Czym by pachniała...? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-13, 17:16   #91
dominikaha
Zadomowienie
 
Avatar dominikaha
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 1 356
Dot.: Czym by pachniała...?

Cytat:
Napisane przez asia_102 Pokaż wiadomość
a czym by pachniała niania Fran Fine ? tylko ta grana przez Fran Drescher, a nie nasza lokalna
Zdaje mi się, że w jednym z odcinków była mowa o Obsession, i chyba nawet by do niej pasowało
dominikaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 17:51   #92
asia_102
Wtajemniczenie
 
Avatar asia_102
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 356
Dot.: Czym by pachniała...?

Cytat:
Napisane przez dominikaha Pokaż wiadomość
Zdaje mi się, że w jednym z odcinków była mowa o Obsession, i chyba nawet by do niej pasowało
oj pasowałoby
__________________
nie perfum, a perfumy! tak jak spodnie czy skrzypce, a nie spodeń i skrzypiec!

(¨`·.·´¨)
`·.(¨`·.·´¨)
` ·.,.·´
asia_102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 14:50   #93
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Czym by pachniała...?

Pozwolę sobie odkopać wątek w celu zadania pytania wbrew pozorom, praktycznego.

Czym pachnieć powinna wampirzyca w stylu będącym mutacją dwóch poniższych zdjęć (z akcentem na pierwsze jednak)?
Cała w czerni, półgorset z lacku, wysokie buciory, uzbrojona po zęby (sic!) ale bluzka z falbaniastymi rękawami, usta krwisto-czerwone, peleryna do ziemi...


Mam kilka pomysłów. Na pierwszym miejscu połączenie zimnego Cardinala z demeterowym Dirt.
Na drugim Black Tourmaline lub Norma Kamali Incense, ale one za ciepłe jakieś...
Na trzecim Wild Hunt plus Fire From Heaven we włosach.
I wreszcie Papuzia Mieszanka czyli Avignon z Bonfire (Burning Leaves i Fireplace są za ładne dla takiego stwora).

Szukam czegoś bardziej upiornego, czegoś, co bedzie się ludziom rzucało w nos, kojarzyło ze strachem, z niebezpieczeństwem, ale jednoczesnie pociągało.

Proszę o rady.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kate in Underworld2.jpg (102,6 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kate van helsing.jpg (39,6 KB, 61 załadowań)
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 18:14   #94
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Czym by pachniała...?

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie odkopać wątek w celu zadania pytania wbrew pozorom, praktycznego.

Czym pachnieć powinna wampirzyca w stylu będącym mutacją dwóch poniższych zdjęć (z akcentem na pierwsze jednak)?
Cała w czerni, półgorset z lacku, wysokie buciory, uzbrojona po zęby (sic!) ale bluzka z falbaniastymi rękawami, usta krwisto-czerwone, peleryna do ziemi...


Mam kilka pomysłów. Na pierwszym miejscu połączenie zimnego Cardinala z demeterowym Dirt.
Na drugim Black Tourmaline lub Norma Kamali Incense, ale one za ciepłe jakieś...
Na trzecim Wild Hunt plus Fire From Heaven we włosach.
I wreszcie Papuzia Mieszanka czyli Avignon z Bonfire (Burning Leaves i Fireplace są za ładne dla takiego stwora).

Szukam czegoś bardziej upiornego, czegoś, co bedzie się ludziom rzucało w nos, kojarzyło ze strachem, z niebezpieczeństwem, ale jednoczesnie pociągało.

Proszę o rady.
L'Antimatiere czyli upiorna odmiana Molecule01 Myślę, że mogłoby to być ciekawe

Edytowane przez homyk
Czas edycji: 2008-11-24 o 18:18
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 18:16   #95
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Czym by pachniała...?

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Czym pachnieć powinna wampirzyca w stylu będącym mutacją dwóch poniższych zdjęć (z akcentem na pierwsze jednak)?
Cała w czerni, półgorset z lacku, wysokie buciory, uzbrojona po zęby (sic!) ale bluzka z falbaniastymi rękawami, usta krwisto-czerwone, peleryna do ziemi...


Mam kilka pomysłów. Na pierwszym miejscu połączenie zimnego Cardinala z demeterowym Dirt.
Na drugim Black Tourmaline lub Norma Kamali Incense, ale one za ciepłe jakieś...
Na trzecim Wild Hunt plus Fire From Heaven we włosach.
I wreszcie Papuzia Mieszanka czyli Avignon z Bonfire (Burning Leaves i Fireplace są za ładne dla takiego stwora).

