Co teraz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-08, 12:26   #1
gosi@czek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 312
GG do gosi@czek

Co teraz?


Rozpoczęłam dietę i osiągnęłam już planowaną wagę. Co zrobić by żywić sie dobrze i wreszcie normalnie bez ryzyka przytycia? Boję sie, że przytyję, a z drugiej strony nie wyobrażam sobie np. świąt bez ani jednego kawałka ciasta, pierogów mamy, czy mojej własnej osiemnastki bez łyka alkoholu. Moja dieta polega na 5 mniejszych posiłkach dziennie, zero słodyczy, zero alkoholu, zero białego pieczywa i ziemniaków, zero czarnej herbaty i kawy, zero podjadania, zero jedzenia po 19. Żywię się natomiast jogurtami, musli, warzywami, owocami, chlebem pełnoziarnistym (czasem razowym), drobiem, jajkami, rybami, ryżem brązowym, kaszą, zielonymi herbatami(oczywiście bez cukru), do tego codzienne ćwiczenia i jazda na rowerze . No i to już trwa ok. 2 miesięcy. Na widok czekolady dosłownie wariuję... Jestem świadoma, że dieta jest na całe życie...ale bez przesady... przecież np. taka wigilia- jak będzie wyglądała moja wigilia? Czasem chciałabym zjeść jakies ciasteczko,pozwolić sobie na wyjście wieczorne ze znajomymi...gdybym te wszystkie zasady zachowała trzebaby to było całkowicie wyeliminować. A tego bardzo bym nie chciała. Czy może ktoś mi powiedziec na co sobie mogę pozwolić, a na co nie? Co zrobić by utrzymać figurę ale żyć normalnie?
gosi@czek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 12:30   #2
Mangolina
Zakorzenienie
 
Avatar Mangolina
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wherever
Wiadomości: 3 242
GG do Mangolina
Dot.: Co teraz?

Dziewczyno, nie popadaj w paranoję. Już martwisz się świętami? Jak niby chciałabyś przytyć w te 3 dni? Albo w jeden dzień 18 urodzin? To niemożliwe. Musiałabyś zjeść 7000kcal niespalonych czyli nadprogramowych, a tyle chyba nie dałabyś rady
__________________
Imagine pageant
In my head the flesh seems thicker
Sandpaper tears corrode the film...



...And I need you now somehow, And I need you now somehow.
Mangolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 12:36   #3
gosi@czek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 312
GG do gosi@czek
Dot.: Co teraz?

Miałam schudnąć do świąt, a wyszło trochę wcześniej i to dlatego :P, ale właściwie to ja się martwię jak ma teraz wyglądac moje życie... Na co sobie moge pozwolić...Jeśli słodycze - to jak często?, Jeśli alkohol - to ile?, Jeśli jedzenie na noc - to co zrobić rano? No bo mam nadal nie jeść chleba i każdą potrawę dokładnie kontrolowac czy aby nie za dużo?
gosi@czek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 12:41   #4
Mangolina
Zakorzenienie
 
Avatar Mangolina
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wherever
Wiadomości: 3 242
GG do Mangolina
Dot.: Co teraz?

Powinnaś już chyba bardziej zdystansować się do jedzenia. Odżywiać się zdrowo i kiedy masz okazję, czy ochotę pozwalać sobie na pewne przyjemności. Wtedy na pewno nie będziesz tyła i to wcale nie jest takie proste (tycie)
__________________
Imagine pageant
In my head the flesh seems thicker
Sandpaper tears corrode the film...



...And I need you now somehow, And I need you now somehow.
Mangolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 12:44   #5
gosi@czek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 312
GG do gosi@czek
Dot.: Co teraz?

No to bardzo mnie pocieszyłaś . Przed dietą miałam skłonności do obżerania sie az do bólu...jakoś nie umiałam tego wypośrodkować...może to dlatego teraz tak się boję cokolwiek wprowadzać czy zmieniać.
A z drugiej strony kiedy trzymam dietę to ciągle chudnę, a nie chce być też szkieletem.
gosi@czek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 13:15   #6
Mangolina
Zakorzenienie
 
Avatar Mangolina
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wherever
Wiadomości: 3 242
GG do Mangolina
Dot.: Co teraz?

Przesadzanie w żadną stronę nie jest dobre. Nie masz zamiaru codziennie pozwalać sobie na przyjemności, więc nic Ci nie grozi (biorąc pod uwagę, że będziesz się nadal zdrowo odżywiać). Nie powinnaś też jeść za mało w obawie przed przytyciem.
__________________
Imagine pageant
In my head the flesh seems thicker
Sandpaper tears corrode the film...



...And I need you now somehow, And I need you now somehow.
Mangolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:20.