Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-01, 16:44   #1
smutna85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 62
Question

Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu


Cześć Dziewczyny,

Kupiłam sobie bilet miesięczny, zostawiłam go w domu (), zostałam złapana i dostałam mandat. Wiem, że roztrzepanie niczego nie tłumaczy i że to moja wina, ale może mogłabym się jakoś odwołać i uniknąć zapłacenia mandatu? W tej chwili 90 zł to dla mnie dużo. Może któraś z Was była już w takiej sytuacji i mogłaby mi pomóc? Gdzie mogłabym się zgłosić?
smutna85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 16:47   #2
PinkOrange
Raczkowanie
 
Avatar PinkOrange
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 87
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

musisz jechać do biura, pokazać bilet miesięczny i najlepiej paragon za jego zakupienie z datą, powinni anulować mandat, bądź zapłacisz tylko 10 zeta za to, że nie miałaś przy sobie biletu.
PinkOrange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 16:55   #3
smutna85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 62
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

Cytat:
Napisane przez PinkOrange Pokaż wiadomość
musisz jechać do biura, pokazać bilet miesięczny i najlepiej paragon za jego zakupienie z datą, powinni anulować mandat, bądź zapłacisz tylko 10 zeta za to, że nie miałaś przy sobie biletu.
Dziękuję bardzo za szybką pomoc Mogłaby mi jeszcze powiedzieć, o jakim biurze piszesz? W moim mieście jest Punkt Obsługi Pasażera KZK GOP, to tam?
smutna85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 16:59   #4
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

Tak . Paragonu nie musisz mieć.
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 17:11   #5
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

tak, idź do biura i okaż bilet
(taki bilet musi być z datą sprzedaż - oni muszą wiedzieć że kupiłaś go przed a nie po nałożeniu mandatu
inna sprawa - to musi być bilet imienny a nie na okaziciela)
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 17:13   #6
smutna85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 62
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
Tak . Paragonu nie musisz mieć.

Dziękuję bardzo za pomoc


Ale mi ulżyło, że jest jakaś szansa

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
tak, idź do biura i okaż bilet
(taki bilet musi być z datą sprzedaż - oni muszą wiedzieć że kupiłaś go przed a nie po nałożeniu mandatu
inna sprawa - to musi być bilet imienny a nie na okaziciela)

Kurcze bilet jest z dzisiejszą datą, mandat również. Więc oni w sumie nie będą wiedzieć, czy najpierw kupiłam bilet, czy najpierw dostałam mandat. Wiecie co w takiej sytuacji?
smutna85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 17:24   #7
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

Złóż odwołanie i tyle. Co zrobią to się dowiemy jak to zrobią.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-01, 17:38   #8
Sylvana
Zadomowienie
 
Avatar Sylvana
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 149
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

Cytat:
Napisane przez smutna85 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za pomoc


Ale mi ulżyło, że jest jakaś szansa

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------




Kurcze bilet jest z dzisiejszą datą, mandat również. Więc oni w sumie nie będą wiedzieć, czy najpierw kupiłam bilet, czy najpierw dostałam mandat. Wiecie co w takiej sytuacji?
Mialam identyczna sytuacje pare miesiecy temu.
Bylam w biurze u siebie w miescie i nie przyjeli mi wytlumaczenia poniewaz data byla z tego samego dnia lecz bilet zostal zakupiony kilka godzin predzej.
Nie ma tego wyszczegolnionego na bilecie(godziny zakupu).
Oni Ci powiedza, ze musi byc data przynajmniej jeden dzien wsteczna od otrzymania mandatu i jedyne co mozesz zrobic to zlozyc reklamacja jak w moim przypadku.

Oczywiscie reklamacji mojej nie uwzglednili.
Ja bylam uczciwa bo bilet mies jak co miesiac zakupilam, nie mialam przy sobie w danym momencie i mandat dostalam.
Nie zaplacilam go bo to nie moja wina, ze oni maja taki bezadziejny system znakowania.
Ucze sie i nie bylam w stanie oplacic tego mandatu tym bardziej, ze na sieciowke tez sie wykosztowałam ;/
Sylvana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 17:51   #9
smutna85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 62
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

Cytat:
Napisane przez Sylvana Pokaż wiadomość
Mialam identyczna sytuacje pare miesiecy temu.
Bylam w biurze u siebie w miescie i nie przyjeli mi wytlumaczenia poniewaz data byla z tego samego dnia lecz bilet zostal zakupiony kilka godzin predzej.
Nie ma tego wyszczegolnionego na bilecie(godziny zakupu).
Oni Ci powiedza, ze musi byc data przynajmniej jeden dzien wsteczna od otrzymania mandatu i jedyne co mozesz zrobic to zlozyc reklamacja jak w moim przypadku.