Szukam czegoś bardziej upiornego, czegoś, co bedzie się ludziom rzucało w nos, kojarzyło ze strachem, z niebezpieczeństwem, ale jednoczesnie pociągało.

Proszę o rady.
Mi by tam pasował Musc Ravageur, ale coś mi świta, że dla Ciebie on rarytasem nie jest.
Z Twoich pomysłów najbardziej wpadł mi w oko pierwszy. Usiłuję to sobie wypobrazić, ale fantazji mam za mało Próbowałaś już, czy na razie to tylko pomysł na papierze?
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 19:08   #96
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: Czym by pachniała...?

A ja widzę tę Vampirellę w Black Aoud Montale-mrok,dekadencja,róża o niemal czarnych płatkach.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 19:43   #97
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Czym by pachniała...?

Gdybym miala wybrac perfumy dla siebie, nigdy bym nie dodawala tak doslownego zapachu (Dirt, BT, Incense), do oczywistego stroju/kreacji Raczej postawilabym na cos, co bedzie sprawialo wrazenie drugiej skory, (w moim przypadku np. Black Cashmere lub Dzongkha, a moze Molecule01) albo przekornie: na Angel

Edytowane przez Kattarina
Czas edycji: 2008-11-24 o 19:45
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-24, 21:34   #98
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Czym by pachniała...?

Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
L'Antimatiere czyli upiorna odmiana Molecule01 Myślę, że mogłoby to być ciekawe
Kurcxzę, wstyd przyznać, ale nie znam ich.
Oczywiście natychmiast przetrzepałam sieciowe "rewiewy" i wyłania się z nich zapach dośc schizofreniczny.
Muszę wypróbować - gdyby zechciały pokazac na mnie swoje najbardziej upiorne oblicze - to mogłoby być "COŚ".
Dziękuję.

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Mi by tam pasował Musc Ravageur, ale coś mi świta, że dla Ciebie on rarytasem nie jest.
Z Twoich pomysłów najbardziej wpadł mi w oko pierwszy. Usiłuję to sobie wypobrazić, ale fantazji mam za mało Próbowałaś już, czy na razie to tylko pomysł na papierze?
Na razie na papierze. Zbyt zaganiana byłam od czasu, kiedy na to wpadłam. Wyprobuję w czwartek. Do czwartku muszę pokazywać się ludziom.

Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
A ja widzę tę Vampirellę w Black Aoud Montale-mrok,dekadencja,róża o niemal czarnych płatkach.
Lady Vader, pomysł iście gotycki i tak naprawdę świetny.
A jednak nie mogę skorzystać - po pierwsze dlatego, że nie do końca ten klimat chcę uzyskać, a po drugie dlatego, że nadęta, nabzdyczona wprost róża w połączeniu z sikowym labdanum zabiłaby mnie niechybnie. Niestety, zapachy Montale mnie nie lubią. Z wzajemnością.

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Gdybym miala wybrac perfumy dla siebie, nigdy bym nie dodawala tak doslownego zapachu (Dirt, BT, Incense), do oczywistego stroju/kreacji Raczej postawilabym na cos, co bedzie sprawialo wrazenie drugiej skory, (w moim przypadku np. Black Cashmere lub Dzongkha, a moze Molecule01) albo przekornie: na Angel
Hmmm... Bardzo interesujący pomysł.
Ja chyba jednak lubię grube krechy, rozwiązywanie węzłów za pomocą miecza i ogólnie proste rozwiązania. Z resztą... Obawiam się, że strój (a szczególnie makijaż ) może nie być na tyle idealny, by nie potrzebował "podrasowania" zapachem.
Chociaż... Gdybym miała postawić na niedopowiedzenia, a nie na turpistyczną dosłowność - może wybrałabym Messe De Minuit... Odbieram ją jako chłodne, zimne piękno i ponadczasowy niemal spokój.
Kurczę... Przemyślę to.
Muszę rozstrzygnąc dylemat, czy chcę być wampirem hipnotycznie pociągającym, czy raczej (jak planowałam pierwotnie) bestią budzącą lęk. Przyznaję, że bardziej krci mnie to drugie.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 21:51   #99
a8tpk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 266
Arrow Dot.: Czym by pachniała...?

