedne dzieci na świat się pchają, inne mamy w nosie mają - Mamusie XI-XII część

Cytat:
Napisane przez emylka86 Pokaż wiadomość
bez przesady... aż takie pytania?!
Jak ostatnio byłam w szpitalu, to takie właśnie zadawali.
Czy przez ostatnie pół roku byłam u fryzjera (głównie chodzi o ścinanie włosów), a jeśli tak, to mniej więcej kiedy. To samo z dentystą, kosmetyczką, czy robiłam jakieś kolczyki, tatuaż.

I wydaje mi się, że to standardowa procedura dość, bo w pierwszej ciąży leżałam w innym szpitalu, a też pamiętam, że o takie szczegóły pytali.
__________________
magdaef jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:46.