Oczywiscie reklamacji mojej nie uwzglednili.
Ja bylam uczciwa bo bilet mies jak co miesiac zakupilam, nie mialam przy sobie w danym momencie i mandat dostalam.
Nie zaplacilam go bo to nie moja wina, ze oni maja taki bezadziejny system znakowania.
Ucze sie i nie bylam w stanie oplacic tego mandatu tym bardziej, ze na sieciowke tez sie wykosztowałam ;/
No to w takiej sytuacji chyba powinni wprowadzić bilety z godziną zakupu. Teraz to chyba pewnie będzie zależało od humoru osoby przyjmującej w biurze :/

A nie boisz się konsekwencji niezapłacenia mandatu?
smutna85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 17:52   #10
adzia'90
Rozeznanie
 
Avatar adzia'90
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 512
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

W moim mieście jeśli kupuję znaczek do biletu miesięcznego od dnia zakupu to z tyłu wpisują godzinę. Jeśli kupuję od dnia następnego to nic nie piszą. Na mandacie masz wpisany brak biletu, czy brak miesięcznego? Bo u mnie to dwa różne mandaty. Za brak biletu = 79pln, za brak miesięcznego (przy sobie, a w ogóle jest) = 7,20pln. Dlatego u mnie wprowadzili wpisywanie godzin, bo ludzie często biegli kupić znaczek, żeby nie płacić mandatu.
adzia'90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 18:14   #11
smutna85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 62
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

Cytat:
Napisane przez adzia'90 Pokaż wiadomość
W moim mieście jeśli kupuję znaczek do biletu miesięcznego od dnia zakupu to z tyłu wpisują godzinę. Jeśli kupuję od dnia następnego to nic nie piszą. Na mandacie masz wpisany brak biletu, czy brak miesięcznego? Bo u mnie to dwa różne mandaty. Za brak biletu = 79pln, za brak miesięcznego (przy sobie, a w ogóle jest) = 7,20pln. Dlatego u mnie wprowadzili wpisywanie godzin, bo ludzie często biegli kupić znaczek, żeby nie płacić mandatu.
W moim mieście nie ma znaczków.
Na mandacie mam zaznaczone "przejazd bez biletu". Nie ma opcji "bez biletu miesięcznego".
smutna85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-01, 18:15   #12
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

Cytat:
Napisane przez smutna85 Pokaż wiadomość
No to w takiej sytuacji chyba powinni wprowadzić bilety z godziną zakupu. Teraz to chyba pewnie będzie zależało od humoru osoby przyjmującej w biurze :/

A nie boisz się konsekwencji niezapłacenia mandatu?
Tez by, sie bała że po roku przyślą mi ponaglenie z odsetkami do zapłacenia.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 18:37   #13
Ywonula
Zadomowienie
 
Avatar Ywonula
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z tąd...
Wiadomości: 1 613
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

Nie jestem pewna czy KZK ma taką opcję, że płacisz 10 zł, gdy nie masz przy sobie miesięcznego. Na stronie nic o tym nie pisze.
http://www.kzkgop.com.pl/cennik/oplaty/
To, że w jednym mieście tak jest nie znaczy, że w innym też.

EDIT:
chcoiaż może to jest ta opłata manipulacyjna
__________________
Nie można dwadzieścia cztery godziny na dobę trzymać się za ręce i ciągle uśmiechać, bo drętwieją mięśnie.

Edytowane przez Ywonula
Czas edycji: 2010-10-01 o 18:38
Ywonula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 18:41   #14
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

Cytat:
Napisane przez smutna85 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za pomoc


Ale mi ulżyło, że jest jakaś szansa

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------




Kurcze bilet jest z dzisiejszą datą, mandat również. Więc oni w sumie nie będą wiedzieć, czy najpierw kupiłam bilet, czy najpierw dostałam mandat. Wiecie co w takiej sytuacji?