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość

Czym pachnieć powinna wampirzyca w stylu będącym mutacją dwóch poniższych zdjęć (z akcentem na pierwsze jednak)?
Cała w czerni, półgorset z lacku, wysokie buciory, uzbrojona po zęby (sic!) ale bluzka z falbaniastymi rękawami, usta krwisto-czerwone, peleryna do ziemi...
Długo myślałem, jakieś 10minut. Przyszedł mi do głowy tylko Odeur 71
I mix Bois d`Encens z Organzą Indecence, ale to trochę profanacja...
a8tpk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 23:31   #100
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Czym by pachniała...?

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Hmmm... Bardzo interesujący pomysł.
Ja chyba jednak lubię grube krechy, rozwiązywanie węzłów za pomocą miecza i ogólnie proste rozwiązania. Z resztą... Obawiam się, że strój (a szczególnie makijaż ) może nie być na tyle idealny, by nie potrzebował "podrasowania" zapachem.
Chociaż... Gdybym miała postawić na niedopowiedzenia, a nie na turpistyczną dosłowność - może wybrałabym Messe De Minuit... Odbieram ją jako chłodne, zimne piękno i ponadczasowy niemal spokój.
Kurczę... Przemyślę to.
Muszę rozstrzygnąc dylemat, czy chcę być wampirem hipnotycznie pociągającym, czy raczej (jak planowałam pierwotnie) bestią budzącą lęk. Przyznaję, że bardziej krci mnie to drugie.

Wiesz, wydaje mi sie, ze inaczej patrzymy na te kwestie- poniewaz dla mnie najgrozniejsza bestia, budzaca lek jest/bylby wlasnie wampir hipnotycznie pociagajacy- imho, powierzchownosc, zwlaszcza wykreowana na "sthrrraszna" nie pozostawia juz tajemnicy, a przeciez to "nieznane" budzi najwiekszy lek

Wiem, wiem, nie o to chodzi. Tak sobie tylko filozofuje, (na podstawie doswiadczen osoby o powierzchownosci aniola, starajacej sie nie wyrozniac z tlumu, a paradoksalnie odbieranej jako tajemnicza i "mroczna" z natury), a wiem przeciez na czym polega idea tego kostiumu.

Mysle, ze cokolwiek wybierzesz- i tak naczelna role odegraja wrazenia wizualne i jesli uda Ci sie stworzyc udany kostium i makijaz- moglabys sie wyperfumowac Pania Walewska, a i tak osiagnelabys zamierzony cel
Nie zebym umniejszala role perfum w tworzeniu klimatu, ale naprawde wierze, ze tak doslowny kostium, nie pozostawi juz watpliwosci, ze mamy do czynienia z wampirzyca, zwlaszcza w kregu osob wtajemniczonych w tematyke
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 00:24   #101
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Dot.: Czym by pachniała...?

Wild Hunt?
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-25, 20:24   #102
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Czym by pachniała...?

ale fajny watek...
mi tez sie wydaje ze wampiry nie pachna groza wcale tylko przekornie wlasnie przeciwnie- kuszaco zeby ofiare zwabic...
a moze Black Bvlgari - ta guma z opon bedzie pasowala do lateksowego gorseciku jak druga skora
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 20:38   #103
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Czym by pachniała...?

Cytat:
Napisane przez a8tpk Pokaż wiadomość
Długo myślałem, jakieś 10minut. Przyszedł mi do głowy tylko Odeur 71
I mix Bois d`Encens z Organzą Indecence, ale to trochę profanacja...
Odeur 71? Nieźle. Jak na postindustialnego wampira w zam raz...

A Starej Pudernicy do BdE nie domieszam. Nie mam mowy.

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość

Wiesz, wydaje mi sie, ze inaczej patrzymy na te kwestie- poniewaz dla mnie najgrozniejsza bestia, budzaca lek jest/bylby wlasnie wampir hipnotycznie pociagajacy- imho, powierzchownosc, zwlaszcza wykreowana na "sthrrraszna" nie pozostawia juz tajemnicy, a przeciez to "nieznane" budzi najwiekszy lek
To prawda. Dlatego najbardziej rusza mnie pierwszy Alien i dlatego w Pitch Black boję się tylko dopóty, dopóki nie wyjaśni się, co porywa ludzi.

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Wiem, wiem, nie o to chodzi. Tak sobie tylko filozofuje, (na podstawie doswiadczen osoby o powierzchownosci aniola, starajacej sie nie wyrozniac z tlumu, a paradoksalnie odbieranej jako tajemnicza i "mroczna" z natury), a wiem przeciez na czym polega idea tego kostiumu.

Mysle, ze cokolwiek wybierzesz- i tak naczelna role odegraja wrazenia wizualne i jesli uda Ci sie stworzyc udany kostium i makijaz- moglabys sie wyperfumowac Pania Walewska, a i tak osiagnelabys zamierzony cel
Nie zebym umniejszala role perfum w tworzeniu klimatu, ale naprawde wierze, ze tak doslowny kostium, nie pozostawi juz watpliwosci, ze mamy do czynienia z wampirzyca, zwlaszcza w kregu osob wtajemniczonych w tematyke
Też myślę, że ludzie lepiej widzą, niż czują zapachy.

Nasze koncepcje są paradoksalnie zbieżne, ponieważ mój wampir nie będzie wyglądał upiornie. Jeśli nieco demonicznie - będzie to raczej demoniczny sex appeal (stąd zdjęcia wampirzycy będącej wampirzycą dobrą oracz drugiej roli Kate, gdzie grała człowieka). Nie będę miała sinej skóry, podkrążonych oczu, nie będę wysmarowana krwią. Chciałabym wizualnie pójść w stronę wampirów Rice - czyli mają być niebezpiecznie piękne.
Takie uwodzicielskie wampiry muszą mieć, w moim pojęciu, jakąś wadę. Dlatego do tego względnie ludzkiego wyglądu (idea jak z Wampira Maskarady - to ma jednak być maskarada, wampir udający człowieka) chcę dodać coś, co sprawiałoby, że ludzie zauważą, że to nie mam być normalna istota. Zapach ma ją określać. Dlatego tak nad nim wydziwiam.

edit:
Tak to widzę, że wampir pociąga, bo jest piękny i charyzmatyczny, ale kiedy pochodzisz bliżej - czujesz strach. I ten strach w połączeniu z pożądaniem czyni ofiarę bezwolną.
Cytat:
Napisane przez elve Pokaż wiadomość
Wild Hunt?
Myślałam o nim.
Ale on się po czasie robi taki pięęęękny.

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
ale fajny watek...
mi tez sie wydaje ze wampiry nie pachna groza wcale tylko przekornie wlasnie przeciwnie- kuszaco zeby ofiare zwabic...
a moze Black Bvlgari - ta guma z opon bedzie pasowala do lateksowego gorseciku jak druga skora
Swietny pomysł, bardzo trafna analogia, ale jak na moje potrzeby zapach za grzeczny.
Przynajmniej na mojej skórze nie ma w nim ani krztyny opon, żadnej gumy. To zapach zbyt ładny nawet jak na Sabbath prywatnie, a co dopiero na Sabbath wampirycznie.
Wyżej (pod cytatem z Katt) piszę, o co mi chodzi.

Edytowane przez Sabbath
Czas edycji: 2008-11-25 o 20:42
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 21:10   #104
Favkes
Zakorzenienie
 
Avatar Favkes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: na żeliwnej żerdzi
Wiadomości: 3 515
GG do Favkes
Dot.: Czym by pachniała...?

Po dłuższym ( od wczoraj ) zastanowieniu najodpowiedniejsze wydaje mi się zestawienie Cardinala z demeterowym Dirt.
Favkes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 12:51   #105
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Czym by pachniała...?

Sabb chcesz groze wzbudzic- uzyj Chanel No5. mi sie za kazdym razem wlos jezy i tetno przyspiesza, zaczynam sie dusic- no koszmar na calej linii
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 14:22   #106
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Czym by pachniała...?

Cytat:
Napisane przez Favkes Pokaż wiadomość
Po dłuższym ( od wczoraj ) zastanowieniu najodpowiedniejsze wydaje mi się zestawienie Cardinala z demeterowym Dirt.
Zdam relację z testów.

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
Sabb chcesz groze wzbudzic- uzyj Chanel No5. mi sie za kazdym razem wlos jezy i tetno przyspiesza, zaczynam sie dusic- no koszmar na calej linii
Glamourous, ale ja sama bym to chciała przeżyć.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 14:26   #107
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Czym by pachniała...?

no fakt, a wampira w masce przeciwgaz. nikt nie widzial
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 14:30   #108
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: Czym by pachniała...?