Miałam tak samo. najpierw donioslam karte to kazali dac dowod, że kupiłam wczesniej, przed kontrola. Musiałam iść do kiosku iprosić o zaległy paragon(dlatego teraz zawsze biore paragon) . Zaniosłam i git po sprawie Aha, masz na to chyba tydzien, o ile mi wiadomo.
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 19:23   #15
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

ja słyszałam ze można iść z mandatem i biletem miesięcznym na poczte i tam zapłacic te 10 zł , ale pewna nie jestem koleżanka coś takiego mówiła. Spróbowac warto
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 19:50   #16
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Tez by, sie bała że po roku przyślą mi ponaglenie z odsetkami do zapłacenia.
Oj, to nie tak, wpisuja Cie na krajowa liste dluznikow i po tym ma sie troche problemow ;/

Cytat:
3. Co grozi za wpis na czarną listę?

Konsekwencje mogą być różne, wszystko zależy od tego, czy ktoś kupi w biurze informacji gospodarczej dane o tym, że masz jakieś niespłacone długi. Jeśli np. chcesz zaciągnąć szybki kredyt gotówkowy, a bank - pechowym zbiegiem okoliczności - ma podpisaną umowę z jakimś BIG-iem, to może ci tego kredytu odmówić. Podobnie może postąpić np. firma telekomunikacyjna, jeśli będziesz chciał kupić telefon na abonament. Sprzedawca może uznać, że "zasłużyłeś" tylko na pre-paida, bo nie ma gwarancji, że będziesz płacił rzetelnie abonament. Jeśli np. chcesz wynająć mieszkanie, a jego właściciel dowie się z czarnej listy, że masz jakieś długi, może nie chcieć podpisać z tobą umowy i poszukać pewniejszego lokatora.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 20:21   #17
smutna85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 62
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Miałam tak samo. najpierw donioslam karte to kazali dac dowod, że kupiłam wczesniej, przed kontrola. Musiałam iść do kiosku iprosić o zaległy paragon(dlatego teraz zawsze biore paragon) . Zaniosłam i git po sprawie Aha, masz na to chyba tydzien, o ile mi wiadomo.

A na jakiej podstawie można dostać zaległy paragon? Jak powiem pani w kiosku, że o jakiejś godzinie w jakiś dzień kupiłam u niej bilet miesięczny to wystarczy? Skąd ona ma wiedzieć, że mówię prawdę?
smutna85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 21:15   #18
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

Cytat:
Napisane przez smutna85 Pokaż wiadomość
A na jakiej podstawie można dostać zaległy paragon? Jak powiem pani w kiosku, że o jakiejś godzinie w jakiś dzień kupiłam u niej bilet miesięczny to wystarczy? Skąd ona ma wiedzieć, że mówię prawdę?
Zalegly paragon? nie ma czegos takiego. jedz tam i pokaz po prostu bilet, jesli to nie pomoze to napisz odwolanie.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 21:19   #19
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

W moim mieście wygląda to tak, że na bilecie miesięcznym jest data i godzina zakupu.Nie muszę nosić go przy sobie - w wypadku kontroli jadę do biura MPK, okazuję się nim i mandat jest anulowany.
A z tym, że nie może być na okaziciela to nie słyszałam...
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-01, 21:22   #20
zubrzyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 14
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

witam
taryfa KZK GOP okresla:
§ 10. Odwołania od nałożonych opłat dodatkowych.
Nabywca imiennego biletu okresowego, który korzystał ze środków komunikacyjnych KZK GOP zgodnie z nabytym uprawnieniem, a w trakcie kontroli nie posiadał biletu i otrzymał protokół-wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej oraz należności za przewóz (przewoźnego), może uzyskać anulowanie opłaty dodatkowej oraz należności za przewóz (a w przypadku wpłaty - zwrotu wpłaconej kwoty), o ile zgłosi się z tym biletem (zakupionym przed kontrolą biletową) do KZK GOP w ciągu siedmiu dni (licząc od dnia przewozu)."
więc jeśli masz z tyłu biletu datę z września, to spokojnie anulują i będzie 10 zł.
Tylko pamiętaj, w ciągu 7 dni to zrób.
Pozdrawiam
zubrzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 02:10   #21
whoaboa
Zadomowienie
 