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
Sabb chcesz groze wzbudzic- uzyj Chanel No5. mi sie za kazdym razem wlos jezy i tetno przyspiesza, zaczynam sie dusic- no koszmar na calej linii
ja mam takie samo odczucia smród starszzzzzznnnnyyyyy.... bleeeeee
Nie wiem, jak może komuś się ten zapach podobać.... chyba wolałabym Przemysławkę
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 16:20   #109
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Czym by pachniała...?

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
ja mam takie samo odczucia smród starszzzzzznnnnyyyyy.... bleeeeee
Nie wiem, jak może komuś się ten zapach podobać.... chyba wolałabym Przemysławkę
To ja się zgłaszam, mnie sie podoba, widać, jest to jakoś możliwe
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 17:19   #110
blau
Rozeznanie
 
Avatar blau
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z Internetu ;))
Wiadomości: 858
Wink Dot.: Czym by pachniała...?

A jakby wg Was pachniał Frank z 'Transportera'? grany przez Jasona Stathama? (oglądałyście w ogóle, bo to raczej takie męskie kino )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg statham4_1024x768_jpg.jpg (49,3 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg JasonStathamFrank.jpg (18,7 KB, 9 załadowań)
__________________

68>67>66>65>64>63>62>61>60>59>58>57
Ehhh trzeba wziąć się w garść!
blau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 09:26   #111
matilde27
Przyczajenie
 
Avatar matilde27
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 10
Dot.: Czym by pachniała...?

A Hanibal Lecter???? Pierwsze co przyszło mi na myśl, to Antaeus Chanel. Gdyby męska inteligencja miała zapach, to pachniałaby właśnie tak To zapach nie znoszący sprzeciwu, wywołujący uległość, ponuro elegancki, taki, który przeszywa do szpiku...
matilde27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 12:03   #112
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Czym by pachniała...?

Cytat:
Napisane przez blau Pokaż wiadomość
A jakby wg Was pachniał Frank z 'Transportera'? grany przez Jasona Stathama? (oglądałyście w ogóle, bo to raczej takie męskie kino )
Gdy na niego patrze, (a jest ), to wrecz czuje jak pachnie czystym meskim cialem, (tzn. takim po prysznicu i specyfikach do/po goleniu), z odrobina slonawego, ale wciaz czystego potu.
Mnie kojarzy sie z YSL L'Homme, (ktore tak wlasnie pachna na skorze mojego malzonka ).

Cytat:
Napisane przez matilde27 Pokaż wiadomość
A Hanibal Lecter???? Pierwsze co przyszło mi na myśl, to Antaeus Chanel. Gdyby męska inteligencja miała zapach, to pachniałaby właśnie tak To zapach nie znoszący sprzeciwu, wywołujący uległość, ponuro elegancki, taki, który przeszywa do szpiku...
Hanibal Lecter imo, moglby z przyjemnoscia siegac po Mitsouko.

Edytowane przez Kattarina
Czas edycji: 2009-02-11 o 12:08
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 12:19   #113
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Czym by pachniała...?

Myśl filozoficzna tez może "pachnąc"

Hegel - CdG2, Odeur 71
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 12:30   #114
Nasturcja-Pospolita
Zakorzenienie
 
Avatar Nasturcja-Pospolita
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z kamerą wśród zwierząt
Wiadomości: 3 395
Dot.: Czym by pachniała...?

Cytat:
Napisane przez matilde27 Pokaż wiadomość
A Hanibal Lecter???? Pierwsze co przyszło mi na myśl, to Antaeus Chanel. Gdyby męska inteligencja miała zapach, to pachniałaby właśnie tak To zapach nie znoszący sprzeciwu, wywołujący uległość, ponuro elegancki, taki, który przeszywa do szpiku...
Lecter, wedlug tego co to tu i owdzie pisza ( a zwlaszcza w oparciu o slowa ksiazki Harrisa Thomasa ) z wyszukana przyjmnoscia siegal po zapachy Santa Maria Novella.
Z mysla o Hanibalu ( i tej dziko inteligentnej czesci jego osobowosci ) nabylam Acqua Di Colonia Russa
( niestety, inteligentna czesc moje dzikiej osobowosci nadal spi, slepo dzialajac na "dziko" )

Dla ciekawskich
o fascynacji Lectera
http://www.scribd.com/doc/6786286/Ha...homas-Hannibal
strona 84 ( ostatnie cztery akapity ) i dalej...


i dlaczego... nie zoperowal nosa
__________________


Edytowane przez Nasturcja-Pospolita
Czas edycji: 2009-02-11 o 12:31
Nasturcja-Pospolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 12:36   #115
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Czym by pachniała...?

Isabelle Archer (N.Kidman) w "Portrecie Damy"?. Mnie się kojarzy stereotypowo z czymś fiołkowym albo irysowym, ale może ktoś ma bardziej niekonwencjonalną propozycję?
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 19:00   #116
envy07
Rozeznanie
 
Avatar envy07
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: A skąd mogą pisać elfice...?
Wiadomości: 603
Dot.: Czym by pachniała...?

Przejrzałam wątek ..co dopasowałybyście do Aragorna , Rhetta Butlera(Clark Gable....)...?
__________________
Pod słońce......
envy07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 20:57   #117
ancynamonka
Rozeznanie
 
Avatar ancynamonka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Sand City;)
Wiadomości: 797
Dot.: Czym by pachniała...?

Widzę że przez wątek przewinęły się wampiry Rice'owe i underworldowe Mnie ciekawi jaki zapach wymyślicie dla Edwarda z powiesci Stephani Mayer. Autorka często wspomina o tym, że pachnie on słodko. A czym wg Was pachniałaby Kasiężniczka wampirzyca z książek Pilipiuka?
__________________
I begin to see through your eyes
All the former mysteries are no surprise ...

wymiana kosmetyczna; klik!
ancynamonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 21:02   #118
Murszafka
To ja :)
 
Avatar Murszafka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9 787
Dot.: Czym by pachniała...?

Cytat:
Napisane przez ancynamonka Pokaż wiadomość
Widzę że przez wątek przewinęły się wampiry Rice'owe i underworldowe Mnie ciekawi jaki zapach wymyślicie dla Edwarda z powiesci Stephani Mayer. Autorka często wspomina o tym, że pachnie on słodko. A czym wg Was pachniałaby Kasiężniczka wampirzyca z książek Pilipiuka?
Edward by mogl pachniec jakims meskim Kenzo. Ale tylko z bardzo bliska...
Pilipiuka jeszcze nie czytalam, ale pomyslcie o Cejrowskim z jego wlasnych ksiazek Fuuuj... On bardzo dokladnie opisuje zapachy... Naet ksiazke zapachowa wyprodukowal Ale balam sie kupic, wolalam wersje tradycyjna.
__________________
- Chciałem powiedzieć [...], że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
-KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.

Terry Pratchett, Czarodzicielstwo
Murszafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 21:03   #119
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Czym by pachniała...?

Cytat:
Napisane przez envy07 Pokaż wiadomość
Przejrzałam wątek ..co dopasowałybyście do Aragorna , Rhetta Butlera(Clark Gable....)...?
Aragorn- Gucci PH

Rhett- kojarzy mi sie "klasycznie", z lawenda- moze Gris Clair, badz meskie Rush?

Edward- dla mnie: A*Men lub Angel-poniewaz to taki odrobine androgyniczny twor perfumiarski. W obu czuje slodkawa pajeczyne paczulowa...

Nad Monika musialabym sie chwile zastanowic.

Edytowane przez Kattarina
Czas edycji: 2009-02-24 o 23:01
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 21:28   #120
ancynamonka
Rozeznanie
 
Avatar ancynamonka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Sand City;)
Wiadomości: 797
Dot.: Czym by pachniała...?

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Edward- dla mnie: A*Men lub Angel-poniewaz to taki odrobine androgyniczny twor perfumiarski. W obu czuje slodkawa pajeczyne paczulowa...

Nad Monika musialabym sie chwile zastanowic.
Ja jestem bardzo "cienka" w męskich zapachach i jedyne co mi przyszło do głowy dla Edwarda to avonowe Today Tomorrow Always for him. Natomiast z Moniką też mam problem bo nie wiem, czy raczej zapach dopsowałaby do wyglądu zewnętrznego niewinnej nastolatki czy tez wrecz przeciwnie Jedyne czego jestem pewna, to że nie byłby to kobiecy orientalny ani kwiatkowo-sratkowy zapach
__________________
I begin to see through your eyes
All the former mysteries are no surprise ...

wymiana kosmetyczna; klik!

Edytowane przez ancynamonka
Czas edycji: 2009-02-24 o 21:30
ancynamonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-04 10:39:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:23.