Avatar whoaboa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 486
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

A aktywowałaś go po zakupie? Bo jeśli tylko kupiłaś (nieważne czy dziś czy tydzień temu), a nie zaczęło się odliczanie, no to niestety mandat zapłacisz.
whoaboa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 08:07   #22
smutna85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 62
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

Cytat:
Napisane przez zubrzyca Pokaż wiadomość
witam
taryfa KZK GOP okresla:
§ 10. Odwołania od nałożonych opłat dodatkowych.
Nabywca imiennego biletu okresowego, który korzystał ze środków komunikacyjnych KZK GOP zgodnie z nabytym uprawnieniem, a w trakcie kontroli nie posiadał biletu i otrzymał protokół-wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej oraz należności za przewóz (przewoźnego), może uzyskać anulowanie opłaty dodatkowej oraz należności za przewóz (a w przypadku wpłaty - zwrotu wpłaconej kwoty), o ile zgłosi się z tym biletem (zakupionym przed kontrolą biletową) do KZK GOP w ciągu siedmiu dni (licząc od dnia przewozu)."
więc jeśli masz z tyłu biletu datę z września, to spokojnie anulują i będzie 10 zł.
Tylko pamiętaj, w ciągu 7 dni to zrób.
Pozdrawiam
Dziękuję, wybieram się tam w poniedziałek, bo dzisiaj mają nieczynne. Tylko właśnie myślę, że nic z tego nie wyjdzie, bo nie będę mogła udowodnić, że bilet kupiłam przed kontrolą a nie po (mam na nim tą samą datę, co na mandacie, a nie ma tam godziny).

Cytat:
Napisane przez whoaboa Pokaż wiadomość
A aktywowałaś go po zakupie? Bo jeśli tylko kupiłaś (nieważne czy dziś czy tydzień temu), a nie zaczęło się odliczanie, no to niestety mandat zapłacisz.
U mnie w mieście biletów miesięcznych się nie aktywuje To takie papierowe świstki
smutna85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 12:18   #23
201711060955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 318
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

kara 10zł o której piszecie jak ktoś nie ma przy sobie biletu, dostanie mandat, a potem okaże bilet dotyczy tylko i wyłącznie biletów na okaziciela
w przypadku innych biletów zapłacisz karę, bo przyjdziesz do nich pokażesz że miałaś bilet, nawet kupiony dzień czy dwa wcześniej, ale skoro nie jest na okaziciela to w czasie gdy ty dostałaś mandat na tym bilecie mogła jechać twoja mama/siostra itp.

w twoim przypadku kary ci nie anulują, bo nawet nie masz biletu na okaziciela

żeby było tak jak piszecie, to po co w ogóle kupować bilety np dla czteroosobowej rodziny, wystarczyłoby że kupi 1 osoba - a cała reszta potem po dostaniu ewentualnego mandatu pokazywałaby ten bilet w Biurze Obsługi Klienta czy w czymś podobnym
201711060955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 12:33   #24
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

miałam kiedyś taką sytuację i za anulowanie płaciłam tylko 5 zł

w moim przypadku jest o tyle łatwiej, że w momencie nabijania karty dostaję dodatkowo paragon, gdzie jest też wyszczególniona godzina zakupu.
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2010-10-02 o 12:43
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 12:36   #25
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

Cytat:
Napisane przez smutna85 Pokaż wiadomość
A na jakiej podstawie można dostać zaległy paragon? Jak powiem pani w kiosku, że o jakiejś godzinie w jakiś dzień kupiłam u niej bilet miesięczny to wystarczy? Skąd ona ma wiedzieć, że mówię prawdę?
tak, dokładnie tak zrobiłam, w sumie mogłam kłamać, ale jeśli podasz konkretną godzinę-mniej więcej- to może Ci da. u mnie było z tym trochę kłopotów, bo coś z tymi paragonami było nie tak- babka musiała chyba coś tam w kasie gmerać, już nie pamiętam...
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 12:52   #26
smutna85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 62
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

Cytat:
Napisane przez gofrowana Pokaż wiadomość
kara 10zł o której piszecie jak ktoś nie ma przy sobie biletu, dostanie mandat, a potem okaże bilet dotyczy tylko i wyłącznie biletów na okaziciela
w przypadku innych biletów zapłacisz karę, bo przyjdziesz do nich pokażesz że miałaś bilet, nawet kupiony dzień czy dwa wcześniej, ale skoro nie jest na okaziciela to w czasie gdy ty dostałaś mandat na tym bilecie mogła jechać twoja mama/siostra itp.

w twoim przypadku kary ci nie anulują, bo nawet nie masz biletu na okaziciela

żeby było tak jak piszecie, to po co w ogóle kupować bilety np dla czteroosobowej rodziny, wystarczyłoby że kupi 1 osoba - a cała reszta potem po dostaniu ewentualnego mandatu pokazywałaby ten bilet w Biurze Obsługi Klienta czy w czymś podobnym
Chyba jest właśnie odwrotnie niż piszesz. Przy bilecie na okaziciela można by robić takie szopki. Mam bilet imienny, podpisany, więc nikt inny z niego nie może korzystać.
smutna85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 13:43   #27
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

Cytat:
Napisane przez smutna85 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za pomoc


Ale mi ulżyło, że jest jakaś szansa

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------




Kurcze bilet jest z dzisiejszą datą, mandat również. Więc oni w sumie nie będą wiedzieć, czy najpierw kupiłam bilet, czy najpierw dostałam mandat. Wiecie co w takiej sytuacji?
idź do punktu w którym kupiłaś bilet i postraj się albo dopisanie godziny (może pani cię pamięta?) albo o paragon

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
W moim mieście wygląda to tak, że na bilecie miesięcznym jest data i godzina zakupu.Nie muszę nosić go przy sobie - w wypadku kontroli jadę do biura MPK, okazuję się nim i mandat jest anulowany.
A z tym, że nie może być na okaziciela to nie słyszałam...
no u mnie nie może być na okaziciela bo przecież taki bilet można wziać pożyczyć od kogokolwiek i okazać - a fakt faktem jest taki, że biletu ani się nie kupiło ani nie miało własnego


gofrowana

chyba ci się pomieszał bilet imienny (podpisany, tylko jedna osoba może z niego korzystać) z biletem na okaziciela (czyli na tego kto akurat go ma w ręku, na tego kto go pokaże przy kontroli)
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 14:07   #28
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

Po pierwsze to nie mandat
po drugie sama mam jakis od roku niezaplacony ;/ skleroza niezeimska i teraz sie zastanawiam czyoni o mnie zapomnieli cyz moze po cichu naliczaja jakies odsetki? jak tak toj akie, jak zapomnieli to juz to olac czy im przypomniec o sprawie sprzed roku?

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2010-10-02 o 14:11
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 16:41   #29
201711060955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 318
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

Cytat:
Napisane przez smutna85 Pokaż wiadomość
Chyba jest właśnie odwrotnie niż piszesz. Przy bilecie na okaziciela można by robić takie szopki. Mam bilet imienny, podpisany, więc nikt inny z niego nie może korzystać.
Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
idź do punktu w którym kupiłaś bilet i postraj się albo dopisanie godziny (może pani cię pamięta?) albo o paragon



no u mnie nie może być na okaziciela bo przecież taki bilet można wziać pożyczyć od kogokolwiek i okazać - a fakt faktem jest taki, że biletu ani się nie kupiło ani nie miało własnego


gofrowana

chyba ci się pomieszał bilet imienny (podpisany, tylko jedna osoba może z niego korzystać) z biletem na okaziciela (czyli na tego kto akurat go ma w ręku, na tego kto go pokaże przy kontroli)

tak, macie rację, napisałam odwrotnie, pomyliłam się
201711060955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 18:07   #30
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Problem z mandatem za jazdę autobusem bez biletu

Ciężka sprawa,bo skoro masz bilet od dnia w którym dostałaś mandat to wygląda to tak,że po dostaniu mandatu pojechałaś i kupiłaś sobie bilet.Trudno na przyszłość będziesz pamiętać jak coś
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.